IJmuider Courant Nachtelijke aanvallen op Londen. Bonnen die thans geldig zijn DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Over het Kind. Octoberzon. De verduistering Hitier ontvangt Laval Naar de haringvisscherij De verwarming van schoolgebouwen. 25e JAARGANG No. 301 Louren» Costor, Maatschappij voor Courant- Kauiilr®81 Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. 93, Haarlem, Telefoon 10724. Bureau Courant: Kennemerlaan 42, Dmulden, 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, an voor dit blad, worden kosteloos genomen In de Kennemer Courant. Dmu-'de' telefoon Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM HoofdredactenrROBERT PEEREBOOM WOENSDAG 23 OCTOBER 1940 Abonnementen per week 0.1254, per maand 0.5254, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.60, elke regel meet ƒ0.12. Bi] abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.25, elke regel meer Ö.10l den tienden Mei is sterk de vraag naar getreden, hoe kinderen reageeren op oorlogs- V!rên ^^sen in hun onmiddellijke omgeving. Er eel over geschreven en A. Hallema heeft daar- een belangwekkend overzicht, met eigen ge- rttrekkingen, gegeven in het tijdschrift „Het ?!j" Omtrent de Lagere School-jeugd is geble- ^aj zy op het leed en de verschrikking van 0oorlog in het geheel niet reageert.persoon- betrokkenen daargelaten. Omtrent de Middel- School-jeugd heeft een onzer bekendste recto- ^verklaard dat jongens zoowel als meisjes meer ^chokt waren door het uiterlijk der gebeurtenis- f dan door haar wezen. Zij zien niet door die ge- ïê3 fissen heen en hebben ook niet de behoefte ^overheen te kijken en de gevolgen te schatten, !-zij zouden bunnen hebben.- Opgemerkt wordt ferhij dat de scheidslijn tusschen de jeugd die niet geert en d'ie, welke wel geschokt is, niet samen- met de scheidslijn tusschen L. O. en M. O. V ar getrokken moet worden in de tweede of derde ie van de Middelbare School. Dat wil dus zeg- dat eerst kinderen van omstreeks 14, 15 jaar Sdelijk beginnen te reageeren, welke grens na- jaurljjb zeer persoonlijke afwijkingen toelaat. De ^jver haalt de meening aan van een opvoeder ie opmerkt dat meisjes eerder en meer reageeren eo het oorlogsleed en jóngens voornamelijk geboeid Widen door de oorlogstechniek en de oorlogsactie, 'len algemeene raad komt in deze beschouwing TCor, die ik hier vooral naar voren wil brengen: Houdt den oorlog en het oorlogsgebeuren buiten de muren van schoollokaal en huiskamer! Be- iieerscht u voor uw kinderen en beperkt uw zorge lijke, opgewonden of anderszins emotioneele ge- prekken er over tot de oogeriblikken, waarop het 'ind niet in de kamer is. Want al wordt hun ge moedsleven niet in beslag genomen door de oor- jjgsveiscbrikking, hun gedaohtenwereld wordt zeer fierk beheerscht door het oorlogsgebeuren". Natuurlijk geldt deze raad niet alleen voor een periode van vijf dagen zooals wij in Mei beleefden, jiaar ook nu, in een tijd waarin zich telkens En- jelsche luchtaanvallen voordoen en waarin men joo vaak, in de 's avonds en 's nachts verduisterde kuizen die men niet verlaten mag, oorlogsgerucht hoort zonder te weten wat er nu wel precies aan de hand zou zijn, I11 hetzelfde nummer van „De Kern", waarin ik het artikel van den heer Hallema aantrof, vond ik ook een uit het Duitsche tijdschrift „Unsere Welt" overgenomen beschouwing van een. Leipzjger psy chiater, dir. K. Knopf, onder den titel „Maak de kinderen niet bang". Dit stuk handelt niet over den oorlog maar over een bij sommige kinderen voor komende psychische afwijking: