IJmuider Courant Bonnen die thans geldig zijn: DAGBLAD VOOR VELSEN, 1JMIJIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Vliegvelden in Schotland aangevallen. De verduistering Engelsche boodschap aan Pétain. Verkoeling. j Stichting „Winterhulp Nederland" opgericht Openbaar dansen jjf jlljirt JURGANG NO. 305 loured Coster, Maatschappij voor Cecraft' „.Uligovsn en Algem. Drukkerij N.V., Gr. jUtraat 95, Haarlem, Telefoon 10724. Bureau pirif «5"°"' Courant: Kennemerlaan 42, I3muiden, 5J01, Postgiro 310791 Alle Advertenties, voor dit blad. worden kosteloos Dirwtie: P W PEEREROOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteurs ROBERT PEEREBOOM MAANDAG 28 OCTOBER 1940 Abonnementen per week ƒ0.1254 per maand /0.52J4, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per Advertentlën: 1-5 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.12. BI] abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeellngen dubbele prlj». Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regelt ƒ0.25, elke regel meer ƒ8110. VELSEN Comité voor kleeding en dekking. ii'treiklng de' ingeruilde artikelen aan behoeftigen. bekend is, werd in de week van 7—12 i 1 gelegenheid gegeven, goede gebruikte &:!0r odukken in te leveren ter bekoming van priale vergunning tot aankoop van een fe3 u-interias of wintermantel. De ingeruilde irroctold -rron Vlot" «o W® w^erd ter beschikking gesteld van het k Comité voor Kleeding en Dekking, dat lig mogelijk met de verstrekking zal be- •niii'treiking' zal uitsluitend geschieden aan be- fiieen die om financieele redenen beslist niet 1 t at zijn een winterjas, wintermantel of een '"Mirn te koopen en die niet op andere wijze i worden geholpen. Daar het aantal inge- I rï! en uit te reiken kleedingstukken beperkt uiteraard niet aan alle aanvragen kunnen i '!'ïn voldaan. Indien méér aanvragen inkomen f i-ppdingstukken beschikbaar zijn, zal worden I nagegaan waar de grootste behoefte aan hulp ^iïivraagformulieren kunnen worden afge- M ten kantore van Maatschappelijk Hulp- Moon op Dinsdag 29 October a.s. des namiddags on 2—5 uur. IJMUIDEN Jederlandsclie logger voert versche haring aan. De logger „Sursum Corda" IJM. 209, die j.l. Donderdag met haringnetten ter haring- Tisscherij langs de Nederlandsche kust was «trokken, was hedenmorgen aan den afslag met bijna 40 kisten versche haring. Deze brachten een zeer hoogen prijs op, waardoor het scheepje na deze korte reis ruim f 800 besomde. Mooie reis van de IJ.M. 204. Dinsdag 1.1. vertrok van Scheveningen ter vis serij op de Noordzee de logger IJM. 204, schip- '/r Plug. De logger was Zaterdagmorgen in Sche- Teningen binnen met 90 manden visch en be- ■omde voor deze eerste reis van slechts vier cagen f 900. Een bemoedigend resultaat. Marktberichten en besommingen. IJmuiden, 28 October. Prijzen van voor half tien. Deensche consignatievisch: Kleine schol f 42—24. Schar f 23—22. Bot f 23.50-15. Groote wijting f 16.50. Kleine wijting f 16.50—9. Kabeljauw f40—25. Groote gul f 24, alles per 50 k.g. Tongen f 3.30—2.20. Tarbot f 2.40—2.30. Beide per k.g. Besomming van den eersten drijfnetten- fëscher, den kotter IJM 209: f 813.10. Makreel f 24. Versche haring f 3533. Pekelharing f2019.50 (maatjes). Per halve kantje. Zoetwatervisch: Blei 26 ct. Snoek 48 ct. Snoekbaars 84 ct. Alles per k.g. Londen ook Zondag weer onophoudelijk bestookt. ZONSONDERGANG 18.19 ZONSOPGANG 8.30 Gedurende den tusschenliggenden lijd moet worden verduisterd. Maansopkomst 4.53 Ondergang 17.42 Schijngestalten der maan 30 Oct. N.M. 6 Nov. E.K. 15 Nov. V.M. 22 Nov. L.K. In het gemeente-museum te Den Haag