KORT NIEUWS. Uit de Pers. ynF.NSDAG 9 OCTOBER 1940 y^eg door Birma naar China wordt heropend. tfededeeling van Churchill in het Lagerhuis. D.YB deelt mede: h chill heeft in den loop van een over- •hf over den oorlogstoestand gisteren in het rhixis medegedeeld, dat de Bïrmaweg floop van de tegenwoordige overeen- Bï 3. nlet Japan heropend wordt. De over- loopt 17 October af. Craigie bij Matsoeoka. -wflfTO 8 October (D.N.B.) De Britsche ^deiir, Craigie heeft heden, volgens een 31 niané'van het departement van buiten- he zaken, een bezoek gebracht aan ini- Matsoeoka, om hem op grond van in- Ls uit Londen mee te deelen, dat de - he regeering niet voornemens is de op 17 3rher afF°oPende Engelsch-Japansche over- imst betreffende de sluiting van den weg Birma te vernieuwen. japansche ambassadeur te Washing- heeft een onderhoud van een uur gehad 'or' L: onderstaatssecretaris Butler. Men iJt dat ook in dit geval de kwestie van den jjfcaBirma besproken is. Churchill spreekt in het Lagerhuis. i Zaterdag 8500 dooden en 13000 gewonden bij de luchtaanvallen op Engeland. Het D.N.B. meldt: Churchill heeft gisteren in het Lagerhuis o.a. •oroken over het incident van Dakar. Hij ver- Ede dat door een aantal vergissingen, die op w ogenblik officieel worden bestudeerd, noch de Gelord der admiraliteit, noch het oologskabinet ^van in kennis waren gesteld, dat Fransche oor- Lchepen de Straat van Gibraltar naderden. Het derhalve te laat geweest om ze te verhinderen Zr de straat heen te varen. Churchill noemde lakens het aantal van 8500 dooden en 13.000 «tonden, die de luchtaanvallen op Engeland tot vadag jl- geëischt hebben. r.n aanzien van de door zekere kringen ge- v^ïchte repressailles tegen Duitschland zeide r-itchilh Engelands doel moet zijn om het Duit- X vennogen om den oorlog voort te zetten een Simum van schade te berokkenen, lin 'net slot van zijn rede heeft Churchill ge- <riT,Al-heerscht er ook vertrouwen in ons hart, fYen'vvij ook veel duidelijker dan eenige maa- èa geleden onzen weg door alle moeilijkheden en «aren, wij mogen geen oogerblik den vreeselij- a en gevaarlijken toestand vergeten, waarin wij g bevinden. Wij willen niet het vertrouwen ver- U dat wij ons door voortdurende buitengewone ^canning kunnen redden. Niemand kan voorzien, niemand kan er ook maar fi: denkbeeld van hebben, welke wending deze tseelijke oorlog zal nemen. Lange en donkere aaiden van beproevingen en lijden liggen voor c?. Niet alleen groote gevaren, maar ook talrijke Ecere onheilen, ontberingen, fouten en teleurstel den zullen zeker ons deel zijn. De dood en het zullen onze reisgezellen zijn, ontberingen ons feed en standvastigheid en dapperheid ons eenige caiid. Wij moeten eendrachtig zijn en onverschrok- ta, wij moeten onbuigzaam zijn". Naar verbetering in de Russisch— imerikaansclie betrekkingen Sumner Welles ontvangt den Sovjet ambassadeur Oemansky. UitWaahington: De Associated Press meldt dat Maandagavond de Sovjet-ambassadeur, Oemansky, een bezoek heeft gebracht aan het staatsdepartement. en een langdurige bespre king heeft gehad met den vice-minister van Buitenlandsche Zaken, Welles. Het staatsde partement heeft volgens dit bericht later ver klaard dat de beide staatslieden de besprekin- gen hebben hervat, welke twee maanden ge lden waren afgebroken, betreffende een ver tering van de betrekkingen tusschen de Ver. Staten en de Sovjet-Unie. -Reuter meldt uit Madrid dat Paderewski, beroemde pianist Zondag Madrid verlaten feit om zich via Lissabon naar de V.S. te Keven. -De Amerikaansche journalist Herbert fethews heeft aanzegging ontvangen Italië fe verlaten wegens een van zijn corresponden ts in de „New-York Times", waarin hij val selijk beweerde dat de as-mogendheden zich tp de een of andere wijze wilden mengen in '.