waakdroomen. Het geeft evenwel in algemeenen zin dezelfden raad als de Hollandsohe opvoeder in zijn beschouwing naar voren brengt. Het raadt aan, kleine kinderen onder alle omstandigheden voor een heftigen schrik te behoeden. En het voegt daaraan toe: „Tal van orders zijn ook thans nog de meening toegedaan, dat men de ziel van het kind zou kunnen „har den" door het in angstaanjagende situaties te bren gen. Dit is een waarlijk noodlottige psychologische dwaling, waarvoor niet nadrukkelijk genoeg ge waarschuwd kan worden". Men hoort in dezen tijd uiteenloopende verhalen over de reacties van kinderen op nachtelijk oor-' logsgeruoht. En als d'ie niet gunstig heeten te zijn, als er van angst sprake is, moet wel de gedachte opkomen of de ouders soms in het bijzijn van de kinderen over die gebeurtenissen praten. Of zij Eogelijkheden opperen, misschien wel van gevaar spreken of uiting geven aan eigen nervositeit er over. Allicht zijn er ook die in de door den psy chiater aangeduide dwaling verkeeren dat men het Ünd zou kunnen „harden" tegen schrikaanjagende gedachten. En ook krijgt men wel eens den indruk dat er menschen zijn die (min of meer bewust) urnen dat hun kinderen eigenlijk evenzoo moeten reageeren als zij zelf. Doen zij dat niet, dan schij- wn zij dat te beschouwen als een gebrek aan ge voel bij het kind, zonder te beseffen dat het an ders reageert omdat het kind is. In het algemeen kan men met zekerheid vast stellen dat de kinderen van ouders, die zich beheer den, „den oorlog buiten de huiskamer houden" er geen emotioneele gesprekken over voeren in kot bijzijn van hun kinderen, geen blijken van angst toonen, 's nachts volkomen rustig slapen en als zij al eens wakker worden van lawaaï-in-de- hcht daarna dadelijk weer inslapen. Het is dan toch ook volkomen begrijpelijk. Als a«n kind ondervindt dat zijn ouders rustig zijn, dus Seen bezorgdheid of emotie toonen en in zijn bijzijn wer andere onderwerpen dan de oorlog en zijn verschijnselen praten zal het zichzelf ook gerust voelen. En ten aanzien van ouders die zich niet aan dezen regel gehouden hebben zo» kunnen op merken dat zij alsnog van houding kunnen veran deren, En als hun kinderen zich angstig toonen kun- nen zij verklaren dat zij zelf heelemaal gerust zijn, dat er geen gevaar is en al wat ertoe kan bijdragen dit toe te lichten. Natuurlijk zou het alles een voudiger zijn als wij ons nog nauwkeurig wisten denken in onze eigen kindergedachten. Dat nu eenmaal niet. Maar als wij maar goed be- 'k Moet het nog eens even uiten O, dat zomerweertje buiten Wat een heerlijk herfstcadeau In den regel is October, Met zijn zonlicht uiterst sober, Ditmaal past een luid bravo, En wij moeten gul erkennen, Dit is rondgezegd verwennen, Houd het tot het einde zoo Als je uitgaat in den morgen, Zegt de deelster van je zorgen: Trek je jas nu toch maar aan, En dat doe je dan gewillig, Het is inderdaad wat killig, En j' erkent het wijs vermaan, Dat de atmosfeer nog nat is, Dat een koude gauw gevat is, Maar nog niet zoo gauw gedaan. Maar als 't middaguurtje daar is, Als je werk ten halve klaar is En je stapt uit je kantoor, Voel j' opeens dat overjassen, In dit zonnelicht niet passen, Daar is 't veel te leutig voor. Dus October, als 'k mag vragen Ga tot 't einde van je dagen, Met die prachtprestatie door. ZONSONDERGANG 1829 ZONSOPGANG 8.21 Tusschen deze beidé tijdstippen moet worden verduisterd. Maansopkomst 23.54. - Ondergang 15.08 Schijngestalten der maan 24 Oct. L.K. 30 Oct, N.M. 6 Nov. E.K. 15 Nov. V.M. Utrecht had Dinsdag de primeur van een „krentenbollendag zonder bon". Ze werden verkocht ten bate van het Voedingsfonds, dat o.m. zorg draagt voor extra voeding van t.b.c.