Bontmantels De Dow-theorie aan de practijk getoetst. H' WEILL ZOON Uitgifte van nieuwe postzegels. po VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1940 Gewogen en feitelijk te licht bevonden. Resultaten vóór 1910 vrij gunstig Daarna echter niet TET bewijs, dat de Dow-theorie meermalen gefaald heeft, is reeds geleverd door het feit, dat er ter beurze nog winsten worden gemaakt en verliezen geleden. Indien het werkelijk mogelijk was goede voorspel lingen te doen omtrent het toekomstig verloop der beurskoersen, er zouden alleen nog maar winsten worden gemaakt. En ieder weet, dat dit dorado dat toch ook maar heel kort zou duren nog niet is bereikt. Bekende aanhangers van de Dow-theorie heb ben openlijk toegegeven, dat de theorie de laatste jaren herhaaldelijk tot foutieve conclusies heeft geleid. Zelfs heeft Hamilton, de hoofdredacteur van Wallstreet Journal en mede grondlegger der Dow-theorie, fouten gemaakt en zich vergist. Hij heeft in 1926 een secundaire reactie in een hausse-markt voor een baisse-markt aangezien en velen, die zijn voorspellingen geloofden, heb ben zware verliezen geleden Deze vergissing is gemaakt in één van de moei lijkste kwesties der theorie. Een secundaire reac tie in een hausse-markt is zeer moeilijk te her kennen. Bij alle secundaire bewegingen moet men volgens de theorie, rekening houden met een ge middelden koersteruggang van 57.6 pCt. van de onmiddellijk daaraan voorafgaande primaire be weging. Een zorgvuldige analyse heeft echter aangetoond, dat 7.1 pCt. van alle reacties eindig den na 10 pCt. tot 25 pCt. van de voorafgaande primaire beweging te hebben herwonnen of ver loren; 25.4 pCt. eindigden na een terugnemen van 25 pCt. tot 40 pCt.; 18.8 pCt. eindigden na een terugnemen van 40 pCt. tot 55 pCt.; 26.7 pCt. eindigden na een terugnemen van 55 pCt. tot 70 pCt.; 8.5 pCt. na een terugnemen van 70 pCt. tot 85 pCt. en 14 pCt. van alle secundaire reacties namen meer dan 85 pCt. van de voorafgegane pri maire beweging terug. Herbert G. Lyttle heeft in „The Annalist" mee gedeeld, wat zijn onderzoekingen van de Dow- theorie hebben uitgewezen. En op voorhand kan worden vastgesteld, dat ze niet schitterend zijn voor de theorie. Lyttle is uitgegaan van de slot- koersen van 17 Juli 1939, toen volgens de theorie het „signaal" voor een hausse-markt werd ge geven. Op 13 Mei van dit jaar werd het „sein" gegeven voor een baisse-markt. Nu heeft Lyttle na gegaan wat het resultaat is geweest van het aan- koopen op 18 Juli 1939 van de 666 fondsen, welke het op 17 Juli 1939 op de New-Yorksche beurs tot noteering brachten, en van den verkoop van die fondsen op 14 Mei 1940. Hij heeft daarbij rekening gehouden met een aankoop op 18 Juli 1939 tegen den hoogsten koers van dien dag en een verkoop op 14 Mei 1940 tegen den laagsten koers, en een aankoop op 18 Juli 1939 tegen den laagsten koers en een verkoop op 14 Mei van dit jaar tegen den hoogsten koers. Hij verkreeg op die manier dus de beste en de slechtste resul- laten, welke bij het volgen van de Dow-theorie verkregen hadden kunnen worden. Volgens de koersen zou de „beste" lcooper op 238 fondsen winst hebben geboekt en op 435 ver lies. Op 13 fondsen zou hij quitte hebben ge speeld. De „slechtste" kooper die dus voor den hoogsten koers had ingekocht en voor den laag sten had verkocht zou op 130 fondsen winst hebben gemaakt en op 523 verlies. Tenslotte zou