Groote overwinning van E.D.O. 3tafy dazifn doelpuntent- teyen Stiloeisum Homogeen E.D.O. elftal Mijn kijk op het spel De eerste van Ajax nederlaag Teleurstellende tweede helft van H.F.C. Een onverwachte Haarlem zege Voac de lange winteravonden Schotlooze Stormvogels voorhoede VOETBALUITSLAGEN VAN DEN N. V. B: £m twintiq-iatiqi tcaint De eerste overwinning van de Kennemers (2-0) MSXNDAG T4 OCTOBER' WW Met wel groote cyfers (60) won E. D. O. giste ren van Hilversum. Deze cijfers zouden allicht doen vermoeden dat het een spel van kat en muis was, De weg naar een kampioenschap leidt in den regel langs een steil en smal pad, waarop elke misstap noodlottige gevolgen kan hebben. Uithou- Dit was geenszins het geval. Hilversum gaf bestdingsvermogen, doortastendheid, zelfvertrouwen en partij en had een tijdlang na rust het beste van het i securiteit zijn eigenschapper., die onontbeerlijk spel. Het groote verschil lag in het benutten der kansen en daarin waren de E. D. O.'ers superieur, vooral na rust. Daarvoor ging het niet zoo vlot. Wel had de Hilversum-keeper reeds dadelijk twee keer achtereen buitengewoon veel geluk, doch voor de rest kon de verdediging plus teruggetrokken spil de aanvallen weerstaan. Interessant was het te genover dezen verdedigenden spil Schijvenaar aan het werk te zien. De E. D. O.-man speelde weer uitstekend. Hij beheerschte volkomen het midden veld, onderbrak enkele keeren op fantastische wijze, <=,- een aanval en stuwde zijn voorhoede krachtig. Die baseer:!. Dat zijn dus belangrijke factoren om suc- voorhoede bleek dezen middag productief. J. Schild- ces te kunnen verzekeren, mits de tactiek niet tot wacht dient wel het eerst genoemd. Hij scoorde drie een eenzijdige interpretatie lèidt. Het is immers goede doelpunten. Twee ervan leken ons houdbaar, een axioma in het voetbalspel, dat aanval de beste doch de Hilversum-keeper liet ze door zijn handen verdediging is, om de eenvoudige reden, dat zoo- glippen. Het was goed gezien dat E. D. .O het met iang men attaqueert, de tegenpartij in het defen- j moeten worden geacht om den top te bereiken, terwijl voorts de technische capaciteiten een ge zonde tactische basis eischen, willen zij ten volle I tot hun recht komen en van doorslaggevende be- l eek er is zijn. Aan uithoudingsvermogen heeft het bij E.D.O. nooit ontbreken en sedert jaren behoort de rood zwarte ploeg tot een der technisch best geschoolde j in deze contreien. Het systeem, dat sinds eenige seizoenen wordt gevolgd, is in de allereerste plaats op securiteit op een hechte verdediging ge< snelle open aanvallen probeerde, want Spek en Nolet op de vleugels speelden best. Hun voorzetten waren gevaarlijk en dat zij zelf ook konden schie ten, zal de Hilversum-keeper wel ondervonden hebben. Hellingman was er ook goed in, zijn cross- passes naar Spek stichtten nogal eens verwarring. Hij scoorde de eerste goal. Henstra had het moeilijk tegenover den Hilversum-spil. Enkele kansen had hij echter kunnen benutten. De E. D. O.-midden- linie waarin naast Schijvenaar ook P. Schildwacht en Oomen Jr. goed op dreef waren was beter dan die der gasten. Uitgezonderd een korte periode na rust, toen Hilversum vervaarlijk kwam opzetten. De stand was toen 20 (door Hellingman en Schijve naar, die een penalty benutte). De gasten zagen blijkbaar nog een kans en zetten alles op alles, met als gevolg een serie aanvallen. E. D. O. werd terug gedrongen en maakte enkele benauwde momenten mee. De achterhoede moest zich geducht inspannen. Zandstra en v. d. Sluys hadden er echter een goeden kijk op, vooral eerstgenoemde. Toch kreeg Wille moeilijke ballen te verwerken. De E. D. O.