Opzntr Het Kennemerplegn Joh. d© WaarcPs om 4 uur De muziektent verdwijnt van het Willemsplein. Kennemerplein 20 - IJmuiden De rede van dr. Fischböck. (Vervolg van pag. 1.) Vervolgens besprak dr. Fischböck het probleem wat in het nieuwe Europa moet worden gepro duceerd in een afzonderlijk land. Dit probleem is geheel en al afhankelijk van de invloedssfeer van den staat. Bij een principieele beschouwing omtrent dit vraagstuk moet voor oogen worden gehouden in welke mate het welzijn van de gemeenschap het beste kan worden gediend. Aan de spits van de volkshuishouding moet ge heel en al de leus worden gesteld het nut der gemeenschap. Het Duitsche nationaal socialisme wil het standpunt vertegenwoordigen, dat zoowel den ken als handelen in dezen zin boven alles moet worden gesteld. Het-nationaal socialisme is van meening, dat de vrije ontwikkeling van de af zonderlijke vrije krachten hiermede in hoofdzaak rekening moet houden. Het is niet gewenscht de oogen gesloten te houden voor de totale ontwik keling van de naties. Restrictie in dit opzicht mag in geen geval een doel beteelcenen maar slechts een weg. Het is begrijpelijk, dat in de tegenwoordige periode van oorlog eischen gesteld worden, die niet steeds op de juiste wijze kunnen worden ge taxeerd. Dr. Fischböck legde den nadruk op het feit, dat de betrekkingen tusschen Nederland en Duitsch- land op dit oogenblik sterk onder den invloed van den nog aan den gang zijnden oorlog in het overige deel van Europa staan en afhankelijk zijn. Het belangrijkste Doel van het Duitsche volk, dus ook van het Duitsche bedrijfsleven, is de succesvolle beëindi ging van dezen oorlog. De Nederlanders bekijken dit Duitsche standpunt natuurlijk van een geheel andere zijde, hetgeen spr. zeer goed kan begrijpen. Dr. Fischböck echter legde met klem den nadruk op het feit, dat men ook in Nederland rekening dient te houden met de moeilijkheden, die het Duit sche bedrijfsleven ondervindt. De huidige gediri geerde staathuishoudkunde beteekent niet, dat de overheidsinstanties de getroffen restrictiemaatrege len op menig gebied ook in de toekomst zullen toepassen. Wij bevinden ons in een overgangs periode, waarmede men terdege rekening moet houden. In Duitschland, zoo zeide dr. Fischböck, heeft ondanks den oorlog, toch nog een vrije ont wikkeling van het particuliere initiatief plaats, hoe onwaarschijnlijk dit ook moge lijken. Als vooi'beeld noemde hij het feit, dat aan de schaarschte aan grondstoffen door de bedrijfsleiders van vele onder nemingen op vaak ingenieuze wijze wordt tegemoet gekomen door nieuwe uitvindingen en procédés. De economische structuur in Duitschland is geheel en al gebaseerd op het feit, dat de bestaande moei lijkheden met inspanning van alle krachten dienen te worden overwonnen. Spr. verklaarde dan ook, en dit werd door hem als een tegenstelling genoemd met de houding van het bedrijfsleven in Neder land, dat men in Duitschland op het oogenblik niet „wacht" maar tracht de moeilijkheden, die zich in het productieprdoces voordoen, te overwinnen. De Duitsche ondernemer houdt zich steeds weer voor oogen, wat kan ik met mijn onderneming, met mijn fabriek beginnen zonder grondstoffen? Dr. Fischböck deed een dringend beroep op de leiders van het Nederlandsche bedrijfsleven, wier vertegenwoordigers thans bijeen waren, zich deze Duitsche opvatting voor oogen te houden. De oplos sing van de bestaande vraagstukken en problemen binnen het kader van het Nederlandsche bedrijfs leven zou in hooge mate het belang van het Neder landsche volk beteekenen. DE