Woensdag) Opmen! VELSEN Joh. de Waard's SANTPOORT HEEMSKERK Kennemerplein 20 e. h. s.-v. v. b. (1-1) lor identiteitskaart op straat in 10 Veisen. „morgen behandelde de Haarlemsche chter twee gevallen van personen, die identiteitskaart in de gemeente Vel- ^draat hadden bevonden. -•D "P meende dat een rijbewijs met foto Deeers ,vaSi Hij werd beboet met f3.—. De 5!doenüe 'ambtenaar van het O. M. luidde (isch van aeu li— re een timmerman uit IJmuiden, be- De an° Zaterdag 12 October zonder identitiets- ;?ó2CJhet Velserduinplein. Hij had zijn iden- art in een andere jas laten zitten. Tegen 'i:' pen boete van f 3.— subs. 2 dagen ge- Het wonnis luidde f 2— subs. 1 d. CLUBGEBOUW GEOPEND. eroote belangstelling is Zaterdagmiddag inbeebouw van de Van Leer's Personeels- tst aan den Grooten Hout- of Konings- en in gebruik genomen. n openingswoord zei de heer H. Rijsenbrij, t be'it van dit clubgebouw een eerste mijl- r in het werk van de vereeniging, wat echter moeite heeft gekost. hnndens het cultureele leven tracht deze Sn0, ook sociale verbeteringen voor het ppl te bevorderen, waarmede reeds een be- eemaakt, door het plan tot stichting van P invullingsfonds, dat de leden van het per seiwil vrijwaren van loonderving bij ziekte, 'ft hebben medegedeeld welke moeilijkheden Zwinnen waren, alvorens het clubgebouw in S kon worden genomen, waarbij de mede- RrL van de heeren B. van Leer en Van Dam wen prijs werd gesteld, zei de heer Rijsen- dat de leden van het personeel een dank er "ebruik van het clubgebouw zullen maken, ripplde mede, dat behalve de bestaande too- Het Voetlicht" thans ook een 'f: en schaakclub gevormd wordt, evenals een ndelclub en den amusementsorkestje, waartoe weldingen getroflen worden. „M de heer Rijsenbrij allen, die medewerk eed dank gezegd, droeg hij dit onder bijvals- ,V«n aan de leden van de V. L. P. over. Va de ingebruikneming bleven de aanwezigen -v eerigen tijd gezellig bijeen onder het genot ^eririsschingen; twee accordeonisten ver fden de stemming. Verbouwing van perceelen tot woningen voor groote gezinnen. Bet een rijksbijdrage en voorschotten ingevolge de Woningwet. Bij circulai-e van den toenmaligen minister van -jenlandsche Zaken, d.d. 10 November 1938, de mogelijkheid geopend van het Werkfonds 4agen a fonds perdu te verkrijgen voor den feci? van woningen voor groote gezinnen (hier- cder te verstaan gezinnen met meer dan vijf in diende kinderen). e strekkende voorstellen moesten vóór 1 ipril 1939 zijn ingezonden. Vóór dien fatalen datum verzochten B. en W.. uier toezending van een slechts zeer voorloopig in, voor den bouw van een 16-tal woningen een irase a fonds perdu voor onze gemeente te blok keren, aan welk verzoek werd voldaan. is eerder was het evenwel opgevallen, dat osei van de Woningbouwvereeniging „Velsen" ivandeR.K. Vereeniging „Woningbouwvereeni- g" een aantal winkelperceelen steeds onverhuurd •kl B, en W. verzochten daarom aan voornoemden ■jister in principe goed te keuren, dat het voor cue gemeente geblokkeerde bedrag van 16.000 Mcht worden aangewend voor den verbouw van ine winkelhuizen en eenige andere perceelen, die jarvoor geschikt waren, tot woningen voor groote jannen. Cok op dit verzoek mochten B. en W. een gun- üi beschikking ontvangen, waarbij werd bepaald, voor elk te verbouwen perceel een bijdrage i.'rads perdu van 550 werd toegestaan. Aangezien het totaal bedrag der bijdragen a feds perdu niet toereikend is voor de uitvoering a deze verbouwing, zijn hiernaast aanvullende «hotten, ingevolg de Woningwet noodzake- Naast de hierboven vermelde verbouwing heeft ca Woningbouwvereeniging „Velsen" B. en W. ver- ïxhi een crediet beschikbaar te stellen voor de •-'roering van een