zlTERPAG 19 OCTOBER 1940 Duit scl> leger bericht. Gevechtsformaties vielen doelen in Londen en Zuid oost Engeland aan. hche duikboot bij Le Havre ffie* g"">d Seschoten- ,tIN j8 October (D.N.B.) Het opper- n de weermacht maakt bekend: ^vei V3Hen uitgang van het Kanaal van Bristol ..A3" ae 0pdringen van Duitsche torpedojagers •5 bij ee" cht ontstaan met een formatie Britsche welke door torpedojagers werd beschermd. krJi^5' dojagers vielen den vijand, die in de O^Vheid was, aan en plaatsten een torpedo- een vijandelijk oorlogsschip. De vijand het gevecht af. Vliegtuigen zetten de lf?ing van den vijand in. De Duitsche zijn heelhuids op hun steunpunten teruggk reeds gemeld gelukte het vannacht bij ^°0 j-ingen van Duitsche torpedobooten naar ee" op ,sche Zuid-Oostkust twee bewapende vij- koopvaardijschepen en twee vijandelijke 3 Iepen van in totaal 33.000 br.t. tot zinken le v duikboot onder bevel van den eersten nf ter-zee Bleichrodt, van wie reeds twee lJ'!enSli'ike resultaten gemeld zijn, heeft op zijn to reis in totaal 42.000 b.r.t. vijandelijke !a ruimte tot zinken gebracht. Daarmede heeft jfeerste luitenant-ter-zee Bleichrodt 93.862 b.r.t. terIrff>hte gevechtsformaties deden opnieuw aan- lpn OD de Britsche hoofdstad en op belang- 3-S!militaire doelen in Zuid-Oost-Engeland. On moeilijke weersgesteldheid gelukte het "oosten van Londen het station bij de i Docks, alsmede in het stadsgebied ten Jwden van de Theems belangrijke Jnstallaties^te - gr ontstonden daarbij verscheidene lucht- ,vMen waarin onze jagers de meerderheid be- r,jL rü Le Havre beschoot een legerbatterij vijandelijke duikboot. Duikbommenwerpers jaarna nog een aanval op het vaartuig met •mimen. Onder hevige ontploffingen werden •en van de boot naar de oppervlakte geslin- »rd zoodat de vernietiging van de duikboot als Lj. kan worden aangenomen. Marine-artillerie dwong vijandelijke torpedo- jorbooten, die de Vlaamsche kust trachtten te «deren, terug te keeren. Concentraties van tiepen'in de haven van Dover werden door -arine-artillerïe onder krachtig vuur genomen. "Des nachts waren hevige voortdurende luchtaan vallen weer gericht op Liverpool en Birmingham. He' leggen van mijnen voor Britsche havens werd vDo'rtgezet. Britsche vliegtuigen vlogen gisteren hel rijksgebied niet binnen. In de luchtgevechten gisteren verloor de vijand 17 vliegtuigen. Zeven Duitsche toestellen worden vermist". FRONTBERICHT. Het Vrijdag gepubliceerde frontbericht van het D.V.B. luidt als volgt: „Voor de eerste maal hebben Duitsche torpedo jagers naar het weermachtsbericht van heden jneldt in den Atlantischen Oceaan strijd ge leverd met de Engelschen. Dit feit is hoogst belangrijk. Duitschland is door de verovering van nieuwe kusten uit den „natten driehoek" geraakt. Evenals de Duitsche onderzee ërs thans van nieuwe steunpunten uit den handels- oorlog tegen Engeland voeren en onze „snelbooten" ia het Kanaal opereeren, strijden thans ook Duit sche torpedobooten in gebieden, die de Duitsche Marine in den wereldoorlog niet dan met duik boten kon bereiken. In den besten stijl der torpe dobooten hebben deze Duitsche schepen zich op den veel sterkeren vijand gestort en hem een zwa ren torpedotreffer doen toekomen. De Britsche ma- je wordt zelfs aan den uitgang van het Kanaal n Bristol bij haar operaties door de kleine Duit- tche marine gehinderd. De vervolging van den vijand door vliegtuigen is een nieuw bewijs voor de schitterende function - teerende samenwerking van de verschillende deelen van de weermacht. Het Duitsche luchtwapen is ook gisteren en in den afgeloopen nacht in staat geweest haar op dracht tot vergelding met het grootste effect uit te voeren. De ongunstige weersomstandigheden konden geen vermindering brengen in omvang en uitwerking van