beverwijk VELSEN IJMUIDEN Uitbreiding speelplaats van de R.-K. Meisjesschool. Opeenhooping van kinderen in de Peperstraat gevaartijk. v mens het Zedelijk Lichaam van Vrouwen „In ibus Charitas" te 's Hertogenbosch zijnde het ^"ur der R-K. Meisjesschool aan de Peper- t alhier, wordt medewerking van ,den ge- ^nteraad verzocht tot uitbreiding van de speel- van genoemde school. Deze uitbreiding is noodzakelijk, doordat de .-dise speelruimte slechts ruimte biedt voor een ■Ksfjjgl leerlingen, terwijl de school door pl.m. leerlingen bezocht wordt. De smalle Peperstraat ft in de laatste jaren veel meer betekenis ge- jfL v00r het verkeer. De opeenhooping van vele ooikinderen in deze straat is voor dit verkeer hinderlijk en voor de kinderen zeer gevaar- ^ne aanvrage voldoet dus aan de vereischten, door art. 72 der Lager-onderwijswet 1920 ge- ^Gedeputeerde Staten hebben bericht tegen inwil- a van het verzoek geen bezwaar te hebben en j|jj. evenmin het geval is met den Secretaris- Generaal, waarnemend hoofd van het Departement van Binnenlandsche Zaken. B en W. stellen den raad deswege voor de ge vraagde medewerking te verleenen. Hedenavond vergadert de raad. Aanvulling van de agenda. Aan de agenda voor de raadsvergadering van hedenavond zijn de volgende punten toegevoegd: 14a. Aanbieding gemeente-begrooting en bedrijfs- begrootingen,dienst 1941. 14b. Voorstel tot beschikbaarstelling van de be- noodigde gelden voor de uitbreiding der speel plaats" ten behoeve van de R.K. Meisjesschool aan peperstraat. 14c. Voorstel tot het toestaan van credieten ten behoeve van de Politie. De post en de duisternis. Naar wij vernemen zal voorloopig, hoewel de zomertijd, nog eenigen tijd gehandhaafd blijft, in de regeling van de postbestellingen nog geen verandering gebracht worden. Als de dagen nog Sorter zijn geworden, zal de toestand opnieuw bezien worden. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: j. P. L. van Aalst, landarbeider, v. Roosendaal, Noórdèrweg 7; J. W. Demmers, mach. bankwer ker, van Velsen, Beeeksanghlaan 40; S. M. Bijl, zonder beroep, van Heiloo, Beeeksanghlaan 40; P, A. Schouten en gezin, vliegtuigmaker, van Den Helder, Vondellaan 73; J. Ponse, dienst bode, var. Heinkenszand; Beeeksanghlaan 11; W. van der Tuin en gezin, serg, torpedomaker, van Den Helder, Laan van Kanaan 30; M. J. Heij, dienstbode, van Bloemendaal, Kagerweg 4. P. Kramers en gezin, chauffeur, van Velsen, Laan van Kanaan 8. S. van 'Wezel, zonder beroep, van Hengelo, Westerhoutweg 7; J. Weber, monteur, van Zand- voort, Laan van Kanaan 24; P. Vijn, marechaus see, van Apeldoorn, Groenélaan 71L. E. Kos ter, zonder beroep, van Zandvoort, Alkm. weg 188; E. van Ommeren kruideniersbediende, v. Hensbroek, Voorstraat 11; P. H. A; Smulders, zonder beroep, van Amsterdam, Zeestraat 231; Wed. van Wijngaarden, zonder beroep, van Velsen, Scheybeecklaan 5. Vetrokken: J, P. Selderbeek dienstbode, naar Bloemen daal, Brederodelaan 54; P. Kerver en gezin, fabrieksarbeider, naar Krommenie, Patrimo niumstraat 10; W. van der Werf, dienstbode, n. Sneelc, 2e Steenklipstraat 69; J. J. N. Swart, timmerman naar Amsterdam, Eereprijsstraat 4 hs., H. L. M. Steijlen, concierge, naar Maas- bree, Gr. Lambertusstraat 8; M. A. Noom, dienstbode, naar Velsen-Santpoort, Duinweg 30; F. Bolognese en gezin, koopman, naar Amster dam, Weteringschans 187; E. de Gram, hulp in de huishouding, naar Amsterdam, Middenweg 36; P. A. M. Cornelissen, banketbakkersleerling, naar Alkmaar, Laat 111; A. Henkes en gezin, zonder beroep, naar Koedijk, Hoornscheweg 9; R. Haverkamp, opz. Rijkswaterstaat, naar s-Gravenhage, le v. d. Boschstraat 45 B; G. A. van der Eng. chauffeur, naar Uitgeest, Hoorne 6; W. Bommer, los arbeider, naar Warmen- huizen, Krankhoorn 8; A. Blank, zonder