DE VER BREEDING EN OM LEGGING VAN DEN BOSCHWEG. Hoe het vroeger was en hoe het nu ivordt. Een aanwinst voor wandelaars en fietsers. Met de werkzaamheden aan de verbreeding en omlegging van den Boschweg, welke een breedt^zal krijgen van 13 meter, heeft men een begin ge maakt. Zooals onze lezers weten bedragen de kosten van de verbeteringen aan dezen mooien wandelweg ruim f 160.000, waarvan f 124.450 aan loon. De oude Boschweg heeft dus den langsten tijd bestaan, want binnen afzienbaren tijd zal de nieu we weg de wandelaars en fietsers langs prachtig natuurschoon naar Wijk aan Zee voeren. EEN STUK HISTORIE OVER DEN BOSCHWEG. Het was op 21 Juni van dit jaar ruim een halve eeuw geleden, dat de nieuwe straatweg van Velsen naar Wijk aan Zee geopend werd. In een verslag, dat van die plechtigheid werd gegeven, lazen wij, dat de oude weg, die van Beverwijk naar de bad plaats leidde, daardoor een gevaarlijken concurrent had bekomen, want behalve dat deze minder goed is dan de nieuwe, schrikt de over den ouden weg rijdende stoomtram eigenaars van paarden en rij tuigen af, hem te berijden. Dat was niet ten onrechte, want deze stoomtram, die tot 1898 de verbinding tusschen het Beverwijk- sche spoorwegstation en Wijk aan Zee onderhield, had een allesbehalve onberispelijk verleden. Vol gens de overlevering bracht dit puffend en vooral rookend vehikel, dat een snelheid van 30 K.M. trachtte te bereiken eenige keeren per dag schrik en ontsteltenis te weeg onder de goede burgers, die al zooveel jaren gewoon waren het wat kalmer aan te doen. Zoo is het dan ook volkomen begrijpelijk, dat de totstandkoming van den mooien weg door het bosch met vreugde werd begroet. HOE DE WEG ER KWAM. Voor de badplaats was de opening van den nieu wen weg ongetwijfeld een feit van beteekenis te achten en het getuigde van den ondernemingsgeest van de toenmalige N. V. tot Exploitatie van het Noordzeebad te Wijk aan Zee, dat zij zich ter wille van het tot stand komen van een verbindingsweg tusschen Velsen en de badplaats ongetwijfeld be langrijke financieele offers heeft willen getroosten. De badmaatschappij betaalde de kosten van de be strating, nadat met de eigenaren van de gronden overeenstemming was bereikt. Voor het aanleggen van den weg was natuurlijk in de eerste plaats noodig de medewerking van Jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, eigenaar van de bosschen en dui nen bij „Tusschenwijk" en van mr. M. P. G. del Court van Krimpen eigenaar van het landgoed „Roos wijk". Alleen tusschen Roos wijk en Tusschen wijk lag een publieke weg. De medewerking van deze eigenaren werd onder bepaalde voorwaarden verkregen. De opening van den nieuwen verbindingsweg geschiedde in Juni 1887 onder groote belangstel ling. Bij deze gebeurtenis werd hulde gebracht aan de grondeigenaren en aan den heer Ch. Schone, die gedelegeerd commissaris was van de badmaat schappij en die zich voor den aanleg van dezen weg had geïntersseerd. Ook in Wijk aan Zee werd de opening van den nieuwen weg met volksspelen en strandfeesten gevierd. PRACHTIG NATUURSCHOON. De nieuwe weg, die. een breedte had van 3 meter, leidde door een van de meest schilderachtige ge deelten van mooi Kennemerland. De weg kronkelt zich door en over de duinen heen. Na iedere bocht gaat het oog te gast aan fraaie panorama's. Zoo vormde deze weg een prachtige verbinding met de badplaats. In de eerste 25 jaren, toen de Amsterdamsche booten nog stroomen dagjesmen- schen aanvoerden, was er ook een druk rij verkeer op den straatweg. Toch was de weg geenszins op rijverkeer bere kend. De rijweg was 3 M. breed en er ontbraken wandel- en fietspaden. Toen ook het autoverkeer zich van dezen weg meester wilde maken, werd hij voor alle rijverkeer gesloten. Voor fietsen bleef hij nog geopend. De Boschweg mocht dan al een ideale wandelweg zijn een ideaal fietspad