Tijdens de duisternis in een sloot gereden, ANDEN DES TIJDS. pe jaarlijksche Floraliatentoon- stelling. Een record aantal inzendingen. jagmiddaB is in de bovenzaal van het vei- hoiiw ,,'t Centrum" de jaarlijksche tentoon- geopend van potplanten, welke de Floralia- pe!1UniJng ieder jaar aan de schoolkinderen uit- '""'^Deze vereeniging had dit jaar niet minder **0 potplanten aan de schooljeugd uitgereikt, ng]s het aantal inzendingen op de tentoon- F3'juim 650 een nieuw record is voor -ft De inzendingen bestonden uit Geraniums, - h'a's Coleus en Africanen. Ook waren er kin- dJ eigen werkstukjes hadden gemaakt. ^Smireekt vanzelf, dat de jury, bestaande uit de .In A. van der Wel, A. J. Martens en K. Steyn, 'eer moeilijke taak had om uit dit groote aantal dingen vast te stellen, wie voor een bekro- ^Tin aanmerking kwam. De heer Jac. Groot, die i'-nop nianten leverde, had voor een eenvoudige (Je ]0IloC r rtr.~M.rrA Air. Ar.~. r. „v,l.i:i. ce J;^ng van palmen gezorgd, die den aanblik van •^kleurige expositie nog meer verhoogde. ■R eds lang voor de opening heerschte een groote u V00r het gebouw van jeugdige inzender- °r j;., natuurlijk heel nieuwsgierig waren of p lan| die zij maanden lang onder hun hoede ^gekweekt hadden, bekroond was met een prijs. IS en teleurstelling spiegelde zich af op de dichtjes van de jongens en meisjes bij het zien. het resultaat, dat zij bereikt hadden. pe voorzitter van de Floraliavereeniging, de heer Runja, greep bij de opening de gelegenheid aan allen, die medewerking verleend hebben aan 5 mooie werk, hartelijk dank te brengen. Spr. a cht daarbij in de allereerste plaats aan de direc tie van de veiling ,,'t Centrum", de jury en het J ndenvijzend personeel van de scholen. De mede werking van het onderwijzend personeel is heel lillend, want de één geeft de volle medewer kt terwijl het van een ander weer heel wat ^rje'heer Runia zou het echter bijzonder prettig viden als van allen de volle medewerking kwam, cjidat het ten slotte ook" een stuk opvoeding voor ft. jeugd is. Ondanks de tijdsomstandigheden heeft Floralia kar werk voortgezet en het bestuur heeft daarmee tced gedaan. Niet minder dan 1300 planten zijn er uitgegeven, sat in de bestaansjaren van de vereeniging een nieuw record is. Ook het aantal inzendingen is zeer root. Met de overjarige inzendingen mee zijn er rjim 650. Zeer veel uren heeft de jeugd in de tfjeloopen maanden aan de verzorging van de t'lnten besteed. Ook kunnen wij constateeren, dat groei in de vereeniging zit, maar het zou te wen- sthsn zijn, dat de inkomsten daar echter gelijken tred mee hielden. Spr. hoopte dan ook, dat in de («komst het ledental zich zou uitbreiden en het reik in dezelfde groote belangstelling zou blijven i«taan tot heil van de jeugd in Beverwijk. De opening werd bijgewoond door de heeren B. Eiibers, voorzitter van de Bloemkweekersvereeni- png „Floralia", C. Broeze, voorzitter van de plaat selijke af deeling van de Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde en enkele anderen. De jury kende de volgende bekroningen toe: RK. Meisjesschool Galgeweg: Annie Luypen, Sepr. R.K, Meisjes Ulo, Arendsweg: Fie Kimman, 2e pr.; Beis Westenburger 2e pr. Centrale school: Teunis de Gelder, le pr.; Karei Minnebo, 3e pr.; Jan Boogaard, 3e pr. R,K. Jongens Ulo, Kees Delfsweg: Jan Henneman ie pr, Nijverheidsschool voor Meisjes: Nora Zwanen burg, 2e p.; Annie Bleeker, 3e pr.; Rie Kooiman, pr. School van B.L.O.: Gerrit Boots, le pr.; Bertus van Rijn, 3e pr O.L. school Wijk aan Zee: Hennie Smit, le pr.; Jan Ledder, 2e pr.; Hannie Kons, 3e pr. Zeewijkschool: Gerrie Rock, le pr.; Alie Haagland ie pr.; Neeltje Stein 3è pr.; Jan Soelen 3e pr.; Marijke Davidson 3e pr.; Hennie Jongejans 3e pr.; A. Schuller 3e pr. Noorderschool: Dientje