De Italiaansche opmarsch in Griekenland Voor lange avonden. Turkije niet-oorlogvoerend. KORT NIEUWS. Geen verdere beperking van het tramverkeer? „TEKPAn 3 y O VE AT EER 1940 "jjjiaansch legerbericht: Bij opmarsch in Griekenland [,et verkeerspunt Kalibaki bereikt. 01 luchtgevechten in ^■Afrika. t-flGENS IN ITALIë, 1 November (Stefani) In zijn weermachtsbericht no. 147 maakt het ^"ansche hoofdkwartier het volgende be- krijgsverrichtingen in Epirus (Grieken land) hebben een regelmatig verloop. Onze troepen Kalibaki. bereikten het wegenknooppunt van i. De door den wijkenden vijand ver dorde 'werkzaamheden tot herstel van de ,vetfen worden thans voortgezet. Noord-Afrika deden onze snelle afdeelingen '"•allen op vijandelijke strijdkrachten en ach- £5"Iigden hen tot voorbij Alam el Samne (40 i-M ten Oosten van Sidi el Barrani). Onze lucht- ht ondernam een hevigen aanval op de vijande- f-tp stelling en ging felle gevechten aan met de midelijke jachtvliegtuigen. Zeven vijandelijke hines werden door het vuur van onze bommen- mers neergehaald. Tien andere toestellen wer- j neergehaald door onze jagers en twee anderen waarschijnlijk neergehaald. Van onze vlieg- n worden er drie vermist, n» vijandelijke luchtmacht ondernam aanval- oo de vliegvelden van Marmarica. Een persoon ^FgMö|d, drie gewond. De materieele schade :5,f Oost-Afrika deed de vijand luchtaanvallen op Ji Galla. Er ontstond lichte schade. Drie inlan- j' werden gewond. Aanvallen op Agordat had- fgeen uitwerking. De vijandelijke luchtmacht verscheidene bommen uit, waarvan een v-andbom op Napels. Er ontstond lichte schade te g' oli, Porta Capuana en Pomigliano Darco. Een paan' werd gedood en vijf gewond". Amsterdam bewaart zijn oude gehouwen voor kt nageslacht. Rijksmonumentenzorg heeft zich over het perceel Spuistraat 55, genaamd „In het Tijgende Kalf", dateerend uit 1633, ontfermd. Het historische geveltje wordt gerestaureerd. Teneinde kte restauratie afdoende te doen geschieden, wordt d( gevel eerst afgebroken, om daarna opnieuw in lijn oorspronkelijken vorm te worden opgebouwd. (Foto Pax-Holland) Mtsch legerbericht: Duitsche luchtmacht bombar deerde wapenfabrieken bij Bristol en Birmingham. BERLIJN, 1 Nov. (D.N.B.) Het opperbevel tan de weermacht maakt bekend: -.Het bijzonder ongunstige weder was gisteren jwr de Engelschen aanleiding hun bedrijvigheid fo de lucht volkomen te staken. Het Duitsche khtwapen daarentegen zette zijn aanvallen op tonden en andere voor de oorlogvoering belang de doelen in Zuid-, Midden- en West-Engeland port. in het Zuidwestelijke deel van Londen vie- •-41 als gevolg van bomaanvallen op een spoorlijn w een groot fabrieksgebouw branden waar te «eraen. Bij Birmingham en aan den zuidelijken •and van Bristol zijn .belangrijke wapenfabrie- ton op succesvolle wijze met bommen bestookt, gj) den aanval op een munitie-opslagplaats ten Westen van Londen vlogen verscheidene munitie- «Pots in de .lucht. Een trein ontspoorde. Bij Mdere aanvallen op Britsche vliegvelden konden voltreffers in hangars, gebouwen en schuilplaat- worden waargenomen. Ben aantal op den be ten grond staande vliegtuigen werd in een «vlucht met machinegeweervuur bestookt en wsohadigd. in de wateren ten westen van Ierland Si?en Britsch transportschip van ongeveer ww D.r.t. door bomtreffers tot zinken gebracht. «Me Zuidoostkust van Engeland dreven ge- ^Qtsvliegers een convooi uiteen. Zij plaatsten «ene voltreffers en troffen een schip zoo It het niet slagzij bleef liggen, iw/i- westkust van Noorwegen werd een S 8 v^eofaiig van het type Lockheed- ^on in luchtgevechten neergehaald. Een ander ïJjel werd door een mijnenveger neergeschoten, vliegtuigen zijn niet verloren gegaan". De Engelsclie bomaanvallen op Nederland. !