de Duitsche aanvallen. Door alle ipervuur van het luchtafweergeschut heen vonden lichte gevechtsformaties op klaarlichten dag hun weg naar de Britsche hoofdstad. Op Londen is de laatste 24 uur de gebruikelijke digelijksehe hoeveelheid van verscheiden honderd duizenden kilo's bommen uitgeworpen. Daar het ïiechte weer het zicht sterker belemmerde, vlogen de gevechtsformaties, alle afweerpogingen trot serende, op geringere hoogte om hun verderf brengenden last trefzeker op de voorgeschreven doelen te doen neerkomen". Miaansch legerbericht. Italiaansche luchtmacht bombardeert vlieg velden in Noord- en Oost-Afrika. ERGENS IN ITALIë, 18 October (Stefani) zijn weermachtsbericht no. 133 maakt het Ita- kaansche hoofdkwartier het volgende bekend: commandant van het torpedovliegtuig, dat jen Engelschen kruiser „Liverpool" torpedeerde, is w bestuurder kapitein Massimiliano Erasi. m Noord-Afrika hebben onze luchtformaties, ondanks de ongunstige weersgesteldheid, met suc- ws haar bombardementen hervat op de vlieg velden van El Daba en Mersa Matroeh. Zij hebben net vliegveld El Dikheila (Alexandrië) getroffen en langs den weg van Mersa Matroeh naar El Daba Vijandelijke installaties en autocolonnes. Al onze vliegtuigen zijn op hun basis teruggekeerd. In Oost-Afrika hebben onze vliegtuigen het vuegvel^ en de haven van Aden gebombardeerd, «aarbij in beide doelen groote branden ontston den. De vijandelijke luchtmacht bombardeerde woonhuizen in Neghelli, waarbij lichte schade ""l veroorzaakt". Engelsche Thuisvloot krijgt een nieuwen Commandant. Admiraal Tovey opvolger van Sir Charles Forbes. Volgens „Associated Press" meldt het flgelsche blad „Daily Express" onder het op- pl "Sensationeele mutaties bij de Home aft»' admiraal Sir Charles Forbes is getreden als opperbevelhebber van de Home •eet en wordt opgevolgd door adm. Tovey. De Tovey is de jongste admiraal der (D. N. B.) Regelmatige voortzetting van Duitsck-Italiaansch economisch contact. Richtlijnen voor het toekomstige Europa. Het D.N.B. meldt: Het bezoek van den Italiaanschen minister van buitenlandschen handel Riccardi. die zich sedert een week in de rijkshoofdstad bevond als gast van de Duitsche regeering, is Vrijdag geëindigd. Naar het D.N.B. van welingelichte zijde verneemt zijn minister Riccardi en rijksminis ter Funk overeengekomen dit contact, even als dat geschiedt op andere gebieden tus- schen Duitschland en Italië, ook tusschen de verantwoordelijke persoonlijkheden van de Duitsche en Italiaansche economie regelmatig voort te zetten. Bij de gemeenschappelijke besprekingen werd vastgesteld dat de opvattingen der beide minis ters over de binnen het kader van de door de verbonden landen gemeenschappelijk gevoerde buitenlandsche politiek, gedurende den oorlog en na den oorlog te voeren economische politiek, volkomen met elkander in overeenstemming zijn. Men is het er over eens dat het clearingverkeer binnen Europa na den oorlog verder moet worden uitgebreid, maar tevens elastischer gemaakt moet worden. De Rijksmark en de Lire zullen in het dan in het leven te roepen verrekenings systeem van doorslag gevende beteekenis zijn. Overeenkomstig de fundamenteele opvatting der beide nauw verbonden revolutionnaire bewe gingen moet de stabiliteit der valuta's niet meer worden bepaald door het percentage van het voor dekking aanwezige goud, maar door de in de na tionale arbeidskracht liggende prestatieeapaciteti van ieder volk. Het moet een der essentieele doel stellingen der Europeesche samenwerking na den oorlog zijn den levensstandaard der volken op het hoogste peil te brengen, dat bereikbaar is. De nieuwe Europeesche samenwerking in den zin van het nationaal socialisme en het fascisme be- teekent dus de ontwikkeling van een gezonde autarkie, die