TEGENWOORDIGE SITUATIE IN NEDERLAND. De tegenwoordige situatie in Nederland aldus spreker kan als volgt worden gekarakteriseerd: Zoowel ten aanzien van levensmiddelen als ook ten aanzien van particuliere werkzaamheden zijn in Nederland beperkingen in het leven geroepen. Veel van datgene, wat vroeger ter beschikking kon worden gesteld, kan thans van het Duitsche stand punt uit bezien, niet meer in de circulatie aan wezig zijn. Spr. herinnerde in dit verband aan de woorden, die door den rijkscommissaris Seyss- Inquart kort na het aanvaarden van zijn functie werden uitgesproken, dat de levensomstandigheden en de levensvoorwaarden in Nederland geheel en al zullen overeenkomen met hetgeen in Duitschland voor het volle ter beschikking staat. De rantsoenee ring en uitdeeling van goederen hier te lande hou den geheel en al rekening met de bijzondere be hoeften van het Nederlandsche volk. Vervolgens besprak dr. Fischböck den huidigen toestand van het Nederlandsche bedrijfsleven en haar leiders. Op het oogenblik verkeert Nederland ten aanzien van grondstoffen in een dwangpositie. Deze positie is echter niet door Duitschland in het leven geroepen, maar door de Engelsche blókkade. De nieuwe situatie in Europa is niet alleen in poli tiek opzicht gegeven, maar ook een gevolg van de levensruimte, die ontstaan is door de successen van de Duitsche legers. In deze wereld, waar meer dan twee milliard menschen wonen, is nog voor velen plaats. Men mag niet spreken van slechts een enkele menschheid. De structuur der menschheid is volgens het Duitsche standpunt, niet alleen gegeven door de verschillende mensahelijke rassen, maar daai-nevens vooral ook door de geographische ver bondenheid van de menschen. Als voorbeeld noem de spreker de sociale structuur- van de Vereenigde Staten. Europa heeft sedert eeuwen met een zeer sterke versnippering van verschillende groepen op het Europeesche continent te kampen gehad. Een hoogtepunt werd bereikt na het verdrag van Ver sailles in 1919. Een vérbinding van de levensruimte in Europa met de overige continenten is zeer goed denkbaar. Als doel van de toekomstige economische proble men dient het feit onder oogen te worden gezien, dat de productie sterk rekening moet houden met de allergunstigste productievoorwaarden, in welk deel der wereld deze ook moge wezen. Het ter be schikking stellen der goederen over de geheele wereld zal met de moderne transportmiddelen die nen te geschieden. Dit streven gaat eohter uit van de principieele voorwaarden: rust en vrede in de wereld. Een ideale toestand, aldus spr., zou een wereldpolitie zijn, die de orde en rust in de wereld zou kunnen handhaven. Deze opvatting echter is gebleken volkomen onuitvoerbaar te zijn en dient derhalve thans als verouderd te worden 'aangezien. Vervolgens besprak dr. Fischböck in welke mate de economische politiek van een volksgemeenschap dient te worden vastgesteld. De vervaardiging van levensnoodzakelijke goederen binnen een bepaalde levensruimte kan slechts in zooverre juist zijn en practisch uitvoerbaar, wanneer ook in de praktijk de mogelijkheid gegeven is, dat deze goederen in derdaad het belanghebbende volk kunnen bereiken. Vaak aldus spr. wordt een onjuist begrip toe gekend aan de woorden „autarkie" en „levensruim te". Autarkie eischt zelfvervaardiging van alle le vensnoodzakelijke goederen. Dit standpunt is slechts dan juist, wanneer geen ruil met andere landen kan plaats hebben. Als voorwaarde voor een ge zonde economische structuur moet er echter voort durend tusschen de continenten van