IJmuider Courant Bonnen die thans geldig zijn DAGBLAD VOOK VELSEIN, IJMUIDFN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Er was e...reis. De verduistering Weer bommen op ons land Duitsche luchtmacht Zondag fel in den aanval. 25e JAARGANG NO. 293 |W" CflUian'' |W»«' ft/in „Uloon Lourens Coster, r Maatschappij voor .Uitgaven en Algem Drukkerij N.V., Gr. |t 93, Haarlem, Telefoon 10724. Bureau Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, voor dit blad, worden kosteloos Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen ,flenomen in de Kennemer Courant. Directie: P W PEEREROOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM MAANDAG 14 OCTOBER 1940 Abonnementen per week ƒ0.1254, per maand ƒ0.5254, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.60, elke regel meer 0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.25, elke regel meer 0.10. Er is ruime aanvoer van kleine visch aan den afslag te Scheveningen. De garnalen, welke als een bijzondere lekkernij bekend staan, worden direct na de vangst aan boord gekookt. (Foto Schimmelpenning!!.) luitsche militaire missie Roemenië aangekomen Formaties Daitsche jagers als aanvullende bescherming der Rcemeensche olievelden Het D. N. B. meldt: In verband met de garantie, die te Wee- „en tegenover Roemenië aanvaard is, heeft de Duitsche regeering overeenkomstig de Roemeensche wenschen een Duitsche mi litaire missie benevens de noodige instruc tieformaties naar Roemenië gezonden en tegelijkertijd formaties Duitsche jagers als aanvullende bescherming van de Roemeen sche olievelden naar Roemenië overge- plaats. De Duitsche weermachtsformaties zullen dienen als onderwijs- en instructie- troepen bij den herbouw van de Roemeen sche weermacht, die door het hoofd van de Roemeensche regeering, generaal Antones- cu, geëntameerd is en zij zullen na het vol brengen van hun taak weer naar Duitsch- land terugkeeren. De met Duischland bevriende regeeringen, die politiek belang zouden kunnen hebben bij de zending van de Duitsche weer machtsmissie naar Roemenië, zijn daar van door de rijksregeering verwittigd. De aankomst der Duitsche missie. Uit Boekarest meldt het D. N. B.: Zaterdag- ciadag om twaalf uur is op het koninklijk sta tion in Baneasa bij Boekarest, dat met de Daitsche en Roemeensche vlaggen feestelijk uas versierd, een trein met de leden der Duit sche militaire missie aangekomen, die op ver togen van de Roemeensche regeering de toe komstige opleiding van het Roemeensche leger b! steunen. Op het station waren ter verwelkoming ver schenen de plaatsvervangende premier en Kmmandant van de legionnaire beweging, Ho- ra Sima, de minister van buitenlandsche za ken, Sturdza, de onderstaatssecretaris van het ministerie van oorlog, generaal Pantazi, de chef to den generalen staf van het Roemeensche Lier, generaal Joanitiu en hooggeplaatste of ficieren van het Roemeensche leger. Een eere- compagnie met vaandels en muziek was opge held. De legionnaire beweging had krachtige delegaties in groene hemden gezonden, die op 3? het station werden opgesteld. Voorts waren toschenen de leden van de Duitsche legatie, de Maansche gezant, de zaakgelastigden van S?iEje en Japan en de militaire attachés van «ze landen. Als eerste stapte de leider der Duitsche mili taire missie, de generaal der cavalerie Hansen, P den trein. Hij werd door den Duitschen ge- tot voorgesteld aan de Roemeensche officieren. Onder de tonen der Duitsche en Roemeen toe volksliederen inspecteerde generaal Han- to vervolgens de eere-compagnie. In aansluiting hierop richtte in de receptie- tol van het station de chef van den generalen van het Roemeenfeche leger, generaal Joani- nto opdracht van den leider van den staat, ESS Antonescu, hartelijke woorden van jwelkoming