Bonnen die thans geldig zijn: BEVERWIJK l[oe('er" met ^athe Dorsch en Paul Hörbiger. 'oont da11 ^et T^aüa-Theater deze week Z» veri.aChte film „Moeder" met Kathe Dorsch •B* Hörbiger in de hoofdrollen. Een. verhaal ft'*- „ytioneelec smuk, maar juist ontroerend gjitf 5®'volI(j en werkelijkheid. Om de kwalitei- 3 fl" £i]nl op te noemen, zou te ver voeren. we met te zeggen, dat „Moeder" een 0? film is- 0°k de Pers is zonder uitzonde- -aj| over de kwaliteiten van deze film. het „Rotterd. Nieuwsblad": S van zeer hoog gehalte jathe Dorsch en Paul Hörbiger in „Moeder". meesterlijk draaiboek van Gerhard Men- 1 en de noblesse van een tot in geringe details "de regje. Tot die regie rekenen we ook den ««repten spelstijl. Elke scène is opgebouwd in én concentratie. Uit het spelersmateriaal is Erdoor meer gehaald dan anders het geval zou ^geweest Vooral de kinderscènes zijn verras- natuurlijk. Maar ook een Kathe Dorsch, ^de moederrol vertolkt, heeft alles gegeven, wat U'* begaafde actrice te berde kon brengen En vervolgens verdient Paul Hörbiger een Scheiding om de sobere, suggestieve creatie o. den sympathieken huisvriend, die, hoewel zijn tóchtere huwelijksaanzoeken onbeantwoord blij- vreugde en geluk vindt in het vaderlooze ge- ?in getuige mag zijn van een heroïsche moeder- ^Boeit van het eerste tot het laatste beeld. het wonderlijke, is, dat nergens sprake is van téche romantiek of overdreven sentiment, euve- die zoo iicht den best bedoelden studio-arbeid jasen schaden. j)e Maasbode": ....Een zeer sterke en doorvoelde film [iü.Er is misschien geen hachelijker gegeven ver een film denkbaar dan dat, waarbij de moe s-de moederliefde in het middelpunt staat. Waar- Sinlijk zijn vroegere Amerikaansche films met dergelijk gegeven schuld aan het wantrouwen, at men onmiddellijk koestert tegen die f ilmwer- die het woord „moeder" in hun titel hebben ipjénomen, want deze Amerikaansche films liepen n/ar al te vaak over van een valsch pathos en een jffltimentaliteit, die niet bij het onderwerp pasten. Bjj dit 'onderwerp past eenvoud en eerbied en een urm hart en wij vinden met eendge verbazing iae eigenschappen terug in de film, die Gustav voor de Ufa maakte. Ucicky was wel de bij wien men een onderwerp als „Moeder" '8veilige handen zou veronderstellen; hij is im- sis de maker van eenige krijgshaftige historische üms en van een paar avonturen-films, die allen vel kwaliteiten bezaten, maar zeker geen fijn-ont- tikeld gevoel deden veronderstellen. deze veronderstelling heeft Ucicky een schit- de revanche genomen, hij maakte een sterke ifseliilm rond een domineerenide moeder-figuur film met rake accenten en getuigend van veel f?;oelen aanvaardbare pathetiek .Deze eind-huldiging werd geen lawaaierige jse, maar een stille, getemperde hulde, een ürjkwekkend slot aan een aandoenlijke film. Ucicky blijkt de geheele film door meester te ::ven van de moeilijke stof. .....Kathe Dorsch speelt deze moeder sober, na: met veel gevoel, als een van de groote, do- iceerende vrouwenfiguren, die in de herinnering Ëj.m Xïast haar zien wij vele goede rollen, o.a. van Sftiger als de familie-vriend, maar van het ra-te belang was ditmaal de regisseur, die dit £=s leidde tot een der sterkste en meest door- rede Moeder-films, die wij ooit op het witte doek ga...." M Volk": Een mooie film is „De Moeder". Mooi voor- dm het ontroerende verhaal, dat regisseur Gustav Ucicky vertelt. Een verhaal, dat zeer afwijkt van at scenario van de meeste Amerikaansche films, c* wij te zien krijgen en dat ons daarom nader r.