deze wereld goederenruil plaats hebben. TOEKOMST VAN HET NEDERLANDSCHE BEDRIJFS LEVEN. Tenslotte besprak dr. Fischböck het zeer belang rijke onderwerp wat het Nederlandsche bedrijfs leven voor verwachtingen kan koesteren. Daarbij moet men een verschil maken tusschen het heden en de toekomst op langen termijn. Er is absoluut geen reden aanwezig om niet aan te nemen, dat de Nederlandsche levensvoorwaarden geen ruimte in deze wereld meer zouden vinden. Nederland im mers vervult hiervoor in hooge mate de technische voorwaarden. Na beëindiging van den oorlog kan men een enorme opleving, vooral in Europa, ver wachten en men kan thans reeds zonder zich aan een overdrijving schuldig te maken, als feit aanne men, dat Nederland hiervan in de eerste plaat met eer enorm achterland als Midden- en Centraal Europa, zal profiteeren. De verzorging van het Duitsche rijk met goederen zal in dit verband een zeer belangrijke functie beteekenen. De hooge stand van de economische structuur in Nederland is hier voor reeds een waarborg, In dit verband zeide spr. nog, dat de toekomstige economische structuur be stand moet zijn tegen crises. De vastlegging van en het streven naar stabiele prijzen dient daarbij als een voorwaarde beschouwd te worden. Wat Neder land betreft zeide spreker, dat ""tengevolge van de geographische situatie van ons land de toekomst verwachtingen zeer gunstig zijn. Op het oogenblik echter, en waarschijnlijk ook voor de naaste toe komst, is de positie van het Nederlandsche bedrijfs. leven niet bemoedigend. De oorlogseconomie vraagt zware offers, zoowel van de zijde der producenten als der consumenten. Men dient er zich echter ter dege bewust van te zijn, dat de door de Duitsche autoriteiten in Nederland getroffen maatregelen een noodzakelijkheid zijn. Op het oogenblik is het niet gemakkelijk een be ter program te vinden en ten uitvoer te leggen. Spr. is er van overtuigd, dat de belangen van producen ten en consumenten met de getroffen maatregelen niet beter hadden kunnen worden gediend. Het Nederlandsche bedrijfsleven is ondanks den oorlog intact gebleven en in menig opzicht zelfs verbe- tei-d. Men kan op dit oogenblik constateeren, dat thans een stadium is bereikt, waarop men van een zekere stabiliteit kan spreken. In menig opzicht vertoont het Nederlandsche be drijfsleven dezelfde gang van zaken als in Duitsch land. In dit verband wees spr. nog op de mogelijk heid, dat de werkloosheid in Nederland, alhoewel deze de laatste maarden reeds aanzienlijk is ge daald, nog verder zou kunnen afnemen, indien de Nederlandsche arbeiders genegen zouden zijn in Duitschland fe werken. Dr. Fischböck is er van overtuigd, dat ir dit opzicht een psychologische te rughoudendheid verklaarbaar is. Met het beter be grijpen van de Duitsche verhoudingen en stroomin gen zal, aldus spr., op den duur wel een verande ring in deze houding komen. Dr. Fischböck beëindigde zijn uitvoerige be schouwingen met de hoop uit te spreken, dat bin nen afzienbaren tijd hoe langer hoe meer het Ne derlandsche volle begrip zal toonen voor de ont wikkeling zooals deze thans in Europa plaats heeft. De mogelijkheid om op het juiste oogenblik begrip te toonen voor bepaalde verhoudingen brengt ech ter daarnaast ook het nemen van het juiste besluit met zich mede, een besluit, dat dan ook met de noodige consequenties dient ten uitvoer te worden gelegd en doorgevoerd. Spreker hoopt, dat het Ne derlandsche volk het juiste oogenblik niet zal la ten voorbijgaan. In een slotwoord, aansluitend aan de woorden van den heer Fischböck, sprak