IJmuider Courant Nederlands economische positie in het nieuwe Europa Bonnen die thans geldig zijn: DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDFN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, beiiaive op Zon- en Feestdagen Winterhulp Nederland. Om aan te denken. De verduistering ENGELSCHE BOM OP HAAGSCHE WOONWIJK i^e JAARGANG NO. 307 tourens Coster. Maatschappij voor Ceyrant-Uitgaver» en Algem. Drukkerij N.V.. Gr. Haarlem, Telefoon 10724. Bureau Dflwld*' jilifoon Courant: Kennemerlaan 42, llmuiden, 5301, Postgiro 510791. Alle Advertenties, „S'S'"" voor dit blad, worden kosteloos in de Kennemer Courant. Diiwtiei P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM WOENSDAG 30 OCTOBER 194Ö Abonnementen pet week 0.12J5, pet maand ƒ0.5254, per 5 maanden ƒ1.55, franco per post ƒ1.95 per kwartaal Losse nummers 5 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.60, elke regel meer ƒ0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 ragels 0.25, elke regel meer 0.10. poor den Rijkscommissaris is de stichting „Win- ulp Nederland" opgericht bij een verordening, -arvan wij in een vorig nummer den tekst heb- gepUbliceerd. In het eerste artikel wordt het j aldus geformuleerd: „Het is de taak der stïch- de in het bezette Nederlandsche gebied le- behoeftige Nederlandsche staatsburgers zon- aanzien des persoons hulp en ondersteuning te Schaffen". Met de toelichting: „De hiervoor noo- 'middelen worden, ongeacht de giften, welke ik de stichting zal doen toekomen, door vrijwillige bij- togen in Êeld en g°ecïeren van de in het bezette ge- i,jed levende Nederlandsche staatsburgers ver kregen"- Uit de verdere bepalingen blijkt o.m. dat een di recteur der stichting zal worden benoemd, dat een linanciëele commissie toezicht zal houden, die on der leiding zal staan van den secretaris-generaal van het departement van Financiën en dat een eere- (oaiité onder voorzitterschap van jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, secretaris-generaal van Buiten- landsche Zaken, den directeur in de vervulling van rijn taak van raad en bijstand zal dienen. Zoowel de financiëele commissie als het eerecomité zullen jcheel uit Nederlanders bestaan; in het laatstge noemde zullen o.a. alle commissarissen der Provin ces zitting hebben. Gister vermeldden wij den oproep, door den voorzitter van het nationale eerecomité tot allen ge richt. Jhr- mr. Snouck Hurgronje spoort daarin het Vederlandsche volk in al zijn geledingen aan, eens gezind steun te verleenen aan dit groote werk, aan tet lenigen van nood in een geest van ware Christe- Ljke naastenliefde. Tevens worden vrijwillige hel pers en helpsters in grooten getale gevraagd. De sod. die bestreden moet worden, is groot, zegt de c-proep en daar kan wel niemand aan twijfelen. De inzameling betreft thans allen die extra-steun behoeven in ons geheele land. Deze aan hen te ver kenen winterhulp is gecentraliseerd in de nieuwe Achting, hetgeen zeker een nuttige maatregel is. Wij herinneren ons hoe krachtig telkens weer in cit district het antwoord is geweest op eiken aan drang om noodlijdende medemenschen te helpen en wij twijfelen er niet aan dat dit ook nu weer bijken zal. In het algemeen kan men zeker van den Nederlander verklaren dat hij bereid is be proefde landgenooten te hebben en zonder eenige overdrijving of mooipraterij kan er aan toege voegd worden, dat Haarlem en omgeving zich jn zulke omstandigheden altijd in het bijzonder onderscheiden hebben. Zelfs heb ik indertijd eens op grond van landelijke statistieken kun nen raèdedeelen dat de particuliere en kerkelijke ypverleening in de gemeente Haarlem, per hoofd der bevolking berekend, de hoogste des lands was. Toch zal die in de omstandigheden waarin wij televen nog tot een hooger punt moeten stijgen: hooger nog vooral in het aantal deelnemers. Ieder