verbeteringsplan van een 15- i woningen, aangezien deze woningen "ersehil- 'eS gebreken vertoonen en mistdien veelal leeg ■sa y. beide plannen van de Woningbouwvereenï- Pg „Velsen" zijn reeds door het Departement r*dgekeurd, terwijl B. en W. verwachten binnen st ook goedkeuring te zullen verkrijgen op de innen der R.K. Woningbouwvereeniging. B. en W. hebben in deze buitengewone tijdsom- Mgheden hun medewerking verleend, dat voor is onderhavige plannen aanbestedingen zijn ge- Kiden en zelfs hebben zij de Woningbouwvereeni- ti „Velsen" gemachtigd tot de uitvoering over te Pa omdat uitstel onvermijdelijk een stijging 5zelfs zeer belangrijke stijging der kosten met !a zou brengen. -k kosten zullen bedragen: i voor de Woningbouwvereeniging „Velsen": 1ste. voor het verbouwen van 8 perceelen tot yningen voor groote gezinnen 5.500 waarvan 1400 door bijdrage a fonds perdu gedekt, zoodat voorschot noodig zal zijn van 2de. voor het verbeteren van 15 woningen 9.600 :;welk bedrag een aanvullend voorschot noodig j- voor de R.K. Woningbouwvereeniging, voor -""■ verbouwen van 7 winkelhuizen tot woningen groote gezinnen 10.750 waarvan 3.850 bijdrage a fonds perdu gedekt, zoodat een «vullend voorschot noodig zal zijn van 5.900. o. en W. stellen den raad voor haar te machti- w de desbetreffende aanvragen om aanvullende «hotten bij de Departementen in te dienen en ■W voorschotten ter zake beschikbaar te stel- Bezwaarschriften tegen herziening uitbreidingsplan. Onderioek door een commissie uit Gedeputeerde Staten. 3 f® W. van Velsen brengen ter openbare ken- J at «oor Ged. Staten van Noord-Holland aan BbtSissie z'jn midden is opgedragen een mi- onderzoe'c in te stellen in verband met ^gediende bezwaarschriften tegen het raads- t van 30 Januari 1940, strekkende tot her- v.' ea aanvulling van het geldend uitbreidings- óayfe .^zaak en tot herziening van het gel- Uju^^^idingsplan in onderdeelen, gemerkt comBQissie zal te dien einde op 1] U(]5 November a.s., des voormiddags ongeveer feu een onderzoek ter plaatse instellen, na af- aarvan een openbare zitting zal worden ge- Aan\ ,n raadhuize te Velsen. rfy ^fit'hebbenden zal gelegenheid worden jjj. aUa standpunt in deze aangelegenheid in ttT-nici' gemachtigde mondeling voor deze ^-le toe te lichten. Uitbreiding St. Liduinascbool te Santpoort. In de raadsvergadering van 10 September jJ. werd in handen van B. en W. om advies gesteld een verzoek van het bestuur van de R.K. kerk der Parochie van OX.. Vrouw van Altijddurenden Bij stand, als schoolbestuur, te Santpoort, om, inge volge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920, de benoodigde gelden uit de gemeentekas beschik baar te willen stellen voor de uitbreiding van de onder zijn beheer staande St. Liduinascbool al daar, met drie leslokalen en een gymnastiek lokaal. Het leerlingenaantal van dc Sint Liduinaschool aan de Wulverderlaan te Santpoort is, sedert de opening der school in 1935, voortdurend toegeno men en het laat zich aanzien, gelet op den aan was der bevolking van Santpoort, dat deze stij ging nog zal doorgaan. Over de jaren 1936 t/m 1940 waren de jaargemiddelden der leerlingen respectievelijk 255, 257, 278, 292 en 298. Hier is sprake van voortdurenden regelmatigen groei. Verdere toeneming van het aantal leerlingen zal reeds in de naaste toekomst leiden tot over bevolking der school. Reeds thans is splitsing van leer jaden noodzakelijk. Op 16 September j.l. bedroeg het aantal leerlin gen in het le leerjaar 62, 2e: 43. 3e: 48, 4e: 62, 5e: 41. 