RADIO CENTRALE BEVERWIJK Waarom Bzakdstef&eswuty IJmuider Wasschei (Vervolg van pag. 1). naar deze gouw heeft gezonden. Dit is voor de gouw een onderscheiding en legt tevens een verplichting op. Gelijk ook ik overtuigd ben dat partijgenoot Baldur von Schirach doordrongen is van de ver antwoordelijkheid, die de Führer hem opgelegd heeft door hem met de leiding van de rijksgouw te belasten. Ik zal niet uitwijden maar wij allen zijn doordrongen van de kunstzinnige prestaties van den Nederlander, vóór alles van de onvergankelijke waarden van de Hollandsche schilderkunst. Juist echter op het gebied van artistieke uitvoeringen, waarmede wij ons thans bezig houden, namelijk muziekuitvoeringen, weten wij, dat hier een hoog cultuurpeil bereikt is en dat hier de hoogste pres taties verricht worden. Toen ik dan ook het besluit nam, een Weensche kunstweek te arrangeeren, kon ik dit slechts doen in de overtuiging dat er bij u dames en heeren uit Nederland, evenals bij ons mensehen zijn, die hecht verbonden zijn met de zedelijke waarden der kunst, die in onze gemeen schappelijke Germaansche basis wortelen Ik meen dat dit van onze zijde een beantwoor ding is van de uitnoodiging, die prof. Snijder tot ons gericht heeft tot gezamenlijken cultureelen ar beid. Wij hebben met deze kunstweek onze bij drage geleverd. Ik ben er zeker van dat deze kunstzinnige belevenis ons tot eikader zal bren gen dar ik overtuigd ben dat wij een gemeen- schappelijken weg kunnen gaan en dat bij een juiste beoordeeling van alle moeilijkheden, wij tot een gemeenschappelijk cultuurleven en een gemeen schappelijke cultuuruitwisseling zullen komen. Generalintandant H. K. Strohm dankte hierna den rijkscommissaris en wees erop hoe gaarne zijn gezelschap aan de uitnoodiging om naar Holland te komen, gehoor had gegeven. Hij ging hierna in op de goede betrekkingen, die reeds bestonden tusschen de Weensche Opera en vooraanstaande cultureele instellingen hier te lan de, in het bijzonder de Wagner-vereeniging noe mend. Verder zeide hij dat het voor de leden van de Weensche Staatsopera een groote gebeurtenis is om hier te mogen vertoeven en dat dit zeker niet zal nalaten uit te stralen op vele andere gebieden. Het mag zeker een unicum in de geschiedenis wor den genoemd dat een volk, dat in een oorlog is ge wikkeld, nog zooveel op cultureel gebied presteert. Juist nu is het dan ook opvallend te zien hoe de menschen zich tot het cultureele leven aangetrok ken voelen en het is daarom ook van zoo groote beteekenis dat de nieuwe rijksstadhouder in Wee- nen, Baldur von Schirach, geproclameerd heeft, dat de Weensche Opera, die een der traditierijkste der wereld is, met alle ten dienste staande midde len moet worden uitgebreid, zoodat zij een eevolle plaats zal innemen in het Groot-Duitsche rijk. De Weensche Opera heeft thans reeds zooveel uitnoodigingen ontvangen, dat zij een geheel jaar onderweg zou kunnen zijn om uitvoeringen te brengen. Zij zal dit echter niet kunnen doen daar zij ook in Weenen nog een groote taak te vervul len heeft. Het gezelschap hoopt echter in de toe komst hier nog vele voorstellingen te kunnen ge ven. Spreker legde er den nadruk op, dat de rijks minister ook in Weenen duidelijk heeft bewezen hoezeer hij de kunst is toegedaan en hoezeer ook zijn innerlijk leven met de cultuur verbonden is. Generalintendan t Strohm hoopte, dat wat zijn ge zelschap hier geeft, een aangename herinnering zal achterlaten en besloot met de woorden, dat ook de Weensche opera met groote dankbaarheid terug zal denken aan deze dagen, die zij in Nederland mag doorbrëngen. Na deze toespraken bleven de genoodigden nog geruimen tijd in een levendig gesprek bijeen. HEEMSKERK Sluiten zich nu zoovelen aan bi] de RADIO CENTRALE? Ie. 's Morgens mooie muziek bij het ontbijt. 2e. 's Avonds van 78 uur draaien wij onze vroolïjke gramofoonplaatjes in eigen studio. 