Vooral I GENEUGTEN DES LEVENS. Nadere details over de distributie van bakkerijproducten. De mode. Maximum-prijzen voor eieren. Broodkaarten langer geldig. Persoonsbewijs wordt ingevoerd. 7 A T'KR-D A G2 NOVEMBER 194Ö Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd deelt het volgende mede: Door het prijsverloop der laatste weken zijn de groothandelsprijzen voor eieren in die mate ge stegen. dat er voor den detailhandel van eenige winst bijkans geen sprake meer was. Ten einde thans te komen tot redelijker verhoudingen tus- schen de groothandels- en detailprijzen zijn met ingang van Vrijdag de volgende maximumprijzen voor producenten, grossiers en detaillisten vast gesteld. Voor producenten bedraagt de maximumprijs f 1.05 per 'kg. Voor zoover de eieren per stuk worden verhandeld moet een overeenkomstige prijs per stuk worden berekend. Voor het verhandelen van de eieren door den grossier zijn de eieren in verschillende klassen ingedeeld. In de officieele publicatie zijn deze klassen met vermelding van de Maximum-prijzen welke de grossier aan den kleinhandel mag be rekenen, bekend gemaakt. De daarin genoemde grossiersprijzen gelden tevens voor zoover produ centen met machtiging van de centrale eieren rechtstreeks aan consumenten verkoopen. De maximum-prijzen waarvoor de winke lier eieren mag verkoopen aan den consument zijn thans als volgt vastgesteld: a. Versche eieren. Klasse 1: 8 cent per stuk. Klasse 2: 714 cent per stuk. Klasse 3: 7 cent per stuk. Klasse 4: 614 cent per stuk. Klasse 5: 6 cent per stuk. Klasse 6: 514 cent per stuk. b. Kalkeieren: 514 cent per stuk. Ten einde het publiek in staat te stellen te zien tot welke klasse de eieren behooren, en welke prijs derhalve door den winkelier of handelaar mag worden berekend, zullen de eieren binnenkort met een der nummers 1 tot 6, overeenkomende met bovenstaande klassen, worden voorzien. Begrootingen van het Rijk. Worden door den secr. gen. van financiën vastgesteld. 's GRAVENHAGE 1 November. Aan een he den verschenen en tevens in werking getreden verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied ebtreffende het vast stellen en het wijzigen van begrootingen en be treffende het vaststellen van rekeningn van het rijk; en rijksfondsen en de staatsbedrijven, is het volgende ontleend: De secretaris-generaal van het departement van financiën is belast met: 1). het vaststellen en het wijzigen van de begroo tingen van het rijk, de rijksfondsen en -de staats bedrijven; 2). het toezicht op de tenuitvoerlegging van de onder 1 bedoelde begrootingen; 3). het vaststellen van de rijksrekeningen en van de rekeningen van de rijksfondsen en de staats bedrijven, nadat deze door de algemeene reken kamer zijn goedgekeurd. De onder 1 en 3 bedoelde maatregelen (vast stellingen en wijzigingen) hebben kracht van wet. Noteer dit nummer! tabak om heel den dag te rooken! Hee'n van smaak en geur. Fluweel-zacht door7* bijzondere Niemeijer NON-SHARP pr;n - No. 33 maakt van rookers pijprookers l' (Adv. Ingez. ft Onderlinge molestrisico-verzeke- ringen moeten zich melden. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van financiën is het mét ingang van Vrijdag verboden zonder dieS goedkeuring een organisatie in het leven roepen, welke zich. onder welke benaming o= in welken vorm ook, ten doel stelt de weder' keerige verzekering der deelgenooten tegen eenigerlei vorm van molestschade. Van de op het oogenblik bestaande, op on- derlingen grondslag werkzame molest-verze- keringsorganisaties moet binnen twee weken bij aangeteekend schrijven opgave worden gedaan aan den secretaris-generaal van he; departement van financiën, onder medezen ding harer statuten en reglementen. Tot aanmelding zijn verplicht degenen, die feitelijke leiding der organisatie uitoefenen, z zijn op het daartoe door of vanwege den secreta-- ris-generaal van het departement van financiën gedaan verzoek verplicht alle verdere inlichtingen te verstrekken en onderzoek te