-patiënten. Er bestond voor dit interessante feit bijzonder veel belangstelling. (Foto Pax Holland.) Spoorlijnen getroffen. BERLIJN 23 October (D. N. B.) Sinds het invallen van de duisternis heeft, naar het D. N. B. verneemt, het Britsche eiland ook in den nacht van Dinsdag of Woensdag weer de vernietigende kracht van nachtelijke Duitsche luchtaanvallen onver- minderd over zich heen moeten laten gaan. Even nadat het donker geworden was, werd er in Londen weer luchtalarm gemaakt. Het station Deal in Midden-Engeland en een spoorlijn bij Bexhill hebben Dinsdag krachtige bomtreffers gekregen, waardoor de treinverbindin gen aldaar gestagneerd zijn. Voorts werden ook spoorlijnen in Folkestone vernield en pakhuizen in brand geschoten. Een Duitsch vliegtuig heeft met verscheidene bommen de havenpier van Dover ge troffen. Uit New York verneemt het D. N. B.: Ameri- kaansche correspondenten melden uit Londen dat gisteren bij de beschieting van Dover door het Duitsche ver dragende geschut over het Kanaal heen een reeks gebouwen in het gebied van Dover getroffen is. Bij de Duitsche luchtaanvallen in den nacht van Dinsdag op Woensdag is een reeks ge bouwen van een industriestad in de Midlands volgens uit Londen ontvangen berichten door bommen verwoest. Brisant- en brandbommen zijn ook in Zuid-Wales gevallen. BRITSCH OORLOGSSCHIP DOOR TORPEDO GETROFFEN. Naar het D. N. B. voorts verneemt is een der Britsche kruisers, die op 17 October in gevecht zijn geweest met een afdeeling Duitsche torpedojagers, door een torpedo getroffen. Het schip werd zoo ernstig beschadigd, dat het met zware slagzij naar zijn basis moest worden gesleept. Het zal ongetwij feld geruimen tijd geen dienst kunnen doen. De Britsche admiraliteit heeft bekend gemaakt dat de patrouille-vaartuigen O-6 en 0-7 door vijandelijke schepen tot zinken zijn gebracht. Waarschijnlijk is een aantal leden der bemanning gevangen genomen, Onderhoud in Frankrijk. IN FRANKRIJK, 22 Oct. (D.N.B.) Tijdens een verblijf in Frankrijk heeft de Führer den vice-president van den Franschen minister raad, Pierre Laval, ontvangen. Bij deze be sprekingen was de Duitsche minister van buitenlandsche zaken, Von Ribbentrop, tegen woordig. RHen, dat die sfeer anders was dan onze tegen- ïo°rdige en dat wij daarmee ook bij onze kinderen ttcer lening hebben te houden is het gemakkelijk e5r:oeg, den raad van deskundigen te aanvaarden en cp te volgen. jftwij. vernemen, wordt de Sursum Corda. fi&sVt eigenaar de heer P. Schippers klaarge- - <t voor de haringvisscherij. Het schip zal spoe- «ar zee vertrekken. Zoo noodig wijziging der schooltijden. De waarnemend secretaris-generaal van het de partement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen heeft aan de gemeentebesturen, de besturen van bijzondere scholen voor gewoon lager, uit gebreid lager en buitengewoon lager onderwijs, aan de directeuren der rijkskweekscholen en aan de besturen van bijzondere kweekscholen voor onder wijzers en onderwijzeressen bij rondschrijven medegedeeld, dat in verband met de omstandig heid dat het niet zeker is, dat er voldoende brand stof zal zijn om gedurende den geheelen winter de schoollokalen normaal te verwarmen, hij van mee ning is, dat, er bij het begin van het stookseizoen reeds maatregelen genomen moeten worden om te bereiken, dat met de aanwezige voorraden de school zoo lang en zoo regelmatig mogelijk gaande houden kan worden. Als