de voorzitter der Maatschappij, ir. A. Plate, na een historisch over zicht over ontstaan en structuur van de Nederland- sche economie, den welgemeenden dank van alle aanwezigen voor de belangwekkende uiteenzetting van den commissaris-generaal voor Financiën en Economie uit. Hij toonde zich overtuigd, dat de toehoorders van minister Fischböck 'de door hem geopende aspec ten grondig in overweging zouden nemen en uitte de verwachting, dat wederzijdsch begrip tusschen de volken kennisneming én eerbiediging van eikaars gevoelens en inzichten straks den weg vrij zouden maken voor een economische ontwikkeling langs nieuwe banen. Raad Velsen. Gevraagde credleten toegestaan, ook voor een paard en een wagen voor den plantsoenendienst. De gemeente gaat gas comprimeeren. Dinsdagmiddag 2 uur vergaderde de Raad van Velsen onder voorzitterschap van burgemeester Mr. M. M. Kwint. De Voorzitter begon met de opmerking dat hij in de aanwezigheid van zöovele leden het bewijs ziet, dat het voor de leden geen bezwaar is, des middags te vergaderen. Hij is van plan, wegens de verduis teringsvoorschriften, in het vervolg des middags te vergaderen. DE HEER VAN HEIJST LEGT EEN VERKLARING AF. De heer VanHeijst krijgt gelegenheid een ver klaring af te leggen. Hij is daarvoor dankbaar en deelt mede dat hij zich heeft aangesloten bij de N. S. B. In verband met de houding, die hij tot nu toe in den raad heeft aangenomen is hij niet voor nemens voor zijn lidmaatschap te bedanken. FINANCIEELE BESLUITEN Vastgesteld worden de 3e en 4e suppletoire be grootingen der gemeente, dienst 1940 en le supple toire begrooting van den dienst van Maatschap pelijk Hulpbetoon, dienst 1940. 1.500.000 KASGELD Aangenomen wordt het voorstel ter voorziening in de behoefte aan kasgeld voor het dienstjaar 1941 geldleeningen aan te gaan tot zoodanig bedrag dat, met inbegrip van het werkelijk in rekening-courant opgenomene, op geen tijdstip meer dan 1.500.000 geleend zal zijn en met de N.V. Bank voor Neder landsche Gemeenten te 's-Gravenhage een rekening- couvant-overeenkomst aan te gaan van ten hoogste f 1.500.000. VASTSTELLING VAN STRAATNAMEN B. en W. stellen voor, aan den nieuw-aangelegden weg tusschen den Rijksweg en den Stationsweg te Velsen, den naam te geven van Parkweg, alsmede om aan de wegen, aangelegd ten zuiden van den Oosterduinweg, te IJmuiden, de namen te geven van Stormvelderweg, Kikvorschweg, Engelmundus- weg en Gerritsweg. Na eenige discussie wordt dit voorstel goedge keurd. De heer VanHeijst sloot zich aan bij de in ons blad gemaakte opmerking over deze aangelegen heid. Het voorstel wordt echter ongewijzigd aangeno men. OVERNEMING VAN GEDEELTEN VAN WEGEN. Het voorstel van Th. Winter te Beverwijk en van J. L. Min te Amsterdam over te nemen resp. een gedeelte van de De Genestetlaan en van de J. T. Cremerlaan, den Kerkweg, de Kerkerinklaan en de Lazarus Muilerlaan wordt aangenomen. CREDIET VOOR HET VERGROOTEN VAN EEN RIJWIELBERGPLAATS B. en W. vragen een crediet van 320 voor ver grooting van de rijwielbergplaats op de speelplaats van school no. 9 (U.L.O. school) aan de Platanen- straat. Het wordt toegestaan. VERKOOP VAN GEMEENTEGROND Aangenomen wordt het voorstel, te verkoopen aan H. M. v. d. Pieterman ongeveer 1300 M2. bouwter rein aan den aangelegden weg in het verlengde van den Engelmundusweg. Teruggenomen -wordt het voorstel, aan het R.K. Kerkbestuur van de Parochie van O. L. V. van Altijddurenden Bijstand te Sant poort een perceel grond te verkoopen aan de Frans Netscherlaan, n.l. 816 M2. tegen den prijs van 4 per