Duitsch—Italiaansche economische besprekingen geëindigd. KORT NIEUWS. •JJJDAG 18 OCTOBER 1940 Mussolini inspecteerde dezer dagen verschillende troepenafdeelingen in Noord-Italië. De Duce rijdt langs het front zijner soldaten. (Foto Weltbild.) Duitsche duikbommenwerpers brengen een Engelsclien onderzeeër tot zinken. Geweldige ontploffing onder water. Een Duitsch verkenningsvliegtuig voor korte af standen, dat tot taak had de Kanaalkust te bevei ligen, bespeurde Donderdagmiddag een vijande lijke duikboot, aldus meldt het D.N.B. Het vliegtuig meldde dit onmiddellijk aan den staf van zijn es kader. Kort daarop startte een aantal Duitsche duikbommenwerpers voor een aanval. Een vlieg tuig wist een directe treffer op de duikboot, die dicht onder de wateroppervlakte voer, te plaatsen. Onder water ontstond een geweldige ontploffing, waardoor wrakstukken hoog boven het water wer den geslingerd. Daarna was er van de duikboot niets meer te zien. Op het water vertoonde zich een groote olievlek. Het D.N.B. meldt uit Stockholm: Het blad „Göteborgs Handels- en Scheepvaart- nieuws" publiceert een hoofdartikel van de Londen- sche „Times", waarin scherpe critiek geoefend wordt op de methoden der Britsche oorlogsbericht geving. De „Times" schrijft: „Voorspellingen over wonderbaarlijke verdedi gingsmaatregelen kunnen slechts schaden. Onze passieve verdediging is deels materieel deels mo reel. Wat de moreele zijde betreft moet herhaald worden dat de officieele communiqués zeer veel te wenschen overlaten. Het kan slechts onnoodi-ge on rust wekken, wanneer men in de communiqués uit drukkingen bezigt als „een beroemde Londensche markt" of „een bekende kostschool". Evenmin ds het in overeenstemming te brengen met de gevoe lens van hen, die tijdens een nachtelijk bombarde ment groote 'verliezen geleden hebben, wanneer men des morgens in het communiqué leest, „dat de aanvallen vergeleken met die van den vorigen. nacht iets verminderd zijn". Dergelijke algemeen heden veroorzaken meer last dan nut en. kunnen in geen enkel opzicht het moreel van het Britsche volk versterken. Dit berust nl. in grooten omvang op het resultaat van onze materieele verdediging". Vervolgens critiseert de „Times'' buitengewoon scherp de ongezonde schuilplaatsen en de gebrek kige verzorging der dakloozen. De Londensche correspondent van „Göteborgs handels- en scheep- vaartnieuws" meldt dat deze meeningen van de „Times" steeds sterker overeenkomen met die van de openbare meening. Het dringendste vraagstuk is dat van de schuilgelegenheden. Zoowel de nieuwe minister van Binnenlandsche Zaken, Morrisson, als zijn naaste medewerkster, Ellen Wilkinson, hebben duidelijk te verstaan gegeven dat tot een uitgebrei- den aanleg van schuilplaatsen niet kan worden overgegaan. Het is echter duidelijk dat de verscherping van. den luchtoorlog tijdens de laatste dagen zeer krach tige bombardementen in de komende lange winter nachten aankondigt. De eenige mogelijkheid is ge legen in. een grootscheepsche evacueering der be woners uit de bedreigde gebieden. Men acht het thans waarschijnlijk dat de x-egeering zal overgaan tot een gedwongen evacueering van vrouwen, kin deren, ouden van dagen en zieken uit deze distric ten. De minister van openbare gezondheid Mac- Donald, heeft als zijn meening te kennen gegeven dat hij de evacuatie wenscht van al degenen, die geen noodzakelijken productieven arbeid verrich ten. Ministers Funk en Riccardi over de resultaten. Het D.N.B. deelt'mede: De Rijksminister van economische zaken en president van de Duitsche Rijksbank Funk, organiseerde gisteravond ter eere van den Italiaanschen minister voor den buitenlandschen handel, Riccardi, die een week lang te Ber lijn heeft vertoefd en thans naar Italië terug