üt dafi het klatergoud van menige uitbundige aw. «t gebeurt niet vaak, dat men op het witte doek femensch in zijn dagelijksche leven te zien krijgt; «hu, in deze film wordt de hoofdrol gespeeld door w vrouw achter de waschtobbe. Een vrouw, die wduwe is en vier kinderen heeft groot te bren ts Over een tijdsperiode van ongeveer veertig rar volgt men het leven van deze energieke, zich wüerende, moedige vrouw, die alleen maar moe- è.*k Een verhaal zonder sensationeelen opsmuk, kampei zou men haast zeggen voor de film, maar pist ontroerend in zijn eenvoud en werkelijkheid, hooglied op de liefde, de kracht en de goed- «id der moeder. fit verhaal wordt zeer goed gespeeld. In de eer- jtf praats door Kathe Dorsch, die hier een werlte- groote rol vervult, en verder door Paul Hör- m en Wolf Albach-Retty. Niet het minst dankt t'lm haar bekoring aan het natuurlijke, zui- spel van een aantal kinderen. «nmooie film is „De Moeder"...." Nutsbibliotlieek gaat weer open. Naar wij vernemen zal a.s. Zaterdagmiddag 5 örie de Nutsbibliotheek haar poorten 2 °penen V00r het uitleenen van boeken. De ouotheek zal voortaan eiken Woensdag en Za- Jiaagmtddag van half drie tot vijf uur geopend „Hoera, ik ben Papa". Een klucht met Heinz Rühmann in de hoofdrol. Hieronder een beschrijving van den inhoud. Peter Ohlsen is een zeer charmante jonge man, met wien zijn talrijke vrienden en vriendinnen zeer ingenomen zijn geheel in tegenstelling met zijn vader, Ludwig Ohlsen, die zich alle mogelijke moeite geeft, zijn eenige jongen, aan wien hij met groote liefde hangt, iets meer van den ernst des levens en moreele plicht tot werken en tot bezin ning bij te brengen. Kort voordat Peter zich op zijn plezier-wereld- reis begeeft, komt hij in ernstige botsing met zijn vader, die hem, daar niets helpt hem te over reden, een ultimatum stelt; wanneer Peter tot een bepaalden termijn zich niet bereid verklaart, als medewerker op de plantage van zijn vader einde lijk een behoorlijk leven te beginnen, dan zal hij wat beleven. Maar ook dit ultimatum helpt niets. Peter vat de dreigementen van zijn vader niet ernstig op en viert onbezwaard het afscheidsfeest met zijn vrienden en vriendinnen, onder wie de temperamentvolle Nina zijn lichtzinnig hart het meest interesseert. Hij vermoedt niet in welken vorm het noodlot zijn vader een bondgenoot heeft gestuurd. Van het afscheidsfeest thuisgekomen, vindt Peter in zijn bed een slapend kind. Een schattige kleine jongen van ongeveer 4 jaar, die hem, ontwakend, met de woorden „goeden morgen pappie" begroet. Peter is stomverbaasd. Mevrouw Koch, zijn hos pita, kan hem over het kind niets anders mede- deelen, dan dat gisteravond plotseling een jonge voruw kwam opdagen, die het kind met een brief voor mijnheer Peter Ohlsen heeft afgegeven. In den brief staat kort en bondig, dat de met „Margarete" onderteekende brengster van het kind er genoeg van heeft in de toekomst alleen voor het kind te zorgen en dat Peter zich nu eindelijk ook om de kleine Hans moet bekommeren. Tenslotte is hij toch de vader! Geheel uit het even wicht geslagen, besluit Peter toch dadelijk zijn plicht te vervullen en de moeder van Hansje te trouwen. Aan de