Duitschland en Italië beschouwen als basis van de toekomstige economisch politiek en die eveneens de voorwaarde vormt voor een bloeienden handel en de goederenuitwisseling met de andere economische centra ter wereld. Minister Riccardi uit Berlijn vertrokken. BERLIJN, 18 October (D.N.B.) Minister Ric cardi is vanochtend uit Berlijn vertrokken. De rijksminister van economische zaken, Funk. be geleidde zijn gast van hotel „Adlon" naar het feestelijk versierde Anhalter Bahnhof, waar staatsminister dr. Meissner hem de afscheids groeten van den Führer bracht. Russische publicatie van Bismarck's mémoires. De betrekkingen tusschen Rusland en Duitschland. Het D.N.B. deelt mede: De Duitsche bladen, wijden groote aandacht aan het feit, dat binnenkort het eerste deel van de „Gedachten en Herinneringen" van Bismarck door de Sovjet-Russische staatsuitgeverij zal worden uit gegeven. Vooral wordt gewezen op den beroemden zin in het tiende hoofdstuk: „Met Rusland zullen wij nooit de noodzakelijkheid hebben oorlog te voeren, wanneer niet liberale domheden of dy nastieke misgrepen de situatie vervalschen". Hun inzicht in de historische en geografische fundaminteele wetten, aldus schrijven de bladen, heeft de beide verantwoordelijke staatslieden van Duitsojbland en de Sovjet Unie: er in 1939 toe ge bracht de Duitsch-Sovj et-Russische' betrekkingen op den Bismarckschen grondslag te herstellen en daarmede de krachtens tegen te werken, die thans evenals in den wereldoorlog de beide groote rijken tegen elkander trachten uit te spelen om uit hun wederzijdsohe verzwakking voordeelen te trekken. De „Berliner Börsenzeitung" schrijft hierover: „De nieuwe regeling van de Duitsch-Sovjet-Rus sische betrekkingen in 1939 in den geest van de Bismarcksche opvatting heeft den beiden rijken tot dusverre reeds de grootste winsten gebracht. De verdieping en uitbreiding dier betrekkingen in denzelfden zin zal als uitvoering van het testament van Bismarck ook in de toekomst gelukkige resul taten afwerpen". BEKEND ENGELSCH INDUSTRIEEL BIJ BOMAANVAL OMGEKOMEN. Uit Stockholm meldt het D.N.B.: Naar „Svenska Dagbladet" uit Londen meldt, is een der grootste industrieele leiders van Engeland William Lionel Hichens, tijdens een bomaanval in Londen ge dood. Hichens was president van de groote scheeps werf Cammell Laird and Co. Voorts was hij lid van de British Steel Corporation, den L. M. S. Spoorweg en andere groote industrie-ondernemin gen. Openbare ambten in Frankrijk voor de Joden gesloten. Numerus clausus voor vrije beroepen. HET D.N.B. meldt: Het Jodenstatuut van Frankrijk is Vrijdag in het Staatsblad verschenen, waarmede het van kracht géworden is. Het om vat tien artikelen, welke de uitzonderingsbepa lingen opsommen, die in Frankrijk, Algerije, de Fransche koloniën, protectoraten en mandaatsge- bieden tegen de Joden zullen worden toegepast. Joden kunnen geen staatsbetrekkingen en openbare ambten bekleeden. De vrije beroepen mogen door Joden nog slechts worden uitge oefend onder zekere voorwaarden en volgens een verhoudingsgetal. Als Jood wordt hij beschouwd, die van drie Joodsche grootouders afstamt of van twee Joodsche grootouders, wanneer de echtge noot Jood is (art. 1). Artikel 2 somt de openbare functies op, waar van Joden uitgesloten zijn: van het ambt van staatshoofd af tot het beroep van onderwijzer, bedrijfsleider, directeur of secretaris-generaal in alle monopolie bedrijven of bedrijven met staats- concessie. Volgens artikel 3 staan alle overige ambten voor Joden slechts open, wanneer zij in den wereldoorlog hebben gevochten, in den oor log 1939/'40 onderscheiden zijn of in het Legioen van Eer voor militaire verdiensten zijn opgeno men. In art. 5 worden echter de volgende be roepen onvoorwaardelijk voor Joden