Land- en Tuinbouwpraatje. iViuietiasseu eu touUetcGstwuHS Joh. Meijer Kleermaker BEGRAFENIS DER SLACHT OFFERS VAN DEN BOMINSLAG. Droeve plechtigheid op „Duinrust". Zeer veel belangstelling. Onder zeer groote belangstelling zijn Maan- jagmiddag op de begraafplaats „Duinrust" de hde slachtoffers, mevrouw Kieviet en haar i fig dochtertje, van den noodlottigen En- élschen bominslag in de Dierluststraat ter aarde besteld. Honderden belangstellenden hadden zich bij de oeve opgesteld toen de droeve stoet naderde. De dng schuil order tal van kransen, waarbij er b5arPn van de gemeente Beverwijk met linten in de EUiren van Beverwijk en het wapen, alsmede één van de Noordersdhool, waar Grietje Kieviet op eerste spreker zei een familielid, dat velen ^men zijn gekomen om de laatste eer te hengen aan hen, die ons zoo dierbaar waren. Ons edeleven is heel groot, maar wij zijn er van over- IVj wij in onze droefenis niet alleen zijn. Een l'eege plaats is achtergebleven door het heen- an van een liefdevolle en zorgzame moeder. Mid den in hun slaap werden zij beiden uit het leven weggerukt. Haar ideaal eens den dag te mogen be leven dat wat meer levensvreugde en blijheid voor hen za» komen is niet in vervulling gegaan. Ont vang stellis besloot spr., de laatste groet van allen, die jull'e 200 kad)den- R-ust in vrede. Vervolgens richtte de burgemeester mr. H. J. J. Scholtens zioh tot de familie. Wij staan hier aan een groeve van moeder en kind. Hen beiden heeft het droevig lot getroffen, dat ieder van ons had hunnen treffen. Door het wreede oorlogsgeweld, aldus vervolgde spr., zijn deze twee menschen uit ons midden weggerukt. Diep bewogen zijn wij en de velen, die gekomen zijn om de laatste eer te bewij zen aan hun stoffelijk overschot. Wij zijn terneer- «eslagen, maar niet ontmoedigd. Van ganscher harte deèl Ik in de rouw, die over dit gezin is gekomen en laten wij vertrouwen, dat uit al dit groote leed en speciaal voor den vader iets goeds zal ontluiken. Uit naam van het gemeentebestuur en de gemeen te Beverwijk breng ik een laatsten eerbiedigen groet aan de twee ingezetenen, die wij hier ten grave hebben gedragen. Van harte betuigen wij ons diepe medeleven met den zwaar getroffen vader, aan wien met één slag zooveel is ontvallen. Moge het kind, dat zoo won derlijk gespaard is gebleven u tot troost zijn, want it bezit van dit kind is waard, dat het leven ge leefd wordt. Een kennis bad hierna het „Onze Vader". Namens de familie werd dank gebracht aan het gemeen tebestuur, het hoofd en personeel van de Noorder- school, buren, familie en kennissen voor de vele blijken van medeleven, in deze dagen betoond. Diep onder den indruk van deze droeve plechtig heid verlieten de belangstellenden hierna den doo- denakker. Onder hen, die blijk van belangstelling gaven merkten wij o.m. op, het voltallige gemeentebe stuur, personeel van de Noorderschool, mevrouw Scholtens, den heer H. J. de Groot, hoofd van den Luchtbeschermingsdienst en enkele raadsleden. ,,'tKarpertje" vischte in de Tolsloot. Kleine vangst. Hét vischcollege ,,'t Karpertje" hield een wit- Vischwedstrijid in de Tolvaart. Ondanks de slechte weersomstandigheden was de opkomst van de le den niet sledht. De harde wind maakt het aan den kant van het water voor de visschers allerminst aantrekkelijk en dit temeer, omdat de vangst ook niet groot was. Maar het zouden geen leden van ,,'t Karpertje'' zijn als zij niet volhielden. De