Bonnen die thans geldig zijn: Wat onze clubs presteerden. Goede prestaties van Kinheim en Kennemers. De Kennemers verrasten Zondag vriend en vijand door tegen het sterke E. D. O. gelijk te spelen. En het spel wettigde de verwachting, dat in de toe komst nog meerdere goede resultaten zullen volgen. De derby tusschen D. E. M. en Beverwijk leverde een regelmatige overwinning op voor de roodwitten. Arisz had geen doelpuntenhonger, want hij liet het bij een doelpunt, waar tegenover de gebroeders Albers er drie stelden. Al met al was het echter een wedstrijd, die niet lang in herinnering zal blij- Kinheim leverde een mooie prestatie door de leiders in eigen huis met 21 te kloppen. De pa pieren van Kinheim en ook van Beverwijk zijn hierdoor weer gestegen, terwijl D. E. M. de leiders op den voet volgt. De reserves van de roodzwarter» wisten een 10 achterstand in een gelijk spel om te zetten, waar door zij nog steeds ongeslagen zijn. V. V. B. schijnt eindelijk den goeden weg gevon den te hebben. De eerste overwinning was een groote ook. Met niet minder dan 101 wonnen de V. V. B.-ers van een onvolledig Spaarnevogels. f). E. M.—Beverwijk (1—3) Plaatselijke ontmoetingen staan vrijwel nimmer op een hoog peil. En ook deze wedstrijd maakte op dezen regel geen uitzondering, want zoowel D. E. M. als Beverwijk bleven ver beneden hun kunnen. In de eerste helft werd er af en toe goed voetbal ge speeld, maar na de rust deelden beide partijen 111 de misère. Het bestspelende elftal in casu Beverwijk ging met de overwinning strijken, welke zij reeds in de eerste helft bevocht. Weliswaar heeft Vrouwe Fortuna den geheelen wedstrijd als een bescherm vrouwe over het doel van Van Roon gewaakt, maar ondanks dit komt men bij het opma ken van de balans ten slotte toch tot de conclusie, dat Beverwijk verdiend heeft gewonnen. In het be gin leek het er niet veel op, dat de rood-witten dit zouden doen, want D. E. M. ging hard van start. Het jeugdige aanvalsquintet demonstreerde daarbij een frisch open spel, dat Vessies en Grapendaal voor vele problemen stelde. Beverwijk moest zelfs nieu we krachten mobiliseeren om de verdediging te steunen.. De beide kanthalfs Maenhout en Wortman begrepen deze taak goed en vooral Maenhout speel de een solide en rustige halfpartij. Tervoort moest het tegen dezen geroutineerden veteraan afleggen, waardoor van dezen snellen D. E. M.-vleugel weinig kracht meer uitging. Het meeste gevaar kwam dan ook o.i. van links van Schram die Wortman nog al eens omspeelde. De D. E. M.-spil De Vries beging in deze periode en vrijwel den ge heelen wedstrijd de fout om alle aandacht te con- centreeren op de voorhoede. De gebroeders Albers genoten daardoor een groote vrijheid, welke nog vergroot werd door het op één lijn opstellen der backs. De tegenaanvallen van roodwit waren min stens zoo gevaarlijk als de veldmeerderheid van D. E. M. Geregeld konden de Albersjes zich vrij op stellen. Na ruim 10 minuten werd D. E. M. dit nood lottig, want C. Albers kreeg van zijn broer weer een kans en ongehinderd passeerde hij Slotemaker (0-1). De bezoekers speelden nu wat vrijer, waar tegen over een hardwerkend D. E. M., dat het tot een kopbal tegen het houtwerk kon brengen. Arisz, Waarover de verwachtingen van het talrijke publiek veel te hoog gespannen waren, kogelde den terug stuitenden bal van 2 meter'afstand hoog over. Neen, Arisz faalde eenvoudig als .aanvalsleider tegen de hechte