verboden: Directeur, hoofdredacteur en redacteur van dagbladen, tijdschriften, persagentschappen en periodieken met uitzondering van zuiver weten schappelijke publicaties; directeur, administra teur en bedrijfsleider bij ondernemingen, die zich bezig houden met het vervaardigen, verhuren en vertoonen van films, regisseur, opnameleider, spelleider, directeur, administrateur en bedrijfs leider in schouwburgen en bioscooptheaters. De zelfde bepaling geldt voor den radio-omroep. In artikel 7 wordt gezegd dat de Joden, die onder de artikelen 2 en 3 vallen, binnen twee maanden na de publicatie van het Jodenstatuut de uitoefening van hun beroep moeten staken. De buitenlandsche Joden. Een andere in de Fransche Staatscourant ge publiceerde wet bepaalt dat buitenlandsche on derdanen van Joodsch ras terstond op besluit van de bevoegde prefecten in concentratiekampen kunnen worden ondergebracht. Een speciale com missie, die is toegevoegd aan het ministerie van binnenlandsche zaken, wordt belast met de or ganisatie van en het beheer over deze concentra tiekampen. Buitenlandsche Joden, die niet in concentratiekampen worden ondergebracht, kunnen een gedwongen verblijf toegewezen krijgen. Uit Vichy wordt naar het D.N.B. mededeelt, voorts nog gemeld: In bevoegde kringen wordt er naar aanleiding van het gepubliceerde Joden statuut op gewezen dat deze wet niet is ontstaan uit on-Fransche overwegingen. In de laatste jaren hebben de Joden in alle zenuwcentra van het nationale leven een dusdanige bedrijvigheid ontplooid, dat zelfs zonder oorlog en zonder nederlaag een uit drang tot zelfbehoud ontspro ten actie tegen de Joden zou zijn ontstaan. De Joodsche minderheid heeft steeds als doel voor oogen gehad zich meester te maken van de commando-organen van de natie op geestelijk, politiek en financieel gebied, alsmede op het ge bied van de kunst. Vooral op het gebied van de buitenlandsche politiek hebben de Joden er met succes toe bijgedragen de openbare meening in Frankrijk voor te bereiden op een ideologischen kruistocht, waarvan het resultaat voor Frankrijk thans duidelijk te zien is. Vrijwillige Inkomstenbelasting voor Nederlanders iri het buitenland. Het A.N.P. meldt uit. Washington d.d. 18 Octo ber: Naar Transocean bericht, zullen de Neder landers, die in het buitenland vertoeven, uitge- noodigd worden tot betaling van een vrijwillige inkomstenbelasting, naar de zoogenaamde Neder- landsche regeering, die te Londen resideert, beslo ten heeft. De op deze wijze bijeengebrachte gelden zullen besteed worden aan voortzetting van de Nederlandsche oorlogsmaatregelen tegen Duitsch land. IJZER UIT ZEEZAND GEWONNEN. ROME 18 October. Volgens hier ontvangen berichten is in Torre del Greco bij Napels een fabriek gebouwd waarin ijzer uit het zeezand van de Baai van Napels gewonnen wordt. Volgens dit bricht is de fabriek te Torre del Greco in Italië eenig in haar soort. Voordien werden bij Ostia succes volle proeven ondernomen om ijzer uit zand te winnen ten behoeve van de Italiaansche bewape ningsindustrie. De nieuwe fabrieken zijn van de modernste ma chinerieën voorzien, die uitsluitend met binnen landsche grondstoffen worden gedreven. In tien dagen konden meer dan 75 K.G. zuiver ijzer uit 2500 K.G. zand gewonnen worden. Met het oog op dit succes zal de productie in de toekomst aanzien lijk opgevoerd worden. (United Press). No. 9. FIGUUR-PUZZLE. 18 Verblijf van goden. 19 Zich voortbewegen. 2r— 3 Stof. 4r— 5 Draad. 4—21 Staat in Amerika. 5.'23 Dankbaarheid. 67 Overgeleverd verhaal, 821 Staat in Europa. 822 Een schip vastleggen. 922 Dichterbij komen. 923 Openbaar ambtenaar. 1011 Houten loods. 12—13 Schuldig. 1415 Overgangsseizoen. 1617 Soort hert. 1819 Traagheid. 