«Amerikaansche presidentsverkiezingen. Op die - aldus Stefani dreigde hij de be- bekkingen met de Vereenigde Staten te ver raai. - De Britsche Admiraliteit deelt mede dat hulpschip „Cornet" op een vijandelijke geloopen en gezonken is. (D.N.B.) - Het hoofdkwartier der Italiaansche n.'ijdkrachten publiceert een lijst van verlie- der Italiaansche marine gedurende de j^and September. De lijst bevat de namen lis i dood€n> onder wie 2 burgerarbeiders, ■«vermisten en 60 gewonden. Verder zijn 6 «sari-matrozen omgekomen. (Stefani.) r.Een Heuterbericht uit Lissabon meldt dat c- 'lichtlijn Berlijn.Lissabon heropend is. r\ e i gouverneur-generaal van Indo-China, ü1 u Decoux, heeft zijn regeeringszetel Hanoi naar Hoe verlegd, aldus deelt het m. mede. Volgens persberichten uit Honkong zijn ster- ,'aPansche troepen afdeelingen op vracht- ü°a Hanoi binnengerukt. j.jT H.ome meldt Stefani dat prinses Ma- a savoye van Hessen het leven geschonken aan een dochter. Moeder en kind maken goed. üj7.?p.den derden dag van zijn inspectiereis - pen van hot Po-leger heeft de Duce p,,'7. .^dt het DJST.B. uit Rome een woond van de drie divisies van het erde legercorps. De duce was per iiae waangekomen °P een vliegveld bij tibber v3 ?8 parade §af de Duce den bevei lig to v Po-leger zijn bijzondere voldoe- (-L Kearien over de voortreffelijke houding - IJ1rJluntenden geest van het legercorps. Dv\'B-Ka tnscke regeering heeft, blijkens een örlnc u't Vichy, bij decreet de z.g. bïjin afgeschaft. Krachtens deze wet sftjJ°den in 1879 de mogelijkheid Fran- hn de Iff v UI'sers te worden. De afschaffing Wtshn ?ete8kont een stap verder naar het «ouut, dat in voorbereiding is. Duitsch legerbericht; Spoorwegcomplexen, dokken en wapenfabrieken in Engeland gebombardeerd. Talrijke dooden en gewonden bij Britschen luchtaanval op Berlijn. BERLIJN 8 October (D. N. B.) Het opperbe vel van de weermacht maakt bekend: „Sterke formaties gevechtsvliegers hebben giste ren bij hun vergeldingsaanvallen op Londen talrijke bomtreffers van zwaar kaliber op spoor wegcomplexen ten westen van de bocht in de Theems, alsmede op de Commercial- en de West- India Docks geplaatst. Hierbij onderscheidden zich vooral de lichte bommenwerpers van den generaal- veldmaarschalk Kesselring. In Zuid-Engeland wer den wapenfabrieken en voor de oorlogvoeling belangrijke doelen krachtdadig gebombardeerd. Ook tijdens den geheelen nacht bestookten ge vechtsvliegtuigen zonder ophouden verkeerswer- ken, ondernemingen der bevoorrading en andere doelen in de Britsche hoofdstad met bommen van midden- en zwaar kaliber. Talrijke branden in het stadsgebied waren het gevolg. Tijdens nachte lijke aanvallen op Manchester, Liverpool en Edin burgh kon bijzonder zware schade als gevolg van brand worden waargenomen. Men ging voort met het leggen van mijnen voor Britsche havens. In den afgeloopen nacht vlogen Britsche vlieg tuigen via verscheidene plaatsen naar Duitschland. Het voornaamste doel van hun aanval was Berlijn. Door afweermaatregelen gelukte het de meeste toe stellen te verdrijven, terwijl een deel de rijks hoofdstad Bereikte. Bommen vielen weer op ver scheidene ziekenhuizen, voorts op woonhuizen, op slagloodsen en spoorlijnen en richtten op eènige plaatsen materieele schade aan. Onder de bevol king zijn talrijke dooden en gewonden te betreu ren. Twee Britsche vliegtuigen werden tijdens hun vlucht naar de rijkshoofdstad door luchtdoelartil lerie neergeschoten. In totaal verloor de vijand gisteren 32 vliegtuigen. Dertien eigen toestellen worden vermist. ROBERT KOCHZIEKENHUIS DOOR DYNAMIET- EN BRAND BOMMEN GETROFFEN. Het D.N.B. deelt mede: Profiteerend van de gunstige weersomstandigheden verschenen na een lange onderbreking in den nacht van Maandag op Dinsdag weer Engelsche vliegtuigen boven de rijkshoofdstad. De weinige machines, die door het spervuur van de luchtdoelartillerie heenkwamen, wierpen hun bommen neer, ver verwijderd van militaire of industrieele objecten, temidden van woonwijken der arbeidersbevolking