hij ook met 13 fondsen quitte hebben gespeeld. Koopers van fondsen, die zich bij hun aan- en verkoop door de theorie zouden laten leiden, zou den dus bij 66—80 pCt. van hun gestes mis zijn geweest. Slechts bij 2034 pCt. van de fondsen zouden zij winst hebben gemaakt. Men zou dus wel een gelukkige hand moeten hebben om juist deze laatste fondsen eruit te pikken. De tegenwerping zou nu gemaakt kunnen wor den, dat de winst op dat betrekkelijk geringe aan tal fondsen mogelijkerwijze grooter kan zijn ge weest dan het verlies op de andere. Lyttle heeft dit voorvoeld en heeft daarom onderzocht hoe het koersverloop voor alle fondsen is geweest. Uit dit onderzoek heeft hij geconcludeerd, dat in het beste geval het koersverlies 8 1 '3 pCt. en in het slechtste geval 15.6 pCt. zou h ~hben bedragen. Het gefniddelde verlies tusschen 18 Juli 1939 en 14 Mei 1940 zou ongeveer 12 pCt. zijn geweest. Tegen de theorie in. Dit is voor Lyttle aanleiding geweest eens heelemaal tegen de theorie in te gaan. Op 31 Maart 1939 werd volgens de Dow-theorie een „baisse-signaal" gegeven. Op 1 April d.a.v. kocht hij (dus precies het tegenstelde van wat hij vol gens de theorie zou moeten doen) theoretisch elk gewoon aandeel op de New-Yorksche beurs en op 18 Juli 1939, toen het „hausse-signaal" •werd gegeven verkocht hij (dus ook weer precies tegen de theorie in) al die aandeelen, 668 stuks in totaal. Nu bleek, dat de „beste" kooper op 540 fondsen winst zou hebben gemaakt, met 49 fondsen gelijk zou hebben gespeeld en slechts op 79 fondsen verlies zou hebben geleden. De slechtste kooper zou op 499 fondsen winst hebben gemaakt en op 117 verlies. Bij 52 fondsen waren de koersen on veranderd gebleven. De winst op het geïnvesteer de kapitaal beliep respectievelijk 11.5 pCt. en 10.8 pCt. Zooals men ziet dus een heel ander beeld dan het hierboven vermelde bij het volgen van de Dow-theorie. Slechte resultaten. Lyttle heeft ook nog onderzocht hoe het met de Dow-theorie sedert haar ontstaan zij loopt Zesde kindertrein te Rotterdam aangekomen. Maandag komt de laatste. Donderdagavond te ongeveer vijf voor half zeven is op station D.P. te Rotterdam de zesde kindertrein uit de Oostmark aangekomen. Ongeveer 650 Nederlandsche kinderen, die onge veer zes weken geleden naar de Oostmark reisden, zijn hiermede na eenige gelukkige, gezonde vacantïe- weken in het vaderland teruggekomen, vol van het schoons, dat zij daar allemaal hadden gezien. Leider van dezen trein was de heer Hackert van de Kinderaktion. Ter verwelkoming waren op het station aanwezig de heer H. S. van der Waals, van het Rotterdamsche kinderevacuatiebureau en een groote groep ouders was aanwezig. Met dezen trein kwamen, behalve de kinderen uit Brabant Noord en Zuid-Holland, ongeveer tweehonderd Rotterdam sche kinderen mee. Men zag niets dan gelukkige ge zichtjes en bij menig weerzien stroomden de traan tjes weer rijkelijk. Velen waren getooid in de ty pisch Oostmarksche lcleeding en allen sjouwden groote pakken met zich mede, waarin vele geschen ken waren verborgen, door de pleegouders meege geven. De heer Hackert vertelde, dat de trein geheel vol gens de regeling Woensdagmiddag ongeveer twee uur uit Linz was vertrokken. Zaterdag komt de voorlaatste kindertrein aan en Maandag de achtste en laatste met ongeveer acht honderd vacantiegangertjes. (A.N.P.) reeds van 29 Juni 1897 is gegaan. Van dezen datum van 29 