-doelman loste de moei lijkheden vlot op, hetgeen hem enkele malen ap plaus bezorgde. E. D. O. werkte zich los en nu kwam prompt het antwoord. Een hattrick van J. Schild wacht bracht den stand on 50, terwijl Schijvenaar met. een konbal voor de 6e goal zorgde. De scheids rechter leidde matig. Verdiende 2-0 overwinning van V.S. V. De ontmoeting tegen Ajax is in een verdiende 20 zege voor V. S. V. geëindigd. Op sommige mo menten was de wedstrijd een ware aanfluiting ge worden van de mooie voetbalsport. Het feit, dat ae autobezitters thans van een an dere reisgelegenheid gebruik moesten maken deed aan de belangstelling voor dezen wedstrijd slechts weinig af. Het begin van den strijd was zeer goed. Beide elftallen begonnen in een zeer hoog tempo waarbij Michel al dadelijk eèn zeker schijnend doelpunt voorkwam toen Van Wijngaarden van korten af stand hard inschoot. V. S. V. hield zich ook nu weer aan haar be proefde systeem: het spelen met èen teruggetrokken middenlinie. De Ajax-middenlinie speelde echter meer aanval lend dan verdedigend, juist dit is Ajax in dezen "wedstrijd noodlottig geworden. Bij de V. S. V.- verdediging wist de tot nog toe zeer productief spelende Ajax-voorhoede, welke in de drie voor gaande wedstrijden niet minder dan 16 doelpunten scoorde geen enkel gaatje te vinden. Het werk van de middenlinie van V. S. V. was zonder meer af. De nieuweling Poulus maakte naast den rustigen en onverstoorbaar spelenden De Vries een zeer guns- tigen indruk. Het bleef een spel van wisselende kansen, doch met meer perspectief voor de V. S. V.- voorhoede dan voor die van Ajax. Het werk van Keizer is bij hooge ballen niet altijd zeker; in tegenstelling met Michel die eiken bal behoorlijk klemvast heeft, begaat de Ajaxdoel- man nog al eens de fout, den bal te stompen. Dit werd Ajax na ongeveer een half uur spelen nood lottig. Weer stompte Keizer bij een snellen V. S. V. aanval den bal en door snel handelen kon v. d. Kuil den bal in bet Ajax-doel schieten voordat Keizer zich weer voldoende kon herstellen 10. Dit doel punt gaf den V. S. V.'ers nog meer zelfvertrouwen. Verschillende hoekschoppen gaf de slordig spelende achterhoede van Ajax aan V. S. V. cadeau, doch haar voorhoede, die minder goed op dreef was dan men van haar mocht verwachten, wist hiervan geen enkel profijt te trekken. Na de hervatting kwam al spoedig een periode waarin Michel zich op zijn best toonde. Ajax kwam toen geducht opzetten. De Amsterdam sche voorhoede schoot in het eerste kwartier na rust meer dan in de geheele eerste helft. Het was echter voor Bijl, Fischer en Van Wijn gaarden om radeloos te v/oi'den, want Michel bleef voor hun schoten ongenaakbaar. Wanneer dit Ajax-offensief blijk baar dood is geloopen op de foutloos werkende V. S. V.-verdediging - blijkt het, dat enkele Ajax-spelers het spel trachten te forceeren. Bij (fotoarchief H. D.) een V. S. V.-aanval kwam Döhring voor Kei zer en zonder dat er een enkele reden voor bestond, nam de Ajax-doelman een dreigende houding aan. Het spel werd nu vooral van Ajax zijde, zeer forsch en herhaaldelijk moest scheidsrechter Crab bendam optreden. V. S. V. liet zich hierdoor niet in het minst intimideeren en bleef rustig door spelen. Bij een aanval op het V. S. V.