van Berlijn. Geen enkele bom viel op een industrieel bedrijf of op een militaire installatie. Getroffen werden het in de geheele wereld bekepde Robert Koch- ziekenhuis, een kinderziekenhuis en een tehuis voor kraamvrouwen, béide gelegen in het Noord westen van de stad, alsmede een vrij groot zieken huis in het noorden. Onder -de zieken, volwassenen en kinderen, alsmede onder het dappere verleegingspersoneel zijn dooden en gewonden gevallen. De zusters wer den midden in haar opofferend werk voor de veilig heid van de onder haar hoede gestelde personen, getroffen. Het Robert Koch ziekenhuis werd door verscheidene dynamiet- en brandbommen getrof fen. In de groote zalen liggen 'heele stapels glas scherven en splinters, de bedden zijn met splinters, \scherven en stukken muup" Q-verdekt. Ook'in de operatiezalen en laboratoria, ^iét men oyeral de •sporen van| de Engelsche'b^minén. In de'pBirurgi- sche afdeeling van het ..ziekenhuis sloeg een bom in dicht naast' een brancardwagentje, waarop een vrouw naar de operatiezaal werd gebracht: Deze vrouw en een zuster kwanten om het leven. Een andere zuster en twee ziekendragers werden door bomscherven gewond. Naar s de doktoren en de leden van den luchtbeschermingsdienst zonder èenige twijfel hebben, kunnen -vaststellen, hebben de vliegers eerst langen tijd, nadat zij lichtfakkels hadden laten vallen, dus na een zeer zorgvuldige verkenning, hun bommen uitgeworpen. Op tragische wijze zoo meldt het D.N.B. na der is in den nacht doof den Britschen bomaan val op Berlijn een jong meisje om het leven ge komen. Wegens -acute blindedarmontsteking werd zij tijdens het larm door een Roode -Kruis-zuster per ziekenwagen naar het Robert Koch-ziekenhuis gebracht. De wagen bleef korten tijd op de binnen plaats van het ziekenhuis staan. Terwijl de zuster zich naar binnen begaf om dragers te halen, die het zwaar zieke meisje naar de operatiekamer moesten brengen. Plotseling hoorde de zuster een vreeselijke ontploffing. Toen zij terug snelde naar den wagen, vond zij dien totaal verbrijzeld in een bomtrechter. Het zwaarzieke meisje, dat van een snelle operatie genezing verwachtte, lag verbrand en verminkt onder de puinhoopen. IN TOTAAL 25 DOODEN. BERLIJN, 8 October. (D.N.B.) 25 dooden van wie ruim de helft vrouwen en kinderen, zijn het resultaat van den nachtelijken bom aanval door Britsche vliegers op Berlijn, Alleen reeds in verscheidene ziekenhuizen werden vijf personen gedood en talrijken gewond. On geveer zestig personen hebben- vannacht deels zware verwondingen opgeloopen. Optreden der Britsclie luchtmacht scherp veroordeeld. Berlijnsche persstemmen. Het D.N.B. meldde gisteravond: De avondbladen te Berlijn keeren zich verontwaardigd tegen de nieuwe bombardementen op woonwijken, zieken huizen èn andere niet militaire objecten in Ber lijn door Engelsche vliegers in den afgeloopen nacht. Wederom heeft Engeland zijn ongeschminkt gelaat getoond, zoo schrijft de „Angriff", dat Engeland waar geestelijken zijn, die van den kan sel de uitroeiing van het Duitsche ras prediken, het Engeland van die koloniale onderdrukkers, die hulpeloos vrouwen vastbonden aan de wagens van hun militaire transporten in het Boerenland om de onderdrukte boeren te verhinderen te schieten. De maat is thans vol. De vergelding wordt voort gezet tot Engeland is uitgedoofd. De „Berliner Nachtausgabe" schrijft: Met een laaghartigheid, die alle internationale wetten der oorlogvoering saboteert en iedere menschelijkheid een vuistslag in het gelaat geeft, hebben de Engel sche vliegers hun bommen op Berlijnsche zieken huizen, op kraamvrouwen- en kinderziekenhuizen, op arbeiderswoningen en buitenwijken geworpen. Da bloedschuld van Churchill schreeuwt om ver gelding en de vergelding, die niet op zich zal laten wachten en die thans in haar hardste stadium komt. Iedere vrouw en ieder kind, dat in den af geloopen nacht in Berlijn op bevel van Churchill vermoord is, zal bloedig gewroken worden, zoo verzekert de „Berliner Lokal Anzeïger". De onschuldige slachtoffers van de Britsche misdaad eischen vergelding en duizendvoudig zullen Duitschland's vliegers Londen teruggeven, wat in Berlijn in den afgeloopen nacht door het z.g. ..koninklijke" luchtwapen aan misdaden is ge pleegd. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" besluit zijn beschouwing met de woorden: „De Engelschën hebben den oorlog gewild. Zij hebben hem ondanks alle aanbiedingen voorgezet en voeren hem, zooals de gebeurtenissen van den laatsten nacht bewijzen, op de wijze van kindermoordenaars en straat- roovers. Zij hebben hun eigen vernieling gewild en opgeroepen. Zij zullen haar krijgen". Ttaliaansch legerbericht Engelsch patrouillevaartuig tot zinken gebracht. ERGENS IN ITALIë 8 October (Stefani). In zijn weermachts bericht no.-123 maakt het opper bevel van de weermacht.het volgende bekend: „Een van onze duikbooten heeft een Engelsch patrouillevaartuig tot zinken gebracht. In het wes telijke bekken van de Middellandsphe Zee is een van onze koopvaardijschepen van 1800 ton getorpe deerd. In Oost Afrika is een botsing tusschen voorposten te El Katoelo (Kenya) in ons voordeel geëindigd. De vijand is op de vucht gedreven en heeft gevoe lige verliezen geleden. In de Roode Zee heeft een van onze luchtformatïes opnieuw een reeds op den vorigen dag aangevallen convooi met bommen be stookt. Andere vliegtuigen hebben het radiostation van Oeadi Joesoef ten noordoosten van Ghedaref gebombardeerd, alsmede vijandelijke afdeelingen in de buurt van de grens van den Beneden-Soedan. Al onze vliegtuigen zijn op hun bases terugge keerd." DE AANVAL OP SAVONA. De Italiaansche dagbladen publieeeren, naar Stefani meldt, de namen der slachtoffers van den aanval, die een Engelsche duikboot heeft gericht op Savona. Een jongen van veertien jaar is gedood, vier vrouwen, een meisje, een knaapje en een ar beider zijn gewond. Ernstige critiek van Lloyd George op de Britsche regeering. „De vijand triumfeert over de geheele linie." Het D.N.B. meldt uit New-York: De voormalige Britsche premier. Lloyd George, oefent in het New-Yorksche blad „Journal Ameri can" heftige ci-itiek op de oorlogsstrategie van de Londensche regeering. Op den Balkan, zoo consta teert hij, speelt Engeland's politiek in het geheel geen rol meer. Roemenië heeft reeds afstand ge daan van de garantietoezegging van Groot-Brittan- nië en het voornaamste deel van den Roemeen- schen petroleumuitvoer,>dat vroeger naar Engeland ging, wordt thans door Duitschland afgenomen. Ook in Egypte, zoo meent de critische ex-premier, is Churchill er niet in geslaagd met het oog op den aanstaanden inval van de Italianen een belofte van steun van de Egyptische regeering te verkrijgen. Eveneens is ook in Britsch-Indië niéts geschied om een verzoening met de machtige partijen der in- heemschen teweeg te brengen. Engeland's diplo matieke pogingen om Spanje-neutraal te-houden zijn blijkbaar eveneens mislukt, .zoodat men moet constateeren dat Engeland in .alle beslissende kwes ties van oorlogsstrategie gefaald heeft. Ook het Argentijnsche weekblad „Critica" publi ceert een opzienbarend artikel .van Lloyd George, die hierin beweert dat Engeland grenzen gegaran deerd heeft, die het niet in stgat was te verdedi gen en daardoor Polen en andere landen opgeofferd heeft. De Britsche ex-premier schrijft woordelijk: Engeland heeft verrassende, vernederende diploma tieke nederlagen geleden, zooals bijv. bij de po ging tot een overeenkomst met Rusland en de in menging op den Balkan. Op onhandige wijze heeft het Noorwegen aangevallen en daardoor de bezet ting van dit land door Duitschland uitgelokt. Hel heeft de domheid van Dakar begaan en zich daar door de vijandschap van Frankrijk op den hals ge haald. In het geval Egypte heeft het een politiek fiasco geleden. Hij sluit met te constateeren dat de vijand over de geheele linie triumfeert. Grootkruis van het Legioen van Eer opnieuw aau Koning Leopold aangeboden. VICHY. 