Juni 1897 tot 11 Mei 1910 kwamen op de New-Yorksche beurs vier „primaire hausse bewegingen" voor.. De hausse-affaires in die perioden volgens de Dow-theorie bedreven zouden voor 8090 pCt. goed zijn uitgekomen. Daarna volgde voor de theorie al een heel slechte tijd, want van November 1910 tot Juni 1923 zouden slechts 35 tot 40 pCt. van de hausse-indicaties goed zijn uitgevallen. Het is begrijpelijk, dat de groote hausse, welke tot October 1929 duurde, goede resultaten zou hebben gebracht. De hausse, welke in September 1937 eindigde, viel voor 66 pCt. gunstig voor de theorie uit. Van 1897 1940 kende de beurs volgens de Dow-theorie twaalf hausse-perioden. In zes ge vallen kwamen de aanwijzingen der theorie goed uit en in één geval behoorlijk. Van deze zes goede aanwijzingen vielen er vier vóór 1910, maar van de acht hausse-perioden sinds 1910 hebben de Dow-indicaties slechts in twee gevallen tot succes geleid. Op grond van deze feiten kan slechts één con clusie worden gemaakt: toepassing van de Dow- theorie in de practijk kan slechts met de uiterste voorzichtigheid geschieden, waarbij vooral de nadruk op „uiterste" moet vallen. L. Rotterdamsche politie heldert aantal rijwieldiefstallen op. Negen personen in arrest. - De arrestatie van één rijwieldïef heeft de recherche-af deeling van de Rotterdamsche po litie op het spoor gebracht van een wijdvertakt net van rijwieldieven en helers. In totaa.1 heeft men negen arrestaties kunnen verrichten, en ongeveer 40 rijwielen zijn in beslag genomen. Omstreeks 20 Sept. kon de politie den 37-jar. los werkman L. J. W., Rotterdammer van origine arresteeren, verdacht van rijwieldiefstal. Deze man werd overgebracht naar het huis van be waring en ter beschikking van den officier van 'ustitie gesteld. De politie pakte het verhoor van dezen man zeer nauwkeurig aan. Uit het verhoor bleek, dat W. in 4 a 5 weken tijd een twintigtal fietsen in Rotterdam had gestolen. Hij maakte er zijn werk van deze voorwerpen te verkoopen. Toen kon men den 45-jarigen koopman T. H. C. B. en den 30-jarigen koopman J. Q. K. verdacht van heling naar het hoofdbureau brengen. Door goed speurderswerk gelukte het de politie alle gestolen rijwielen twintig nn getal op te spo ren. Daarna kon men nog den 17-jarigen los werkman E. van D. arresteeren, die ten nadeele van een firma aan den Nieuwen Binneweg acht overalls had gestolen. Van D. verkocht deze za ken zonder uitstel aan een anderen werkman, den 40-jarigen A. W. K., die echter niet veel geluk had van zijn „koop" want nauwelijks een uur later was er een handige dief, die hem de acht overalls afhandig maakte. Weer bracht het onderzoek de politie op nieuwe wegen en het gevolg was, dat men de hand kon leggen op den 23-jarigen koopman J. B. Deze man werd verdacht van rijwieldiefstal en hij moest een vrij groot aantal rijwielen ver kocht hebben aan den 25-jarigen koopman C- H. van V. Een huiszoeking bij B. leverde ver rassende resultaten op: een heele partij rijwiel- onderdeelen werd aangetroffen en inbeslag ge nomen. Ook was er sprake van diefstal van ongeveer 20 rijwielen. B. bleek eenige rijwielen verkocht te hebben aan een chauffeur, die te I-Iillegersberg woont, den 28-jarigen J. H. Dit laatste trio bleek bij nader onderzoek nog een appeltje te schillen te hebben met de politie te Schiedam, ook we gens een rijwieldiefstal. Woensdagavond bleek, dat aan den linker