die wat missen kan, al is het maar een kleinigheid, ülzijn of haar vrijwillige bijdrage dienen te geven, lit vrijwillige bijdragen immers zal de geheele groote som jjjijeen moeten komen, die noodig zal zijn. Er zijn veel menschen tot wie men dit alles niet behoeft te zeggen. Zij weten het wel en zij zijn immer bereid geweest. Sommigen huinner kennen trouwens de toestanden uit ervaring. Zij hebfcen rch, door deel te nemen aan hulpverleeningswerk vroeger al op de hoogte gesteld van de nooden die geleden worden. Of zij kennen een of enkele ge- Énen, doordat vrienden hun belangstelling daar voor gewekt hebben of toevallige omstandigheden ff hen mee in aanraking hebben gebracht. Het zou goed zijn als meer menschen op zulke rijzen persoonlijk in aanraking kwamen met de werkelijkheid. En daar zou ik ook gaarne toe willen isnsporen. Indien men dat kan doen, indien daar Rn gelegenheid voor te vinden is men kan haar zeilscheppen als zij zich niet toevallig voordoet kat men zich dan verrijken, in karakter verrijken, ioor de vergelijking te trekken tusschen de om standigheden waarin men zelf leeft en die van an deren, die in nood verkeeren. De gevolgen zullén joed zijn. Er zal heel veel geholpen moeten wor den in dezen winter. En door allen die het zich ver- wrloven kunnen, al naar mate van hun mogelijk heden en met een warm hart voor hun lijdende laogenooten. R. P. ALCOHOL UIT SUIKERBIETEN. ROME, 28 October (EPE). In Italië is een nieuwe fabriek in bedrijf gesteld voor de bereiding van alcohol uit suikerbieten. Het ligt in de bedoeling deze bereiding op grooter schaal in toepassing te brengen. Mussolini, de zoon van den Duce, voert het over een bommenwerperseskader van de Italiaansche luchtmacht. „(Foto Weltbild.fc Op geregelde tijden worden de brand- en gasploegen van het Centraal Station te Amsterdam, samengesteld uit matrozen, leden van den Opbouwdienst, en het gaspersoneel der Ned. Spoorwegen, door den stations-chef, den heer Jongstra, geïnspecteerd en geïnstrueerd. De ploeg rukt uit onder leiding van den chef. (Foto Pax Holland.) Een rede van dr. H. Fischböck Wilt u mij eventjes uw aandacht schenken, Dan vraag ik: wilt u aan uw bollen denken? Mijn bollen wat voor bollen, mompelt u; Wel. mogelijk hebt u het nooit geweten, En mogelijk hadt u het haast vergeten, Dus zeg ik maar: bloembollentijd is nu! Denk niet dat ik u op de mouw wil spelden, Dat het de tijd is, dat de bollenvelden In kleur en geur volop te bloeien staan; Maar 't is de tijd voor u en uw verwanten, Om nu de bollen in den tuin te planten, October is voorbij haast, denk eraan. 't Is nu ook tijd om bollen te gaan koopen, Die op een glas gaan om daar uit te loopen, In volle glorie van de hyacint; Voor nog een soort, die u toch niet moet missen, De fijne elegante soort narcissen, Die het zoo mooi doen in een bakje grind. Wat mij betreft, ik wou het zoo bekijken, De kleur gaat nu uit de natuur weer wijken En ook uit huis verdwijnt de kleur die leeft; En daarom is het tijd, ernaar te streven, Dat u de kleuren die in bollenleven, Zoodra het. kan, weer tot uw vreugde heeft. Tk hoef u op dit punt wel niets te leeren, Maar meer dan ooit zult gij het straks waardeeren, Als -gij uw oog weer aan die weelde weidt; En daarom gaf ik u bescheiden wenken, Zeg vrienden, wilt gij aan uw bollen denken? 