IJmuider Courant Onbelemmerde arbeid bij de reorganisatie van Europa en Oost-Azië wordt beoogd. Bonnen die thans geldig zijn: DAGBLAD VOOK VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN tellingen. Natuurgaven. fcrosijhtij Bfemme Zondag 2 uur V.S.V.-R.F.C- Koffie of thee bon 114 De verduistering te, (5e iturens Coster, Maatschappij voor Kj^wa ah AH*™- DrukkerlI NV" Gr- r yj Haarlahi, Telefoon 10724. Bureau v# U«" jaargang No. 280 Courant-' Kennemerlaan 42, Dmuiden, 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, dit blad, v/orden kosteloos in de Kennemer Courant. Verschijnt dagelijks, beüalve op Zon- en Feestdagen DirectieP W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1940 Abonnementen per week ƒ0.1224, per maand ƒ0.5224, per 3 maanden ƒ1.55, franco per pos! 1.95 per kwartaal- Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels O.é'O, elke regel meer ƒ0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.25, elke regel meer ƒ0.10. teens tegenstelling tusschen de gewel- r n eten en daarmee samenhangende gebeur- d" zich in de groote wereld om ons heen 1 den gang van zaken in ons persoonlijk leven? Met dat laatste bedoel ik niet ;>ïC ..an de binnenlandsche politieke ont- ufjj Valt uiv- waarnemen, die inderdaad ook groote op den voorgrond heeft gebracht en even- aen die zich in economischen zin voor- ''r-Tedoel bet gezinsleven en de vele aange- waarvoor wij ons gelukkig zijn blijven zLa buiten „den toestand" om. Er is rijn gang blijft gaan en zijn jaarlijkschen raken volgen alsof er niet een ontzaglijke f^de wereld was ontstaan cn alsof er geen "lieden bestonden waarvan wij vroeger niet *7 De oorlog heeft zich uitgebreid tot ge- JLn van ingrijpende beteekenis ook buiten ïr wordt hevige strijd in Afrika gevoerd, ^•en hun er wordt al i. Er eerwaar in het «eding Sebracht' eldoorlog gesproken omdat de vertakkingen 'wt conflict zich zoo ver zijn gaan uitbreiden, leven in een bezet land, onder het gezag van wettende mogendheid. Maar midden in den de scholen in het kleine Neder- De kinderen zijn weer op di haar taak hervat. moeder weet dat haar zoo gegroeide lelijke faalt, met vele distributiezorgen, Seringsvoorschriften, culinaire problemen en aiaadselen uitgebreid, haar niet kan onthef- aihet toezicht op hun huiswerk en hun piano- Waarbij het eerstvolgende schoolrapport al- i de verte opdoemt: zal Jantje het er goed ir rerde afbrengen nadat hij bij den eindstrijd in «üe maar net met zijn hakken over de sloot is bi probeert een loopje te nemen met zijn moet op hem gelet worden, de jongen -jj zeif heelemaal niet hoeveel aanleg hij heeft pteèa vervulling die muziek in zijn later leven ibeteekenen. En er is een verjaardag op til die iniet minder feestelijk mag zijn.dan in vroeger Er moet aan een verlovingsreceptie gedacht Onwaar vader absoluut heen zal dienen te gaan hij er nog zoo weinig zin in en al probeert Sals vanouds te beroepen op het zwakke argu- wat kan het die kinderen schelen of er zoo'n man meer of minder komt? Hij heeft wel fere zorgen maar die receptie schijnt ineens een Srlijk bezwaar. Goede afleiding voor vader, i kleine zorg vervult hem: de onaantastbaarheid zijn Zondagmiddag. En zij gaat gepaard met een iae vadertrots die hem vreugde brengt: zijn ple zoon is naar het tweede elftal gepromo- ud en hij wil hem zien spelen. Want de sport [fikkelt zich ook weer op de gewone wijs. De jilailejts hebben zelfs geen noodcompetities meer, verleden jaar. En als vanouds is er gekibbeld ir plaatsing in bepaalde afdeelingen en over de Eg of er al dan niet promotie- en degradatie- «strijden gespeeld moesten worden. Zulke tegen een komen trouwens ook in de krant volop ding: gij vindt zulle een netelig vraagstuk van es formaat in hetzelfde nummer vermeld met de ïtidigste gebeurtenissen uit het buitenland. Eet