Stormvogels werkte hard doch ondoelmatig. De hamer en het aambeeld Kleine nederlaag tegen A.D.O. Mijn kijk op het spel Weer de zwakke voorhoede D.D.V. clubkampioen van Nederland V.S.V. verstevigt haar positie. Haarlem wint volgens verwachting VOETBALUITSLAGEN VAN DEN N. V. B: H.F.C. speelt weer zwak R.C.H zorgt voor de verrassing Scheidsrechterspuzzle MAANDAG 21 OCTOBER 1940 Het zag er voor de Vogels niet rooskleurig uit, toen A.D.O. reeds in de eerste minuut op buiten gewoon fraaie wijze de leiding nam door De Heer, die den bal met een eleganten kopstoot langs Kraak plaatste, nadat Eversteyn het leer al even zeer op fraaie wijze had vrij gemaakt. Het pleit echter voor de thuisclub, dat zij zich door dezen tegenslag niet liet ontmoedigen. Inte gendeel, verwoed viel zij aan en zeker wel een kwartier oefende Stormvogels een hevigen druk op de Haagsche veste uit. Wel verdedigden De Jong c.s. krachtig, doch dit nam niet weg, dat Koek in deze periode danig aan den tand gevoeld werd. De Haagsche doelman weerde zich zeker niet slecht, had bovendien ook wat geluk o.a. toen Opber gen tegen den paal schoot dodh zou toch zeker hebben moeten zwichten, als de Stormvogels-aan val verrassender had geschoten. Na dit geen succes opleverende IJmuider-offen sief ging het spel wat meer gelijk op. Om beurten waren beide voorhoedes in den aanval, doch alvo rens een behoorlijk schot kon worden gelost, wer den deze aanvallen in den regel reeds afgeslagen. Opmerkelijk was het verschil in wijze waarop dit door de resp. verdedigingen gebeurde. De IJmui- der-verdediging slaagde daarin door ontzettend' zwoegen, terwijl de Hagenaars zich tactisch op stelden en een hecht contact bewaarden tussdhen de 'back. en halfbaeklinie. Tien minuten voor rust vreesden we het ergste voor de Vogels. Toen bracht de rappe rechterwing Vreeken-Eversteyn den bal snel op. De voorzet passeerde Kraak en we dachten Westhoven te zien scoren, toen Jacobs, op de lijn staande, een zeker doelpunt voorkwam. Betrekkelijk kort hierna trapte Tol den bal in de richting van Var Pel. Deze zette od tijd voor en Prins scoorde 5 minuten voor half-time den zeker niet onverdienden geliikmaker. Rust 11. In het eerste_ kwartier van de tweede helft wo gen beide partijen weer aardig tegen elkaar op. Juist hoorden we de opmerking plaatsen, dat de verdedigingen over 't geheel de voorhoedes de ibaas waren, ondanks het feit, dat Karei Haak niet zoo op den voorgrond trad als anders, toen voor het Stormvogels-doel na een voorzet van Vreeken een serie missers van „vriend en vijand" viel te notee- ren. Daardoor kreeg Neuteboom een vrije kans en de 'handige linksbuiten profiteerde er keurig van. (1—2). Even later maakte Schippers, dien we niet zoo od dreef vonden als anders, een fout. Eversteyn plaatste thans den bal voor 't doel en weer zorgde Netueboom voor de rest. (13). Stormvogels scheer thans een geslagen team, doch deze meening maakte plaats voor een andere, toen Opbergen op kranige wijze den stand op 23 bracht. Toen laaide aan beide kanten het strijd vuur weer op, meermalen zelfs te fel, zoodat scheidsrechter Boeree de fluit te veel moest hanteeren. Tegen het einde verwisselde Verdom, die door gebrek aan balcontrole het tegen De Jong c.s. niet kon redden, met Van Pel van plaats, doch veel resultaat leverde dit niet od, daar Van Pel al aan dezelfde kwaal bleek te lijden. RANGTJISTJES. AFDEELING I. Ie klasse. D. W. S. D. H. C. A D. O. H. D. V. S. Feijenoord D. F. C. 