beroep naar Alkmaar, Oostwij k 22; H. Peters, zonder beroep naar Haarlem, Vlietsorgstraat 9; C. J. A. de Jong, verpleegster,, naar Utrecht, Acad. Ziekenhuis; G. A. Taen, bedrijfsass., naar Amsterdam, v. d. Waalstraat 13 huis; J. Knijp- 5ira, zonder beroep, naar Zweeloo A 90; H. Schakelaar, kantoorbediende, naar Velsen, Duin- vlietstraat 21; J. van der Kooy en gezin, zon der beroep, naar Amsterdam, Archimedeslaan 16; J. Meurs, fabrieksarbeider, naar Velsen, l'elklaan 89; A. S. Wobben, zonder beroep, naar Uitgeest, Westergeest 50; H. Landaal, zonder beroep, naar Velsen, Stationsweg 59; G. W. Landaal en gezin, tandtechnicus, naar Velsen Stationsweg 59; F. de Vries, zonder beroep, naar Arnhem, van Ruysdaalstraat 72; C. J. van Dierendonck en gezin, zonder beroep, naar Jen Helder, Krugerstraat 41; W. P. B. van Ray, zonder beroep, naar Hoorn, Koepoorts- wg 46; E. M. Hafkamp, zonder beroep, naar •Apeldoorn, Zevenh.weg 12; C. de Boer, dienst ede, naar Amsterdam, Westlandsgracht 155. W- A. von Essen, huishoudster, naar Assendelft, Noorder vaar tdijk 48; J. Kraakman, zonder be roep, naar Wormer, Ringdijk 77; A. A. Melchers, ir' iwr oep' n- Haarlem, Batavierenplantsoen B; M. C. Sistermans, zonder beroep, naar Vel- sen-Dnehuis, Zeeweg 358; A. M. Bakkum, zon- r heroep, n. Zaandijk, Jan van Galenstraat 6. agenda voor beverwijk. DINSDAG 15 OCTOBER, xor Theater, Breestraat: „De Jantjes" en bij- Programma, 7.30 uur. WOENSDAG 16 OCTOBER, uxor Theater, Breestraat: „De Jantjes" en bij- Programma. 7.30 uur. w,e'!n,emer Theater, Zeestraat: Liefdadigheids- Voorstelling, 7.30 uur! AGENDA TE HAARLEM. Heden DINSDAG 15 OCTOBER, i^aee: „Jij bent mijn leven", 2, 4.45 en 7 uur r.ans Hals Theater: „Wittebroodsweken" 2.30 fn 7 uur. *??®p Theater: „Es war eine rauschende Ball 's 2-30 en 69.30 uur doorl. voorstelling, «embrandt Theater: „Trenk de Pandoer", 2.30. en 7 uur. WOENSDAG 16 OCTOBER. Jteasschouwburg: Het Nederlandsch Tooneel, ^nsterdamsche jongen", 6.45 uur. bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Hcrinneringsdagcn. Op Woensdag 16 October zal het 12% jaar ge leden zijn, dat de heer J. de Vries tot keurmeester op de groentemarkt werd benoemd. UITBREIDING VAN DE RIJKSPOLITIE. Het corps van de Rijkspolitie, te Beverwijk, is tijdelijk uitgebreid met een veldwachter. Kindermiddag van „De Gieteling". Van alles wat. Op Woensdag 16 October, 's middags drie uur, zal in het Kennemer Theater een filmmiddag worden gehouden voor de kinderen der leden en donateurs. Het programma luidt: De nieuwe kellner, een komische film; De kangoeroedans, een teekenfilm; Aladin en de Wonderlamp uit 1001 Nacht, de hoofdfilm. Filmvoorstelling in het Kennemer Theater. Voor getroffen burgerij. De tweede filmvoorstelling ten bate van de ge troffen Pruysdorpbewoners heeft Woensdag a.s. te 7.30 uur plaats in het Kennemer Theater. Ver toond wordt de film „Vergeet mij niet", waarin van mooien zang te genieten valt. S. O. S.—STRAWBERRIES (2—4.) De Beverwijkers schijnen met grootsdhe plannen rond te loopen. Na de 51 zege op Victoria volgt nu een 42 overwinning op S.O.S. en dat nog wel in den uitwedstrijd, terwijl S.O.S. todh warempel niet tot de zwakkere ploegen behoort. De voorhoede van Strawberries was echter goed op dreef, combineerde snel en handig. Het tempo van den geheelen wedstrijid was trouwens snel en •het werd een spannende hockey-partij van goed gehalte. Even voor de rust dreigde de verdediging van Strawberries het tempo niet te kunnen bijhou den en moest eenige steken laten vallen, zoodat de rust met 21 voor S.O.S. inging. Het doelpunt van Strawberries was door van Randtwijk gemaakt. In de tweede helft herstelde de Beverwijksche verdediging zioh en doelpunten van v. Randtwijk, Bas en Stada, brachten Strawberries in veilige haven, zoodat Strawberries een verdiende 42 over winning behaalde. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het politiebureau zijn in de afgeloopen week de volgende verloren en gevonden voorwerpen en dieren aangegeven: Gevonden: halsband, heerenportemonnaie, cein tuur, oliekleed, damespolshorloge, belastingmerk, kinderwagen, linker heerenhandschoen, ceintuur, bruin-zwarte hond. Verloren: belastingmerk, portemonnaie met in houd, bankblijet, belastingmerk, glacé handschoen armbandhorloge, belastingmerk, zilveren vulpot lood, portemonnaie, zilveren ring, textielkaart. UIT HET POLITIERAPPORT. De rijkspolitie maakte Maandag te Beverwijk tegen een wielrijder proces-verbaal op, omdat hij zulk een groote vracht op zijn fiets vervoerde, dat hij geen richting kon aangeven. Voorts werden nog bekeurd een persoon, die zich door een auto liet trekken en één, die zittende op een fiets een paard geleidde. De uitreiking van broodbonboekjes. K. tot en met O. aan de beurt. Op Woensdag 16 October zullen in de voorma lige Arbeidsbeurs aan de Raadhuisstraat te Be verwijk, van 9 tot 1 uur en van 2 tot 6 uur aan personen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters K tot en met O, de broodbonboekjes worden uitgereikt. De distriibutiestamkaarten van alle gezinsleden moeten worden overgelegd. De uitreiking van extra broodbonboekjes voor arbeiders, die zwaren of zeer zwaren liohamelijken arbeid verrichten, zal onder overlegging van de stamkaart tegelijkertijd gesdhieden. VERGADERING B.G.V. TURNLUST. Maandagavond hield de Beverwijksche Gymn. Ver. Tumlust onder leiding van den heer K. van Leeuwen een algemeene vergadering. De voorzitter deelde mede, dat de vereeniging ondanks de omstandigheden bloeiende blijft. O.a. werden gememoreerd de athletiek-successen van dezen zomer, waaronder het kampioenschap hee- ren le klasse van de athletiek-competitie K.T.K., verschillende N.G.V. en K.T.K. records en enkele verbeteringen van deze. In het bestuur werden herkozen als commissa- ressen de dames D. Tabak en J. Waterdrinker. Wegens tijdelijke afwezigheid van den penning meester moest een tweede penningmeester worden benoemd, voor welke functie de heer A. SchaaD werd aangewezen. De kas-commissie zal worden gevormd door mej. R. Los en de heeren K. Leguit en C. G. Tabak. Medegedeeld werd, dat een propaganda-com- missie was ingesteld met als voorzitter de heer K. van Leeuwen. De vergadering besloot zoo eenigszins mogelijk een uitvoering te houden. In November vinden de onderlinge wedstrijden voor alle afdeelingen plaats Accoord ging de vergadering met het plan tot uitgifte van een club-orgaan. Besloten werd, aan de gymnastiekwedstrijden K.T.K. voor dames en hee ren deel te nemen. Getracht zal nog worden, de oefening van de afdeeling voor dames-senioren te hervatten. Wat de tuinders kregen. VEREENIGDE VEILINGEN. „Kennemerland" en,.Vrije Veiling". Spinazie per K.G. 413 Postelein per K.G. 813 Rapen per kist 70100 Sla 100 krop 100—2.20 Andijvie per 100 krop 1002.30 Wortelen per bos 59 Raapstelen per bos 2A3 Radijs per bos l]/23 Selderij per bos 2 1/23 1/2 Peterselie per bos 34 Tomaten per K.G. 1220 Prei p'èr K.G. 46y2 Uien per K.G. 36 Waspeen per K.G. 37 Bloemkool I per stuk 1218 Bloemkool II per stuk 79 Komkommers I per stuk 810 Komkommers II per stuk 45 Meloenen per stuk 714 Kassnijboonen per K.G. 3235 Dubb. boonen per K.G. 830 Spercieboonen z. dr. per K.G. 1328 Trosboonen m. dr. per K.G. 1523 Groenekool per K.G. 35 Roode kool per stuk 45 Gele kool per K.G. 5534 Druiven per K.G. 2440 Chineesche kool per K.G. 34J4 Boerekool per K.G. 3 Spruiten per K.G. 1320 Pronkboonen per K.G. 713 Sdhorseneeren per K.G. 1114 Aardbeien per doosje 1826 Onze voeding in tijden van scliaarsclite. De