leven gaat door. Ook het gewone dagelijksche ia met al zijn vreugden en zorgen, tot die van S kleinste formaat toe. Zij moeten hun volle richt hebbengelukkig. Ook de ontspan- i.p van hooger aard dan die op het sportterrein ia daarin en de programma's-voor-het-komen- [sizcen van concert- en tooneel-instellingen wor- 3 met aandacht en toewijding bestudeerd. In auari zal juffrouw Belcanto hier komen zingen. sjedat?...daar moeten we heen, die hebben twee jaar geleden ook gehoord en toen vonden het zoo prachtig. Er wordt al over Februari- "ien beschikt. Ais men ons twee jaar geleden verteld had dat wij m de situatie zouden verkeeren waarin wij be- m zijn en dat de wereld in een dusdanigen toe- zou zijn als thans het geval is zou geen onzer -Kt behulp van al zijn fantasie hebben kunnen fötellen, dat zóóveel in het dagelijksche leven gewonen gang zou blijven gaan, dat zooveel voor kleine en groote en dierbare kades levens ongeschokt zou blijven en dat wij r-nt dat is toch eigenlijk zoo in overgroote Nerheid zoo kalm zouden zijn. Hetgeen ons toch bewezen heeft dat wij meer in het Heden leven -oioder van onzekerheden omtrent de toekomst &ald zijn dan wij zelf wellicht vaak hadden ge kit Het „pluk den ag" heeft vele en trouwe ^hagers gewonnen, het begrip „men moet zich j-® zorgen vóór den tijd maken" ook. Het behoef de kinderen niet te veroveren, want die. bezaten dl Hoe jonger, hoe vaster bezit daarvan. En is We zijn weer in de campagne Van het rapen der kastanje Jaarlijksch herfstfeest van de jeugd; Deze vreugde voor de kindren, Kon de ouders vroegen hindren, Maar dit jaar is het een deugd. De kastanjes zijn de schoone Vruchten, maar de meer gewone Eikels zijn ook zeer gezocht, En de enthousiaste knapen Gaan na het kastanje rapen Ook graag op een eikeltocht. Verder zoeken z'onverdroten Naar de vette beukenoten, Even enthousiast en kwiek; Vroeger werden ze vergeten, Maar er zit, naar u zult weten, In die noten ook muziek. En per slot de paddestoelen, Die stil in het bosch krioelen, Ook daar zoekt men naar met vuur; We gaan nu weer beter leeren. Om volop te profiteeren Van de gaven der natuur. „ZWITSAL-POEDER na het scheren, iMoet U dadelijk probeeren Weet U waar U heen moet gaan? Naar „DE BLOMME", Rembrandtlaan, TELEFOON 5802 IJMUIDEN-OOST, REMBRANDTLAAN 15. (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez. Med.) 's GRAVENHAGE, 27 September. Ge durende het tijdvak van Zaterdag 28 Septem ber tot en met 8 November a.s. geeft blij kens een mededeeling van den secretaris generaal, wnd. hoofd van het departement van Landbouw en Visscherij de met „114" ge nummerde bon van het algemeen distributie bonboekje recht op het koopen van 250 gram koffie of 75 gram thee. Roosevelt kondigde aan dat hij dit week-end met zijn jacht een tocht naar Maryland zal maken, waar hij verscheiden vliegtuigtypen wil bezichtigen. Het deel van de Noord-Amerikaansche pers dat sinds geruimen tijd met interventieneigingen ge speeld heeft, toont zich tamelijk uit het veld ge slagen. In berichten van nieuwsagentschappen en edactioneele commentaren wordt de opvatting ge uit, dat het pact zich uitsluitend tegen de politieke plannen van Amerika in Europa en Azië richt. De New Yorksche pers publiceert den tekst onder reus achtige opschriften als „Japan, Duitschland en Italië teekenen een tegen de V.S. gericht pact".