Witte le pr.; Piet Been tjes, le pr.; Jan Brouwer 2e pr.; Eefje Kluft 2e pr.: Jikkie van Beek 3e pr.; Tine de Ruyter 3e pr. Vondelschool: Jope Boogaard le pr.; A. Wese- man, 2e pr.; Gerda Jongejans 2e pr.; Ellie Kot !epr. Chr. School Noorderwijkweg: Willie Zwitser le p:.: S. Grapendaal le pr.; Greet je Joor 2e pr.; Dik vanSchooten 3e pr.; Jope Katers 3e pr.; Jo Bruins- Ea 3e pr.; Nel Houtting 3e pr. Chr. school Meerensteynstraat: Hendrik Haas- Kot 3e pr. Himman le pr.; Greetje Bleeker 2e pr.; Trien Zwart 2e pr.; Annie de Wit 3e pr.; Corrie v. d. Werf 3e pr. RK. Jongensschool Hobbestraat: D. J. Verheyden 6 pr.; W. Duinmeyer 3e pr. R.K. Jongensschool Galgenweg: Theo Boots 2e Piet Haman 3e pr.; Jan van Zanten 3e pr. RX. Leerschool Romerkerkweg: W. de Groot le p: T. Rozenhart 2e pr.; J. Zonneveld 3e pr.; Joop Olievïer 3e pr. Julianaschool: Jopie Rijken le pr.; Joop van Lun- Knie pr.; Time Nijman 2e pr.; Jopie Muis 2e pr.; Grietje Evers 3e pr.; S. Pluis 3e pr.; Nellie v. d. Wel 3e pr. Greetje Berg 3e pr. Overjarige planten: Gerard Mensing le pr.; Thea •'ioolman le pr.; Bertha Smelik 2e pr.; Annie Schip per 2e pr.; Aafje Kooiman 3e pr.; Gerda Jongejans pr.; Martha van Uum, 3e pr. Bloemwerk: Neeltje Steyn le pr.; Nellie v. d. «c-1 le pr.; Theo Bleijendaal le pr.; Dikkie Dubbel tor 2e pr.; Henk van Look 2e pr.; Bets van Gro ningen 3e pr.; Kees Kroos 3e pr.; Gerda Numan 3e pr. Wat de tuinders kregen. Prijsnoteering van 25 September 1940. Spinazie per kilo 48. Postelein per kilo 6—9. Sla 100 krop 0.75—1.80. Andijvie 100 krop 1.00—2.20. Wortelen per bos 4—8. Selderij per bos 2yz—3. Peterselie per bos V/2—2 Aardappelen (klei) per H.L. 5.30 Tomaten per kilo 7—13. «ei per kilo 6—8. «onkboonen per kilo 9—10y2 jaspeen per kilo 47. Bloemkool I per stuk 11—17. mem II per stuk 6—8. komkommers I per stuk 6—8. Wem II 3—4. Weioenen per stuk 8—14. knojen per stuk 4y2—SV2 Joijboonen per kilo 11—20. jwb. boonen per kilo 7—18 gercieboonen z. dr. per kilo 10—16. hosboonen per kilo 12—16. wpucijnders witte per kilo 18. «-oene kool per kilo 4—6 koode kool per kilo 41/2—5. Aardbeien per doosje 14—18. «ramen per slof 85. £SPpeleii Per kil° 612. Weren per kilo 7—10. J^ven per kilo vmmeeschi Vereenigingen moeten gegevens inleveren. De Burgemeester van Beverwijk maakt bekend, dat alle vereenigingen en stichtingen, zonder eco nomisch doel, voor 11 October a.s. moeten worden opgegeven bij den Procureur-Generaal, fungeerend Directeur van Politie te Amsterdam. Een vereeniging of stichting wordt geacht geen economisch doel te hebben, wanneer dit niet in de eerste plaats gericht is op het verkrijgen van op geld waardeerbare voordeelen ten behoeve van de vereenigingen of haar leden of ten behoeve van de stichting. De opgaaf moet geschieden door het bestuur van de vereeniging of van de stichting, of, bij ontstente nis daarvan door hem, die met de dagelijksche lei ding is belast; indien ook deze ontbreekt moet de opgaaf geschieden door dengene, die de belangen van de vereeniging of stichting waarneemt, hetzij krachtens een hem van overheidswege gegeven op dracht (bij voorbeeld als liquidateur), hetzij krach tens eenige andere lastgeving. De opgaaf geschiedt door het in tweevoud indie nen van een ingevulde vragenlijst en vermogens staat, waarbij twee exemplaren van de statuten moeten worden gevoegd. Zij, die tot het doen der opgaaf gehouden zijn, moeten tijdig aan den Procureur-Generaal, fun- geerencl Directeur van Politie, te Amsterdam een verzoek om toezending van de benoodigde formu lieren indienen, onder nauwkeurige opgaaf van de vereeniging of stichting, waarop dit verzoek betrek king heeft. Tot nader order mag over bestanddeelen van het vermogen der vereeniging of stichting slechts wor den beschikt voorzoover dit voor de