Geen melkbrood meer. De Rijksmiddelen. Tuindorp-Oostzaan stroomde leeg I" VRIJDAG 18 OCTOBER 1940 Gebruik van ondermelk is toegestaan. Van heden af is het, krachtens een mededeeling van den Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en VIsscherij aan de bakkers ver boden, volle melk in de broodbereiding te ge bruiken. Wel is het veroorloofd, daarbij ondermelk of ma gere melkpoeder aan te wenden. Voorloopïg zullen we het dus zoo deelde ons de Haarlemsche bakkerijcentrale mede zonder melkbrood moeten stellen. Intusschen zijn vele bak kers gewoon, in hun bakblikken voor melkbrood de letters M. B. te laten stempelen. Het is hun ver oorloofd, deze blikken te blijven gebruiken en men zal dus brood, voorzien van deze letters blijven ont vangen, maar brood met volle melk zal het niet zijn. Een gevolg hiervan is, dat de broodprijs voor melkbrood verlaagd zal worden en op het niveau van. den prijs voor z.g. waterbrood zal worden ge bracht. Het publiek heeft dus eenig geldelijk voor deel van deze beschikking. Volgens de N. Rott. Crt. zal er ook in de samen stelling van het brood een verandering komen, die. naar het blad is verzekerd, aan de voedingswaarde ten goede zal komen. Binnenkort zal daarover een officieele publicatie verschijnen. Overige middelen konden zich over September bijna handhaven. *s-GRAVENHAGE. 16 October. Aan het over zicht van den stand der rijksmiddelen op ultimo September wordt door het A.N.P. het volgende ont leend: Het totaal van de kohieren van de directe be lastingen geeft in vergelijking met het vorig jaar een vooruitgang te zien van f 7.835.590.(thans f 128.398.095,15 en vorig jaar f 120.552.505,91). Bij een beschouwing van de cijfers der belastingen af zonderlijk blijkt, dat de inkomstenbelasting met f 10.837.086,25 bijna f 153.000 meer heeft opge bracht dan op 30 September van het vorig jaar. De inkomstenbelasting toonde met f 72.893.151,60 echter een achteruitgang van ruim f 9.8 millioen. Ook de vermogensbelasting Icon zich niet op het peil van het vorig jaar handhaven en bleef met een. bedrag van f 14.988.866,63 ruim 2 millioen ten achter, terwijl de verdedigingsbel. (f 8.225.002,50) een vermindering te zien gaf van. ruim f 1.9 mil lioen. Deze lagere opbrengsten werden echter weder te niet gedaan door de dit jaar nieuw ingevoerde op centen op de gemeentefondsbelasting, welke f 21.453.988,17 opbrachten, waardoor het gunstig resultaat van het totaal dezer belastingen werd bereikt, DE OVERIGE MIDDELEN. Deze middelen hebben zich in de maand Septem ber betrekkelijk kunnen handhaven. Met een op brengst van f 37.365.591,91 bleven zij slechts f 176.000 bij de raming ten achter, ter\vijl zij in vergelijking met September van het vorig jaar een lagere opbrengst van 450.000 gulden te zien geven. Van de middelen, welke een lagere opbrengst dan in September 1940 hebben, noemen we in de eerste plaats de-rechten op den invoer, welke met een opbrengst van f 6.110.748,45 een daling toont van ruim 3.9 millioen. Verder brachten minder op: de accijns op wijn ruim. f 144.000; de accijns op suiker' ruim f 660.000; de couponfoelasting f 52,780.de rechten en boe ten van zegel ruim f 250.000; de dividend en tan tièmebelasting ongeveer 1 millioen, terwijl als van zelfsprekend de opbrengst der loodsgelden op het lage peil der laatste maanden bleef gehandhaafd. Daarentegen stegen in opbrengst o.m. de accijns op geslacht met bijna 395.000 gulden; de accijns-op het gedistilleerd met f 1.487.500.de accijns op bier met f 52.000.de accijns op tabak met ruim f 2.468.000; de omzetbelasting met f 600.000 en de rechten en boeten van registratie met