't Gooi Stormvogels Sparta K. F. C. H. V. C. E. D. O. Velox Spartaan H. B. C. Hilversum Hercules Watergr.meer Volendam Kennemers R. C. H. H. F. C. gesp. gew. gel. verl. pnt v.-t. gem. 2e klasse B. 4—1 1.75 15—7 1.50 7—5 1.50 9—6 1.25 11—7 1.25 6—5 1.25 4—5 1. 5—9 0.50 5—11 0.— 5—15 0.— 14—8 15—2 16—12 7—4 12—13 10—16 10—8 7—8 8—11 10—17 4—9 5—10 AFDEELING H. Ie klasse. V. S. V. 4 4 0 0 8 Xerxes 4 3 0 1 6 Haarlem 4 3 0 1 6 Ajax 5 3 0 2 6 D. O. S. 3 1 1 1 3 Blauw Wit 4 1 1 2 3 V. U. C. 4 1 1 2 3 C. V. V. 5 1 1 3 3 R. F. C. 4 1 0 3 2 H. B. S. 5 1 0 4 2 13—4 2.— 13—4 1.50 7—5 1.50 17—9 1.20 3—6 1.— 4—5 0.75 10—13 0.75 8—15 0.60 8—18 0.50 9—13 0.40 Lawntennis Gedurende een korte periode om precies te zijn: tien minuten vóór en tien minuten na de pauze leek het er op, dat de Stoi-mvogels het initiatief, dat voor de rest van den speeltijd vrij wel volkomen bij A.D.O. berustte, in handen zouden nemen, maar de Hagenaars lieten zich niet uit het veld slaan. Wel moesten zij gedurende het laatste kwartier krachtig verdedigen, doch dit was meer uit eigen verkiezing dan als gevolg van een tech nisch of tactisch overwicht der thuisclub. In beide opzichten waren de IJmuidenaren verre de minderen van hun tegenstanders, met uitzon dering van doelman Kraak en Karei Haak, die een solide en weloverwogen partij voetbal hebben ge speeld. Voor het overige waren de bezoekers haast een klasse beter; hun controle over het leder, hun balbehandeling, het tempo en de vlotte com binatie, waarbij men zooveel mogelijk over den grond speelde, gaf de Haagsche ploeg een voordeel, dat door de stuk voor stuk hard, doch ondoelmatig werkende Vogels geenszins te niet kon worden gedaan. Het „vogel, waarheen is uw vlucht; hoog door de lucht" schenen de spelers der thuisclub tot hun devies te hebben gemaakt, want zelden heb ik in een wedstrijd der hoogere klassen zooveel „vuurpijlen" gezien. De wind woei ditmaal uit het Oosten een uitzondering in deze contreien maar in plaats van een mogelijk voordeel werd dit in de eerste helft voor de IJmuidenaren een handicap, want bijna alle ballen werden zoo hoog „aangegeven", dat zij ver over de hoofden dei- voor waartsen heen zeilden en een gemakkelijke prooi voor doelman Koek werden. Zelfs keeper Kraak, die overigens zooals gezegd zijn plaats dubbel en dwars waard was, trapte het leder uit zijn handen herhaaldelijk over de vijandelijke achterlijn. Terwijl A.D.O. in een normale opstelling speelde, met vijf man in den aanval en drie halfbacks, die afwisselend verdedigden of attaqueerden, had de thuisclub twee teruggetrokken kanthalfs, die des ondanks door foutief opstellen en te weinig bewege lijkheid herhaaldelijk werden gepasseerd en twee binnenspelers, (waarvan Schoorl aanvankelijk zeer zuiver en hard schoot), die geen kans zagen anders dan door kort spel met den middenvoor een com binatie tot stand te brengen. De aanvalsleider, in mijn oogen wat te licht en te onervaren voor deze moeilijke plaats, kon zich mede daardoor slechts sporadisch vrij speler). Indien het hem dan al eens gelukte, kostte het te veel tijd den bal voor een schot behoorlijk voor den voet te krijgen, wat voor de snel ingrijpende en een goede lengte trappende backs een kolfje naar hun hand was. Het verschil in tempo was tevens het verschil in effectiviteit tusschen beide ploegen en de hoogte, waartoe