Beverwijkverdediging. Direct na dit moment profiteerde nu C. Albers van een pass tusschen de backs door en Opnieuw moest Slotemaker het leder nakijken (0—2). Linksbinnen Van Noord toonde zich één van de beste spelers van het veld. Alleen moet hij het leder sneller afgeven. Van Roon had weer niet over pecht te klagen toen een voorzet van het houtwerk terugsprong en Grapendaal het opnieuw ingeschoten leder van de doellijn trapte. C. Albers maakte er hierna 0-3 van. Te zacht terugspelen op Slotemaker leverde bijna een vierde doelpunt maar Teeling schoot tegen den doelman aan. Het pleit echter voor D. E. M. dat het ondanks dezen achterstand met hetzelfde enthousiasme door bleef werken. Nog geen minuut voor het verstrijken van de eerste helft schoot Arisz uit een corner den bal in. (13). De tweede helft was het slechtste deel van dezen wedstrijd. Aan slecht plaatsen bezondigden zich de meeste spelers terwijl D. E. M. nog het ongeluk trof dat J. Slotemaker volkomen uit vorm raakte en to taal niets meer presteerde. Ook in deze laatste acte hield Vrouwe Fortuna de wacht naast Van Roon, want eenige malen ontsnapte het doel op wonder lijke wijze aan een doorboring. Weer verkeerd terugspelen op den D. E. M.-doelman bezorgde C. Albers een niet te missen kans, maar het doel bleek toch nog te klein. De D. E. M.-ers bleven voor het meerendeel in den aanval, maar het bleef bij po gingen, die strandden op de stevige verdediging. V. V. B.—Spaarnevogels (10-1) Als maatstaf van deze eerste overwinning van V. V. B. moet men het eerste halfuur van dezen wedstrijd nemen. Toen enkele spelers van Spaar nevogels den scheidsrechter, den heer Scholts, wil den intimideeren, gaven de gasten bijna geen par tij meer. De stand was toen 31 voor de thuisclub. Demonstratief optreden noodzaakte den scheidsrech ter het spel te onderbreken, nadat door hem een spe ler van Spaarnevogels naar de kleedkamer was ver wezen. Door het opnemen van Van Zantvliet in de voor hoede was de voorhoede van V. V. B., met de bui tenspelers v. d. Wal en Nooi, gecompleteerd door Spruit en Piantorni aanzienlijk versterkt. Er was verband in hun spel en via beide vleugels werden vele gevaarlijke aanvallen op de Spaarnevogels- veste ondernomen. Zij bewezen hun sterkte door een regelmatige opvoering der score tot 41. Den eer sten goal scoorden de Haarlemmers uit een inge schoten punter van den middenvoor, die in vrije po sitie Olivier deed visschen. De middenlinie steunde i de aanvallen harer voorhoede goed. Zij beheerschte volkomen het middenveld. Aanvallend wai'en Bra- venboer en Bakker het beste. Door beide vleugels te voeden met goede passes verrichtte spil Braven- boer productief werk. Bakker liet zijn vleugel nogal eens los. Het was een geluk dat van dezen buitenspeler weinig uit ging, zoodat hierdoor geen gevaar ontstond. De backs Lantsink en Strobbe blonken niet uit. Aan hun onderlinge samenwerking ontbreekt nogal wat. Bij een snelle voorhoede is dit niet van ge vaar ontbloot. Het bemoeilijkt wel het spel van kee per Olivier, die overigens een rustigen middag had. Het spel van Spaarnevogels was zonder eenig ver band. Tactisch waren zij verre de mindere. De ver dediging van V. V. B. wist wel raad met deze aan vallen. Een verdiende V. V. B. overwinning. HOLLANDSCHE MIJ. VAN LANDBOUW. De afdeeling Velsen en Omstreken van de Hol- landsche Mij. van Landbouw houdt Woensdag 23 October in Hotel „Ter Burg" een