^ (Voor den inhoud van het pact zie men elders in dit nummer). Op den zeedijk langs het, IJselmeer onder Muiden wordt het riet, dat meer dan manshoogte bereikt heeft, gesneden, om gebruikt te worden voor de bloembollencultuur. De schooven langs den oever. (Foto Pax-Holland). Berlijnsche toelichting op het driemogendhedenpact Voor- en volgtreinen vervallen. UTRECHT, 27 September. De directie van de Nederlandsche Spoorwegen deelt mede, dat, ten einde in staat te zijn te voldoen aan de eischen, ge steld aan het goederenvervoer, noodig voor de eco nomische en maatschappelijke verzorging en in het bijzonder voor het kolenvervoer, tot nader order het aantal voor- en volgtreinen sterk zal worden be perkt. Er moet rekening mede worden gehouden, dat genoemde treinen geheel komen te vervallen. Daarom wordt het publiek ten zeerste aangeraden, slechts bij dringende noodzaak op reis te gaan. !wat aun aanbelangt dat ook tenslotte niet van "Wot belang ook voor ons, dat die schijnbaar in wezen .eigenlijk groot zijn? Ze be lli 'nderdaad een toekomst vöor en als de levens- van de kinderen nu onverlet blijft en blij, eQ z'ien zal dan ook die toekomst daarmee het gediend zijn. Na den oorlog.... Als de rust e wereld zal zijn weergekeerd. dis nu moeilijk zich dat voor te stellen. Maar zal komen. En dan zullen wij moeite heb- om dezen weer voor den geest te roepen. "twe zullen er toch allerlei prettige herin- gen aan hebben ook, omdat hij in ons persoon- 'i 'e'en toch vele goede dingen bracht, groote Vandaag gaat de zon onder om 19.26 Zondag gaat de zon op om 7.37 Zondag gaat de zon onder om 19.24 Maandag gaat de zon op om 7.38 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. BERLIJN, 27 September. Van semi-officieele zijde wordt gemeld: In politieke kringen hier verheelt men niet dat bij het driemogendhedenverdrag kan worden ge sproken van een machtsconstellatie van reusach tige afmetingen, welke niet alleen voor het heden maar ook voor de toekomst van de grootste be teekenis is. Drie groote mogendheden, welker mi litaire kracht niet behoeft te worden uiteengezet, hebben zich op de basis van haar gemeenschappe lijke belangen en doelen vereenigd in een bond genootschap. Deze gemeenschappelijke belangen en doelen bestaan niet alleen in de overeenstemmende opvattingen op het gebied der buitenlandsche po litiek, doch ook in het gemeenschappelijke denk beeld van sociale gerechtigheid. Zooals minister Von Ribbentrop heeft geconsta teerd, eischt deze gemeenschap van opvattingen een gelijke ordening in de betrekkingen tusschen de volken. Zooals uit den tekst van het militaire bondgenootschap ondubbelzinnig blijkt, streeft het niet naar agressieve bedoelingen. En toch zal men niet kunnen zeggen en in politieke kringen hier doet men dat dan ook geenszins dat het pact tegen niemand gericht is. Veeleer is in de verkla ringen afgelegd door de Duïtsche en Italiaansche ministers van buitenlandsche zaken en door den Japanschen ambassadeur op scherpe wijze gezegd dat het verdrag weliswaar niet gericht is tegen een ander volk, maar wel tegen de oorlogsophitsers en de onverantwoordelijke elementen, die streven naar een verlenging of uitbreiding van dezen oor log. Iedere inmenging in de reorganisatie, die in Europa plaats vindt onder leiding van Duitschland en Italië en in het groot-Oost-Aziatische gebied onder leiding van Japan, zal tot gevolg hebben dat de drie mogendheden gemeenschappelijke verde digingsmaatregelen nemen. Het pact heeft dus de bedoeling iedere stoornis in de reorganisatie te verhinderen. ïn zooverre kan het beschouwd worden als een natuurlijk resultaat van de bezigheden der kringen, die zonder bevoegd te zijn voor den innerlijken en uiterlijken opbouw in de levensruimten van anderen, sedert lang een inmenging en een stoornis trachtten voor- te be reiden, in dienst van de Britsche plannen tot uit breiding van den oorlog en als vertegenwoordi gers van internationale en kapitalistische belangen, met gebruikmaking van een leugenachtige propa ganda. Het is bekend dat reeds meermalen groote poli tieke en later ook militaire beslissingen zijn uit- Heine: van een prettigen avond thuis met een t Waarbij we allemaal zoo gelachen heb- k ':a een geslaagd examen en Wim's promotie tg. Dooger elftal naar den hemelschen zang van elcanto, een boek dat een vriend gewor- ■C Binder: vele dagen van geslaag- °'6 ^voldoening hebben gewekt. En men toch mees- '■"•"-"•nering aan het feit, dat -tttijds kalm en opgewekt was en goede vrienden R. P. BROOD Bon 8 v. 30 Sept. t.m. 6 Oct. 2000 gr. brood of 2500 gr. roggebrood. Bon 7 geldig t.m. 1 Oct. Bon 8 t.m. 8 Oct. KOFFIE EN THEE Bon 114AZgem. Distributie bonboekje van 28 Sept. tgm. 8 November 1/2 pond kof fie of 3/4 ons thee. SUIKER BON 109 Algem.Distributie boekje. Van 28 Sept.