voor zitter, J. Maenhout, gaf het goede voorbeeld, want hij was de eerste, die een visch op het droge wist te brengen. Dit brengt den moed er weer in. Als de hoofdcontroleur, de heer H. "Muis, het aanvangssignaal geeft voor het tweede uur is H. Monné de eerste, die de Tolvaart een baarsje ont neemt. Hoewel het visdhwater zeer goed is, bleef de vangst echter klein. In het clubhuis reikte de voorzitter, de heer J. Maenhout, met een toepasselijk woord de prijzen aan de winnaars uit. De uitslag was: 1 W. van V'averen, na loting; 2 J. Maenhout, 3 C. Posch, na loting, 4 J. van der Steen. De uitreiking van brandstoffen- kaarten Ging niet zoo vlot. Tot nog toe is het met de uitreiking van de distributiebonnen en kaarten steeds vlot gegaan en nooit behoefde lang gewacht te v,orden. Zelfs met de uitreiking van de iden titeitsbewijzen, wat in andere gemeenten vaak uren wachten voor de betrokkenen met zich meebracht, ging het in ons aardbeienstedeke dank zij de perfecte organisatie zeer vlot. Dit reet werden hier de ingezetenen aan een bewijs geholpen. Gisteren was het echter de eerste dag van de uitreiking van de brandstoffenkaarten. De hoof den van de gezinnen, wier familienamen be gonnen met de letters A tot en met M. moesten zich aan de voormalige Arbeidsbeurs vervoegen om hun kaarten in ontvangst te nemen. Er ble ken echter heel wat A-tjes en B-tjes enz. in Beverwijk te huizen, want er was een groote toe loop, die de met de uitreiking belaste personen een drukken dag bezorgde. Er moest zelfs Queue gemaakt worden. De rij van wachten den strekte zich tot een lengte van eenige me ters in de ^Raadhuisstraat uit terwijl binnen de politie voor een goede regeling zorgde. Drie kwartier wachten kwam vaak voor en er werd dun ook veel gemopperd. Men moet echter be denken, dat het personeel van den distributie- dienst ook geen ijzer met handen kan breken. a °e dagen van de uitreiking over een grooter aantal dagen te verdeelen ging niet, omdat woensdag reeds de distributie van vaste brand stoffen een aanvang neemt. vandaag zijn de personen, wier familienamen van N tot en met Z beginnen aan de beurt. Ook da rest van het alphabet zal misschien wel in de moeten staan om in het bezit te komen van de bonnen. Winterjassen en -mantels. Eerst de oude inleveren. 3 Woensdag 9 October kunnen de Rever- 1 rers wier familienamen beginnen met de ers O- tot en met S. tegen inlevering van a net heerencostuum of een wollen deken of a wmtermantei of een winterjas aan het dis- outielokaal aan den Kees Delfsweg 1 een - oringsbewijs ontvangen, waarmede met bon ,lvaAde gewone textielkaart een nieuw klee- Hpm i kan worden gekocht. is geopend van 9 tot 12.30 uur en 2 tot 5 uur. Wat de tuinders kregen. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND" EN „VRIJE VEILING.". Spinazie per kilo 313Yz Postelein per kilo 511. Rapen per gr. kist 1.20. Sla per 100 krop 1.002.20. Andijvie per 100 krop 1.002.60. Wortelen per bos 57. Radijs per bos 1. Selderij per bos 23. Pieterselie per bos 23. Tomaten per kilo 818. Prei per kilo 47. Uien per kilo 45 Yz- Pronkboonen per kilo 812. Waspeen per kilo 38. Bloemkool I per stuk 1217. Idem II per stuk 79. Komkommers I per stuk 58Yz Idem II per stuk 34. Knollen per kilo 58. Snijboonen per kilo 1022. Dubb. boonen per kilo 820. Spercieboonen z. dr. per kilo 12—20. Kassnijboonen per kilo 3540. Trosboonen per kilo 1727. Gele kool per kilo 45 Groene kool per kilo 45V2 Roode kool per kilo'341/2 Aardbeien per doosje 23. Appelen per kilo 612 Peren per kilo 716. Druiven per kilo 3248, Chineesche kool 'per kilo 2'/2&Vz Spruiten per kilo 1021. Bieten per kilo 3J/24. Competitie van den N.