't Is nu, doch nog maar net, bloembollentijd. P. GASUS. uitgeworpen bommen in verschillende wijken van de Engelsche hoofdstad opnieuw branden en ont ploffingen. Een golf lichte Duitsche bommenwer pers viel verscheidene schepen in de haven van Ramsgate met succes aan. Twee schepen werden bijzonder zwaar beschadigd. Een schip kreeg een voltreffer op het voordek en bleef met slagzij lig gen. Een tweede schip kreeg een zwaren treffer op het achterschip. Bij Dungeness werd in scheervlucht een transporttrein gebombardeerd. De locomotief werd getroffen en ontplofte. De trein ontspoorde. Verscheidene wagens schoven in elkaar en vielen van den dijk. Verscheidene escadrilles Britsche jagers waren voor een tegenaanval gestart. Zij onttrokken zich echter met uitzondering van één escadrille aan elk contact met de Duitsche vliegtui gen. In den loop van het luchtgevecht tusschen het eene escadrille Spitfires en de Duitsche jagers werd een Spitfire neergeschoten. De Duitschers keerden zonder verliezen terug. Bij een aanval op de West India Docks en Water loo station heeft een groep lichte Duitsche gevechts vliegtuigen gisteren buitengewone successen be haald. Twee dozijn zware bommen'kwamen precies op de doelen terecht en richtten groote verwoes' tingen. aan. Uit de West India Docks schoten twee machtige steekvlammen omhoog en vervolgens we zen dikke rookwolken op omvangrijke branden. Nieuwe aanvallen richtten zich op andere voor den oorlog belangrijke doelen te Londen en in ste den van Zuid- en Midden-Engeland. AMSTERDAM, 30 October (A.N.P.) Voor eeni zeer talrijk gehoor waaronder zich tal van voor aanstaande persoonlijkheden, zoowel van de zijde der Duitsche- alsmede der Nederlandsche autori teiten bevonden, hield Dinsdagmiddag in Pulchri Studio te 's Gravenhage dr. Hans Fischböck, com missaris-generaal voor financiën en economische zaken, een lezing voor leden en genoodigden van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid over: „Economische vraagstukken in het nieuwe Europa". Aan dit, bij uitstek actueele en interessante on derwerp, dat door de aanwezigen met groote aan dacht en belangstelling werd aangehoord, ontleenen wij het volgende: De nieuwe orde in Europa, aldus dr. Fischböck, staat geheel en al in het teeken van een hergroe peering van het politieke denken in Europa. De ver andering der politieke verhoudingen in Europa zijn hiervan een gevolg. De economische theorieën van het nationaal socialisme zijn geen problemen, die niet reeds in staatkundig politiek opzicht vroeger in de historie van andere volken reeds naar voren zijn gekomen of aanwezig zijn geweest. Als voor beeld noemde spr. het beleid van den Amerikaan- schen president Roosevelt na zijn verkiezing tot president in de afgeloopen jaren, terwijl deze toch zeker geen nationaal socialist is geweest. Als voornaamste beginsel van het nationaal- socialistische denken verkondigde spr. de stelling dat het algemeene nut boven persoonlijke belan gen moet worden gesteld. Deze stelling komt ge heel en al overeen met de principieele formuleerin gen der politieke partijen gedurende de laatste jaren in vele landen. Het nationaal socialisme stelt zich tot taak zich dit feit helder en duidelijk voor oogen le houden en dit principe consequent ten uitvoer te leggen. Van groot belang voor de toekomstige ontwikke ling der staathuishoudkunde in de komende tijden acht spreker het feit, dat de ontwikkeling van het bedrijfsleven niet mag worden belemmerd door een vrije politieke ontwikkeling. De vertegenwoor digers van de liberale stroomingen zullen niet kun nen tegenspreken, dat de gang van zaken in eco nomisch opzicht gedurende de laatste jaren in de eerste plaats uitging van de opvattingen van den homo-economicus. De oorzaken, die verantwoorde lijk geacht kunnen worden voor de handelwijze der menschen, zijn zeer verschillend. Het belang rijkste feit echter, hetwelk voor oogen gehouden moet worden, is de conclusie, dat politieke belangen ZONSONDERGANG 18.15 ZONSOPGANG 8.55 Gedurende den tusschenliggenden tijd moet worden verduisterd. Maansopkomst 7.38. Ondergang 18.15. Schijngestalten der maan 30 Oct. N.M.6 Nov. E.K. 15 Nov. V.M. 22 Nov. L.K. Turksch standpunt nog niet bepaald. De Oeloes „Turkije blijve buiten den oorlog." Het D. N. B. verneemt uit Istanboel, 29 Oc- tobgr: De Turksche ministerraad, die Maandag