ruim fl.25 millioen gulden. Over de eerste negen maanden van dit jaar was de totale opbrengst clezer middelen f 321.854.143,18. Zij bleven daarmede ongeveer 16 millioen bene den de raming en ruim 27 millioen gulden ten ach ter bij de opbrengst over hetzelfde tijdvak van het vorig jaar. Minder brachten o.m. op: de dividend- en tan tième belasting 8.52 millioen: de rechten op den in voer 23.2 millioen; de accijns op suiker 1.83 mil lioen; de rechten en boeten van zegel ruim 6 mil lioen; de rechten en boeten van registratie 1.21 millioen en de rechten en boeten van successie, van overgang bij overlijden en van schenking 3.8 millioen. Daarentegen brachten o.a. meer op: de accijns op .geslacht 2.34 millioen; de accijns op het gedis tilleerd 3.36 millioen; de accijns op tabak ruim 7 millioen en de omzetbelasting 5.61 millioen. Tweeduizend gezinnen namen de wijk AMSTERDAM 16 October (A. N. P.) Na het bombardement in den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft de bevolking van Tuindorp- Oostzaan, bestaande uit meer dan tweeduizend gezinnen, bijna in haar geheel de wijk geno- nomen, bevreesd voor nieuwe Engelsche lucht aanvallen. Verscheidene gezinnen zegden hun woninghuur reeds op en verdwenen naar veiliger oorden. Het mecrendeel der zoo zwaar getroffen burgerij zocht een onderdak in de nabijgelegen gemeenten Oost- zaan en Landsmeer. De medewerking welke men van alle zijden ondervond was wel zeer groot. Slechts weinigen zouden den nacht in het Tuindorp doorbrengen en wel alleen diegenen die geen plaats konden vinden in de nabijgelegen dorpen, waar alle particuliere woningen, gemeentegebou wen en andere inrichtingen bezet waren. De meeste personen evacueerden geheel uit vrijen wil. Talrijke bewoners waren hiertoe even wel gedwongen, omdat hun woningen onbewoon baar waren verklaard door de betrokken instanties. De Engelsche bommen hebben namelijk een chaotisch en toestand op tal van punten in het Tuindorp veroorzaakt. Enkele honderden huizen, zoowel van de gemeente als van de algemeene wo- ningbouwvereeniging, werden vernield of zeer zwaar beschadigd. Van dit aantal moeten vele hui zen gesloopt worden, daar herstel niet meer mo gelijk is. Voor duizenden guldens huisraad is bovendien verloren gegaan. Velen hebben alles wat zij bezaten, verloren. Verscheidene straten van Tuindorp-Oost zaan, die door de politie werden afgezet, bieden een ruïneuzen aanblik. De autobusramp bij Baflo. Giften van den rijkscommissaris. GRONINGEN 17 October (A. N. P.) De Rijks commissaris, rijksminister Seyss-Inquart, heeft door zijn gevolmachtigde in de provincie Groningen, dr. Conring, den burgemeester een bedrag ter hand la ten stellen, dat zal worden verdeeld onder de fami lieleden van de slachtoffers van de ramp bij Baflo en tegelijkertijd woorden van deelneming laten uitspreken. De rijks-commissaris heeft voorts den directeur van het Academisch Ziekenhuis eveneens een bedrag ter beschikking doen stellen voor de verpleging van de twaalf gewonden. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN De agenda voor de 143ste vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, te houden op Woensdag 23 October 1940, des namiddags te half drie in het Gebouw der Ka mer, luidt: -1. Notulen. 2. Ingekomen stukken 3. Mededeelingen. 4. Goedkeuring verzonden brieven aan: a. de Kamer van Koophandel te Gouda betr. vaar- regeling brug Sloten. b. de Middenstandscentrale voor Haarlem en om liggende Gemeenten betr. Commissie steun Mid denstand. c.'Burgemeester en Wethouders van Haarlem betr. tewerkstelling werklooze hoofdarbeiders. 5. Vaststelling periodieke subsidies 1941. 