loopende zaken en voor het vereenigingsleven, eventueel voor de vervulling van de doelstelling der stichting, nood zakelijk is. Andere rechtshandelingen of verklarin gen, waardoor op eenigerlei wijze over vermogens- bestanddeelen wordt beschikt of verplichtingen daartoe in het leven worden geroepen, mogen niet worden verricht of afgegeven; rechtshandelingen, welke in strijd met het voorgaande zijn verricht zijn van onwaarde. Op heft niet tijdig doen van de opgaaf of het verstrekken van onware of onvolledige gegevens bij de opgaaf is gevangenisstraf ge steld van ten hoogste twee jaar en/of geldboete van ten hoogste tweeduizend gulden, terwijl een gelijke straf wordt bedreigd tegen hem, die in strijd handelt met het bepaalde in de voorgaande alinea. Loop der bevolking. Ingekomen: J. M. van Kleef, winkeljuffrouw, van Assendelft, Zeestraat 19. P. Zijlstra, monteur, van Den Helder, Gr. Houtweg 122. W. P. van den Bosch, monteur, van Rotterdam, Noorderwijkweg 11c. C. Abbo en gezin, electr. lasscher, van Amsterdam, Laan van Kanaan 24. J. A. v. d. Hoeven, arts, van Amsterdam, Rehveg 51. Wed. A. de Graaf en gezin, zonder ber., van Overschie, Noorderwijkweg 11c. M. Stam, dienstbode, van Heerhugowaard, Voor straat 10. W. Th. Koelman en gezin, los arbeider, van Velsen, Arendsweg 176. W. Kathke, dienstbode, van s-Gravenhage, Wijkermeerweg 117. J. H. den Teuling, ovenbouwer, van Velsen, Baanstraat 65. G. Hoitingh, zonder beroep, van Krommenie, Acacia laan 2a. J. J. Hoitingh, zonder beroep, van Krom menie, Acacialaan 2a. Vertrokken: J. van Ophoven, dir. rubberfabriek, n. Hilversum, Oude Amersf.weg 6. A. Valkeneer, zonder beroep, naar Zeist, Voorheuvel 59. Th. van Egmond, stucadoor, naar Haarlem, Gr. Houtstraat 169r. D. H. de Graai, zonder beroep, n. Heerenveen, Stationsplein 18. J. Hendriks, zonder beroep, naar Capelle a. d. IJsel, Nijverheidsstraat 43. J. M. van den Berg, arts, naar Maartensdijk, Albr. Thaer- laan 5. G. Schaap, dienstbode, naar Bussum. Gou- denlindendwarsstraat 2. G. M. Schaap, kantoorbe diende, naar Velsen, Amsterdamscheweg 31. Wed. E. Veening, zonder beroep, naar Eden, Brouwers gracht 45. E. C. Veening, apoth. ass., naar Amster dam, 2e Oosterparkstraat 236. B. Q. Warmenhoven en gezin, ovenman naar Velsen. Kanaalstraat llOrd. A. J. Koper, dienstbode, naar Zandvoort, Koning straat 36. K. P. Marlet, stuurman, naar Amsterdam. Nieuwe Amstelstraat 26 III. Th. Boddeke, zonder beroep, naar Amsterdam, Mauritskade 28. J. P Bremmers, zonder beroep, naar Driebergen. H. van Gemeren en gezin, garagehouder, naar Velsen, Eschaoornstraat 23. C. G. Rietkerk en gezin, koop man. naar Haarlem, Drappenierstraat 4. DE ROODE KRUISCOLLECTE OP 5 OCTOBER. De jaarlijksche Roode-Kruis-collecte zal in onze gemeente worden gehouden op Zaterdag 5 Octo ber. Collectanten (trices) kunnen zich opgeven aan het kantoor van het ziekenhuis aan de Vondel laan. GESLAAGD. Aan de Universiteit te Leuven slaagde onze plaatsgenoot de heer T. J. J. H. M. van Os, met onderscheiding in de politieke en sociale weten schappen. PERSONALIA. Dr. F. C. J. Holthuizen werd door den Bisschop van Haarlem tot kapelaan te Castricum be noemd. Dr. Holthuizen was enkele jaren kapelaan van St.-Agatha alhier en geestelijk adviseur van verscheidene vereenigingen. MUTATIES BIJ DE K. J. C. Door het vertrek van den weleerw. heer Th. Sprengers, districtsdirecteur, zit de K. J. C. in het district Beverwijk thans zonder topleiding, aan gezien ook de districtsbaljuw de heer A. Greutei: zijn functie als zoodanig heeft neergelegd. De heer Jonkers, tornierleider te Castricum, heeft zich bereid verklaard de functie van dis- stricsbaljuw op zich te nemen, voorts is bin nenkort de benoeming van een districtsdirec teur te verwachten. Benzineschaarschte en het