8 October.,De Fransche regeering heeft besloten het grootkruis van het Legioen van Eer aan Koning Leopold aan te bieden. Zooals be- bekend was hem deze onderscheiding door de re- geering-Reynaud ontnomen (United Press). Geen zelfstandig Polen in de toekomst. In het nieuwe Europa is voor de Polen echter een plaats open. BERLIJN, 7 October (V.P.B.) Generaal- gouverneur Frank heeft ter herinnering aan de parade, die op 6 October 1939 te Warschau voor den Führer plaats vond, medegedeeld, dat de Duit sche leiding veel rechtvaardiger is, dan alle Pool- sche leidingen, die tot dusver in dit gebied ge regeerd hebben. Hij kondigde twee feiten van be langrijke principieele beteekenis aan. In de eerste plaats: de Poolsche republiek van Versailles zal nooit meer in den vorm van zelfstandige staat ont staan, De souvereiniteit zal, evenals in het geheele Duitsche rijk, door den Führer en rijkskanselier worden uitgeoefend. In de tweede plaats: de Polen zullen de mogelijkheid hebben om overeenkomstig hun nationaal karakter te leven. Zij zullen in de nieuwe Europeesche ordening hun bestaansrecht kunnen bewijzen, indien zij één voorwaarde ver vullen, n.l. onverdroten arbeiden. WEGMANIEREN IN HET DONKER. De verkeersredacteur van het Alg. Handelsblad schrijft o.m. „In de eerste plaats wordt van het rijverkeer thans méér dan ooit uiterste consideratie met de voetgangers gevergd! De wandelaars, die zich in donker door de stad begeven zullen er verstandig aan doen, altijd een lampje bij zich te hebben, niet alleen om hun pad te verlichten (met mate, anders is men strafbaar!), maar niet minder om bij het oversteken hun aanwezigheid voor eventueel na derende voertuigen kenbaar te maken. Zij heb ben misschien de neiging om te meenen dat zij in het schamele licht der afgeschermde fietslantaarns voor den fietser goed zichtbaar zijn, maar prac- tisch is dit niet zoo. Pas op het allerlaatste oogen- blik doemt de schim van den onverlichten wande laar op. Ook fietsers die op den rijweg stilstaan of met de fiets aan de hand wandelen, vergeten dat dan hun electrische voor- en achterlichten geheel of bijna uitdooven. Dat alles maakt het voor den fietser en automobilist extra moeilijk.- Van hun kant zijn de bestuurders der twee- en meerwielige vehikels verplicht, ter dege te beseffen, dat het nachtelijk duister de meest onverwachte verschij ningen en gedaanten kan verbergen en roekeloos gejakker is thans dan ook, meer dan ooit, uit den booze". „Twee misdragingen zijn er, waartegen wij hier ten slotte nog 'eens ernstig willen waarschuwen. De eerste is het laten staan van fietsen bij donker op de voetpaden, zoodat de in het duister dolende wandelaars aan hun schenen moeten, merken dat er obstakels in hun weg staan. Vele malen is in ons blad en in officieele waarschuwingen nu al tegen deze onbehoorlijke handelwijze gewaarschuwd, maar nog altijd wat o.a. Amsterdam betreft, met onvoldoende resultaat. Het zou ons niets verbazen, indien'dé politie,' indien men zoo doorgaat/tot kras sere maatregelen .overging en bijv. alle bij donker geparkeerde fietsen eenvoudig in beslag nam. Wie bij avond op de fiets boodschappen moet. doen of visites wil afleggen, moet er maar voor zorgen, dat hij zijn karretje ergen onder dak brengt of, op zijn minst genomen, het zóó neerzet, dat wandelaars er geen „aanstoot aan kunnen nemen"; daargelaten nog de kans die men loopt het in duisternis achter gelaten voertuig naderhand in het geheel niet meer terug te vinden, daar het inmiddels reeds een andere bestemming heeft gevonden.... De tweede fout, die nogal eens wordt gemaakt, komt voor rekening van automobilisten, die hun wagens geparkeerd laten staan met in plaats van klein licht, de scherpe