gedoogen. De secretaris-generaal van het depart^, van financiën kan nadere regelen stellen voor da uitoefening van het bedrijf der op onderling grondslag werkzame molest-verzekeringsorgani- saties. Hij kan de liquidatie of de fusie van organisatie gelasten en de daarvoor voorschriften uitvaardigen. Overtreding van het krachtens dit besluit be- paalde wordt gestraft met hechtenis van ta hoogste zes maanden of geldboete van ten hooëi vijf duizend gulden. „Toen nog In den tijd dat elke slagersjongen „Daisy" Smeekte hem het jawoord te geven, we „allemaal op de fiets" gingen en een meisje nog „een vrijer" had; dat tomaten een zeldzaam onthaal waren, de kruispolka favoriet en een maand nog een jaar was; dat bij Prot in Amsterdam ondeugendigheidjes te hooren en te zien, „aapjes" hèt vervoermiddel en de „Klokken van Corneville" een gebeurtenis waren: „Ha, die Oscar" zoo zaohtjes-aan begraven en Dikkie Bigmans nog geboren moest worden, een zomeravond nog een zomer-avond vol stilte en bloe semgeur was; dat jongelieden bij Buffa of Deboïs schilderijen bewonderden, Kriens in den Hout con certeerde, kinderen met twee woorden spraken en er om Justus van Maurilc werd gelachen: dat man nen met hangsnorren peuters in sportkarren reden, een agent „een diender" heette, de barbier aan huis kwam in-dien goeien ouwen tijd van uw grootmoeder en -vader liep u, mevrouw, niet in een zeven-achtste bisam en droeg meneer nog geen slappe, gekleurde boordjes, o heden neen! Ge zoudt er niet aan gedacht hebben omdat ja, omdat Zij hot niet wilde: Zij, de Mode. Weet u nog van toen? Van de hoeden-als.-bloementuinen, van de rokken- tot-op-de-sohoenen, van de damesmatelots, van de fietsbroek, van de queue-de-Paris, van de pleu- reuse, van de reformkleeding, van de harembroek, van.,., ja, van wat niet al; „Bigot", oordeelt onze jeugd vernietigend, zooals het jonge geslacht van toen meedoogenloos het doodsvonnis uitsprak over de crinoline en de tournure. Modegrillen? Tolk van den tijdgeest? Stijlwisseling? Ik weet het niet, maar dat is zeker: bont is de gecostumeerde quadrille die Koningin Mode aan het oog der wereld voorbij deed fladderen, vele eeuwen lang, bizar soms, stijl vol vaak, boeiend altijd, zoodra onze verbeelding spreekt van vroeger, eertijds, eens, toen nog. Toen nog... Ik zie een Bourgondische hof zaal in mijn verbeelding tintelend van levensblij heid; "ièsumeb cfiè stafig en' grattêvolTegelijk zijn, hoofden in den besten zin des woords, gaan in het onzekere licht van.flalüverendec kandelabers. Wat een schatten om te bewonderen; kunstige kant uit het Vlaamsche land, rijk aan motieven van het reinste Wit, bewerkt ook tot de spits-hooge kap die op de voorname dameshoofden oprijst, al even slank als de Gothisohe kerktoren en die wel dwingt hel hoofd zoo fier omhoog te houden, evenals hel sleepend gewaad tot statigen gang noopt. Distantie is dat, klaarte, voornaamheid. Maar kunstzinnige soberheid wijkt- voor sier lijst en mét de sier komt de zwier. Ruusbroec, mysticus bij uitnemendheid, ziener in een andere, een hoogere wereld, waarschuwt en hekelt: broed plaats des duivels is die overdadige hoofdversie ring; lokaas voor den Satan de half in plooien ver scholen boezem; een vermaak voor Beëlzebub de fattiige jonker met zijn nauwsluitende pantalon. En wat een overdaad van ornament! Wolken, ster ren, blauwe hemelen, bliksemschicht en hagel, lelies en rozen het prijkt allemaal in gouden borduursel op de kostbaarste stoffen. Niet enkel in het profane leven van alledag, maar zelfs in het gewijd mysteriespel. „Ben ik zoo bekoorlijk ge noeg?" vraagtMagdalena aan haar dienares Pasi- phaë. „Bekoorlijker dan een schoon portret", luidt het hoofsche antwoord. „En mijn kapsel?" „verrukkelijk". „En mijn oorbellen?" „Heel modieus." En mijn gestalte?" „Ver leidelijk." Behaagzucht, toen als nu, behaagzucht di<* groeit, als mèt de Renaissance, die heel dit aardsch verblijf een groot festijn deed schijnen, het lichte leven