-H. Schaak bond. Beverwijk als centrum. Waar het spelen van de gewone wintercompe titie ondoenlijk is gebleken, overweegt men in ver schillende centra van den Noord-Hollandschen Schaakbond een competitie van vijftallen samen te stellen. Daartoe zullen de in Haarlem, Amsterdam en Beverwijk gevestigde schaakclubs worden uit- genoodigd. Voor de samenstelling en de organisatie van deze wedstrijden is voor het centrum Beverwijk, door den bond aangewezen de heer C. van Krim pen. Dit district omvat de plaatsen: Alkmaar, Cas- tricum, Beverwijk en IJmuiden. De in deze plaat sen aangesloten schaakclubs zullen worden uit- genoodigd aan de competitie met vijftallen deel te nemen. Men zal dan eenmaal per maand te Beverwijk des Zaterdagsmiddags spelen. Een ge schikte zaal is te Beverwijk reeds beschikbaar. Verder stelt de Bond zich voor met de Kerst dagen te Haarlem nationale wedstrijden te houden. TOONEELVEREENIGING „KUNST NA ARBEID". De uitvoering van de Tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid", die Donderdagavond in het Kennemer Theater wordt gegeven, kon, zooals gebruikelijk is, door het uitgaansverbod niet met een bal besloten worden. Behoudens toestemming der autoriteiten wordt nu op Zaterdagavond, 12 October, in de concert zaal een bal voor de leden gegeven. BRUINE BOONEN OOGSTEN. Gemakshalve betitelen wij alle stamboontjes, witte gespikkelde of kievitsboontjes en hoe de kleur verder ook zijn mag, met den naam bruine boonen. Men weet dan beter wat wij bedoelen. Het zijn die boontjessoorten, die niet als groene peulen gegeten of voor inmaak gebruikt worden, doch de soorten, waarvan de gedroogde zaden van de peul ontdaan, als winterprovisie zoo groote voe dingswaarde hebben. Om het rijp en hard worden der peulen te be vorderen plukken wij het blad een paar dagen voor het oogsten af, het najaarszonnetje kan dan de peulen nog even flink beschijnen, waardoor deze goed droog en rijp worden. De bruine boonen of stamboontjes worden bij droog wer uit den grond getrokken en aan bosjes gebonden. Veelal hing men vroeger deze bo aan den muur der woning onder het rieten dak, om volkomen te rijpen. Dat was van ouds een ideale plaats, want ze waren beschut tegen den regen, terwijl de zon ze een groot deel van den dag bescheen en ook de wind aan alle kanten vrij kon toetreden om het rijpingsproces te bevor deren. Niet ieder heeft echter ineer een rieten dak op zijn huis en daarom moet men nu wel een andere methode toepassen. Soms slaat men twee paaltjes in den grond en bevestigt daaraan een dwarsstok of een stevig touw, waardoor de bosjes twee aan twee worden gehangen. De boontjes zijn dan echter aan alle weersomstandigheden blootge steld, wat niet altijd aan het doel beantwoordt. Beter kan men van een zgn. „tol" gebruik maken® Deze bestaat slechts uit een stevig in den grond geslagen paal, waaromheen de boontjes worden opgestapeld, zoodanig, dat de wortels naar binnen en de peulen naar buiten gericht zijn. Men moet er echter voor zorgen, dat de on derste laag niet direct op den grond komt te lig gen. Daarom spijkeren wij 25 a 30 cM. boven den grond een paar latjes kruisgewijs aan den paal en stapelen daarop de boonenplanten. Soms