Maasoever iemand een fiets te koop aanbood. Het was de 28-jarige kapper C. S. Deze handeling kwam aan het licht, door dat op de fiets een rijwielplaatje bevestigd was, waarop de naam van een ander prijkte. Hij had het rijwiel gekocht, zoo verklaarde hij, van een „onbekende". Ook deze S. is aangehouden en opgesloten. HOOFD RÖNTGENOLOGIE St. ANTONIUSHOVE. Met ingang van 1 October is aan het zieken huis St. Antoniushove te Voorburg tot hoofd van de afdeeling röntgenologie benoemd de röntgenoloog dr. J. A. Arendsen Hein. DE ORGANISATIE VAN AMUSEMENTS KUNSTENAARS. Naar aanleiding van het A.N.P-bericht aan gaande de oprichtingsvergadering van de N. O. K. A. (Organisatie van Artisten in het Amuse mentsbedrijf) deelt de heer Piet Muyselaar aan het A.N.P. mede dat hij de functie van commis saris in het bestuur van bedoelde organisatie niet heeft kunnen aanvaarden. Nedi-rlandsc-li Arbeidsfront wordt ontbonden. Opdracht aan dc leden aansluiten bij het N. V. V. 's GRAVENI-IAGE 26 September. De pers dienst van het N. V. V. deelt mede: Bij het besluit van den leider der nationaal socialistische beweging, ir. A. A. Mussert, is de organisatie van het „Nederlandsch Arbeidsfront" met ingang van 1 October ontbonden. Aan de leden van het N. A. F. is tegelijkertijd de opdracht ge geven, zich aan te sluiten bij het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen. De commissaris van het N. V. V., de heer H. J. Woudenberg heeft aan de verschillende bonden order gegeven, dat de leden van het vroegere arbeidsfront onmiddellijk als lid kunnen worden aangenomen. „Door de wijziging van de voorschriften van den Rijksdienst voor de Werkloosheidsverzekering kun nen ook de leden van het N. A. F., die werkloos zijn, direct als lid in het N. V. V.-verband worden opgenomen." De ontbinding van het Nederlandsch Arbeids front is gebaseerd op de overweging, dat thans de aanleiding vervallen is, op grond waarvan deze organisatie destijds in het leven werd geroepen. Deze aanleiding lag namelijk opgesloten in het feit, dat de toenmalige leiding van het N. V. V., evenals die van de andere groote vakcentrales, zich ging bezig houden met de persoonlijke politieke overtuiging van .zijn leden. Daardoor werd het aan vele Nederlandsche arbeiders onmogelijk gemaakt zich in de groote vakbeweging te organiseeren of hun lidmaatschap daarvan voort te zetten. De gewijzigde verhoudingen hebben thans het N. V. V. teruggebracht tot de vervulling van zijn eigenlijke taak: de behartiging van de sociale en cultureele belangen der Nederlandsche arbeiders, een taak, welke door eiken werker in ons land vol ledig kan worden onderschreven. De toetreding van duizenden nieuwe leden uit den kring van het Nederlandsch Arbeidsfront be- teekent een nieuwe versterking van de N. V. V.- organisatie en daardoor tevens een belangrijke stap voorwaarts op den weg naar de eenheid op sociaal terrein van alle Nederlandsche arbeiders. Deze toetreding houdt tevens de erkenning in van de kracht van de groote vakorganisatie, die in den loop der jaren is opgebouwd uit den arbeid en de opofferingen van honderdduizenden Nederlandsche arbeiders. Ook in nationaal socialistische kringen blijkt dus de overtuiging te leven, dat deze kracht, die uit het werkende volk van Nederland zelf is voortgekomen, niet kan worden verwaarloosd of genegeerd bij het streven naar een rechtvaardige sociale positie voor den