6e: 38 en 7e: 15. Van de 62 leerlingen uit het le leerjaar zijn 20 afzonderlijk ondergebracht in de kamer van het hoofd. Verder zijn 14 leerlingen van het 4e leer jaar, 7 van het 6e leerjaar en 6 van het 7e leer jaar gezamenlijk in 1 lokaal ondergebracht, ter wijl de overige 9 leerlingen van het 7e leerjaar zijn opgenomen in de 6e klasse. Deze toestand is niet bevorderlijk aan den goe den gang van het onderwijs. Bij inwilliging van het verzoek is het school bestuur voornemens, met het oog op zijn plan tot toekomstige splitsing der school in een jongens- en meisjesschool, de nieuwe lokalen te stichten als onderdeel van een nieuw schoolgebouw, hoe wel de leiding voorloopig bij hetzelfde hoofd blijft berusten. Hiertegen is geen bezwaar. Het bijbouwen van één gymnastieklokaal, be stemd voor de beide in de toekomst te vorpien scholen, moet urgent worden geacht, daar het medegebruik van een gemeentelijk gymnastiek lokaal voor een zóó groot aantal klassen als deze school thans gaat tellen, aanmerkelijke bezwaren meebrengt. Ook uit financieel oogpunt is het o.i. met het oog op te verwachten verdere prijsstij ging van materialen gewenscht den bouw van het gymnastieklokaal niet naar de toekomst te ver schuiven. Daar door inwilliging van het verzoek de nor male eischen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, naar onze meening niet worden over schreden en de aanvrage aan de wettelijke eischen voldoet, stellen wij U voor, de gevraagde medewerking te verleenen en hiertoe het concept besluit vast te stellen hetwelk bij de stukken is gevoegd. De huisvesting van den G. G. D. B. en W. stellen voor, een landhuis te huren. De directeur van den Gem. Geeskundigen- en Gezondheidsdienst heeft B. en W. reeds meerdere malen gewezen op de totaal onvoldoende huisves ting van zijn dienst. In het raadhuis heeft hij slechts één vertrek tot zijn beschikking, hetwelk zoowel dienst moet doen voor onderzoekkamer, als voor werkkamer. Als onderzoekkamer voldoet het vertrek in geen enkel opzicht aan de meest een voudige hygiënische eischen, welke voor dit doel gesteld mogen worden. Met den directeur zijn B. en W. van oordeel, dat in dezen toestand thans ten spoedigste verbetering moet worden gebracht. Een afdoende oplossing is op korten termijn niet tot stand te brengen. Een gebouw, dat aan alle eischen voldoet is niet beschikbaar, terwijl de stichting van een nieuw gebouw onder de huidige omstandigheden veel moeilijkheden met zich zou brengen. Door het huren van een geschikt perceel zijn vele bezwaren, welke aan de tegenwoordige huis vesting van den Gemeentelijken Geneeskundigen en Gezondheidsdienst zijn verbonden, op te heffen, Het landhuis J. Kostelijklaan no. 6 te Velsen. het welk voor 42.50 per maand te huur is, is naar B. en W. meenen, voor het aangegeven doel zeer geschikt. B. en W. stellen den raad voor, tot het huren van dit perceel te besluiten, het te bestemmen voor huis vesting van den Gemeentelijken Geneeskundigen en Gezondheidsdienst en hun, onder toekenning van het noodige crediet, te machtigen het hiertoe ver- eischte te verrichten. SCHOUW OVER DE WATEREN. B. en W. van Velsen brengen ter algemeene kennis, dat de schouw over de wateren zal worden gevoerd voor het noordelijk- en midden deel der ge meente (Velsen-Noord, Velsen en Driehuis) op Maandag 11 November a.s. en voor het zuidelijk deel (Santpoort en Santpoort-Station) op Dinsdag 12 November a.s. I een fel opdringen ontstaat een scrimmage voor de Haarlem-veste, waaruit tenslotte een verdiend te- genpunt wordt gescoord. (12). Als kort hierop bij een corner Alders den bal „hands" slaat, krijgt A.D.O. een penalty te nemen. Voormeer, die den bal moet nemen, schiet echter over. Nog voor de rust weet Bosdijk den stand op 1-3 te brengen. Hoewel A.D.O. zich geweldig inspant om den achterstand in te halen, lukte dit niet. DAMMEN Door de damclub „D. C. H." werden