plaatselijke afdeeling van de Nederlandsdhe Vereeniging voor Natuurgeneeswijze houdt Zondag morgen 20 October in „Bellevue" een ledenverga dering. De voorzitter van het hoofdbestuur, arts Y. Hettema, zal spreken over: „Onze voeding dn tijden van schaarschte". Goede raad voor werklooze jongens en jonge mannen. Iets over de werkkampen. De leiding van het Gemeentelijk bureau voor Jeugdregistratie schrijft ons: Het laat zich aanzien, dat er in de komende maanden heel wat jongens en jonge mannen zul len rondloopen met ongewenschten vrijen tijd. De slapte in de havens en in sommige bedrijven, de seizoenwerkloosheid in allerlei vakken zooals land- en tuinbouw, het schildersvak, enz. zijn de oorzaak van het gedwongen nietsdoen. De jonge man met een leeftijd tusschen 14 en 24 jaar, die na aanmelding op de Arbeidsbeurs geen passend werk vindt, doet verstandig niet zonder bezigheid te blijven; er is meestal wel iets beters te vinden dan stilzitten. In onze gemeente hebben we de Centrale Werkplaats, die vele mogelijkheden biedt; verder zijn er de werkkampen voor jeugdige werk- loozen met een duur van 8 a 12 weken. Wie voor het eerst langen tijd van huis zal gaan en zoo'n kamp bezoekt, stelt natuurlijk al lerlei vragen, zooals: welke vereeniging organi seert het kamp, wie geeft er leiding, hoe brengen we den dag door, wat is er te leeren, wordt er zakgeld gegeven, hoe is de reis geregeld? enz. Elke jongere die een kamp wil bezoeken, elke vader of moeder die den werkloozen zoon liever nuttig bezig ziet. dan doelloos bij huis, kan ant woord krijgen op bovenstaande vragen bij de Ge meentelijke Jeugdregistratie, Casembrootzijstraat te IJmuiden-Oost. Maar ook hier willen we iets vertellen van deze kampen, die zooveel levensvreugde en vakkennis hebben bezorgd aan duizenden jongeren. Er zijn in ons land kampen van velerlei rich ting en soort. De jonge katholieken vinden b.v. bij de Jeugdregistratie een paar keurige boekjes, die vertellen van een leerzaam maar ook bont en vroolijk kampleven in de werkkampen ..Vrede- steijn" te Egmond. „Drakenburg" bij Baarn en „Het Ronde Huis" op de Veluwe. In het eerste kamp wordt met geestdrift gewerkt aan den herbouw van de Egmondsche Abdii en daarvoor valt heel wat werk te verzetten. Wie er geweest is, weet te vertellen van uren stevigen arbeid, van spel op het sportveld, van ernst en plezier bin nenshuis. De geestelijke verzorging voldoet uiter aard aan alle eischen. Voor jongelieden uit Protestantsch-Christelijke of neutrale gezinnen staat het niet anders. Men vindt in de kampen bij juiste keuze steeds den geest, dien de ouders krachtens eigen overtuiging verlangen. Hoe men dient te kiezen kan steeds bij de Jeugdregistratie besproken worden. Daar ver neemt men ook, dat het zakgeld f 1.75 per week bedraagt, daar hoort men wat er van de deelne mers verwacht wordt, kortom, daar krijgt men op alle vragen antwoord. In vele gevallen zijn er meer liefhebbers dan plaatsen, zoodat het zaak is. niet lang te aarzelen, doch zich bij het begin der werkloosheid dadelijk op te geven. Is er dan geen plaats vrij, dan ontvangt men een oproep, zoodra er een plekje, openkomt. Twee IJmuidena- ren hebben zich geméld voor een schipperskamp van zes maanden; zij leeren daar de eerste be ginselen der binnenscheepvaart ter dege ken nen. Binnenkort volgt een oproep voor onze jonge landarbeiders. Vraagt inlichtingen over de kam pen en stellig zal er een goede oplossing gevon den worden. Ten overvloede deelen wij nog mede. dat de deelneming steeds vrijwillig is.' Er zijn intusschen nog andere mogelijkheden, in tijden van werkloosheid het vak niet' te ver- leeren en den tijd goed te besteden. Het volgen van cursussen, al dan niet voor een diploma is in heel wat gevallen mogelijk. Ook