deze blijkbaar uitstekend athletisch ge trainde Hagenaars overigens een sedert jaren gevestigde gewoonte bij deze club de snelheid van het spel opvoerden, was dan ook de oorzaak, dat eenige spelers der thuisclub geruimen tijd voor het einde het tempo niet meer konden volgen. Het was geen fraaie en behalve het laatste kwar tier ook geen uitermate spannende wedstrijd, want van beide zijden werd er rijkelijk forsch en soms zelfs wat onvriendelijk gespeeld. Daarom was het maar goed, dat scheidsrechter Boeree de teugels van meet aan strak in handen hield. Hoewel A.D.O. individueel en als ploeg dus beter voetbal speelde, kreeg Stormvogels feitelijk de beste gelegenheden om te scoren. Kansen kon men dit eigenlijk niet noemen, want het waren onverwachte kogels uit het middenveld, waarmede Schoorl, Prins en Tol doelman Koek zwaar op de proef stelden. A.D.O.'s eerste doelpunt moge voor de thuisclub een voorbeeld zijn van wat men met tempo, positie kiezen en begrip voor elkander's bedoelingen kan bereiken. Er was nauwelijks een minuut gespeeld, toen de Haagsche rechtsbuiten en rechtsbinnen handig van plaats wisselden; laatst genoemde gleed langs Schipper, gaf een afgemeten voorzet en het hoofd van De Heer deed de rest. Dit doelpunt gaf naar mijn gevoel den doorslag, want wel maak ten de IJmuidenaren kort voor de rust gelijk, maar toen zij spoedig na het begin der tweede helft het initiatief wederom aan de tegenpartij lieten, was het hoofdzakelijk aan Kraak en Haak te danken, dat de overwinning der bezoekers niet in duidelijker cijfers hun meerdere capaciteiten uitdrukte. De voorhoede en de kanthalfs; ziedaar het pro bleem voor de Stormvogels-elftalcommissie. Leimonias overtuigend geslagen Op het laatste moment is de wedstrijd tusschen D. D. V. en Leimonias om het clubkampioenschap van Nederland toch nog op de M. E. T. S.-banen ge speeld. Beide partijen verschenen vrijwel volledig. Eindigde de eerste ontmoeting in een gelijk spel, thans was de Amsterdamsche ploeg overwegend sterker. Vooral de dames weex-den zich nu veel beter en met den stand 62 voor D. D. V. gaf de Amsterdamsche club de twee resteerende partijen op. De totaaluitslag werd hierdoor dus 64 voor D. D. V. De uitslagen van de verschillende partijen luiden: Heerenenkespel: Van Swol sl. Karsten 60, 60. Hughan sl. Reidt 75, 62. Damesenkelspel: Mevr. J. Hughan sl. mevr. E. van Berkel 61, 4—6, 6—3. Mevr. M. Joncquiere sl. mej. J. van der Wal 8—6, 6—3. Heerendubbelspel: Hughan en Van Swol sl. Karsten en Marinkelle 6—2, 4—6, 6—2. Van der Heiden en Van Olst sl. Reidt en Jacob- sen 5—7, 6—2, 9—7. Gemengddubbelspel: Mevr. E. van Berkel en Karsten sl. mej. J. van der Wal en Van Swol 75, 63. Hr. en mevr. Hughan sl. mevr. M. Joncquiere en Jteidt 6—1, 6—8, 6—4. DE ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE. Fraaie prestatie van Johez. Johez, dat de laatste weken zoo teleurgesteld heeft, deed Zaterdag prachtig werk in Hillegom door tegen de kampioenen, SIZO, gelijk te spelen. De wedstrijd, die door den 'heer Chr. Klerk werd geleid, was uiterst spannend. Voor de rust opende SlZO de score, doch in de tweede (helft maakten Maarse c.s. gelijk. In het veld was de thuisclub wel iets sterker, doch de verdediging van Johez hield stand. Kennemerland 2 schijnt niets voor de onderste plaats te voelen. Nu werd wederom gewonnen, nl. van ZSV in Halfweg. Met de rust had Kennemer land 2, dank