de volgende wedstrijden gespeeld voor de onderlinge competitie: J. BeentjesC. v. d. Kolk 11 Th. Mulder—J. Tuyn 11 W. de RuyterJ. Stengs afgebr. D. BleijendaalF. Fatels 20 W. VerdelJb. Zonneveld 02 VISCHWED STRIJD Zondagmorgen werd door de vischclub ,,'t Snoek je" een vischwedstrijd georganiseerd op snoek. De leden welke aan dezen wedstrijd deelnamen moes ten in het bezit zijn van een acte. De deelneming was niet zoo bijzonder groot en de deelnemers kregen weinig „beet". De uitslag was als volgt: le prijs Hoogbruirt, 2de pr. Wassenaar, 3e pr. Jac. Bakkum, 4e pr. Jb. Kloes, 5e pr. R. Burger, 6e pr. C. Duineveld, 7e pr. H. Lammers. A. D. O.—D. S. S. H. Al is het geen overwinning, toch schonk de wed strijd bevrediging; er werd veel beter gespeeld dan de vorige week. D. S. S. H. is een gave ploeg, waarin Bosdijk op de midvoorplaats uitstekend opereerde. Het begin is wel aardig. Aan beide kanten wordt behoorlijk gevoetbald. Nadat A. D. O. even gevaarlijk voor het Haarlemsche doel is geweest wordt D. S. S. I-I. ster ker. In deze periode was het goed dat de A. D. O.- verdediging er goed in was. Langzamerhand weet de halflinie het spel te verplaatsen met als gevolg dat de voorhoede zich laat gelden. Op goede wijze weet de Haarlemsche doelman een tweetal schoten van Beentjes te verwerken. Tegen de rust wordt het D. S. S. H.-doel als het ware belegerd en de Haarlemmers kunnen van ge luk spreken dat de stand met de rust nog blank was. In de tweede helft ongeveer hetzelfde SDelbeeld. Twee gelijkwaardige partijen. Toch komt A. D. O. iets meer in den aanval, als gevolg van hard zwoe gen in de halflinie. Door een mistrap krijgt v. Straaten den bal vrij. Uit zijn mooien voorzet weet Bosdijk te scoren. (01). Even later het zelfde geval, nu is het Gust- huis die scoort. (02). Door dezen plotselingen ach terstand aangevuurd, pakt A.D.O. verwoed aan. Uit R.K. VOLKSBOND. De kring Santpoort van dezen bond vergaderde in „De Viersprong" ter bespreking van het win- terprogramma. Besloten werd de lessen der laatstgehouden studie-dagen, dezen winter te be handelen. Op de eerstvolgende vergadering zal behandeld worden de rede van prof. dr. Olierook. Hierna maakte als punt van bespreking uit „De Nederlandsohe Unie". Achtereenvolgens passeer den de revue haar ontstaan, haar doel en de middelen, om tot dit doel te komen. Door velen werden vragen gesteld, die tot ge noegen beantwoord werden. Voorts werd besloten begin December aan een retraite deel te nemen. Daarvoor kan men zich tot 4 November bij den voorzitter aanmelden. Het „Tweecentsfonds" en de commissie voor het St. Nicolaas-Kinderfeest zullen elk f 60. ontvangen. De voorzitter complimenteerde den secretaris met het behalen van het diploma van den drie jarigen cursus. In verband hiermede wekte spre ker de jongeren op, aan dezen cursus deel te nemen. Tenslotte vestigde hij de aandacht op de gods dienstige vereeniging „De Heilige Familie" en be val toetreding als lid. „Nieuw Leven" voerde Moeder" op. „Een Voor de uitvoering, die de Geheel-Onthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" Zondagmid dag in het Kennemer Theater gaf, bestond veel belangstelling. Een volle zaal heeft de opvoering aanschouwd van het door Cor Hermus geschreven tooneelspel „Een Moeder", een stuk. dat men dramatische spanning geenszins ontzeggen kan en dat wij zeker onder de sterke tooneelwerken mogen rekenen, waarmede Nederlandsche auteurs het repertoire van het dilettantentooneel hebben verrijkt. De aandacht van het publiek concentreert zich in de eerste plaats op de figuur van de moeder in dit boevenstuk en het is van primair belang, dat de speelster van deze hoofdrol voor haar taak berekend