vervoer van groente. Ook de veilingdirectie vergaderde. „Geheime zender L. B. 17". Spannende film. Op den trein, waarmede de minister van oorlog reist, is een bomaanslag gepleegd. Nog op het laatste moment kon deze verijdeld worden, doch van de daders is geen spoor te vinden, ofschoon men vermoedt, dat men deze in revolutionnaire kringen moeten zoeken. Aan commisssaris Borel wordt opgedragen een zeer streng onderzoek in te stellen, teneinde deze gevaarlijke beweging thans definitief onschadelijk te maken. Boven dien verwacht men bin nenkort het bezoek van den minister van Buiten- landsche Zaken van een naburige natie en vreest men het ergste. Commis saris Borel heeft geen gemakkelijke taak, daar de aanslag op een geraffineerde manier is geschied. Het eenige belastende materiaal, dat op de plaats van den aanslag gevonden is, is een sigaretten peukje en een luciferboekje. Borel meent reeds een spoor gevonden te hebben, doch dan blijkt, dat de aangehouden persoon, kapitein Terno. zelf naar de daders zoekt. Beider speurtocht brengt den toeschouwer thans naar het cabaret Cascade", waar inderdaad verschillende leden der geheime beweging worden aangetroffen. Doch de leiders blijven achter de schermen. In het cabaret maakt de toeschouwer nader kennis met verschillende personen, zooals de knappe actrice Man ja Dusan en den eigenaar Bjelinski. Beiden weten beslist meer van de revo lutionnaire beweging, maar de bewijzen tegen hen zijn zoo zwak, dat men niet tot arrestatie kan overgaan. Eindelijk slaagt Borel er in, de cellen der re- volutionnairen te ontdekken en verschillende lei ders te ontmaskeren, maar Lenski, de geheimzin nige en gevreesde leider blijft onvindbaar. Ten slotte wordt Borel het slachtoffer van zijn ge vaarlijk werk en men vindt hem in zijn woning vermoord? Zijn geheimzinnige dood echter zal de ontknooping brengen. De geruchten van zelf moord doen thans de ronde en het schijnt, dat men nog even ver is met het onderzoek als op den eersten dag. In werkelijkheid nadert thans de ontknooping snel. De ontknooping van deze spannende spion- nage-film, die getiteld is „Geheime zender L. B. 17" en waarin Willy Birgel en Hilde Weissner de hoofdrollen spelen, kan de lezer in de komende bioscoopweek zelf beter in het Luxor Theater gaan zien. Voorts draait een actueel bij programma. KJeesche kool per kUo 2i/2_4i/2 Aumea per kilo 17—38. HEEMSKERK RAAD HEEMSKERK. Gemeenterekening vastgesteld. Woensdagmiddag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester Vreugde. Afwezig was de heer Van der Kolk. Als eenig punt van de agenda kwam in behan deling de voorloopige vaststelling van de gemeen terekening, alsmede die van het Woningbedrijf dienstjaar 1939. De heer K1 a a s s e wenschte eenige vragen te stellen,' maar als niet te zaken dienende, werd hem dit door den voorzitter niet toegestaan. Wegens afwezigheid van den voorzitter der com missie van onderzoek brachten de heeren Castri cum en Muyen hierna rapport uit. De ontvangsten van den gewonen dienst had. den f 258.417.59 bedragen en de uitgaven f 296793.70 Een nadeelig saldo dus van f 38376.11. De Kapitaaldienst sloot met een voordeelig saldo van f 18.364.10; de ontvangsten waren f 404.605.86 de uitgaven f 386.321.76. De rekening van het Woningbedrijf werd vast gesteld op een bedrag van f 15.407.23, met een nadeelig saldo van f 8.477.64. De kapitaaldienst van dezen dienst sloot in ont vangst en uitgaaf op f 3860.54. Hierna sluiting. A. D. O. Het programma van de voetbalvereniging A.D.O, voor Zondag luidt: A.D.O.Uitgeest. A.D.O. 2—R.E.O. V.V.Z. 4A.D.O. 3 Zeevogels 3A.D.O, 4. DIEFSTAL. De heer K. die zijn fiets neergezet had om een boodschap in het Café Van Baar te doen, ontdekte bij zijn terugkomst, dat zijn rijwiel verdwenen was, Het