is de tentoonstelling „Camera Obscura" geopend. Door aardige groepeeringen geeft de expositie een interessant beeld van den ouden tijd. (Foto Schimmelpenning!!.) GENèVE 26 October (D. N. B.) Naar uit welingelichte kringen te Vichy verluidt zou de koning van Engeland een boodschap aan maar schalk Pétain gezonden hebben. Reuter meldt dat dit bericht in bevoegde Engelsche kringen bevestigd wordt. Het D. N. B. meldt: Londen is ook Zondag, naar het D. N. B. verneemt, voortdurend blootgesteld geweest aan de aanvallen van het Duitsche lucht- wapen. Sedert den vroegen ochtend startten Duit sche vliegtuigen naar het Britsche eiland. De Engel sche hoofdstad had des middags 12 uur reeds twee maal langdurig luchtalarm gehad. Duitsche gevechtsvliegtuigen zoo verneemt het D. N. B. verder vielen van Noorwegen uit twee Britsche vliegvelden aan de kust van Noord-Oost- Schotland aan. De uitwerking was vernietigend. Bei de aanvallen werden met een uiterst stoutmoedige nadering van geringe hoogte, ten uitvoer gelegd. Op het vliegveld van Wick in het Noordoostelijkste deel van Schotland kwamen alle neergeworpen bommen terecht op hangars en onderkomens. De ontplof fingen der bommen, deden terstond groote bran den ontstaan, welker vuurgloed nog een half uur na het vertrek naar zee te zien was. Op het vlieg veld Lossiemouth aan den ingang van de Moray Fhrth werden de meeste hangars door goedgerichte bommen vérnield. "Tegelijkertijd ontstonden groote steekvlammen, die klaarblijkelijk hun oorsprong vonden in ontplofte benzinetanks. Na korten tijd hadden de branden alle hangars aangetast. De ge bouwen van dit vliegveld werden door den aanval volkomen in de asch gelegd. ENGELSCHE MEDEDEELINGEN STOCKHOLM, 27 Oct. (D.N.B.) In het offi- cieele communiqué van het Britsche ministerie voor luchtvaart en het ministerie vöor de binnenlandsehe veiligheid van Zondagmorgen wordt toegegeven dat „de activiteit van den vijand boven het land zeer uitgebreid was". De voornaamste krachten van den vijand waren gericht op Londen en de Midlands. De aanval was kort na het aanbreken van den nacht begonnen. In het Londensche gebied zijn aan ge bouwen beschadigingen aangericht. Ook zijn „eeni- ge branden" ontstaan. Een intensieve aanval, zoo wordt in het officieele communiqué verder gezegd, is gericht op een stad in de Midlands, waar een groot aantal brandbommen is neergeworpen. De brandweer begaf zich zonder verwijl naar de bran den, waarvan eenige uitgebreid waren. Ook op an dere plaatsen in Zuidoost-Engeland zijn aanvallen ondernomen. Bovendien zijn hier en daar door zonderlijke toestellen aanvallen gedaan. (Men zie ook de legerberichten elders in dit nummer). De „Empress of Britain" aan gevallen. BERLIJN, 26 October. De „Empress of Bri tain" is, naar het DNB verneemt, Zaterdag ochtend door Duitsche gevechtsvliegtuigen binnen de versperringszone ten noorden van Ierland met succes aangevallen. Het schip werd zwaar getroffen en begon terstond te zinken. De bemanning ging in de booten. De „Empress of Britain" is in 1931 gebouwd en staat op de tiende plaats in de rij der grootste stoomschepen ter wereld. (DNB) BEVERWIJK et wintel-programma van 't Nut. Voordrachtavonden en cursus. !t Departement Beverwijk van de Maatschappij W Nut van 't Algemeen heeft voor dit seizoen weer j,en serie voordrachtavonden vastgesteld in het Kaïnemer Theater. De data zijn zoo gekozen dat op overvloedig maanlicht gerekend kan worden. Het programma is als volgt samengesteld: 13 November, spreker: Lode van Gent, ethnoloog to Utrecht, over het onderwerp „In de binnenlan- ,e" van Indo-China". Toegelicht