1920 Turksche titel. De gevraagde woorden bestaan uit de volgende lettergrepen: al-an-an-ar-ba-ba-bet-de-de-de-de-di-dier-e-e- ef-er-fen-gen-gen-hal-i-ke-ken-ken-la-la-le-len- mer-na-na-ne-ner-ni-ni-nis-no-rak-ren-ren-ren- ris-ta-te-ten-ti-tie-wal-wan-zo. Oplossing, ootige opgave. No. 8. INVULRAADSEL. VIER BRITSCHE HULPVAARTUIGEN VERLOREN GEGAAN. LONDEN 18 October (D. N. B.) De Britsche Admiraliteit meldt dat de volgende kleine hulp vaartuigen den laatsten tijd door optreden van den vijand tot zinken gebracht zijn: de vïschtrawlers „Resolvo", „Listrac" en „Warwick Deeping". Voorts de trawler „Summerrose". De naaste familieleden der slachtoffers zijn op de hoogte gesteld. Uit New York meldt het D. N. B. dat het Brit sche kolenschip „Bengal Head" gisteren Newport (Rhode-Island) binnenliep met 16 geredden aan boord van het Britsche s.s. „Benlawres", dat op 12 October in den Atlantischen Oceaan is getorpedeerd. ROOSEVELT OP VERKIEZINGSTOURNéE. NEW YORK 18 October (D. N. B.) De demo cratische partijleiding maakt bekend dat president Roosevelt aan den vooravond der verkiezingen toch nog vier redevoeringen zal houden, die alle over de Amerikaansche radio verspreid zullen worden. De data voor de redevoeringen zijn: 23 October in Philadelphia, 28 October in Madison Spuare Garden (New York), 30 October in Washington en 1 No vember in Cleveland. De Rijkscommissaris dr Seyss Inquart noodigde In verband met de Weensche kunstweek talrijke gasten op een thee op kasteel Oud Wassenaar. Aanwezig waren vele vooraanstaande personen waaronder figuren uit het Nederlandsche Cultuurleven (Foto Schimmeipenntagh) EN HET BUITENLAND. In deze laatste dagen van de week is de poli tieke situatie op den Balkan opnieuw op den voorgrond getreden. Het schijnt dat Engeland van plan is pogingen te zullen doen om, nadat het in Roemenië den grond onder de voeten ver loren heeft, elders in Zuid-Oost-Europa nieuwe activiteit te ontwikkelen. Dit althans ligt ten grondslag aan het Stefanibericht uit Sofia, vol gens hetwelk de Britsche minister van oorlog, Anthony Eden, zich van Egypte uit naar Turkije en Griekenland zal begeven „om nog te redden wat er te redden valt". Dat de Engelsche diplomatie zich in ieder geval ernstig met den toestand op den Balkan bezig houdt, blijkt wel uit het feit dat thans te Istan- boel overleg gepleegd wordt tusschen de Britsche gezanten in Turkije, Bulgarije, Joego Slavië en Roemenië. Tegelijkertijd komen uit de hoofdsteden der Balkanlanden berichten binnen over den uittocht der Britten uit Roemenië. Zoo is aan het D.N.B. gemeld dat met het Roemeensche schip „Trans- sylvania" verscheidene honderden Engelsche staatsburgers uit Roemenië te Istanboel zijn aan gekomen. Bovendien komen dagelijks per trein via Bulgarije groote groepen Engelschen uit Roe menië aan. Daar de mogelijkheden om de reis naar Palestina en Egypte voort te zetten beperkt zijn, zal een groot gedeelte van de Engelschen te Istanboel, Ankara en Smyrna moeten blijven. De in Turkije aangekomen leden van het Brit sche gezantschap te Boekarest hebben in ge sprekken laten doorschemeren, dat zij rekening houden met de mogelijkheid, dat de Britsche ge zant volgende week uit Roemenië vertrekt. Verder schijnt men in diplomatieke Britsche kringen op den Balkan rekening te houden met de mogelijkheid, dat de Engelschen in Bulgarije en Joego-Slavië binnenkort het voorbeeld van hun landgenooten in Roemenië zullen volgen, omdat hun positie heel moeilijk is geworden. RADIOPROGRAMMA. ZONDAG 20 OCTOBER. JAARSVELD 414,4 M. 8.00 VARA, 8.30 VPRO, 10.00 VARA, 2.00 AVRO, 5.30 NCRV, 7.00—9.15 AVRO. 8.00 Nieuwsberichten ANP, gramofoonmuziek. 8.30 Studiodienst. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.30 Voor de kinderen. 10.00 Orgelspel en zang. 10.40 Declamatie. 1.00 VARA-orkest en solist. 