is het geenszins. Aan on derhoud van de bestrating heeft men zich na het sluiten van den weg voor het rijverkeer niets meer gelegen laten liggen. De bestrating verkeerde dan ook over een groot deel van den weg in een erbar- melijken toestand en op sommige plaatsen moet de wielrijder meer aandacht besteden aan het ontwij ken van de kuilen en gaten dan aan het natuur schoon van de omgeving. Toch is deze verbindings weg niet zonder belang voor Wijk aan Zee. Wel zijn er plannen geweest om den weg te verbeteren. Dit plan is evenwel afgestuit, zoo bleef dus alles, zooals het was. Doch niet alles bleef hetzelfde, want ook op dezen weg dreigde vernietiging van natuurschoon. Immers het landgoed „Tusschenwijk" werd eenige jaren geleden aangekocht door de N.V. Hoogovens en Staalfabrieken en de N.V. Papierfabrieken Van Gelder en Zonen, met de bedoeling dit bezit te ge bruiken voor de watervoorziening in de eventueele behoefte aan industrieterrein alsmede voor water wingebied. Zou één van de schilderachtigste plekjes in Ken nemerland verdwijnen en bestemd worden voor industriegebied? Het leek er veel op. Een storm van verontwaardiging ging door Ken nemerland, omdat men vreesde, dat het zoo rijke natuurschoon van Tusschenwijk ten offer zou val len aan de immer uitbreidende groote industrieën. Dank zij echter de buitengewone medewerking van de Hoogovens en Papierfabrieken is het zoo ver niet gekomen. Het mooie Tusschenwijk bleef behouden, dat' door den aanleg van den nieuwen wandelweg nog meer zal worden ontsloten. HOE HET NU WORDT. De nieuwe weg zal een weg blijven uitsluitend voor wielrijders en voetgangers, welke het af wisselend beloop van het fraaie duinlandschap zal volgen. Om dit te bereiken werd echter voor het gedeelte, gelegen tusschen de grens van Westerhout en den Tusschenwijkweg een nieuw tracé ontwor pen. De oude Boschweg komt hierdoor tot aan de boschwachterswoning te vervallen. Reeds bij het „zwarte hek" van Rooswijk wordt het nieuwe gedeelte aangelegd, dat met een bocht van ongeveer iy2 K.M. dwars door de bosschen en den natuurlijken loop van het terrein volgend, weer even voorbij de boschwachterswoning op den ouden weg aansluit. Dat gedeelte van den ouden weg krijgt hetzelfde profiel als het nieuwe gedeelte. De breed te van den weg zal gemiddeld 13 M. bedragen, be staande uit een voetpad van 3 M. en een rijwiel pad van 4 M., gescheiden door een tusschenstrook van 2 meter groen. Aan weerszijden wordt even eens een groene, bij den weg behoorende strook van 2 M. aangelegd. Tusschen den weg en het in dustrieterrein zal een strook bosch behouden blijven. In Wijk aan Zee sluit de weg aan op den Van Ogtropweg. De bestaande aansluiting wordt echter verbeterd, om plotseling geen scherpe bocht te krij gen. Halverwege den Boschweg komt de Tusschen wijkweg in rechte verbinding met de Zeestraat. De Hoogovens hebben voor den nieuwen weg, van het beginpunt te Wijk aan Zee tot de Oostgrens van haar eigendom, gratis slakken en teer beschikbaar gesteld. Het fundament van het wegdek zal bestaan uit Hoogovenslakken, waarop een dek van fijne slakken komt met een teeremulsie. Op verscheidene plaatsen langs den weg zullen banken geplaatst worden. Naar wij vernemen zal de verbetering van de toegangswegen naar den nieuwen weg voorloopig wel in de pen blijven. Het geleelte van den Boschweg, dat tot de gemeente Velsen behoort, zal eenzelfde profiel krijgen. Niet alleen zal door den aanleg van dezen weg het afwisselende duinlandschap tusschen Rooswijk en Wijk aan Zee meer worden ontsloten, maar ook de badplaats zal door deze wandel- en fietspaden aan aantrekkelijkheid winnen. DE GROEPEN VAN SCHAAKCLUB „WEENINK". De schaakclub „Weenink" heeft voor de onder linge competitie de volgende groepen samengesteld: Groep I: K. Slings, P. Stet, P. Hart, J. T. L. Rade makers, V. Ph. van der