hand van zijn dagboek stelt hij vast wie de bewuste Margarete is en reist naar den Rijn, waar ze woont. Maar slechts om een stralende moeder van een gezonde tweeling te vinden, die juist dien dag gedoopt moesten wor den. Margarete ontkent de moeder van Hansje te zijn of iets met die geschiedenis te maken te hebben. Hij ontmoet dan Kathrin Gebhardt en van nu af aan loopt alles heel anders. Met Hansje is een nieuwe geest in Peter geva ren. Wat zijn vader tot dusver niet heeft bereikt, n.l. uit Peter een vlijtig ja zelfs een werkzaam mensch te maken, dat gelukte Hansje in een om mezien. Peter bereidt zich op zijn examen voor en laat zich ook niet van de wijs brengen, wan neer hij meer en meer op Kathrin verliefd wordt en hij, door haar onverholen vriendschap met zijn vader, van klare jaloezie geplaagd wordt. Wel dra weet hij niet meer van wie hij meer houdt, an Hansje of van Kathrin. De groote verrassing, die dan volgt, zullen we maar liever niet verklappen. NIEUWE ZAAK VAN SIMON DE WIT GEOPEND. De tweede zaak in de winkelgalerij, de kruideniers winkel van de fa. Simon de Wit, is Donderdag middag geopend; reeds spoedig hadden de ver- koposters de handen vol werk om de klanten te bedienen. Het is een fraaie en modern ingerichte winkel: van alle artikelen, die in een levensmiddelenbedrijf thuis behooren, is er een ruime sorteering aan wezig. Verschillende artikelen, die bij elkaar behooren, zijn in vier afdeelingen in de vitrines en de étalage gerangschikt. Hierdoor voorkomt men combinaties als vleeschwaren en waschartikeleii, die men het liefst zoo ver mogelijk van elkaar gescheiden houdt. Voor de chocolaterie zijn fraaie vitrines met stalen ramen geplaatst en ook andere artikelen zijn in Amerikaansche stalen kasten en tanks geborgen, zoodat de zaak er keurig uitziet. Een electrisch kas register van het nieuwste soort notert de boodschap pen en telt er tegelijkertijd de omzetbelasting bij op. In de étalage is een groote sortering van allerlei levensmiddelen uitgestald. Achter den winkel is een groot magazijn; ook de geheele eerste étalage is als magazijn ingericht. Op de tweede étage is de woning van den winkel chef. De rayonchef, die ons rondleidde, deelde mee, dat deze winkel de vierde is, dien de firma Simon de Wit in zeer korten tijd heeft geopend. Hij ver klaarde zich zeer ingenomen met dit winkelpand, dat, wegens de flinke bergruimte en den fraaien stand aan alle eischen voldoet. EEN POPULAIRE LOTERIJ. Wij vernemen, dat de Vereeniging „Holland Huizen" besloten heeft ook dit jaar haar jaar- lijksche traditioneele loterij met aantrekkelijke prijzen te houden. Het sympathieke doel dat deze Vereeniging nastreeft, nl. de instandhouding van haar Huis, het Holland Huis in Brussel, mag nu wel als algemeen bekend worden verondersteld. Vooral dit jaar heeft zij gemeend niet te moeten achterblijven om haar steentje tot den economischen wederopbouw van ons land bij te dragen. Deze steun in het koopen van een lot kan daarbij nog een verrassende belooning vin den in het winnen van één der schitterende hoofdprijzen. Scène uit „Hoera, ik ben Papa." WONINGBOUW. De heer C. de Feber alhier zal aan de Bur gemeester Rambonnetlaan vijf woonhuizen met steenen schuren bouwen. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer C. Deutekom slaagde aan de Gem. Universiteit te Amster dam voor het le gedeelte van het artsexamen. VERGADERING JONGE OUD-KATHOLIEKEN. Woensdagavond hield de Vereeniging van Jonge Oud-Katholieken „D.G.S." een goed bezochte ver gadering in het O. K. Vereenigingsgebouw, die werd geopend door kapelaan A. C. van de Poll, die een kort welkomstwoord sprak. De heer R. M. Wiljouw bracht verslag uit van enkele fietstochten-, en mej. A. Zwemmer van de tweedaagsche bondsconferentie op 28 en 29 Septem ber jl. te Hilversum. Kapelaan Van de Poll las eenige schetsen van Nono, welke door hun specifiek Amsterdamsch dialect veel vroolijkheid veroorzaakten. Na de pauze, waarin een verloting plaats vond, werd een reciteerwedstrijd gehouden-, die werd in geleid door den heer C. van der Plas met een eigen gedicht: „Van de d-uisternis naar het licht". Er wer den prijzen toegekend aan mej. M. Vis, den heer Th. Vis en mej. A. Stam. De voorzitter spoorde de aanwezigen aan, de vereeniging in dezen moeilijken tijd te blijven steu nen. Voetbal H. S.—V. S. V. V. komt uit met: Michel, v. d. Gevel, Voet, Paulus, De Vries, Van Osch, v. d. Kuyl, v. d. Lugt, Balvers, Sterk. Distributie-nieuws. Naar gemeld wordt zal op last van het departement van Landbouw en Visscherij geen melkbrood meer gebakken mogen worden. is weer gevestigd is het gebouw Qen heer Jenninga, J. P. Coenstraat. „Perpetuum Mobile". jihet Hervormd Vereenigingsgebouw in de 'F*™ 201 a-s- Zaterdag de bekende kleu- um van chr. Pointl „Perpetuum Mobile" 6eUWige kringloop der natuur) vertoond aen. Deze film is door verschillende bladen lüin beoordeeld. In Haarlem heeft deze su er weken lang avond aan avond volle to, fokken. W-vn^^kl zullen vele ingezetenen Zater- ry- °na naar het Vereenigingsgebouw trek- ttonj. Hun wacht een aangename en leerzame BROOD BON 10 t. m. 22 October. BON 11 v. 21 t.m. 29 Oct. 2000 gr. brood of 2500 gr. roggebrood. KOFFIE EN THEE Bon 114 Algem. Distributie- bonboekje van 28 Sept. t/m 8 November 1/2 pond kof fie of 3/4 ons thee. SUIKER BON 109 Algem.Distributie boekje. Van 28 Sept.-25 Oct. 1 K.G. Suiker VIEESCH EN VLEESCHWAREN BON 05 vleesch van de Vleeschkaart. Van 21 Oct. t.m. 3 Nov. 100 gr. rund-, kalfs- of varkensvleesch of ongesmolten vet. BON 05 „worst of vleesch waren" 75-150 gr. vleesch waren BON 04 geldig t.m. 27 Oct. ZEEF BON 55 T.m. 12 Nov. 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr zeep vlokken of 250 gr. zelf werkende waschmiddelen of 200 gr vloeibare zeep. HONDENBROOD BON 4 Tot 31 Oct. Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr. 3: 8 K.G. Gr. 4: 5 K.G. Gr. 5: 4 K.G. Gr. 6: 3 K.G Hon- denbrood wordt alleen verstrekt voor groote ras honden of ingeval men meer dan één hond heeft. MEEL- EN GRUTTERSWAREN BON 78 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 1/2 pond tarwebloem of tar wemeel of boekweitmeel of roggebloem of rogge meel of zelfrijzend bak meel of gruttenmeel. BON 76 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 250 gr. rijst of rijstemeel of rijstebloem. BON 77 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 250 gr. havermout of havervlok ken of gort of grutten. BON 28 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 100 gr. maizena of griesmeel of puddingpoeder BON 15 Algem Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 100 gr. macaroni of vermicelli of spaghetti. SCHEERZEEP BON 116 T.m. 31 Dec. 50 gr. scheerzeep of 1 tube scheercrême of 1 pot PETROLEUM ZEGEL PERIODE 6 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken). T.m. 2 Nov. 2 Ltr. KATTENBROOD BON 4 Tm. 31 Oct. 11/2 kg. Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. BOTER EN VETTEN BON 05 tot 12 Boterkaart T.m. 18 Oct. 1/2 pond boter. BON 05-06-07 Vetkaart. T.m. 18 Oct. 1/2 pond marga rine of boter. BON 08 Vetkaart. T.m. 18 Oct. 1/2 pond boter of 1/2 pond gesmolten spijsvet. BON 09-10-11-12 Vetkaart 1/2 pond boter met reduc tie van 10 Cent p. 1/2 pond BRANDSTOFFEN. BONS 01 02 05 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid. BONS 01 02 03 04 05 06 Bonkaart distributie cen trale verwarming: 1 een heid. Bons, gemerkt: Brandstof fen, één eenheid, le perio de: 1 eenheid. Bons, gemerkt: Cokes, één eenheid, eerste periode: 1 eenheid. BONS 04 05 06 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid turf. (Wenscht men geen turf, dan kan men op deze bons later andere brandstof fen betrekken). Bons gemerkt: auto-anthra- ciet: 1 H.L. anthracietnoot- jes IV of V. Alles geldig tot en met 31 October. Het werkkamp „De \osseberg" heeft plaats. Het bureau voor Jeugdregistratie te Velsen schrijft ons: Van de Moderne Centrale voor Werkloozenzorg vernemen wij dat er met ingang van Maandag 28 October a.s. weer een aantal werklooze jongens en jongemannen, tusschen 16 en 24 jaar oud. geplaatst kan worden in het Werkkamp ,De Vosseberg" te Vierhouten. Dit kamp is gelegen in één van de mooiste gedeelten van de Veluwe en biedt plaats aan circa 170 deelnemers. Er worden werkzaamhe den van allerlei aard verricht en de deelnemers ontvangen f 1.75 zakgeld per week. De Moderne Centrale voor Werkloozenzorg is een instelling van het N.V.V. Het kamp is echter ook toegan kelijk voor jongeren, die geen lid zijn van een modernen vakbond. Verdere inlichtingen ver strekt het gemeentelijk bureau voor Jeugd registratie, Casembrootzijstraat IJmuiden, waar men zich ook voor deelneming kan opgeven. Dit moet zoo spoedig mogelijk en uiterlijk Woensdag 23 October a.s. geschieden. Ook ouders van jongens die in aanmerking komen, kunnen zich voor inlichtingen bij de Jeugdre gistratie vervoegen. De leiding van het bureau beveelt de kampen die aangekondigd worden, van harte aan. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter kennis, dat de verzoeken van: De N.V. Ijsfabriek en Koelhuis IJvries, te IJmuiden, om vergunning tot.het uitbreiden van het koelhuis, staande op de perceelen ka dastraal bekend gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, Sectie I, nos. 1052 en 2273, plaatselijk bekend Kanaalstraat 4, door het daarin plaat sen van drie electromotoren, elk met een ver mogen van V/2 P.K. b. de Maatschappij tot Exploitatie van Kooksovengassen (Mekog) te IJmuiden, om vergun nning tot het uitbreiden van het gas- splitsings-apparatuur in het op perceel kada straal bekend gemeente Velsen, Sectie A no. 1127, plaatselijk bekend fabrieksterrein staande gassplitsingsgebouw, door net daarin plaatsen van vier electromotoren van resp. 40, 40 en 29 K.W. en 2 P.K., dienende voor de aandrij ving van resp. één kooksgasblower, één tandwiel oliepomp en twee roteerende menggascompres soren; de Vleesch- en Conserven-Industrie „Christopha" te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden van het in perceel 2e Haven straat no. 1 en la, kadastraal bekend gemeen te