hierover heeft het bureau voor Jeuadregistratie gegevens ver zameld; er kunnen dus inlichtingen verstrek! worden. Wanneer leiders van cursussen, oplei- dingsinriehtingen enz. nog geen verzoek om in lichtingen van de jeuaHr=o-^-tratie ontvingen, ver wacht de leiding van het bureau gaarne en in dank de noodiee gegevens, ondat de jongeren van alle mogelijkheden kennis kunnen nemen. Distributie-nieuws. Naar wij vernemen moeten alle personen en lichamen, die in het bezit zijn van autobanden van 14 October af opgave-formulieren afhalen bij den plaatselijken distributiedienst. Deze formulieren, waarop alle banden, ook al zijn deze niet meer bruikbaar, of al zijn zij tot op het canvas afgesleten, worden opgegeven, moeten zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk op 19 October, bij den dienst worden ingeleverd. Fietsbanden en banden van carriers behoeven n i e t te worden opgegeven. Jaarvergadering van „Stormvogels", Huldiging van voorzitter en secretaris Maandagavond hield de IJ.V.V. „Stormvogels" in „Kennomerhof" haar jaarvergadering. De heer Suwerink heette de aanvankelijk niet al te talrijke aanwezigen hartelijk welkom. Hierna gaf de voorzitter een korte verklaring over Ihet feit, dat de vergadering later gehouden werd dan gewoonlijk. Vervolgens sprak spr. er zijn vreugde over uit, dat alle leden, die in militairen dienst waren geweest, behouden in den kring hun ner familie waren teruggekeerd. Tenslotte dankte de heer Suwerink zijn medebe stuursleden voor den steun, welken hij van hen had gehad. Na dit openingswoord sprak de heer Joh. Mar tens den voorzitter, die 25 jaar bestuurslid was, hartelijk toe. Spreker bracht de verdiensten, die de heer Suwerink, als 2ae secretaris en 2de pen ningmeester, doch vooral als le penningmeester heeft gehad, naar voren. En tenslotte de heer Suwerink als voorzitter. Ook in.deze functie heeft hij voor de vereeniging groote verdiensten, aldus de heer Martens. Namens de vereeniging sprak de heer Martens de hoop uit, dat de heer Suwerink nog vele jaren de lust zou bezitten voorzitter-penningmeester te blij ven. Als aandenken bood spr. een prachtige pul van Delftsch aardewerk aan. De heer Suwerink dankte èu voor de hartelijke woorden èn voor het geschenk. Namens de supportersvereniging „Stormvogels" complimenteerde de heer Van den Bos. Ook hij roemde de bestuurscapaciteiten van den heer Su werink en bood een fraaie bloemenmand aan, waar voor de jubilaris eveneens hartelijk dank zei. Nadat de notulen der vorige jaarvergadering door den tweeden secretaris, den heer Heere, waren voorgelezen, bradht de secretaris, de heer Chr. Wij- mer, zijn jaarverslag uit. Hieruit stippen wij aan het gebrek aan animo voor de training bij tal van spelers, het succes van het oudste Junioren-elftal, het beroep om steun voor het trainingsfonds, waar toe de politie-sportvereeniging het voorbeeld gaf, den steun, welke de vereeniging geniet van de heeren Bakkernes Hühl en Kerkmeer, het ter ziele gaan van het clubblad, de medewerking van de supportersvereenigingen, het verscheiden van de heeren Hofstede en J. Jordaan, het goede werk van de terreincommissie, ondanks het feit, dat zij door gebrek aan financiën zeer gehandicapt was, het 40-jarig bestaan van den H.V.B., de meerdere en mindere successsen der verschillende elftallen, de hulde, gebracht aan de Jeugdcommissie, het succes in het Westerkerktournooi en de fusie in de voet balwereld. Nadat het applaus voor dit uitgebreide verslag verstomd was, dankte de voorzitter zijn secretaris In verband met het feit, dat de heer Wijmer zijn tiende jaarverslag uitbracht, huldigde de heer Su werink hem op bijzondere wijze. Hulde bracht hij aan de groote werkkracht van den secretaris, dien hij nog lang voor Stormvogels