tot den leider der Duitsche mili- ,e missie. Hij herinnerde aan de in niet al ;aver verleden reeds eenmaal voorgekomen sa- '-nwerking tusschen de beide legers en sprak dlpihf uiti dat llet nieuw te beginnen tijdperk fezelfde toen en vruchtbare gevolgen zou hebben als een definitief samengaan der beide "naen zóu beteekenen. Taf??1 **an5en antwoordde met woorden dank voor de hem en zijn officieren ten u,pJCT n begroeting door het Roemeensche te-v1 de bevolkïng en voor de bewezen eer. De ïole weermackt heeft zeer bereidwillig ge- detf |e°even aan het verzoek van den leider van tp hen staat om een militaire mis- L, ^nden, teneinde haar ervaringen ten Eer tj- n ,yaI1en aan het Roemeensche le- L'wu6? z^« geheele missie zullen zich zon- la voort|ehoud in dienst van deze taak stel- xnet het fascistische Italië in Weenen met Roeme nië tot overeenstemming kwam het nieuw te vor men land te garandeeren, was zij zich ervan bewust dat zij daarmede tegelijkertijd een bijzondere taak op zich genomen had, aldus schrijft de „Diploma- tisch-politische Korrespondenz" in een commentaar op de aankomst van de Duitsche instructietroepen in Roemenië. Het Roemeensche volk zal hierdoor het gevoel van veiligheid gegeven worden, dat het na de hevige schokken en ontgoochelingen, die de staat heeft doorgemaakt, thans werkelijk in rust en vrede zijn economischen en socialen opbouw ter hand kan nemen. Het gelukken van deze taak vormt voor Duitschlandland en Roemenië een ge meenschappelijk belang. Het rijk heeft niet geaar zeld zijnerzijds tot de consolideering, ook voor zoo ver de militaire paraatheid van Roemenië in aan merking komt, een bijdrage te leveren. Deze bij drage bestaat hierin dat de Duitsche soldaten, die in Roemenië in den geest van de garantie als sym bool van de bereidwilligheid tot werken zullen optreden, tegelijkertijd hun rijke technische oor logservaringen aan het Roemeensche leger ter be schikking zullen stellen en generaal Antonescu bij het oprichten van een sterk Roemoensch leger zul len helpen. Het feit, dat Engeland zich over de jongste ont wikkeling ergert, zoo gaat de „Diplo" verder, is maar al te goed te begrijpen. In herinnering aan de mooie tijden van het tijdperk-Titulescu heeft men in Londen reeds de grootste verwachtingen gekoes terd om met behulp van lieden zooals Tilea Roe menië tegen het Rijk te kunnen laten optreden. Men heeft tiendertijd aangenomen dat het Roemeensche volk zoo maar herin zou berusten, wanneer op zijn bodem en op kosten van zijn nationale volkshuis vesting sabotage gepleegd zou worden op de voor het leven noodzakelijke objecten van het land. Thans hebben de dingen een precies hieraan tegen gestelden loop genomen. Roemenië, dat zich weer bewust werd van zijn Europeesche solidariteit, aldus schrijft de „Diplo" verder, heeft op het juiste oogenblik den Engel- schen saboteurs en hun lastgevers belet hun bedrijf verder uit te oefenen. Indien Groot-Brittannië thans, zooals het openlijk in Londen wordt ver kondigd, tegen de Roemeensche petroleumbronnen soortgelijke plannen in het schild voert als des tijds tegen Bakoe, dan moet het dit land duidelijk zijn, dat, dank zij de weekzaamheïd van het rijk, de tijd van zijn laffe overvallen in Europa voorbij (De Nederlandsche Reisvereeniging heeft een prijsvraag uitgeschreven met een prijs van f 100 voor het schrijven van een één-acter op reis- gebied). Nou dan, liefhebbers van schrijven, Tevens kenners van tooneel, Nu kunt gij iets schoons bedrijven, Eén beldrijf, dus niet te veel. Wie het wint krijgt honderd gulden, Nou, die som is niet gering, Voor het denkbeeld alle hulde Aan de Reisvereeniging. 