zij de pi-oductiviteit. van Kraayenoord een 4—2 voorsprong. Eindstand 35. VGS, dat de leiding in de A-afdeeling heeft, is tegen Telefonia door het oog van een naald gekropen. Telefonia was zeker niet de mindere, het samenspel was zelfs beter dan van de leiders. Midvoor De Boer kon tegen den veteraan van Hoven zijn gewone spel niet ontplooien. De rust kwam met blacken stand. In de tweede helft gaf Slings zijn club de leiding, doch Telefonia maakte gelijk. Daarna her nam VGS de leiding (21) om die niet meer af te staan. Onder groote spanning kwam het einde. Met Tweede Jeugd' wil het dit seizoen heelemaal niet vlotten. Mooy c.s. hadden in het Noorder Sport park bezoek van VEW, dat slechts met tien man vei'scheen. Niettemin namen de VEW'ers de leiding en wisten die tot de rust te behouden. In de tweede helft was er een VEW'er uitgevallen, zoodat een negental den strijd moest voortzetten. Dit gelukte wonderwel. Met een kleine 21 overwinning trok VEW naar Heemstede. Op het Bloemendaalterrein is er tusschen Ken nemerland en WIJ, twee oude rivalen, een bijzon der goede en faire wedstrijd gespeeld. De IJmuide naren verschenen nagenoeg oo volle sterkte en dat wil heel wat zeggen. Met Waoenaar en P. van Leeuwen in de voorhoede bleek de ploeg zeer ge vaarlijk. Waar ook Kennemerland een uitstekende voorhoede heeft, was er goed spel te genieten, waarin 9 goals werden gemaakt. Met de rust was die stand 2—2. WIJ nam hierna een 42 voorsprong, die door Kennemerland echter te riet werd gedaan. In de laatste minuut scoorde Wapenaar het winnende doelpunt voor WIJ, WEER. MISEen vrije worp van Niloc en reeds vreest de Rapxditas-aanhang het ergste, doch Ko Baars, de doelman der blauw-witte handballers, is in uit stekenden vorm. Weer tikte hij den bal net over de lat. (Foto De Haas.) Verdiende overwinning op H.B.S. V. S. V. verrichtte de goede prestatie, den vierden wedstrijd in successie te winnen en wij zijn er van overtuigd dat aan deze overwinning reeks nog geen einde zal komen daar het ons toeschijnt dat de V. S. V.-machine nog geens zins op volle toeren heeft gedraaid en het elftal in zijn geheel tot nog betere prestaties in staat geacht mag worden. In den strijd tegen H. B. S. hebben de Rood-witten het echter niet gemakkelijk gehad om dat de tegenstand welke de gastheeren boden, zeer groot was. Het begin deed zeker niet verwachten, dat V. S. V met de rust met een 30 voorsprong de over winning feitelijk al in haar zak had. De H. B. S.'ers begonnen zeer aardig en het liet zich dan ook aanzien, dat zij hun huid zoo duur mogelijk aan V. S. V. zouden verkoopen. De moge lijkheid was dan ook lang niet uitgesloten, dat H. B. S. de leiding zou nemen, te meer daar de V. S. V.-verdediging, in den beginne nogal veel risico op zich nam door haar opdx-ingen, zelfs tot over het middenveld. Vooral Voet ging in dit op zicht veel te ver. Hij was voortdurend van zijn plaats en zoo zag men dikwijls De Vries op één lijn met den steeds beter spelenden v. d. Gevel, die ook ditmaal zeer trapvast was en bij hooge ballen zijn hoofd zeer goed wist te gebruiken. Doch ondanks het harde zwoegen der H. B. S.-voorhoede bleef de V. S. V.-verdediging ten slotte de situatie beheer- schen. In haar voorhoede wilde het aanvankelijk niet vlotten. Kansen waren er genoeg, doch de als altijd zeer wispelturig spelende v. d. Lugt liet zijn beui't nog al eens voorbij gaan. Het H. B. S.