legt men in plaats van de dwarslatten nog wel twee takkenbosschen op den grond en begint daarop met het stapelen. De onderste laag heeft hierdoor meer steun, terwijl het vocht uit den grond niet in den tol omhoog kan stijgen, waardoor de peulen zouden gaan rotten. Is de tol geheel volgestapeld, dan brengen wij een goed schuin of schuinloopend riet of stroo- dakje over de bovenste laag boonen heen, ten einde het regenwater af te leiden en inwateren .te voorkomen. Als de peulen zoo droog zijn, dat de boontjes beginnen te rammelen, worden ze binnengebracht en op den drogen zolder bewaard tot den winter, om ze op een dag, dat niet buiten gewerkt kan worden, uit te doppen. Heeft men een groote hoe veelheid bruine boonen, dan is het beter ze te dorschen, dat, als we weinig bergruimte hebben, reeds kan gebeuren zoodra de boontjes voldoende hard zijn. Om het wegspatten der boontjes te voorkomen, doen wij de droge planten in een zak en dorschen ze zoo. Het is echter wel gewenscht de peulen daarna nog even na te zien, of er ook bij zijn, waarin zich nog boontjes bevinden. Deze worden dan met de hand uitgedopt. Het beste bewaart men daarna de uitgedopte boontjes in goed gesloten kistjes of bussen op een volkomen droge plaats. Soms hebben wij wel eens gezien, dat men de tollen met de boontjes tot diep in den herfst buiten liet staan. Dit is voor pariculieren verkeerd, wan er is altijd nog gevaar, dat de kwali teit van de boontjes achteruitgaat, terwijl ze bij nat herfstweer niet hard blijven en beschimmelen of verrotten kunnen. Men late derhalve de tollen niet langer buiten staan dan uiterst noodig is om de boontjes te doen drogen. Want een tol is geen bewaarplaats, doch slechts een hulpmiddel om droog en hard worden te bevorderen. prima Engelsche kwaliteiten aan het stuk voorradig JienneHWtt. 36, 4453, lim. VERDCISTERINGSMOEILIJKHEDEN. In verband met het feit. dat de Wiistelaan in de komende wintermaanden door de verduisterings maatregelen schier onbegaanbaar zal zijn, zeer ten ongerieve van de te Santpoort-dorp wonende foren sen. heeft het bestuur van „Santpoort's Bloei" aan de directie der Nederl. Spoorwegen verzocht de mogelijkheid te willen onderzoeken van het instel len van een tijdelijke stopplaats aan den Midden- du inerweg. Het bestuur hoopt en vertrouwt, dat, wanneer de bezwaren niet onoverkomelijk zijn, de directie aan het verzoek zal voldoen. (Adv. Ingez. Med.) De Handbalclub „S. S. H." voor het eerst in actie. Zondag hebben zoowel het dames- als het heerenelftal van S.S.H. hun eersten competitie wedstrijd gespeeld te Zaandam. Beide elftallen moesten in de thuisclub hun meerdere erkennen. De grootere routine waarop deze clubs kunnen bogen, was vooral bij het spelen in den geweldig straffen wind die er Zondag stond van grooten in vloed. Dit bleek vooral bij de heeren die dan ook veel te weinig rekening hielden met het effect dat hierdoor aan den bal gegeven werd. .Zij verloren tegen Zaanland 2 dan ook met 81. De dames deden het beter. Weliswaar verloren zij tegen D.E.T. met 31, dus een eervolle neder laag. jHun enthousiast spel houdt beloften in voor de toekomst. Evangelisatie „Maranatlia" nam nieuw lokaal in gebruik. De Vrije Evangelisatie „Maranatha" heeft een eigen gebouw aan de Koningstraat in gebruik ge nomen, waarmee een lang gekoesterde wensch in vervulling is gegaan. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer W. Akse, waarin hij zijn tevredenheid uit sprak over het nieuwe gebouw, voerden de afge vaardigden van de kringen Amsterdam en Haarlem het woord. Nadat een koor, gevormd uit de leden van den kring eenige liederen ten gehoore had gebracht, heeft de bekende vangelist J. Sevensma uit Alk sterdam een inleiding gehouden naar aanleiding van Nehemia 2. Spr. beschreef den toestand, waar in het volk van Israël en de profeet Nehemia ver keerden. De bijeenkomst werd door den heer Sevensma op de gebruikelijke wijze gesloten. De omzet aan de bloemenveiling in September. Ruim 2200 meer dan vorig jaar. De omzet aan de bloemenveiling is voor September wel zeer goed geweest. Er werd namelijk voor ruim f 2200 meer geveild dan in de overeenkomstige maand van het vorige jaar. De omzet over de afgeloopen maand be droeg f 11,427.66 tegen f 9174,26 in dezelfde maand van het vorige jaar. De weersomstandigheden zijn op dezen hoo- geren omzet wel debet. Het koele weer, waar door de bloemen veel beter houdbaar zijn, ver oorzaakt altijd een betere markt. Zoodra de temperatuur stijgt, zakt de prijs. In de afge loopen maand werden over het algemeen dan o'ok goede prijzen besteed voor de bloemen. Langzamerhand wordt echter ook de achter stand in den omzet ingehaald'. Uit onderstaand staatje blijkt dat de omzet in de afgeloopen maanden f 204.093 heeft be dragen: Januari f 16.477 Februari 31.258 Maart 46.172 April 31.199 Mei 16.604 (oorlogsmaand.) Juni 20.400 Juli 15.859 Augustus 14.695 September 11.427 COMPETITIE DAMCLUB IJMUIDEN. K. de Jong heeft de leiding. De Damclub IJmuiden heeft de onderlinge competitie hervat. In totaal nemen 27 spelers aan de competitie deel daar verschillende spelers niet aan het clubleven deel kunnen nemen. Er wordt gespeeld in twee klassen n.l. een hoofdklasse van 13 en een eerste klasse van 14 spelers. In de hoofdklasse zijn reeds vier ronden ge speeld en voorzitter K. de Jong geeft het goede voorbeeld door zeer fraai zijn partijen te spelen. Laastgenoemde heeft met vier gespeelde partijen 8 punten veroverd. Wij voorspellen echter dat Laros, Ligthart, en Suyk het hem nog wel lastig zullen maken in den strijd om den kampioens titel. In de eerste klasse heeft Snel de leiding met 4 gesp. 7 put. gevolgd door J. Smit met 3 gesp. 5 pnt. In deze klasse kan J. Smit sterk speler als hij is. zeker den kampioenstitel winnen. Hieronder laten wij den stand der hoofdklasse volgen gesp. gew. rem. verl. pnt. K. de Jong 4 4 0 0 8 M. A. Hühl 4 2 115 C. Suyk 4 2 2 0 6 H. v. d. Heijde 4 3 0 1 6 H. de Boer 3 11 1 3 H. Laros 2 110 3 Boon 110 0 2 H. Diederiks 4 10 3 2 A. Ligthart 2 0 2 0 2 T. Hoek 4 0 13 1 H. Buis 3 10 2 2 J. Kramer 2 0 0 2 0 J. Bal 3 0 0 3 0 HET HOOFDKLASSSE TIENTAL VAN D.C.IJ. Het D.C.IJ.-tiental zal als volgt aan de Noord- Hollandsche damcompetitie deelnemen: Bord 1. A. Ligthart, 2. H. Laros, 2. B. Dukel. 4. C. Suyk, 5. H. de Boer, 6. H. Buis. 7. T. Postma. 8. M. A. Hühl, 9. H. v. d. Heijde. 