-25 Oct. 1 K.G. Suiker. MEELWAREN BON 71 Algem. Distributie boekje. Tot 4 Oct. 1/2 pond tarwebloem of tar wemeel of boekweitmeel of roggebloem of rogge meel of zelfrijzend bak meel. VLEESCH EN VLEESCHWAREN BON 01 vleesch van de Vleeschkaart. Van 23-29 Sept. 100 gr. rund-, kalfs- of varkensvleesch of on- gesmolten vet. BON 01 worst of vleesch- waren" 75-150 gr. vleesch- waren. ZEEP BON 104 Tot 18 Oct. 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeep vlokken of 250 gr. zelf werkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep. SCHEERZEEP BON 116 Tot 31 Dec. 50 gr. scheerzeep of 1 tube scheercrême of 1 pot scheerzeep. GRUTTERSWAREN BON 41 Algem. Distributie boekje. Tot 4 Oct. 250 gr. rijst of rijstemeel of rijstebloem. BON 54 Algem. Distributie boekje. Tot 4 Oct. 250 gr. havermout of havervlok ken of gort of grutten. BON 28 Algem. Distributie boekje. Van 9 Sept.-l Nov. 100 gr. maïzena of griesmeél of pudding poeder. BON 15.Algem. Distributie boekje. Van 9 Sept.-l Nov. 100 gr. macaroni of vermicelli of spaghetti. BOTER EN VETTEN BON 05 tot 12 Boterkaart Tot 18 Oct. 1/2 pond boter. BON 05-06-07 Vetkaart. Tot 18 Oct. 1/2 pond marga rine of boter. BON 08 Vetkaart. Tot 18 Oct. 1/2 pond boter of 1/2 pond gesmolten spijsvet. BON 09-10-11-12 Vetkaart 1/2 pond boter met reduc tie van 10 Cent p. 1/2 pond. PETROLEUM ZEGEL PERIODE 6 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken). Tot 3 Nov. 2 Ltr. HONDENBROOD BON 5 Tot 1 Oct. Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr. 3: 8 K.G. Gr. 4: 5 K.G. Gr. 5: 4 K.G. Gr. 6: 3 K.G. Hon denbrood wordt alleen verstrekt voor groote ras honden of ingeval men meer dan één hond heeft. KATTENBROOD BON 5 Tot 1 Oct. 1 1/2 K.G. Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. gelokt door de bereidwilligheid om den Engelschen plannen tot uitbreiding van den oorlog te dienen. In politieke kringen legt men er verder den na druk op dat het verdrag van het grootste belang is voor het bereiken van den wereldvrede, door dat het streeft naar het verhinderen van storende invloeden bij den herbouw van groote deelen der wereld. Dit valt nog duidelijker in het oog bij het bezien van de bijzondere vermelding van de Sovjet Unie, zoowel in het verdrag zelf als in de verkla ring van Von Ribbentrop. Terwijl artikel vijf zegt dat de tusschen de drie mogendheden gesloten overeenkomst geen invloed heeft op de betrekkin gen tusschen elk der verdragspartijen en de Sovjet- Unie, heeft Von Ribbentrop nog den nadruk ge legd op de oonstateering dat de strekking van het pact een verandering der betrekkingen tot de Sovjet-Unie, met welke ook Duitschland een on dubbelzinnige afbakening der belangen heeft ge troffen, geenszins noodig maakt. In dezen zin kan het pact zelfs worden beschouwd als een stabili seering van de goede betrekkingen tusschen de drie partijen en de Sovjet-Unie. „UITNOODIGING AAN ALLE ELEMENTEN VAN GOEDEN WIL.' ROME 27 September (Stefani). In Romeinsehe kringen noemt men het driemogendhedenverdrag een historische gebeurtenis van reusachtige strek king. Er zijn hier, zoo zegt men, drie groote volken, die een teveel aan kracht hebben en smeden aan een heroiek leven, die hun lot verbinden in den strijd, niet alleen ten bate van de vastelanden, maar van de geheele wereld. Het doel