-publiek kreeg-het eerst gelegenheid om te juichen, maar er werd te vroeg gejuicht, daar het den arbiter niet was ontgaan dat Lange- laan den bal met de hand in het V. S. V.-doel had geslagen. Doch dan komt er een periode welke be slissend was voor dezen wedstrijd. Na gemakkelijke kansen onbenut te hebben gelaten, laat v. d. Lugt d. LUGT (V.S.V.)dan een zeer goed staaltje Tegen H. B. S. zeer voetbal zien, nadat hij den productief. bal van Balvers goed had (Foto archief H. D.) aangegeven gekregen. Met Van 't Oever op zijn hie len en daardoor zwaar gehinderd, deed v. d. Lugt den bal in het H. B. S.-doel verdwijnen, juist in den andei-en hoek van het doel dan waar Peilikaan hem had verwacht (01). Nauwelijks is H. B. S. van den schi-ik bekomen of Balvers, de kleine doch gevreesde man in de V. S. V.-voorhoede verschalk te niet minder dan vier H. B. S.'ers en dan ligt de bal ten tweeden male achter den verbluften Peili kaan (02). H. B. S. bracht het inmiddels niet verder dan tot eenige tegenaanvallen, welke op de V. S. V.-verde diging dood liepen. Een handigheidje van Sterk, toen hij den bal nog juist op de zijlijn te pakken kreeg, werd met succes bekroond, doordat v. d. Lugt na dat de bal via den rechtervleugel naar hem was geplaatst, ineens inschoot. V^sf k"a<^ me^ Gen voorsprong voor Ondanks dezen grooten achterstand bleef H. B. S. ook in de tweede helft kranig volhouden. Maar de aanvallende kracht van V. S. V. is veel grooter dan die van H. B. S. Wel zetten de Hagenaars meermalen goede aanvallen op, doch voor het doel ontbrak tenslotte elk verrassend element in hun spel. Toch wist H. B. S. door toedoen van Lange- laan den achterstand te verkleinen tot 13. En even later moest Michel een zeer mooi schot van Kramer uit den uitersten hoek tot een hoekschop verwerken. Over het geheel bleef het een aantrek kelijke- wedstrijd, waarvan tot het laatste moment mooie spelmomenten te genieten vielen. De doorslag in dezen wedstrijd gaf wel de uitstekend spelende middenlinie van V. S. V., die altijd weer opnieuw de vleugels aan het werk zette. Daardoor had het spel van V. S. V. steeds een open karakter. Het vierde doelpunt bij V. S. V. ontstond uit een voorzet van Döhring, waarbij v. d. Kuil den bal met een schijnbeweging liet loopen voor den beter opge steld staanden Sterk, die geen oogenblik aarzelde. Zoo werd het 14. Door een misverstand kreeg Koning, toen De Vries niet op Michel terugspeelde de kans om den einduitslag op 24 te brengen. V. S. V. won verdiend, doch H. B. S. komt zeker een woord .van lof toe voor haar kranig volhouden. Er is één tak van sport, die op het oogen blik in moeilijkheden verkeert. Dat is de ath- letiék. Er is gebrek aan oefeningsgelegenheid of om het maar weer eens te zeggener is geen sintelbaan. Is dat nu zoo belangrijk zul len de voetballers, korfballers, hockeyers en handballers vragen. Ja, dat is het inderdaad. Athletiek is een sport die de basis vormt van de lichamelijke opvoeding en dus eigenlijk ook van alle an dere sportenEen goed voetballer zou een be tere voetballer zijn als ie ook een goed athleet was. En dat geldt ook U hockeyer, hand- of korfballer! Daarom hameren wij zoo op het aambeeld van de sintelbaan, omdat het een sportbelang van den eersten rang is. Niet alleen de athle tiek, de sport in haar geheel zal bij den aan leg gebaat zijn. Het aambeeld is anders hard eerste helft moest woi-den vervangen. De CW defensie was daardoor zeer verzwakt. 