Kolk, G. L. Wijsman, Ph. Bakker. Groep 2: Y. Mooy, J. Muyen, C. van Zijl, J. Los, D. Kikke, W. v. Bronkhorst, H. Nijman, W. Visser, A. Slings, A. Pekel. Groep 3: G. Sietsma, C. Wiessel, F. Geissler, J. C. Kanters, E. van der Brink, P. Schagen, F. C. Hen driks, G. Dil, J. Muis. Groep 4: N. Schoenmaker, G. Wijsman Jr., J. D. Semeins, A. Blansjaar, J. Schilp, J. F. Groot, N. Molenaar, W. Pieksma, H. IJzendoorn. De jongeren en Nationaal Front. Op Donderdag 10 October houdt de plaatselijke afdeeling van het „Nationaal Front" een besloten bijeenkomst in gebouw „Adrichem" voor de jonge ren. Er zal worden gesproken over het onderwerp: „Wat ons te doen staat". K. D. O. VOERT ANDER TOONEELSTUK OP. De R.K. gemengde tooneelvereeniging K.D.O. had voor haar eerste uitvoering aanvankelijk in studie genomen „De familie Loberg", tooneel- spel in drie bedrijven van Cor Hermus. Hierop is men echter teruggekomen; er is thans een an der stuk in studie genomen, nl. „Zonsopgang", tooneelspel in 3 bedr. van Joh. van Eekelen. De rollen moeten nog verdeeld worden. De bioscoopvoorstelling voor de getroffen burgerij. Laat Luxor te klein zijn. Voor de getroffen bewoners in het Pruysdorp is zeer veel noodig om hen weer van het aller noodzakelijkste te voorzien. De eerste oproepen van het comité „Hulp in Nood" hebben bij de geheele burgerij weerklank geVonden, want lofwaardig was de medewerking van de burgers, die het lot niet had getroffen. Het bedrag van f 1000 is men reeds gepasseerd, drie vrachtauto 's met huisraad enz., zijn reeds in de oude Huishoudschool opgeslagen, maar veel en veel meer is er noodig. Daarom wordt be halve de gewone inzamelingsactie Donderdag avond in het Luxor Theater een filmvoorstel ling gegeven, waarvan de geheele opbrengst bestemd is voor de getroffen burgerij. Ver toond wordt „Michael Strogoff, de koerier van denTsaar" die in de afgeloopen week als hoofdfilm in dit theater draaide. Niemand mag verzui men Donderdagavond deze mooie film, met haar Russische balletten, de spannende achter volging van den koerier, de gevechten tusschen de opstandige Tartaren en de Russen te gaan zien. Van den eersten tot den laatsten meter is deze rolprent een aaneenschakeling van bonte en spannende gebeurtenissen, welke de bezoe ker met steeds stijgende belangstelling zal vol gen. Laat het Luxor Theater Donderdagavond te klein zijn om allen te bevatten. Winterjassen en -mantels. Eerst de oude inleveren. Donderdag, 10 October kunnen de Beverwij- kers, wier familienamen beginnen met de let ters T. tot met het Z., tegen inlevering van een net heerencostuum of een wollen deken of een wintermantel of een winterjas aan het distri butie lokaal aan den Kees Delfsweg 1 een inle- veringsbewijs ontvangen, waarmede met bon AA van de gewone textielkaart een nieuw kleeding- stuk kan worden gekocht. Het lokaal is geopend van 9 uur tot half één en van 2 tot 5 uur. INLEVERING VAN NARCISSEN. De verplichte inlevering van narcissen aan de Bloembollenveiling „Beverwijk" is geëindigd. In de afgeloopen 14 dagen zijn in totaal ongeveer 10.000 kisten ingeleverd, wat ruim 220.000 K.G. is. DE GRENSWIJZIGING TUSSCHEN DE R. K. PAROCHIES. Door de grenswijziging tusschen de parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad en St.- Agathaparochie is de laatstgenoemde met ruim 700 parochianen toegenomen en het getal gezinnen met 147. De Zonnestraalloterij. De commissie voor den lotenverkoop van de „Zonnestraalloterij" te Beverwijk deelt ons mede dat op Zaterdag 12 October eèn colportagetoeht gehouden zal worden om het restant van de lo ten aan den man (of de vrouw) te brengen. Zij, die bereid zijn aan den „Zonnestraal"-lotendag mede te werken, kunnen zich opgeven bij den heer B. J. Striker, Oosterwijkstraat 15, alhier. GROOTE OPENBARE VERKOOPING. Donderdagmiddag a.s. worden in het Kennemer Theater, ten