ledenvergade ring. De agenda vermeldt o.m. de rekening en verantwoording van den penningmeester over 1939, een bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren J. H. van der Sluis en A. C. Schaap. Tevens moet voorzien worden in de vacature ontstaan door het bedanken van den lieer J. C, yessies. Onze voeding in tijden van schaarschte. Vergadering van Natuurgeneeswijze. Zondagmorgen hield de afdeeling Beverwijk van de Ned. Vereeniging voor Natuurgeneeswijze een ledenvergadering in „Bellevue". De heer Alb. Vis sprak een kort openingswoord, waarna hei woord was aan arts IJ. Hettema over het onderwerp „On ze voeding in tijden van schaarschte". Doordat er geen invoer van tarwe is, werd het brood gerant soeneerd; ook de kwaliteit is veranderd. Doch door dat de zemelen, die mineralen en kalk bevatten, in het brood gelaten worden, heeft het brood slechts aan voedzaamheid gewonnen, zei spreker. Ook wordt door velen gevreesd dat het bijna of geheel ont breken van vet in het voedsel nadeelige gevolgen zal hebben. Deze zorg is echter, aldus arts Hettema, niet gemotiveerd, daar wij voor de instandhouding van ons lichaam slechts 2 gram vet of 14 gram boter per dag noodig hebben. De zorg hierover is alleen een kwestie van keukentechniek. Wat wél van groote beteekenis is, is hoe we aan de noodige hoe veelheid eiwit komen, daar toch de voornaamste bronnen hiervan vleesch, kaas en melk zijn. Daar de veestapel al aanzienlijk is ingekrompen, zal in de toekomst de rantsoeneering van deze producten niet meer van overwegend belang zijn als eiwit bron. Hiervoor zal dus een ander voedingsmiddel in de plaats moeten komen. Aardappelen en groen ten bevatten, zij het slechts in hoeveelheden van twee en één procent, eiwitten. Tevens wees spr. no< op het belang van de kookmethode, die door de ver eeniging wordt aanbevolen. Het gebrek aan vet zal ons noodzaken vier maaltijden per dag te houden, waarvoor de beste verdeeling is twee warme maal tijden, een keer pap en één keer brood. Verder is het wenschelijk één keer per dag de groenten rauw te nuttigen, hetzij als slaatje of als rauwstamppot. Verder gaf spr. nog practische wen ken betreffende de bereiding. Nemen we deze in acht, dan zullen we ondanks alles toch een vol waardige voeding krijgen, aldus eindigde spreker. Nadat er nog gelegenheid was geboden vragen te stellen sloot de heer Vis de vergadering met een woord van dank aan den heer Hettema. Een Her omd Zangkoor? Naar wij vernemen bestaan er plannen, hier een gemengd Hervormd Zangkoor op te richten, dat onder leiding zal komen van den heer G. Moed. Het ligt in de bedoeling, er een kerkkoor van te maken, dat uitsluitend bij bijzondere ge legenheden den dienst in de kerk met zang zal opluisteren. Jaarvergadering Heemskerksche Zwemclub. Het zwembad wordt verbeterd. Zaterdagmiddag hield de Heemskerksche Zwem club in gebouw „Adrichem" te Beverwijk haar jaar vergadering. De voorzitter, de heer J. Schik, me moreerde de moeilijke taak van het nieuwe be stuur, onder zulke ongunstige omstandigheden het ongunstige weer en de inundatie in den afge- loopen zomer te moeten werken. Over het alge meen blijkt echter.dat ondanks de ongunstige om standigheden de Heemskerksche Zwemclub geen slecht seizoen achter den rug heeft. Spreker deelde mede, dat thans de heer J. van Dok als penning meester fungeert. Eenige'ingekomeh stukken werden voor kennis geving aangenomën; de uitslag van de keuring van het zwemwater werd voor de leden ter inzage ge legd. Een brief van den badmeester, den heer H. Valk, waarin deze meeïeelt zich niet langer als badmeester in het volgende seizoen beschikbaar te stellen, werd eveneens voor kennisgeving aan genomen. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Muyen bleek, dat het ledental thans 73 bedraagt. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer J. van Dok, sloot met een kleine nadeelig saldo. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Schik met groote meerdheid herkozen. De heeren Van Wijk en Stevens bij acclamatie herkozen. Bij de bespreking over de reparatie en ver nieuwing van het zwembad deelde de voorzitter mede. dat door de benzine-schaarschte nog niet tot aankoop van een motorpomp kan worden overgegaan. Voor de jeugd ligt het in de bedoeling, een paar stel ringen en een rekstojjc boven het water aan te leggen. Ook zal een geheel andere oplossing worden verkregen voor de rijwielstalling, terwijl het gras terras een geheel nieuwe indeeling zal krijgen. Hieraan zal door een groot aantal leden worden medegewerkt. (Adv Ingez. Med.) Uilslagen Hoogoven Schaakclub. De uitslagen van de op Vrijdag speelde partijen zijn: Groep 1: Veldheerv. Ikelen v. IkelenVeldheer VogelzangBeentjes v. d. Plas—Paardekooper J. C. de HaasWulms A. de Bruin—Zandbergen Zandbergen—Ade Bruyn v. KrimpenKroon Groep 2: v. d. BroekUilenbroek Andréa—C. de Boer Schouten—Smitz Schererv. Aalst Groep 3: LelouxOfferhaus Snellev. Zomeren W. SteemanHendriks DellemanBlok Ir. v. d. BlinkK. de Boer HendriksBlauw en Zaterdag ge- 0—1 1—0 afgebr. 0—1 0—1 Vz-y 1—0 afgebr. 1—0 1—0 5—1 afgebr. 1—9 1—9 afgebr. 0—1 1—0 1—0 HEEMSKERK JUBILEUM. Dinsdag 22 October herdenkt de heer N. Bruin den dag, dat hij 25 jaar geleden als stoker werd aangesteld bij Wesaner Koninklijke fabrieken te Wormerveer. KAPELAAN S. DE BOT KOMT SPREKEN. Hedenavond komt kapelaan S. de Bot voor de St. Joseph-Gezellen te Heemskerk spreken. Zijn eerw. zal spreken over „Geestelijke omwenteling in onze dagen". CASTRICUM BAKKUM'S BELANG. De jaarlijksche uitvoering van de buurtver- eeniging Bakkum's Belang is thans vastgesteld op 23 of 24 November a.s. Een uitgebreid bont programma is in voorbereiding, Het staat, met het oog op de tijdsomstandig heden, nog niet vast, of de bonte-avond inder daad een „avond" zal zijn of dat men een na middag of nacht daarvoor zal uitkiezen. POLITIE SPORT VEREENIGING Hét voetbalelftal van de Politie Sport Vereeni ging dat j.l. Zaterdag tegen Veribus Unitis te Sant poort speelde verloor dezen wedstrijd met 21. A.s. Woensdag speelt het_ elftal der P. S. V. op het Stormvogels-terrein tegen een Zaandamsch po- 'litie^-elftal. Verrichtingen ten behoeve van de Duitsehe weermacht. De burgemeester van Velsen deelt het volgende mede Het komt nog meermalen voor, dat leveranciers zich rechtstreeks wenden tot de Duitsehe instan tie. die met de controle der verzoeken om ver goeding voor bovenbedoelde verrichtingen en leveringen (R-verrichtingen) is belast, teneinde spoedige behandeling der ingediende aanvragen te verzoeken. Voorzoover noodig vestig ik er nogmaals de aandacht op, dat verzoeken om vergoeding bij mij behooren te worden ingediend en dat het, in ver band met de voortvarendheid, waarmede van Duitsehe zijde de verzoeken, om vergoeding wor den behandeld, geen zin heeft, om zich recht streeks tot den Hoofdintendant, toegevoegd aan den