verlichting. In onze ver duisterde straten werkt zoo'n lamp extra verblin dend, met alle gevolgen van dien. Erger nog is een geheel donkere geparkeerde wagen op den rijweg. Juist de goed rechts houdenden fietser kan daarvan het slachtoffer worden. Met de noodige voorzichtigheid en inschikkelijk heid van alle belanghebbenden moet het mogelijk zijn, in de donkere dagen, die ons te wachten staan, op ordelijke wijze én zonder brokken te maken door de stad te laveeren. Maar als de goede wil ont breekt, zal men er zich niet over moeten verbazen, indien aanstonds de politie zich genoodzaakt zal zien, zeer scherpe maatregelen te treffen. Wij zullen dat dan moeten betreuren, maar haar er, in dat geval, geen ongelijk in kunnen geven". 'PRBERAMMA Fransche vliegtuigfabrikanten gearresteerd. Verband met het proces tegen Guy la Chambre. GENèVE 8 October (D. N. B.) De Fransche vliegtuigfabrikanten Weiier en Bloch zijn, naar uit Vichy gemeld wordt, gearresteerd en te Belevoisin geïnterneerd. Deze maatregel hangt sa men met het voornemen der Fransche regeering, die bij het proces te Rïom door *t onderzoek tegen den vroegeren minister van luchtvaart Guy la Chambre opheldering wil brengen in de toestanden in de Fransche luchtvaartindustrie voor en tijdens den oorlog. In Bellevoisin is verder geïnterneerd de financier Raymond Philip, die grooten geldelijken steun had verleend aan het tijdschrift „Europe Nouvelle". 1 DONDERDAG 10 OCTOBER. JAARSVELD, 414.4 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.1 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr. pl.) 8.35 Gra- mofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramo- foonmuziek. 11.15 Piano voordracht en gramofoon- muziek. 12.00 Berichten. 12.15 Canzonetta- sextet. 12.35 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Conzonetta-sextet en gramofoonmuziek. 2.00 Gra- mofoonmuziek. 2.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 NCRV-Harmonie-orkest (opn.) 4.00 Bijbellezing. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5.30 Apolio-kwartet en gramofoonmuziek. 6.30 VPRO: Cyclus: Lezen in den Bijbel". 6.45 Berichten. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Arnhemsche or- kestvereeniging (opn.). 7.45 Reportage of muziek. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Orgelconcert (opn.). 8.30 Causerie Christelijke arbeidswaardee- ring. 8.50 Schriftlezing. 8.55—9.00 Nieuwsberichten ANP. Sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. V AR A-Uitzending. 7.00 Berichten Duitsch. 7.15 Berichten Engelsch. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuwsberichten ANP gramofoonmuziek (9.00—9.15 Berichten Duitsch). 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Esmeralda en solist. 11.15 Berichten Engelsch. 11.30 Gramofoonmu ziek. 12.00 VARA-orkest. 12.30 Berichten Duitsch. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 VARA-orkest. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Berich ten Duitsch. 2.15 Gramofoonmuziek. 3.30 Berich ten (Engelsch). 3.45 Voor de Vrouw. 4.15 Gramo foonmuziek. 4.20 Keukenpraatje. 4.50 Gramofoon muziek. 5.00 Berichten Duitsch. 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5.30 VARA-orkest 6.15 Berichten Engelsch. 6.30 VARA-orkest. 7.00 Vragen van den dag (ANP) 7.15 Esmeralda. 7.30 Berichten Engelsch. 7.45 Esmeralda. 8.00 Berichten Duitsch. 3.15 Nieuwsberichten ANP. 3.25 Gramofoonmuziek. 8.30 Berichten Engelsch. 8.45 Gramofoonmuziek. 8.559.00 Nieuwsberichten ANP, sluiting. MIJNEN AAN DE NÖORSCHE KUST. Een oorlogsmonster, dat tijdens de jongste stormen was losgeslagen, wordt op de rotsen zorgvuldig gedemonteerd. (Foto Weltbild.) DE OORLOG IN CHINA. Chineeschc vrijwilligers, die zich bij de Japansche troepenafdeclingen hebben gevoegd, tijdens hun opmarsch tegen het leger van Tsjang Kai Sjek. (Foto Weltbild.)

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3