Uit de Pers. de vleeschdistributie. De legitimatie-plicht. «•OEN S DAG 25 SEPTEMBER 1940 a gros en Unilever maakten meer winst. winst met inbegrip van het aandeel De r'e Br0S en Unilever N.V. in de winsten c'f' L?,veLrferhoorige maatschappijen (ten deele B;aI1 heloopt over 1939 f 31.755.204 tegen ggscnavr 1938, De winst is berekend on- 128^1 van afschrijvingen, interest op obli- der2ftn reServeering voor belastingen. e:ies l, in de winsten van alle dochter- Het aano (ten deele geschat) onder het s-^I5C fpr van f 31.755.204 begrepen. Met inbe- ^rinstciJter van het VOrig jaar is voor ver- pip Yanf^41 mülioen beschikbaar. dee-"1? gewone aandeelen reeds een divi- l'15 JJPo procent uitgekeerd; er zal geen slot- 0ivao Schikbaar worden gesteld. De raad was aanvankelijk van plan een slot- ranL 3y2 pet. uit te keeren. In verband ^•idena^ igde omstandigheden acht zij dit metdé -»ht Om dezelfde reden heeft de raad ^gS op'1 Juli j"L het gebruikelijke half- v ••i-Ttae mterim-dividend op de preferente j j iipn der vennootschap over het jaar 1940 •Kareerd en het ligt voorshands ook niet voornemen daartoe alsnog over te gaan. L'; van de N.V. Van den Bergh's en Jur- fabrieken bedraagt f 7,6 millioen (v.j. f 6.8 ?En5opn) waarvan houders van gewone aandee- 0 a pen onveranderd dividend van 15 pet. en '•r' aandeelen B een uitkeering van 10 pet. (v.j. fp°t.) ontvangen. gondssecretaris van verduistering verdacht. Vier jaar gevangenisstraf geëischt. EXAMENS. Academische opleiding. Bevorderd aan de Gem. Universiteit van Amster dam tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, op proefschrift, getiteld: „Urlc, sociografie van een eilandbevolking", de heer Chr. Plomp, geb. te Alme lo, en op proefschrift getiteld: „De Brabantsche Biesbosch en zijn bewoners", de heer H. A. Schön- hage, geb. te Amsterdam. Dinsdag stond voor de Rotterdamsche Recht- .erecht de 34-jarige gewezen secretaris-ad- rnistrateur van den Alg. Bond van arbeiders bij Tten en wegenbouw. Hij werd er van verdacht «fee jaren verduisteringen te hebben gepleegd nadeele van dezen bond, in totaal tót 'n bedrag Ifflige duizenden guldens. De vader van den secretaris-administrateur, die aantal jaren voorzitter was geweest, trad in van het vorig jaar af, waarna de penning- 4ter C., tot voorzitter werd benoemd. De voorzitter liet een onderzoek instellen naar l. beheer van verdachte. De uitslag was van dien aard, dat de politie in Zaak werd gemengd en verd. gearresteerd. Er !-ren door verd. declaraties ingediend, die ver gelijk niet juist waren, terwijl verd. voorts periodieke kasonderzoek lijstjes indiende van %aven, die eveneens vermoedelijk onjuist waren o.t zou' verd. zelf in het kasboek niet gedane slaven hebben geboekt. Verd. ontkende het ten- Us'e'elegde. De accountant W., die een onderzoek «ar verd's beheer had ingesteld, verklaarde, dat wd. verscheidene posten dubbel heeft geboekt. Uit het getuigenverhoor bleek dat verd. zich vermoedelijk aan niet toelaatbare handelingen Vfüi schuldig gemaakt. De officier van justitie eischte vier jaar gevange- pfrat _DE GETROUWBE VROUW" IN DEN STADSSCHOUWBURG. Zaterdagavond 28 September geeft Het Neder landse!) Tooneel directeur Cor van der Lugt Mei set. in den Stadsschouwburg te Haarlem de eerste voorstelling van „De getrouwde vrouw", comedie ia 3 bedrijven van Johann von Bokay. De hoofdrollen worden vervuld door Annie Van der Lugt Melsert—Van Ees, Joséphine van Gaste- 1 Henri Eerens, Jan van Ees en de kleinere 1 door Nel Snel, Pine Klumper en Mies je |Jan der Haak. De regie is van Cor Van der Lugt Melsert. „De getrouwde