Bonnen die thans geldig zijn: ^frijkerskamer „Kennemerland" jn Jacob diende". o0mmel-Kouw en Henk Bakker lever- vs" blijspel „En Jacob diende" een nieu- a üt 00 een oud thema? zooals in het Oude «ari^* j3C0b zeven jaar diende om z'n Rachel Z00 moet in dit tooneelwerk de hoofd- en jaar in loondienst arbeiden om verwerven. Dit laatste dan op bevel van ^rferwetsche tante, die haar pleegdochter 'p p!ven wil aan een man, die zijn brood é&J vrouw verdienen kan. d* ooderilkerskamer „Kennemerland" voerde y zondagmiddag in het Kennemer W'e yoor een uitstekend bezette zaal. Er •-'^"r' in de uitvoering, die onder de regie j: jheo Bouwmeester, van wien wij reeds '"'dén vakkundige regie gezien hebben en •"'fÜieens als acteur er zijn mag. érste bedrijf was reeds een praeludium, 3?t rtreffelijk gespeeld, de beste verwachtin- kte voor de twee volgende, waar de avon- van den dienenden Jacob in beschreven werd de intrige gesponnen. De hoofd- nFrits (P- Steevens), zijn vriend Boy en de strenge oude freule (mej. L. Xef?) hebben we met genoegen aan het f;.ien De laatste hield de typeering van de Site'uit de vorige eeuw keurig vol en gaf 3 -J acteeren te zien. Zij had wat luider I van mr. van Heerema lag hem uitmuntend in acteeren was frisch en vol verrassingen, «miee scènes, waar anders de saaiheid van Serwetsche milieu in 1. dreigend om een M kwam kijken, leefden op door zijn leven- 1 moderne dialoog van Boy en een tegen- Jueer i8 van den landjonker Frits, als chauffeur Li om zijn a.s. vrouw te veroveren. ■1 Araalia, het stemmige pleegdochtertje van m - waren de contrasten tusschen spreken. p den heer Fiege zijn wij vlot spel gewend; )jjn en wezen in 1. wat sterk geaccentueerd; Wam niet van binnen uit en mej. A. Lindner 'den juisten toon daar nog niet te pakken. n. -iel in 3. eerst te loven, toen zij meer zich i te kunnen zijn. Zij gaf daar zeer goed Ven haar uitbarsting tegen Fred was zeer ••emelijk. De rolkennis was prima. Mieris het derde bedrijf was het beste van •>je Men denke b.v. aan de entrée van tante, 1 éen woord „grootsch" was. tf: Albert Roest van Gelder (L. Prijs) was een «figuur. Zijn vrouw Nora vond in mevr. M. [d-Vellekoop een forsch aangezette tegen- Viter die het tooneel beheerschte. >ljv 'het nichtje van het echtpaar, blijkt zoo ■«amerhand de uitverkorene te worden van dienenden Jacob. Mej. R. Groot heeft deze eemakkelijk gespeeld en er die distinctie Weven, welke dit figuurtje vroeg. De schrik- ilrtjes in 2. waren nog te hoekig, maar met •neer routine verdwijnt dit wel. '-/-elfde kunnen we van Maud (mej. T. van "i zeggen, die in haar smartuitval het accent Tsch legde, maar in het geheel genomen deze ie rol goed begrepen had en dit aanvoelen in 'jurlljk spel tot uiting bracht, toon Huug (C. Amse) bleef in 2. wat stijfjes •Et moderne milieu met de verschillende los •inde personen; de rolkennis kan beter. S3, gaf hij daarentegen zijn Amy het juiste •nspel. off. het kamerkatje, werd door mej. van («t met flair gespeeld. Zij maakte van dit kit- wezentje een typetje, dat geheel in het spel Jans (mej. M. Smits) en tuinman ÏT(J. Hofland) klapten het dialect uit den iterhoek, dat het een lieve lust was en vol- üen als onmisbare krachten de rolbezetting, te regie hebben we reeds lof toegezwaaid. Het ut den toeschouwer prettig stemmen bij een cedvoorstelling de finishing touch te zien aan dacht op een wijze, die den