algemeene maatregelen, waaruit zoo noodig naar plaatselijke omstandigheden een keuze kan worden gedaan, noemt gemelde secretaris-generaal: 1. Niet stoken vóór 1 November; 2. Concentratie van het onderwijs in een kleiner aantal gebouwen door twee scholen gebruik te laten maken van één gebouw; 3. Enkele dagen per week geen onderwijs geven. Hiervoor komen in de eerste plaats de Zaterdag en Maandag in aanmerkingj Het gebouw behoeft dan op drie achtereenvolgende dagen niet verwarmd te worden; 4. De Kerstvacantie in ieder geval verlengen tot twee weken. 5. Den schooldag te stellen van b.v. 9 tot 1 uur. De inspecteur van het betrokken onderwijs dient tijdig bericht te ontvangen van de maati-egelen, welke zijn getroffen. Wanneer afwijking van eenige wettelijke bepaling noodzakelijk is, verzoekt de secretaris-generaal van te voren overleg te plegen met den inspecteur. Tal van straten voor wielrijders, motorrijtuigen en andere voertuigeni afgesloten. Van zonsondergang tot zonsopgang. De burgemeester der gemeente Velsen brengt ter openbare kennis dat door hem op grond van artikel 12 der Wet betreffende bescherming tegen lucht aanvallen het volgende is bepaald: Het is ingaande heden verboden zich tusschen zonsondergang en zonsopgang als bestuurder van een rijwiel, motorrijtuig of ander voertuig te be vinden op de navolgende in de gemeente Velsen gelegen wegen of gedeelten van wegen: 1. Rijwielpad langs Kanaaldijk tusschen Zee* weg en de Wetstraat. 2. Kanaaldijk tusschen de Wetstraat en Oranje straat. 3. Steigerweg. 4. Sluisplein. 5. Ericssonstraat langs de Vischhallen tot en met Kop Visschershaven. 6. Weg langs Oude P.E.N. Centrale tusschen Kanaalstraat en Kanaaldijk. 7. Kerkstraat tusschen Kanaalstraat en Kanaal dijk. 8. De Wetstraat tusschen Kanaalstraat en Ka naaldijk. 9. Kon. Emmastraat tusschen Kanaalstraat en Kanaaldijk. 10. Oranjestraat tusschen Kanaalstraat en Ka naaldijk. 11. Amstelstraat tusschen Kanaalsti-aat en Ka naaldijk. 12. Visseringstraat tusschen Kanaalstraat en Ka naaldijk. 13. Kanaalstraat vanaf perceel n. 17 tot Sluis plein. 14. Ericssonstraat tusschen Kanaalstraat en Sluisplein. Niet naleving van vorenstaanden gedragsregel wordt als misdrijf streng gestraft. Door verstikking om het leven gekomen. Brandje veroorzaakte zware rookontwikkeling. ZAANDAM, 23 October (A.N.P.) Vanmor gen in alle vroegte ontdekten eenige vooi-bij- gangei-s een begin van brand in een galanterie zaak in de Bootenmakei-sstraat te Zaandam. De er tegenover gevestigde blokpost van den lucht beschermingsdienst, die gewaarschuwd werd, greep onmiddellijk in door een slang op de water leiding te koppelen en waarschuwde tevens de brandweer. Vier kringen rukten uit, zoodat men het brandje zeer kort na de ontdekking onder de knie had. Reeds tijdens de blusschingswerkzaamheden had het den omstanders bevreemd, dat de bewoner, de ongeveer 45-jarige J. Dekker zich niet vertoonde. Toen men eindelijk dor den zwaren rod heen tot de slaapkamer van den alleen wonenden man was dooi'gedrongen vond men hem bewusteloos op bed. Een ontboden geneesheer kon naderhand," toen men nog geprobeerd had door kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, slechts den dood constateeren. Vermoedelijk had het brandje reeds den geheelen nacht gesmeuld, zoodat de man slapen de den verstikkingsdood heeft gevonden. DR. W. G. HARRENSTEIN. SANTPOORT Woensdag Naar wij vernemen beeft dr. W. G. Harren- stein, laatstelijk leger- en vlootpredikant in al gemeenen dienst en emeritus-predikant van de Geref. kerk hier ter plaatse het beroep naar Weesp aangenomen en voor dat naar zijn oude gemeente alhier bedankt. IJMUIDEN Verdacht van diefstal van boter, De gemeentepolitie heeft aangehouden zekeren H., die verdacht wordt van diefstal van boter. Een hoeveelheid boter is in beslag genomen. Do Japansche minister van Buitenlandsche Zaken, Ma soeoka, wisselt telefonisch met Berlijn gelukwenschen na de onderteekening van het driemogendheden-pact. - .