vrouw" beleefde meer dan twee honderd achtereenvolgende opvoeringen te Buda pest en de reeds door Het Nederlandsch Tooneel gêgeve vertooningen te 's Gravenhage oogstten succes en werden door publiek en pers hoog gewaardeerd. De voorstelling op Zaterdagavond 28 September begint om zeven uur precies en is om bij negenen geëindigd, zoodat alle bezoekers tijdig huiswaarts tanen keeren. FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V., Amsterdam). Surseance van betaUng: 19 September 1940 is aan. de Comm. Venn. J. |yan den Berg and Sons, bloembollenkweekerij en handel, te Breezand, gemeente Anna Paulowna, ar beheerende vennooten Cornells van den jBerg en Johannes Cornells van den Berg, beiden tlKmbollenkweeker te Breezand, gem. Anna Pau- tena, verleend verlenging voor den tijd van 1 jaar ra de aan dezen bij beschikking der Arrondisse- Mts-Rechtbank te Alkmaar d.d. 14 Maart 1940 verleende surséance van betaling, welke termijn geacht wordt te zijn ingegaan op 28 Juli 1940. Uitgesproken: 23 September: D. van Gurp, Den Haag, van der Seimstraat 52. R.-C. Mr. A. Hilbingh, Prins. Cur. ür. J. M. A. Vollaers, Den Haag. 23 September. Th. P. Buytendijk, Wassenaar, Buurtweg 10, R.C. Mr. G. H. B. van den Boom. jCur. Mr. c. J. de Vries, Den Haag. 23 September: Leunis Maas, timmerman en aan- uner, Domburg. R.C. Mr. J. H. F. Bloemers. Cur. Ür. H. L. van Zanten, Vlissingen. Vernietigd bij arrest van het Gerechtshof te Am sterdam: 19 September: I. Gazan, Amsterdam. Uitgespro- £-: 28 Augustus 1940. Curator Mr. A. J. Herz- taj). Opgeheven wegens gebrek aan actief: G, van Deuren, Alphen. 18 September N.V. Bouman en Co.'s Handel en Scheepvaart Maatschappij, Rotterdam. 8 September W. A. Kemper, Schiedam. 18 September W. B. Bergman, handelsreiziger utrecht, 18 September M. M. C. M. de Morie, echtgenoote n;I W. B, Bergman, Utrecht. Haag em^6r k' koek, bouwkundige, Den 19 September G. C. Bol, Valkenburg, kweeker. 8 September H. Lantink, landbouwer, Raalte. Nieuwst^'^m^er Stauder, schilder, wonende te 28 September. Tj. Bos, caféhouder, Groningen. September. C. J. van der Pluin, Amsterdam «deponeerde uitdeelmgslijsten: Am 7ptembe.r- P- Groenhuizen, banketbakker, ersfoort. Geëindigd dor het verbindend worden e W uitdeelingslijst. Uitk. 1,938 pet. 1 gember. A. J. E. Ravesteijn, gewoond heb- 100 pet Zuilen' 013113 Utrecht. Idem Uitk. 1* September G. Davelaar Tzn., veehouder, Har- lRnê j1- Uitk. nihil aan conc. crediteuren. lens'dff"0 ^er' P- Eykens> grossier in wol- davl en' ^HburS. Geëindigd door het verbin- 1*5 0rdeu der uitdeelingslijst. nr„ji ,ep C' A. Paymans, Tilburg. Idem. Uitk, J1; aan conc. cred. .v.an ^er Schaaf, zonder beroep, den nor ?ebindigd door het verbindend wor- c,:. ,'r eenlge uitdeelingslijst. Uitk. nihil aan '9 S? uren. ^Iei-ierllof. paardenhandelaar, Ooster- 2» c ,en1, Uitk. nihil aan conc. crediteuren, tiitil aJÜW' van Eek. Horssen. Idem. Uitk. conc. cred. VOORDRACHTMIDDAG CHARLOTTE KöHLER Wegens het succes van Zaterdagavond zal me vrouw Charlotte Kohier haar voordracht van Ne- derlandsche gedichten herhalen op Zaterdagmid dag 3 uur in den Stadsschouwburg te Haarlem, om op deze manier ook bezoekers van buiten Haarlem in de gelegenheid te stellen haar voor. dracht te hooren ARBEIDER SMUZIEKVEREENIGINGEN ZETTEN HAAR WERK VOORT. In een te Utrecht gehouden buitengewone leden vergadering van den Bond van Arbeidersmuziek- vereenigingen is besloten het werk voort te zet ten. Burgemeestersbenoemingen. „Het Nationale Dagblad'' schrijft: „De Neerlandia-pers uitte dezer dagen haar be zorgdheid over de benoeming van verschillende N. S.B.'ers' op belangrijke plaatsen en verbond daar aan den wensch, dat ook katholieken (zij bedoelde R.K.S.P.