is. Mevr. Schelvis—Jansen heeft zich geheel aan haar rol gegeven en wist deze moeder gestalte te geven. Vooral in II waren er in het kader der uitvoering goede momenten, waarin zij het tooneel beheerschte, zooals dit dan ook be hoorde. Haar schoonzuster Anne-Marie, ook een voor name figuur in het drama-Verhoeve, werd goed gekarakteriseerd door mevr. Braasvan Helden, die van deze venijnige boerin een vlotte vertol king gaf met een rolkennis, die gehoord mocht v/orden. Peter konden wij in zijn spel ten volle appre- cieeren; hij bleef rustig, hield de typeering van den stuggen boerenzoon goed vol en sloot zich harmonjsch bij het ensemble aan. Een rol, uit stekend vertolkt door den heer A. G. Groot. Kitty (mej. C. Bekker) wist eveneens haar juiste plaats in den kring. Zij bleek een vlot speelstertje met begrip van haar rol en besef van tooneelspel en -houding. Uitgesproken zwak waren de medische student, zoon Johan, schoondochter Lueie en de zot Do- mien. Johan was slap van houding en zeggen en kwam slechts op dreef, wanneer er wat te ruzieën viel met zijn verloofde. Deze figuur had meer pit kunnen hebben. Lucie had evenmin den juisten toon te pakken, al had zij de instemming van het publiek. Het was te opdringerig en daarom ging het fijne er af. Een van de mooiste rollen uit „Een Moeder" is die van Domien, den zot. De speler, die deze moei lijke rol te typeeren kreeg, had er zijn best op gedaan, kende zijn rol heel goed, maar wist met de figuur van den simpele geen raad. Dit was heel jammer, want het had zoo mooi kunnen zijn. Hier liet de regie, die te hulp had moeten komen om type en karakter aan te geven, dezen speler in den steek. De heer K. Jurriëns was goed in zijn rol al liep •hij overdreven krom; hij typeerde het schraperige boertje zeer verdienstelijk, gaf zelfs zoo sterk partij in II, dat hij domineerde Jaantje (mej. D. Jongejans) was een vriende lijke dienstbode, die haar tooneeltje met Derk Schepens aardig speelde. De rollen werden over het algemeen goed ge kend, een enkel hiaat daargelaten. Nieuw Leven legge zich echter nog meer toe op het onderlinge samenspel. Wanneer hierbij de puntjes op de i's gezet worden zal ook het „afstemmen" beter wor den, zoodat het niet meer voor zal komen, dat de eene speler den ander „tegen den muur speelt." Het is de taak van de regie om op al die voor name dingen te letten en wanneer dit gedaan wordt zal er ongetwijfeld nog meer bij dezen kring gewaardeerd kunnen worden dan nu reeds het geval is. Er is materieel waarmede veel te be reiken is en (wat nog belangrijker is) er is een duidelijk merkbare wil bij de meesten der spelers om zich te geven aan de kunst van het tooneel spel. Het kapwerk was weer keurig verzorgd: de hand van den vakman Lijderdorff was er in te bespeuren. De pauzes werden opgeluisterd door de vlotte muziek van Roemers orkest, dat stevig in gespeeld was. De heer C. van Rooyen leidde het geanimeerde bal, dat deze eerste voorstelling in dit seizoen van „Nieuw Leven" besloot. Een voorstelling, die vele goede eigenschappen van den werkenden kring den toeschouwers weer eens heeft laten zien. En waarbij tevens de keuze van het werk van Cor Hermus valt te loven. W. Beverwijk thans consumptiegebied. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale en de Vereeniging tot behartiging van den Nederland- schen Aardappelhandel te 's-Gravenhage hebben besloten om Beverwijk, dat eerst productiegebied was, thans als consumptiegebied te verklaren. Dit wil zeggen, dat de handelaren in aardappelen thans weer in de gemeente Velsen en wijdere om geving klanten van aardappelen mogen voorzien, daar dit ook consumptiegebied is. Daar tegenover staat echter, dat de Beverwijksche handelaren nu niet in het productiegebied mogen komen, waar o.a. Amsterdam onder valt. Een postzegelmarkt. Naar wij vernemen worden pogingen in het werk gesteld om tot oprichting te komen van een postzegelmarkt. Bij voldoende animo zal de markt voortaan lederen Zaterdagmiddag 3 uur in het clubgebouw op het terrein „Watervliet" gehouden worden. 