vakman verraadt. „Kennemerland" is dit een veelbelovenden „eweest van het nieuwe seizoen. Het be- at over een ensemble waar nog veel mee ge in zal kunnen worden. W. hoogoven schaakclub. der op Vrijdag j.l. gespeelde wed- jkn zijn: Groep 1: 1 I v. Ikelen—G. Paardekooper 10. J. Been- -A. de Bruin afgebroken. C. VogelzangJ n 1-0. Groep 2. L van Aalst—P. v. d. Broek 1—0 G. v. Alfen— Andrea 0—1. C. Mulder—A. Scherer 0—1. Groep 3: d. Abeelev. Zomeren 10. Ten Kate teileman 0—1. A. Blauw—G. J. Offerhaus 0—1. SteemanIr. v. d. Blink 10. J. v. Loon Boer 01. P. VergruistH. F. Blok 01, r. d. Blink—W. Steeman 10. de bondencompetitie van den N.-H. Schaak- L= voor dezen winter het le tiental als volgt steld: 1M. v. Ikelen. 2. A. de Bruin, 3. C. van Ënpen, 4. C. Vogelzang, 5. P. A. Veldheer, Zandbergen, 7. J. Kroon, 8. G. Paardekooper, J. Beentjes, 10. B. Wulms. 'sserres. de heeren J. C. en P. L. de Haas, A. ti3 en G. Schouten. onder wijsbenoemingen. eer P. Heynis, onderwijzer aan de R.K. ipDsschool aan de Hobbestraat, is tot onder- benoemd aan de R.K. Parochiale Jongens- '1 te Wijk aan Zee. "et onderwijzer aan de R.K. Jongensschool aan 'Hebbestraat is benoemd de heer H. Conner, 'i'i ter voorziening in de vacature ontstaan door Mnoeming van den heer P. Heynis te Wijk aan agenda voor velsen en ijmuiden. MAANDAG 4 NOVEMBER. 'wlia Theater: „Mijn zoon de Minister", 8 uur. Theater: „Meisjes in Uniform", 8 uur. 'P De Pont: „Goud in New-Frisco". 8 uur. agenda voor beverwijk. MAANDAG 4 NOVEMBER. M Theater, Breestraat: „Singende Jugend" ■^programma. 8 uur.. DINSDAG 5 NOVEMBER. UHor Theater, Breestraat: „Singende Jugend" ^programma, 8 uur.. agenda voor haarlem. Heden: MAANDAG 4 NOVEMBER. N.V. Het Residentie Tooneel. heeft een paard geteekend", 2.30 en 7.45 •rfl Halsmuseum. Tentoonstelling „Kunst zij S tel-, 104 uur. ••=23 Hals Theater: „Mysterie Kamer 12", 2.30 J 8.45 uur. «aor Theater: „Op een avond in Mei" 2.30 8.45 uur. i^K: »De avonturier van Parijs", 2, 6.30 en «uur. „---brandt Theater: „Amor doet in kousen", 2.30 u 8.45 uur. DINSDAG 5 NOVEMBER. •-•=entelijke Concertzaal: Volksconcert H.O.V., ^'"'^voorstellingen des middags en des avonds Loop der bevolking. Ingekomen: A. S. WaszinkHulshoff. zonder ber., van Amsterdam, Zeestraat 112. B. A. Nico- lai, hulp in de huish., van 's-Gravenhage. Zee straat 131. J. van Balen en gezin, zonder beroep, v. Uitgeest, Gr. Houtweg 93. A. Spruit en gezin, koopman, van Den Helder, Breestraat 73. W. A. Bakker, coupeuse, van Haarlem, Strick van Lin- schotenstraat 58. M. D. van Hout, machinist, van Velsen, Lijsterbeslaan 25. M. van Amersfoort, zonder beroep, van Velsen, Heemskerkerweg 95. J. J. van Dierendonck en gezin, zonder beroep, van Vlissingen. D. Waarestraat 8. P. Kelder, lood gieter, van Amersfoort, Graafwijkstraat 9. J. C. van Beek, dienstbode, van Amsterdam, Hoflan- derweg 252. J. G. Beentjes, zonder beroep, van Venray, Kees Delfsweg 70. E. Stratgen, dienst bode, van Haarlem, Kees Delfsweg 68. P. H. Gooijer, fabrieksarbeider, van Heemskerk, St. Odulphstraat 8. J. J. Bakker, fabrieksarbeider, van Wormerveer, Simon Rumpingstraat 38. P. Terol, zonder beroep, van Velsen, Zeestraat 265. Wed. W. C. Visscher, huishoudster, van Velsen, Zee straat 265. Wed. J. H. Maartens, zonder beroep, van 's-Gravenhage, Peperstraat 17. A. van Strien en gezin, luit. ter zee, van Enkhuizen, Alkm.weg 