keert, een ontvangst, waaraan vele vooraan staande personen deelnamen. Rijksminister Funk hield een afscheidsrede, waarin hij zijn tevredenheid uitte over het resultaat van het bezoek in Berlijn, en over den geest van ver bondenheid en kameraadschap, waarin alle on derhandelingen gevoerd zijn. Dit resultaat is gegrondvest in den geest, die de geniale schep pingen der beide groote leiders van Duitschland en Italië heeft verwekt, de overwinning der le gers bezegeld en aan de politiek der as-mogend- heden haar stalen karakter verleent. De ver bondenheid tusschen de beide revoluties, die het politieke leven in Duitschland en Italië schragen, is zoo nauw dat zij ook op economisch gebied den waarborg biedt voor de vruchtbaarste samenwerking. In zijn antwoord dankte minister Riccardi voor de hem in Berlijn bereide hartelijke ont vangst. Hij heeft in zijn besprekingen en bij de bezichtigingen den geest leeren kennen, waarin de Duitsche economische leiding de wet ten van haar politieke leiding volgt en zal den Duce van deze prestaties op de hoogte stellen. In deze belangrijke week is er gesproken over de groote vraagstukken en evenals minister Funk kan hij verzekeren dat men het op alle punten volkomen eens geworden is. Hij stelt zich veel voor van een veelvuldige bijeenkomst der vooraanstaande mannen uit het bedrijfsleven van beide landen die, zooals Duitschland en Italië, door gezindheid en overtuiging zoo nauw verbonden zijn en thans na de zekere ineen storting van de democratische wereldheerschap pij zonder dralen groote vraagstukken moeten oplossen. De besprekingen met minister Funk en zijn medewerkers hebben hem de zekerheid gegeven dat alle vraagstukken, die door de ze kere overwinning der wapens voor de as-mo- gendheden zullen ontstaan, volkomen zullen wor den opgelost en dat beide mogendheden ook op dit gebied in staat zullen zijn, beter en vollediger alles te vervangen wat thans zal ineenstorten. Heinrich Himmler naar Spanje. Het D.N.B. deelt mede: De rijksleider der SS en chef van de Duitsche politie, Heinrich Himmler, zal Zaterdag, naar de Spaansche bladen melden, naar Spanje komen. In verband hiermede wijden de bladen hartelijke be- groetingswoorden aan Himmler, waarbij, zij er op wijzen dat Spanje in dezen beproefden medewer ker van den Fiïhrer een vriend en kameraad kan begroeten. Luchtbeschermingsbrandspuiten in actie bij de blussching van de zware bx*anden in het Lon densche havenkwartier aan de Theems. „(Foto Weltbild.). De nachtelijke Engelsche aanvallen. De slachtoffers en de schade te Haarlem. Het D. N. B. deelt mede: Zooals reeds in het weer- machtbericht gemeld is heeft het Britsche lucht- wapen in den nacht van 14 op 15 October wederom niet-militaire objecten van zijn vroegex-en Franschen bondgenoot aangevallen. Zoo werden in Le Havre een evangelische kerk en verscheidene woonhuizen vernield. Drie burgers werden gedood en vier ge wond. Ook Nederland heeft te lijden gehad van de bomaanvallen van Engelsche vliegers. Bij de bomaanvallen, die in de week van 28 September tot 5 October in hoofdzaak gericht waren op de stad Haarlem, werden in totaal 36 Nederland- sche burgers gedood en 72 gewond, waarvan 26 ernstig. Door de aanvallen, die zooals gewoon lijk gericht waren op niet-militaire objecten, werden 26 huizen vex-nield en 156 huizen min of meer ernstig beschadigd. Bovendien werdén tien stuks vee gedood. Evacuatie van de groote Engelsche steden? Belangrijk plan bij minister MacDonald in studie. BERLIJN 17 October International News Sex'vice meldt uit Londen dat de minister voor de binnenlandsche veiligheid, Malcolm Mac- donald, op het oogenblik bezig is met het be- studeeren van een plan, dat voorziet in een gedwongen evacuatie van de geheele burger bevolking