50 OCTOBER, N.M. 4 UUR zullen wij onze zaak Van 46 uur zullen wij onze geachte klanten en toekomstige koopers gaarne in de gelegenheid stellen onze zaak te komen bezichtigen. Mogen wij op Uw komst rekenen? CNZE ZAAK KANAALSTRAAT 46/48 ZAL WOENSDAG GESLOTEN ZON. He er en mod em ag. KANAALSTRAAT 46/48 Teleioon 4054 KENNEMERPLEIN 20 Telefoon 5290 (Adv. lngez. Med.) Wat onze clubs presteerden. Een teleurstellende Zondag. De afgeloopen Zondag is voor de Beverwijksche clubs wel zeer teleurstellend verloopen. Kenne- mers, D. E. M. en A.D.O. verloren; Beverwijk, Kin- heim en V.V.B. deelden de pünten. Ook Kennemers 2 kon. het tegen het sterke Ajax 3 niet bolwerken en verloor met 61. Na het fraaie resultaat van De Kennemers legen E. D. O. valt de nederlaag tegen Volendam dubbel tegen. De wijdbroeken schijnen op hun eigen ter rein echter moeilijk te zijn te verslaan. Dat D. E. M. met leege handen naar Beverwijk zou terugkeeren lag in de lijn der verwachting. Beverwijk en Kin- heim deelden na spannende wedstrijden de punten. Bij Kinheim veroorloofde Michel zich de weelde een strafschop te missen, wat ook Voormeer bij A.D.O. deed. V. V. B. leverde een keurige prestatie door tegen E. H. S. gelijk te spelen, waarmede weer een kost baar puntje binnen is. Beverwijk—Zan<lvoorL (2—2) De roodwitten zijn in dezen wedstrijd door het oog van den naald gekropen, want pas in de laatste minuut van den spannenden strijd werd de gelijk maker langs den Zandvoorter doelman geplaatst. En Beverwijk had dan deze nederlaag, dat echter een gelijkspel werd, aan haar eigen speelwijze te danken. Zandvoort begon den wedstrijd met het oude systeem van aanvallend spel. Beverwijk kon hieraan het hoofd bieden, maar vrijwel geen oogen- blik werd getracht de Zandvoorters met hun eigen wapen te verslaan. Hiérbij speelde Zandvoort heel wat enthousiaster dan Beverwijk en het baarde dan ook geen verwondering, dat de aanvallen der be zoekers veel talrijker waren. Zandvoort nam het eerst en op zeer gelukkige wijze de leiding. Een schot van grooten afstand, dat naast had gegaan, zou Van Roon stoppen, maar hij liet het leder uit zijn handen vallen. De toegeloopen rechtsbuiten schoot toen in. (01). Ondanks dezen achterstand bleef Beverwijk de grootste aandacht schenken aan de verdediging, waar echter slordig werd wegge werkt. De bezoekers bleven sterker. Toch maakte Beverwijk vrij onverwacht gelijk. Een voorzet van Teeling kon de verdediging niet snel genoeg weg werken. De bal kwam bij Holman, die plotseling in schoot, wat den doelman verraste (11). Tot aan de rust wogen beide partijen tegen elkaar op. De achterhoeden waren echter de baas over de aanvallers en de rust kwam dan ook met onveran- derden stand. In de tweede helft vertoonde Beverwijk weer hetzelfde spelletje, waarover de verdediging der bezoekers gemakkelijk de baas bleef. Het kleine overwicht van de roodbroeken duurde niet lang, want van lieverlee kon Zandvoort door haar enthousiaster spel het spel weer verplaatsen. En Beverwijk stelde hier tegenover alleen maar po gingen om de leiding te krijgen. Zandvoort kreeg echter wat haar toekwam. Een boogschot van den linksbinnen liet Van Roon over zijn handen in het doel verdwijnen (12). Toen pas ontwaakte Be verwijk uit haar rustig Zondagmiddagslaapje. Met nog ruim tien minuten te spelen trok eindelijk de middenlinie mee ten aanval