3e- 's Avonds van 911 uur rechtstreeks per telefoonlijn uit de Studio's prach tige gramofoonplaten. 4e. Den geheelen dag mooie afwisselende programma's Geeft ook U zich nog heden op bij de Radio Centrale. Radio Centrale BEVERWIJK, Telef. 3421. Radio Centrale VELSEN-NOORD, Tel. 395? Damwedstrijd om het kampioen schap van Nederland. Morgen speelt in Kennemerhof D.C.IJ. haar eersten wedstrijd van de competitie. De Bever- wijkers komen op bezoek en zij zullen vermoede lijk door de IJmuidenaren wel met een nederlaag naar huis worden gestuurd, want D.C.IJ. komt met een sterk tiental uit, waarin drie meester- dammers spelen. Ongetwijfeld zal het tiental van D.C.IJ. in deze competitie een belangrijke rol spelen. Zooals men weet, wordt er in drie groepen ge speeld, n.l. Zaanstreek, Kennemerland en Haar lem, elke groep met drie clubs. Beverwijk verloor reeds tegen alle verwachtingen in van Stabiel, Santpoort. De wedstrijd begint Zondagmorgen 10 uur. Het tiental van D.CIJ. is als volgt samen gesteld: Ligthart, Laros, Dukel, Suijk, Buis, Postma, v. d. Heide, Hühl, de Jong en een invaller voor de Boer. STORMVOGELS—A.D.O. Met een invaller voor Gerrits en een plaatsver vanger voor Van Kempen, komt Stormvogels als volgt uit: JKraak, Haak, Schipper, Jacobs, Tol, Goedhart, Van Pel, Schoorl, Verdam, Prins, Opbergen. AJAX 2—STORMVOGELS 2. Stormvogels komt uit met: Oldenburg, Booy, Visser, Glas, Zwemmer, Heilig, Gravenmaker, Geerlings, Kuyper. Krab, Cupido. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. v. d. Leden-Kluft, d., Schulpweg 83, Velsen-N. L. M. S. Kuijlman-Plankeel, z., Wijk aan Zeeërweg 101 rd., IJmuiden. I. J. Schmkel- Strijlandi, d., Kruidbergerweg 10, Santpoort. M. Th. Duineveld-Warffemius, d., Corverslaan 75, Velsen-N. S. E. A. ten Siethoff-Stolting, z., J. T. Cremerlaan 43, Santpoort. D. Kaandorp-Verd- man, z., Meeinvenlaan 18, IJmuiden. Overleden: J. Beentjes, 41 j., echtgen. van S. J. Rumping, Heemskerk. Ondertrouwden: P. Korf, P. Heinstraat 87, IJmui den en A. van Slooten, Kompasstraat 78, IJmuiden. Toek. adres: Wilhelmmakade 19 rd., IJmuiden. G. J. Bierman, Terrasweg 13, Santpoort en M. M. Hoffman, Terrasweg 13, Santpoort. Toek. adres: Terrasweg 13, Santpoort. I. Blaauw, Midden dorpstraat 1, Velsen en W. H. Batenburg, Midden- dorpstraat, Velsen, Toek. adres: Middendorpstraat 13, Velsen. A. C. de Graaf, Napierstraat 15. IJmuiden en C. Oh. Giezen, I Jmu iderstraatweg 14. IJmuiden. Toek. adres: I Jmu iderstraatweg 14, IJmuiden. D. Siegerist, 's-Gravenbage en C. A. Verkerk, Kweekerslaan 13, Santpoort. Toek. adres: 's-Gravenha-ge, Slingelandstraat 187. J. Breedt, Zaandam en M. T. de Waard, Wijkerstraatweg 240, Velsen-N. Toek. adres: Zaandam. W. Vink, Rot terdam en K. de Bock, v. Dalenlaan 72, Santpoort Toek. adres: Rotterdam, v. Vlooswijkstraat 14c. Huwelijken: W. P. Meissner en G. Sdhoen, Rot terdam, Will. Buitenwegstraat 162 b. J. L. de Vries en J. Drenth, Burg. Enschedélaan 7, Sant poort. F. Ph. Meijer en E. Neeter, Narcissenstraat 26, Santpoort. K. Blok en M. Wilderom, Amster dam, Esmoreitstraat 6 III. P. Bonekamp en P. J. Döring, Adrianastraat 15, IJmuid'en. F. H. Klarenbeek en J. Küvel, a.b. schip Anna II, (Adv. Ingez. Med.) Nationaal Front. Men schrijft ons: De sinds eenigen tijd bestaande afdeelïng Velsen van Nationaal Front, leider Arnold Meijer, die de geheele gemeente omvat, heeft zich geregeld uitge breid. Hierdoor bleek het gewenscht te gaan tot de vorming van een afzonderlijke groep Santpoort. Het informatie-adres aldaar is gevestigd: Lïtslaan 10 te Santpoort-Station. De heer W. Kortekaas te Santpoort is aan het bestuur toegevoegd, waardoor dit thans als volgt is samengesteld: G. van Rees, afdeelingsleider; P. Jenninga, secretaris, J. P. Coen- straat; G. Blaas, penningmeester; G. Visser, propa- ganda-leider, Vareniusstraat 13 en W. Kortekaas, groepsleider Santpoort, Litslaan 10. Is hier iets van U bij? Lijst