-doel appelleerden MICHEL (V. S. V.) Dnoverkoombaar strui kelblok voor Ajax voorhoede. sief wordt gedrongen en dus gedurende die periode niet gevaarlijk kan zijn. E.D.O. ging echter van een andere stelling uit, namelijk deze, dat doelpunten voodkomen min stens even belangrijk is als ze te produceeren. Men zou hier tegen kunnen aanvoeren en ik heb dat dan ook meermalen gedaan dat daardoor de doortastendheid en het zelfvertrouwen, althans van de voorhoede, geschaad wordt en inderdaad heeft E.D.O. in de laatste drie seizoenen, hoewel haar doelman slechts sporadisch werd gepasseerd, naar verhouding vele en kostbare winstpunten verspeeld door de onmacht om haar technische en defensieve vaardigheid in een voldoend aantal doelpunten uit te drukken. De kanthalfs besteedden hun meeste aandacht aan het blokkeeren van de vijandelijke vjeugelsipelei-s, in de gerechtvaardigde overtuiging, dat via de buitenspelers het grootste gevaar voor eigen doel dreigde. Dit was op zichzelf een juiste redeneering, maar het zwakke punt er van was, dat zij bij een aanval van de eigen voorhoede, die slechts door den vooruitgeschoven, spil ondersteund werd. te veel passief bleven, zoodat de bal langs de zijkanten van het veld steeds weer tot in de na bijheid van het E.D.O.-doel kon wonden gebracht. Zij kwamen, dus steeds weer voor dezelfde opgave te staan en niet zelden leek hun arbeid onproduc tief, omdat zij over een te grooten afstand hun pas ses tot het verkrijgen van contact met de voorhoede moesten plaatsen. Zoo was het....; rnaar thans is het anders. De roodzwarten beschikken, nu over twee kanthalfs, die niet alleen bun verdedigende fcaak volgens de opgave nauwkeurig vervullen, maar die tevens op de daarvoor geschikte momenten naar voren ko men om den aanval te steunen, en de pogingen tot aangeven van de vijandelijke middenlinie in de kiem te smoren. Dit snelle en doelmatige optreden komt het spel van Schijvenaar en de beide binnen- voorwaartsen zeer ten goede, terwijl bovendien de open ruimte het hiaat tusschen verdedigings- en aanvalksblok op bevredigende wijze wordt op gevuld. Hellingman en J. Schildwacht zijn nu in staat, tijdig voor het afwerken van een aanval bij het doel der tegenpartij aanwezig te zijn, waar door de vroegere te geprononceerde W-formatie is verdwenen en het contact tusschen vleugelspelers en middenvoor onder alle omstandigheden kan wor den behouden. Dat er dien tengevolge veel meer kracht van Sohijvenaar kan uitgaan, behoeft geen betoog en de groote technische capaciteiten, het inzicht en de balvaardigheid van dezen geboren voetballer krij gen dan ook veel meer nuttig effect. Hoofdzaak is echter, dat E.D.O. thans over een volkomen homo geen elftal beschikt, waarvan alle spelers htm ar beid voor honderd procent tot zijn recht zien ko men. In dit team valt dan ook geen zwakke plek te ontdekken en als ik Schijvenaar, de gebroeders Schildwacht, Zandstra, Oomen Jr. en Wille als uit blinkers noem. dan wil dat geenszins zeggen, dót de anderen niet uitstekend hebben gespeeld. Mid denvoor Henstra was ietwat gehandicapt, doordat •de bal in dezen wedstrijd niet fortuinlijk voor hem rolde en Hellingman zou veel meer persoonlijk succes kunnen boeken, als hïj sneller en op de juiste wijze leerde loopen. Geregelde athletiek- training zou hem daarbij op den goeden weg hel pen. Hilversum maakte geen grootschen indruk en vooral de voorhoede was natuurlijk mede door de goede verdediging der thuisclub zeer zwak. Het elftal trachtte door overdreven forsch spel het gebrek aan capaciteiten te verbloemen en daar de leiding hoogst onvoldoende