'V'* Het eerste doelpunt, dat een half uut na het gin werd gemaakt was het gevolg van een miJÜ" stand in de C.V.V.-verdediging, toen v. d u!?,, De Winter den bal toespeelde en C.V.V., in de ning verkeerend, dat genoemde speler buifewi stond, stopte. De Winter bedacht zich niet lans scoorde van dichtbij. Voor het overige gaf de n ste helft van den wedstrijd weinig bijzonders-* zien. Menigvuldig waren de kansen, die gem;'! werden. Ook na rust bleef het spel aanvank^ te kort en Boeree en v. d. Hulst zagen in succes--* kans van vlakbij te missen. Haarlem nam echt* allengs het spel geheel in handen en toen een c V.V.-back een kogel van v. d. Hulst schittert met beide harden stopte en De Winter den straf schop feilloos in een doelpunt omzette was Ha! lem iin veilige haven. Een keurig staaltje van menspel tusschen v. d. Hulst en Koning besln 1i de laatste met een helaas verkeerd gericht c'l01 Aan den anderen kant had C.V.V. pech bij ha even onvermoeid als onbeheerscht aanvallen t t dat het den linksbinnen gelukte, Kluit te verschai" ken, nadat twee Rotterdammers er in geslaagd wa ren. den bal in den doelmond te missen. Voor de rest bleef het een weinig aantrekkelii1- krachtsversnillirg. v. d. Hulst sjouwde dat het lust was. Koning deed veel handige dingen en da Winter werkte voor twee. Boeree wisselde pingpf üerioden met doortastend soel af en Bakker bW tot het laatst gevaarlijk. Van Wonderen was on vermoeid en Kluit, die een prettig oefenpartiitj# speelde, betrouwbaar. C.V.V. ging met 2-1 ten onder Haarlem betracht een zekere regelmaat in het behalen van overwinningen met een ge ring puntenverschil. Een trotsche drie of een fiere vier is tot dusver in deze competitie nog niet op het scoringbord verschenen. Haarlem heeft, wanneer vier wedstrijden tenminste een conclusie vestigen, een niet erg px-oductieve voorhoede hetgeen bevreemdt, want het veld werk van dit quintet, is over het algemeen van uitstekend gehalte en stuk voor stuk zij'n Van der Hulst en zijn makkers goed voor een doel treffend schot. Veldwerk en solospel zijn ech ter niet voldoende, zoolang vijf voorwaartsen niet een aanvalslinie vormen en het is de oude klacht daar heeft het nog altijd niet veel van. Wat den toeschouwer blijft mishagen is het ontbreken van de beide binnenspelers in de voorhoede met, als gevolg daarvan, een overbelaste middenvoor. Drie van de vier wedstrijden winnen is natuur lijk een behoorlijke prestatie, maar men vergete niet, dat deze drie overwinningen tenminste twee er van op evenveel zwakke broeders wer den behaald, waardoor net een open vraag blijft, wat deze W-formatie zal resulteeren tegen sterkere ploeger De wedstrijd tegen V.S.V. bewees intus- schen reeds, dat onaangename verrassingen niet denkbeeldig zijn. Vijf doelpunten in vier wedstrijden tegen betee- kent een pluim voor de achterhoede. Ook Zondag heeft de Haarlem-verde diging niet gefaald. Of schoon zij het uit den aard der zaak niet cadeau kreeg dient erkerd, diat de Haar- lemsche achterhoede nog wel voor heeter vuren zal komen te staan dan gister middag. De Rottei-damsche aanval speelde ten eenen- male beneden eerste klas se peil en vertoonde slechts bij hooge uitzonde ring een aardig trekje. Zwak was ook de midden- linie. Het backstél speelde daarentegen een soliede partij en de keeper heeft goed zijn dod verdedigd. Het was jammer dat de uitstekende rechtsback v. d Horde wegens een oude beenverwonding in de DE WINTER (Haarlem) Twee doelpunten als links buiten (Foto archief H. D.) 2—3 4—1 3—2 2—1 AFDEELING L le klasse. 