-ers) zouden worden aangewezen ter be zetting van zoogenaamde sleutelposities. De man, die dit schreef, heeft daarmede nog eens wel zeer duidelijk aangetoond niets, maar dan ook niets, te begrijpen van den geest, waaruit en waar door het nieuwe Nederland zal worden gevormd. Hij houdt nog vast aan het verderfelijke stelsel, waarin de mogelijkheid eener benoeming allereerst afhankelijk werd gesteld van de vraag: tot welke kerk of partij behoort ge, en in de tweede plaats van: waar stond uw wieg, van welke afkomst zijt ge? Deze democratische maatstaven gelden niet meer. Nu luidt de vraag: zijt ge bereid u ten volle in te zetten voor de gemeenschap? Van belang is enkel de persoonlijkheid en niet de groep, waar toe men behoort. De - jongste burgemeestersbenoemingen bewijzen dat opnieuw, al zullen velen, wier denkvermogen is vastgeroest in verouderde begrippen, juist het tegendeel beweren. Zij zullen er b.v. op wijzen, dat een 3-tal „jonkheeren", dus uit de „betere klasse" op het kussen werden gebracht. Het is waar, maar ons, nationaal-socialisten, vervult het met vreugde, te weten, dat zij hun adel niet misbruikten om te leven ten koste van het volle. Zij zijn volksmen- schen in den waren zin des woords. De Von Bön- ninghausens hebben zich van vader op zoon in gezet voor hun Twentsche volksgenooten, zij leef den in en met het volk. Zij toonden te weten dat adel verplicht. En de derde „jonkheer", de jonge Van Karne- beek, toonde zich in de 3 jaren, dat hij magistraat was in het Drentsche dorp Zuidlaren, eveneens een man, die wist door te dringen in leven en werken zijner gemeentenaren, al was hem die taaie moei lijker als zoon van een Hollandsch regentenge slacht temidden van het Saksische boerenvolk". BEGINSEL EN WERKELIJKHEID. De N. Rot. Crt. merkt op, dat in deze dagen vele menschen het met hun beginsel te kwaad heb ben, omdat beginsel en werkelijkheid in strijd lij ken te zijn. Naar het oordeel van het blad moet het beginsel aan de werkelijkheid worden getoetst. ,Het beginsel is geen weelde, welke men voor de werkelijkheid van vandaag verwerpt. Zulle soort realisme is valsch. Maar ook met het beginsel, dat dwingt de werkelijkheid van vandaag te verloo chenen, is er iets niet in 'den haak. Goed, deze wer kelijkheid heeft ons verrast, we hadden gaarne, gerust op ons beginsel, in de toch ook maar be trekkelijk rustige werkelijkheid van gisteren voort geleefd. Zij is ons in veel ongewend, ja zelfs bepaald hinderlijk, deze werkelijkheid van vandaag. Dat kan allemaal wel zoo zijn. Maar het is de werke lijkheid, zoo goed als de werkelijkheid van gister de werkelijkheid was. En wij leven in deze werkelijkheid. Wij willen leven. Er zijn er maar enkelen onder öns geweest, die in deze werkelijkheid bepaald niet wilden le ven en zij zijn van ons heengegaan. Maar wij leven en we willen leven. De kracht daartoe zullen we ook nu in ons beginsel vinden. Als het een vurig en levenskrachtig beginsel was, dan is het beginsel, dat ons gisteren staande hield, ook vandaag nog goed. Misschien was het een conventioneel en af gesleten beginsel, dan moet het in de ruwe aanra king met de werkelijkheid van heden worden ver nieuwd en verjongd. Maar wie leven wil en blijven leven, hij moet zijn beginsel aan de werkelijkheid wagen: hij moet met vertrouwen op zijn beginsel de werkelijkheid doorstaan en haar bestaan. Ja waarlijk, hij moet haar bestaan, hij moét een le vende kracht in haar worden, zooals hij een le vende kracht intde