in de „voor het leven belangrijke districten', zooals Londen. Liverpool en andere steden. Niet geëvacueerd zullen alleen worden die personen, die in voor den ooxlog belang rijke bedrijven werken. De onophoudelijke Duitsche luchtaanvallen op de genoemde ge bieden, die ernstige schade aanrichten, hebben waarschijnlijk geleid tot het overwegen van een totale ontruiming van de groote steden van Engeland. (A. N. P.). De Britsche Admiraliteit deelt mede dat bij het gevecht tusschen den lichten kruiser „Ajax" en Italiaansche torpodobootjagers aan Engelsche zijde twee officieren, negen matro zen en twee zeesoldaten zijn gesneuveld, en twintig man gewond (D.N.B.) De nieuwe gouverneur-generaal van den Soedan, luitenant-generaal Sir Hubert Huddleston, is, naar volgens het D.N.B. te Londen verluidt, van Kaïro naar Khartoem vertrokken om het bewind te aanvaarden. De Duce heeft zich gisteren naar Terni begeven, waar hij de groote staalfabrieken bezichtigde. Hij werd zoo meldt het D.N3. stormachtig toegejuicht door de arbeiders en de bevolking. Uit Tsjoenking, verneemt het D.N.B., dat het Japansche luchtwapen in den nacht op Donderdag en gistermiddag opnieuw de regee- ringswijk bombardeerde. Maarschalk de Bono heeft zijn reis naar Spanje beëindigd en is in Rome teruggekeerd, zoo meldt het D.N.B. De Amerikaansche onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken, Welles, heeft een on derhoud van een uur met den Russischen am bassadeur, Oemansky, gehad. De heeren zouden in hoofdzaak economische aangelegenheden besproken hebben. (D.N.B.) Het Russische bureau voor de statistiek maakt blijkens een D.N.B.-bericht uit Mos kou bekend dat in het jaar 1939 alle scholen van het land tezamen door 48.000.000 personen bezocht zijn. Vorig jaar heeft men 67,600 biblio theken geteld. Het aantal schouwburgen be draagt volgens opgave 900. De Turksche pers kondigt economische on derhandelingen met Bulgarije aan, die te So fia gevoerd zullen worden. (D.NJ3.) De Zweedsche visschers, die door Engel sche vliegers beschoten zijn, zullen thans naar „Göteborgs Morgenposten" meldt via het Zweedsche ministerie van buitenlandsche zaken schadevergoeding van de Britsche regee ring vragen. Zij willen 4000 kronen per boot hebben. (D.N.B.) De Engelsche politie heeft, naar het D.N.B. verneemt te Nagpoer den door Gandhi, voor het openen van de burgerlijke ongehoor zaamheidscampagne aangewezen redenaar, ge arresteerd. In de zuidelijke Dobroedsja wordt krach tens besluit van den ministerraad Maandag a.s. het militaire bestuur door een burgerlijk bestuur vervangen, dat tot nader order bij dat van de provide Sjoemen ingedeeld wordt. (D.N3.), Belgische schoolboeken worden herzien. Commissie tijgt aan den arbeid. Het D.N.B. meldt uit Brussel: De secretaris generaal van het Belgische ministerie van onder wijs heeft volgens de Staatscourant instructie gegeven tot het instellen van een commissie, die belast zal zijn met het controleeren van de Bel gische schoolboeken voor het middelbaar en lager onderwijs. De commissie heeft in het bijzonder tot taak de in een groot deel d'ezer boeken voor komende uitgesproken tendentieuze voorstelling van de betrekkingen tusschen België en Duitsch land aan te passen aan de eischen der histori sche objectiviteit. De boeken behandelen vaak vooral de gebeurtenissen van de nieuwere en nieuwste geschiedenis op een wijze, welke in strijd is met de feiten en nadeelig was voor het wederzijdsche begrip en de noodzakelijke samen werking tusschen de beide landen. Nieuw soort zoeklicht in de Nederlandsche kuststreek. Engelsche bommenwerper ging erdoor ten onder. Het D. N. B. meldt d.d. 17 October: Door tot dus ver nog niet toegepasie afweermethoden is in den afgeloopen nacht een Engelsche