wordt liefgehad als in geen eeuwen. Het décolleté wordt algemeen, veeren sieren de baret, het is fleurigheid alom, losbandigheid somtijds, die de Spaansehe mode met den verbeten ernst van de tegen-reformatie en de gestrengheid der inquisitie zal keeren: dan gaat men in het statig zwart, met hooggesloten kleed, waarover het korte manteltje beschermend-ingetogen valt. Niet lang regeert die Spaansehe somberheid; daarginds in het Fransche land schittert een hof; Versailles wordt gediend, zelfs door de groote gebiedster der Mode: het is het weelderig hofcostuum dat den tijd beheersoht, ge symboliseerd door den coquetten waaier; de goud blonde of roode pruik hangt als leeuwenmanen tot op de schouders, gedekt door de gesteven „Fon- tange"; korte mouwen laten welgevormde armen vrij, de sleepende manteau, die losjes over de ge tailleerde robe valt, past wonderwel bij het frivool genot waaraan een zonnehof zich maar niet kan verzadigen, naar het schijnt. Want de speelschheid van den Rococo is het die met Philips van Orleans in 1715 ten troon stijgt: herderinnetjes trippelen met frissche vrijmoedigheid, gevlochten kransjes of bloemige stroohoeden op het hoofd. Sneller, roekeloozer, duizelingwekkend bijna zwiert een quadrille van bebloemde hoepelrokken in den droom van een andere wereld den afgrond tege moet te teer schijnen haast de wespetailles, te zoet vervloeiende en liefelijke pastelkleuren, te rein de Watteau-plooien, bij het tumult dat luider en luider klinkt en veel onheils voorspelt. Nog eenmaal vóór de catastrophe zal Koningin Mode luimig haar vindingrijkheid ten toon spreiden: het zijn immers onrustige tijden waarin weinig be klijft en die den vrede des harten te zeer missen om lang één mode trouw te blijven. Maar Holland krijgt dan toch de gelegenheid te kunnen zeggen, dat het ook zijn pronckmadammen kende: getooid met kwikken en strikken, met overdaad van kan ten franje en rijk-bestikte rokken. Ruisohende zijde, geurende kapsels, ware wonderwerken dei- almachtige figaro's zonderlinge kleurschakeeringen, waarvan de couleur de puce, de vlookleur wel de uitverkorene was het moet altesaam de Hol- landsche huisvrouw wel machtig gegrepen hebben, dat zoo menigeen er zich zoo zonder vooi-behoud aan prijs gaf. Wat baatten stormen van verontwaar diging, hier als elders? Nóg fluisterde Mme Rose Berlin Marie Antoinette de geheimen der nouve autés in: breede rekzoomen, fijn geplisseerd; immer hooger pruiken, haartorens van Babel topzwaar toen de hoofden eenmaal vielen onder de Guillotine, die meteen de hofmode onthalsde. Het burgerdom was aan het woord en Vrouwe Mode, diplomate op haar tijd, luisterde er naar: eenvoud was het parool, eenvoud als in klassieke tijden. Welnu, Josjes het kleed over den schou der geslagen, in waardige plooien! En de heeren? De kniebroek (de culotte), goed genoeg voor een frivole hofclicque, werd vervangen door de 'stoe re pantalon, voorrecht vóórdien van het zee varend volkje; daarbij het korte vest (de car magnole), de Jacobijnenmuts naar het model van het phrygisch hoofddeksel dat eens het symbool was van een bevrijde slavenlcaste en M'sieur le bourgeois, gekleed op zijn Grieksch, was er wel naar uitgedost om ondubbelzinnig blijk te geven van zijn afkeer van het ancien régime. Als algemeen geldend identiteitsbewijs. Kosten: een gulden per persoon. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Bïnnenlandsche Za ken wordt onder den naam persoonsbewijs een algemeen identiteitsbewijs tevens bewijs van opneming in het bevolkingsregister in gevoerd, waarvan het model wordt vastgesteld door den secretaris-generaal. Deze persoonsbewijzen worden van rijkswege uitgegeven in drie soorten, n.I. voor Nederlan ders, voor Nederlandsche onderdanen en voor vreemdelingen. Gebruik van den naam persoonsbewijs voor an dere bescheiden dan die, welke van rijkswege wor den uitgegeven overeenkomstig het vastgestelde model is verboden. Verder is verboden het gebruik van