Weermachtsbevelhebber in Nederland, of één van diens bureaux, te wenden en dat zulks in het vervolg dan ook dient te worden nagelaten. BEKENDMAKING INZAKE LEGERPAARDEN. De burgemeester der gemeente Velsen verzoekt dengenen, die Hollandsche- of Duitsehe legerpaar- den in bruikleen hebben ontvangen hiervan onmid dellijk ter Secretarie aangifte te doen. BROOD BON 10 t. ra. 22 October. BON 11 v. 21 t.m. 29 Oct. 2000 gr. brood of 2500 gr roggebrood. KOFFIE EN THEE Bon 114 Algem. Distributie bonboekje van 28 Sept. t/m 8 November 1/2 pond kof fie of 3/4 ons thee. SUIKER BON 109 Algem.Distributie boekje Van 28 Sept.-25 Oct 1 K.G Suiker VLEESCH EN VLEESCHWAREN BON 05 vleesch van de Vleeschkaart. Van 21 Oct. t.m. 3 Nov. 100 gr. rund-, kalfs- of varkensvleesch of ongesmolten vet. BON 05 „worst of vleesch- waren" 75-150 gr. vleesch- waren BON 04 geldig t.m. 27 Oct. ZEEF BON 55 T.m. 12 Nov. 150 gr. toiletzeep of 120 gr huishoudzeep of 200 gr zachte zeep of 250 gr zeeppoeder of 125 gr zeep vlokken of 250 gr. zelf werkende waschmiddelen of 200 gr vloeibare zeep HONDENBROOD BON 4 Tot 31 Oct. Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr 3: 8 K.G. Gr. 4: 5 K.G Gr 5. 4 K.G Gt 6: 3 K.G Hon denbrood wordt alleen verstrekt voor groote ras honden of Ingeval men meer dan één hond heeft MEEL- EN GRUTTERSWAREN BON 78 Algem. Distributie- boekje. T.m. 31 Oct. 1/2 pond tarwebloem of tar wemeel of boekweitmeel of roggebloem of rogge meel of zelfrijzend bak meel of gruttenmeel. BON 76 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 250 gr. rijst of rijstemeel of rijstebloem. BON 77 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 250 gr. havermout of havervlok ken of gort of grutten. BON 28 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 100 gr: maïzena of griesmeel of puddingpoeder BON 15 Algem Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 100 gr. macaroni of vermicelli of spaghetti SCHEERZEEP BON 116 T.m. 31 Dec. 50 ar. scheerzeep of 1 tube scheercrême of 1 pot scheerzeep. PETROLEUM ZEGEL PERIODE 6 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken), T.m. 2 Nov. 2 Ltr. KATTENBROOD BON 4 Tm. 31 Opt. 1/2 kg. Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten BOTER EN VETTEN BON 05 tot 12 Boterkaart T.m. 18 Oct. 1/2 pond boter. BON 05-06-07 Vetkaart. T.m. 18 Oct. 1/2 pond marga rine of boter. BON 08 Vetkaart. T.m. 18 Oct. 1/2 pond boter of 1/2 pond gesmolten spijsvet. BON 09-10-11-12 Vetkaart 1/2 pond boter met reduc tie van 10 Cent p. 1/2 pond BRANDSTOFFEN. BONS 01 02 03 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid. BONS 01 02 03 04 05 06 Bonkaart distributie cen trale verwarming: 1 een heid. Bons, gemerkt: Brandstof fen, één eenheid, le perio de: 1 eenheid. Bo-as, gemerkt: Cokes, één eenheid, eerste periode: 1 eenheid. BONS 04 05 06 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid turf. (Wenscht men geen turf. dan kan men op deze bons later andere brandstof fen betrekken). Bons gemerkt: auto-anthra- ciet: 1 H.L. anthracietnoot- jes IV of V. Alles geldig tot en met 31 October Vergadering afd. Kennemerland van den C. B. P. T. T. Zondagmiddag hield" de afdeeling Kennemerland van den C. B. P. T. T. in café Centraal een verga dering waarbij als spreker was uitgenoodigd de heer D. Stoffels, de redacteur van het bondsorgaan. Voorzitter was de heer J. Lubbers uit Beverwijk. Na het afdoen der gebruikelijke agendapunten sprak de heer