vervoer van groente van de Beverwijksche veilingen naar Amsterdam en de andere groote steden geschiedt hoofdzakelijk per auto. Vrijwel •het grootste gedeelte van de groente gaat per auto naar de hoofdstad. Door de benzine schaarschte dreigt het vervoer echter in gevaar te komen, want de grossiers en venters komen niet toe met de hun toegewezen rantsoenen mo torbrandstof. Om te trachten, dit vervoer zoo lang mogelijk gaande te houden probeeren de veiling directies te doen wat in hun vermogen ligt. Woensdagmiddag hebben alle koopérs-auto- mobilisten en de veilingdirecties een bijeenkomst gehouden, waarin een bespreking is gevoerd over de moeilijkheden die zich kunnen voordoen als de rantsoeneering van benzine nog minder wordt. Besloten werd zoo lang mogelijk het hoofd te bieden aan de vervoersmoeilijkheden en te trach ten, nieuwe wegen te zoeken om verbetering te verkrijgen van den bestaanden toestand. Voorts werd in deze bijeenkomst nog een commissie be noemd, waarin zitting kregen drie koopers en de heeren W. de Groot, directeur van de Vereenigde Veilingen en H. Tervoort, directeur van de B. E. T.-veiling. BEVERWIJK NAM MEER GAS AF. De Hoogovens leverden in 't afgeloopen boek jaar 1939-1940 aan Beverwijk 3.410.344 M3 gas tegen 3.153,135 M3 in 1933-1939. Een ver meerdering dus van 257,209 M3 gas. BEVERWIJK De uitreiking van de identiteits bewijzen. Op Vrijdag 27 October worden in het gym nastieklokaal van de Julianaschool van 8 uur tot 7 uur namiddags de identiteitsbewijzen uitge reikt aan de bewoners van de volgende straten Munnikenweg, Narcissenweg, Nico Scholten- straat, Nieuweweg, Nieuwstraat, Noorderweg, Noorderwijkweg, Oostertuinen, Oosterwijkstraat, Parklaan, Patersweg, Peperstraat, Popu lierenlaan, P-ruimendijk, Pijpkade, Raad huisstraat, Reguliersdwarsstraat, Reguliers straat. Ieder is verplicht persoonlijk dit bewijs af te halen onder medebrenging van zijn of haar dis tributiestamkaart en een pasfoto. SUCCES VOOR JAN VAN LEEUWEN. Op de Harddraverij te Schagen behaalde de Beverwijksche pikeur Jan van Leeuwen Jr. met het paard „Welkom" den 3en prijs. Een bijeenkomst van Nationaal Front. Arnold Meyer als spreker. In de bovenzaal van Hotel Ter Burg heeft de lei der van het Nationaal Front, Arnold Meyer, voor genoodigden een uiteenzetting gegeven omtrent de doelstelling van zijn beweging. Er bestond voor deze bijeenkomst groote belangstelling. De inleider begon met te wijzen op de concen tratiepogingen, die titans alom aan de orde zijn. Mo menteel teekenen zich hoe langer hoe scherper drie onderscheidene groepen af, die zeggen het nieuwe te willen: N.S.B., Nederlandsche Unie en Nationaal Front. Wil men hierbij de groep Colijn nog rekenen dan kan men zulks doen, doch deze figuur beweegt zich nog steeds in den ouden tijd, die heeft afgedaan. Wat Nationaal Front van de N.S.B. scheidt is boven alles een kwestie van mentaliteit. Nog afge zien van andere geschilpunten is de mentaliteit het voornaamste wat het samengaan van beide bewegin gen onmogelijk maakt. Met de Nederlandsche Unie zijn verschillende be sprekingen gevoerd. De heer Meyer was niet be voegd daaromtrent reeds uitlatingen te doen, doch hij kon wel zeggen, dat het overleg tot nu toe was mislukt. Er zijn met de Nederlandsche Unie punten van overeenkomst, doch drie voorname verschillen blijven bestaan. Allereerst de kwestie groot-Neder land. Volk hoort bij volk, dat is de natuur der din gen. Wat God vereenigd heeft, mag de mensch niet scheiden. Waar spr. deze gedachte reeds lange jaren heeft voorgestaan kan deze nu niet losgelaten wor den, vooral niet, omdat er nu misschien de kans bestaat het te verwezenlijken. Voorts is er de Jodenkwestie. Joden assimileeren niet, gaan niet op in een volk, zij blijven vreemde lingen. Welnu, dan