6. Opheffing Commissie Zakelijken Bijstand aan Gemobiliseerden. 7. Concept schrijven Bureau aan den Secretaris Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart betr. binnenlandsch telegram verkeer. 8. .Rondvraag. S: 'Besloten zitting. Centrale keukens ten behoeve van economisch zwakkeren Ook beter bedeelden zullen er gebruik van kunnen maken Uitreiking van voedsel tegen lagen prijs 's-GRAVENHAGE, 17 October. (A.N.P.) In verband met de binnenkort te verwachten instel ling van centrale keukens in het geheele land, heeft het A.N.P. inlichtingen hieromtrent ingewon nen bij de daartoe bevoegde instanties, en vernam daarbij het volgende: Bedoelde keukens zullen voornamelijk bestemd zijn voor een bepaald deel der bevolking, nl. de economische zwakkeren. Zij zullen slechts worden ingericht ter plaatse, waar daaraan behoefte be staat. Om d>It te onderzoeken is de medewerking ingeroepen der gemeentebesturen, die, op de hoogte der plaatselijke omstandigheden, daarover het beste kunnen oordeelen. Het geheele plan moet worden opgevat als een maatregel om een gevaar voor ondervoeding bij een deel Ader bevolking reeds bij voorbaat tè be strijden. Er bestaat nl. een mogelijkheid, dat'juist bij de economisch zwakkeren dezen winter bezwa ren zullen ontstaan bij het verkrijgen van warm voedsel. Daarom is het noodzakelijk dat reeds thans maatregelen worden genomen om een dergelijk ge vaar te voorkomen. Het is dus eenzelfde maatre gels als reeds in den oorlog van 1914 tot 1918 werd genomen, toen deze keukens eveneens zeer nuttig werk hebben verricht. Het voedsel, dat wordt verstrekt door deze keu kens, moet echter niet worden opgevat als een extra-rantsoen. Het ligt in de bedoeling tegen een zeer lagen prijs dit voedsel ter beschikking te stellen, waarbij echter bonnen voor de verschillen de levensmiddelen zullen moeten worden ingele verd. Hoewel de keukens bestemd zijn voor de minst draagkrachtigen, zal het echter ook voor be ter bedeelden mogelijk zijn hiervan gebruik te ma ken. Ten aanzien van den prijs zal echter reke ning worden gehouden met de draagkracht der betrokkenen. De genomen proeven wezen uit dat goede resul taten op dit gebied mogelijk zijn indien de gemeen ten hierbij medewerking verleenen. De voorberei dingen zijn zeer omvangrijk, daar hierbij o.a. worden ingeschakeld huishoudscholen, de voedings raad, de Dienst der Volksgezondheid en de gemeenten. Vooral het advies van de gemeentebe sturen zal zeer belangrijk zijn, daar het immers hiervan afhangt of een dergelijke centrale keuken zal worden ingesteld. Voorts kan alleen hierdoor worden beoordeeld of er speciale omstandigheden zijn, die de instelling rechtvaardigen. In dit verband kan er nog worden gewezen op de ervaring te Rotterdam, waar dergelijke keukens geruïmen tijd werkzaam zijn en waar men voor 10 cent een portie warm eten kan krijgen. In den laatsten tijd is hierbij een terugloop te constateeren. Samenvattend kan worden gezegd dat de betrok ken instanties voorbereidingen treffen om een eventueel gevaar voor ondervoeding reeds bij vbor- baat te bestrijden. Een officieele publicatie omtrent het resultaat van deze voorbereidingen kan binnen zeer korten tijd worden verwacht. De teelt van land- en tuinbouw- gewasscn. In het persbericht „Teeltplan akkerbouw 1941" van 29. September 1940 wordt een onder scheid gemaakt tusschen gewenschte en niet gewenschte gewassen en wordt de teelt van deze laatste zonder meer verboden. Een absoluut ver bod is dit niet, aangezien de provinciale pro ductie-commissarissen onder bepaalde bedrijfs omstandigheden van dit verbod vrijstelling kun nen