te Ankara gehouden is, heeft, naar wordt vernomen, nog geen definitieve positiebepaling nopens het Italiaansch-Grieksche conflict gebracht. De eerste toonaangevende uiting verschijnt vandaag in een hoofdartikel van de officieuze Oeloes, dat de verzekering van zijn sympathie aan Griekenland geeft en overigens als richtlijn van de Turksche politiek het streven vermeldt buiten den oorlog te blijven en uitsluitend de eigen grenzen te verdedigen, alsmede de onaf hankelijkheid te handhaven, zoolang Turkije niet aangevallen wordt. hoe langer hoe meer vóór bedrijfsbelangen gaan. Het geleide bedrijfsleven is geheel en al afhan kelijk van de ontwikkeling van de vrije staathuis houdkundige krachten. Het liberalisme is thans geen na te streven ideaal meer. Thans echter dienen bepaalde overheidsmaat- egelen te worden genomen als waarborg voor een ongehinderd functioneeren van het bedrijfsleven. In een vrijer volkshuishouding moet het par ticuliere eigendom gewaarborgd blijven. Daarnaast echter blijft de noodzakelijkheid bestaan dat de staat door middel van wetten en verordeningen de onderlinge verhoudingen regelt. Als voorbeeld noemde dr. Fischböck de verhouding tusschen huur der en verhuurder van een perceel, waar de sociale betrekkingen sterk afhankelijk zijn van een goede of minder goede conjunctuur. (Vervolg op pag. 2) Eén doode en zes gewonden Het Grieksch-Italiaansche conflict. Italiaansche verwijten jegens Griekenland. ROME, 29 October. Over het Italiaansch-Griek sche conflict schrijft de „Giornale d'Italia": De Italiaansche politiek is door de tot Athene ge richte nota duidelijk omschreven. Zij richt zich niet tegen het Grïeksche volk en zijn legitieme belan gen. Zij richt zich uitsluitend tegen de militaire, strategische en tactische organisatie, die Engeland met openlijke medeplichtigheid van de Atheensche regeering op Grieksch gebied heeft ingericht. In dit verband haalt de „Giornale dTtalia" wederom nieu we gevallen aan van actieve hulpverleening van Griekenland aan Groot-Brittannië. Alle uit de Zwarte Zee komende Britsche convooien hebben volgens het blad koers genomen langs de Grieksche kust en door de Grieksche territoriale wateren om aan de controle en de aanvallen der Italianen te ontkomen. Bewezen is dat deze convooien tezamen met Britsche oorlogsschepen in de verscheidene Grieksche havens, die op de eilanden speciaal daar toe waren ingericht, de noodige steunpunten voor hun ravitailleering en camouflage vonden. Kentee- kenend waren in dit verband de ontzaglijke hoe veelheden brandstof, welke Griekenland de laatste maanden heeft ingevoerd, welke ver uitgingen bo ven de mate van de eigen normale behoefte en welke bestemd waren om de Britsche vloot in het geheim van brandstof te voorzien. Bewezen is echter ook dat Britsche schepen tij dens hun verblijf in de Grieksche koloniale wate ren blijkbaar met stilzwijgende toestemming van de regeering van Athene hun vlag door de Grieksche vlag hebben vervangen. Te allen tijde heeft Grie kenland voorts bereidwillig aan de Engelsche spion- nage medewerking verleend. Officiëele instellingen, agenten, koopvaardij- èn visschèrsvaartuigen van Griekenland, zijn overal en te allen tijde in Engelschen dienst gesteld om terstond elke beweging der Italiaansche vloot en luchtmacht te melden. (D.N.B.) 