met gekleurde October, die zoo goed begon, Is ons naar 't hoofd gestegen. Nu herfstig en met weinig zon, Valt hij ons dubbel tegen. Nu valt het 's morgens vroeg niet licht, Uit 't warme land der droomen En 't warme bed, met blij gezicht Weer in 't gareel te komen. Nu denk j' er niet meer aan je jas Nog maar wat thuis te laten, Nu zoek je naar je wollen das, Compleet met mottengaten. Nu speel je in het avonduur, Om toch geen kou te lijden, Weer plotseling met vuur met vuur, Zij 't wijselijk bescheiden. De kwestie is tenslotte maar, Hoe we zulk weer ook kennen, Als 't komt zijn wij er nooit voor klaar, 't Moet altijd eerst weer wennen. Een, zij het schrale, troost voor u: Over een maandje, vrinden, Zult gij een temperatuur als nu Weer mild behaaglijk vinden. P. GASUS Doel: hulpverleening aan behoeftige Nederlanders 's GRAVENHAGE, 26 October. Het heden ver schenen Verordeningenblad bevat het volgende decreet van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, houdende oprichting van de stichting „Winterhulp Nederland". Artikel 1. 1). Ik richt hierbij op de stichting „Winterhulp Nederland". 2). Het is de taak der stichting om de in het bezette Nederlandsche gebied levende behoeftige Nederlandsche staatsburgers zonder aanzien des persoons hulp en ondersteuning te verschaffen. De hiervoor noodige middelen worden ongeacht de giften, welke ik de stichting zal doen toekomen door vrijwillige bijdragen in geld en goederen van de in het bezette Nederlandsche gebied levende Nederlandsche staatsburgers verkregen. Art. 2. 1). De stichting bezit rechtspersoonlijk heid. 2). De paragrafen 1 en 2 der verordening no. 24 1940 van de secretarissen-generaal van de departementen van Justitie en van Binnenlandsehe zaken ter verzekering van de openbare orde in Nederland vinden te haren aanzien geen toepas sing. Art. 3. Het bepaalde in mijn verordening no. 109 1940 betreffende het houden van openbare geld en goedereninzamelingen is niet van toepassing op geld- of goedereninzamelingen, welke door de stichting worden gehouden. Art. 4. 1). De stichting is vrijgesteld van alle be lastingen en publiekrechtelijke lasten. 2). Op schenkingen, welke der stichting worden gedaan, vinden de bepalingen van de successiewet geen toepassing. Art. 5. 1) Het bestuur der stichting berust bij: 1. den directeur; 2. de financieele commissie, welke toezicht houdt op het financieel beleid van de stichting en in het bijzonder er voor zorg draagt, dat de opgebrachte middelen niet dan voor het doel der stichting worden besteed en dat het be heer der stichting zoo zuinig mogelijk gevoerd wordt. 2) Er is een eereraad, die den directeur-generaal in de vervulling van zijn taak van raad dient en bijstaat. Leden der financieele commissie zijn: 1. de secretaris-generaal van het departement van Fi nanciën, die tevens voorzitter is; 2. vier of meer, doch ten hoogste acht vooraanstaande Nederlan ders. 4. Leden van den eereraad zijn: 1. de secretaris generaal van het departement van Algemeene Za ken, die tevens voorzitter is, en de secretarissen- generaal der departementen van Binnenlandsehe Zaken en van Sociale Zaken, alsmede de commis- salarissen der provincie 2, twintig of meer, doch ten hoogste veertig vooraanstaande Nederlanders. 5. De benoeming van den directeur-generaal, alsmede de aanwijzing van de leden van den eere raad én van de financieele commissie, geschiedt door mij. Arti. 6. De secretaris-generaal van het depar tement van binnenlandsehe zaken stelt de statuten der stichting samen. 