en steunde de voor hoede. De achterhoede beging hierbij de fout veel te ver op te dringen, waardoor de Zandvoorters nog eenige keeren mooie kansen kregen. Beverwijk zette aanval op aanval op, hachelijke momenten voor het Zandvoortdoel, maar geen doelpunt. In de laatste minuut werd Zandvoort de overwinning ontnomen, want uit een corner kopte C. Albers het leder in. (22). Een resultaat, waarmee Bever wijk zeer tevreden moet zijn. Schoten—D. E. M. (4—2) In een spannenden wedstrijd heeft Schoten de punten thuis gehouden. D. E. M. is de eerste tien minuten sterk in den aanval en Schoten heeft niet over pech te klagen, als Slotemaker- tegen de lat schiet, Arisz den bal opvangt en over knalt; terwijl uit een corner onmiddellijk hierna juist naast ge schoten wordt. Iets later schiet Schram hard op doel, doch de Schoten-doelman redt. Een laag schot van Arisz maakt hij onschadelijk, terwijl bij den volgenden D. E. M.-aanval Arisz doelpunt, doch we gens buitenspel wordt deze goal niet toegekend. Na dit D. E. M.-offensief krijgt de thuisclub wat meer te vertellen en reeds terstond met succes: de vlugge Van Wilpen geeft met een laag schot zijn club de leiding. (10). Weer volgen eenige goede D. E. M.- aanvallen. Een voorzet van Tervoort komt bij Schram, die met een harden kopbal den stand gelijk maakt (11). De partijen wegen nu goed tegen el kaar op en als de linksbuiten van Schoten goed voor zet is het Van Wilpen die uit een kluwen van spelers Schoten opnieuw de leiding geeft. (21) Nog voor rust benut Schram een goeden voorzet van Slotemaker. (2—2). Na de thee is D. E. M. terstond veel sterker en het is in deze periode, dat de Scho ten-doelman door zijn keurig ingrijpen zijn club voor een nederlaag behoedt. In een korte periode kan hij tot driemaal toe slechts door corner stompen redding brengen. Tot een kwartier voor het einde blijft D. E. M. sterk in de meerderheid, doch doel punten komen niet. Dan komt de thuisclub meer in den aanval, en als De Vries wat talmt, volgt een voorzet, die door den linksbuiten wordt ingescho ten. (32). Deze goal ontmoedigt de gasten zicht baar, en als iets later de midvoor een goede kans benut wordt Slotemaker voor de vierde maal gepas seerd. Hoewel D. E. M. nog alles op den aanval zet, het gelukt niet het nu sterk verdedigend Schoten nog eenmaal te passeeren, In een gelijk opgaanden wedstrijd gelukte het V. V. B. een kostbaar punt te veroveren. Het E. H. S.- elftal vormde een beter geheel dan dat van de V. V. B.-ers, maar het verschil lag meer in het type van het gespeelde spel. Bij de Haarlemmers lag dit type in hun aanvals-spel, dat goed gesteund door een prima spelende middenlinie, over beide vleugels werd geleid, waarbij speciaal de linkervleugel op viel. De V. V. B.-opvatting voor tegenspel was de verdediging en een gedekt houden van den gevaar lijken middenvoor van E. H. S., zonder dat hier door de binnenspelers meer vrijheid kregen. Hier door leek het dat E. H. S. domineerde. In tactisch opzicht was vooral na rust V. V. B. de beter spe lende partij. Doordat de vele aanvallen van de thuisclub geen voorsprong gaven (de rust ging in met gelijken stand 11), waren de E. H. S.