was, viel het te waar- deeren, dat E.D.O. niet tot represailles overging. Het feit, dat Schijvenaar zich onder deze omstan digheden wist te beheerschen, mag dan ook zeker als een gedecideerde verbetering in de houding van dezen speler worden aangemerkt. Ik hoop E.D.O. binnenkort eens tegen een ster kere tegenpartij aan het werk te zien. CRITICUS. H.V.C. wint tenslotte met 3-1. Wanneer men van dezen wedstrijd tusschen H. F. C. en H. V. C. slechts de eerste helft gezien had, zou men wel allerminst vermoed hebben dat de Haarlemsche club een 31 nederlaag tegemoet ging. Want voor de rust speelde H. F. C. beter voet bal dan zijn tegenstanders en toen de eerste 45 minuten verstreken waren, stond het 11 en leken haar vooruitzichten heel wat gunstiger dan die der Amersfoorters. H. F. C. had eerst den voorsprong verkregen met een goal, die op zoo'n brillante wijze gescoord werd, dat iedereen met open mond zat te kjjken en, na hem gesloten te hebben, vol hoop het verdere verloop van den wedstrijd afwachtte: de Haan speelde een bal naar den, rechtervleugel, naar Gentis, die even doorliep, toen hoog voorzette en daarop De Haan midden in zijn ren een sprong zag maken, zag koppen en bemerkte dat de bal /ol- komen onhoudbaar langs den keeper schoot. Kort daarna maakte H. V. C. gelijk, maar net was niet bijzonder overtuigend, daar de aanval, die tot den gelijkmaker leidde, vertroebeld werd door een ta melijk duidelijk handsgeval van een der H. V. C.'ers, dat door den scheidsrechter niet gezien werd. Het was dus niet verwonderlijk, dat alle H. F. C.'ers vol goede verwachtingen waren. Dé voor hoede waarin De Haan een versterking bleek, vol deed behoorlijk, Kruyer speelde weer eens uitste kend, Poes Berendsen had een goeden wedstrijd en v. d. Togt was safe. Doch .in de tweede helft was H. F. C. er uit er H. V. C., dat in de eerste helft met hetzelfde spel minder was geweest, leek nu aanmerkelijk beter. De twee goals, die de H. V. C.ers er nog bij kregen, verdienden ze nauwelijks, maar ze werden enkele Ajaxiden voor een vermeende overtreding j maakt en daar H. F. C., ondanks vele aanmoedigin- in het strafschopgebied, doch de arbiter liet door- spelen. Snel bracht Döhring toen den bal op; Sterk benutte de kans en het lot van Ajax was bezegeld. Het was 20 en het einde was in 't zicht. Veel aantrekkelijks had de strijd toen niet meer, doch gelukkig klonk spoedig het eindsignaal. H.B.Svoorhoede was onmachtig. In ee,n door het vlugge tempo wel aantrekkelijken wedstrijd, waarin evenwel geen hoogeschool-vo'et- bal is vertoond, heeft Haarlem op het randje ge wonnen. Om 't dadelijk te zeggen: H.B.S. heeft ook dit iaar een zwak elftal, maar een elftal van zwoe gers dat voor de overwinning vecht met alle kracht waarover het beschikt. Er zit in wedstrijden tegen zulke elftallen altijd het gevaar van de onderschatting der kwade kan sen. Waar de talenten te kort schieten wil het ge ilde rog wel eens helpen en dan komen de verras singen. De wedstrijd van gisteren leverde er weer een voorbeeld van. De H.B.S.