moeten zij ook als zoodanig be handeld worden. Nationaal Front wil geen vervol ging, geen pogroms, wenscht de Joden te beschou wen als gasten in het land. Zij kunnen dus in den handel, in het kleinbedrijf en ook in het groot bedrijf. Nooit echter kan het geduld worden dat een Jood regeert over Nederlanders, hij kan dus geen ambt in den staat bekleeden. Tenslotte is er de kwestie van den autoritairen staat en den corporatieven staat. Op dit punt heeft de Nederlandsche Unie zich niet uitgesproken. Het is schter van het grootste belang, van de hoogste actualiteit. Deze gedachte is thans aan de orde, en de Nederlandsche Unie zal ze moeten aanvaarden wil ze iets bereiken. Met andere woorden, de Neder landsche Unie zal zich moeten evolueeren in de rich ting van Nationaal Front. Hierna maakten verscheidene toehoorders van de gelegenheid gebruik om den Leider vragen te stel len naar aanleiding van het gesprokene en omtrent andere programmapunten. Opnieuw werd de hoop uitgesproken dat de Ne derlandsche Unie en Nationaal Front elkaar alsnog zouden vinden. Arnold Meyer onderstreepte dezen wensch en ver klaarde, dat het belang van het vaderland hem boven alles gaat. DE OPSTELLING VAN V. V. B. V. V.B. komt Zondag met de volgende opstel ling uit tegen Vliegende vogels: Doel: Olivier. Achter: De Greef en Strobbe; Midden: v. d. Bosch, Oldenburg en Piantoni. Voor: Morlang, Valk, Spruit, Bravenboer en i Lantsink. WIJK AAN ZEE NED. HERV. KERK. Cand. A. J. Bronkhorst, laatstelijk hulpprediker te Utrecht, die het beroep naar de Ned. Herv. ge meente alhier in de vacature ontstaan door het emeritaat van ds. J. A. L. Hovy heeft aangenomen is voornemens Zondag 6 October a.s. 's middags om 3 uur aldaar zijn intrede te doen na vooraf te zijn bevestigd door prof. dr. S. F. H. J. Berlcel- bach v. d. Sprenkel van Utrecht. (hl Amerika heeft een 89 jarig man voor de derde maal tanden gekregen.) Wanneer je neegnentachtig bent, Ben je wel aan 't idee gewend, Tenminste naar 'k mij voor kan stellen, Dat je je tanden wel kunt tellen. En dat het uit is bovendien Dat je je tanden flink laat zien. Dus als je eensklaps moet ervaren, Dat j' op die overrijpe jaren Weer nieuwe krijgt, lijkt het gepast, Dat je ten zeerste wordt verrast. Je dacht jezelf maar te parkeeren Bij de aftandsche oude heeren. En 't is of vader Tijd je paait Je 'n tandrad voor de oogen draait, En je gemoedelijk wil zeggen: 't Is nog geen tijd het af te leggen, Ik help je aan een nieuw begin, Leef, en zet er je tanden in, Je kunt weer op je tanden bijten En weer een nieuw gebit verslijten. Zoo ging 't dien ouden baas daarginds, Hij werd weer kinderlijk (niet kindsch) Die oudjes, met den mond vol tanden, Zijn er wel meer, met dien verstande, Dat het zich dan bepaalt tot kunst, Hier zijn het echte, da's een gunst, Zoo zeldzaam en zoo zeer bijzonder, Dat dit geval wordt tot een wonder, De tand des mans ontnam ditmaal, Den tand des tijds de zegepraal. De familie van mijn vrouw'" Omzetbelasting op visch. Het bestuur der IJmuider Vischhandelvereeni- ging heeft den leden het volgende medegedeeld: Alle soorten visch, hetzij versch, gerookt, ge bakken, gedroogd, gezouten of op andere wijze geconserveerd, zijn belast men 4 pCt. (ook kuit, lever, oesters, mosselen, garnalen)Caviaar is be last met 12 pCt. Voor visch, over een afslag gekocht, wordt de omzetbelasting door dien afslag geheven. Voor uit het buitenland geïmporteerde visch wordt de omzetbelasting aan het grenskantoor voldaan. In dergelijke gevallen moet de impor teur aan den afslag toonen, dat de omzetbelas ting aan de grens is betaald, waarna deze visch door den afslag wordt verkocht zonder dat om zetbelasting wordt geheven. Heeft een handelaar visch ovér den afslag ge kocht en omzetbelasting hiervoor