-spelers eenigszins ontmoedigd. Hun aanvallen werden slor diger van opzet en van afwerking. V. V. B.'s mid denlinie voedde toen met verre passes haar voor hoede, die zeer beweeglijk was om zich een goede positie te kiezen en juist door haar opstellen vlak bij de backs het spel van E. H. S. beïnvloedde en de balans in evenwicht hield. Hier won dus tactiek, toegepast door een technisch minder sterke partij i. c. V. V. B. Bij E. H. S. vielen de spil, de rechtsback en de middenvoor op; bij V. V. B. waren dit Spruit en Bravenboèr ONZE GEZELLEN—KINHEIM (1—1) Direct na den aftrap onderneemt Onze Gezellen een serie zeer gevaarlijke aanvallen en reeds spoe dig heeft de thuisploeg succes wanneer Van Schie op de linksbuitenplaats den bal snel opbrengt en een goeden voorzet geeft, welken Eeken op brillan- te wijze onhoudbaar inkopt. (10). Kinheim geeft goed partij en een zeer aantrekke lijke wedstrijd volgt, waarbij beide doelen om beur ten in gevaar zijn. De Kinheimaanval komt nu meer in actie vooral door het goede steunen van haar spil Stals, die fraai werk doet. Michel heeft nog voor rust succes wanneer hij een hard diagonaal schot inzendt, dat Kiphardt te machtig blijkt. (11). Met dezen stand komt rust. Na rust is het tempo iets minder snel, doch het blijft een aantrekkelijke strijd, waarbij het goede wei-k van de Gezëllendefensie valt te roemen. Eeken krijgt een goede kans om Onze Gezellen de leiding te hergeven, doch de verdediging weet met moeite het gevaar te bezweren. Dan krijgt 3 minuten voor het einde Kinheim de kans van den middag, wan neer zij wegens hands een penalty toegewezen krijgt maar de bal wordt tegen de bovenlat geschoten. On der groote spanning komt het einde met een ver diend gelijk spel. Pastoor v. d. Pavoordt lieeft afscheid genomen. Zondagmorgen heeft de scheidende pastoor v. d. Pavoordt in de parochiekerk van O. L. Vrouwe van Goeden Raad een plechtige Hoogmis uit dankbaar heid opgedragen. Pastoor v. d. Pavoordt sprak in den dienst een afscheidswoord tot zijn parochianen. 's Middags is er een afscheidsreceptie gehouden, waarbij de afgevaardigden van de parochiale en interparochiale vereenigingen, kerkbestuur, bur gemeester mr. H. J. J. Scholtens en mevrouw Schol- tens aanwezig waren. De heer Bleeker bood namens het kerkbestuur den scheidenden pastoor een geschenk onder cou vert aan, met den wensch, dat hij nog vele jaren van een welverdiende rust zou mogen genieten. De heer G. Th. Vermeulen heeft hierna in tref fende bewoordingen uiting gegeven aan den dank van alle parochianen jegens pastoor v. d. Pavoox-dt. Spr. schetste uitvoerig het werk, dat hij hier ver richt heeft. Namens de geheele parochie bood spr. een schilderij aan, voorstellende de parochiekerk. Het schilderstuk is vervaardigd door den Bever- wijkschen kunstschilder Bleys. Onder aanbieding van een couvert wenschte spr. dat de gezondheid hem nog in staat moge stellen vele jaren van zijn rust te genieten. Kapelaan Van Schijndel schetste hem als vader, een vriend en een voorbeeld voor de kapelaans. Tot slot bracht de burgemeester een woord van dank aan den pastoor voor alles wat hij voor een deel van de burgerij heeft gedaan. Als herinnering bood spr. hem een reproductie aan van het vroegere Beverwijksche schuilkerkje. Pastoor v. d. Pavoordt bracht hierna dank voor de hartelijke woorden en geschenken en gaf daar bij de verzekering, steeds met groote dankbaarheid de in Beverwijk doorgebrachte jaren te zullen ge denken en steeds voor het welzijn van zijn parochia nen te blijven bidden. Wedstrijd van „De IJzeren Voorn". De vischwedstrijd van „De IJzeren Voorn", die Zaterdagmiddag en Zondagmorgen in de Staalha- ven werd gehouden, is uitstekend geslaagd. In to taal hebben 47 visschers aan den strijd deelgeno men. Van de deelnemers wisten de volgenden een prijsje te bemachtigen: 1. C. van Wilgenburg, 2 R. van Aalst, 3 W. van Waveren Jr., 4 H. Huttinga, 5 J. Kuit en 6 G. Grapendaal. Als controleurs fungeerden de heeren G. Schel vis, J. Geerlof en M. van Veen en als hoofdcontro leurs de heeren R. van Aalst en W. van Waveren Sr. De prijzen kunnen bij den heer G. Steenbergen* Heemskerkerweg 43, worden afgehaald.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 5