verleenen. Nu slaat dit verbod, zooals ook üit de opsom ming van enkele voorbeeledn blijkt, op sommige onzer handelsgewassen, waarvan de zaden het zij rechtsreeks, hetzij na een of andere bewer king te hebben ondergaan voor consumptie be stemd zijn. Er is echter ook een belangrijke groep van andere zaden, die men hier te lande gewoon lijk samenvat onder de aanduiding tuin- er landbouwzaden, om ze van de voorgaande te on derscheiden. Men bedoelt daarmede nl. die za den. welke niet als zoodanig al of niet na een be werking, voor consumptie dienen, maar die uit sluitend gebruikt worden aLs zaaizaad. Hiertoe behooren bijv. groentenzaad, bloemenza-ad. suikerbietenzaal, voederbietenzaad, koolraapzaad, knollenzaad, graszaad klaverzaad en derge lijke. Het spreekt vanzelf dat het geenszins de be doeling is de teelt hiervan geheel te verbieden; wel is het noodzakelijk haar binnen bepaalde grenzen te houden. Te zijner tijd zal een regeing worden bekend gemaakt, waarbij de voorwaarden worden ge steld, waaronder de teelt van deze tuin- en landbouwzaden in 1941 kan worden toegestaan. Interessante restauratiewerken te Culemborg. Een toren dreigde in te storten 100.000 voor befaamd stadhuis. Ook Utrecht krijgt leidslieden in de duisternis. In navolging van de organisatie, welke onder den naam „Uw Leidsman" te Amsterdam in het leven is geroepen, zijn ook in Utrecht plannen voorbereid om te komen tot de oprichting van een dergelijke organisatie. Deze plannen bevinden zich in een vergevorderd stadium en wellicht zal reeds met in gang van de volgende week een geleide-organisa tie beginnen te werken. Een staf van beschaafde en betrouwbare jongelui zal dan het uitgaande publiek tegen 'n kleine vergoeding den weg wijzen door het in duister gehulde straten. De Utrechtsche organi satie ondervindt de instemming van vele instanties o.a. van de V.V.V., van „Horecaf" en van de zijde van de politie. Politieke relletjes ontoelaatbaar. Het A.N.P. meldt: De hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage vestigt er, wellicht ten overvloede, de aandacht op, dat leden van afweer-organisaties van politieke groepen, niet het recht hebben bewapend te zijn. Evenmin zal worden geduld, dat door het pu bliek op ontoelaatbare wijze wordt gereageerd op een toelaatbaar optreden door leden van afweer-or ganisaties, zooals bijv. het op gepaste wijze colpor- teeren of het houden van een toegelaten optocht. In al deze gevallen zal door de politie met kracht en indien noodig met geweld worden opge treden en zal niet worden geschroomd om de scherpste maatregelen te treffen, teneinde de vóór alles gewenschte openbare orde en rust te hand haven of te herstellen] De hoofdcommissaris, een beroep doende op de ordelievendheid der Haagsche burgerij, vertrouwt, dat ieder goedwillend burger het zijne er toe zal bijdragen botsingen of ongeregeldheden van poli- tieken aard te voorkomen of te vermijden. Een ieder bedenke "daarbij, dat in dezen tijd het uitlokken of veroorzaken van politieke relletjes van onberekenbare gevolgen kan zijn op een ge- regelden gang van zaken, bij welker handhaving en bevordering allen belang hebben en waaraan dus allen, zonder uitzondering, naar hun beste ver mogens dienen mede te werken. Vandaar dat de Haagsche hoofdcommissaris met klem waarschuwt tegen dat soort ordeverstoringen, tegen de bedrijvers waarvan hij de strengste maat regelen in uitzicht stelt. "N het historisch zoo merkwaardige stadje Culemborg aan de Lek zijn thans inte ressante zaken aan de orde. Het gaat om de restauratie van twee bijzondere bouwwerken, die de romantiek van verre dagen symbollseeren: de Binnenpoort en het stadhuis. De Binnen- of ook wel Langmeerpoort ge naamd', vormde sedert den dag, dat men de verzakking der fundamenten constateerde een bron van verschillende verrassingen. De geschiedenis van de afsluiting voor het ver keer af en het moment, dat de officier van jus titie te Utrecht waarschuwde de heele buurt te zullen ontruimen, omdat er gevaar bestond voor instorting tot het restauratiestadium van thans toe, is op zijn minst genomen opmerke lijk En met het befaamde stadhuis, dat tot een der fraaiste in den lande behoort en op de lijst der 100 belangrijkste monumenten in Nederland vermeld staat, is het niet veel an ders. Een ingrijpend restauratieplan, dat f 100.000 vraagt, zal hier binnenkort ten uit voer gelegd worden. AGENDA VOOR BEVERWIJK. VRIJDAG 18 OCTOBER Luxor Theater, Breestraat: „Morgen gaat 't beter" en bijprogramma, 7.30 uur. ZATERDAG 19 OCTOBER. Luxor Theater, Breestraat: „Morgen gaat 't beter" en bijprogramma, 7.30 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. VRIJDAG 18 OCTOBER Thalia Theater: „Moeder", 7.15 uur. Rex Theater: „Hoera, ik ben papa", 7.15 uur. Bioscoop De Pont: „Goud7.15 uur. ZATERDAG 19 OCTOBER. Thalia Theater: „Moeder", 7.15 uur. Rex Theater: „Hoera, ïk ben papa", 7.15 uur. Bioscoop De Pont: „Goud....", 7.15 uur, AGENDA VOOR HAARLEM. Heden: VRIJDAG 18 OCTOBER Rembrandt Theater: Trenck de Pandoer, 2.30, 4.45 en 7 uur. Luxor Theater: Cabaret Wolga, 2.30 en 69.30 uur doorl. voorstelling. Frans Hals Theater: „Levensspiegel". 2.30 en 7 uur. Cinema Palace: Kamermeisje 3 x bellen, 2, 4.45 en 7 uur. ZATERDAG 19 OCTOBER. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Voor den aanleg van het kanaal, dat het gemeentelijk sportterreinen-complex in de Watergraafsmeer te Amsterdam zal omringen, zijn de graafwerken in vollen gang. (Foto Pax Holland.). Wij zullen echter beide objecten afzonderlijk beschouwen en eerst beginnen met den roman van de oude baksteenen poort, waartegen de huizen aan weerszijden dicht aangebouwd zijn en die als het ware een sluitsteen vormt van Culemborgs binnenstad. De vierkante plompe toren uit de vijftiende eeuw vormde voor het oog feitelijk steeds het meest solide bouwwerk van het heele stadje. En daarom hoeft het niet te verwonderen, dat de oudheidkundige vereeniging „Voet van Oudheusden" het plan opvatte, in dit merkwaardige gebouw met zijn twee verdiepingen een vergaderzaal met museum in te richten. Men was reeds bezig met de inwendige veranderingen, toen de gemeente-architect de ontdekking deed, dat de toren verschillende scheuren vertoonde. Dadelijk werd het advies van Rijksmonumenten zorg ingewonnen en dat viel bijna ontstellend uit. De heele poort moest zoo gauw mogelijk wat de benedenzijde betreft vernieuwd worden: de steen was door de dreuningen van het verkeer moe ge worden en het heele bouwwerk was ernstig in ge vaar Vooral met de fundamenten het oudste gedeelte van dit vroegere vestingwerk van Cu lemborg was het zeer slecht gesteld, waardoor de toren begon te hellen. Het bovenstuk, in de zestiende eeuw door een der eerste graven van Culemborg, Floris van Pallandt, erop gezet was nagenoeg nog gaaf, doch werd natuurlijk ook be dreigd. Met stutbalken werd dadelijk ingegrepen, terwijl de doorgang voor het zware rijverkeer werd gesloten alleen de luxe auto's mochten nog passeeren. Toen kwam de genoemde waar schuwing van den officier van justitie, die tot veel ingrijpender maatregelen noopte. Het schrik beeld. dat dit trotsche stadssymbool plotseling met een doffen slag ineen zou storten, zorgde dat er achter de restauratiemaatregelen kracht gezet