Nederlandschen arbeider De leden van het N. A. F. kunnen zich aanmelden bij de plaatselijke besturen in hun woonplaats van den voor hen geschilcten vakbond van het N. V. V. Teneinde tegemoet te komen aan alle moeilijk heden, die zich zouden kunnen voordoen is aan het kantoor van het N. V. V., Amstel 224/226 een tijdelijk inlichtingenbureau verbonden, waar ieder dagelijks de voorlichting kan verkrijgen, die bij de oplossing van het Arbeidsfront wellicht noodig zou kunnen zijn. Het thans ontbonden „Nederdandsche Arbeids front" werd onder de naam „Nationale Werknemers Vereeniging" in den zomer van 1933 opgericht. De doelstelling luidde, het algemeen welzijn van de leden te behartigen en hun bestaansvoorwaarden zoo gunstig mogelijk te maken. Bij de middelen om dit doel te bereiken stond voorop het streven naai de corporatieve gemeenschapsgedachte. Nog in het zelfde jaar verwierf de pas opgerichte N. W. V. de vereischte goedkeuring op haar statuten en verkreeg daardoor de rechtspersoonlijkheid, benoodigd voor het instellen van een dienst arbeidsbemiddeling ten behoeve van de leden. Het ledental van de organisatie kreeg eerst be- teekenis, toen onder de druk der steeds toenemende uitzonderingsbepalingen vele arbeiders uit natio naal socoialistisehe kringen tot de N. W. V. toe traden. In November 1935 werd de huidige N. V. V.- commissaris, de heer H. J. Woudenberg, tot voor zitter van de Nationale Werknemers Vereeniging verkozen. Uit den aard der zaak deed zich het gemis aan eigen werkloozenlcassen sterk gevoelen, een ge mis waarin hier en daar door particuliere verzeke ring kon worden voorzien. Op 1 Mei 1939 werd vanwege de N. W. V. een „handvest van den arbeid" uitgegeven, bevattende een tiental grondslagen en eischen voor den op bouw van een corporatief-socialistische arbeidsge meenschap. Bij het uitbreken van den oorlog omvatte de Nationale Werknemers-Vereeniging ruim 4000 leden, welk aantal na de schokkende Meidagen zich bui tengewoon snel uitbreidde tot 17.000. De N. W. V. werd tegelijk omgedoopt in „Nederlandsch Arbeids front" terwijl ook de interne organisatie meer en meer naar den geest van het leidersbeginsel werd ingericht. De naam „Arbeidsfront" werd gekozen om den wil tot uitdrukking te brengen naar een eenheid van alle Nederlandsche werkers, op zuiver socialen grondslag onder uitschakeling van alle politieke invloeden. In tegenstelling met de groote vacentrales was het „Nederlandsch Arbeidsfront" geen federatief verband van zelfstandige bonden of vereenigingen. Het N. A. F. vormde een algemeene organisatie, waar de bijzondere belangen van de leden, hun vak en hun bestaansvoorwaarden rakende, behartigd werden door zoogenaamde „vakgroepen". NIEUWE COLLECTIE Jiisamtiu} jèisamflank Jletit gets VeuCeie- HetsUuuf VRIJ VAN DISTRIBUTIE Bontwerkers Barteljorisstraat 26-2? Gevestigd 1856 Adv innvi Mil/ 15.wegens te laat op straat zijn. En een voorwaardelijke straf» - Het Kantongerecht te Rotterdam heeft Donderdag verschillende zaken behandeld tegen personen, die artikel 1 van de verordening van den rijkscommissaris in het bezette gebied be treffende de verkeersbepeerkingen hadden over treden. Dit artikel verbied, zooals men weet, dat zij, die de Rijksduitsehe nationaliteit niet bezit ten en in een bepaald deel van het land verblij ven, zich tusschen 22 en 4 uur buitenshuis be vinden. De kantonrechter mr. R. Rensma, legde