-'*kBAVENHAGE' 1 November. De En- éef f bomaanvallen op Nederland hebben in Vond el°0J?en nacht één doode en twee ge- geëischt. De aangerichte materieele «afle is serin?. 27 K.M. van Janina United Press meldt uit Ochrido (aan het Zuidelijkste deel van de Albaansch-Joego slavische grens) Berichten, welke van het Grieksche front hier binnenkomen, melden dat de Italianen nog slechts 27 km van Janina verwijderd zijn. De opmarsch duurt voort hoewel de Griek sche troepen hevigen tegenstand bieden. In den loop van den nacht op Vrijdag hebben de Italianen langs den straatweg naar Janina een terreinwinst van ongeveer 23 km geboekt. Tegelijkertijd hebben Italiaansche een heden in den vroegen morgen de Albaansch- Grieksche grens bij het dorp Vodohowa, ten Zuiden van Korea (Koritza) overschreden. Zij zouden daar 3 km op Grieksch gebied zijn doorgedrongen en het dorp Karelista hebben bezet. In den Noordelijken sector van het front zouden Italiaansche troepen Donderdagmid dag 2i/2 km op den weg naar Saloniki opge rukt zijn. Deze opmarsch zou echter door het vuur der Grieksche artillerie zijn gestuit. Naar hier verklaard wordt, zouden daarbij 49 Italianen, waaronder één officier en twee onder-officieren in Grieksche krijgsgevangen schap geraakt zijn. LUCHTAANVAL OP SALONIKI. Van het Grieksch-Albaansche front, 1 Nov. (Stefani). De speciale verslaggever van Stefani meldt dat de Sperwer-groep van het escadrille „Disperata" Vrijdagochtend een hevigen aanval heeft ondernomen op Salo niki. Meer dan zestig ton ontplofbare stoffen werden op mili'aire en vlootobjecten uitgewor pen met duidelijk succes. Eenige in de haven liggende oorlogsschepen en een koopvaardij schip werden getroffen. I11 het versterkte gebied werden opslagplaat sen, tankinstallaties en kazernes gebombardeerd, waardoor een groot aantal branden zijn ontstaan en zichtbare verwoestingen werden aangericht. Boven den uitgang van de haven kwamen Ita liaansche bommenwerpers in gevecht met vijan delijke jachtvliegtuigen. Een Italiaansch toestel werd door mitrailleurvuur in den linkervleugel getroffen, doch bleef zich tegen de verdere aam vallen verdedigen. Na de tusschenkomst van een Italiaansch jachtvliegtuig, dat de formatie bom menwerpers begeleidde, werden de vijandelijke vliegtuigen verslagen. Een toestel werd neerge schoten, een ander nam de vlucht, een lange rookpluim achter zich latende. Ook de overige verdwenen snel. Alle Italiaansche toestellen, óók het door mitrailleurvuur getroffen toestel, zijn op hun basis teruggekeerd. De gebombardeerde doelen zij volkomen vernield. DE TOESTAND IN GRIEKENLAND. De bijzondere correspondent van Stefani aan het Grieksche front meldt dat in heel Grieken land een zeer verwarde toestand heerscht. De openbare meening is teleurgesteld en gedepri meerd, niet alleen wegens den opmarsch der Ita lianen maar ook en vooral wegens het ontbreken van Britsche hulp en hulp uit andere landen, waarop men. volgens de verzekeringen van de Grieksche autoriteiten, absoluut kon rekenen. In Athene waren berichten verspreid over een landing van Britsche troepen te Saloniki. terwijl in Saloniki gemeld was dat Britsche troepen in den Pyraeus waren ontscheept. De berichten van het front over den Italiaanschen opmarsch en de