van in het tijdvak van 10 tot en met 17 October in de gemeente Velsen gevonden voor werpen, waarover aan het hoofdbureau van Politie, Tiberiusplein 1, inlichtingen zijn te bekomen op eiken werkdag van 1112 uur v.m. en van 45 uur n.m., met uitzondering van Zaterdagmiddag (niet per telefoon). Een blauw ratiné jongensjasje, een bruin alpino muts, een zilveren ketting met kruisje, een koperen penning gemerkt B. 106 H. S., een driewielig kin derfietsje, een grauw-grijs jongensjasje een grijs blauwe vulpen, een hond (straathond, bruin-wit, teef, 60 c.M.), een bruine acte-tasch, eenïge riiwïel- belastingmerlcen, een gestreept wolle damesvest, een textielkaart, een paar dameskousen, een rolle tje verbandgaas, leen gouden(?) damespolshorloge, een kinderportemonnaie met ketting, een tam ko nijn, een vulpen, een beige ceintuur, een passer, een bruine ceintuui", een grijze regenjas, een sleutel, een bouvier, een kindertaschje, en een looper. SCHOTEN—KINHEIM. SLUITINGSUUR KAPPERSZAKEN. De kapperszaken, welke tot heden bij zons ondergang moesten sluiten, mogen thans maar alleen Woensdag- en Zaterdagavond, tot 7.30 uur open blijven. De andere avonden blijft de sluiting bij zonsondergang bepaald. Op Zaterdag Woensdag mogen geen rookartikelen na zons ondergang worden verkocht. R.K. MIDDENSTANDSVEREENIGING. In het K.S.A.-gebouw hield de afdeeling Heems kerk van de R.K. Middenstandsvereeniging een ledenvergadering. De voorzitter, de heer Jb. Cas tricum sprak een welkomstwoord. Hij deelde me de, dat te Heemskerk een handelsavondschool was geopend, welke onder leiding staat van de heeren J. A. Kos en G. Kos. Gevraagd was aan de handelsavondschool een kleine subsidie te schenken, teneinde de kosten van licht, verwarming, verduistering en voor sommige cursisten lesgeld en boeken te kunnen betalen. Besloten werd een subsidie te verleenen. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat Zon dag a.s. een collecte zal worden gehouden ten bate van het „Santos"-fonds. UITGEEST—ADO Voor dezen wedstrijd komt A.D.O. als volgt uit: Kloes M. Beentjes, N. Beentjes Rozing Jr., Rozing Sr., Groot Burger, Koopman, Voormeer, Jacq. Beentjes, Meijer CASTRICUM Raad Castricum. Verklaring van den Burgemeester Naar ons van bestuurszijde wordt medegedeeld is de voor a.s. Zondag te spelen wedstrijd Kinheïm-—- Schoten gewijzigd waardoor de ontmoeting dus te Haarlem plaats heeft. Voor deze ontmoeting komt Kinheim met het volgende geheel gewijzigde elftal uit: Doel: C. Druyven, Achter: J. Kuypers en S. de Vries. Midden: F. Cnossen, P. Druyven en O. Kuilenburg. Voor: W. Raaymalcers, H. Prinsen, J. Vérhoof- stad, A. Versteeg en A. Michel. BLOEMENMAGAZIJN HEROPEND. Oh der groote belangstelling is Vrijdagmiddag .het geheel naar de eischen des tijds ingerichte bloemenmagazijn „Floresco II" van den heer Jac. Groot aan den Wijkerstraatweg 241 te Velsen her opend. In een flinke etalage trekken de kleur rijke bloemschakeeringen veel aandacht. Het ef fect wordt nog verhoogd door een moderne in directe verlichting. In de winkelruimte is een aardig zitje, waar de klant op zijn gemak zijn keus kan doen. Het intérieur is bijzonder fraai van uitvoering. Bij de heropening werd namens de Winkeliers- vereeniging „Wijkeroog" het woord gevoerd door den heer Th. Bruynzeels, die den ondernemenden bloemist gelukwenschte. De gelukwensch ging inplaats van bloemen ver gezeld van gebak, welke lekkernij ook door an dere belangstellenden werd geschonken. Ongetwijfeld is deze verbouwing voor de heeren Groot een bijzonder succes en de Wijkerstraat weg is er mee verfraaid. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. Honkoop en W. Gieling, toek. adres: Haastrecht D 80. C. H. Uïtendaal en J. M. van Kleef, toek. adres: Zeestraat 19.; W. Nol en A. M. H. Brandjes, toek. adres: Alkmaarscheweg 311; J. W. Zonneveld en H. A. Jansen, toek. adres Gr. Houtweg 73; J. de Ruijter en H. Bennink, toek. adres: Patersweg 37; P. S. Kooij en W. Kathke, Getrouwd: D. W. Slinger en N. Kooijman, Overleden: J. C. Wezenbeek, echtgen. van P. Baas 56 j., Narcissenweg 7a; M. J. van Vooren, 69 j., Apeldoorn, Koningstraat 65; A. Boekhout, 81 j., Scheybeecklaan 13; L. Schoots, 49 j., St. Aagten- dijk 1; H. G. Berg, 49 j., Noorderwijkweg 45. Bevallen: C. M. BoonSteenbakker, d.; G. J. de Vriesv. d. Waal, z.; C. ZwartCana, z.; A. de GoedeSchuijt,, d.; G. C. M. de RoosGeldermans, J. Wagterde Vries, d.; L. Huiderv. Opzeland, A. E. EijkïngSmiers, d.; M. C. C. Lauwers de Roeck, d.; A. LubbersVeldhuis, d.; H. J. van ZutphenGrapendaal, z. GIFTEN VOOR DE GETROFFEN BURGERIJ. De Politieschietvereeniging „Westerhout" heeft aan het comité „Hulp in Nood" een bedrag van 15 gulden geschonken voor de burgerij, die tijdens den bominslag getroffen is. De afdeeling Beverwijk van den Bond voor Staatspensionneering schonk voor hetzelfde doel 10. COLLECTE UITGESTELD. De voor Zaterdag 19 October aangekondigde bloempjesdag van „Sonnevanck" moet door onvoor ziene omstandigheden worden uitgesteld. Als er zieken zijn. Zondagsdienst doktoren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door dr. O. J. R. Lappöhn, Zeestraat 88, telef. 3652. In de week van 20 tot 27 October is de Apothee Donker, Breestraat 61, telef. 3150, belast met de waarneming van den Zondags- en nachtdienst. De dienst gaat Zaterdagavond 8 uur in. Genadeloos moet het mes in dit bedrijf gezet worden, dat tegen de gemeente aanleunt. Binnen een jaar moesten driemaal de tarieven verhoogd worden. De zaak gaat hier mis. Er is een geweldige omzet volgens de boeken voor deze kleine gemeen te, die bijna geen bedrijven kent. Als eerste eisch moet gesteld worden, dat de directeur die voor deze verkeerde voorstel ling van zaken verantwoordelijk is, verwijderd wordt. Ik stel u dan ook voor den directeur terstond oneervol ontslag te verleenen. Over den luchtbeschermingsdienst, waarvan de directeur van het gasbedrijf langen ti;d hoofd is geweest, zei spr.: „Van de bewering, dat ik stel selmatig administratie-personeel aan den dienst heb onthouden, is niets waar. Hij heeft alles gehad, wat hij wilde. Ik laat me geen luiaard opdringen, die hier de boel verknoeid heeft. Met dezen man valt niet te werken. Op 9 Mei werd hij uit zijn functie ontheven en hij verkapte sabotage en landverraad door te zeg- opgevolgd door den heer Reinders. Toen pleegde gen, dat hij op 10 Mei ontslagen was. Gedurende den oorlog bleek hoe droevig de or ganisatie van den dienst was. Wij hebben er nog iets van kunnen maken door de medeweridng van de burgerij. De heer De Vries was van meenïng, dat de raad onbevoegd is om het voorstel van den burge meester te behandelen. Spr. stelde voor om een scheidsgerecht te vormen. De heer De W i 1 d t juichte het toe, dat de voorzitter getoond heeft burgemeester, te zijn ei geen speelbal van den raad en den directeur". De maatregelen van den voorzitter moeten ten uitvoer worden gebracht. De voorzitter antwoordde, dat het niet aan gaat om deze kwestie in het scheidsgerecht te brengen. Ik zal hakken en hameren op het accoun tantsonderzoek om het te weten te komen en ik zal als het rapport over het onderzoek er is, direct den raad bijeenroepen. En ik handhaaf mijn voorstel. Het voorstel van den burgemeester om den directeur van het gasbedrijf oneervol te ontslaan kwam hierna in stemming. Met 2 tegen 7 stemmen werd het voorstel verworpen. HET ACCOUNTANTSONDERZOEK. Na tal van hamerstukken kwam in behandeling een post van f 800 op de begrooting van de gas fabriek voor een accountantsonderzoek. Wethouder Helling a verklaarde, dat hij in het College tot de minderheid behoort. Spr. was lang niet overtuigd, dat het beheer niet goed was. Volgens spr. verkeert het bedrijf in een goeden toestand en er is dan ook geen onderzoek noodig. Daarom was spr. tegen dezen post op de be