overstaan van notaris Bremmers, niet minder dan 49 huizen, waaronder woon- en winkel huizen en een boerenwoning en 7 perceelen tuin grond in veiling gebracht. Is liier iets van U hij? Aan het politiebureau zijn de volgende gevon den en verloren voorwerpen aangegeven: Gevonden: medaille, kettinkje, portemonnaie met inhoud, heerenhandschoenen, bos sleutels, dames armbandhorloge, glacé handschoen, vulpen, vilt- hoed, parapluie, portemonnaie met rozenkrans, zak lantaarn, belastingmerk, horlogeketting. Verloren: blauw hoedje, dameshorloge, paar hee renhandschoenen, gummistok, portefeuille met in houd, zilveren schakelarmband, damesportemon- naie met inhoud, trui, vulpen, gouden oorbel, be lastingmerk, paar regenpijpen, legitimatiebewijs, dameshandschoen, stamkaart, damesparapluie, tex tielkaart, regenjas, gouden damesring, Lipssleutel, polshorloge, heerenhandschoen, portemonnaie met inhoud. HEEMSKERK MARGARINE, BAK- EN BRAADVET. De goedkoope margarine, bak- en braadvet welke thans via den winkelier worden verkocht, zullen met ingang van 12 Oct. a.s. aan het distributiekantoor verkrijgbaar zijn tegen be taling van elf cent per pakje. Deze artikelen zul len echter uitsluitend op Woensdagmiddag wor den verkocht. AANRIJDING. Een knechtje van den melkboer L. H. werd door een meisje dat onverwacht den weg op kwam fietsen, aangereden. De jongen, die op zijn fiets een bus melk vervoerde, smakte tegen de straat en de melk ging verloren; bovendien bezeerde de jongen zich. Belangrijke hoofdstukken uit de begrooting. GASBEDRIJF EN WATER LEIDING. We laten de hoofdstukken der gemeentebegroo- ting even rusten om de begrootingen van eenige bedrijven onder de loupe te nemen. Het eerst ne men we een der belangrijkste bedrijven: HET GASBEDRIJF. De winst voor 1941 voor dit bedrijf wordt ge raamd op f 33335.26 tegen f 38688.73 op de be grooting 1940. Onder de baten tot een totaal bedrag van f 332.294.26 staan vermeld: Gas f 270.726.30, meter- huur f 13000.particuliere fitterij f 1000.—, ver goeding van de gemeente voor de straatverlichting f 40.000.gastoestellen in huurkoop f 500, huren f 982.80, verhaal van pensioensbijdragen f 6084.16, enzoovoort. De lasten vermelden o.a.: pensioensbijdragen f 9205.45, verzekeringspremies f 1265, salarissen f 46203.67, verlof en ziekengeld f 3500, algemeene loonen f 500, bureaubehoeften f 1300, eigen gasver bruik f 3000; interest f 32402.68, telefoonkosten f 650, belastingen en recognities f 648.40, meter exploitatie f 7000, onderhoudswerken f 19900, kos ten van verificatie f 2700, afschrijvingen f 70.000, retributie f 54483.80, onderhoud en bediening elec- trische straatverlichting f 40.000, reclame f 4000 enzoovoort. GASLEVERING EN GAS VERBRUIK. Aangenomen wordt gaslevering over 2600 gewone meters, waarvan het gemiddelde verbruik wordt geschat op 430 M3. p. j. of 1.118.000 M3. en over 8850 muntmeters, gemiddeld verbruik 350 M3. of 3097500 M3. Verder: industrie en verwarming 800.000 M3., gemeentegebouwen en scholen 300.000 M3. crematorium 100.000 M3. eigen verbruik 100.000 M3. totaal 5515500 M3. De opbrengst hier van wordt geraamd op f 391727,50. De verkoop wordt geschat op 5515500 M3., voor verlies wordt aangenomen 5 pet. of 275775 M3., zoodat de inslag wordt begroot op 5791275 M3. Hiervoor zal aan de N.V. Kon. Nederl. Hoogovens en Staalfabrieken bij een kolenprijs van f 10.50 betaald moeten worden f 121001.20, zoodat de winst op gas begroot wordt op f 270.726.30. HET WATERLEIDINGBEDRIJF. De winst voor 1941 op water wordt geraamd op f 7605.36 (pro mem. in 1940). De totale baten worden geraamd op f 226505.98 o.a. meterhuur f 27000, watergeld f 195000, verhaal van pensioensbijdragen f 3394.98. Onder de lasten staan o.a. vermeld: pensioens bijdragen f 5112.23, salarissen f 32868.58, interest f 32931.06, eigen waterverbruik f 1400, meter exploitatie f 