M2. en 437 M2. tegen den prijs van 6 per M2. Verder wordt nog aangenomen het voorstel een wijziging aan te brengen in de verkoopovereen komst, d.d. 10 September j.l. aangegaan met H. M. Koning te Santpoort (zie elders in dit blad). \FBRAAK VAN DE MUZIEKTENT OP HET WILLEMSPLEIN Het lot van de muziektent op het Willemsplein, die reeds lang lijdende was aan verval van krach ten, is bezegeld. Het voorstel van B. en W. om de tent af te breken wordt aangenomen. De heer Van derVeer vraagt, of het niet mo gelijk is op de plaats van de eenmaal afgebroken tent een plantsoentje te maken. Wethouder Dunnebier zegt, dat het wel de bedoeling is op de plaats van de tent later een be planting aan te brengen. INRICHTING VOOR HET COM PRIMEEREN VAN GAS. B. en W. verzoeken den raad, hen een crediet toe te staan voor den bouw en de installatie van een inrichting voor het comprimeeren van gas, bestaan de uit twee compressoron, alsmede voor het ver bouwen van 14 dienstauto's. De kosten worden ge raamd op 40591, de exploitatiekosten op 5000 per jaar. Een voorstel, dat geboren is uit den nood der om standigheden, waaraan niet te ontkomen valt. Het voorstel wordt aangenomen. De heer M e ij e r voelt meer voor paardentrac- tie. Verder vraagt hij of, als de installatie er is, ook particulieren er gebruik van kunnen maken. De heer Homburg wilde ook liever paarden. .Is er nog met Hoogovens over gaslevering voor dit doel gesproken?" vraagt hij. De heer Van Heijst vindt het een hooge uit gaaf. Kunnen we het niet een half jaartje aanzien? Wethouder Dunnebier weerlegt de bezwaren. Een paard kost op het oogenblik tegen de duizend gulden en als er weer eens benzine is, zijn ze mis schien nog maar de helft waard. De zaak nog een half jaar aanzien, gaat niet. Er is met Hoogovens over deze zaak gesproken, maar het leek B. en W. het best, een eigen installatie aan te schaffen. B. en W. hebben gedaan wat ze konden om de zaak zooveel mogelijk te bespoedigen. Na nog eenigè opmerkingen van den heer H o m- b u r g, die nog verwijst naar Beverwijk, waar men het gas krijgt van Hoogovens, hetgeen de helft goedkooper is, en na een antwoord van den wet houder, wordt het voorstel van B. en W. aange nomen. EXPLOITATIE VAN GRONDEN TE SANTPOORT. Het door J. Th. Kruining Jr. te Haarlem aan den raad gerichte verzoek, medewerking te verleenen tot het in exploitatie brengen van de gronden, lig gende tusschen de Bloemendaalschestraa'tweg en de Van Dalenlaan, wordt op voorstel van B. en W. toegestaan. WIJZIGING REGELING VOOR GEMOBILISEERDE AMBTENAREN. B. en W. stellen voor, het Ambtenarenreglement, de Verordening Gemeentepolitie en het Arbeids- overeenkomstenbesluit zoodanig te wijzigen, dat de bepalingen inzake kostwinnersvergoeding in overeenstemming worden gebracht met de regelen, geldende voor het rijkspersoneel. Ingevolge deze wijziging wordt tegemoet gekomen aan de bezwa ren der regeering, tegen de aan B. en W. toegeken de bevoegdheid, ongehuwden in bijzondere gevallen gelijk te stellen met hen, die eenig kostwinner zijn. Dit voorstel wordt van de agenda afgevoerd. WONINGEN VOOR GROOTE GEZINNEN. B. en W. stellen voor, hen te machtigen, bij de Departementen aanvragen in te dienen en voor schotten te verzoeken voor het verbouwen van een aantal woon- en winkelhuizen tot woningen voor groote gezinnen. (Onder „groote gezinnen" worden verstaan gezinnen met ten minste vijf inwonende kinderen). Het voorstel wordt aangenomen. BANKEN VOOR SCHOOL No. 6. B. en W. krijgen het gevraagde extra-crediet van f 300 voor de aanschaffing van banken voor