hen allen een geldboete van f 15 subs. 5 dagen hech tenis op alsmede een voorwaardelijke hechtenis- straf van drie dagen met een proeftijd van een jaar. De eisch, die de ambtenaar van het O.M. stelde, was in op één na alle gevallen een geld boete van dertig gulden te vervangen door twin tig dagen hechtenis en een voorwaardelijke hech- tenisstraf van zeven dagen met een jaar proef tijd. Niet minder dan 28 bewoners van Ridderkerk en acht van Rotterdam hadden zich te verant woorden. Een deel was echter niet verschenen. In enkele gevallen, waarbij de verdachte mede deelden niet op tijd thuis te hebben kunnen zijn, omdat zij dekking hadden meten zoeken vanwege het vuren van het luchtafweergeschut, werd de behandeling van de zaak acht dagen aangehou den. De reden, die de overige verdachten aanvoer den. waren o.a. slechte weersgesteldheid, banden- pech, het achterloopen van de klok, enz. Gebruik van generators wordt bevorderd. Voorrang aan generatorauto's bij het verleenen van bandenvergunningen. De departementen van Waterstaat en Han del, Nijverheid en Scheepvaart wijzen in ver band met de inkrimping van de benzine toe wijzing, waarmede nu en in de naaste toekomst rekening gehouden zal moeten worden, op de mogelijkheden, welke gasgeneratoren voor het wegvoeren bieden. Belanghebbenden wordt aan gereden zich voor het verkrijgen van een ver gunning voor het gebruik van deze apparaten te wenden tot den rijksinspecteur van het verkeer in het betrokken district. Ten einde het generatorgebruik te bevorde ren, zal zooveel mogelijk aan generatorwagens bij het verleenen van bandenvergunningen voorrang verleend worden, terwijl bovendien de belastingverhooging bij gebruik van andere motorbrandstof dan benzine is opgeheven. Wat de brandstof voor generatoren betreft, wordt er met nadruk op gewezen, dat de gebruikers te dien aanzien gerust kunnen zijn. Het aantal te verleenen vergunningen wordt in overeenstemming gehouden met de aanwezige brandstof, zoodat redelijkerwijze aangenomen mag worden, dat voor ie deren generator, waar voor vergunning is verleend, voldoende brand stof beschikbaar zal zijn. Kinderbijslagfonds onder behee der Rijksverzekeringsbank, Vaststelling en toekenning van bijsta, geschiedt door de Raden van Arbeid De waarnemend secretaris-generaal nemend hoofd van het departement van'sï zaken heeft in verband met artikel 60 der k- derbijslagwet en de verordening no 3/1940, den Rijkscommissaris voor het bezette m landsche gebied het volgende bepaald Het Rijkskinderbijslagfonds wordt beheerde het bestuur der Rijksverzekeringsbank. De inning van de premiën voor hei, Rijhr- derbij slagfonds geschiedt door de Raden Arbeid, met inachtneming van de betrefto wettelijke bepalingen. Omtrent de wijze van inning der weg kan het bestuur van het Rijkskinderbijsla^ na overleg met de Raden van Arbeid, nadere 0 voeringsvoorschriften vaststellen. De vaststelling en de toekenning van de kfc derbijslagen, welke ten laste van het Rife, derbijslagfonds komen, geschieden door de Rafa van Arbeid. Omtrent de wijze van uitbetaling der kinfe. bijslagen kan het bestuur van het Rjjkskjnw, bijslagfonds, na overleg met de Raden van w beid, nadere uitvoeringsvoorschriften vaststel len. 