-voorhoede, die op zichzelf om zoo te zeggen nog niet goed is voor één doelpunt heeft zich anderhalf uur het vuur uit de sloffen geloo pen om den gelijkmaker te scoren, nadat Haarlem al vrij spoedig de leiding had genomen. Het ge lukte niet. Maar een domme hoekschop, die in 't doel waait, volbrengt dan plotseling, wat vijf voorwaartsen niet vermogen. Haarlem blijft zweren bij den driemans-aanval. Welk een fraaie gelegenheid om het doelgemid- delde wat op te knappen hebben, de roodbroeken daardoor verspeeld! Nu, goed, er is gewonnen op 't randje dan maar we blijven vreezen, dat op den duur Haarlem in de behoefte aan doelpun ten en daar gaat het toch om met deze op stelling zal falen. v. d. Hulst miste een penalty. Met de herinne ring aan de tien penalties in successie bij de Spaer- nefoekerwedstrijden moet geconstateerd, dat dit onderdeel toch wel zeer verwaarloosd word't. We herinneren ons de jaren, waarin bij Haarlem het missen van een strafschop practisch niet voorkwam. Over den wedstrijd kunnen we kort zijn. H.B.S. is vrijwel voortdurend in het veld aan het woord geweest, maar schoot te kórt telkenmale (d.w.z.: tientallen malen), als het er om ging, een aanval behoorlijk af te werken. Wel naderden de rood- witten voortdurend bedenkelijk dicht het Haarlem- doel, maar de achterhoede van onze stadgenooten was den Haagscben aanval, waarin Fraenkel in de plaats van Herklotz als middenvoor stond opge steld, de baas. Van Wonderen, Vis ser en Van Daalen ver plaatsten het spel voort durend, maar ook de Haagsche achterhoede, waarin Walhain een so- liede partii back speel de en Graafland de beste van de Haagsche middenl'imie was, bleef meester van 't terrein, totdat Haarlem na een kwartier spelens de lei ding ram. (01). Spoedig hierop ver oorzaakte keeper Pelli- kaan een penalty, maai de kans werd niet be nut. Op de Haarlem helft knoeide deH.B.S.- aanval er lustig op los en zag geen kans, het tot een doelpunt te bren gen. Na rust bleef de H.B.S.-voorhoede het Haarlem- doel bestoken, dat everwei door Kluit uitstekend verdedigd werd. Toen dan ook een corner zijn hei ligdom indwaalde behoefde hij zich daarvan niets aan te trekken, maar met dat al zag het er voor Haarlem eenigen tijd niet mooi uit. H.B.S. rook haar eerste overwinning en viel verwoed aan., waarbij de achterhoede de fout beging, te veel op te dringen. Haarlem profiteerde daar eenige ma len van en uit een der aanvallen werd gescoord. (12). H.B.S. was geslagen. Nog bleven de aanvallen veelvuldig en gevaarlijk, maar de Haarlem-ver dediging hield braag stand en de roodbroeken be hielden him voorsprong tot het, einde. VAN WONDEREN (Haarlem). Uitstekende stopperspil (Foto archief H. D.) rav E lange avonden zijn weer aangebro- #1 ken. Niet alleen wordt het steeds ÊM vroeger donker, doch door de ver- duisteringsmaatregelen zal men de gezelligheid meer en meer in huis moeten zoeken. „Hoe zullen wij de lange winteravonden vullen?" is een vraag, die menigeen zich ge steld zal hebben. Vele mogelijkheiden zijn aanwezig, doch zijdie een ontspanning zoe ken die méér biedt dan louter tijdverdrijf, zijn niet zoo gemakkelijk te bevredigen. Hun zouden wij willen aanraden eens kennis te maken met het schijnbaar zoo eenvoudige damspel. De aanschaffing van bord en schij ven is één uitgave voor het geheele leven en een damreglement kost maar luttele centen. Hiermede gewapend heeft men zich de moge lijkheid geschapen den geest te ontwikkelen en het verstand te scherpen en is men in staal een onuitputtelijke bron van genot aan te boren. Immers het damspel biedt den serieu- zen beoefenaar groote verscheidenheid en zelfvoldoening, waarbij niets van het geluk afhangt, doch alles op logisch denken en zui vere berekening is ingesteld; kortom een steekspel van den geest, waarbij alleen de schranderste wint. Met zulk een spel bestaat er geen verveling en ook geen vraagstuk, hoe de lange winteravonden door te komen. Inte gendeel! Hoeveel genoegen