's GRAVENHAGE 30 October. Het A. N. P. meldt: Bij een Engelschen bomaanval is gisteravond een bom op een woonwijk te 's Gravenhage aan de grens van het Scheveningsche gedeelte neergeko men, met het gevolg dat een bejaarde vrouw werd gedood terwijl zes personen werden gewond, Een woonhuis stortte in en in de omgeving werden een aantal ruiten vernield. Door het onmiddellijk op treden van den geneeskundigen dienst konden de gekwetsten binnen enkele minuten ter verpleging naar het ziekenhuis worden overgebracht. Inmid dels waren de hulpdiensten van gemeentewerken en van de luchtbescherming zoomede de politie- brandweer op de plaats van den bominslag aange komen waar met koortsachtigen ijver het oprui- mingswerk werd aangevat. De brandweer wist met enkele stralen een in den puinhoop ontstanen brand tijdig te blussehen. In de diepe duisternis bespraken groepjes om wonenden den laffen aanslag en gaven hun ver ontwaardiging daarover te kennen. Hernieuwde luchtaanvallen op militaire en economische objecten in Engeland. Honderden Duitsche toestellen trokken Dinsdag- avond over het Kanaal. Nader meldt het D. N. B.: Tijdens de luchtgevech ten, die zich Dinsdag in het kader van de Duitsche aanvallen op het Britsche eiland ontwikkelden, heb ben Duitsche jagers zes Engelsche jachtvliegtuigen neergeschoten Een Duitsch vliegtuig wordt vermist. VERGEEFSCHE AANVALLEN VAN BRITSCHE TORPED O VLIEGTUIGEN BERLIJN, 30 Oct. (D.N.B.) Britsche torpedo vliegtuigen hebben de laatste dagen in de Noordzee verscheidene vergeefsche aanvallen op een groot Duitsch schip en op twee Duitsche patrouillevaar tuigen ondernomen. In het laatste geval was het eenige resultaat dat de torpedo's op het strand ont ploften. Daartegenover, zoo verklaart men in Duit sche kringen, is het van belang dat de Britsche Ad miraliteit thans heeft bekend gemaakt dat de krui ser „Liverpool" (9100 ton) in de Middellandsche Zee door den aanval van een Italiaanseh torpedo vliegtuig beschadigd is. Het schip heeft daardoor een niet genoemd aantal manschappen verloren. De Britsche kruiser is in 1937 gebouwd, bezit een be wapening van 12 stukken geschut van 15 c.M. en een bemanning van ongeveer 700 koppen. De des tijds in het Italiaansche weermachtsbericht gedane mededeeling wordt dus van Engelsche zijde achter- f bevestigd. BERLIJN, 30 Oct. (D.N.B.) De Duitsche luchtmacht heeft haar aanvallen op de centra van het Engelsche militaire en economische leven met onverminderde hevigheid voortgezet. Ook in den nacht van Dinsdag op Woensdag stegen onafgebroken bommenwerpers op om de aanvallen op Engeland te hervatten. Alleen in de eerste uren van Dinsdagavond zijn. naar het D.N.B. verneemt, verscheidene honderden vlieg tuigen het Kanaal overgestoken in de richting van het Britsche eiland. Tijdens de aanvallen van Dinsdag veroorzaakten BROOD BON 12 v. 28 Oct. t.m. 5 Nov. 2000 gr. brood of 2500 gr. roggebrood. KOFFIE EN THEE BON 114 Algem. Distributie bonboekje van 28 Sept. t.m. 8 Nov. 1/2 pond koffie of 3/4 ons thee. SUIKER BON 42 Algem. Distributie- bonboekje van 26 Oct. t.m. 22 Nov. 1 K.G. suiker. VLEESCH EN VLEESCHWAREN BON 06 vleesch van de 1Zleeschkaart. Van 28 Oct. t.m. 10 Nov. 100 gr. rund-, kalfs- of varkensvleesch of ongesmolten vet. BON 06 „worst of vleesch- waren" 75-150 gr. vleesch- waren. BON 05 geldig t.m. 3 Nov. ZEEP BON 55 T.m. 12 Nov. 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeep vlokken of 250 gr. zelf werkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep HONDENBROOD BON 4 Tot 31 Oct. Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr. 3: 8 K.G. Gr. 4: 5 K.G. Gr. 5: 4 K.G. Gr. 6: 3 K.G. Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft. MEEL- EN GRUTTERSWAREN BON 78 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 1/2 pond tarwebloem of tarwe meel of boekweitmeel of roggebloem of roggemeel of zelfrijzend bakmeel of gruttenmeel. BON 76 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 250 gr. rijst of rijstemeel of rijste bloem. BON 77 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 250 gr. havermout of havervlokken of gort of grutten. BON 28 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 100 gr. maïzena of qriesmeel of puddingpoeder BON 15 Algem. Distributie- boekje. T.m. 31 Oct. 100 gr. macaroni of vermicelli of spaghetti. SCHEERZEEP BON 116 T.m. 31 Dec. 50 gr. scheerzeep of 1 tube scheer- crême of 1 pot scheerzeep. PETROLEUM ZEGEL PERIODE 6 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken). T.m. 2 Nov. 2 Ltr. BOTER EN VETTEN BON 13 Boterkaart. T.m. 1 Nov. 1/2 pond boter. BON 14 Boterkaart. T.m. 8 Nov. 1/2 pond boter BON 13 Vetkaart T.m. 1 Nov. 1/2 pond margarine of boter. BON 14 Vetkaart. T.m. 8 Nov. 1/2 pond margarine of boter. KAAS BON 26 Algem. Distributie boekje. 