bommenwerper xxx de Nederlandsche kuststreek omlaag gehaald. Daar worden thans namelijk zoeklichten van een nieuw type op de proef gesteld, naar het D. N. B. uit be- trouwbare bron verneemt. Haar buitengewoon sterk stralingseffect is voor de eerste maal een toestel van den tegenstander noodlottig geworden. De Britsche bommenwerper werd door het schelle licht en de alles overtreffende kracht der stralen van deze zoeklichten dermate gehinderd dat hij als een verblinde vogel rechtstreeks op de Duitsche afweer- stelling afvloog en met enkele goed gemikte treffers brandend neergeschoten kon worden. Een der zware Duitsche stukken spoorweggeschut wordt in stelling gebracht. De mondingkap wordt van den loop genomen. (Foto Weltbild.) PROGRAMMA Italiaansche stem over Engeland. „Wereldpositie niet langer de inzet van den Britschen strijd." Het D. N. B. meldt uit Rome: De openlijke bekentenis van Churchill dat Engeland thans gedwongen is voor zijn bestaan te vechten, alsmede de nuchtere opmerking van de „Daily Express" dat Engeland thans alleen staat, worden door de Romeinsche bladen be schouwd als de beste bewijzen dat de Britsche afgoden beginnen te wankelen. Het „Giornale d'Italia" schrijft o.a.: „Engeland is alleen overgebleven, omdat geen enkel ander land, nu het de Britsche politiek heeft doorzien en de oorlogsdoelen duidelijk voor oogen heeft, het lot van Groot Brittannië wil deelen. Engeland heeft in Europa niet alleen zijn politieke en militaire, doch ook zijn economische posities verloren. Na de nieuwe oriënteering in Roe menië blijven thans alleen nog Griekenland dat in het geheim zijn steunpunten aan de Engelsche marine ter beschikking blijft stellen en Turkije over, die in het Engelsche kiel zog varen. Wat Azië betreft, daar heerscht Japan met zijn machtige en onverbruikte energie. De weinige vrienden, die Engeland nog zijn overgebleven, spelen een gevaarlijk spel, doordat zij een stillen economischen strijd tegen Japan voeren. De oorlog gaat verder. Engeland heeft hem reeds verloren. Het is zich zijn ne derlaag weliswaar nog niet ten volle bewust, doch begint hem reeds te vermoeden. Zijn tegenstand heeft niet meer de wereldpo sitie tot inzet, doch alleen zijn Imperium, ja zijn nationale leven. Daarom is ook zijn tegen stand zoo wanhopig. Doch hoe langer hü duurt, des te hooger wordt de prijs, dien Engeland in politieke en economische verwoestingen zal moeten betalen." ZATERDAG 19 OCTOBER 1940. JAARSVELD, 411,4 M. KRO-Uitzending. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.15 Wij beginnen den dag. 8.30 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Gramofoonmxxziek. 12.15 Rococo- octet. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.15 Musiquette en gramofoonmuziek. 2.00 Voor de jeugd. 3.00 Bont programma. (4.004.30 Gramofoonmuziek). 5.15 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 5.30 Reportage. 6.00 Gramofoonmxxziek. 6.30 VPRO: Bij belvertellingen. 6.45 Actueele reportage of gramo foonmuziek. 7.00 Vragen van den dag (A. N. .P). 7.15 „Laat de gids u leiden, juist in deze tijden!" propaganda-tóëspraak. 7.25 Gx-amofoonmuziek. 7.45 Sportpraatje. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.10 Ovei'peinzing met muzikale omlijsting. 8.30 Gx-a- mofoonmuziek. 8.45 „Het onvergankelijke Rijk", voordracht. 8.55 Wij sluiten den dag. 9.00 Nieuws berichten A. N. P. suiting. KOOTWIJK, 1875 M. AVRO-uitzending. 7.00 Berichten, Duitsch. 7.15 Berichten, Engelsch. 7.30 Graxnofoonmuziek. Om 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 9.009.15 Berichten, Duitsch. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroep orkest. 11.1511.30 Berichten, Engelsch. 12.00 Be richten en gx-amofoonmuziek. 12.15 Gramofoon muziek. 12.30 Berichten, Duitsch. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 AVRO-Amuse mentsorkest. 2.00 Berichten, Duitsch. 2.15 Verkorte opera „Don Pasquale" (gr.pl.) 3.00 Gramofoonmu ziek. 3.10 Radiotooneel. 3.30 Berichten, Engelsch, 3.45 Concertgebouw-orlcest en solist (opn.) 5.00 Be richten, Duitsch. 5.15 Nieuws- en economische be richten A. N. P. 5.30 Omroeporkest. 6.156.30 Be richten, Engelsch. 6.45 Berichten. 7.00 Vragen van den dag (A. N. P.). 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30— 7.45 Berichten, Engelsch. 8.00 Berichten, Duitsch, 8.15 Nieuwsberichten A. N. P. 8.25 Gramofoonmu ziek. 8.30 Berichten, Engelsch. 8.45 Gramofoonmu ziek. 9.00 Nieuwsberichten A. N. P., sluiting, Croote activiteit in de lucht in Noord- en Oost-Afrika. tjf Britsch vliegveld elf natellen vernield. ERGENS IN ITALIë, 17 October (Stefani) In rjin weermaehtsbericht no. 132 maakt het Italiaan- die hoofdkwartier het volgende bekend: „De commandant van de duikboot „Toti", die vijandelijken onderzeeër van het type „Per- gis" tot zinken heeft gebx-acht, zooals vermeld in cs weermaehtsbericht no. 131, is de corvetten- bpitein Bandinó Bandini. De Engelsche kruiser, die door een van onze torpedovliegtuigen is getor pedeerd, waarvan melding is gemaakt in ons weer- oachtsbericht no. 130, is volgens mededeeling van de Britsche Admiraliteit de kruiser „Liverpool". Deze kruiser heeft een waterverplaatsing van 9300 tenen is hewapend met twaalf kanonnen van 152 mil,, acht kanonnen van 102 m.M. een zes torpedo- •xnceerbuizen, alsmede drie vliegtuigen, welke per eatapult worden afgeschoten. In Noord-Afx'ika ontstonden botsingen tusschen terkenningsafdeelingen, waarbij het resultaat in ons voordeel was. Onze vliegtuigen hebben de tijandelijke vliegvelden gebombardeerd van Foeka, Assaba, Daba en de vijandelijke installaties in de «bieden van Maaten-Bagush en Mersa Matx-oeh. Óndanks het hevige afweergeschut werden zeer bevredigende resultaten behaald. Al onze vlieg tuigen zijn teruggekeerd. De vijandelijke luchtmacht heeft de stad Tobroek met brisant- en brandbommen hevig gebombar deerd, waarbij schade werd aangericht aan eenige installaties en aan 45 woonhuizen. Bovendien wer den negen barakken vernield. Er vielen geen slacht- cüers. Eenige op Derne uitgeworpen bommen naakten evenmin slachtoffers. Ook werd er geen K'nade veroorzaakt. In Oost-Afrika heeft een van onze afdeelingen een Engelschen post aangevollen ten zuidoosten van Daga River Post. De vijand sloeg overhaast op de vlucht met achterlating van wapens, munitie en rarraden, Onze vliegtuigen bombardeerden mili taire inrichtingen op het eiland Perim, alsmede kt vliegveld van Ghedaref. In die plaats deed een "'"=n onze luchtformatïes bovendien een verrassen de aanval, waarbij elf vliegtuigen werden vernie ld, die aldaar op den beganen grond stonden. Een cioitie-opslagplaats vloog in de lucht en een auto ïwd vernield. Een andere luchtformatie deed in de ?'.cde Zee een aanval op twee groote koopvaardij- Khepen die door een oorlogsschip werden verge- s!d. Een schip werd zwaar getroffen. Vijandelijke vëegtuigen, die wilden optreden, stuitten op tegen bod van onze bommenwerpers, die erin slaagden toestel van het type Blenheim neer te halen. Bovendien werd vermoedelijk nog een andere tachine van het type Gloster omlaag geschoten. Vijandelijke vliegtuigen bombardeerden Dira- toea, Decamere, Tessenei, Kassala enGondar. Alleen in deze laatstgenoemde plaats werd een poon gedood en werden eenige andere personen ffiwond: De schade is niet groot. De achtereen- ogende aanvallen op Diradaoea en Harrar werden ffjgen door onze jachttoestellen, die de vijan- ''üjke machines op de vlucht dreven, alvorens zij tor bommen hadden kunnen uitgooien". Verliezen der