Stoffels over „De huidige toestand op het vakvereenigingsterrein", Waarbij spr. de ge schiedenis behandelde van het tot stand komen van de huidige eenheid op het gebied der vakorgani saties. Het is begrijpelijk, dat voor vele leden der vak organisaties de nieuwe omstandigheden moeilijk in eens te begrijpen zijn. Jarenlang hebben zij als ge- oi'ganiseerde arbeiders den strijd voor betere socia le verhoudingen, voor een rechtvaardige behande ling van eiken werker en voor een menschwaardig bestaan voor iedereen meegemaakt. Velen zijn met de vakorganisaties mee opgegroeid en zij hebben de tijden van moeilijkheden en die van bloei in gelijke mate gekend. Al deze georganiseerde werkers zijn organisatie- menschen geworden bij uitnemendheid. Zij hebben zich geheel en al ingesteld op de langzaam gegroei de vormen van hun vakbeweging, zij hebben hun krachten ingedeeld naar de middelen die hun in den strijd voor een rechtvaardig bestaan ten dien ste stonden. De ontzagwekkende revolutie die over geheel Europa gaat heeft veel van dat alles totaal veran derd. Het is niet altijd en voor iedereen even ge makkelijk zich op de gewijzigde omstandigheden in te stellen. Dat geldt voor de vakbeweging, voor de vormen van de organisaties en voor de middelen, die gebruikt kunnen worden om het doel te berei ken. Het N. V. V. is, door den nieuwen vorm van orga nisatie, thans in staat de belangen der Nederland- sche arbeiders bij de overheid te behartigen. De be noeming van commissaris Woudenberg door den Rijkscommissaris heeft een sterken band gelegd tusschen de grootste vakcentrale in ons land en de verantwoordelijke instanties te Den Haag. Door de centralisatie van alle bonden in een krachtig lichaam zal het mogelijk moeten zijn, dat de geheele vakbeweging altijd en overal kan worden ingezet ten behoeve van de sociale belangen der leden. Op verschillende practische vraagstukken van het vakvereenigingswezen ging de heer Stoffels die per in. Vermoedelijk zal er voor de arbeiders wel een verplicht lidmaatschap van een vakorganisatie komen. Er zijn sedert den tienden Mei van dit jaar vele groote veranderingen geschied. De C. B. P. T. T. heeft altijd een eenheid op het gebied der vakorga nisaties voorgestaan. Men moet zich nu van de realiteit der dingen be wust zijn. Wanneer iedere wekker in ons, land-zich goed voor oogen houdt, dat het doel der vakorganisatie het zelfde gebleven is, dan zal hij nu opnieuw zijn ar beid inzetten om onder deze omstandigheden de vakorganisatie trouw te blijven. Wij moeten onszelf en onze kameraden steunen in deze tijden. Dit kan slechts geschieden door samen te blijven en zoo sa men te bouwen. Het oude devies van den postbond- „Laat ons bij elkander blijven tot onderlingen steun" bevat nog steeds waarheid als het om het be zit van materieele zoowel als geestelijke dingen gaat. Op deze rede volgde eenige gedachtenwisseling, waarop de voorzitter met dank aan den heer Stof fels de bijeenkomst sloot. De Noord-Hollandsche Dain- competitie. Groote overwinning van D. C. 13. op Beverwijk. In Hotel Kennemerhof had Zondagmorgen de ontmoeting IJnruidenBeverwijk plaats, als eer ste wedstrijd voor de Noord-Hollandsche hoofd klasse-competitie. Beverwijk verscheen met negen spelers waar door deze club met een 20 achterstand den wed strijd begon. Reeds na V/2 uur spelen won Hühl voor D.C.IJ. de eerste partij, zoodat het al 4—0 voor de IJmui- denaren was. Toen was