tegenspraken over de ontschepingen der En- gelsohe beschermers hebben een harden slag aan het Grieksche optimisme toegebracht. Grieksche krijgsgevangenen vertellen dat de bombardemen ten door de Italiaansche luchtmacht in het Grieksche leger ontzetting hebben gebracht. Tot hun verbazing ontdekten de Italianen bij hun opmarsch in Epirus dat er geen wegen in dit ge bied waren, waardoor zij genoodzaakt waren op te trekken langs overstroomde paden als gevolg van de recente regenbuien. De Italianen zijn druk bezig met den aanleg van wegen en herstel der bruggen teneinde een weg te banen aan de ge motoriseerde colonnes. Niettemin verleenen de gepantserde wagens veel steun bij den opmarsch der infanterie, hoe wel zij zich een weg moeten banen door water, modder en moerassen. Tot het bezette gebied behoort de streek van Filati met 79 dorpen en 35.000 inwoners. In verschillende bezette streken van Epirus keert de bevolking, die door de Grie ken gedwongen was te vertrekken, terug. Zij heeft onmiddellijk hulp gekregen van de steunorgani satie der Albaansche fascistische partij. Deze be volking toont zich zeer verheugd over het bevrij dende en weldadige optreden der fascistische strijdkrachten. De Britten in Roemenië. Het D. N. B. meldt uit Boekarest: Naar in welin gelichte kringen te Boekarest verluidt zal de En gelsche legatie in Boekarest in de eerstvolgende dagen uit Roemenië vertrekken. Tot dit vertrek zou van Engelsche zijde reeds eenigen tijd geleden zijn besloten. De keuze van het tijdstip werd ech ter aan den gezant te Boekarest overgelaten. Tege lijk met de legatie zullen ook de enkele laatste Engelschen, die nog in Roemenië zijn, o.m. eenige persvertegenwoordigers, het land verlaten. Ook de Poolsche ambassade, die tot dusverre nog steeds in Boekarest bestond, zal tegelijk met de Engel schen uit Roemenië vertrekken. De Engelschen en Polen zijn voornemens deels naar Bulgarije, deels naar Turkije te gaan en vandaar te trachten En- igelsch gebied te bereiken. Het einde van Codreanu. Bijzonderheden thans bekend geworden. Het D.N.B. verneemt uit Boekarest: Sedert eenige dagen worden uit de vei-hooren de nadere omstandigheden bekend, waaronder de leiders der IJzeren Garde met aan het hoofd Codreanu vermoord zijn. Een onderofficier van de gendarmerie, genaamd Sarbu, die Codreanu zelf om het leven -heeft ge bracht, verklaarde dat de veertien légionnairs, die op den tocht naar Boekarest door de gen darmes zijn gewurgd, op de binnenplaats van de gevangenis Jilava met het gezicht naar bene den werden neergelegd en van achteren met tal rijke schoten werden doorboord ten einde voor te kunnen spiegelen dat zij bij een poging tot ont vluchten waren neergeschoten. Hierop werden zij in een gemeenschappelijk graf geworpen. Enkele weken later moesten de zelfde gendarmes het graf openen en de lijken met vitriool begieten teneinde deze volkomen te verminken. Werkloosheid in Duitschland practisch verdwenen. Ruim een millioen vreemde arbeidskrachten aan het werk. Het A.N.P. verneemt uit Berlijn: De staats secretaris in het rijksministerie van arbeid, dr. Syrup, heeft een eerste samenvattend overzicht gegeven van de toestanden op de Duitsche ar beidsmarkt. Hij deelde mede dat er thans 32.000 werkloozen zijn. van wie echter nog geen tiende deel volledig tot werken in staat is. Practisch is daarmede de werkloosheid in Duitschland vol komen verdwenen. Met verbazing zal men ver nemen dat sinds het 'begin van den oorlog 1.6 millioen mannen meer