betaald, dan kan hij deze visch opnieuw over een afslag doen verkoopen, hetzij in IJmuiden of elders, zonder dat hiervoor opnieuw omzetbelasting wordt ge heven; mits hij een bewijs toont dat de omzet belasting is betaald. Met klem wordt den handel geadviseerd de omzetbelasting niet op de verkooprekening tot uitdrukking te brengen, maar den verkoopprijs vast te stellen inclusief de omzetbelasting. Zoolang het product niet verwerkt is, wordt er altijd maar éénmaal omzetbelasting op betaald. Koopt men 'n partij visch, en men ve r w e r k t deze, b.v. versche visch die men bakt; haring die men zout, of visch op andere wijze conserveert, dan moet van den totalen verkoopprijs opnieuw 4 pCt. omzetbelasting worden betaald. Eenmaal per 3 maanden kan men dan resti tutie vragen bij den betreffenden Inspecteur, waar de groothandelaar of kleinhandelaar woont, voor de reeds betaalde omzetbelasting. Voorbeeld: Een groothandelaar verkoopt voor f 100.— ver sche visch, haring e.d. en heeft hiervoor 4 pCt. of f4.omzetbelasting betaald. De kleinhandelaar of andere wederverkooper verwerkt deze visch, waardoor de verkoopwaarde stijgt tot f 150.De kleinhandelaar of andere wederver kooper is dan verplicht over die f 150.4 pCt. of f 6.— omzetbelasting te betalen. Hij kan dan een maal per 3 maanden restitutie vragen tot een bedrag van f 2.(de reeds eerder betaalde f 4. afgetrokken van de betaalde f 6. Zoowel groothandelaar als kleinhandelaar is verplicht per 1 October a.s. aan den Inspecteur der Invoerrechten en Accijnzen in zijn rayon woonachtig, (voor IJmuiden is dit te Haarlem) zijn totalen voorraad (aan visch, haring, bokking, ansjovis etc.) op te geven, indien deze in totaal grooter is dan f 625.aan waarde. Op de door exporteurs aan den afslag ge kochte visch, waarvoor omzetbelasting is betaald, kan restitutie over de betaalde omzetbelasting worden gevraagd, indien aangetoond kan worden, dat de visch is geëxporteerd. Nadere inlichtingen kunnen zoo noodig worden ingewonnen bij den Administrateur der Vereeni ging. V.Z.V. SPEELT HOCKEY. Evenals vorige jaren zal een hockey-elftal der Vels-er Zwemvereeniging een wedstrijd spe len tegen een elftal van de „Strawberries". Dit jaar zal het derde heeren-elftal van de „Strawberries" als tegenstander fungeeren. In het V.Z.V.-elftal zijn o.a. bekende poloërs als Swier, Schoone, Wevers enz. opgesteld. De wedstrijd, die a.s. Zondag 2.30 uur op het Strawberries-terrein te Driehuis gespeeld wordt, zal ongetwijfeld interessant worden. AGENDA VOOR BEVERWIJK. VRIJDAG 27 SEPTEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Geheime zender L. B. 17" en bijprogramma, 7.30 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden DONDERDAG 26 SEPTEMBER. Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Gem. Concertgebouw: H.O.V. Populair Concert, 7.30 uur. Rembrandt Theater „Zuster Angelica". 2.30, 5 en 7 uur. Palace: „Het Spookschip", 2, 5 en 7 uur. Luxor Theater: „De nacht der beslissing", 2.30, 6 tot 9.30 uur doorloopend. Frans Hals Theater: „De blanke vrouw van den Maharadja". 2.30 en 7 uur. VRIJDAG 27 SEPTEMBER Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds (nieuwe programma's), Bioscoop „De Pont" vertoont deze week de be kende Nederlandsche film „De Familie van mijn vrouw", de geestige creatie van Loet C. Barsteijn's Filmstad. Hieronder volgt iets van den inhoud: In de omgeving van Laren, woont de familie Goedhart, bestaande uit moeder Arabella, vader Jozef en hun jongste dochter, Fietje. Arabella is een bazige vrouw, die haar goedigen echtgenoot, evenals Fietje, danig onder den duim heeft, wat nogal eens aanleiding geeft tot huiselijke onaan genaamheden. Fietje is een vroolijk, levenslustig ding, dat zich een gouden toekomst droomt als filmster en zich