hoopte te behou den. Het bestuur wenschte dit jubileum niet onopge merkt te laten voorbijgaan en daarom had het des morgens een bloemstuk laten bezorgen, terwijl het hem op den. avond zelve een „enveloppe met in houd" gaf, om daarvoor iets ten behoeve van zijn teekenliefhebberijen te koopen. Ook nu bleef de supportersvereenigong „Storm vogels" niet achter. Bij monde van den heer Van den Bos bood zij den jubilaris een kist sigaren aan. Beide sprekers bracht den heer Wijmer hartelijk dank. Het jaarverslag van den penningmeester was zeer sober gesteld. Financieel waren de resultaten zeer middelmatig. Dank bracht spr. aan de beheerders van het trainingsfonds. Spreker hoopte, dat het nieuwe seizoen gunstiger aspecten zou bieden en sprak den wensch uit, dat alle leden zich als één man achter de blauw-witte vlag zouden scharen. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren W. Chr. Suwerink en S. Jordaan herkozen. In de va cature Menist werd gekozen de heer C. Schouten. Tot leden der kascommissie wenden aangewezen de heeren Stertefeld, Veuger en Bais. In de elftalcommissie werden de heeren Snoeks en Heilig herkozen, terwijl de heer Driessen Jr. ge kozen werd. Tot leden der commissie ter herziening van de statuten en het huishoudelijke reglement der ver eeniging werden gekozen de heeren Suwerink. Wij mer, Bremerkamp, Martens Jr. en Mooy. Bij de rondvraag betreurde de heer Van den Bos het, dat bij de uitreiking van de prijzen van het toumooi om het kampioenschap van Midden-Ken- nemerland geen afgevaardigde van Stormvogels aanwezig was. Voorzitter Suwerink gaf hiervoor eem aannemen- lijke verklaring, die hierop neerkwam, dat de uit- noodiging laat kwam en de avond voor Stormvo gels zeer ongelukkig gekozen was. In zijn sluitingswoord deed de voorzitter nog maals een beroep op de eenheid der leden. OPDRACHT. Het verbouwen van het woonhuis Kennemerlaan no. 44 voor rekening van de N.V. Vereenigde Steenkolenhandel te IJmuiden is opgedragen aan de fa. P. Heere en Zn. IJmuiden. HEEMSKERK R.-K. VOETBALVEREENIGING „A.D.O." Voetbaluitslagen van Zondag 13 October: S.V.A. A.D.O. 3 82, A.D.O. 4Vitesse 3 61, Meer- vogels b—A.D.O. b 2—5 en Vitesse c—A.D.O. c 0—6. WERKLOOZEN NAAR DUITSCHLAND. Ongeveer veertig werkloozen te Heemskerk zijn aangeschreven voor werk in Duitschlamd. Wanneer zij zullen vertrekken, is nog niet beleend. Van de eerste groep arbeiders zijn er vier afgekeurd. Samenvoeging van gemeenten in Noord-Holland. 30 combinaties voorgesteld. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland heb ben het volgende schrijven aan de gemeentebestu ren gezonden: In de huidige omstandigheden bestaat meer dan ooit aanleiding te overwegen, in hoeverre door samenvoeging van noodlijdende of steunbehoe vende gemeenten met financieel sterkere gemeen- ten.levenskraehtiger eenheden in het leven kun nen worden geroepen. Bovendien en dit argu ment geldt evenzeer ten aanzien van gemeenten welke thans nog financieel onafhankelijk zijn dwingt de toestand, waarin de overheidsfinanciën zijn geraakt, om die besparing, welke op het be stuursapparaat kan worden verkregen, te be vorderen. Het is op deze gronden, dat de Secretaris- Generaal, wnd. Hoofd van het Departement van Binnenlandsche Zaken, aan wien bij de derde Verordening van den Rijkscommissaris betref fende bijzondere maatregelen op administratief- rechterlijk gebied van 1 Augustus 1940 uitgebreide bevoegdheden zijn toegestaan met betrekking tot de wijziging van gemeentegrenzen, de samen voeging van de nu te noemen gemeente over weegt: 1. Wormer, Jisp en Wijde Wormer. 2. Kwadiik. Middelie, Warner, Oosthuizen, Beets en Oudendijk. 3. Avenhorn, Ursem en Berkhout. 