luchtmachten. Cijfers over de tweede week van October. Het D.N'.B. meldt: Hi de week vam, 6 t.m. 12 October jl. zijn 105 ritsche en 32 Duitsche vliegtuigen vex-loren ge- ton, Deze cijfers, berekend .op grond van de of- e Duitsche opgaven, leveren dus een verhou- JS van 3 tot 1 ten gunste van Duitschland. Als jp de betrokken vliegtuigtypen in aanmerking edraagt verhoudingsgetal voor de we- tl R e yliegtuigbemanningen 143 Engelschen tin!? Duitschers, waarbij in het oog gehouden nj!! Worden- 'dat een deel der Duitsche beman- taeht r den reddinSsdiens* in veegheid ge- Daarentegen heeft de Londensche radio Zondag lVrf?1frd de R-A.F. in de periode van 6 tot ij*r slechts 43 vliegtuigen verloren heeft. Voort! "Luftwaffe" 66 toestellen kwijt raakte, vlies? Z?Uden van de 43 neergeschoten Engelsche few-v °ered zij"- Op deze wijze ontstond met '?én de vliegtuigbemanningen volgens de Weiand verh°uding van 8 tot 1 ten gunste van vam het Duitsche luchtwapen ken- p men ook deze nieuwe Engelsche opgaven fers. die eiken grond missen en v.,' dat polemiek overbodig is, daar tot dus- D-j'itsrh de berichten van het opperbevel der Lif Weermacht bevestigd zijn door de ge- •Jtomssen en haar onotkoombare gevolgen, De Australisch-Araerikaansclie besprekingen op bet Witte Huis. Vraagstukken betreffende het Verre Oosten besproken. Het D.N.B. verneemt uit Washington: Tijdens de besprekingen, die de Austi'alische gezant, Casey, achtereenvolgens met den minister van buitenlandsche zaken. Hull, en met president Roosevelt heeft gevoerd, zijn waarschijnlijk vraag stukken betreffende het Verre Oosten ter sprake gebracht. Na het onderhoud met president Roose velt verklaarde Casey op de vraag of de kwestie Singapore was aangesneden dat het beter was deze vraag niet te stellen. Hij voegde hieraan toe dat alle vraagstukken werden besprok, die voor Australië van belang waren De Engelsche oorlogsberichtgeving. De „Times" oefent critiek. ItdHaansch legerbericht. ttTN 17 October (D.N.B.) Het opperbevel E'Uermacht maakt bekend: A3Lhtwapen heeft ondanks de ongunstige Jet .geheid zijn aanvallen op Londen en an- "SS rijke militaire doelen in Midden- en P land voortgezet. Bijzonder succes hadden en die geworpen werden op een vliegveld 'van Liverpool. Bij een wapenfabriek 30 3Sden-Engeland gelukte het verscheidene rtf M; werkplaatsen door zware bommïn in ,teken. Met het invallen van de duisternis vergeidingsaanvallen op de Engelsche t d weer grooteren omvang aan. Bommen ^Iferlei kaliber werden tot het aanbreken van P 0p belangrijke militaire doelen aan beide dg Theems geworpen. De ontstane i:-® v de(jen het boven Londen hangende wol- Mot op grooten afstand fel verlichten. Andere i^eK. waren gericht op steden in Midden- en ^Seland, als Liverpool en Birmingham. Op v plaatsen voor de Britsche kust legden vlieg- mijnen. Aan den westelijken uitgang van banaal wérden weer eenige vijandelijke oor- - hepen, die de kust probeerden te naderen, het vuur van onze marine-artillerie tot terug- '°°r Lnoopt. Een duikboot bracht drie bewapen- ^hppen van tezamen 21.000 b.r.t. uit een con- 'totzinken» waaronder een tankboot van 10.000 ^ntsche vliegtuigen wierpen in den nacht van 17 October bommen in het rijksgebied zon- ftfiilitaire schade te veroorzaken. Daarentegen opnieuw in verscheidene steden woonwijken i ffen waarbij o.a. in Kiel een aantal huizen idigd werd. Een Britsch vliegtuig werd van- rht nog voordat het de rijksgrens bereikt had, ?f? den afweer neergehaald. Een ander vliegtuig :fr(i jp een luchtgevecht neergeschoten. Marine- !wierie schoot een derde vijandelijk toestel jwee eigen machines worden vermist". yMth legerbericht. Aanvallen van grooten omvang op de Britsche hoofdstad.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 7