grooting van het bedrijf. De voorzitter antwoordde, dat zoolang als het bedrijf bestaat er nog nooit een accountantsonder zoek geweest is. Spr. wilde weten of het een krachtig of zwak bedrijf is. „En als het zwak is wil ik weten, waar de fout ligt". Als het bedrijf ge zond is, dan zou ik verheugd zijn. Ik blijf eischen en hameren op een accountantsonderzoek. De her Spaansen had inlichtingen ingewon nen van een verificateur en naar aanleiding daar van vond spr. het onderzoek van geen belang. Voorzitter: „Niemand praat het mij uit m'n hoofd, omdat het noodig is". In stemming gebracht, werd ook dit voor stel verworpen. DE FUSIE TUSSCHEN CASTRICUM EN HEEMSKERK. Bij ons kunt U zien hoe Uw n» gereinigd wordt Uw costuum gereinigd en binnen i U belt 4 8 8 6 en wij komen direct. OLD CLOTHES NEW Frans Naereboutstraat 59 iTm.-, Oneervol ontslag van den directeur van het gasbedrijf voorgesteld. In de Vrijdagmiddag gehouden raadsvergade ring van de gemeente Castricum heeft burgemeester Sloet een verklaring afgelegd over zijn toetreding tot de N.S.B. In deze verklaring zei de burge meester o.a. het volgende: Sinds -de laatste maal, dat wij bij elkaar zijn ge weest is de toestand in Europa totaal veranderd. Voor ons land hebben deze veranderingen ook groo te gevolgen gehad. Europa en ons land zijn door het democratische stelsel tot aan den afgrond geleid. Nadat spr. hiei»op nog verder had gewezen hoopte hij op de medewerking van allen. Daarom bied ik u nogmaals de hand. Ik verlang geen woorden van instemming of afkeuring, ik ver lang slechts daden. Aan uw daden in en buiten den raad zal ik van uw medewerking al of niet overtuigd kunnen worden. Omdat ik mijn houding duidelijk wil bepalen ben ik toegetreden tot de N.S.B BENOEMING VAN EEN TIJDE- LIJKEN WETHOUDER. De heer Berlee zeide, dat hij nu den tijd ge komen achtte om het college aan te vullen met een tijdelijken wethouder, omdat wethouder Turkstra al geruimen tijd afwezig was. De voorzitter had persoonlijk geen bezwaar, dat er een wethouder bijkomt. De raad moet echter bedenken, dat de tijden- zijn veranderd. De raad wees vroeger een wethouder toe, waarmede de burgemeester dan maar moest trachten samen te werken. Noodig zijn voor deze functie een per soon met capaciteiten en karakter. Let dus wel op, wien u benoemt. De heer Berlee stelde den heer Spaansen candidaat en >dle heer P. Borst den heer P. de W i 1 d t. De voorzitter vertelaarde niet accoord te kunnen gaan met de candidaatstelling van den heer Spaansen. Spr. vroeg aan den heer Spaansen zijn bezwaren tegen hem in den raad te mogen brengen, hetgeen de heer Spaansen toestond. Het hoofdbezwaar wat ik tegen den heer Spaansen heb is, dat hij zich niet ontzien heeft mij met laster en smaad te beladien. De voor zitter las vervolgens een brief van den heer Spaansen voor gericht op 15 Februari 1940 aan den Commissaris van de Koningin, waarin vol gens spr. het raadslid mij belastert. EEN STRAFVERVOLGING INGESTELD. De voorzitter zeide: Nog voor u tot de be noeming overgaat wil ik u mededeelen, dat ik tegen den heer Spaansen een strafvervolging heb ingesteld. Tegen de benoeming van den anderen candidaat, den heer De Wildt had de voorzitter geen bezwaar. De heer Spaansen verzocht den voorzitter den heelen brief voor te lezen, wat de voorzitter weigerde. Hierna werd tot de verkiezing van den tijdelijken wethouder overgegaan. Bij de eerste stemming ver kregen de heeren Spaansen 4 stemmen, De Wildt 3, Bastiaanse 1 en blanco 1. De tweede vrije stem ming had tot resultaat, dat op den heer Spaansen 4 stemmen en den heer De Wildt 2 stemmen werden uitgebracht. Bij de herstemming tusschen deze twee ean- didaten werd die heer Spaansen met 5 stem men tot tijdelijk wethouder gekozen. De voorzitter: „Neemt de heer Spaansen de benoeming aan?" De heer Spaansen: „Jawel, mijnheer de voor zitter". HET ADRES VAN DEN DIRECTEUR VAN HET