2) Bedoelde statuten houden meer in het bij zonder bepalingen in omtrent: 1. de organisatie van het bestuur der stichting, waarbij het bepaalde in art. 5 in acht moet worden genomen; 2. de aan wijzing der medewerkers van den directeur-gene raal, waarbij het hierna in lid 3 bepaalde in acht moet worden genomen; 3. de bevoegdheden van de bestuursorganen der stichting; 4. boekjaar en onderzoek der rekening. 3) In beginsel zijn in het bestuur der stichting slechts onbetaalde medewerkers werkzaam; het inzetten van betaalde arbeidskrachten moet tot het volstrekt noodzakelijke worden beperkt. 4) De statuten behoeven mijn goedkeuring. 5) Zij worden in de Nederlandsche staatscou rant bekend gemaakt. Art. 7. De bepalingen van dit decreet hebben kracht van wet in den zin van den tweeden volzin van het tweede lid van par. 1 van mijn verorde ning no. 3/1940 tot uitoefening van de regeerings- bevoegdheden in Nederland. Aan de Spaansche grens had dezer dagen een onderhond plaats tusschen Hitier en Franco. De begroeting der beide staatshoofden. (Foto: Stapf Bilderdienst.) 8 Januari, spreker: A. Alt, toonkunstenaar te ootoward, over het onderwerp „De Hugenoten", nistorische opera. Het onderwerp wordt geïllus- ,erH wet 140 lichtbeelden en pianovoordracht. 7 Februari, spreker: G. J. Pilger te Amsterdam 0ver het onderwerp „De Stille Zuidzee,, in het bij- Mnder Hawaii". J Maart, Julia de Gruyter en Rien van Noppen te ™wterdam met Vlaamsche voordrachten o.a. uit I «i werk van Herman Teirlinck, Felix Timmermans, w-Ernest Claes enz. Uok heeft het departement Beverwijk dit jaar Proef willen nemen met het organiseeren van n cursus, min of meer naar het voorbeeld van .e °een in grootere plaatsen de Volksuniversiteiten ont® ^eer O**0 van Tussenbroek, industrieel ^er en aesthetisch adviseur te Utrecht, is in i bereid gevonden op de Zaterdagmiddagen •o. 15 en 22 Februari een viertal voordrachten te •wen bouden over het onderwerp „Kunst van He- Achtereen volgens zal de heer Van Tussen in d x611 ^ruk geven van den stand van zaken defo ^er'andsche bouw-, beeldhouw- en schil- V,.'"^n^'._alsmede in de Nederlandsche nijverheids- °ij elke les zal een vijftigtal lichtbeelden ff* vert°ond. De cursus zal worden gegeven in °°venzaal van Hotel „Ter Burg". na 30 October verboden. Niet openbaar dansen aan beperkende bepalingen onderworpen. 's GRAVENHAGE, 26 October. Het Verordenin genblad bevat een besluit van de secretarissen- generaal van de departementen van Justitie, van Binnenlandsehe Zaken en van Sociale Zaken be treffende dansvermaak. Hierin wordt bepaald, dat openbaar dansver maak tot nader order is verboden. Niet openbaar dansvermaak is tot nader order verboden, indien het door vereenigingen van per sonen met of zonder rechtspersoonlijkheid (ver eenigingen, bonden, organisaties en soortgelijke in stellingen) of stichtingen wordt georganiseerd. Met hechtenis van ten hoogste zes maanden en met geldboete van ten hoogste duizend gulden of met een van deze straffen wordt, voor zoover bij andere bepalingen geen zwaardere straffen zijn bedreigd, gestraft hij, die aan dansvermaak, als hierboven bedoeld deelneemt, zoodanig dansver maak organiseert of voor zoodanig dansvermaak een localiteit beschikbaar stelt. Organiseert een al of niet rechtspersoonlijkheid bezittende vereeniging van personen of een stich ting een verboden dansvermaak, of stelt zij voor een dusdang dansvermaak een localiteit ter be schikking, dan wordt met gelijke straffen tevens hij bestraft, die de opdracht daartoe heeft gegeven of die daarbij de feitelijke leiding had. Handelingen als hier bedoeld zijn overtredingen. Dit besluit treedt oo Donderdag 31 October 1940 in werking. Het