't Onderwerp om te behandlen Ligt, dat spreekt, op reisgebied, Sporen, autorijden, wandlen, Vliegen, fietsen, 't hindert niet Reizen is dus het gegeven, Maar nu rijst voor u de vraag, Zal 't een drama zijn naar 't leven, Waar ik mijn talent aan waag? Of kom 'k eender in de prijzen, Als 'k een blijspel schrijf of klucht, Tja, op het gebied van reizen Hangt van alles in de lucht. Kan mijn raad hier nuttig wêzen? Logica wijst u de lijn, 't Spreekt toch, in een tijd als dezen Moet de vorm een.sprookje zijn. ZONSONDERGANG 18.5? ZONSOPKOMST 8.04 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. Maansopkomst 18.08. Ondergang 6.59 Schijngestalten der maan 16 Oct. V.M. 24 Oct. L.K. 30 Oct. N.M. 6 Nov. E.K. BEVERWIJK De uitreiking van broodbonboekjes. E. tot en met 3. zijn aan de beurt. Op Dinsdag 15 October zullen in de voormalige Arbeidsbeurs van 9 tot 1 uur en van 2 tot 6 uur laan personen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters E tot en met J. de broodbonboek jes worden uitgereikt. De distributiestamkaarten van alle gezinsleden moeten worden overlegd. De uitreiking van extra broodbonboekjes voor arbeiders, die zwaren of zeer zwaren arbeid verrichten zal onder overleg ging van de stamkaart tegelijkertijd geschieden. MUTATIES IN HET BESTITUR VAN DE TRANSPORTCOLONNE. In de laatst gehouden vergadering van de Roode Kruis Transportcolonne werd de heer H. C. Stevens tot voorzitter benoemd. De heeren W. Rademaker Jr., L. de Jong en A. Boer werden bij acclamatie herkozen. Voorts werden in het bestuur gekozen de dames A. v. EssenVeth en Q-. M. J. Leliveld en de heer D. Stiemer. DE EERSTE CURSUSAVOND VAN DE TRANSPORTCOLONNE. De eerrste cursusavond van de Roode Kruis- transportcolonne is vastgesteld op Donderdag 17 October. .Van het station begaf generaal Hansen &h - ""Abuju ueg tien'ner(gezeld door den Duitschen gezant en K'jw militairen attaché naar het ge tto den11 Ö6n minister-president om den leider h generaal Antonescu, een be- ypp r n7en' De officieren der missie, onge- ïerblijven in getal' be§aven zlch naar 111111 GEMEENSCHAPPELIJK BELANG VAN «Pt nJiUlTSCHLAND EN ROEMENIë. W', deelt voorts mede: e hiding van de Duitsche politiek tezamen BROOD BON 9 v. 7 Oct. t.m. 15 Oct. BON 10 v. 14 t.m. 22 Oct. 2000 gr. brood of 2500 gr roggebrood. KOFFIE EN THEE Bon 114 Algem. Distributie bonboekje van 28 Sept. t/m 8 November 1/2 pond kof fie of 3/4 ons thee. SUIKFR BON 109 AlgemDistrlbutie- boekje Van 28 Sept.-25 Oct. 1 K.G Suiker VlEESCH EN VLEESCHWAREN BON 04 vleesch van de Vleeschkaart, Van 14 Oct. t.m. 27 Oct. 100 gr. rund-, kalfs- of varkensvleesch o1 ongesmolten vet. BON 04 „worst of vleesch- waren" 75-150 gr vleesch- waren. ZEEF BON 104 Tot 18 Oct. 150 gr. toiletzeep of 120 gr huishoudzeep of 200 gr zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeep vlokken of 250 gr. zelf werkende waschmiddelen of 200 gr vloeibare zeep HONDENBROOD BON 4 Tot 31 Oct. Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr 3: 8 K.G Gr. 4: 5 K.G. Gr 5: 4 K.G. Gr. 6: 3 K.G Hon denbrood wordt alleen verstrekt voor groote ras honden of ingeval men meer dan één hond heeft MEEL EN GRUTTERSWAREN BON 78 Algem. Distributie- boekje. Tot 1 Nov. 1/2 pond tarwebloem of tar wemeel of boekweitmeel of roggebloem of rogge meel of zelfrijzend bak meel of gruttenmeel. BON 76 Algem. Distrïbutie- boekjé. Tot 1 Nov. 250 gr. rijst of rijstemeel of rijstebloem. BON 77 Algem. Distributie boekje. Tot 1 Nov. 250 gr. havermout of havervlok ken of gort of grutten. BON 28 Algem. Distributie boekje. Tot 1 Nov. 100 gr. maizena of griesmeél of puddingpoeder BON 15 Algem. Distributie boekje. Tot 1 Nov. 100 gr. macaroni of vermicelli of spaghetti. SCHEERZEEP BON 116 Tot 31 Dec. 50 gr scheerzeep of 1 tube scheercrême of 1 pot scheerzeep. PETROLEUM ZEGEL PERIODE 6 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken) Tot 3 Nov2 Ltr KATTENBROOD BON 4 Tot 31 Oct. 1 1/2 K.g. Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten BOTER EN VETTEN BON 05 tot 12 Boterkaart Tot 18 Oct. 1/2 pond boter BON 05-06-07 Vetkaart. Tot 18 Oct. 1/2 pond marga rine of boter. BON 08 Vetkaart. Tot 18 Oct. 1/2 pond boter of 1/2 pond gesmolten spijsvet. BON 09-10-11-12 Vetkaart 1/2 pond boter met reduc tie van 10 Cent p. 1/2 pond BRANDSTOFFEN. BONS 01 02 05 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid. BONS 01 02 03 04 05 06 Bonkaart distributie cen trale verwarming: 1 een heid. Bons, gemerkt: Brandstof fen, één eenheid, le perio de: 1 eenheid. Bons, gemerkt: Cokes, één eenheid, eerste periode: 1 eenheid. BONS 04 05 06 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid turf. (Wenscht men geen turf, dan kan men op deze bons later andere brandstof fen betrekken). Bons gemerkt: auto-anthra- ciet: 1 H.L. anthracietnoot- jes IV of V. Alles geldig tot en met 31 October. Drie dooden te Vlaardinger-Amhacht AMSTERDAM. 12 October. Het A.N.P. meldt: Terwijl Zaterdagavond de maan helder op de stad scheen en alom een duidelijk licht verspreidde, hebben wederom Engelsche vliegtuigen bommen op woonwijken in Amsterdam Zuid en Noord ge worpen. Gelukkig vallen hierbij geen slachtoffers te betreuren. Er zijn slechts vijf licht gewonden. In Zuid zijn vier bommen ingeslagen. De eerste bom kwam terecht aan de achterzijde van het monument voor burgemeester Tellegen voor de P. L. Takstraat, en wel precies in het midden van een plantsoen. De bom werd in de aarde gesmoord. Wel zijn in de omgeving zeer veel ruiten gespron gen, doch de enkele scherven die rond vlogen veroorzaakten vrijwel geen schade. Hier deden zich dan ook geen persoonlijke ongelukken voor. De tweede toom sloeg in het wegdek op den hoek van de David Blesstraat en de Corn. Springer straat. Deze veroorzaakte ernstige schade aan het perceel Springerstraat 35. Rondvliegende klinkers sloegen gaten in de buiten- en binnenmuren, terwijl de deur ingedrukt werd en de ramen uit de sponningen vlogen. Ook de perceeelen 33, 36 en 34 zijn ernstig beschadigd. Merkwaardiger wijze sloeg de bom juist naast een op de straat geparkeerde bakfiets van een melkboer, zonder dat dit vehikel groote schade opliep. Het bleef op den rand van den krater staan. Wel moest een boom het ontgelden, welke in stukken brak. De ravage in de omgeving was ook hier zeer groot. De derde bom kwam neer in den tuin van het perceel J. L. Lievenstraat 70. Dit perceel en het perceel 72 werden van onder tot boven aan de achterzijde zwaar beschadigd. Gelukkig zijn ech ter geen plafonds naar beneden gekomen, zoodat de bewoners niet onder het puin bedolven werden. Hieraan is het dan ook te danken, dat hier slechts drie gewonden zijn. Het aan de overzijde van het blok gelegen perceel van Woustraat 243. kreeg aan de achterzijde ook schade. Een zieke, die in dit perceel te bed lag, is aan een groot gevaar ont- site.pt, doordat d'e warandadeur van zijn slaap kamer naar binnen sloeg en juist naast het bed terecht kwam. Van vrijwel alle huizen in dit blok zijn de ruiten gesprongen. De vierde bom is evenals de eerste in een plant soen terecht gekomen en wel midden in het van Borsenburgerplein. Hij sloeg een grooten krater in den grond en vernielde alle ruiten in de om geving. Twee personen liepen lichte verwondingen op. In Noord sloegen twee bommen in een weiland en twee kwamen in het water terecht Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het A.N.P. meldt voorts: Engelsche vliegers hebben in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in Vlaardinger-Amhacht brandbommen neerge worpen, waardoor in negen buizen brand ont stond. welke evenwel snel gebluscht kon worden. Rotterdam werd opnieuw door