(Foto Weltbild.). BROOD BON 11 v. 21 t.m. 29 Oct. 2000 gr. brood of 2500 gr roggebrood. KOFFIE EN THEE Bon 114 Algem. Distributie bonboekje van 28 Sept. t/m 8 November 1/2 pond kof fie of 3/4 ons thee. SUIKER BON 109 Algem.Distributie boekje Van 28 Sept.~2 5 Oct 1 K.G Suiker VIEESCH EN VIEESCHWAREN BON 05 vleesch van de Vleeschkaart. Van 21 Oct. t.m. 3 Nov. 100 gr. rund-, kalfs- of varkensvleesch of ongesmolten vet. BON 05 „worst of vleesch- waren" 75-150 gr. vleesch- waren BON 04 geldig t.m. 27 Oct. ZEEF BON 55 T.m. 12 Nov. 150 gr. toiletzeep of 120 gr huishoudzeep of 200 gr zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr zeep vlokken of 250 gr. zelf werkende waschmiddelen of 200 gr vloeibare zeep. HONDENBROOD BON 4 Tot 31 Oct. Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr 3: 8 K.G. Gr. 4: 5 K.G. Gr. 5; 4 K.G. Gr. 6: 3 K.G Hon denbrood wordt alleen verstrekt voor groote ras honden of ingeval men meer dan één hond heeft MEEL- EN GRUTTERSWAREN BON 78 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 1/2 pond tarwebloem of tar wemeel of boekweitmeel of roggebloem of rogge meel of zelfrijzend bak meel of gruttenmeel. BON 76 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 250 gr. rijst of rijstemeel of rijstebloem BON 77 Algem. Distributie- boekje. T.m. 31 Oct. 250 gr. havermout of havervlok ken of gort of grutten. BON 28 Algem. Distributie- boekje. T.m. 31 Oct. 100 gr. maïzena of griesmeel of puddingpoeder BON 15 Algem Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 100 gr. macaroni of vermicelli of spaghetti. SCHEERZEEF BON 116 T.m. 31 Dec. 50 gr. scheerzeep of 1 tube scheercrême of 1 pot scheerzeep. PETROLEUM ZEGEL PERIODE 6 (allee* voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken). T.m. 2 Nov. 2 Ltr. KATTENBROOD BON 4 Tm. 31 Oct. 11/2 kg. Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten BOTER EN VETTEN BON 13 Boterkaart.. T.m. 1 Nov. 1/2 pond boter. BON 15 Vetkaart. T.m. 1 Nov. 1/2 pond margarine, of boter. KAAS BON 26 Algem. Distributie- boekje. 1 ons kaas. Geldig t.m. 3 November. BRANDSTOFFEN. BONS 01 02 03 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid. BONS 01 02 03 04 05 06 Bonkaart distributie cen trale verwarming1 een heid. Bons, gemerkt: Brandstof fen, één eenheid, le perio de: 1 eenheid. Bons, gemerkt: Cokes, één eenheid, eerste periode: 1 eenheid. BONS 04 05 06 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid turf. (Wenscht men geen turf dan kan men op deze bons later andere brandstof fen betrekken). Bons gemerkt: auto-anthra- ciet: 1 H.L. anthracietnoot- jes IV of V. Alles geldig tot en met 31 October. BEVERWIJK Gasgeneratoren bij de gemeente- reiniging. 