de 7e leerklasse van school no. 6 aan de Eksterlaan, zulks in verband met de toeneming van het aantal leerlingen. UITBREIDING ST. LIDUINASCHOOL TE SANTPOORT. Het bestuur van de R.K. kerk der Parochie van O. L. V. van Altijddurenden Bijstand heeft het ge meentebestuur verzocht, de benoodigde gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor uit breiding van de St. Liduinasohool met drie leslo kalen en een gymnastieklokaal. B. en W. geven in overweging de gevraagde medewerking te verlee nen. Aldus wordt besloten. NIEUWE HUISVESTING VAN DEN G. G. D. B. en W. stellen voor, ten dienste van de huis vesting van den G. G. D. te huren het landhuis J. Kostelijklaan no. 6 voor f 42,50 per maand. Van verschillende zijden is men het er over eens, dat de huisvesting van den G G. D. ontoelaat baar is. De Voorzitter verdedigde het voorstel. De huisvesting is inderdaad ontoelaatbaar, zegt hij. De dienst is w;ederom uitgebreid. De oplossing, die B. en W. aanbevelen, is eet minimum-inrichting, die geenszins aan de eischenvoldoet. Hij geeft toe, dat de grootst mogelijke zuinigheid betracht zal worden. Het voorstel wordt aangenomen. PAARD EN WAGEN VOOR DEN PLANTSOENENDIENST. Tengevolge van het elk jaar toenemende vervoer, dat het snoeien van de straatbeplantingen, het opruimen van het plantsoenafval, alsmede het ver- staat in het teeken der belangstellin (Heecenma magaiijnen^j .^Onze zaak Kanaalstraat 46-48 is heden gesloten (Adv. Ingez. J voeren van grond en blad gedurende den winter meebrengt, moet vrijwel het geheele jaar bij den Plantsoenendienst van een vrachtwagen gebruik worden gemaakt. Het rooien van de boomen in het park „Rooswijk" en het eventueel vervoer van het brandhout zal het voorts gewenscht maken, steeds de beschikking over zoodanig vervoermiddel te hebben. B. en W. vragen in verband hiermede een crediet van f 1000 voor de aanschaffing van een paard en wagen. De kosten van afschrijving, onder houd, verzekering e. d. worden geraamd op f 18 per week. Het paard en de wagen worden toegestaan. BENOEMINGEN. De tijdelijke aanstellingen aan den avondcursus van de Visscherijschool van de leeraren J. van Altena (rekenen en electrotechniek), K. Faber (Engelsche taal) en A. Mak (natuur- en werktuig kunde) worden, te rekenen van 1 October af, voor den tijd van een jaar verlengd. Tot tijdelijk leeraar aan de Handelsavondschool worden voor den' duur van den cursus 19401941 benoemd: T. van Popta voor ten hoogste 1 uur handelsk'ennis, F. de Vries voor ten hoogste 4 uur handelsrekenen en 3 uur stenografie, J. P. Eriks voor ten hoogste 2 uur Duitsch en K. H. Zijlman voor ten hoogste 2 uur boekhouden en 1 urn- han delsrekenen. Tot lid van de Commissie tot Wering van School verzuim afd. IJmuiden (Westelijk gedeelte) wordt benoemd J. Glas, IJmuiden; tot lid der Commissie van bijstand voor Onderwijszaken (vacature mevr. A. N ThomassenLind) en tot lid der Commissie van voorbereiding voor de plaatselijke strafwet geving (vacature mevr. A. N. ThomassenLind) de heer A. de Groot Lzn. RONDVRAAG. Op een vraag van den heer Verbeek over de straatverlichting antwoordt de Voorzitter, dat juist dezer dagen 'n proef is genomen met het ver lichten van den Wijk aan Zeeërweg. De proef zal worden voortgezet. De heer Heeremans vestigt de aandacht op een onpractisehe straatbenaming in Santpoort en voorts klaagt hij over de stagnatie bij het uitreiken van de identiteitsbewijzen. Voorts vraagt hij een distributiebureau in Santpoort-Station. De Voorzitter wil over het laatste zijn ge dachte wel eens laten gaan. Het is