werkelijkheid van gister heeft willen zijn, nu meer dan ooit, omdat het een zoo veel bewogener werkelijkheid is. De werkelijkheid verandert ons en wij veranderen de werkelijkheid. Te Haarlem wordt thans meer schapenvleesch gegeten. Zooals bekend is het paarden- en schapen vleesch vrijgesteld van de vleeschdistributie. Als gevolg daarvan is, naar wij vernamen, in Haar lem en omgeving een zeer sterke toeneming van het gebruik van dit soort vleeseh, vooral van schapen, te constateeren. Dr. F. P. Keijser, di recteur van het Slachthuis te Haarlem, dien we naar aanleiding daarvan inlichtingen vroegen, erkende de juistheid daarvan. „Het aantal scha pen", zei hij „dat nu per week geslacht wordt, bedraagt meer dan het dubbele van dat in nor male tijden. Zoo zijn hier de vorige week niet minder dan 520 schapen geslacht. Anders va- rieeren de cijfers van 220 tot ongeveer 270. Paar- denvleesch wordt thans niet noemenswaard méér gegetende vorige week werden in het Haarlem- sche Slachthuis 17 paarden geslacht; dat is on geveer het normale aantal". Sommige varkens- en runderslagers zijn nu ook schapenvleesch gaan verkoopen. ,De directeur bevestigde voorts, dat verscheidene slagers de laatste dagen zonder osse- en varkens- vleesch zaten, zoodat zij dit niet aan hun klan ten, hoewel die in het bezit van bonnen waren, konden leveren. „Dat komt", zei de directeur, „omdat er de vorige week een slachtverbod was. maar dat is juist gisteren opgeheven, zoodat ook dit euvel wel weer gauw verholpen zal zijn. We hebben tenminste voor deze week weer o.a. 84 koeien voor de slacht gekregen." DE HAVENGELDEN TE HAARLEM. Het doorvaartgcld is verlaagd. In het begin van dit jaar besloot de gemeente raad tot verlaging van het doorvaartgeld voor schepen die, slechts de gemeente doorvaren en niet laden of lossen. Die wijziging op de heffing van havengelden is thans ingevoerd, nadat de goedkeuring daarop uit Den Haag was verkregen. Voor schepen, die alleen de gemeente doorvaren, is nu een tarief van 3 cent per ton ingevoerd. Wanneer schepen hier lossen of laden is het oude tarief van 4 cent per ton nog van kracht. De tarieven welke golden voor havengeld bij abonne ment zijn eveneens gewijzigd en zelfs zeer be langrijk. Voorheen golden tarieven, waarvan de bedragen per ton afhankelijk waren van het aan tal malen, dat de gemeente werd dorgevaren of gelost of geladen werd. Thans geldt slechts één tarief, loopende over het geheele jaar. Schippers die hier doorvaren en beurtschippers, die havengeld bij abonnement betalen, hebben hiervan voordeel. Met 1 October moeten, zooals bekend is, alle Ne derlanders van 15 jaar en ouder een legitimatie- kaart bij zich hebben als zij zich op straat begeven. Van dc ongeveer 100.000 Haarlemmers die zoo'n identiteitsbewijs van het bureau voor de Bevolking moeten ontvangen hebben nu onge veer 40.000 a 45.000 aan de oproeping voldaan. 55.000 a 60.000 moeten dus nog op de restee- rende dagen geholpen worden. In de eerste dagen kwam ongeveer de helft der opgeroepenen op de voor hen vastgestelde dagen aan de drie daarvoor ingestelde bureaux om hun stamkaart of ander document te laten verheffen tot legitimatiekaart. In de laatste dagen was er een veel betere opkomst en werd zelfs de 75 pet. over schreden. Blijkbaar zijn nu meer menschen er in geslaagd in het bezit te komen van een foto. De groote drukte bij de fotografen te Haarlem is nu al weer afgeloopen. Men ziet voor de ateliers geen rijen wachtenden meer. Het is dus wel aan te nemen, dat in de restee- rende dagen elk die nog geen foto heeft er in kan slagen er alsnog een