ter beschikking van de oorlogsbedrijven gesteld zijn. Daarbij betreft het in de eerste plaats Duitschers, die van hun pen sioen hebben afgezien en arbeidskrachten uit alle Europeesche landen, die vrijwillig in Duitschland werk gevonden hebben. Thans werken er 30.000 vrouwen meer dan bij het begin van den oorlog. De staatssecretaris is van meening dat er zoo noodig nog meer vrouwen te werk kunnen wor den gesteld. Waren er bij het begin van den oorlog ongeveer V2 millioen vreemdelingen in Duitschland werkzaam, het aantal is inmiddels gestegen tot 1.1 millioen man en blijft nog stij gen. Tenslotte zijn etr nog ongeveer een millioen krijgsgevangenen in de Duitsche bedrijven wex-k- zaam. President licht het Turksche standpunt toe Het D.N-U- meldt uit Ankara: In zijn rede voor de Nationale Vergadering heeft de Turk sche president Inönü, Vrijdag een uiteenzetting gegeven van de buitenlandsche politiek. Hij uit te de vrees dat de oorlog zich nog verder zou kunnen uitbreiden en betoogde in dit ver band dat Turkije aan zijn onafhankelijkheid en veiligheid vasthoudt. Het vertrouwt op zijn recht en is paraat vóór zijn verdediging. Sinds zijp betoog bij de opening van de parlements- zitting heeft de Turksche buitenlandsche poli tiek geen wijziging ondergaan. Turkije koestert generlei voornemens jegens eenig land en denkt er niet aan hen aan te vallen. Onze houding als niet-oorlogvoerende natie kan geen hinder paal zijn voor de handhaving van normale be trekkingen jegens alle landen, die met den- zelfden goeden wil bezield zijn en dienover eenkomstig handelen. Deze houding sluit zon der eenige uitzondering het gebruik van ons grondgebied en onze vloot en luchtbasis door eenige oorlogvoerende mogendheid uit. Dat blijft van kracht zoolang wij niet aan den oorlog deelnemen. Reuter meldt uit Belgrado dat de Duitsche ambassadeur in Turkije, Von Papen, die Woens dag Ankara heeft verlaten om zich naar Berlijn te begeven, Donderdagavond in Constantza aan gekomen is. Hij reisde onmiddellijk door in de richting Boekarest. Uit Washington verneemt Reuter dat de Fransche ambassadeur aldaar, Haye, het mini sterie van buitenlandsche zaken opnieuw de ver zekering heeft gegeven dat de Vereenigde Staten niets te vreezen hebben van de nieuwe ontwikke ling van den toestand met betrekking tot de Fransche koloniën op het Westelijk halfrond. Vrijdag heeft het Amerikaansche schip .Washington" de haven van San Pedro verlaten met aan boord troepenversterkingen voor het Verre Oosten. Hiervan zijn 700 artilleristen en 1.000 arbeiders voor Hawaii en 177 officieren en manschappen van een jachteskader voor de Philippijnen bestemd. (D.N.B.) De Britsch Indische beurzen zijn, naar het D.N.B. verneemt, gesloten uit protest tegen de arrestatie van Pandit Nehroe, den voorvechter van de vrijheid van Indië. De eerste najaarsstorm heeft weer tal van Engelsche versperringsballons over Denemarken gedreven, met het gevolg, dat de kabels op ver schillende plaatsen schade hebben toegebracht aan de bovengrondsche leidingen. Ook de storm zelf heeft hier en daar, vooral in het Westen van Jutland, telefoon- en telegraaf leidingen bescha digd, zoo verneemt het D.N.B. uit Kopenhagen. Te Moskou verluidt volgens United Press dat Woensdag een bespreking plaats gevonden heeft tusschen Molotof en den nieuwen Japanschen ambassadeur Tatekawa. - Uit Genève verneemt het D.N.B. dat de on dervoorzitter van den Franschen ministerraad, Pierre Laval, gistermiddag in gezelschap van zijn medewerker