Velsen, afd. IJmuiden, sectie L. no. 464, ge vestigde conserveeringsbedrijf van vleeschwaren door het plaatsen van drie steriliseerketels, twee kookpotten, resp. één op stoom en één op gas, één stoomketel met 8.2 atm. druk, één beender- molen met 5 P.K. motor, één vleeschwolf met 3 P.K. motor, één mengmachine met 2 P.K. motor, één vleeschcutter met 3 P.K. motor en één felsmachine met V/s PUK. motor, door hen zijn ingewilligd. SANTPOORT VILLABOUW. De heer J. F. Philips alhier zal op den hoek van de Harddraverslaan en de Boschlaan een dubbele villa met garages bouwen. De uitslagen van Sans Atout. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde#. Leerzame vergadering. De afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hield Donderdagavond een ledenver gadering in het veilinggebouw ,,'t Centrum", welke maar matig bezocht was. O.a. was aanwezig het hoofdbestuurslid, de heer Putman Cramer, dien de voorzitter de heer C. Broeze in zijn openingswoord in het bijzonder verwelkomde. Na behandeling van den algemeenen beschrij vingsbrief werden de heeren C. Broeze en H. C. van der Colk tot afgevaardigden naar de algemeene ver gadering benoemd. In de keuringscommissie voor de inzendingen werden benoemd de heeren P.Philipoom, G. van der Wel en A. Jansen. Er was een zeer fraaie in zending dahlia's en eenige aardbeien van de soort Dutch Evern. De uitslag van de keuring luidt als volgt: 1. Fuchsia's 7 pnt., 2. Sephiolepis 8 pnt., 3. Coleus 7V2 pnt., 4. Begonia Wintermarche 7 pnt., 5. Dahlia Yersey Beatrix 8 pnt., 6. Dahlia Scarlet Wonder 10 pnt., 7. Dahlia Bishop of Landoff 9 pnt., alle van de i'a. Steyn. 8. Dubbele stamboonen zonder draad 10 pnt., 9. Suikermais 9^2 pnt., beide van den heer Broeze. 10. Snijboonen en Dutch Evern, resp. 10 en 9y2 pnt. van den heer N. Passchier. Na deze keuring volgde een interessante en leer zame gedachtenwisseling over de toegepaste metho des bij de cultuur van de ingezonden producten. Hierna reikte de voorzitter met een toepasselijk woord de prijzen uit aan de winnaars van de speciale keuring. De heeren N. Passchier, H. C. van der Kolk, fa. Steyn en C. Broeze kwamen ieder in het bezit van een prijs. De heer K. G. Steyn hield vervolgens een causerie over „Cyclamen". De geboortegrond van deze plant ligt in Griekenland. De zaaitijd is in Augustus. Het zaaien kan het beste gebeuren in gekookte grond. Naar mate de planten grooter worden een grootere tusschenruimte nemen is bevorderlijk voor den groei. Tot aan de knopvorming kan gerust veel water worden gegeven. De cyclamen in de huiskamer moeten koel staan. Naar mate de plant verwelkt steeds minder water geven. Voorts gaf spr. nog tal van aanwijzingen voor deze cultuur. Met groote aandacht werd de in leiding, waarop nog een bespreking volgde, ge volgd. De opstellingen van Kennemers en Beverwijk. Beverwijk komt a.s. Zondag in de plaatselijke ontmoeting tegen D.E.M. met de volgende opstel ling uit: Doel: Van Roon. Achter: Grapendaal en Vessies. Midden: Wortman, Steenvoorden en Maenhout. Voor: Teeling, Markx, J. Albers, C. Albers en Holman. De Kennemerselftallen zijn voor de wedstrijden tegen E.D.O. en Zeeburgia 2 als volgt samenge steld: Doel: Grapendaal. Achter: Rijnders en Balder. Midden: v. d. Putten, Steeman en Horeman. Voor: Brethouwer, van Luin, Himpers, Six en Brethouwer. KENNEMERS 2—ZEEBURGIA 2. Doel: Zoontjes. Achter: De Boer en Hoogesteyn. Midden: Steenbeek, Van Wijk en De Graaf. Voor: Verbeek, Antonisse, v. d. Waa, Ooyevaar en Hoen. RIJIM EEN MILLIOEN K.G. BOONEN AANGEVOERD. De uitslagen van 'de wedstrijden om het kam pioenschap van de bridgeclub „Sans Atout" luiden als volgt: Groep I Noord-Züidlijn: 1. De heer en mevr. v. d. Linden 53K< m.p., 2 O. Michel-J. van Leeuwen 51 m.p., 3 J. Bos-G. de Boer 50y2 m.p., 4 de heer en mevr. Van Amstel 48y2 m.p., 5 A. Roodzand-G. Steenbergen 33i/2 m.p., 6 mevr. Braam-J. Sluitman 33 m.p. Groep II. Oost-Westlijn: 1 J. de Vries-i v. d. Berg 55y2 m.p., 2 mevr. Dil-Tih. Braam 51 m.p., 3 J. Blom-G. Zoontjes 44ï/2 m.p., 4 R. Hoen-C. Commandeur 43 m.p., 5 de heer en mevr. Tand 39y2 m.p., 6 J. Broekhuizen- T. Romijn 36'/2 m.p. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden zijn: Noord-Zuidlijn: 1 J. Dil-G. Tabak 55 m.p., 2 K. v. d. Wal-C. Spruit 48 m.p. 4 de heer en mevrouw Thomas 48 m.p., H. en J. v. d. Vlugt 4iyz m.p., 6 J. Berlee-J. Nijman 35 m.p., 7 A. Habers-H. Heine 33 m.p. Oost-Westlijn: 1 J. Bloemendaal-J. Kok 68i/2 m.p. 2 A. en C. Hoogeboom 61 m.p., 3 dames Steenbergen-Tabak 51j^ m.p., 4 P. v. Groningen-N.N. 51 m.p. 5 de heer en mevr. 'Admiraal 45i/2 m.p. 6 G. Daalhuizen- H. v. Essen 39 m.p. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de wedstrijden voor de onder linge competitie hadden het volgende resultaat: P. C. Bais-J. Verbeek 2—0; D. Kikke-A. Hofland 0—2 C. Rietkerk-M. Kemper 20, A. Wentink-M. Riet kerk, afgebroken, A. van Ousvoorn-A. Peekei 11. LEDENVERGADERING JONGE HERVORMDEN. De plaatselijke afdeeling van de Vereeniging van Jonge Hervormden hield Donderdagavond een le denvergadering in het Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Medegedeeld werd dat in het komende seizoen een cursus zal wórden gehouden over het onder werp „Kerkelijk denken", dat in 15 vergaderingen door de leden zal worden behandeld. De Federaties hebben hiervoor schema's be schikbaar gesteld. Voorts werd besloten de contri butie in verband met de Verhoogde onkosten van het Maandblad te verhoogen. Ds. J. de Vries werd hiema tot voorzitter ge kozen en de heer A. Herwijmen tot 2en voorzitter. Ds. de Vries, hield vervolgens een inleiding over de beteekenis van den Heiligen Doop, waarna hij de vergadering met dankgebed sloot. Morgen Bloempjesdag voor „Sonnevanck". Het leed veroorzaakt der t.b.c. dat door de energieke bestrijding gelukkig wel afneemt, is toch nog zoo veelomvattend, dat de grootste waakzaamheid ge boden blijft. Onder de bestrijdingsmiddelen nemen de sana toria een vooraanstande plaats in en onder die sanatoria wordt „Sonnevanck" met eere genoemd Het is gelegen in de prachtige Veluwestreek bij Harderwijk en er worden jaarlijks honderden pa- tienten verzorgd. Aan Sonnevanck is een suppletiefonds verbon den, tot steun Vein on- en minvermogenden dat, aan gezien het meerendeel der patiënten den vollen verplegingsprijs niet betalen kan. aan veel aan vragen moet kunnen voldoen. Morgen, Zaterdag 19 October, wordt, behoudens de goedkeuring van den heer Procureur-Generaal, voor Sonnevanck's Suppletiefonds een bloempjes dag gehouden. Ieder wordt opgewekt, dit schoone doel te steu nen en mede te helpen de collectebussen te vullen. Meer pronkboonen dan snijboonen De handel aan de groentemarkt. In de aanvoeren van de verscheidene groenten- soorten