alreeds in deze richting tracht te bekwamen, waarbij haar vader haar trouw accompagneert. Arabella kan zich mpt deze neigingen van haar dochter niet vereenigen en zoo vat zij het besluit op, den vleu gel, waarmede Jozef en Fietje zoo menig genotvol uurtje hebben, te verkoopen. Jozef denkt een snood plan uit en op den dag, dat de vleugel zal worden gehaald, weet Jozef de transporteurs te bewegen dank zij eenige klinkende munt het instrument naar zijn schoonzoon Willem te doen verhuizen. Willem Vrolïk is met Josef's oudste dochter getrouwd en bewoont in een naburig stadje een aardige villa „Vrede-Oord'" genaamd. Als romanschrijver heeft hij zich een goed bestaan weten te veroveren. Ook de eenige zoon van Ara bella, Max woont bij zijn zuster en zwager in en is met Mientje, het knappe huishoudstertje van „Vrede Oord" getrouwd, hoewel geen sterveling hier iets van afweet. Max is overtuigd, dat noch mama, noch de overige familieleden zeer met dit huwelijk inge nomen zouden zijn, daar hij zich eerst een maat schappelijke positie dient te veroveren, alvorens aan trouwen te kunnen denken. Met jeugdigen over moed hebben Max en Mientje hun huwelijk dus geheim gehouden en hun baby ondergebracht bij Barbara, Mientjes zuster, die daar ook in de omtrek woont. Op den dag. dat de vleugel in ontvangst wordt genomen door Willem Vrolik, wordt hij tevens ver rast door de minder heuglijke tijding, dat Arabella met echtgenoot en dochter eenige genoegelijke daag jes op „Vrede Oord" komt doorbrengen. Ook Max en Mientje ontvangen een minder aangename bood schap: Barbara schrijft n.l„ dat zij de baby onmo gelijk langer bij zich kan houden, daar. haar geheel onverwachts elders een goede betrekking is aange boden, die zij gaarne wil aannemen. Zij verzoekt Max dus „de kleine lieveling" te komen halen en zoo haast Max zich op weg naar het huisje, waar zijn baby is ondergebracht. Dr. Nix, een marskramer, die als veearts betere dagen gekend heeft, doch thans met zijn rollend winkeltje zijn waren aan den man tracht te brengen, arriveert op „Vrede Oord" op het moment, dat de vleugel in het tuinhuisje wordt gebracht, teneinde gevrijwaard te zijn voor de scherpe blikken van Arabella. Met zijn rappe tong weet Dr. Nix Willem over te halen hem den vleugel te laten stemmen. Max is intusschen met zijn baby naar „Vrede Oord" teruggekeerd en heeft het wichtje, ook al weer uit angst voor mama in het tuinhuisje bij den inmiddels gestemden vleugel gedeponeerd. Dr. Nix sluit vriendschap met Fietje, die met mama is mee gekomen. De vriendschap stijgt nog meer, als Dr. Nix vertelt, dat hij een goede kennis heeft, die Fietje zonder twijfel vakkundig in de geheimen der tooneelkunst zal willen inwijden. Een telefoonge sprek tuschen Dr. Nix en Dolly de Raadt een too- neelspeelster op den terugweg, vermeerdet al spoedig het aantal gasten op Vrede Oord en inten sief worden de lessen met Fietje ter hand genomen, waarbij Jozef zijn daadwerkelijken steun verleent. Arabella vindt het briefje, waarin Barbara aan Max verzocht „zijn lieveling" te konten halen en aan stonds trekt zij uit dit epistel een valsche conclusie, ten nadeele van Willem. Arabella vat vuur en vlam en brengt haar dochter onder het oog, dat zij on mogelijk langer met zoo'n man onder een dak kan wonen, doch Peggie hecht geen geloof aan Arabella's woorden, wat echter niet wegneemt, dat de stem ming op Vrede Oord er niet beter op wordt. Er gebeurt dan nog heel veel voordat Vrede Oord zijn naam eer aan kan doen. Maar ten slotte komt het toch zoover. t Zie ook elders in dit nummer SCHAGERBRUG, 25 September (A. N. P.) Gisteravond laat is een auto in een sloot bij Oudesluis gereden. De drie inzittenden kwamen hierbij om het leven.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 5