dansen op familiebijeenkomsten in huiselij- ken kring blijft geoorloofd. BROOD BON 11 v. 21 t.m. 29 Oct. BON 12 v. 28 Oct. t.m. 5 Nov. 2000 gr. brood of 2500 gr. roggebrood. KOFFIE EN THEE BON 114 Algem. Distributie bonboekje van 28 Sept. t.m. 8 Nov. 1/2 pond koffie of 3/4 ons thee. SUIKER BON 42 Algem. Distributie bonboekje van 26 Oct. t.m. 22 Nov. 1 K.G. suiker. VLEESCH EN VLEESCHWAREN BON 06 vleesch van de- Vleeschkaart. Van 28 Oct. t.m. 10 Nov. 100 gr. rund-, kalfs- of varkensvleesch of ongesmolten vet'. BON 06 „worst of vleesch- waren" 75-150 gr. vleesch- waren. BON 05 geldig t.m. 3 Nov. ZEEP BON 55 T.m. 12 Nov. 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeep vlokken of 250 gr. zelf werkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep. HONDENBROOD BON 4 Tot 31 Oct. Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr. 3: 8 K.G. Gr. 4: 5 K.G. Gr. 5: 4 K.G. Gr. 6: 3 K.G. Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft. MEEL- EN GRUTTERSWAREN BON 78 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 1/2 pond tarwebloem of tarwe meel of boekweitmeel of roggebloem of roggemeel of zelfrijzend bakmeel of gruttenmeel. BON 76 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 250 gr. rijst of rijstemeel of rijste bloem. BON 77 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct250 gr. havermout of havervlokken of gort of grutten. BON 28 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 100 gr. maïzena of griesmeel of puddingpoeder. BON 15 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 100 gr. macaroni of vermicelli of spaghetti. SCHEERZEEP BON 116 T.m. 31 Dec. 50 gr. scheerzeep of 1 tube scheer- crême of 1 pot scheerzeep. PETROLEUM ZEGEL PERIODE 6 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken). T.m. 2 Nov. 2 Ltr. BOTER EN VETTEN BON 13 Boterkaart. T.m. 1 Nov. 1/2 pond boter. BON 14 Boterkaart. T.m. 8 Nov. 1/2 pond boter. BON 13 Vetkaart. T.m. 1 Nov. 1/2 pond margarine öf boter. BON 14 Vetkaart. T.m. 8 Nov. 1/2 pond margarine of boter. KAAS BON 26 Algem. Distributie boekje. 1 ons kaas. Geldig t.m. 3 Nov. BON 39 Algem. Distributie boekje. 1 ons kaas. Geldig t.m. 10 Nov. BRANDSTOFFEN BONS 01 02 03 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid. BONS 01 02 03 04 05 06 Bonkaart distributie cen trale verwarming: 1 een heid. Bons, gemerkt: Brandstof fen, één eenheid, le perio de: 1 eenheid. Bons, gemerkt: Cokes, één eenheid, eerste periode: 1 eenheid. BONS 04 05 06 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid turf. (Wenscht mien geen turf, dan kan men op deze bons later andere brandstof fen betrekken). Bons gemerkt: auto-anthra- ciet: 1 H.L. anthracietnoot- jes IV of V. Alles geldig tot en met 31 October. KATTENBROOD BON 4 T.m. 31 Oct. 11/2 kg. Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. Incidenten aan de Grieksch- Albaansche grens. Overval op Albaansche grenspost Het Italiaansche persbureau Stefani meldt d.d. 26 October: Aan de Grieksch-Albaansche grens hebben zich incidenten voorgedaan. Een gewapende Grieksche bende heeft vanmorgen met ge weerschoten en handgranaten een aanval ondernomen op Albaansche posten nabij Koritza, ten Zuiden van Kapestiza. Het on middellijke ingrijpen van de Albaneesche pa trouille en de hulp van de toesnellende an dere detachementen maakten het mogelijk, de bende van den tegenstander, die op Al- baansch gebied doorgedrongen was, terug te slaan Zes van de Grieksche aanvallers wer den gevangen genomen. Aan Albaansche zijde vielen twee dooden en drie gewonden. Voorts zijn Vrijdagavond twee bommen ontploft in de nabijheid