GASBEDRIJF. Zooals onze lezers bekend is richtte de directeur van het gemeentelijk gasbedrijf een adres aan den raad, waarin hij de minder prettige verhouding met den burgemeester enz. uiteenzette. O.a. ver zocht hij een eereraad te benoemen cm al de klach ten te onderzoeken. Allereerst las de voorzitter het bekende adres voor en verschillende brieven uit de brief wisseling met den directeur. Ook de voorgeschie denis, o.a. een feit, dat in 1927 de directeur beschul digd werd van corruptie. De voorzitter merke na afhandeling van de brieven op, dat de directeur heeft gehandeld in strijd met het fatsoen. Militaire Zaken en luchtbe scherming, welke in het adres wei-den aangehaald, ressorteeren onder den burgemeester en daarmee heeft de raad niets te maken. De directeur doet met zijn adres een beroep op een onbevoegd college. Zonderlinge opvattingen houdt de dh-cteur t. a. v. van het college van B. en W. er op na. Gegevens over den toestand van het bedrijf werden nooit, tijdig verstrekt. Een zonderling verzoek in het adres, dat vele ongerijmdheden bevat, is dat van het instellen van een eereraad. De raad is hiertoe niet bevoegd. Over den financieelen toestand van het bedrijf merkte spr. op, dat de toestand van het bedrijf verre van rooskleurig is. Medio 1939 ontstond reeds het eerste conflict. Ik heb toen mijn beweringen herroepen en de eerste vrede was geteekend. Ook zou de directeur toen geen opmerkingen over het bedrijf als een persoonlijke beleediging opvatten. Zeer onbehoorlijk is het daarom, dat in dit adres alle oude vermeende grieven en voorvallen weer worden opgehaald.. Nadrukkelijk verklaar ik, dat ik over de eerlijk heid van den di recteur nimmer rechtstreeks of zijdelings heb gepraat. Een accountantsonderzoek acht ik van groot belang, hetgeen de directeur op prijs moest stellen. Ik heb de aandacht van Gede puteerde Staten gevestigd op de zwakke positie van het bedrijf, wat ik in het belang achtte van de ge meente en dit behoefde ik aan niemand te vragen. Is de di recteur zoo' bang, dat hij een accoun- verordening werd aangenomen, tantsondei'zoek als een beleediging opneemt, vroeg Het voorstel tot aankoop van de woning van spreker» C. Assema voor 3775 werd aangenomen. Naar aanleiding van de voorgestelde samenvoe ging tusschen de gemeenten Heemskerk en Castri cum merkte de heer De Wildt op, dat Heems kerk zich geheel oriënteert op Beverwijk. Zou het juist zijn, vroeg spr. zich af, als Heemskerk bij Castricum gevoegd wordt en zou dit in het belang van Heemskerk zijn? Limmen behoort echter meer bij Castricum dan bij Uitgeest. D.e heer Berlee had in Limmen geïnformeerd, hoe zij daar tegenover een eventueele aansluiting stonden. Het was spr. gebleken, dat men in Lim men liever bij Heiloo was. Naar verluidt, zeide spr.', zou de Heemskerk- sche raad meer voor een samenvoeging bij Beverwijk voelen. De heer Spaansen wees erop, dat door de samenvoeging van Heemskerk bij Castricum een groote wonde gemaakt zal worden, die niet zal hee len. Spr. had gaarne in het advies willen laten uit komen, dat deze samenvoeging niet gewenscht was. Nadat wethouder Hellinga het woord had gevoerd zeide de voorzitter, dat hij de samen voeging met gemengde gevoelens ontvangen had. Spr. had heusch geen landhonger om Heemskerk op te slokken. Bovendien was spr. bang, dat het zwaar op de maag zou vallen als Heemskerk bij Castricum zou komen. Het is echter om noodlij dende gemeenten bij kapitaalkrachtiger onder te brengen. De toestand van Castricum is wel goed, maar toch was spr. bevreesd, dat als Heemskerk er bij komt het niet te best zou gaan. Wel kon spr. zijn instemming betuigen met deze samenvoegingen, omdat er een belangrijke financieele besparing door wordt verkregen. Naar aanleiding van het ter visie gelegde schrij ven van Heeren Gedeputeerde Staten dezer Pro vincie d.d. 9 October j.l. no. 208, le afd„ hebben B. en W. de eer den Raad