brisantbommen getroffen. Twee mannen en een meisje werden gedood, twee personen werden zwaar gewond. Vele ruiten in de omgeving van den Schiedamscheweg werden vernield. Te Beers in Noordbrabant kwamen zes brisant bommen neer. waarvan verschillende op de jeugd herberg „De Witte Bergen". Een jongen werd ge dood. Engelsche vliegers deden voorts een poging het havengebied van Amsterdam te bombardeeren. Bijna alle bommen kwamen evenwel in het water terecht, waarbij een steiger en een klein schip werden beschadigd. Een persoon werd gewond en er werd veel schade aangericht aan de ruiten in de omgeving. Tenslotte wierpen Engelsche vliegers nog op tien andere plaatsen van het land bommen, zonder evenwel noemenswaardige schade aan te richten. Verder meldt het A.N.P. nog: Zaterdagmorgen bij het aanbreken van den dag zijn wij ons gaan overtuigen van de schade, welke de Vrijdagavond uitgeworpen bommen op Vlaardingen hebben aan gericht. Hierbij bleek, dat een brisantbom, die van groote hoogte is uitgeworpen, terecht is ge komen op het pand Hoogstraat 166. Dit pand werd totaal vernield. Van het daarnaast gelegen pand. Hoogstraat 168. dat door een open trap met nr. 166 is verbonden, is een groot deel van den zij muur weggeslagen. Ook hier werden de bewoners die zich allen in de woonkamer bevonden, slechts licht gewond. Voorts viel een bom in de Kuiper straat voor de bokkingrookerij van den heer Maarleveld. Dit huis werd voor een gedeelte ver woest. De derde bom kwam neer aan de achter zijde van de panden Afrol 14, 16, 18, waar resp. de gezinnen Van der Ende, Elshout en Kalisvaart wonen. Daar waren de gevolgen ontzettend. Zoo als reeds gemeld werd de 53-jarige D. van der Ende op slag gedood, terwijl ook de 15-jarige Corrie Elshout onder het puin werd bedolven. Eerst Zaterdagmorgen heeft men haar liikje kunnen bergen. Voorts vonden den dood de 20-jarige G. A. C. Lïnssen, en de 17-jarige J. van Toor, die zich in de nabijheid bevonden van de bominslagen in de Hoogstraat en de Kuiperstraat. In het zie kenhuis zijn ernstig gewond opgenomen de 18- jarige D. van der Ende, de 20-jarige J. Klos. de 52-jarige mej. Vlaspolder, de 17-jarige Rietje Elshout en de 15-jarige Henny van Enden. Een dezer slachtoffers de 18-jarige D. van der Ende is Vrijdagavond na aankomst in het ziekenhuis nog aan de opgeloopen verwondingen overleden, zoodat thans reeds 5 dooden te betreuren zijn. De overige gewonden konden, na te zijn verbonden, het ziekenhuis verlaten. Ook in de raadszaal zijn nog vele personen door de E.H.B.O. en het Roode Kruis behandeld. De verslagenheid onder de bevolking te Vlaar dingen is zeer groot. HET BOMBARDEMENT VAN AM STERDAM. AMSTERDAM. 12 Oct. (A.N.P.) In het Bin nengasthuis is heden overleden de 34-jarige brandwacht M. ten Wolde, die bij het bombarde ment te Tuindorp-Oostzaan zwaar werd gewond. De toestand der overige gewonden is nog steeds levensgevaarlijk. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. IJMUIDEN, 14 October. Deensche consignatievisch: Versche haring f 2015, makreel f 33.5030, kabeljauw f 28— f 15.50, groote gul f 17—14, kleine gul f 18.50— 14, groote schelvisch f 3228. middel schelvisch f 3421, kleinmiddel schelvisch f 3320. kleine schelvisch f 3120, wijting f 209, kleine schol f 2814, schar f 23-^19, koolvisch f 20.50—20. bot f 35—22.50, alles per 50 kg. Zoetwatervisch: Snoek 36 ct., snoekbaars 56 47 ct., baars 32—23 ct., blei 18r—14 ct., voorn 18 ct. per kg. Bommen op een reeks havenwerken. Operaties in den afgeloopen nacht voortgezet. BERLIJN. 