's-GRAVENHAGE, 26 September (A.NPJ, Bij beschikking van den secretaris-generaal van het departement van Binnenlandse Zaken betreffende de uitgifte van meim postzegels, gepubliceerd in net heden ver- schenen verordeningenblad, is bepaald ca; ter vervanging van de thans geldende ge wone postzegels in de waarden van 5 cesi en hooger nieuwe zegels zullen worden uit gegeven, waarop alleen de waarde-aan- duiding zal voorkomen. De directeur-generaal der posterijen, tele grafie en telefonie is belast met de uitvoe ring van deze beschikking. Deze beschikking treedt in werking op flea dag harer afkondiging. Voorschot op kostwinnersvergoeding' voor het aanschaffen van brandstof, 's-GRAVENHAGE, 26 September. (A.NJ.) In verband met de kolendistributieregeline bepaald dat men vóór 1 October 1940 20 "pr. van de hoeveelheid kolen, waarover men den ra ngen winter heeft beschikt, kan inkoopen, In afwachting van een nader te ontwerp regeling inzake de verstrekking van een braai' stoffenbijslag in de komende wintermaand! heeft het hoofd van het afwikkelingsbureau vsi het departement van defensie aan de burg meesters m* legedeeld dat voor kostwinners i£ zondere voorzieningen moeten worden getrci- fen. Deze voorzieningen houden in dat de verwan ten van de dienstplichtigen, ook voor zoorê deze bij den opbouwdienst zijn geplaatst, 't wier aanzien kostwinnersvergoeding wordt t» gekend en die ten tijde van hun optel steun genoten of in werkverruiming waren, in de gelegenheid worden geste pet. van hun kolen verbruik in den winter 19$ 1940 in te slaan. Te dien einde kan aan de verwanten van bovenbedoelde dienstplichtigen voor zoover df3 als gezinshoofd worden aangemerkt, een voor schot op de kostwinnersvergoeding worden ver strekt ten bedrage van f 5.75. Dit bedrag belc>:;l ongeveer het 1/5 gedeelte van het totaalbefe waarmede gedurende den winter 1939-1»! terzake van het gemis van brandstoffenbpi, de kostwinnersvergoeding is verhoogd. WIELRIJDERS. BRENGT HE'I VERKEER NIET IN GEVAAR! Het voortdurend fietsen naast andere voertuigen zooals aan vrachtauto's, is niet alleen streng verboden, doch levert ook gevaar op voor Uzelf en anderen. trams en het „hangen" (Foto Pax Holland.) Uitgaansverbod geldt voor gebied. Nieuwe verordening treedt heden in werkiuf, 's-GRAVENHAGE, 26 September (A.NJ,.)-B{ heden verschenen verordeningenblad bevat een ordening van den rijkscommissaris voor hdbezö Nederlandsche gebied betreffende uitbreiding verkeersbeperkingen. Hierin is o.m. bepaald, dat artikel 1, lid verordening no. 128/1940 van den rijkscommi&f; voor het bezette Nederlandsche gebied als w moet luiden: „Het is tot nader order aan hen, die niet de M sche nationaliteit bezitten, verboden zich tussen 22 uur en 4 uur in de openlucht op te houden fflj navolgende gebieden: op de Waddeneilanden,* mede in de kuststrook van het bezette Nederig' sche gebied, die zich uitstrekt tot aan de--- loopende van Den Helder langs het Noord-iv landsch kanaal, en vervolgens over Alkmatf.^- geest, Beverwijk, Velsen, Santpoort, Haan Heemstede, Bennebroek, dangs de oostelijke gfc- van de provincie Zuid-Holland, tot waar deze grens van de provincie Noord-Brabant °n®? langs de noordelijke grens van de provincie Brabant tot aan de spoorbaan van Hedei -- 's-Hertogenbosch, vervolgens langs deze sf over 's-Hertogenbosch-Boxtel-Eindhoven-1 waard tot aan de Nederlandsch-Belgische 2ren^ vervolgens langs de Nederlandseh-Belgiscn tot aan de zee". Deze verordening treedt in werking op 0® harer afkondiging. Vo«

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2