van het bureau van den Italiaansehen gezaghebber te Porto Edda (Albanië). Twee personen werden tengevolge van deze aanslagen licht gewond. Naar de Grieksche of Britsche agenten, aan wie de aanslag moet worden toegeschreven, wordt ijverig gezocht. Zondag is er bij het station van de kustwacht op Kaap Stilo (bij Port Edda) nog een bom ont ploft, maar hierbij vielen gelukkig geen slacht offers. De aanwezigheid van een verdacht vaar tuig is hier opgemerkt. Ten aanzien van het incident aan de Grieksch- Albaneesche grens hebben bevoegde Italiaansche kringen nog geen standpunt bepaald, zoo meldt D.N.B. uit Rome. Men wil eerst het resultaat af wachten van het onderzoek, dat terstond door de Italiaansche en Albaneesche autoriteiten werd ingesteld. Ondanks deze reserve is het echter onmisken baar dat de gebeurtenissen door Rome met de grootste aandacht worden gevolgd. Nog meer incidenten, ROME, 28 Oct. (D.N.B.) Het agentschap Stefani meldt uit Tirana (Albanië), dat het blad „Tomori" uit verschillende plaatsen aan de Grieksche grens melding maakt van een nieuwe incidenten, behalve die van Koritza en Porto Edda. Volgens die berichten heeft men sinds 48 uur op zes verschillende plaatsen van de grens tus schen het Prespameer en Konispoli bewegingen van betrekkelijk talrijke met geweren bewapende groepen waargenomen, die hier en daar vlak aan de grens opdoken en weer verdwenen in het gol vende heuvelland. Een douanebeambte ten Noorden van Koritza heeft in het gebergte zes mannen, die bijna een kilometer ver op Al- baansch gebied waren doorgedrongen, moeten ge lasten halt te houden. Volgens andere berichten inzake de grensschending bij Karvia op den weg tusschen Argirocastro en Janina, zou een hon derdtal jonge Grieken in wie men studenten meende te herkennen van de universiteit van Janina onder leiding van hun docenten, bij de grenspalen een vijandelijke betooging tegen Italië en Albanië hebben gehouden door te zwaaien met Grieksche vlaggen en scheldwoor den en dreigementen te uiten. De grens is van Grieksche zijde praetisch gesloten en alle Al baansche boeren, die hun land aan de overzijde van de grens hebben en zich eiken ochtend daar heen plachten te begeven, zijn zonder eenige geldige reden door de Grieksche gendarmes niet toegelaten. Het blad „Tomori" schrijft dat de opwinding der Grieksche bevolking kunstmatig door het op treden van speciale propagandisten gekweekt is en op de bewering berust, dat Engeland soldaten en vele vliegtuigen gereed heeft staan om Grie kenland te helpen en hulp te verleenen om Al banië binnen te vallen. Andere berichten houden in dat sinds eenigen tijd propagandisten in het klooster van Vela ten Zuiden van Kannibaki wor den opgeleid, die bestemd zijn op Albaansch ge bied over te gaan om de bevolking in oproer te brengen. Deze berichten, zoo vervolgt genoemd Al baansch blad, kunnen op de bevolking van Alba nië geen indruk maken, omdat alle maatregelen genomen zijn teneinde aan eiken aanval, van welke zijde die ook moge komen, het hoofd te bieden. In dit verband meldt het blad verder dat een vliegtuig, dat zeer hoog vloog en vermoedelijk een Engelsch toestel was, Zondagochtend op de Zuidelijke gebieden strooibiljetten in Albaansche taal heeft laten vallen, waarin de bevolking werd aangespoord opstand te maken. ROOSEVELT SPREEKT HEDEN IN NEW YORK. Het D.N.B. verneemt uit New York: President Roosevelt spreekt heden in een massavergadering alhier. De New York Times deelt mede dat 5000 tot 6000 politie-beambten zijn opgeroepen voof zijn persoonlijke bescherming.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1