14 Oct. (D.N.B.) Geweldige steekvlammen schoten omhoog uit een elec- trische centrale ten Noorden van de Theems, welke bij de vergeldingsaanvallen van sterke Duitsche luchtstrijdkrachten op Londen Zon dag nauwkeurig gemikte bomtreffers had ge kregen. Ook een reeks havenwerken, o.a. de India- en de Victoria docks, leden tijdens dit optreden groote schade. In andere stads- deelen werden geweldige ontploffingen en groote branden waargenomen. Ook een troe penkamp in een voorstad van Londen werd doeltreffend met bommen bestookt. Een vliegtuig van een Duitsch gevechtseskader, dat was opgestegen om weerberichten te verza melen, ontdekte Zondagmiddag in de monding van de Theems een convooi van middelbare grootte. Daar de meegenomen bommen reeds waren uitgeworpen, ondernam de bestuurder ver scheidene malen in duikvlucht aanvallen met de machinegeweren op het convooi, waarbij hij tot de uiterste grens daalde. Het gelukte hem een der koopvaardijschepen in brand te schieten. Twaalf vijandelijke jagers, die zich in de buurt van het convooi ophielden, vermeden het met het Duit sche vliegtuig in contact te komen. De Duitsche machine kon haar aanval onbelemmerd uitvoeren. Een jachteskader, dat Zondagmiddag ter be scherming van Duitsche bommenwerpers aan den aanval op Londen deelnam, geraakte in de buurt van de Engelsche zuidkust in luchtgevechten ge wikkeld met een sterke formatie Engelsche jagers van het type Hurricane. De Duitsche jagers scho ten negen vijandelijke toestellen neer. Eigen ver liezen waren er niet. Zondagmiddag stegen opnieuw Duitsche ge vechtsvliegtuigen op om Londen aan te vallen. Weer werden vooral de „docks" en belangrijke militaire complexen in de groote monding van de Theems met bommen bestookt. Gi'oote ont ploffingen in de India docks, konden worden waargenomen. Ook werd herhaalde malen een troepenkamp aan de Zuidkust van het Britsche eiland aangevallen. De Duitsche bommenwerpers konden hun opdracht ongestoord uitvoeren. Er ontstonden geen luchtgevechten, hoewel zich boven Londen en de Theems ongeveer honderd Engelsche jagers bevonden. De Britsche jagers onttrokken zich blijkbaar onder indruk van de Duitsche superioriteit in de lucht aan elk ge vechtscontact en ontweken ook eiken aanval, welke de begeleidende Duitsche jagers wilden ondernemen. Spoedig na het invallen van de duisternis stegen Zondag de eerste formaties Duitsche gevechtsvliegtuigen op om tot den nachtelij ken aanval tegen Londen en andere belang rijke industriesteden in Engeland over te gaan. Sinds dien is formatie na formatie onafge broken opgestegen. Men kan aannemen, dat Londen in den nacht van Zondag op Maan dag weer voortdurend luchtalarm heeft ge had. Tom Mix verongelukt. NEW-YORK (D.N.B.). Volgens een pers bericht is de bekende cowbov acteur Tom Mix bij een auto-ongeluk negen mijl ten Noorden van Florence in Arizona doodelijk verongelukt. Het schijnt dat Tom Mix de beheersching over zijn wagen verloor. De wagen sloeg over den kop en de acteur raakte er onder. Langskomende motor rijders zagen de ravage en waarschuwden de po litie, die het lijk van Tom Mix identificeerde. Tom Mix werd op 6 Januari 1884 in Texas ge boren. Hij heeft dus bijna de 60 jaar gehaald. Zijn loopbaan als artist begon in het circus. Films heeft hij bij tientallen vervaardigd, en hoe wel hij de laatste jaren niet meer voor de camera stond is zijn naam nog steeds een actueel begrip. Want wanneer we een film zien, waarin het „Wild West" toegaat dan zeggen we „Het lijkt wel Tom Mix". Voordat Mix artist werd had hij reeds heel wat avonturen achter den rug. Hij vocht in den Spaansch-Amerikaanschen oorlog en vervolgens in China tijdens den Boxeropstand. In Amerika teruggekeerd werd hij sheriff: een functie, welke hij later in vele films vervulde! HERFST. De bladeren vallen, de boomen ont doen zich van hun zomerpraeht en het aspect van de natuur kondigt de nadering van den winter aan. iFoto WeltbikU.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1