echter niet in het belang van den dienst, dat deze gedecentraliseerd wordt. De heer Stevens klaagt er ook over, dat men schen 2i/o uur in de rij hebben gestaan voor een identiteitsbewijs. Hij houidit verder een pleidooi voor het personeel van den Reinigingsdienst om het alsnog een extra broodkaart toe te kennen. De Voorzitter zegt, dat hij zich houdt aan de voorschriften van den Rijksdistributiedienst. Hierna volgt sluiting van deze vlotte middag vergadering. Verkoop van grond te Santpoort. In de raadsvergadering van 10 September j.l. werd besloten, aan H. M. Koning te Santpoort of zijn nader te noemen meester of lastgever te ver koopen, tegen den prijs van 7 per M2, een ge deelte, ter grootte van 1875 M2., van het pc-rceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie F no 3344. Nadien is gebleken, dat bij proces-verbaal van een op 8 December 1919 gehouden veiling op de gronden, waartoe bovenbedoeld gedeelte behoort, en wel over een strook ter breedte van drie meter, uitmakende een Noordelijk gedeelte dier gronden, is gevestigd de erfdienstbaarheid van weg van- en naar den Hagelingerweg en van- en naar. het Kerk- pad (thans Kerkweg), zulks tot gebruik en ten nutte van de perceelen, welke zijn gelegen aan de Zuidzijde van den Kruidbergerweg. Daar H. M. Koning voor deze strook grond niet den bedongen koopprijs wenscht te betalen, is met de eigenaren der betreffende perceelen aan den Kruidbergerweg overleg gepleegd omtrent liet ver smallen van den uitweg tot een breedte van 1 M. Slechts di-ie hunner, n.l. die van de perceelen on middellijk ten Oosten van den Kerkweg, bleken tot medewerking bereid. In verband hiermede kan de onderhavige strook slechts achter de laatstbedoelde perceelen tot een breedte van 1 M. worden teruggebracht, doch moet het gebruik en ten nutte van de overige aan de Zuidzijde van den Kruidbergerweg gelegen per ceelen over den grond, tot verkoop waarvan bij bovenaangehaald besluit werd overgegaan, een uit weg ter breedte van 3 M. worden gemaakt naar de geprojecteerde straat welke in verbinding staat met den Kerkweg. Als gevolg van één en ander kan van hel perceel sectie F no. 3344 aan H. M. Koning in totaal onge veer 1686 M2. worden verkocht tegen den prijs van 7 per M2., verdeeld in twee stukken. Evenwel is Koning bereid, boven de koopsom van dezen grond een bedrag te betalen, berekend naar den halven grondprijs van een gedeelte, ter breedte van 1 M. en ter oppervlakte van 72 M2., van den uit weg ten Noorden en ten Westen van het Oostelijk gelegen stuk, mits hem eveneens het recht van uit weg over deze strook wordt verleend ten behoeve van de op laatstbedoeld stuk grond te bouwen wo ningen. B. en W. kunnen zich hiermede vereenigen en stellen derhalve voor, terzake het besluit te nemen dat in concept bij de stukken is gevoegd. Comité „Schoolvoeding". De secretaresse van het Comité verzoekt ons opneming van het volgende: Het Comité „Schoolvoeding" is reeds eenigen ffij bezig met het treffen van maatregelen op dat bï! nenkort met de verstrekking van warme maaltii'. den op de scholen een begin gemaakt kan worde'i Sedert 1934 heeft het Comité, gedragen en gesteurd door Velsen's ingezetenen, iederen winter mooien arbeid kunnen verrichten. Het hoopt vertrouwt ook nu weer op aller hulp. Zeg geen neen wanneer op u, door het Comité, een beroep woröt gedaan. Uw hulp kan bestaan o.a. in: het storten van een bedrag op gironummer 266874 van het Co mité „Schoolvoeding" IJmuiden; het koopen van de aangeboden 5 cents bonnen; het helpen Li keuken of bij het schoonmaken van groente, aard appelen, enz.; het nemen van een bonnenwijk. Er is dus voor iedereen gelegenheid te over om mede te werken. Thans komen 'reeds een kleine 300 kinderen, leerlingen van Openb.