het reeds duidelijk dat Beverwijk een groote nederlaag tegemoet ging. Deze nederlaag werd zelfs zoo groot, dat de uit slag voor hoofdklasseclubs een unicum is gewor den. Met 180 staat de Damclub IJmuiden afge broken. en Buis aan bord 6 staat voor IJmuiden gewonnen zoodat de totale uitslag vermoedelijk 200 voor IJmuiden wordt. IJmuiden bezit momenteel weer een zeer sterk tiental en zal in deze hoofdklasse-competitie weer een ernstige candidaat zijn voor het landskam pioenschap. Hieronder laten wij den uitslag van den wed strijd volgen: IJmuidenBeverwijk 1. A. LigthartP. C. Bais. 2. H. Laros—D. Kikke 3. B. DukelC. Rietkerk 4. C. SuykK. Kikke 5. H. Buis—Pekel 6. T. Hoek—N.O. 7. T. Postma—A. Hofland 8. H. v. d. HeijdeA. Kemper 9. I. Hühl—J. Wernke 10. K. de Jong—L. Verbeek Voorloopig 180 Zondag a.s. zal Damclub „IJmuiden" te Sant poort tegen Damclub „Stabiel" spelen. PERPETUUM MOBILE. Zaterdagavond is voor een goedbezette zaal, in het Herv. Vereenigingsgebouw afgedraaid de film Perpetuum Mobile (De eeuwige Kring loop der natuur.) De commissie die deze vertooning heeft voor bereid kan er met voldoening op terug zien. De heer Chr. Pointl vraagt in deze film de aandacht voor het mooie, dat de natuur in alle jaargetijden geeft. Treffend komt dit alles in deze kleurenfilm tot zijn recht. Alvorens de heer Pointl er toe overging zijn film te vertoo- nen hield hij en korte inleiding over de film waarbij hij vertelde hoe hij er toe gekomen was haar te vervaardigen en met welk doel. Vele ja ren heeft hij voor de samenstelling van de film op het terrein van de kunst gewerkt. Met deze documentaire film, die geaccompagneerd werd door klassieke muziek, heeft de heer Pointl ook werkelijk iets moois gegeven. Zooals de com missie waarvan deze avond uitging, ons mede deelde ligt het in de bedoeling, in dit seizoen meer dergelijke films te doen vertoonen. De veroordeel in» van prof. De Vries, 's-GRAVENHAGE. 19 October. veroordeeling voor het Landesgericht C. W. de Vries, rector-magnificus van tabt?:: damsche handelshoogeschool, tot 18 min vangenisstraf en f 3000 boete, wegens U i teren naar een verboden zender. °vpm A.N.P. nog het volgende: In het requisitoir legde de Staatsanwsh nadruk od. dat het hier °en bb'zor»(iPr S:^ val betreft van overtreding van de ver van den Rijkscommissaris inzako den roep. Beklaagde beeft in een toespraak v*' luisteraars van de Handelshoogeschool verklaard, dat hii over den Oraniezend?^ de verboden rede van Prinses Juliana Augustus 1940 geluisterd heeft. Een ta i: houding is onverantwoordelijk, daar dit b is om de toehoorders en ruimere kringen volking tot dergelijke wetsovertredingen gevangenis te brengen. Bijzonder ernsti? de overtreding van beklaagde, daar hii en professor de draagwijdte van de gP,V^ overtreding ten volle bewust moet ziin i en omdat hij als rector een voorbeeld leerlingen moet zijn. Voorts meende de anwalt. dat hier een gevoelige straf op zL 5* is met het oog op de gevolgen welke de» a1 kan hebben, in het bijzonder onrust ver^T onder de bevolking. De straf, meende de 1 anwalt. moet hooger zijn dan die welke zhT'" gesproken tegen kleinere overtreders ®vK 2 jaar gevangenisstraf en f 6000 boete lUjj Wandelaar protesteerde op zonderlinge wijze. Fietsen in lantaarnpalen opgehangen De Amsterdamsche politie zoekt on oogenblik een man, die op wel zeer wijze protesteert tegen het feit. dat wielri? 