het model van het persoonsbewijs voor andere doeleinden dan bij of krachtens dit besluit bepaald, zoomede het nadrukken, doen nadrukken of anderszins namaken ol doen namaken van een zoodanig model. De persoonsbewijzen blijven eigendom van het rijk. Een ieder, die, overeenkomstig de bij of in gevolge de wet van 17 April 1887 (staatsblad no. 67) gegeven voorschriften is of moet zijn opgenomen in een der bevolkingsregisters van het bezette Nederlandsche gebied en die den leeftijd van 15 jaar heeft overschreden, is ver plicht een te zijnen name gesteld geldig per soonsbewijs in bezit te hebben, te allen tijde bij zich te dragen en desgevorderd te vertoonen aan iederen opsporingsambtenaar, alsmede aan alle ambtenaren of andere personen, door wie zulks ingevolge eenig wettelijke voorschrift wordt verlangd. De hier bedoelde verplichting geldt niet voor: 1) personen of groepen van vreemde nationa liteit, die bij beschikking van den secretaris-gene raal van deze verplichting zijn ontheven; 2) personen of groepen van personen, aan wie het recht tot het bezit van een persoonsbewijs, in gevolge een beschikking van den secretaris-gene raal. is ontzegd, voor den duur der ontzegging. Eenzelfde persoon mag niet in het bezit zijn van maar dan een persoonsbewijs te zijnen name. Ieder gerechtigde is gehouden, op verlangen van de met de zorg voor de uitreiking van persoons bewijzen belaste autoriteiten of ambtenaren naar waarheid alle opgaven of inlichtingen te verstrek ken welke noodig of wenschelijk kunnen zijn voor het vaststellen van zijn identiteit, zijn burgerlijken staat en zijn staat van Nederlander, Nederlandsch onderdaan of vreemdeling. Elk uitgereikt persoonsbewijs heeft een geldig heidsduur van vijf jaren, te rekenen van de dag- teekening der afgifte. Ieder gerechtigde is verplicht, in geval van ver missing of ontvreemding van het hem uitgereikte persoonsbewijs, onverwijld daarvan aangifte te doen aan den burgemeester of, indien hij is opge nomen in het centrale bevolkingsregister of niet is opgenomen in eenig bevolkingsregister van het bezette Nederlandsche gebied, aan het hoofd dei- rij ksinspectie, onder mededeeiing van de feiten en omstandigheden, welige tot de opsporing van het vermist of ontvreemd persoonsbewijs kunnen leiden. Hij die de aangifte van overlijden doet, is ver plicht het in het bezit van den overledene ;.ijnde persoonsbewijs tegelijk met de aangifte in te leve ren bij den burgemeester der gemeente, waar het overlijden plaats vond. Het is aan een ieder verboden zich op eeniger lei wijze van het hem uitgereikte persoonsbewijs le ontdoen of daarin eenige verandering aanvulling of toevoeging aan te brengen of te doen aanbren gen. Uitsluitend de gerechtigde of zijn wettelijke ver tegenwoordiger kan bij den secretaris-generaal schriftelijk in beroep komen tegen de weigering of intrekking van een persoonsbewijs binnen veertien dagen dan, nadat de desbetreffende beschikking te zijner kennis is genomen. Voor elk uit te reiken persoonsbewijs wordt een recht van een gulden aan leges geheven, van welk bedrag vijftig ten honderd komt ten bate van 's rijks kas en vijftig ten honderd ten bate van de gemeentekas. ïn geval van min- of onvermogen kau de burgemeester of het hoofd der rijksinspectie Ook de storm ,der revolutie juwde. De „nieuwe rijken" konden het zich vei;oorloven, als was er niets gebeurd, op hun beurt-rijkelijk te offeren op het altaar der almachtige Mode: de pronkzucht scheen sommigen-in het hoof^ geslagen. De Musca- öins, de Incroyables, tenslotte de Merveilleuses met haar doorzichtige soepele japonnen, Grieksche imitatie a la Diana, a la Ceres, a la Minerve het praalde allemaal en danste dé wereld van Directoire en Restauratie binnen als ^vas er geen Napoleon die, met voorliefde voor bolero, veeren-baret en Stuartkraag, de oude Spaansehe hoftraditie dei- eerwaardige gestrengheid niet ongaarne in eere her steld had gezien. Wat verder? Een- paartje met de liefelijke