van het drievoudige bondgenootschap de opbouw van een nieuwe orde en het herstel van een rechtvaardigen en blijvenden vrede in de wereld. Voor den arbeid tot het bereiken van het door het verdrag gestelde doel worden alle elementen van goeden wil uitgenoodigd, die naar een rechtvaar digen vrede streven. Evenzoo worden zij gewaar schuwd, die hun landen tot een gevaarlijke inmen ging willen brengen. De drie verbonden landen zul len derhalve den herbouw der wereld en het herstel van den vrede verdedigen tegen ieder. die. waar ter wereld ook, hun taalt zouden durven te belem meren. DE REACTIE TE LONDEN NEW YORK 28 September (D. N. B.) De slui ting van het pact van Berlijn wordt in Londensche politieke kringen klaarblijkelijk beschouwd als een bedenkelijk waarschuwingsein. Zonder twijfel heeft men de strekking van dezen slag terug tegen Engelsche pogingen tot uitbreiding van den oorlog begrepen. Een andere verklaring kan niet gevonden worden in de mededeeling van den diplomatieken medewerker van het Reuterbureau, die schrijft, dat het voornaamste doel van het politieke, economische en militaire pact, dat gisteren te Berlijn werd onder teekend, duidelijk is, n.l. de Vereenigde Staten uit den oorlog te houden. De drie totalitaire ondertee kenaars gevoelen klaarblijkelijk geen zorgen ten aanzien van Rusland, omdat in het pact een speciale reserve ten opzichte van Sovjet Rusland is vervat. Een belangrijke passage in het pact is die, waarin de nadruk wordt gelegd op den wensch der drie regee ringen om in andere sferen de samenwerking uit te breiden met naties, die „geneigd zijn haar streven een gelijke richting als zij zelve te geven". Het pact, aldus de correspondent, brengt geen wijziging in de situatie. Het schijnt betrekking te" hebben op den strijd op leven en dood, die Groot Brittannïë en de spilmogendheden leveren. DE INDRUK IN DE VEREENIGDE STATEN. WASHINGTON, 27 September (D.N.B.) De minister van buitenlandsche zaken, Cordell Huil, heeft omtrent het driemogendhedenpact verklaard dat dit bondgenootschap niets ver andert aan de sinds jaren hier bekende situatie Met de mogelijkheid van een dergelijk bond genootschap is bij de bepaling van de Ameri- kaansche politiek reeds rekening gehouden. Alvorens Huil deze verklaring afgelegd had, hel men op zijn departement reeds doorschemeren dat deze overeenkomst niet noodzakelijkerwijs de in ternationale situatie behoeft te verscherpen. Het maakt den indruk dat deze overeenkomst een poli tiek, die reeds eenigen tijd lang doar de drie onder teekenaars gevolgd is, in een document vastlegt. Op de persconferentie op het Witte Huis ver klaarde president Roosevelt in antwoord op vragen dat hij nog niets naders omtrent de overeenkomst wist en zich er daarom hièt over kon uitlaten. VELSEN Een waarschuwing voor hout sprokkelaars. Geen bijl of zaag meenemen. Nu de winter althans het koude jaargetijde in aantocht is en niet iedereen er van overtuigd ,is zijn kolenvoorraad bijtijds en voldoende te kunnen aanvullen, trekken velen de bosschen en parken in, om te trachten een hout-reserve te vormen. Dat wordt oogluikend toegelaten. Maar den laat- sten tijd zijn er onder de houtsprokkelaars personen die zich niet ontzien, zich met behulp van bijl of zaag, mester te maken van bomtakken enz. Dit wordt niet oogluikend toegelaten, mar is streng verboden. Tegen deze sprokkelaars-en.gros zal door de politie krachtig worden opgetreden. Zij kunnen er zeker van zijn, dat zij worden aangehouden en met een proces-verbaal naar huis gezonden zullen worden. Distributie van brandstoffen. De leider van den distributiedienst, de heer P. Waardenburg, verzoekt ons het volgende onder de aandacht van onze lezers te brengen. De inwoners van Velsen ontvingen in den loop van deze week een door de post huis aan huis bezorgd