's avonds en 's nachts hun rijwielen buiten3 staan. De man heeft n.l. de gewoonte deze f - sen. waar hij ze aantreft, aan lantaarnpaW7'' te hangen. Reeds verscheiden malen zijn v over klachten ingekomen. Zaterdagavond'had'; de Rombout Hooger'beetsstraat als zijn operat^ terrein gekozen en deze actie tevoren aangekor.i Niettegenstaande dat gelukte het hem fietsen op te hangen en ongemerkt te verdwiln:- De politie neemt aan, dat het een wandelaar^ die op de een of andere wijze onaangenaams heeft gehad met een langs den weg geparkeerd fiets en nu op deze wijze een actie op touw heel gezet. 1 GROENTEN- EN FRUITCONSERVENREGELIVG Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherijii bepaald, dat ten aanzien van het bereiden, voor. handen en in voorraad hebben, verhandelen ei vervreemden, afleveren en vervoeren van con serven van warmoezerijgewassen, landbouwers, ten, fruit en zuidvruchten beperkende regelen In den zin van artikel 9 van de Landbouwcrisis» worden gesteld. De voor de uitvoering hiervan noodige bepalln- gen van den secretaris-generaal worden in öi Nederlandsche Staatscourant Beperkende bepalingen voor eierhandel. De secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij heeft bepaald, dat ten aanzien van het voorhanden of in voorraad hebben, opkoopen, inzamelen, vervoeren, ver. handelen, vervreemden en afleveren van cierea beperkende regelen in den zin van artikel 9 van de landbouw-crisiswet worden gesteld. De voor de uitvoering hiervan noodige bepa lingen. worden in de Nederlandsche Staatscourant bekend gemaakt. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavondi betaald te zijn, daar de bezorgers o Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE 484ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse. 16de lijst Trekking- van Zaterdag 19 October 1940 Hooge Prijzen f 3000.— 11064 f 1000.924o met premie van f 30.000. f 400.7326 f 100.— 9179 22411 PRIJZEN VAN f 70.— 1271 1706 3026 4800 4869 5905 7153 7272 7436 7600 9341 9982 10895 11160 12956 13049 14179 16281 16591 16605 17806 18181 19484 19689 20594 20739 22921 24187 24379 Nieten 1068 1629 1971 2858 2866 3004 3427 3771 4007 4055 5163 5388 5394 5450 5681 57S4 6104 6654 6788 7070 7163 7178 8035 8201 8570 9524 9877 10050 10074 10630 10932 11312 11695 11844 12292 12444 12601 12636 12827 14720 15163 15984 16604 17025 17338 17770 18207 18413 18597 19061 19243 19658 20897 21388 21414 21465 21771 21982 22254 22296 22457 22587 23954 24296 24646 24755 Verbeteringen: 5e Klasse 15e LÜS'1: 7462; 8390 mjz. 8370. AGENDA VOOR BEVERWIJK. MAANDAG 21 OCTOBER. Luxor Theater, Breestraat: „Morgen gaat beter" en bijprogramma, 7.30 uur. DINSDAG 22 OCTOBER. Luxor Theater, Breestraat: „Morgen gaat i beter" en bijprogramma, 7.30 uur. AGENDA VOOK VELSEN EN IJMUIDtt MAANDAG 21 OCTOBER. Thalia Theater: „Moeder", 7.15 uur. Rex Theater: „Hoera, ik ben papa", 7.15 uur. Bioscoop De Pont: „Goud....", 7.15 uur. AGENDA VOOR HAARLEM Heden: MAANDAG 21 OCTOBER. Rembrandt Theater: Trenck de Pandoer, 2.30, 1.45 en 7 uur. q30 Luxor Theater: Cabaret Wolga, 2.30 en 2.30 en 2,4.45 uur doorl. voorstelling. Frans Hals Theater 7 uur. Cinema Palace: Kamermeisje 3 X bellen, en 7 uur. DINSDAG 22 OCTOBER. Gemeentelijk Concertgebouw: Bouwm a Schouwspel „Jolijt", 6.45 uur. „«AmM Provinciale Griffie, Dreef: Openbare verga Prov. Staten, half twaalf. c avondi Bioscoopvoorstellingen des middags en nes a

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2