't Gooi—DWS 0—0 DFCSparta 21 Hermes-DVSDHC 2—2 Stormv.ADO FeijenoordKFC 2e klasse A. ZeeburgiaAFC ZFCOSV Alkmaarsohe Boys West-Frisia 24 WFCAl cm Victrix 32 HRC-WZ (afgek.) 2e klasse B. De KennemersEDO 1—1 Watergr a a f smeer Volendam 31 Velox—HFC 3—1 HVCRCH 1—1 De Spart.—Hilversum 2—1 HerculesHBC 22 3e klasse B. Schot.Kinheim 12 Santp.Onze Gezellen 3—2 RipperdaBl.daal 12 Zandv.—TYBB 2—0 DEMBeverwijk 1—8 3e klasse C. TIWAhrends 12 AalsmeerDe Vole- wijckers 16 De GermaanDe Meer 7—2 WMS—WA 0—3 WilskrachtNEA 51 De MeteoorTOG (afgekeurd) 4e klasse H. DIO—THB 01 WBSpaarnevogels 10—1 VI. VogelsEHS 42 DSSH—BSM 2—2 UitgeestADO 22 Reserve le klasse. Ajax 2Stormvogels 2 3o RCH 2De Spartaan 2 1—4 AFC 2—Blauw Wit 2 3—4 DWS 2Haarl. 2 5—0 Reserve 2e klasse A. KFC 2—Ajax 3 1—2 DWS 3—BI. Wit 3 1—2 De Spart. 3—WFC 2 2—1 De Ke- nemers 2 Zeeburgia 2 11 Reserve 2e klasse B. EDO 2—AFC 3 0—2 VSV 2—De Volew. 2 2—3 Volendam 2Helder 2 (afgekeurd). Reserverve 3e klasse C. DWS 4—WMS 2 1—7 Haarl. 3—DWV 3 2—0 Bl.daal 2Zandv. 2 32 WA 2—HBC 2 7—0 De Zepmeeuwen 2 Santpoort 2 4—3 AFDEELING II. le klasse HBS—VSV Haarlem—GW BI. Wit—DOS VUC—RFC XerxesAjax 3" '-'asse ASCHillinen De OoievaarsLFC 1—3 -kk wwtier Lugdunum 94 RVCSJC 3—3 '-li lie w TONF^TT^ 5—5 DOSRBlauw Zwart 0—2 2—4 2—1 0—1 4—5 3—1 1—4 AFDEELING HL le klasse. HengeloW ageningen 4—2 AGOWEnschedé 0—4 NEC—Quick 4—2 HeraclesGo Ahead 3—0 Enschedé^Ho Boys Tubantia 13 AFDEELING IV, le klasse. NOAD—BW 2—1 Willem' IILimburgia 1—1 PSVEindhoven RoennondNAC JulianaLONG A MWHelmond AFDEELING V. le klasse. Be Quick—HSC 3—0 (door HSC wegens beenbreuk van een der spelers gewonnen ge geven). GVAV—WW 8—1 LeeuwardenVelocitas 23 SneekAchilles 33 V eendamHeerenveen 3—3 Velox wint verdiend met 3-1 H.F.C. heeft gisteren in Utrecht een zwakken wedstrijd gespeeld. Met uitzondering van enkele perioden, waarin de Velox-verdediging moeite had met eenige H.F.C.-aanvallen, die zij echter steeds tijdig wist te onderbreken, was Velox voortdurend sterker. Het gaf dan ook zeer behoorlijk voetbal te zien; 'het plaatsen was uitstekend en af en toe wer dén er bewonderenswaardige individiueele presta ties verricht. Slechts de middenvoor viel uit den toon. >r waren 25 minuten in de eerste helft gespeeld, toen v. d. Togt voor het eerst met een onhoudbaar schuin schot gepasseerd werd. Toen leek het, alsof H.F.C. nog wel een kans had, om dezen achterstand in te halen; de Haarlemmers speelden tegen de zon en het vertoonde spel was, na een (aan beide zij. den) slecht begin, toch redelijk. Met den stand 1—0 bij de rust leek de wedstrijd voor H.F.C. dan ook nog geenszins verloren. Spoedig bleek echter dat deze hoop ongerecht- vaardigd was; H.F.C. zakte aanmerkelijk af en Velox scoorde rustig twee goeöie goals. Dat tenslotte de Haan uit een perfecten voorzet van Kammeijer den bal via zijn hoofd in de Velox-goal wist te doen verdwijnen, was een feit, dat vrijwel onopge- merkt voorbij ging. Dit was overigens de Haan's eenige verdienste in dezen wedstrijd. H.F.C. heeft wel veel moeite met het vinden van goeden mid denvoor. Daar Drijver ditmaal zijn vorm niet kon vinden en Gentis ook maar matig was, werd in de voorhoede het eenige goede werk door Kammeijer verricht. De achterhoede en middenlinie warea daarentegen in het geheel niet zwak. Tom Berend- sen op de linker-backplaats; Kruyer als altijd en vooral Flack blonken uit en ook v. d, Togt, Poes Berendsen en v. Olphen, die niet geheel fit was, deden het naar behooren. Het is vreemd met H.F.C.. Na iederen verloren wedstrijd' krijgt men den indruk dat hij eigenlijk ook wei gewonnen had kunnen worden. En dit zal binnenkort zeker ook wel eens gebeuren. Het ligt in ieder geval binnen het bereik van dit elftal. 