4. Nibbixwoud, Westwoud, Zwaag en Blokker, 5. Heerhugowaard, Hensbroek. Obdam en Oter- leek. 6. Schermerhorn, Zuid en Noord Scharwoude, Graft en de Rijp. 7. Uitgeest. Akersloot en Limmen. 8. Abbekerk, Midwoud en Twlsk. 9. Medemblik en Opperdoes. 10. Winkel, Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp en Hoogwoud. 11. Opmeer, Sypekarspel, Spanbroek en Wog- num. 12. Barsingerhorn en "Vl^eringerwaard. 13. Zijpe en Callantsoog. 14. Schasen, St. Maarten, Harenkarspel en War- merhuizen. 15. Oudkarspel, Noord Scharwoude, Zuid- Scharwoude en Broek op Landendijk. 16. Sint Pancras en Koedijk. 17. Alkmaar en Oudorp. 18. Bergen en Schoorl. 19. Castricum en Heemskerk. 20. Wormerveer. Koog a. d. Zaan en Zaandijk. 21. Westzaan, Krommenie en Assendelft. 22. Venhuizen. Wij denes en Schellinkhout. 23. Hoogkarspel, Grootebroek. 24. Monnikendam. Katwoude, Hpendam en Broek in Waterland. 25. Egmond aan Zee. Egmond Binnen en Heilo. 26. Heemstede en Bennebroek. 27. Weesp en Weesperkarspel. 28. Nederhorst den Berg, Ankeveen, Korten- hoef en 's-Gravenland. 29. Laren en Blaricum. 30. Naarden en Bussum. De Secretaris-Generaal acht het onnoodig en in de gegeven omstandigheden ook minder" ge- wenscht, dat met betrekking tot de onderhavige plannen de art. 158 e. v. van de gemeentewet worden toegepast. De bovenaangehaalde Veror dening van den Rijkscommissaris verleent in dit opzicht vrijheid tot afwijking van de Gemeente wet. Wel wenscht de Secretaris-Generaal te deze? zake, behalve het oordeel van Gedeputeerde Sta ten, het advies van de raden der betreffende ge meenten te vernemen. Ged. Staten verzoeken de gemeentebesturen derhalve, omtrent deze aangelegenheid, het ge voelen van den Raad in te winnen en hen daar mede, ten behoeve van den Secretaris-Generaa^ in kennis te stellen. Daarbij ware tevens mede to deelen, welke gemeente, naar het oordeel van den Raad, bij de totstandkoming van de beoogde com binatie in aanmerking zou komen om de hoofd plaats van het gecombineerde gebied te worden en hoe de naam van de nieuwe gemeente zou kunnen luiden. Aangezien het de bedoeling van den Secretaris- Generaal is de plannen tot samenvoeging op zeef korten termijn ten uitvoer te brengen, moeten wij als eisch stellen, dat het bericht, houdende' het gevoelen van den Raad ons vóór 15 NovembeS zal hebben bereikt. Ged. Staten brengen voorts nog onder de aan dacht, dat in deze provincie, behalve samenvoe ging van gemeenten, ook wijzigingen van dei grenzen tusschen verschillende gemeenten onder ling zullen moeten plaats vinden. De practijK leert evenwel, dat grenswijzigingen veel ingewik kelder zijn en ook veel meer tijd in beslag nemert dan samenvoegingen, zoodat het aanbeveling ver dient de noodige grenswijzigingen eerst aan dd orde te stellen, nadat omtrent de voor verwezen lijking vatbare combinaties zal zijn beslist. Voetbal V.S.V. naar H.B.S. Haarlem en Stormvogels spelen thuis Het voetbalprogramma voor de clubs uit Haarlem en omgeving voor Zondag is: StormvogelsA. D. O. H. B. S.—V. S. V. Haarlem—C. V. V. De KennemersE. D. O. Velox—H. F. C. H. V. C.—R. C. H. HerculesH. B. C. KinheimSchoten SantpoortOnze Gezellen RipperdaBloemendaal ZandvoortT. Y. B. B. D. E. M.Beverwijk KINHEIM—SANTPOORT 2—2. Na een uiterst spannenden wedstrijd werden de punten gedeeld hetgeen wel de juiste verhouding was van deze goed gespeelde ontmoeting. Kinheim trad aan met invallers voor keeper Druijven en Stals, ze werden vervangen door Da- niëls en Rem. De achterhoeden van beide partijen zijn goed op dreef zoodat doelpunten voorloopig uitblijven. Na een half uur spelen geeft Verhoofd stad Kinheim de leiding als hij een voorzet ineens inschiet. (10). Santpoort komt nu flink opzetten. Daniëls moet twee maal al zijn talenten ontplooien om doelpun ten te voorkomen terwijl hij geluk heeft als een kogel tegen den