-, R.-K.-, en Prot, Chr. Scholen te IJmuiden (W), IJmuiden (0)j Velsen (N), Driehuis en Santpoort voor de schooi' maaltijden in aanmerking. Er komen echter nc.' steeds nieuwe aanvragen binnen. Het Comité is als volgt samengesteld: mevr H. A. Kwint-Wiersum, presidente, mej. E. Vijlbnef, secretaresse; de heer P. J. de Korte, penningmees ter, de heer W. F. Visser, afgev. v. h. Gemeente bestuur en dr. L. S. Limborgh-Meijer, meel. advi seur Is hier iets vail U bij? Lijst van in het tijdvak van 17 tot en met 24 0r- tober 1940 in de gemeente Velsen gevonden voor werpen, waarover aan het Hoofdbureau van Poli tie, Tiberiusplein 1, inlichtingen te bekomen zijn op eiken werkdag van 1112 uur v.m. en van 4-5 uur n.m„ met uitzondering van Zaterdagmiddag (niet per telefoon). Een muziekstuk, een sleutel, een bos rijwiel- sleutels, een blauw geëmaill. kruikje, een paar geel gelakte klompen, een gele oorbel, een pasfoto, een roeiboot, een heerenrijwiel, een gouden dames polshorloge, een rozenkrans, een rose kinderdeken, eenige honden (airdale terrier, 40 c.M., donkerbruin teef, lange ooren, korte staart; een jonge si hond, zwart-bruin, 30 c.M., reu) een bruin schoen tje, een zakkammetje in étui, een kop. 5 H,G ge wicht, twee rijwielbelastingmerken, een Lipssleu- tel no. 144, een lederen voetbal een brandstoffen- kaart, een kleine actentasch met inhoud, een W.S, sleutel No. 20097, een gestreept dasje, een linker damesschoen, een damestasch, een donkere cein tuur met gestreepte binnenzijde, een blauwgrijze kinderwant, een bontmanteltje met 4 gordijnen, en een damesmuts met groene strik. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: E. v. d. TuinMeijer, z., Terburg straat 17, Santpoort; J. M. v. d. Wensch—Compier, z„ Bloemendaalschestraatweg 94, Santpoort; Z J. VlielandWoord, z.. Pres. Krugerstraat 7, IJmui den; S. Durgev. Bijl, z., Beverwijk; J. G. v. SchagenZwanenburg, z„ Biezenweg 100, Sant poort; L. VerschoorLangeveld, d., Melklaan 61. Velsen-N.; G. H. VeldmeijerKonings, z., de ia Reystraat 11 IJmuiden; Th. de Reus—van den Bosch, d., v. Speijkstraat 46, IJmuiden; A. B. Rie- chelmande Jong, d., Planciusstraat 51, IJmuiden. Overleden: D. v. Beusekom, 71 j., echtgen. v. M. Durge, Enschedestraat 35, IJmuiden. HEEMSKERK DISTRIBUTIENIEUWS. Door den distributiedienst alhier wordt 1 gemaakt dat zij, die in aanmerking wepschen te komen voor de uitdeeling van de ingenomen win- terkleeding, hiertoe een schriftelijk verzoek kiO' nen doen bij het plaatselijk Distributiebureau. verzoeken kunnen tot en met 9 November a.s. wor den ingezonden en moeten gedeponeerd worden de bus van het kantoor, Maerelaan 3. STEUN B. Hun, die in aanmerking wenschen te komen voor de bedeeling van Steun B, dat zijn dus zij die«j* dersteuning ontvangen als werkloozen, kleine i ders B en kleine boeren B, wordt verzocht voor November a.s. een schriftelijk verzoek in |f 3 aan de plaatselijke commissie, kantoor F" alhier. R,-K. V. V. „A.D.O." Het programma voor Zondag luidt: Vliegende VogelsA.D.O. A.D.O. 2Volendam 3 W.S.V. 2—A.D.O. 3 A.D.O. 5—U.S.V. 3 Vitesse aA.D.O. a V.V.Z. dA.D.O. c FUSIE? 2,— uur 12.30 i- 1.- r een be* De raadsleden zijn hedenmiddag voor u.. spreking ten gemeentehuize uitgenoodigd. ue -~ hangige samenvoeging van Heemskerk met tricum zal hieraan wel niet vreemd zijn.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2