te laten maken. De menschen die in de afgeloopen dagen door overmacht o.a. door het feit dat zij nog geen foto hadden niet in de gelegenheid waren hun legitimatiekaart in orde te laten maken kun nen daarvoor zich alsnog vervoegen in dé Staten zaal (ingang Pandpoort). De dagen daarvoor vast gesteld zijn: Donderdag 26 September letters A tot en met C. Vrijdag 27 September DG. Zaterdag 28 Septem ber H—IC. Dit geldt dus voor de achterblijvers. De ingezetenen die op de drie gewone bureaux moeten komen zijn als volgt verdeeld: O t.m. Roor Woensdag 25 September Roos t.m. Smi Donderdag 26 Smo t.m. T Vrijdag 27 U t.m. V Zaterdag 28 W t.m. Z Maandag 30 Onder den geslachtsnaam van een gehuwde vrouw of weduwe wordt verstaan haar meisjesnaam. Die bureaux zijn Linnaeusschool Wilgenstraat 81 (Noord), school Wilhelminastraat 43a (Centrum) en Floraschool Florapark 14 (Zuid). Amerikaansche torpedojagers verlaten Lissabon. LISSABON, 24 Sept. (Stelani) Twee Ameri- kaansche torpedoboot jagers, welke te Lissabon waren gestationneerd en die van hetzelfde model zijn als die, welke aan Engeland zijn afgestaan, zijn naar Amerika teruggekeerd. Zij zullen wor den vervangen door andere torpedobootjagers van 1600 ton en van een moderner type. Portugeesche schepen door Engelsclien aangehouden. MILAAN, 24 September (D.N.B.) Op de scheepvaartlijn LissabonRio de Janeiro is vol gens berichten in de „Popoio d'Italia" het voor oassagiers- en vrachtvervoer ingerichte Portu geesche s.s. „Serpa Pinto" door twee Engelsehe pa trouilleschepen op ongeveer 30 mijl van de Por tugeesche kust in de richting van Gibraltar aan gehouden. Voorts zijn ook het Portugeesche s.s, „Cassequel" en het s.s. „Pungue" door Engelsehe oorlogsschepen in volle zee doorzocht. De „Popoio d'Otalia" meldt hierover uit Lissabon dat de her vatting van deze soort controle op 't Portugee sche verkeer ter zee door de Engelschen in de Por tugeesche hoofdstad groote verontwaardiging heeft gewekt. DE TROUWRING. Wist u wel, dat zelfs de trouwring In den loop der eeuwen verschillende „modes" heeft doorge maakt? De oudste trouwringen waren waarschijnlijk van ijzer. Later werden ze vaak van zilver gemaakt en gedragen aan den ringvinger van de rechterhand, evenals wij het nu nog doen; in de 15e eeuw droeg men echter soms den trouwring aan den duim. Gladde ringen zijn altijd als trouwring het meest in trek geweest, hoewel ze meermalen van buiten werden gegraveerd met een embleem van twee in eengeslagen handen twee harten of een bijbeltekst, De Romeinen bewezen hunnen bruiden groote eer: zij zonden aan hun uitverkorene behalve den gewo nen trouwring nog een ijzeren ring, waarin het sleuteltje van hun juweelendoos was ingezet. Bommen op Afrika. Een luchtopname tij dens een Italiaanschen aanval op een Engel sehe wagencolonne na bij Solium in Egypte. (Foto Weitbild.) P. de Gruyter Zoon verhoogt het dividend. Door P. de Gruyter en Zn. N.V. is over 1939/1940 inclusief het saldo vai het vorig boekjaar een netto winst behaald van f 2.555.853 (v.j f 1.704.257), waaruit op de gewone aandelen 12 pet. (v.j. 9 pet.), op dé preferente aandeelen 6 pet. (onv.) op de preferente winstdeelende aan deelen 7.2 pet. (v.j. 6->(t pet.) en op de prioriteits- aandeelen 6 pet. (onv.) dividend wordt uitge keerd. Behalve de uitkeering van bovengenoemde dividenden wordt voorgesteld een bedrag van f 300.000 (v.j. reserve belastingen f 250.000) af te zonderen als reserve voor de ten laste van het boekjaar 19391940 komende winstbelasting, f 600.000 (v.j. reserve bijz. voorz. f 121.960) te reserveeren voor diverse mogelijke