werd, welke maatregelen een som van f 45.000 zullen vragen, waarvan het rijk. 40 en de pro vincie 10% betaalt. Een en ander zal uitgevoerd worden onder leiding van den architect B. v. Bil- derdijk uit Dordrecht Korten'tijd geleden begon van de Waal's industrie te Amsterdam zware ijzeren buizen den grond in te heien.maar toen volgde een nieuwe verrassing. Ondanks deskundige proefboringen wilden deze steunpijlers dicht naast de muren van den toren ineens niet verder naar. beneden. Men zat met de handen even in het haar: hoe moest men een ijzeren fundeering waarop de heele toren zou komen terusten, bewerkstelligen, wanneer de palen ondanks alle moeite star boven den grond bleven staan? Nieuwe onderzoekingen, nieuwe beraadsla gingen En tot ieders verbazing bleek, dat de fundamenten van het bouwwerk in trapvorm naar weerszijden uitliepen; dus een soort versnijding vertoonden. Hoe is het mogelijk, dat wij dat bij het boren niet bemerkt heb ben, riep men uit. Ja hoe het kon, begrijpt thans nog niemand, maar het feit is er. Daar de huizen aan weerskanten dicht tegen de historische poort aangebouwd zijn, beleeft men thans het merkwaardige schouw spel, dat men in het pakhuis van een kruide nierswinkel palen staat te_ heien, terwijl op handgrijpen nabij de pondjes suiker enz. af gewogen worden Aan de andere zijde heeft men ook een uit bouw moeten sloopen om een stalen wand van palen t.w. steeds drie holle buizen van 3 a 4 meter boven op elkaar den bodem in te krij gen. Wanneer deze geheel weggeheid zijn, worden zij op den beganen grond afgedekt door ijzeren balken, die dwars door de dikke poortmuren heen moeten Eerst wanneer het heele gevaarte prae- tusch op ijzer rust, kan men ertoe over gaan den grond terzijde open te woelen en de zieke fun damenten te verwijderen om deze te vervangen door andere, die ook wel weer een paar eeuwen mee kunnen Nu echter nog een verrassing: toen men den «■rond, die in het binnste van de loodrecht weg geslagen buizen omhoog gedreven werd, eens wat nader bekeek, was een ieder verbaasd. Eerst zand, dan zwaar geperst veen, vervolgens een mengsel van veen en klei en tenslotte weer zand, steeds grover wordend, totdat het tenslotte overging ingrint. Steentjes van tienduizenden jaren geleden, herinnerend aan die dagen, toen de Lek ook nog daar stroomde, waar nu de toren zich in zijn grijze oudheid verheft Op enkele honderden meters afstand van de poort, verheft zich een juweeltje van oude bouw kunst: het stadhuis met zijn trapgevel, bekroond door een stijlvol koepeltje. Het is de schepping van den Belgischen meester Rombaut Kelder mans in 1554; een zekere luchtige charme be- heerscht het geheel. Toen voor 2 a 3 jaren aan de Oostzijde een uit puiling ontdekt werd. sloeg de schrik iedereen om het hart. De ijzeren ankers hielden alles nog bij elkaar, doch de „wond" begon een gevaarlijk aspect te vertoonen. Deze verzakking werd aan leiding. dat men het stadhuis eens wat nader ging bekijken en ontdekte, dat in den loop der jaren veel bedorven was. Of om het met de woor den te zeggen, die de burgemeester van Culem borg, de heer Y. Koestra, die wat trotsch op zijn mooie stadje is en uitstekend ten aanzien van his torische zaken geörienteer-d is, gebruikte; Men heeft heel wat verprutst. In het interieur werden allerlei schotten getimmerd, die er heelemaal niet thuis hoorden. Er ontstonden deuren en ramen, naarmate het te pas kwam Dr. J. Kalf, de inspecteur voor kunstbescher ming, moet bedroefd het hoofd geschud hebben. Hij stemde dadelijk in met een ingrijpend res tauratieplan, waarvoor een hoogere subsidie dan het normale percentage ter beschikking zal wor den gesteld. Het heele interieur wordt bij wijze van spreken ondersteboven gehaald en het parool luidt: terug naar den ouden toestand! De secretarie gaat naar beneden, zoodat de hal, waar vroeger de schepenen het vonnis velden over Culemborgsche zondaars, ook weer vrij zal komen te liggen. De raadszaal wordt B. en W.