7500, electrische stroom f 1550, on derhoudswerken f 9750, kosten van verificatie f 135Ö, afschrijvingen f 50.000, retributie f 54108.35. DE SCHULDENLAST DER GEMEENTE. De schuldenlast der gemeente, uitgezonderd de schulden, bij wijze van annuïteit aangegaan, be draagt per 1 Januari f 5.994.405. Voor het dienst jaar 1941 bedraagt hiervoor de rente f 207.106.72 en de aflossing f 324341. De staat van schulden, aangegaan bij wijze van annuïteit vermeldt een totaal van f 499.126.89 met een annuïteit va f 35.212.76. Hieronder zijn niet be grepen de -annuïteiten der voorschotten door het rijk ingevolge de Woningwet verstrekt. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. J. A. Haver-Bornkamp, d., Beek- vlietstraat 9, Santpoort. B. Morriën-van Beek, z., Vlierstraat 18, IJmuiden. J. Hilberk-Fockens, d., Schulpweg 41, Velsen-Noord. C. de Reus- Langereis, d., Kanaalkade 54, Velsen-N. G.^H. de Gelder-Lintveld, z., Princestraat 20, Velsen-N. R. F. Haak-de Bakker, d., Wijk aan Zeeërweg 38, IJmuiden. M. Schouten-van Vliet, d., Tul penstraat 12, Santpoort. H. Rechsteiner-van der Zee, z., Stephonstraat 63, IJmuiden. C. Schot vanger-Ham, d., Trompstraat 166, IJmuiden. J. Ch. C. Aan-de Champs, z., Ahornstraat 3, IJmuiden Overleden: M. A. E. Kluijskens, 58 j., echtgen. v. J. Th. M. Serbrock, Da Costalaan 41, Velsen. P. Verhoeve, 64 j., echtgen. v. J. Zegel, Kalver- straat 49, IJmuiden. S. de Graaf, 66 j., echtgen. v. T. Ens, Willebrordstraat 29, IJmuiden. NEDERL. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. De 'afdeeling Velsen-IJmuiden der Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen belegt a.s. Donder dagmiddag een bijeenkomst in het Jeugdhuis der Ned. Herv. Gemeente te Santpoort. Mej. A. de Vries zal een lezing houden over „Paddestoelen, hun plaats in de huishouding der natuur en van den mensch". REGELING VERMAKELIJKHEIDSBELASTING. Door den Gemeenteraad is in zijn vergaderingen van 24 Juli en 10 September 1940 vastgesteld de regeling inzake het verantwoorden der ingevorder de belasting op tooneelvertooningen en andere ver makelijkheden, luidende als volgt: De ingevorderde belasting op tooneelvertoonin- AGENDA VOOR BEVERWIJK. WOENSDAG 9 OCTOBER. Luxor Theater, üreestraat: „De koerier van den Tsaar" en bijprogramma, 7.30 uur. DONDERDAG 10 OCTOBER. Luxor Theater, Breestraat: Filmvoorstelling ten bate van de getroffen burgerij, 7.30 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: Openbare ver- kooping, 2 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: WOENSDAG 9 OCTOBER. Luxor Theater: „Roode Orchideeën", 2.30 en 69.30 uur ^oorloopende voorstelling. Frans Hals Theater: „Gevangene 317", 2.30 en 7 uur. Rembrandt Theater: „Bal Paré", 2.30, 4.45 en 7 uur. Cinema Palace: Nederlandsche film: „Feest in de Jordaan", 2. 4.45 en 7 uur. DONDERDAG 10 OCTOBER. Groote Kerk: Orgelbespeling, 34 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avondt gen en andere vermakelijkheden wordt door den gemeente-ontvanger gestort in een afzonderlijke kas. De ingevorderde bedragen worden, onmiddellijk nadat zij zijn geïnd, verantwoord in een hulpkas boek, dat wordt ingericht overeenkomstig daartoe door burgemeester en wethouders te geven aan wijzingen. Voor de ontvangen bedragen geeft de gemeerte-ontvanger een kwitantie af. Teruggave van te veel betaalde belasting ge schiedt uit de afzonderlijke kas en wordt onver wijld in het hulpkasboek geboekt. Door de be langhebbenden wordt voor deze teruggave een kwi tantie afgegeven. Tenminste eenmaal per week wordt van de in de afzonderlijke kas aarwezige gelden zooveel in de kas van de gemeente gestort, dat in de afzonder lijke kas slechts zooveel overblijft als noodig is om teruggave van teveel betaalde belasting steeds te kunnen doen plaats hebben. Deze regeling treedt in werking op den dag ha- rer goedkeuring. Deze regeling