b.v. verschaft niet hei oplossen van damproblemen en eindspe len, het naspelen van geanalyseerde partijen enz. En dit alles kan men alleen doen, zonder hierbij een partner noodig te hebben. Het damspel is een bij uitstek Hollandsch spel, dat door onze voorvaderen reeds in de zestiende eeuw druk beoefend werd. Een spel waarin de specifiek Hollandsche eigenschap pen van geduld, tegenwoordigheid van geest, doortastendheid en zelfvertrouwen hoogtij vieren IN DEN WINTER VOOR DEN ZOMER In de prachtige omgeving van Het Brouwers kolkje" is de H. A. V. Haarlem Zondag weer m de wintertraining begonnen. Onder leiding van den heer J. Hut worden eerst de stijve spieren meer wat los geloopen. (Fotobureau De Haas) D.H.C. aanval deed het beter (3-0). Wie na de ontmoeting tegen. Sparta, die, zoo men weet, met 20 door de IJmuidenaren gewonnen werd, mocht gemeend hebben, dat Stormvogels aardig op weg was, het voorhoede-vraagstuk op te lossen, zal na den wedstrijd tegen D.H.C. tot een gansch andere conclusie gekomen zijn. want in deze ontmoeting tegen de pittige Dèlftsche ploeg demonstreerde de blauw-witte-voorhoede weer •haar tempo-looze, onproductieve spel. Het onproductieve spel van den IJmuider-aan- val staat in nauw verband met het gebrek aan tempo in deze linie. Bij de Delftenaren was het verband tusschen de linies onderling beter. De middenlinie, waarin spil Bommelée èn door zijn lengte èn door zijn spel boven alles uitstak, steunde de voorhoede heel goed, terwijl dat een groot deel van den wedstrijd door een zich te sterk terug trekken van Tol c.s. bij Stormvogels te wenschen overliet. In den internationaal Van den Engel bezit D. H. C. een goeden rechts buiten, doch de niet eers geheel valide Vollebregt op den anderen vleugel moet eveneens met eere genoemd worden. Voeg daarbij een pittige mid- voor als Dijkman en een verre van op dreef zijn van Haak, die in deze competitie pas zijn eerste" wedstrijd speelde, en de 3o is verklaard. Of eigen lijk nog niet: Dat het ..slechts' 3—0 is geworden. en h r 1 waarbij nog in Uitstekende rechtsbuitei moet genomen, dat. een aer Achief H D doelounten uit een penal- v*ou> Acmei n.u.j ty werd gescoord, dat is nog niet verklaard. Daar voor komt de eer toe aan doelman Kraak, die weer op buitengewoon kranige wijze zijn doel heeft ver dedigd. Was dat niet het geval geweest, D.H.C. had met nog sprekender cijfers gewonnen. Speciaal in de tweede helft, toen de thuis.club sterk het spel beheerschte, heeft Kraak tal van gevaarlijke scho ten onschadelijk gemaakt. Ook Sohipper was weer een groot struikelblok, terwijl ook Gerritsen en Jacobs verdedigend goed werk hebben verricht. Tegen bet eind wisselden Tol en Sohoorl nog van plaats, doch veel verandering in het spelbeeld bracht dit niet. Met rust leidde D.H.C. nog slechts met 10 door toedoen van Vollebregt, die ongeveer 10 minuten na den aanvang scoorde. In de tweede helft is D.H.C. veel sterker ge weest. Na een kwartier kreeg zij een penalty te nemen, welken Ditmars inschoot. (20). Er wend nu wat vinniger gespeeld. D.H.C. bleef in den aanval en tenslotte scoorde Dijkman het derde doelpunt. (30). RAWT inrSTÏES. AFDEELING I. Ie kasse. VAN DEN ENGEL gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. D. W. S. 3 3 0 0 6 4—1 2.— D. H. C. 3 2 1 0 5 13—5 1.67 H. D. V. S. 3 2 0 1 4 7—4 1.33 A. D. O. 3 2 0 1 4 4—3 1.33 Feijenoord 3 1 1 1 3 7—6 1.— D. F. C. 3 1 1 1 3 4—4 1.— 't Gooi 3 1 1 1 3 4—5 1.— Stormvogels 3 1 0 2 2 3—6 0.67 Sparta 3 0 0 3 0 4—!) 0.