8 auto's zullen er mede worden uitgerust. Naar wij vernemen staat het thans vast, dat bin nenkort tot den aankoop van eenige gasgeneratoren ten behoeve van de gemeentereiniging zal worden overgegaan. De aankoop hiervan is noodig, omdat reeds eenige weken de ophaaldienst van haard- asch en vuilnis tot één dienst per week is beperkt, wat natuurlijk nogal wat ongerief met zich mee brengt. De gemeente heeft reeds de toezegging gehad van de Hoogovens, die zich ook met de proeven bezig hielden, dat zij het benoodigde gas kuryxen leveren. Men rekent er op, dat voor 10 November reeds het te kunnen krijgen. In welken vorm het gas toe gepast zal woi'den staat nog niet vast. In totaal zullen 8 auto's met generatorenworden uitgerust. Als het half kan, zoo verzekerde men ons, zal de ophaaldienst misschien weer tot twee diensten per week worden uitgebreid. Dit hangt echter nog van verschillende factoren af, o.a. hoeveel kilometer een auto op een flesch met gas kan rijden. Dit is van veel belang, omdat de auto's door het vele stoppen en optrekken één liter benzine op één kilometer verbruikten. De najaarsveemarkt. Zaterdag a.s. wordt de jaarlijksche veemarkt op Meerkade gehouden. De oude vuilnisbelt wordt opgeruimd. Voor verkrijging van meststoffen. Bij het onderzoek naar geschikte werkverruï- mingsobjecten in deze gemeente heeft het gemeen tebestuur indertijd er aandacht aan geschonken, dat er niet alleen werk zou zijn voor hen, die in staat zijn zwaren lichamelijken arbeid te verrich ten, doch voor hen, die daartoe uit hoofde van hun beroep of anderszins niet kunnen worden aange wezen. Daarbij hebben de bestuurders van onza gemeente het oog laten vallen op de oude vuilnis belt, die met zijn welig opschietend onkruid voor da omliggende gronden een durende bron van ver vuiling opleverde. De andere bezwaren nog daar gelaten. Het daar opgeborgen vuil, mits behoorlijk gesorteerd en gezeefd, zou nog een nuttige bestem ming kunnen verkrijgen. En thans woidt aan de oude vuilnisbelt hard gewei-kt om de enorme hoeveelheid vuil produc tief te maken. 21 arbeiders graven, kruien en zeven het vuil en knabbelen iederen dag weer een stuk van den berg af. Men is nu nog aan den kant van de belt bezig, maar straks komt men aan de put toe, die ook geheel uitgegraven zal worden. Voor dat men echter door den rijstebreiberg heen is zul len er wel eenige jaren heengaan. Het afgegraven vuil, dat geheel verteerd is, wordt tweemaal gezeefd; eerste door een grove en dan door een fijnere zeef. De grond, die na door de- twee zeven gegaan te zijn overblijft, is de beste aarde, welke men maar bedenken kan. Alle afval stoffen zitten hierin en als dit door een land heen- gewerkt wordt krijgt men uitstekenden grond. Voor teeltaarde en afdekking is deze grond eveneens zeer geschikt. Het ligt dan ook in de bedoeling dit fijne beltvuil te gebruiken voor bemestingsdoeleinden, mede ter verhooging van de bodemproductie van andere objecten van werkverruiming, welke in deze ge meente zullen wordenuitgevoerd. Wij denken hier bij aan het ongeveer 5 H.A. groote „Dirkenbosch", dat Jhr. H. Boreel met het oog op de voedsel voorziening de gemeente voor eenige jaren heeft aangeboden. De meststoffen, welke van de vuilnis belt komen, kunnen hiervoor uitstekend gebruikt worden. Ongetwijfeld zal het fijne beltvuil ook in de plantsoenen gebracht worden. In de toekomstige stadsuitbreiding zijn ook vele plantsoenen gepro jecteerd, zoodat de gemeente zelf al een goede af nemer wordt van haar verkregen meststoffen. Het grovere afval als puin, sintels enz. zal wor den aangewend voor verharding van paden en wegen. Het grove vuil zal later weer onder in da punt worden gestort en afgedekt worden met een lialve meter grond. Zoover is het echter nog lang niet, want het is geen kleinigheid wat opgeruimd moet worden. De uitvoering van dit werk, waarin f 66.000 ver- loond is, is opgedragen aa,n de Nederlandsch» Heidemaatschappij.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1