11.40 De Krekels. 12.00 VARA-orkest. 12.45 Nieuws- en economische berichten van het ANP. 1.00 Esme ralda en solist. 1.45 Lezing. „De arbeiders avond scholen van het Instituut voor Arbeiders Ontwik keling". 2.00 Concertgebouworkest. 3.00 Causerie „Middeleeuwsche poëzie en proza". 3.20 Radio- tooneel. 4.05 AVRO-Amusementsorkest en solis ten. 4.50 Sportberichten ANP, gramofoonmuziek. 5.15 Wekelijksche gedachtenwisseling (A.N.P.) 5.30 Gereformeerde Kerkdienst. 6.45 Actueele re portage of gramofoonmuziek. 7.00 Kroniek van de week. 7.15 Gramofoonmuziek (met toelichting). 7.45 Reportage. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Omroeporkest en soliste. 9.009.15 Nieuwsberich ten ANP, sluiting. KOOTWIJK 1875 M. KRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (En- gelsch)7.30 Wij beginnen den dag. 8.00 Nieuws berichten ANP. 8.15 Gramofoonmuziek. 1.00 Be richten (Duitsch). 10.15 Gramofoonmuziek. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Gramofoonmuziek. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en eco nomische berichten ANP. 1.00 KRO-Kamerorkest. 1.30 De Meesterzangers en solist. 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Gramofoonmuziek. 2.30 Inleiding volgende luitzending. 2.45 ,X>e barbier van Se- villa". opera. (3.30—3.45 Berichten Engelsch). 4.35—5.00 Causerie „Uit het leven van Rossini". 5.30 Wekelijksche gedachtenwisseling (A.N.P.). 5.45 KRO-Melodisten en solist. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 Rococo- octet (opn.). 7.30 Berichten (Engelsch). 7.45 Gra mofoonmuziek. 8.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Nieuwsberichten ANP. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Gramofoonmuziek. 8.55 Wii sluiten den dag. 9.00—9.15 Nieuwsberichten ANP. MAANDAG 21 OCTOBER 1940. JAARSVELD, 414.4 M. VARA-Uitzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP., gramofoonmuziek. 10.000 VPRO. Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Viool en piano. 11.10 Declamatie. 11.30 Gra mofoonmuziek. 12.00 VARA-orkest. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Gramofoon muziek. 1.15 VARA-orkest. 2,00 Voor de vrouwen. 3.00 Esmeralda. 3.30 Causerie „Slot van het grond patroon". 4.00 Gramofoonmuziek (met toelichting). 4.30 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmu ziek. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Nieuws- en eco nomische berichten ANP. 5.30 Orgelspel. 6.00 Le zing „Werkloosheidsbestrijding". 6.15 Gramofoon muziek. 6.30 VPRO.: Cyclus „Het gezin in onzen tijd". 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.00 Vragen van den dag (A.N.P.) 8.30 Radiotoo- neel. 9.00 Nieuwsberichten ANP, sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. KRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (En gelsch). 7.30 Wij beginnen den dag. 8.00 Nieuws berichten ANP. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Be richten (Duitsch). 9.15 Gramofoonmuziek. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Be richten (Duitsdh). 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Gramofoonmuziek. 2.00 Be richten (Duitsch). 2.15 Gramofoonmuziek. 3.30 Be richten. (Engelsch). 3.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws- en economisdhe berichten ANP. 5.30 Musiquette (opn.) 6.00 Gramo foonmuziek. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 Gra mofoonmuziek. 6.45 Berichten. 7.00 Vragen van den dag (ANP.) 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Berichten (Engelsch). 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Nieuwsberichten ANP. 8.25 Gramo foonmuziek. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Gra mofoonmuziek. 8.55 Wij sluiten den dag. 9.00 Nieuwsberichten ANP.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 7