— K. F. C. 3 0 0 3 0 4—11 0.— AFDEELING I 2e klasse B: H. V. C. 4 4 0 0 8 13—7 2 E. D. O. 4 3 1 0 7 14—1 1.75 Velox 4 3 0 1 6 13—11 1.50 Spartaan 4 1 3 0 5 5—3 1.25 H. B. C. 4 2 0 2 4 10—11 L— Hilversum 4 2 0 2 4 9—14 1.— Volendam 4 1 1 2 3* 7—8 0.75 Hercules 3 1 0 2 2 9—6 0.07 H. F. C. 4 0 2 2 2 47 ).50 Kennemers 4 1 0 3 2 9—16 0.50 R. C. H. 4 0 2 2 2 3—8 0.50 Watergr.meer 3 0 1 2 1 4—7 0.33 AFDEELING U. le klasse. V. S. V. 3 3 0 0 6 9—2 2.— Ajax 4 3 0 1 6 166 1.50 Xerxes 3 2 0 1 4 10—3 1.33 Haarlem 3 2 0 1 4 5—4 1.33 Blauw Wit 3 1 1 1 3 4—4 1, V. U. C. 3 1 1 1 3 6—8 l.— C. V. V. 4 1 1 2 3 7—13 0.75 H. B. S. 4 1 0 3 2 7—9 0.30 D. O. S. 2 0 1 1 1 2—6 0.50 R. F. C. 3 0 0 3 0 3—14 0 gen van de tribune, er niet in slaagde een tweede goal te scoren, werd het bij den stand 13 tijd. Bij H. F. C. bleven in de tweede helft Poes Be rendsen en Kammeijer boven de rest uitsteken; bij H. V. C. was het vooral de keeper, die zich onder- 1 scheidde en niet weinig tot de overwinning bijdroeg. AFDEELING I. Ie klasse 't Gooi—DFC 1—1 SpartaHermes DVS 2—3 DHCStormvogels 30 ADOFeijenoord 21 DWSKFC 1—0 2e klasse B De Kennemers Watergraafsmeer 20 VolendamHercules 3—2 HFC—HVC 3—1 RCH—De Spart. 1—3 EDOHilversum 60 HBC—Velox 3—2 3e klasse B Kinh.Santpoort 22 De Zeem.Ripperda 15 Bl.daalZandv. 11 3—3 4—2 2—2 3—1 TYBB—DEM SchotenBev. 3e klasse C TIWAalsmeer 4e klasse H DIO—WB Spaarnev.VI. Vogels 2—16 EHS—WE 5—1 Halfw.DSSH 3—1 THBBSM 6—2 Reserve le klasse Ajax 2—RCH 2 2—1 De Spartaan 2AFC 2 BI. Wit 2—DWS 2 2—5 H'lem 2Hilvers. 2 35 Stormv. 2—ZFC 2 1—0 Reserve 2e klasse A KFC 2—DWS 3 0—2 BI. Wit 3De Spart. 3 1—0 WFC 2—OSV 2 1—4 Res. 3de klasse C DWS 4—Haarlem 3 1—2 Zandv. 2—WA 2 2—1 HBC 2—De Zeem. 2 3—1 Santp. 2Zeeb. 3 23 AFDEELING H le klasse RFCXerxes HB SHaarlem CW—BI. Wit DOS—VUC VS V—Ajax 3e klasse A LFCLaakkwart LugdunumHillegom 3—0 TonegidoRVC 21 HillinenBl.-Zwart 02 AFDEELING Hl. le klasse Hengelo—AGOW 5—1 Enschede—NEC 2—2 QuickHeracles 20 0—3 1—2 1—1 1—1 2—0 .2—3 Go AheadEnsch. B. 3—1 WageningenTubantia AFDEELING IV. le klasse NACJuliana 11 LongaPSV 12 BW—MW 2—1 LimburgiaWillem II 0—1 Roerm.Helmond 11 Eindh.—NO AD 5—0 AFDEELING V. Velocrtas^SjVAV 2—0 HeerenveenHSC 22 WWLeeuwarden 12 AchillesBe Quick 2—4 VeendamSneek 22 T\e H. A. V. „Haarlem" is twintig jaar IB 2 n kerngezond. De prestaties in het af- geloopen jaar o.a. bij den P. H. beker hebben dat duidelijk bewezen. Dat deze athle tiekvereeniging nu op haar lauweren zou gaan rusten, zal wel niemand, die het actieve bestuur kent, hebben verwacht. Dat is dan ook niet zoo. De groote waarde, die de wintertrai ning voor de athleten heeft is bij Haarlem reeds van het begin af ingezien en zoo is Zon dag de twintigste wintertraining begonnen. Temidden van statige dennen en blonde dui nen, op een van de mooiste plekjes in onze omgeving „Het Brouwerskolkje" is door voor zitter v. d. Mey de lustrum wintertraining die ook een indoortraining van één avond per week omvat ingeluid. Hij deed dat met een forsche kernachtige toespraak, waarin hy nog eens duidelijk uiteenzettte hoe belangrijk de lichamelijke opvoeding ook en juist voor den geest is. De goede, kameraadschappelijke geest daar komt het aan, zoo sprak Haar lem's praeses en zijn woorden vonden weer klank in de harten der athleten, die het voor recht hebben deze training te mogen mee maken. Denkt er om jongelui, zei de heer v. d. Mey tenslotte, dat jullie den leider van deze oefe ningen, den heer J. Hut, vertrouwt en hem in alles gehoorzaamt. Zonder vertrouwen