Luquet uit Parijs te Viehy terug gekeerd is. Uit Britsch Nigeria wordt aan het radio station van Dakar gemeld dat zich heftige anti- Engelsche betoogingen hebben voorgedaan. Om deze onlusten meester te worden hebben de En gelschen Woensdag in Lagos, de hoofdstad van Nigeria, troepen aan land gezet. (Transocean De Spaanschen ambassadeur in Lissabon, Nicola .Franco heeft dezer dagen een onderhoud gehad met minister-president dr. Salazar, meldt het D.N.B. Blijkens een D.N.B. bericht uit Tsjoengking hebben de laatste dagen zoowel de Amerikaansche als de Britsche ambassadeur besprekingen aan gevraagd met den minister van buitenlandsche zaken der regeering Tsjang Kai Sjek teneinde een uiteenzetting te verkrijgen van de Chineesche buitenlandsche politiek. In het plaatsje Baget nabij Gerona is, naar het D.N.B. verneemt, als gevolg van den hoogen waterstand der laatste weken een deel van een heuvel losgeraakt, waarbij een huis volledig be dolven werd. Het daarin wonende uit zes perso nen bestaande gezin vond daarbij den dood. Te Vichy heeft men berichten van de Fran sche Ivoorkust ontvangen, volgens welke aan de Britsche Goudkust, na den Fransch-Duitschen wapenstilstand, Fransche soldaten geïnterneerd zijn, nadat zij geweigerd hadden gemeene zaak met De Gaulle te maken. Den laatsten tijd hebben deze Franschen meermalen getracht te ont snappen. (D.N.B.) Volgens onbevestigde berichten aldus een United Press-telegram uit Tsjoengking zou in Isjang een reusachtige brand woeden. Men houdt hier dien tengevolge rekening met de mo gelijkheid dat de Japansche troepenafdeelingen aldaar hun terugtocht voorbereiden. Naar te Bangkok verluidt zou de Fransche gezant Lepissier door de regeering te Vichy zijn teruggeroepen en vervangen door den vroegeren gezant Alexandre. Men zegt dat Lepissier de Fransche regeering had aangeraden de eischen van Thailand in te willigen. (United Press). In Montenegro is een groote overstroomings- ramp aan den benedenloop van de Zeta ontstaan. Deze rivier heeft bij Podgorïtza acht dorpen vol komen overstroomd. Slechts met moeite zoo bericht het D.N.B. konden de bewoners zich in booten redden. Veel vee is in de golven omgeko men. Groote hoeveelheden levensmiddelen en vee voer zijn verloren. No. 13. KRUISWOORD-PUZZLE. Horizontaal: 1. Stof. 6. Verslag. 12. Betoog. 13. Moerasl and. 14. Voertuig. 16. Persoonlijk voor naamwoord. President Inönü. (Foto archief H. D.). Komende tot het Italiaansch-Grieksche con flict sprak de president van Griekenland als „onze vriend en buur" en betoogde hij dat Turkije op het punt staat gemeenschappelijk met „onzen bondgenoot Engeland" de uit dit conflict voort spruitende positie te onderzoeken. Hij zeide te hopen dat de door hem aangegeven politieke be ginselen ook in de toekomst de veiligheid van Turkije zouden waarborgen. De betrekkingen van Turkije jegens alle landen, naburige of verder-ver- wijderde, zijn tot dusver normaal verloopen. De betrekkingen tot Sovjet-Rusland zijn na een tijd vak van moeilijkheden zelfs weer vriendschappelijk geworden. Bijzondere waarde, aldus de president, hecht ik eraan te constateeren dat de betrekkingen tusschen Turkije en de Sovjet-Unie met het oog op de wisselvallige wereldpolitiek op zich zelf een waardevolle factor vormt, welke onafhankelijk van alle andere invloeden bewaard dient te blij ven. Deze politiek zal voor beide partijen nuttig zijn en de belangen van beide landen dienen zon der iemand afbreuk te doen. Het is mogelijk en zelfs waarschijnlijk dat de menschheid een langen tijd van lijden te wachten staat. Turkije, dat buiten gewoon gevoelig is voor alles wat de levensbelangen van het land betreft, zal desondanks trouw blijven aan zijn vriendschappen en bondgenootschappen. Nu Engeland in een strijd om zijn bestaan ge wikkeld is, is het onze plicht te verkondigen dat het bondgenootschap, hetwelk ons met Engeland ver- eenigt, hecht en onwrikbaar is. Verticaal: Stomme fouten. 