werd goedgekeurd door Gedepu teerde Staten bij besluit van 18 September 1940, no. 157. Onderlinge athletiekwedstrijden P. S. V. „Velsen". Dezer dagen heef de P.S.V. „Velsen" voor de eerste maal haar onderlinge athletiekwedstrijden op de terreinen van de Hoog Oven-Staten en R. H. B. S. te Velsen gehouden. De weersgesteldheid was van dien aard, dat bijzondere prestaties bij voorbaat uitgeschakeld moesten worden. Niettegenstaande het slechte weer hebben de deelnemers den vereischten 8-kamp, be staande uit ver-, hoogspringen met aanloop, hink- stap-sprong, 100 M., en 400 M. hardloopen, kogel- stooten, speer- en discuswerpen op een behoorlijke wijze afgelegd. De deelnemers waren in drie klassen verdeeld: n.l. t.m. 29 jaar, 30 t.m. 35 jaar en 36 jaar en ouder. Als prijswinnaars kwamen uit den strijd: Wisselbeker, uitgeloofd door den Commissaris van Politie der gemeente Velsen, gewonnen door Geerling, met een totaal van 2396^4 punt. Medaille, uitgeloofd door den Burgemeester van Velsen voor de beste prestatie op één der 8 num mers, gewonnen door Van Heiningen met een hoog- tespi'ong van 1.58 M.. Klasse t.m. 29 jaar: le prijs Van Heiningen. 2396J4. 2e prijs Witttebrood, 2302% punt. 3e prijs Lansaat, 2113 punten. 4e prijs Kolk, 1893y2 punt. 5e prijs Endlich, 18461/2 punt. 6e prijs Kamei-beelc. 1738y2 punt. Klasse 30 t.m. 35 jaar: le prijs Haak, 2293 punten. 2e prijs, I. v. P. Ritman, 1122 punten. 3e prijs, Groot (R.vw.) 1027y2 punt. 4e prijs Van Kleef, 1018 punten. 5e prijs, Keur, 921 punten. 6e prij^, Brands 533 punten. Klasse 36 jaar en ouder: le prijs, Van der Jagt 746J/2 punt. Als juryleden waren o.a. aanwezig de Commis saris van Politie en de heer Demmers (bestuurslid H.O.S.). Na afloop der wedstrijden reikte de heer Com missaris van Politie met een geestigen speech de prijzen uit. LEDENVERGADERING „ZWAKZINNIGENZORG". De Vereeniging voor Zwakzinnigenzorg te Vel sen houdt a.s. Zaterdagmidddag een leenvergade- ring in café „Centraal" aan den Zeeweg. IS HIER WAT VAN U BIJ? Lijst van in het tijdvak van 31 September tot en met 3 October 1940 in de gemeente Velsen ge vonden voorwerpen, waarover aan het Hoofd bureau van Politie, Tiberiusplein 1, inlichtingen te bekomen zijn op eiken werkdag van 1112 uur v.m. en van 45 uur n.m. met uitzondering van Zaterdagmidddag (niet per telefoon.) Een haarkam, eenige rijwielbelastingmerken, eert sleutel, een heerenrijwiel, een schaar, een paar gele klompen, een hondenhalsband met penning, een groentenkaart no. 95243, een autoped, een tasch een portemonnaie met inhoud, een hond, onbekend ras, reu, 30 cM., halsband met koperen ring, her der, reu, 40 cM. geel), een horlogeketting, een bruine damesportemonnaie, een agenda, een rood bruine kinderportemonnaie, een rozenkrans, een regenmantelceintuur, een damesvest, een vulpot lood in étui, een bril met hoornen montuur in metalen koker, een slot met ketting, een zakmes, een dameshandschoen (links-lichtbruin leder) een vischnet waarin eenige visch, een tafelmes, een sloop met waschgoed, een padvindersriem, en een ring met sleutels. INBRAAK IN HET VÉLSERBAD. Door onbevoegden is des nachts ingebroken in het Velserbad, waar zij zich door verbreking van een ruit toegang hadden verschaft. Vermist wordt wat snoeperij uit het buffet. Hengelen HAARL. HENGELCLUBS. De Hengelaars Vereen. „Onderling Belang" hield Zondag een onderlingen baas wedstrijd in de Leid- sche Vaart. De vangst was zeer groot. De prijswin naars waren als volgt: No. 1. D. Fleurij; 2. A. Hen driks; 3. Tanus 4.; W. Koelemije; 5. D. v. Viersen. 6. K. Breem: 7. A. Alting; 8. P. v. d. Pol 9. P. Buis; 10. W. Drogtrop. Hengelsportvereeniging „Het Baarsje". Deze vereeniging hield Zondag jl. een onderlingen wedstrijd op baars in de Ringvaart richting Heem stede. De uitslag was: 1 B. Veen, 2 C. F. van Assen berg, 3 D. Koeleveld, 4 H. J. F. de Rijk, 5 J. van Ling, 6 B. Kaasenbrood, 7 M. Viege, 8 W. Heine- meijer, 9 P. Berghuis. 