10. K. de Jong. Res. zijn J. Smit, J. Kramer, J. Snel. SANTPOORT LEDENVERGADERING „SANTPOORT'S BLOEI". De October-vergaderïng van „Santpoort's Bloei" wordt op Zaterdag 19 October a.s. in café Dekker te Santpoort-station gehouden. In verband met het vroeg invallen der duister nis, alsmede het verbod om na 22 uur buitenshuis te vertoeven, is het noodzakelijk op een Zaterdag middag te vergederen- Door de Duitsche weermacht in gebruik genomen onroerende goederen. Regeling der schadeloosstelling. De Rijkscommissaris voor het bezette Neder- landsche gebied heeft vastgesteld een verorde ning betreffende de ingebruikneming van be bouwde en onbebouwde onroerende goederen ten behoeve van de Duitsche weermacht. Ingevolge die verordening kunnen bebouwde en onbebouwde gronderven met al hetgeen zich, als onroerend goed door bestemming, daarop bevindt en daartoe behoort, door de Duitsche weermacht door middel van vordering in ge bruik worden genomen. Door het feit der vor dering gaat het recht op het uitsluitend ge bruik van het onroerend goed over op de Duit sche weermacht. Voor de ingebruikneming kan schadeloos stelling verleend worden. Deze bedraagt jaar lijks: a. Voor gronderven, welke voor landbouw doeleinden worden gebruikt, het bedrag der jaarlijksche pachtwaarde; b. Voor andere gronderven, tweederde deel van het bedrag der jaarlijksche huurwaarde; c. Voor al hetgeen zich, als onroerend goed door bestemming op het onroerend goed bevindt en daartoe behoort 6 pet. van zijn waarde als roerend goed. Met bodemschade, oogstderving, bemoeilijking in de uitoefening van het bedrijf, gederfde winst uit de exploitatie van bebouwde gronderven en waardevermindering van gronderven tenge volge van het gebruik wordt bij vaststellen der schadeloosstelling geen rekening gehouden. Bedraagt de schadeloosstelling minder dan de pacht, de huur of eenigerlei andere vergoeding, welke hij, die tot het onmiddellijk gebruik van het onroerend goed gerechtigd is, voor dit ge bruik verschuldigd is, dan wox-dt het bedrag dier vergoeding verminderd tot het bedrag der scha deloosstelling. Wordt in het geheel geen schade loosstelling toegekend, dan vervalt de verplich ting tot het betalen dezer vergoeding. Hij, die aanspraak maakt op schadeloosstel ling, moet een verzoek daartoe indienen bij den burgemeester der gemeente, binnen welker gebied het onroerend goed ligt. Voor dit verzoek is een officieel formulier vastgesteld, dat ter secretarie verkrijgbaar is. Het verzoek moet vergezeld gaan van de voor het vaststellen van de waarde noodzakelijke bescheiden. Geen schadeloosstelling wordt toegekend voor het gebruik vóór 29 Mei 1940 door de Duit sche weermacht van onroerende goederen, met inbegrip van al hetgeen zich, als onroerend goed door bestemming, op of in een en ander be vindt en daartoe behoort. Belangrijke hoofdstukken uit de gemeentebegroo ting. OPENBARE WERKEN. Hoofdstuk VI Openbare Werken heeft een totaal aan inkomsten van f 320.843,63 en aan uitgaven van f 295.352,80, zoodat er een batig slot is van f25.491,55. Dat dit hoofdstuk nog met een batig saldo sluit, komt daardoor, dat onder de inkomsten verantwoord wordt de z.g. straatbelasting alsmede de retributies van gasbedrijf en waterleiding, te zamen ongeveer drie ton. Hieronder volgen de belangrijke posten van dil hoofdstuk: Inkomsten: Heffing voor het gebruik van open bare gronden en wateren f4500 (onv.), begrafenis rechten f4500 (v. j. f4000), belasting wegens ge bouwde eigendommen en daarbij behoorende erven die aan openbare lapd- of waterwegen in de ge meente belenden of in de onmiddellijke nabijheid daarvan gelegen zijn en wegens ongebouwde eigen dommen, die aan deze wegen belenden of op deze wegen uitgang hebben (straatbelasting) f 192.000 (v. j. f 185.000), bijdrage van andere hoofdstukken w.o. de retributies f 112.538,63 (v. j. f 107.622,70) ontvangsten in verband met de verpachting van het zeestrand f 