kwam in de afgeloopen week nog geen merkbare verandering voor. De vermindering in aanvoer van een of ander product wordt vrijwel weer geregeld aangevuld door een ruimer aanbod van een ander artikel. In de fruitafdeeling was dit echter niet zoo, want doordat er geen aanvoer van appelen was ontstond er een leemte, die niet werd aangevuld. Het verloop van den handel was weer bevredigend. Voor de meeste producten bestond een willige stemming, welke den prijzen ten goede kwam. Wel viel op eenige dagen voor een product een prijsschommeling in, maar groote verschillen kwamen niet voor. Voor de beste soorten bloemkool werden weer hooge prijzen besteed. Alleen in het midden van deze week zakten de prijzen plotseling. De noteeringen, die meestal varieerden van 1218 cent per stuk belandden toen op een peil van 10— 12 cent. Ook voor de mindere soorten had dit naar verhouding van kwaliteit een terugslag tot gevolg. Ondanks het ruimere aanbod van spruiten bleven de prijzen op het zelfde behoorlijke prijspeil van 1220 cent per KG. Voor roode en gele kool be stond een willige handel met prijzen naar soort van 46 cent per KG. Groene kool- verwisselde van eigenaar voor prijzen van 2V25 cent per KG. De aanvoer van sla neemt nog steeds af. Voor goede kwaliteit was nog wat belangstelling; voor mindere soort vrijwel niet. De noteeringen liepen dan ook uiteen van 0.753 per 100 stuks. Met andijvie was de markt in de afgeloopen week ruim voor zien. De noteeringen waren 12.40 per 100. Pronkboonen maakten nog steeds deel uit van de aanvoeren. De partijen worden wel gestadig minder, maar voor den tijd van het jaar is het toch nog heel wat. Nu het seizoen voor deze soort zoo goed als afgeloopen is blijkt uit het aanvoercijfer, dat de teelt zich dit jaar flink heeft uitgebreid en en de aanvoer van snijboonen overtreft. Alleen al aan de Vereenigde Veilingen be droeg de aanvoer de laatste partijen van deze week niet meegerekend ruim 582.000 KG. Het aanbod van snijboonen bedroeg in het afgeloopen seizoen 522.000 K.G. De aanvoer van pronkboonen overtreft die van de snij boonen dus met niet minder dan 60.000 K.G. Snijboonen uit de natuur komen niet meer aan de markt. Kassnijboonen noteerden 3035 cent per K.G. Voor de nog aangevoerde blikken boonen schommelden de prijzen van 830 cent per KG. Voor postelein, waarvan de aanvoer thans sterk vermindert, werd betaald 812 cent per KG. Spi nazie werd naar kwaliteit verhandeld. Voor 3V2-— 14 cent per KG. De aanvoeren van bos- en wasch- peen zijn nog groot; voor prijzen van 36V2 cent per bos of per KG gingen zij van de hand. De prijzen van tomaten bleven ondanks het flinke aan bod op een redelijk peil van 1220 cent per K.G. Door de groote aanvoer van prei en knollen liepen de prijzen van deze producten iets terug. Prei no teerde 46'/2 cent per KG. en knollen 36 cent per stuk. Voor uien bestond een bevredigende han del. Naar kwaliteit werd van 35 y2 cent per KG besteed met voor grootere soorten nog iets hooger. De eerste schorseneeren werden in de afgeloopen week ook aangeboden. Naar kwaliteit werd voor de „eerstelingen" 815 cent per KG besteed. HEEMSKERK HANDELSAVONDSCHOOL. Te Heemskerk is een handelsavondschool ge opend; leeraren zijn de heeren J. A. en G. K05, Op den eersten lesavond waren 22 cursisten aan wezig.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 5