4—1 2—1 1—1 0—0 Gelijk spel tegen H.V.C. (1-lf Het 11 gelijke spel dat R.C.H. gisteren tegen H. V. C. behaalde bevestigt de eerder gemaakte ver onderstelling dat er grootere kracht in het elftal schuilt. Er werd thans behoorlijk vlak spel ver toond in dikwijls vlotte combinatie waarin de bin nenspelers een zeer groot aandeel hadden. Mede door het telkens vrij opstellen zoowel van Hanse als de Wette in het middenveld en een goed be grip van de opbouwende taak van de middenlinie speelde het elftal volkomen gelijk op tegen het nog ongeslagen H.V.C. Zelfs heeft R.C.H. nog de meeste scoring kansen gehad in dezen wedstrijd waarbij het gemis aan behoorlijke buitenspelers zich op nieuw deed gelden. Hoewel invaller linksbuiten van Dijk ononderbroken zijn goeden wil toonde mist hij toch nog de routine en durf, zoodat het afwezig zijn van van Roode wel een geduchte handicap bleek. Bax mist voldoende maatgevoel voor het geven van een goeden voorzet. Verder speelde v. d. Horst uit- stekendo en overtrof Bartels zichzelf door bepaald op den voorgrond te treden. Brandse en van Vliet waren er volkomen in. Om tot een goeden wedstrijd te komen zijn twee partijen noodig en van H.V.C. kan ook getuigd worden dat het over een flink elftal beschikt met 'n goed spelend binnentrio, idem middenlinie en een paar uitstekende backs, waar van de rechter wel het meest op den voorgrond trad. Een elftal, technisch goed geschoold, waar aan men de hand van trainer van Kol wel kan herkennen. Reeds van den aftrap af, werd er door beide elftallen in hoog tempo begonnen en het mag een wonder heeten dat dit tot het einde is volgehouden. Vlot en vaardig werden doro beide aanvalslinies de aanvallen opgezet, even vaardig werden deze afge slagen, waarbij van Vliet wel het meeste werk kreeg. Nadat de rust met 00 was ingegaan scoorde R.C.H. vervolgens het eerst met een fraai doelpunt van v. d. Horst. Al spoedig had H.V.C. gelijk ge- gemaakt, na eenig weifelen in het rechterverde- digingsblok van R.C.H. waarbij Brandse zoodanig geblesseerd werd dat hij vervangen moest worden. De resteerende tijd verliep ver-der in de grootste spanning zonder dat een der elftallen het nog toot een doelpunt kon brengen. Het gebeurde bij den handbalwedstrijd Ra- piditasNïloc. De stand was 10 voor Niloc en Rapiditas kwam geducht opzetten. Mid voor Overweter elders kunt ge meer over deze handbalster lezen werpt fraai in doch de bal dreigt net naast te gaan. Een klein jochie van twee turven hoog, die vlak bij het doel in het veld staat geeft het leer echter met zijn voet een tikje en de bal rolt kalm langs den verbluften Niloc keeper. Is dit een goal- Ja, besliste Zondag de scheidsrechter, tot groote vreugde van Rapiditas. Zoudt ge dat doelpunt bij voetbal ook toegekend hebben, voetbalscheidsrechters? Of is dit een specifiek voorbeeld van de handbalregels?

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 8