1065 (v. j. f 1915), bijdrage ingevolge art. 12 der Boschwet 1922 f3000 (onv.). Uitgaven: Onderhoud van huizen, torens, poorten enz. f390 (onv.), onderhoud van straten en pleinen f43.529,81 (v. j. f47.050,45). onderhoud van wegen, voetpaden en rijwielpaden f 8400 (onv.), onderhoud van wandelplaatsen, plantsoenen en andere be plantingen f32.650 (v. j. f34.620), onderhoud van pompen en riolen f 12.875 (v. j. f 11.625), kosten van havens, vaarten, kaaimuren, sluizen en andere wa terwerken f1050 (v. j. f950), kosten van de alge- meene begraafplaats en kosten van begraving f 4425 (v. j. f 4125), kosten van de gemeentereiniging, voor zoover niet vallende onder Hoofdstuk XIII f95.932,75 (v. j. f97.331,39) rente van geldleeningen f22.354,52 (v. j. f24.569,61), aflossing van geldlee ningen f63.316 (v. j. f63.380,23). Het voor onderhoud van straten en pleinen uit getrokken bedrag van f43.529,81 zal als volgt wor den besteed: kleine herstellingen f 12.000, vernieu wen hek Kon. Wilhelminakade (voortzetting f 1500, vernieuwen tegeltrottoirs Hadleystraat f 1300, bestraten Velserduinweg van zwembad „Heeren duinen" tot den Zeeweg f2000, herstraten Zeeweg van de Cederstraat tot den spoorwegovergang f 3000, herstraten en gedeeltelijk vernieuwen van den Zee weg van den spoorwegovergang tot den Driehuizer- kerkweg f 5200, verbetering trottoirs langs Wüste- laan f 4000, vernieuwen Bloemendaalschestraat- weg en verbeteren trottoirs van de Van Dalenlaan tot de Alberdinck Thijmlaan f 5500, bestratingen enz. in verband met overneming van grondstrooken en voortuinen f3000, veranderen „Rodek"trottoirs in parkwijk Zeeweg f2500. Voor opslag indirecte kosten bedrijf Openbare Werken is uitgetrokken f3529,81. SCHIPPERSKAMP VOOR JEUGDIGEN. De leiding van het Bureau voor jeugdregis'fcratie meldt ons: In het schipper^kamp .IJselsteyn", nabij Hattem georganiseerd door de stichüng „Nederlands Volkskracht", is zoojuist een schipperskamp aan gevangen. De duur van het kamp is 6 maanden en het geeft een uitstekende opleiding voor de binnenscheepvaart. Per week wordt f 1.75 zakgeld verstrekt, waarvan f 1 wordt gespaard voor uit rusting. Jongens en jongemannen van 1624 jaar. die werkelijk het schippersvak willen kie zen, komen in aanmerking, als zij een verklaring van hun ouders kunnen overleggen, dat zij na het kamp mogen varen, hetzij op de kustvaart, of op de Rijnvaart. Zeer spoedige aanmelding aan het Bureau voor Jeugdregistratie. Casembrootzijstraat, IJmuiden- O., is noodzakelijk. De leiding van het Bureau beveelt het kamp van harte aan. Zwemmen WILLY DEN OUDEN'S RECORD NOG NIET BENADERD. Vergeefsche poging van Ragnliild Hveger. WILLY DEN OUDEN. Haar record over 100 M. vrije slag niet aangetast. (Foto-archief H. D,). KOPENHAGEN, 6 October (A.N.P.) Tijdens de internationale wedstrijden te Kopenhagen kwam Ragnhild Hveger uit op de 100 meter borstcrawl. Ook nu benaderde zij het trotsche record van Willy den Ouden van 1 min. 4.6 sec. nog lang niet. In 1 min. 7.9 sec. legde zij dezen keer de 100 meter af. Op de 200 meter schoolslag dames leverden de beide Duitsche dames Kapell en Buse een goede prestatie door Inge Soerensen te slaan. Zij slaagden er echter niet in onder de 3 mi nuten te blijven: in 3 min. 1 resp. 3 min. 3 sec. zwommen zij den afstand. Plath won de 100 meter borstcrawl bij de heeren in 1 min. 1.1 sec., terwijl Ragnhild Hveger ook nog de 400 meter in 5 min. 15.2 sec. won. Dammen