mede te deelen, dat het College zich met de voorgestelde samenvoeging van gemeenten t.w. Heemskerk en Castricum slechts ten deele kan vereenigen. Uit genoemd schrijven blijkt immers tevens, dat het in het voornemen ligt de gemeente Limmen te voegen bij de gemeenten Uitgeest en Akersloot. B. en W. zijn er van overtuigd, dat door samen voeging der gemeenten Heemskerk en Castricum aan het primaire streven een noodlijdende gemeente samen te voegen met een financieel sterkere, zal zijn voldaan en in zooverre kan dit voorstel, ge boren uit den nood en het veranderde inzicht der tijden onze goedkeuring wegdragen. Echter van groote beteekenis achten B. en W. het, dat de toekomstige gemeente zich zoodanig ruime grenzen ziet toegewezen, dat zij niet aan stonds voor haar gezonde uitleg en bemoeiing aan gewezen zal zijn op de medewerking van buurge meenten. Met de gemeente Limmen hebben wij vele ge meenschappelijke belangen met betrekking tot cul tuur en verkeer. We denken aan het gemeenschappelijk spoorweg station; wij denken aan het gemeenschappelijk vaarwater, de Schulpvaart, welk vaarwater juist ten gevolge van haar ligging in hoofdzakelijk twee gemeenten ten onrechte is verwaasloosd niettegen staande een behoorlijk vaarwater voor beide ge meenten van vitale beteekenis is; wij denken niet het minst aan den Provincialen weg, welke Lim men met Castricum verbindt, een weg, welke een vrijwel uitsluitende beteekenis heeft voor Castri cum en de zorgen met betrekking tot de veiligheid van het verkeer geheel aan de gemeente Limmen overlaat. Ook door dezelfde autobusdiensten zijn de gemeenten nauw aan elkander verbonden. Ook met betrekking tot de middelen van bestaan kan van een lotsverbondenheid worden gesproken. Een samenvoeging van de gemeente Limmen met welke andere dan Castricum, kan dan ook noch in het belang van de gemeente Limmen, noch in het belang van de onze worden uitgelegd. Met klem ware deze omstandigheid onder de aandacht van het College van Gedeputeerde Staten te brengen. Aangezien de gemeente Castricum en door haar centrale ligging en door haar meerdere algemeene bekendheid in beteekenis ten opzichte van Heems kerk en Limmen steeds een eerste plaats heeft in genomen, ware ook voor de nieuw te vormen ge meente den naam „Castricum" te handhaven. Tot voorzitter van het scheidsgerecht voor ambte naren werd benoemd de heer J. J. Roovers en tot waarnemend voorzitter mr. A. Koelma. Het voorstel tot wijziging van de veldwachters- verkrijgt U, wanneer U de wasch f behandelen voor 18 een'. pei.' R., mangeld, over weeks door de SNELLIUSSTRAAT 39, TELEF. 4371 IJMUIDEN TELEF (Adv. insei GEVONDEN VOORWERPEN Een belastingmerk, S. Vriend, Wilhelmi 33; een textielkaart, Politie; een glacé k, N H. Schol, Breedeweg 19; een belastmÏÏÏ* Verwey, Torenstraat 57. ëpiaï%j BURGERLIJKE STAND. Geboren: Rita, dochter van P. Ligthart <nc Ruwel, Brakenburgstraat 19; Regina Man hanna, dochter van G. F. Tromp en J~deV' Mr. Ludwigstraat 21; Adriana Maria dori,t3 J. Groentjes en A. M. de Winter, sifriedst« Jan, zoon van P. van den Bovenkamp en cv derveen, Stetweg 23; Arnold, zoon van A Griethuijsen en W. de Bruijn, Jac. CatsstiÜ-'u Cornelia Thecla, dochter van C. de Vries Schipper, le Groenelaan 38. Ondertrouwd: Antonius Petrus Josephus W 4 hoven, 28 j., en Margaretha de Groot, 24 i Overleden, Jan Antoon Fortuijn, 85 j., te f- s. cum; Catharina Wilhelmina Druijf, 68 j..'te An-^ dam; Antonius Gerardus Theodorus Dresken "l te Amsterdam. 