kan zelfs de beste leider niets bereiken. De resul taten van dit jaar hebben bewezen, dat de heer Hut dit vertrouwen tèn volle waardig is, En nu: aan den slag! Daar gingen ze: de veertig athleten waar onder ook de bekende kanovaarder v. d. Kroft, die eveneens elk jaar deze training meemaakt en daarvan des zomers op het water de vruch ten in den vorm van vele overwinningen plukt. Het zijn net jonge veulens, zei Haarlem's tweede voorzitter, de heer W. Duiker. Als we twintig jaar jonger waren, viel de heer v. d. Mey hem in de rede, dan wisten wij het wel Het is te hopen, dat de Haarlemsche jeugd het ook spoedig weet. Dan zal misschien het volgend jaar de training niet met 40 doch met veel meer athleten worden begonnen! De ff. A V. staat klaar hen met open armen te ont- vangen. Ge zoudt de heer en v. d. Mey, Duiker, Klaasen, de secretarisU weet wel, de be kende 5000 M. looper van vroeger, eens zien glunderen. Laat hen er niet te lang op wachten! Gewijzigde opstelling had tegen Watergraafsmeer succes. Met een geheel gewij'zigde opstelling bónden de Kennemers den strijd aan tegen Watergraafsmeer, dat direct de verdediging op proef stelde. De be zoekers speelden in het begin beter voetbal, maar voor doel was het spel te kort om succes te be halen. Graperdaal behoefde dan ook nauwelijss op te treden. De tegenaanvallen van de roodzwar ten waren heel wat gevaarlijker. Tweemaal kon Van der Kolk inschieten, maar de eerste maal stopte de doelman het leer en de tweede maal ver leende de lat assistentie. Dat de Watergraafsmeer- doelman, ondanks de mindere aanvallen meer were kreeg pleit wel in het voordeel van de jeugdige voorhoede, waarin Hïmpers zie heen bewegelijk' aanvalsleider toonde. Jammer was echter, dat beide buitenspelers als gevolg van blessures met op volle kracht speelden. Sein eins had zichtbaar last van zijn enkel, terwijl Van der Kolk reeds na eenige minuten zoo geblesseerd werd. dat hij ver vangen moest worden door B. Brethouwer, die zich voor de rust allerminst op deze plaats tnus voelde. Met blanken stand kwam de rust. In de tweede helft bleek Semeins vervangen te zijn door R. Brethouwer, wat een verbetering blees te zijn. De middenlinie van Kennemers, die voorgas rust niet- zoo veel aandacht aan de voorhoede naa kunnen besteden, trok nu echter mee ten aanvai. En direct bleek, dat het aanvallend spel hun veei beter ligt, dan een teruggetrokken positie, voora de combinatie in deze linie tusschen Steeman en Horeman klopte als een 'bus. Met middenveld wem niu beheerscht en vrijwel elke bal werd direct weer naar de voorhoede gedirigeerd. De bez°*Tjj. moesten toen wel het zwaartepunt op de veraeaj" ging leggen. Goede voorzetten van links en reen» kwamen nu voor het doel. Er ..broeide" een ount. dat ook gauw kwam uit een voorzet van Brethouwer. die Himpers het beslissende tikje Even leek het, dat Kennemers het m'trouw weer zou verliezen. Maar opnieuw wist de miaaeu linie, die op een goede tweede helft kan terug^J het spel te verplaatsen Een foutje in de veraeai ging wrd de bezoekers noodlottig, want houwer profiteerde hier dankbaar van. i. De Kennemers verslapten nu even, waardoo. Am sterdammers weer wat ruimer konden adem Een strafschop, wegens een dubieus was een presentje vóór de bezoekers. Doeim Grapendaal stopte den bal edhter uitstekend.- Zonder dat er verder gedoelpunt werd kwam einde var dezen wedstrijd, waarin de thiusciuo de tweede helft den toon aangaf.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 8