10 C. van der Pol. Zondag heeft Vriendschap Zij Ons Doel een onderlingen wedstrijd gehouden in de Ringvaart. De uitslag was: 1 J. Karpes, 2 W. Eerhart, 3 Alb. de Boer, 4 A. Eerhart, 5 J. J. Freyer, 6 H. Eerhart NEDERL. VOETBALBOND. Afd. Haarlem. In de vergadering van het afdeelingsbestuur van 4 dezer heeft de loting plaats gevonden voor de wed strijden om den Stads-Editie- en Kennemerland- beker, met het volgende resultaat. Stads-Editie-beker. le ronde: 1. Sport VereentTZB; 2. Concordia— Damiaten; 3. DOAWE 2; 4. TYBB 2—WB 2; 5. Kennemers 3RCH 3; 6. Halfweg 2Kinheim 2: 7. Ripperda 2N. Vennep; 8. Zandvoort 3DSK 9. DIO 2EHS 2; 10. Schoten 2Heemstede; 11. Droste—Geel Wit;; 12. Spaarndam—ETO; 13 Hoofd. BoysWaterloo; 14. EDO 3Bloemendaal 3; 15 SpaarnestadOIV; 16. Spaarnevogels 2 WH; 17 DEKVSV 3; 18. HFC 3Terrasvogels; 19. O. Gezellen 2—SV '34; 20. THB 2—DeCeO; 21. Haarlem 3a—Stormvogels 3; 22. AllianceBever wijk 2; 23. VI. Vogels 2BSM 2; 24 DFto loot. 2e ronde: 25 Winnaar 1—winnaar 17- 2g 15winnaar 3; 27 winnaar 2winnaar' naar 24 (DEM)winnaar 7; 29. winnaa naar 23; 30. winnaar 13winnaar 16-31 ,k. 4—winnaar 9; 32. winnaar 11 winnaar ia* winnaar 22winnaar 5: 34. winnaar fL 12; 35. winnaar 14winnaar 8; 36. Winn winnaar 20. ik 3e ronde.: 37. winnaar 36winnaar 26- is naar 25winnaar 28; 39. winnaar 35__w'-n ;v 40. winnaar 31winnaar 29; 41. winnaar Sil naar 27; 42. winnaar 33winnaar 34. Tusschenronde: 43. winnaar 41winnaar winnaar 37winnaar 42. Have finale: 45. winnaar 38winnaar winnaar 40winnaar 44. Finale: 47. winnaar 42winnaar 46 KEN NEMER LAND - BEKER, le ronde: 1. VEWJOHEZ; 2. WRA SJ7 Tw. JeugdKenenmerland I; 4. VGS-^Wt? ZSV—vrij. vv?: Tusschenronde: 6. ZSVwinnaar 3. Halve finale: 7. winnaar 4winnaar p s naar 3winnaar 6. Finale: 9. winnaar 8winnaar 7. 19 1238 1277 1299 2050 2203 2689 3200 M 3709 374!;® ®80 4589 S3 5284 5390 m 6892 6891 71» 7624 7634 „s 8764 8856 92 3 4 828» 1181 1403 484ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 7de lijst Trekking van Dinsdag 8 October 19*0 Hooge Prijzen 1000.—: 16852 22229 400.-: 10606 14667 15319 23408 13491 9tn 200.—: 5168 8701 9711 10237 IMk - 1 23404 80 100.—: 3732 4449 6145 6421 7658 9459 m,n 15034 15052 a 10« Prijzen van f 70 1098 2301 2331 2333 2360 2398 2587 3420 3425 3458 3600 3621 3849 3932 4011 4075 4379 4077 5033 5107 5124 5203 5438 5755 5915 6382 6490 7234 7235 7295 7305 7404 7819 8023 8054 8199 8332 8902 8997 9008 9029 9120 9456 9519 9567 9665 9669 9715 9835 991» 10012 10056 10079 10252 10261 10267 10441 10565 10711 10798 10812 10868 11116 11266 11316 11325 11415 11431 11600 11643 11686 llffl! 11708 11768 11774 11918 11999 12035 12295 J 12490 12508 12550 12582 12602 12651 12755 12865 12915 12926 12940 12984 13110 13356 13462 13560 13610 13623 13629 13834 13839 \m 14031 14095 14108 14158 14326 14399 14479 145(8 14507 14652 14881 14917 14933 14952 15035 1515a 15188 15582 15763 15929 15999 16007 16073 16185 16203 16232 16259 16276 16301 16314 16371 16431 16455 16502 16715 16891 16902 16970 17036 17311 17394 17413 17903 18165 18252 18312 18404 18411 18485 18708 18743 18754 18778 18782 18883 19011 19026 19031 19122 19310 19651 19665 19708 19724 19754 19943 20010 20122 20162 20416 20663 20783 20816 21086 21106 21129 21133 21336 21403 21421 21424 21447 21465 21475. 21584 21728 21840 21936 22145 22182 22207 22211 22344 22456 22558 22582 22604 '22764 22877 23035 23255 23352 23410 23550 23575 23630 23716 23896 23944 23980 24029 24047 24054 24061 24064 24181 24270 24340 24519 24638 24715 24736 24759 24762 24947 Nieten 1009 1047 1065 1128 1258 1280 1393 1401 1478 1499 1541 1562 1624 1628 1786 1806 1811 1849 1926 1962 1970 1987 2017 2083 2204 2209 2220 2269 2276 2407 2614 2641 2642 2691 3198 3254 3311 3326 3354 3403 3450 3472 3513 3514 3690 3722 3731 3741 3752 3976 3978 4002 4014 4048 4177 4199 4204 4230 4284 4336 4351 4366 4414 4421 4620 4632 4698 4745 4761 5006 5010 5129 5135 5341 5358 5448 5502 5761 5768 5773 5774 5794 5899 5943 5976 6051 6064 6212 6277 6288 6293 6303 6425 6454 6470 6543 6546 6727 6733 6761 6775 6776 6876 6907 7031 7040 7099 7298 7320 7348 7357 7376 7621 7636 7678 7686 7697 7897 7908 7923 7936 7956 7965 8002 8W7 8165 8214 8223 82'60 8 26 1 8267 8288 831? 