élé- gance der Biedermeier: Zij gesierd met lange kanten volants, een trechtervormige japon van fleurige stof een frischr wat porceleinig meis- keskopje, dat vanónder den flatteusen luifelhoed schalks de wereld der midrl9de eeuw inkijkt; Hij in spanbroek, gekleurd vest, slank jacquet en wat heerlijk romantisch een vlinderachtig gestrikte das, a la mélaneolique, a l'infidèle als ware het leven één Tangen, zondoortrilden zomer morgen. Veertig jaren later- een niet minder lieflijk beeld: weer wiegelt de bebloemde crinoline om slanke heupen of drapeert nieuwste snuf de tour nure de breedgemeten stof in lossen plooienval ter hoogte van de middel. De mannen, ach armen, ver soberen; om ondoorgrondelijke redenen schijnen ze de gunst van Vrouwe Mode verspeeld te hebben; het weinigje kleur dat hun costuum nog is be schoren, moet zich bescheidenlijk beperken tot de. das, pover rudiment van verganen glans. En dan? Daisy is vergeten, Prot gesloten, een maand een vluchtige week; de kruispolka is belache lijk, Justus van Maurik sof, een zomeravond wel grappig om hotplaten te draaien. Is het waar dat onze grootouders de japonnen hunner liefste her inneringen bewaarden en dat onze dochters niet eens meer de herinnering aan haar japonnen be houden? Och, hei zou geen wonder zijn: het is Mode in Dieselvaart, mode in non-stop-variété, mode in flitsen. Maar toch ook: Mode vol vinding rijkheid, bewegelijkheid, durf, omdat zij nooit ver geten kan wat zij eens bood en daarom soms ver rassend in herhaling vervalt. Toen de Grieken het Pantheon der Mythologie in hun verbeelding bevolkten, vergaten zij (was het wijsheid dan wel behoedzaamheid?) een in te ruimen aan een tiende'Muze: de Mode. Nu ze heeft zich gewroken, de verstootene, gewroken in wispelturigheid, tyrannie en onvatbaarheid, maar gewroken op een zoo lieftallige manier dal wijze mannen (let wel mannen) haar tot eerherstel de vierde Gratie heetten. Zoo zij het dan: een vierde Gratie, wier gril cos- tuumwet zij, zoolang zij gratie bezit. C. J. E. DINAUX. voorkome men: verstopping, slechte ontlasting, overmatig vet, die de oorzaak zijn van aambeien, vale onreine huid, hoofdpijnen, enz. door grondige zuivering van bloed en inge wanden met Dr. Schieffer's Stofwisselingszout Een w.eldaad voor het organisme! Flacon f 1.05. Dubbele flacon.f 1.75- bij apothekers en vakdrogisten. (Adv. Ingez. Med.) T•- tt dit bedrag tot'dé helft verminderen öf: koste- looze uitreiking toestaan. Overtreding van vorenstaande bepalingen wordt met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden gestraft. In bijzonder zware gevallen kan gevangenisstraf' tot één jaar of geldboete van ten hoogte tien duizend gulden worden opgelegd. De secretaris-generaal stelt de voorschriften vast. noodig voor een juiste uitvoering van dit besluit. Hij bepaalt tevens nader op welk tijdstip de on derscheidene deelen van dit besluit in werking treden. -Dit besluit wordt aangehaald als „besluit per soonsbewijzen". Bijzondere maatregelen op adininistratief-rechtelijk gebied. 's GRAVENHAGE 1 November. De Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied heeft bij verordening van 31 October j.l. bepaald, dat de bevoegdheid, die naar Nederlandsch recht den koning is toegekend en die in overeenstem ming met par. I van het decreet van den Führer betreffende uitoefening der regeeringsbevoegdhe- den in Nederland van 18 Mei 1940 door den Rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche gebied wordt uitgeoefend, door andere organen gegeven rechtsvoorschriften en anderszins te bekrachtigen (daaraan zijn goedkeuring te hechten, dan wel machtiging hiertoe te verleenen), op te schorten of te vernietigen, tot nader order door de secreta rissen-generaal der betreffende departementen wordt uitgeoefend. De Rijkscommissaris behoudt zich voor deze be voegdheid in voorkomend geval zelf uit te oefenen of haar aan de'onder hem ressorteerende Duitsche of andere dan de bovendedoelde