1 ons kaas. Geldig t.m. 3 Nov. BON 39 Algem. Distributie boekje. 1 ons kaas. Geldig t.m. 10 Nov. BRANDSTOFFEN BONS 01 02 03 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid. BONS 01 02 03 04 05 06 Bonkaart distributie Cen trale verwarming: 1 een heid. Bonsgemerkt: Brandstof fen, één eenheid, le perio de: 1 eenheid. Bons, gemerkt: Cokes, één eenheid, eerste periode: 1 eenheid. BONS 04 05 06 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid turf. (Wenscht mien geen turf, dan kan men op deze bons later andere brandstof fen betrekken). Bons gemerkt: auto-anthra- ciet: 1 H.L. anthracietnoot- jes FV of V. Alles geldig tot en met 31 October KATTENBROOD BON 4 T.m. 31 Oct. 1 1/2 kg Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. Directeur-generaal van Winterhulp Nederland benoemd. Oproep tot het Nederlandsche volk. 's GRAVENHAGE, 29 October. De rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied heeft benoemd tot directeur-generaal van de stichting Winterhulp Nederland den heer C. Piek te 's Gravenhage. Tot den heer Piek is door den rijkscommissaris het volgende schrijven gericht: „Bij decreet van 22 October 1940 heb ik de stichting „Winterhulp Nederland" opgericht. Uw taak zal in bijzonderheden nader worden omschre ven bij door den secretaris-generaal van het mi nisterie van Binnenlandsche Zaken uit te vaar digen statuten. Bij deze gelegenheid zou ik de hoop willen uit spreken, dat dit hulpwerk in het welzijn van het Nederlandsche volk een volledig succes mag deel achtig worden. w.g. Seyss-Inquart". OPROEP VAN DEN DIRECTEUR-GENERAAL. De nieuwe directeur-generaal van de stichting „Winterhulp Nederland" richt den volgenden op roep tot de Nederlandsche bevolking: In mijn hoedanigheid van directeur-generaal van de „Winterhulp Nederland", wend ik mij töt alle Nederlanders, in het bijzonder ook tot de overheidsinstanties, kerkgenootschappen, partijen, instellingen, vereenigingen en organisaties met het verzoek eendrachtig mede te helpen aan deze groote sociale hulp-actie. Ik ben mij van den omvang van mijn taak en de grootte van mijn verantwoordelijkheid bewust en ik besef, dat ik mijn opgave slechts kan volbren gen, indien het geheele Nederlandsche volk tot samenwerking bereid is. Vooral ook richt ik mij tot' alle Nederlandsche vrouwen en meisjes, die hierdoor in de gelegenheid worden gesteld een haar bij uitstek passenden arbeid op zich te nemen. Is er iets mooiers te bedenken dan in deze moeilijke tijden den nood zijner mede menschen te lenigen zonder daarbij te letten op eenig onderscheid in afkomst, persoon of politieke gezindheid? Meldt u daarom aan bij de plaatselijke bureaux van de „Winterhulp Nederland". Nederlanders, gij kunt tezamen de gedachte verwezenlijken: Winterhulp Nederland voor het volk, door het volk. Voorts kan nog worden medegedeeld, dat giften kunnen worden gestort op het gironummer 5553, ten name van de Winterhulp Nederland Hofweg 7, 's Gravenhage. De heer C. Piek, de nieuwe directeur-genera al van „Winterhulp Nederland" heeft zich naam gè- naakt als financieel deskundige en als organisator, .aatstelijk was hij werkzaam als adviseur van de Jirectie en de bladen van het concern van het Rotterdamsch Nieuwsblad. Men mag overtuigd zijn, dat de heer Piek, die niet behoort tot eenige politieke organisatie, zijn functie onpartijdig zal weten te vervullen. {A.NJM

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1