'Omoei Melkvrachtauto tegenbod Negentienjarige jongen van den waget geslingerd. HAARLEM V Hedenmorgen omstreeks half acht had op to Vogelenzangscheweg een ongeval plaats. E?a melkvrachtauto uit Zandvoort, bestuurd door da chauffeur K„ wonende te Zandvoort, reed oi den Vogelenzangscheweg in de richting Vogels», zang. Ongeveer 500 meter voorbij de gevaarlijk S-bocht kwam uit de richting Vogelenzang een onbekend gebleven vrachtauto aanrijden. Ete laatste bleef op het middengedeelte van ca weg rijden zoodat de bestuurder van de melkantj gedwongen werd zoover naar rechts uit te ha!a dat hij in botsing kwam met -een aan den weg kant staanden boom. Door den schok werd h 19-jarige P., wonende te Zandvoort, die op dj melkauto had plaatsgenomen, van den wasea geslingerd. Bij zijn val liep hij diverse hoofdver wondingen op, terwijl hij tevens klaagde ore inwendige pijnen. Dr. Dippel uit AerdenhouUfc de eerste hulp verleende, liet P. met zijn auto naar.de, dokterswoning., vervoeren, waarna-hij later, per tram naar zijn woning werd gebracht. Naar de onbekend, gebleven vrachtauto wordt doör de politie een onderzoek ingesteld. 484ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 15de lijst Trekking van Vrijdag- 18 October 1940 Hooge Prjjzen f 400.— 13710 f 100.— 1197 5403 9883 11819 14671 14941 15637 21317 21375 Prijzen van f 70. 1057 1488 1508 2170 2368 2393 2420 2440 2839 3078 3233 3260 3460 3593 3596 3687 3779 3800 4236 4341 4359 4387 4460 4488 4541 4725 4794 5183 5197 5476 5760 6048 6287 6554 68001 6824 6972 7097 7343 7619 7798 8389 8582 8611 8883 8979 9023 9113 9520 9553 9554 9560 10250 10421 10523 30579 10972 11406 11753 12142 12313 12480 12493 12594 13157 13287 13313 13367 13692 13798 13875 13853 13995 14220 14373 14476 14731 14839 15135 15534 15904 16146 16204 16240 16366 16553 16573 17012 17350 17466 17888 18049 18384 18457 18616 18730 19229 19471 19659 20214 20716 20930 21770 21878 21971 22226—22227 22288 22461 22528 22023 22746 22934 22984 23171 23224 23343 23627 23762 23867 23955 24684 24883 Nieten 1025 1045 1050 1059 1316 1360 1362 1468 1484 1507 1524 1539 1547 1570 1575 1579 1607 1618 1839 1885 1887 1930 2006 2092 2099 2141 2271 2292 2390 2595 2618 2621 2738 2844 2960 3044 3046 3092 3145 3210 3228 3324 3371 3442 3444 3473 3695 3698 3737 3738 3740 3748 4072 4101 4189 4635 4921 4945 5301 5314 5479 5737 6068 6139 6149 6164 6325 6375- 6379 6415 7115 7167 7309 7319 7569 7604 7605 7666 7939 7940 8016 8107 8369 8390 8469 8471 3977 4440 6037 6290 6779 7504 7846 8353 8620 8647 9065 9171 9824 4057 4455 5280 6058 6291 6887 7508 7927 8354 3804 3892 44 3 4 4435 5002 5041 5758 5891 6195 6214 6477 6482 7351 7467 7769 7785 8173 8188 8571 8603 9041 9226 9235 9377 9513 9688 9799 9829 9856 9887 9954 9967 9976 10058 10206 10231 10318 10335 10451 10510 10573 10578 10735 10736 10751 10824 10827 10856 10869 10870 U038 11144 11148 11207 11226 11364 11380 11515 11622 11682 11692 11716 11754 H862 11909 11962 11990 12055 12062 12165 12188 12252 12258 12269 12341 12381 12382 12391 12398 12492 12507 12516 12620 12637 12673 12818 12891 12964 12972 13091 13218 13431 13492 13536 13551 13635 13991 14037 14068 14105 14127 14139 14162 14296 14404 14564 14647 14682 14739 14879 14957 15096 1526] 15275 15391 15392 15482 15593 15596 15676 1571» 15761 15796 15813 15903 15935 16002 16012 16045 16111 16127 16339 16428 16436 16478 16491 16499 16546 16702 16707 16760 16829 16834 16883 16887 16901 16972 17083 17142 17300 17337 17366 17416 17539 17779 17807 17935 18048 18079 18135 18190 18250 18278 18588 18612 18772 18786 18788 1889' 18889 18906 18043 19120 19253 19311 19407 19»» 19503 19569 19578 19598 19611 19661 19675 19J7j 19769 19951 19990 20055 20063 20249 20256 20287 20355 20376 20483 20596 20773 20791 20903 20984 21067 21079 21096 21218 21238 21249 21'.,90 21J«3 ■H397' 21499 21732 21748 21750 21784 21808 21854 -1905 22024 22117 22142 22231 22519 22653 2275D >2949 23086 23179 23414 23488 23535 23617 23721 23752 23880 23972 24009 24090 24180 24265 24390 24506 24562 24667 24680 24695 24826 24911 Verbeteringen 5de klasse, 14de lijst: 3164 a- z. 3163, 10136 m. z. 10137, 12911 f 70.- nn 12111 f 70.—, 14175 m. z. 14115, 19152 19151, 22340 m. z. 22346, 21121 ontbreekt, w en 6172 moeten zijn met f 70.—.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2