risico^s in ver band met den abnormalen toestand en een bedrag van f 320.661 (v.j. f 300.366) over te brengen naar nieuwe rekening. Buddleia. Vlinderstruik Een bloeiende struik in den nazomer en in den herfst heeft een dubbele bekoring, en zeker, wan neer hij zulke prachtige lange bloempluimen draagt als de Buddleia, waarbij deze pluimen ge middeld tot een halven meter lang worden. De meest bekende is de Buddleia Davidii, die van Juli tot September mooie lange smalle, maar toch zeer dicht gevulde, heliotroop-kleurige bloemtrossen draagt, die bovendien nog een heer lijken geur verspreiden. Aan dezen geur dankt de plant het bezoek van talrijke vlinders en ook zijn naam, vlinderstruik. Want die bonte mengeling vap. steeds bewegende vlinderkleuren is haast nog opvallender dan de mooie bloemtrossen zelf. Van deze Buddleia komen nog verscheidene variëteiten voor, waarvan een zeer bekende ir B. D. Ile de France. Deze bloeit met donker pur- pèrviolette bloemen; het is een opvallend mooie variëteit, die bovendien het voordeel heeft tot één der sterkste te behooren. Eveneens met prachtige donker violetpurpere bloemen bloeit B. D. atropurpurea. De afzonder lijke bloempjes zijn hier grooter dan bij de vorige variëteit en ook de pluim in haar geheel is langer. B. D. Veitchiana heeft lila-rose, mauveachtig getinte bloemen. B. D. magnifica draagt bloemen van een donkerder mauve. Nog vele andere varië teiten zijn er, meestal varieert de bloemkleur van lila-rose tot donker violetpaars. al of niet met oranje in het hart. Buddleia alternifolia is direct te onderscheiden van andere soorten, doordat de bladeren hier ver spreid staan (de naam duidt het al aan), terwijl bij B. Davidii de bladeren overstaand zijn. Buddleia alternifolia bloeit ook anders, de korte dikke pluimen komen aan de, het vorig jaar ge vormde, takken. Deze Buddleia bloeit vroeger, n.' in Juni, de bloemkleur is lila-purper. Buddleia globosa is ook aardig om te vermel den, hoewel de struik voor Hollandsche tuinen niet' is aan te bevelen, doordat de plant niet win terhard is. Maar grappig zijn van deze Buddleia de ronde, kogelvormige bloemhoofdjes, die wel een groote tegenstelling vormen tot de langge rekte, smalle bloempluimen van Buddleia Davidii. Bovendien zijn bij B. globosa de welriekende bloemen geel gekleurd, wat dus ook zeer afwijkend is vergeleken met de meest voorkomende Budd- leia-tinten, die alle om het violet heen liggen, hetzij iets meer naar den kant van het rose, hetzij iets meer naar het purper overhellend. Buddleia houdt van een zonnige standplaats, ze komt mooi uit alleen op een gazon, of als voorbeplanting voor hoogere struiken. A. J. D. In verband met de verduistering worden de stoepen van het Haarlemsche Postkantoor wit geschilderd. Een goede voorbereidende maat regel! Achbent U Stuck De Duitsche „Sport-Schau" bevat een artikel over dubbbelgangers in de sport waarbij ook een avontuur verteld wordt van den bekenden auto coureur Hans Stuck, die ook vorig jaar zomer op het circuit in Zandvoort een demonstratie heeft gegeven. ,Hans Stuck vertoefde om wat op z'n verhaal te komen, eenigen tijd in het wintersportparadijs St. Moritz. Werkelijke grootheden uit de sport zijn meestal veel bescheidener dan menschen, die zich inbeelden een grootheid te zijn. Zoo kon het dan ook gebeuren, dat hij in kennis kwam met iemand, die zich liet voorstellen als Hans Stuck, met de uitdrukkelijke verklaring, dat dit de be roemde Hans Stuck was, die zulke fabelachtige overwinningen had weten te behalen en de ver schrikkelijkste ongelukken had overleefd. Dat laatste