formulier, model MD 89, waarop de in voorraad zijnde brandstoffen per 29 Septem ber 1940 moeten worden ingevuld. Op de achterzijde van het formulier staat ver meld, waar en wanneer het ingevulde formulier moet worden ingeleverd, tegen het in ontvangst nemen van de distributiebescheiden, waarop na 9 October a.s. brandstoffen verkrijgbaar zullen zijn. Bij het afhalen der distributiebescheiden voor brandstoffen moet de distributiestamkaart, voor zien van de gestempelde aanduiding „Hoofd" worden overgelegd. Den bewoners van particuliere woningen wordt dringend verzocht, op den aangegeven dag te komen, daar de uitreiking der distributiebe scheiden, aan deze categorie verbruikers, uit sluitend zal geschieden in de week van 30 September tot en met 5 October. Bovendien is het noodzakelijk, dat zij naar het juiste wijk- lokaal gaan. De bewoners van de Vareniusstraat, J. P. Coenstraat en den Wijk aan Zee'ërweg worden gerekend tot IJmuiden-Oost. Dezen moeten dus de kaarten afhalen in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg, terwijl alle bewoners van den IJmuiderstraatweg worden ge rekend tot IJmuiden (Oud en West) die de bescheiden moeten afhalen in het gebouw van het Leger des Heils. De ingezetenen, die behalve een A-fomulier, ook een B, C, D, of E-formulier hebben inge vuld, móeten de volgende week geen distributie- bèscheiden afhalen. Deze verbruikers zullen af zonderlijk worden opgeroepen. BEVERWIJK De uitreiking van de identiteits bewijzen. Maandag 30 September worden in de gelag kamer van Hotel-pension „Sonnevanck" van 8 uur tot 1 uur namiddags de identiteitsbewijzen uitge reikt aan de bewoners van Wijk aan Zee en de overige bewoners van de Zeestraat. Ieder is verplicht persoonlijk dit bewijs af te halen onder medebrenging van zijn of haar distri butiestamkaart en een pasfoto. Aquariumvereeniging „Kennemer- land". In verband met de verduistering en het uitgaans verbod houdt de Vereeniging van Aquarium en Terrariumhouders „Kennemerland" Zondagmorgen 10 uur een ledenvergadering in Hotel „Ter Burg". De agenda vermeldt o.a. een liefhebberijbespre king en een bespreking over het a.s. winterseizoen. Voorts zullen weer eenige paartjes visch verloot worden. JAARVERGADERING ALGEMEEN BURGER ZIEKENFONDS. In de gehouden jaariijksche ^lgemeene vergade ring van het Alg. Burger Ziekenfonds in Hotel Ter Burg te Beverwijk, werd door den voorzitter, den heer Ph. M. Pattes, bij zijn inleiding het 10-jarig bestaan van het Algemeen Burger Ziekenfonds herdacht. Spr. bracht dank aan de oprichters en in het bijzonder aan de'bestuursleden, die in den loop der jaren zich geheel belangloos hebben ge geven voor het fonds. Hoewel er in het afgeloopen tijdperk ook jaren zijn geweest van veel zorg voor het fonds, wist het bestuur door het treffen van doelmatige maatre gelen, de moeilijkheden het hoofd te bieden. Ten slotte is dan ook een succes bereikt en mag het fonds zich verheugen in een goede stabiliteit, die ongetwijfeld den groei zal bevorderen. De voorzitter deed een beroep op bestuur en leden, om mede te werken tot een verderen bloei van het fonds. Door het bestuur zal een meerdere bekendheid worden gegeven aan de doelstelling van het fonds en vertrouwt er op dat het jaar 1940 een belangrijke vermeerdering in leden zal geven. De balans, verlies- en winstrekening over het boekjaar 1939 werd in détails besproken en goed gekeurd. Overeenkomstig het bepaalde bij art. 30 van het reglement, werd op voorstel van het be stuur, de winst over het jaar 1939 in het reserve fonds gestort. Bij de gehouden bestuursverkiezing, werd de heer J. Deinum met algemeene stemmen gekozen tot lid van het bestuur, terwijl de heer F. Bran denburg gekozen werd tot lid van de Commissie volgens art. 18 van het reglement

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1