- kamer en het archief eens de oude hu met een magnifieke schouw wordt inSt^! vergaderlokaal. Honderdduizend gulden veel geld zijn. maar dan wordt het stadl nog meer een bezienswaardigheid dan v»] Hoe zuinig men op dit gebouw is m0ep- uit het feit, dat het heele interieur' gestm zware balken voor luchtgevaar. terwiiln nen leeuwtjes, die den ingang sierdenw—' gepakt in de duistere kelder andere'da wachten. Ook aan den buitenkant Wn3f' stadhuis heelemaal opgeknapt en zal rig met zijn oude „kaak" de schandpaal booswichten vroeger „aan de kaak" gestS?^ den, een nog suggestiever getuigenis dagen, toen Culemborg een zelfstandig was. 8 Zeer binnenkort hoopt men met de wei* heden onder leiding van den architect Alhe* Essen uit Voorburg te beginnen. De beworw* het stijlvolle gebouw trekken dan tiidelKt een oud heerenhuis om straks met een „ahweer binnen te treden. Meer ria'6^ zullen zij dan dankbaar zijn voor de zore h gemeente aan haar oude monumenten hè. zonder welke Culemborg niet meer zou zijnuieDw 484ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 14de Itfst Trekking van Donderdag 17 October 19K) Hooge Prijzen f 1.000.— 1018 13122 f 400.— 4493 200.— 4982 6548 15713 21497 f 100.— 2163 3305 3612 5224 5421 6770 10009 11756.13388 14789 15293 15758 15985 18130 24316 Prijzen van f 70. 1067 1260 1504 1511 1574 1606 2044 2068 2286 2419 2611 2673 2919 3022 3036 3297 3385 3691 3721 3746 3888 3904 3929 4003 4037 4140 4145 4403 4426 4607 4631 4553 4688 4739 4845 5030 5031 5321 5339 5453 5478 5583 5619 5670 5672 5849 5922 6021 6148 6521 6674 6693 6716 6815 6857 6860 6944 6950 6963 7044 7056 7080 7302 7353 7460 7568 7616 7646 7723 7814 7873 7924 7969 8078 8225 8294 8306 8368 8392 8622 8632 8713 8857 8895 8896 9028 9081 9128 9385 9481 9710 9849 9859 9860 9880 10062 10087 10135 10320 10467 10485 10518 10554 10623 10745 10858 11021 11101 11320 11404 11475 11628 11719 11751 11773 11816 11847 11900 11983 12030 12078 12145 12272 12604 12681 12774 12775 12867 12911 12948 13001 13023 13111 13131 13162 13415 13527 13557 13600 13637 13823 13880 13965 13981 14011 14030 14062 14164 14320 14323 14355 14571 14595 14690 15177 15190 15299 15533 15571 15614 15721 15830 15901 16011 16059 16257 16493 16815 16851 16938 16954 17027 17029 17140 17145 17210 17289 17291 17330 17383 17400 17407 17444 17455 17586 17864 17915 18086 18204 18251 18288 18300 18327 18434 18550 18551" 18622 18888 19080 19281 1932-7 19669 19721 19932 19957 20208 20288 20345 20402 20408 20880 21044 21179 21289 21315 31325 21432 21919 21969 22037 22123 22260 32267 22535 22578 22763 22799 22805 22656 22871 22920 22963 22994 23116 23183 23462 23579 23859 23979 24170 24371 24410 24682 24884 Nieten 1030 1040 1069 1076 1087 1136 1215 1229 1224 1267 1293 1296 1318 1370 1424 1465 1517 1519 1566 1569 1576 1605 1617 1651 1654 1765 1777 1791 1872 1936 1968 2052 2053 2089 2136 2165 2172 2260 2270 2293 2328 2339 2432 2433 2513 2664 2666 2689 2696 2722 2746 2756 2794 2895 2916 2933 2952 3058 3067 3085 3164 ,3215 3225 3257 3316 3317 3356 3378 3436 3443 3485 3492 3598 3623 3671 3719 3754 3788 3793 3631 3889 3905 3948 3949 3969 4001 4011 4043 4063 4100 4117 4178 4224 4227 4241 4269 4286 4287 4301 4323 4354 4368 4376 4390 4392 4400 4433 4436 4454 4495 4497 4501 4504 4527 4600 4646 4701 4740 