18. Spil. 19. Titel. 20. Aanwijzing. 22. Hospitaal. 27. Afgemat. 28. Zijtak van den Donau. 30. Stof (1ste letter r). 31. Europeaan. 32. Zonnegod. 33. Lichaamsdeel. 35. Drie. 37. Zonder titelvermel ding. 38. Lidwoord. 39. Tijdperk. 41. Vluchtig. 42. Vertrek van afzon dering. 44. Deel van het Ne- derlandsch Rijk. 45. Tooi. 46. Titel. 48. Voorzetsel. 50. Ik. 52. Behoeftig. 53. Vreemde munt. 54. Voortbewegen. 56. Roofdier. 59. Dat zij zoo. 61. Gebied. 62. Druk praten. 64. Zijtak van den Donau. 65. Gode zij eer. 66. Getij. 67. Muzieknoot. 69. Zoogdier. 70. Wild dier. 72. Deel van Sumatra. 74. Genotmiddelen. 75. Barmhartig. 2. Stad in de oudheid. 3. Verdwenen. 4. Verheven. 5. Riviertje. 7. In het jaar des ITeeren. 8. Trotsch. 9. Doorgang. 10. Herkauwer. 11. Stad in Italië. 15. Europeesche havers 17. Handboei. 19. Fijngemaakt fruit. 21. Familielid. 23. Woonschip. 24 Zie aldaar. 25. Reeks. 26. Loot. 27. Wederkeerend voor naamwoord. 29. Watergeesten. 31. Moeilijkheid. 34 Uniek. 36. Namaak dichter. 39. Belofte. 40. Strijdbijl. 43. Gebed. 47. Verkrijging. 49. Karakter. 51. Lichaamsdeel. 52. Maat. 53. Rivier in Azië. 55. Gereed. 57 Voorzetsel. 58. Bijwoord. 60. Zangnoot. 62. Kellner. 63. Ontkenning. 66. Morsschortje. 68. Groente. 70. Landbouwwerktuig. 71. Zangnoot. 72. Lidwoord. 73. Hetzelfde. OPLOSSINC VORIGE OPGAVE. Methodist. No. 12. WOORD-PUZZLE. vjml PROGRAMMA In een buitengewoon politieblad is opgenomen een aanschrijving aan de procureurs-generaal, fgd. directeuren van politie, den inspecteur-generaal van politie en de inspecteurs der marechaussee en der rijks veld wacht, waarin door den secretaris generaal, wnd. hoofd van het departement van justitie te hunner kennis wordt gebracht een schrijven van den höheren S. S.- und Polizei- führer beim Reichskommissar für die besetzten Niederlandischen Gebiete van den volgenden in houd: 1. Met ingang van 1 November 1940 moet het geheele trambedrijf in Nederland tot nadere aan kondiging van 20.39 uur (Middel-Europeesche zo mertijd) tot 7.00 uur (Middel-Europeesche zomer tijd) stopgezet worden. De trams mogen dus in de toekomst slechts van 7 uur tot 20.30 uur rijden. 2. Het bevel, dat van 7 uur tot den werkelijken zonsopgang en van den werkelijken zonsondergang tot 29.30 uur slechts trams voor het strikt noodige beroepsverkeer mogen rijden, blijft gehandhaafd. 3. De in mijn schrijven van 17 Augustus 1940 verleende vergunning voor het tramverkeer in het Lïmburgsche mijnengebied wordt door de bovenbedoelde nieuwe regeling niet opgeheven. 4. Daar een verdere beperking van het tramver keer in het belang van het bedrijfsleven waar schijnlijk niet meer zal plaats hebben en door bovenbedoelde regeling in den eerstkomenden tijd trams ook tijdens de duisternis nog zullen rijden, verzoek ik u, bij de onder u ressorteerende instan ties er op aan te dringen, zooveel mogelijk maat regelen te treffen om het ontstaan van vonken te voorkomen. ZONDAG 3 NOVEMBER 1940. JAARSVELD 414,4 M. 8.00 AVRO, 8.30 KRO, 9.30 AVRO, 2.00 VARA, 5.30 NCRV, 6.00—7.15 VARA. 8.00 Nieuwsberichten ANP, gramofoonmuziek. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Kinderkoor „Zanglust" met pianobegeleiding. 9.55 Orgelmuziek (gr.pl.) 10.00 Morgenwijding. 10.15 Zang met orgelbege leiding (gr.pl.). 10.30 Concertgebouworkest en solist. 11.30 Zang met pianobegeleiding (met toe lichting). 12.00 Causerie „Dirck Volkertsz. Coorn- hert en zijn ,,Wellevenskunste". 12.20 Gramofoon muziek. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 AVRO-Amusementsorkest en solisten. 1.30 Reportage. 2.00 VARA-orkest en solist. 3.00 Tuinhouwhalfuurtje. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.0O Causerie „Japan". 4.15 Orgel en hobo. 4.45 Voor de kinderen. 5.10 Sportberichten ANP. 5.15 Weke- lijksche gedachtenwisseling ANP. 5.30 Wijdings woord. 6.00 Esmeralda en solist 6.45 Actueele re portage of gramofoonmuziek. 7.007.15 Nieuws berichten ANP. sluiting. KOOTWIJK 1875 M. NCRV-Uitzencling. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Gramofoonmu ziek. 7.30 Berichten (Engelsch). 7 45 Gramofoon muziek. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Schrift lezing en meditatie. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Gewijde mu ziek (opn.). 9.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Berich ten (Duitsch). 10.15 Gramofoonmuziek. 11.30 Be richten (Engelsch). 11.45 Gewijde muziek (opn.) 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en eco nomische berichten ANP. 1.00 NCRV-Klein-Koor en -orkest (opn.). (1.30—1.45 Berichten Engelsch). 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Vervolg van 1.00. 2.30 Berichten (Engelsch). 2.45 Gramofoonmuziek. 3.30 Verzoekprogramma voor de Duitsche Weer macht of gramofoonmuziek. 6.00 Orgelconcert (opn.). 6.30 Berichten (Engelsch). 6.45 NCRV- Klein Koor en -orkest (opn.). 7.007.15 Nieuws berichten ANP, sluiting. MAANDAG 4 NOVEMBER 1940. JAARSVELD 414.4 M. VAR A-Uitzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP., gramofoonmuziek. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.20 Orgel en viool, 10.50 Declamatie. 11.10 VARA-Orkest. 12.00 Esme ralda en solist. 12.45 Nieuws- en economische be- richter ANP. 1.00 Orgelspel. 1.40 Gramofoonmu ziek. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Pianovoordracht. 3.30 Voor de vrouw. 4.00 Gramofoonmuziek (met toelichting). 4.30 Gramofoonmuziek. 5.15 Econo mische en beursberichten ANP. 5.30 Esmeralda en solist. 6.00 VARA-orkest. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.00 Nieuwsberichten ANP., sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. KRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Wij beginnen den dag. 7.3 OBerichten (Ergelsch). 7.45 Gramofoonmu ziek. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Gramofoon muziek. (9.00 Berichten Duitsch). 11.15 KRO-Melo- disten en solist. 11.30 Berichten (Engelsch). 11.45 KRO-Melodisten en solist. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 KRO- orkest. (1.30 Berichten Engelsch). 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 KRO-Melodisten. (2.30 Berichten Engelsch). 3.00 Musiquette. 3.30 Berichten (En gelsch). 3.45 Gramofoonmuziek. 4.30 Rococo-octet. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Economische en beursberichten ANP. 5.30 KRO-orkest en solist. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Berichten (Engelsch), 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Nieuwsberichten ANP# Sluiting, 4

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 7