boezemde de dames in het gevolg van den z.g. Hans Stuck blijkbaar meer belang in dan in razend tempo gereden ronden of het wisselen van banden in recordtijd. Hans Stuck was, toen hij met dezen dubbel ganger kennis maakte, zoo verbaasd, dat hij slechts stamelend uit kon brengen: „Ach bent u Stuck", waarop de andere, die overigens heele- maal geen gelijkenis had met den echten Stuck, slechts met een genadig glimlachje antwoordde. De werkelijke Stuck herstelde zich echter spoe dig van de verrassing en vertelde, dat hij er al lang naar had gesnakt, kennis te maken met zoo'n beroemden automobilist, daar h£j voor autorennen en alles wat daaraan vast zat, buitengewoon groote belangstelling had". Hoe Stuck zijn dubbelganger ontmaskerd heeft vermeldt de historie niet, al zal het voor de be wonderende dames wel een pijnlijk oogenblik zijn geweest. Wielrijden Het cliibkampioeiiscliap van Nederland op den weg. „Excelsior" uit Haarlem zal deelnemen. De volgende vereenigingen hebben ingeschre ven voor deelneming aan het clubkampioenschap van Nederland op den weg 1940, hetwelk is uit geschreven door de Nederlandsche Wielren Unie. H.Rc. „Excelsior", Haarlem; W.C1. „Merwede", Hardinxveld A.R. en T.C. „Le Champion", Amster dam; „Swift-combinatie", Leiden; A.S.C. „Olym- pia", Amsterdam; W.C1. „Het Zuiden", Eindhoven; x\.S.V. „Germania", Amsterdam; E.N.R.K.W.V. „Amsterdam", Amsterdam; A.R.C. „Excelsior", Amsterdam; Z.W.C1. „D.T.S.", Zaandam; H.R.C. „Hollandia", Den Haag; H.S.V. „De Spartaan", Den Haag, en R.R.C. yFeijenoord", Rotterdam. De start vindt plaats voor hotel „De Beurs" te Hoofddorp (Haarlemmermeer) op Zondag 29 September des namiddags 1 uur. Hier zal tevens de aankomst worden opgenomen. Ook de wielerbanen te Alkmaar en Apeldoorn worden gesloopt. Schale troost voor de Haarlemsche wielersportliefhebbers. De Alkmaarsche Wielerbaan heëft, zooals in een bericht uit het „Hbld." blijkt, evenals de Heem- steedsche baan de schokken des tijds niet kunnen weerstaan en zal thans worden gesloopt. Ook hier was het ongunstige exploitatie resultaat de oorzaak van dit voor de wielersport in Noord-Holland te betreuren, besluit. Hetzelfde blad deelt mede, dat ook de wielerbaan te Apeldoorn, die reeds lang een kwijnend bestaan leidde onder sloopershanden een roemloos einde zal vinden. Zoodat het voor de Haarlemsche wielersportlief hebbers een troost kan zijn, zij het dan een zeer schrale, dat zij niet alleen het verlies van een baan te betreuren hebben. Biljarten Kampioenschap van Nederland 3e kl. klein biljart kader. De inschrijving voor bovengenoemd tournooï, dat door de Amsterdamsche club „Wilhelmina" zal georganiseerd worden op 25, 26 en 27 Oct. e.k., is thans opengesteld voor spelers met een gemid delde van 3 tot 5 en sluit op 25 Sept. De eventueele voorwedstrijden moeten op 10 Oct. geëindigd zijn. Wij verwachten, dat ook enkele Haarlemsche spe lers zioh zullen aanmelden. BILJARTFONDS 1940. De oproep aan de bij den Nederlandschen Bil jartbond aangesloten vereenigingen en hare leden o meen bijdrage voor dit sympathieke doel heeft blijkbaar ingeslagen. Behalve dat reeds ruim f 511 is ingekomen, heeft een bekende ivoor-expert een 24-tal kwaliteitsqueuen beschikbaar gesteld, ter wijl ook de „Friesche B. C." te Leeuwarden 15 queues voor hetzelfde doel heeft toegezegd. Voetbal Ook in het Noorden een normale competitie. Naar de Tel. verneemt heeft het bestuur van den N.V.B. besloten in tegenstelling met het advies van het afdeelingsbestuur ook in afd. V eea gewone competitie te spelen.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 5