Nederlandsche overheidsinstanties of dienstbureaux over te dragen. Vol verwachting klapt onshart, als het hart sierd wordt als lecken van den naderenden St. (Vervolg van pag. 1.) Aangezien de rantsoenen voor koekjes e.d. („ge bak") zijn afgestemd op de in het product ver werkte hoeveelheid meel of bloem, en uiteraard niet alle fabrikanten en banketbakkers precies het zelfde percentage meel en bloem in hun artikelen verwerken, is voor de diverse „gebak"-rantsoenen een minimum-hoeveelheid vastgesteld. De mi- nimum-#v3veelheid is die, waarop de consument ten mirste aanspraak kan maken. De minimum- hoeveelheden zijn voor de diverse artikelen als volgt vastgesteld: 1 rantsoen „gebak" minimum 'koek (ontbijtkoek) 160 gram voor speculaas 140 voor andere koekjes 200 voor biscuits en wafels 90 voor beschuit 75 voor cake 300 voor taart 600 =voor gebakjes 600 voor gevuld groot korstgébak (boterletter e.d.) 500 voor gevuld klein korstgébak (amandelbroodjes e.d.) 400 Voor geheel of ten deele uit meel of bloem ge bakken artikelen, welke niet op bovenstaande lijst voorkomen, geldt, dat 1 rantsoen een hoeveel heid, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. Zoo zal b.v. in een restaurant voor een pannekoek, waarin 70 gram bloem is verwerkt, een broodbol (eventueel twee bonnen van de bloemkaart) mos ten worden ingeleverd. De thans loopende, met „12" gemerkte bon van de broodkaart, welke tot en met Dinsdag 5 Novem ber geldig blijft, geeft tot en met dien dag derhalve op 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood tevens desgewenscht recht op 1 rantsoen „gebat'1 (zie boven). Gedurende de week van 4 tot en met 10 Novem ber geeft elke der met „13" gemerkte bonnen ras de broodkaart recht op het koopen van 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood of 1 rantsoen „gebak" (zie boven). De op 10 November nog niet ingeleverde bonnen kunnen vervolgens nog in de week van 11 tot en met 18 November worden ge bruikt, met dien verstarde, dat zij gedurende laatst genoemde week geen recht geven op het koopen van broed of gebak in hotels, restaurants, café, broodjeswinkels e.d. De aandacht wordt er in dit verband op ge vestigd, dat de bonnen van de broodkaart in den vervolge in plaats van 2 dagen nog 1 dagen na afloop van de week, voor welke zij zijn aangewezen, hun geldigheidsduur be houden. Gedurende het tijdvak van 4 November tot en met 1 December geeft voorts elke der met „1" Se' nummerde bonnen van de bloemkaart recht op bet koopen van 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood of Va rantsoen „gebak" (zie boven) of 35 gram meel of bloem (dat is tarwebloem, bakmeel of boekweitmeel). Zooals bekend, zijn destijds in verband met de brooddistributie wisselbonnen ter beschikking van de exploitanten van hotels, restaurants, cafes, lunchrooms, broodjeswinkels e. d. gesteld. Deze wisselbonnen, welke uitsluitend gebruikt mogen worden voor het koopen van brood in genoemde inrichtingen, geven elk recht op het koopen van een half i-antsoen brood. Uiteraard kunnen deze bonnen in den vervolge tevens gebruikt women voor het koopen van een half rantsoen gebad e. d. in de genoemde inrichtingen. Aangezien echter gebak e. d. ook in kleienere hoeveelheden dan een half rantsoen in deze richtingen pleegt te worden verstrekt, v/orde thans ook bonnen voor een kwart rantsoen1 broo of gebak ingevoerd. De exploitanten der inrichting kunnen zich met ingang van 4 November voor verkrijgen van deze „1/4 rantsoeri'-wisselbonrp tot de plaatselijke distributiediensten wenden. nadruk wordt er nog de aandacht op gevestigd, ook de bonnen voor een kwart rantsoen niet a bakers, banketbakkers of andere winkeliers ontvanagst mogen worden genomen. In een officieele publicatie worden nadere bij zonderheden welke voor bakkers, winkeliers e. en voor exploitaties van hotels, restaurants e. van belang zijn bekend gemaakt. EXAMENS. ACADEMISCHE OPEEH®0,

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2