4753 4772 4787 4888 4942 4947 4965 4974 5025 5038 5151 5216 5231 5296 5305 5316 5340 5407 5455 5456 5465 5475 5564 5593 5602 5820 5688 5T65 5812 5820 5835 5836 5845 5901 5903 5924 6018 6024 6031 6136 6167 6172 6210 6300 6311 633Q 6350 6372 6461 6468 6575 6608 6618 6671 6696 6699 6827 6870 6901 6904 6956 7011 7039 7196 7268 7276 7281 7297 7330 7341 7355 7360 7430 7455 7457 7461 7507 7510 7524 7527 7549 7551 7553 7587 7591 7598 7648 7652 7680 7691 7747 7791 7876 7879 7881 7893 7913 7945 8008 8056 8076 8171 8179 8212 8220 8295 8301 8333 8358 8439 8477 8567 8591 8763 8807 8815 8875 8922 8972 8987 9022 9041 9103 9106 9146 9204 9214 9282 9332 9371 9434 9449 9455 9472 9526 9564 9612 965T 9679 9717 9718 9782 9836 9865 9977 ÏOO:* 10066 10068 10136 10159 10171 10176 10212 10231 10259 10388 10390 10446 10486 10498 10524 10534 10602 10625 1067110673 10713 10743 10789 10800 10810 10820 10855 10892 10952 11049 11141 11153 11180 11193 11211 11228 11283 11300 11361 11375 11444 11467 11478 11527 11545 11555 11566 11577 11580 11598 11703 11704 11760 11793 11798 11820 11827 11857 11886 11889 11917 11955 11958 11970 11977 U979 11982 12052 12067 12073 12077 12143 12 152 12197 12305 12338 12354 12443 12464 12549 12557 12611 12618 12701 12743 12801 12855 12881 12887 12900 12955 13034 13092 13102 13171 13275 13297 13322 13338 13343 13368 13377 13385 13413 13446 13496 13534 13541 13649 13652 13661 13664 13717 13730 13844 13851 13853 13855 13935 14015 14017 14022 14078 14084 14175 14264 14317 14327 14345 14348 14480 14487 14498 14554 14561 14574 14580 14587 14611 14622 14650 14654 14656 14675 14730 14746 14748 14824 14864 14932 14935 14945 149 48 14963 15006 15081 15124 15129 15132 15138 15150 15184 15256 15292 15331 15429 15430 15469 15496 15540 15541 15587 15598 15634 15690 15693 15697 15708 15714 15727 15794 15876 15889 1601» 16025 16064 16088 lèl02 16142 16172 16189 16225 16226 16229 16237 16238 16271 16277 16313 16322 16388 16410 16443 16545 16567 16577 16629 167v9 16767 16885 16897 16944 16947 16956 16973 17043 17100 17108 17130 17144 17147 17167 17247 17293 17309 17324 17325 17342 17357 17372 17382 17386 17437 17457 17461 17507 17510 17553 17604 17620 17623 17628 17637 17765 17799 17849 17929 179«5 18006 18014 18058 18136 18203 18214 18253 18289 18362 18377 18413 18433 18484 18562 18569 18393 1Ö632 18648 18658 18719 18733 18759 18765 187$ 18794 18795 18842 18843 18870 18876 18944 1895» 18961 18973 19000 19002 19060 19133 19152 19163 19234 19288 19318 19402 19527 19625 19637 196» 19716 19820 19846 19847 19854 19863 19912 19934 Ï9942 19948 19952 20016 20018 20031 20047 2j»]J 20103 20140 20245 20266 20301 20353 20493 2033» 20561 20578 20764 20782 20799 20845 20883 -09" 20993 20999 21011 21039 21076 21100 21112 21153 21248 21357 21380 21387 21392 21427 21429 2145' 21530 21542 21546 21605 21607 21616 21649 217M 21772 21778 21785 21804 21825 21847 21888 21908 21915 21966 2'2026 22088 22126 22155 22186 221»» 22201 22222 22230 22235 22240 22249 22275 22281 22285 22286 22340 22341 22394 22442 22444 224W 22504 22514 22553 22621 22622 22641 22667 22568 22678 22682 22751 22765 22774 22795 22819 228W 22867 22868 22902 22917 22918 22961 22962 220SU 22999 23087 23100 23112 23186 23280 23299 23J» 23452 23473 23587 23638 23652 23665 23739 238U 23881 23882 23885 23913 23927 23956 24000 2W» 24086 24154 24189 24292 24294 24319 24338 2M» 24398 24427 24433 24511 24525 24533 24569 2» 24608 24621 24631 24632 24660 24688 24704 24 Mt 24726 24790, 24832 24842 24849 24958 24960 248» VERBETERINGEN 13270 mz. 13217; 17943 mz. met f 70.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2