paal komt. Rust (10). De Kinheimers zijn nog lang niet op volle activi teit als de Santpoort linksbinnen hiervan profiteert en op gemakkelijke wijze gelijk maakt (11). Dit geeft Santpoort moed waardoor het elftal eenigen tijd hét meest in den aanval is. Men verwondert zich niet als na 12 minuten de midvoor met een goed schot den stand op 12 brengt. De Vel- senaren zijn nu blijkbaar wakker geschud en komen op hun beurt flink opzetten. Toch duurt het nog eenigen tijd voordat Michel met een onverwacht hard schot den gelijkmaker weet te scoren (22). Een verwoede strijd om de leding ontstaat nu, waarbij Santpoort tweemaal een appèl voor penalty overleeft. Eenmaal toen Raaijmakers een „duw" kreeg zonder dat hij in 't bezit was van den bal, en eenmaal toen een Santpoort-back een bal met beide handen stopte. De overigens goed leidende scheids rechter liet echter doorspelen. Geen van de partijen weet het net meer te vinden, zoodat deze spannende wedstrijd- in een gelijk spel eindigt. ANDERE UITSLAGEN. E. D. O. 3—Kinheim 2 7—0 Kinheim 3Heemstede 00 Kinheim 4 teruggetrokken. Kinheim Jun. uitgesteld. V. S. V. adsp. cKinheim b 131 Handbal Groote zege voor Concordia. Rapiditas nog niet in goeden vorm. In de eerste klasse blijken de Concordia-heeren op den goeden weg te zijn. Thans werd met niet minder dan 152 van Vriendschap gewonnen in een wedstrijd, die vooral gedurende de eerste speelhelft op hoog peil stond en waarin de productieve voor hoede menigmaal haar schotvaardigheid toonde. In de tweede helft was het vooral de achterhoede die door goed stuwend spel, hetgeen tegen dezen tegenstand geoorloofd was, de aandacht op zich vestigde. De Rapiditas-heeren konden het ook ditmaal niet tot een overwinning brengen en schijnen nog steeds naar de juiste opstelling van hun elftal te zoeken. Ook in den uitwedstrijd tegen Vooruit, die een eenigszins geflatteerde 72 overwinning voor deze laatste opleverde, waren weer eenige nieuwe spe lers opgesteld, waaronder o.i. wel goede krachten schuilen, wanneer zij maar de gelegenheid krijgen zich op een bepaalde plaats in te spelen. In de tweede klasse kreeg O. S. S. het sterke Con cordia (Zaandam) op bezoek, dat direct na den aan vang een dusdanig tempo ontwikkelde, dat de Zand- voorters volkomen overspeeld werden en al spoe dig met 20 achter stonden. Door een verkeerde speelwijze van de voorhoede, waarin vooral midvoor Balledux te zelfzuchtig speelde, gingen vele kansen verloren, zoodat de be zoekers tenslotte verdiend met 40 wonnen. De Concordia-reserves behaalden tegen het pas beginnende S. S. H. te Velsen een 111 over winning. Bij de dames speelde Rapiditas een der zwaarste wedstrijden van het seizoen, n.l. tegen Zeeburg te Amsterdam. De zwart-witte dames konden het niet verder dan tot een gelijk spel brengen, een resul taat, waarmee zij tevreden kunnen zijn, daar zij hiermee een kostbaar punt binnen haalden. Ongetwijfeld spelen de Rapid itas-dames ook dit jaar weer een rol van beteekenis. Concordia kreeg de nieuwe eerste klasser Vriend schap op bezoek, waartegen de rood-witten, die het zonder de dames Sjouwerman en Petiet moesten stellen, met 32 het onderspit dolven. Gezien het vertoonde spel, waarin vooral de technische onder deden verbetering behoeven, zullen de dames Stuy c.s. dit jaar met een bescheiden plaats op de rang lijst genoegen moeten nemen. De Bloem endaalsche dames startten goed in den uitwedstrijd tegen S. S. H., die met 80 gewonnen werd. Ook O. S. S. rehabiliteerde zich van de 71 nederlaag tegen Zaanland, door thans in een goe den wedstrijd met 41 van Cama te winnen. Te Zaandam deelden de Rapiditas-reserves de punten met Vooruit, een resultaat waarmee zij te vreden mogen zijn. -

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 5