CLUBKAMPIOENSCHAP 1940—1941 HAARLEMSCHE DAMCLUB. Zondagmorgen jl. werden in de bovenzalen van restaurant Munniks de wedstrijden om de club kampioenschappen 19401941 der Haarlemsche Damclub voortgezet. Hieronder volgen de uitsla gen: Hoofdklasse: A. Miedema wint van K. OIU; J. B. Sluiter Jr.P. H. Meure afgebroken. Eerste klasse: I. Ravensbergen wint van J. G. Kuntze; A. Smit wint van C. Vrolijk. Tweede klasse: G. van Es wint van G. de la Rie; J. M. Rutgers remise met Y. Boterbloem; J. J. Zalm remise met J. M. Rutgers; W. J. A. Matla wint van J. Bon; G. van Es wint van A. Blom; P. van Dijk wint van J. Merts; W. H. J. v. d. Eijndo wint van J. J. Zalm; G. de la Rie remise met H. L. Philippo; G. J. Steenkist wint van F. Akersloot; P. van Dijk wint van J. Bon. Voor den herkamp om den 3den prijs 1ste klasse van den wedstrijd om het clubkampioenschap lsta klasse der Haarlemsche Damclub 19391940 won D. Schrijnem akers van I. Risseeuw. DAMCLUB HAARLEM. De wedstrijden om het clubkampioenschap zijn voortgezet met de volgendeg uitslagen: J. Holm—B. Gabriël 2—0; H. R. van Abs— A. Russ 2—10; C. F. Visse—G. P. Heek 2—0; J. F. C. van Abs—G. P. Roet 0—2; R. C. Broek- meijerJ. H. Burghout 1—1; C. BouwensJ. J. P. Kraaij-er afgebr. Voetbal Moeilijke wedstrijden voor Haarlem en Stormvogels De clubs uit Haarlem en omgeving spelen Zondag i.s. de volgende wedstrijden: D.H.C.Stormvogels H.B.S.Haarlem De KennemersWatergraafsmeer H.F.C.H.V.C. R.C.H.De Spartaan E.D.O.Hilversum H.B.C.—Velox KinheimSantpoort De ZeemeeuwenRipperda BloemendaalZandvoort TYBB—DEM SchotenBeverwijk Korfbal Animo-Readv won volgens verwachting. Zwaluwen en Oosterkwartier 4 spelen gelijk. De eerste wedstrijddag leverde voor de compe- tie van den H.K.B. slechts een schrale oogst. De wedstrijden van Watervliet moesten op het laatste moment uitgesteld worden terwijl in de lagere re gionen twee wedstrijden met een reglementairen uitslag eindigden wegens het niet opkomen van een der teams. Volgens de verwachtingen was Animo-Ready In derdaad te sterk voor Nieuw Flora 2. Beide par tijen hadden eenige invalsters doch des ondanks behaalde de thuisclub een regelmatige 60 over winning. De wedstrijd Zwaluwen 1Oosterkwartier 4 werd omgezet in een thuiswedstrijd voor de speel tuinbewoners. Deze wedstrijd was ondanks den. stormaohtigen wind van goed gehalte waarin de partijen niets voor elkaar onderdeden. Hoewel de spanning tot het einde bleef vierde de sportiviteit hier hoogtij hetgeen de wedstrijd aan waarde deed winnen. De uitslag 11 geeft de verhouding goed weer. Meerlebosch stelde niet teleur en behaalde een 41 overwinning op de Aurora-reserves, welke uit slag iets hooger is dan wij meenden te mogen ver wachten. In de tweede klasse trekt de groote overwinning, 80 van T.H.B. 2 tegen Oosthoek 1 de aandacht. Oosterkwartier 5 kwam hier niet op tegen Meerle bosch 2, terwijl Sport Vereent 3 met 50 van Haarlem 3 won. Voor de derde klasse zegevierde Sport Vereent 4 met 21 over Meerlebosch 3 terwijl Animo-Ready 3 een regl. 50 nederlaag tegen Aurora kreeg. De uitslagen van de adspirantencompetitie wa ren: le klasse: Oosterkwartier AOnder ons 50 reglementair Meerlebosch AT.H.B. 21 2e klasse: Sport Vereent AAurora 20 Oosterkwartier BNieuw Flora 02 3e klasse: Haarlem BSport Vereent B (niet gespeeld we» gens weersomstandigheden). S OosthoekAnimo-Reday B (in onderzoek), L

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 5