8340 8359 8422 8508 8545 8577 8640 8645 8687 8719 8730 8739 8760 8782 8783 8795 ooïq 000Q oodfi aofin RQQQ 9004 9049 9055 9264 9266 9284 9561 9610 9616 98 14 9845 9358 10141 10186 10195 10355 10374 10376 10623 10778 10783 10887 10891 10953 11120 11143 11202 11383 11420 11422 11621 11630 11637 11986 11989 12014 12128 12157 12180 12473 12558 12686 12839 12843 12860 13057 13108 13153 13470 13485 13525 13794 13824 13329 13931 13941 13944 140 29 14032 14113 14361 14385 14445 14742 14754 14762 15045 15059 15082 15268 15297 15302 15441 15483 15530 15785 15797 15831 16016 16032 16033 16188 16193 16231 16321 16328 16381 16559 16575 16592 16706 16711 16502 16966 17040 17046 17301 17396 17393 17641 17642 17731 l^82 1 17887 17912 179* 18094 18154 18168 184 48 18474 185» 18603 18623 lg 18833 18844 g 19394 19398 19409 19499 19538 lg 19765 19'7'S 19959 20101 gg 20336 20348 20759 20826 20853 20982 20989 2 0 0 2 127 8 21362 2 33 21659 21692 2B* 21863 21886 21» 22113 22115 Jg 22381 22391 gj 22598 22601 g 22914 22939 22945 23161 23162 2320J 23450 23504 8» 23743 23770 2g 24007 24016 gj 24315 24318 g 24548 24566 2^ 24727 24841 2«* 1183 1243 1241 1436 1448 1451 1669 1758 1785 1929 1951 1959 2087 2134 2144 2718 2814 3133 3365 3369 3394 3604 3660 3655 3795 3844 3874 4094 4104 4135 4312 4313 4330 4458 4471 4506 4771 4783 4841 5157 5175 5179 5281 554 1 5571 5602 5729 5795 5818 5859 6067 6084 6198 6308 6331 6338 6639 6683 6713 6792 6796 6875 7171 7204 "223 74 0 6 7448 7576 7700 7802 7835 9122 9143 9187 9354 9507 9512 9623 9712 9714 10003 10026 10039 10197 10225 10297 10429 10481 10502 10848 10861 10862 11009 11017 11047 11244 11285 11321 11424 11429 11432 11706 11888 11903 12016 12018 12066 12261 12271 12358 12692 12706 12710 12874 12895 13011 13164 13251 13274 13596 13601 13682 13847 13865 13868 13953 13977 13987 14154 14160 14163 14453 14492 14557 14822 14975 15013 15089 15127 15156 15308 15326 15362 15636 15640 15662 15869 15883 15395 16053 16093 16103 16253 16269 16280 16384 16396 16430 16613 16620 16640 36825 16862 16878 17048 17088 17104 17438 17451 17496 17664 17709 17762 17793 17795 17824 18018 18032 18050 18299 18357 18379 18552 1856'" 18577 18664 18738 18775 19022 19155 19225 19442 19451 19469 19583 19623 19654 19844 19845 19904 20206 20241 20281 20522 20593 20666 20858 20859 20866 21085 21103 21116 21417 21420 21431 21760 21761 21766 21890 21930 21962 22163 22187 22215 22468 22480 22516 22735 22759 22815 22948 22995 23039 23211 23237 23263 23561 23566 23576 23804 23877 23908 24098 24126 24182 24399 24400 24419 24616 24629 24633 24846 24928 Verbetering 5e 4984 70 9209 9216 9531 9532 9767 9806 10075 10077 10304 10348 10536 10572 10881 10882 11060 11063 11369 11381 11521 11564 11973 11978 12068 12114 12363 12371 12768 12814 13016 13018 13341 13464 13689 13759 13870 13892 13997 14010 14215 11288 14566 14692 15031 15037 15176 15220 15379 15435 15734 15781 15924 15971 16133 16137 16285 16291 16447 16490 16661 16692 16892 16945 17151 17250 17534 17639 17764 17778 17831 17867 18054 18089 18405 18423 18595 18600 18798 18804 19249 19334 19489 19498 19671 19753 19918 19953 20290 20318 20724 20735 20892 20961 21243 21276 21436 2152rf 21793 21839 22049 22108 22280 22376 22543 22567 22875 22892 23056 23061 23356 23366 23671 23732 23948 23958 24219 24259 24432 24498 24636 24725 klasse 6e lijst:

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2