13b. W. Lieverst, schippersknecht, van Bergh, Meeresteijnstraat 7. W. Breider en gezin, grond werker, van Den Helder, Peperstraat 9. G. L. van Mastrigt en gezin, stoker, van Amsterdam, Tul penlaan 14a. H. Th. van Baarsen, zonder beroep, van Beemster, Arendsweg 63. Vertrokken: M. A. Abbo, dienstbode, naar Eg- mond-binnen 62. W. L. C. Hack en gezin, Ambt. O.W., n. Maartensdijk, Utrechtscheweg 371. G, M. Dekker, zonder beroep, naar Haarlem, KI. Hout weg 19. C. A. J. Jans, dienstbode, naar Zeeland N.B., Nabbegat A 28. G. Burger, werktuigkundige, naar Velsen-Driehuis, Tollenslaan 7. C. Hildering en gezin, electricien, naar Velsen, Sluiseiland 54. W. Gieling, dienstbode, naar Haastrecht, D 80. E. Holman, fabrieksarbeider, naar Emmen, OZ 45. E. M. R. Welage, dienstbode, naar Heemstede, P. Aertszlaan 18. M. Oosterveen, dienstbode, naar Heemskerk, Rijksstraatweg. C. J. M. Swagerman, zonder beroep, naar Nunspeet, Rondehuisweg 8. Z. Boonstra, dienstbode, naar Bloemendaal, Bre- derodelaan 54. J. Gieselaar. dienstbode, naar Am sterdam. Vondelstraat 56 hs. H. M. van Duijn, huishoudster, naar Zaandam. L. Dussart en ge zin, ingenieur, naar Hilversum. P. Duynmayer, boerenknecht, naar Maarssen. marktbericht. Spinazie per KG 713. Andijvie per 100 str. 1.001.50. Koolrapen per zak 1.60. Wortelen per bos 571/?. Bieten per KG 4. Aardappelen klei per KG 5V29. Snijboonen per KG 38. Spruitjes per KG 1228. Boerenkool per KG 46. Roode kool per KG 6. Savoije kool per 100 10.0014.00. Bloemkool per 100 8.0020.00 Uien per KG 8. Prei per KG 5V2—8V2. Sla, per 100 krop 1V23. Pieterselie per kistje 9. Selderie per kistje 12. Appelen per KG 1530. Peren per KG 1835 Aardbeien per doosje 32 Druiven per KG 4456. Bruselsch Lof per KG 2230 de bondencompetitie van den noord-hollandschen schaakbond. De winter wedstrijden van bovengenoemden bond zullen voor Kennemerland worden gehouden te Beverwijk in het Statenhuis, Zeestraat en wel op den laatsten Zaterdag van eiken maand. De eerste wedstrijd vindt plaats op Zaterdag middag 30 November. prettige middag voor de jeugd. De jeugd, die Zaterdagmiddag in het veilingge bouw „Kennemerland" de filmvertoonimg van „Dik Trom" heeft bijgewoond, heeft wel een heel pretti- gen middag beleefd. De zaal daverde nu en dan van het lachen en de bijvalsbetuiging van jeugdig Be verwijk bij de avonturen van Dik Trom. WAT ONZE CLUBS PRESTEERDEN. De slechte weersomstandigheden in den nacht van Zalerdag op Zondag hadden tot ooi-zaak, dat vele terreinen moesten worden afgekeurd. Van onze plaatselijke clubs kwamen alleen Beverwijk, Kinheim. V.V.B. en A.D.O. in het veld. Van de acht te behalen punten werden er zes binnenge sleept. Alleen ADO verloor op dezen mislukten voet bal-Zondag. Beverwijk handhaafde zich in de kopgroep door een klinkende 51 overwinning op het zwakke Ripperda. Kinhem behaalde een benauwde 3-2 zege op de degradatie-candidaat Zeemeeuwen. Hoe het echter ook zij, de punten zijn binnen en de Velsen-Noorders blijven een ernstige candidaat voor de bovenste plaats. De stand in de kopgroep bleef ongewijzigd, daar ook Schoten met 21 van Onze Gezellen won. V. V. B. ging op het goede pad door en stuurde Halfweg met een 3-1 nederlaag naar de suikerbie ten terug. ripperda—beverwijk (1—5). Op overtuigende wijze hebben de roodwitten in deze ontmoeting op beide punten beslag gelegd. Het peil van dezen wedstrijd was echter matig en vooral het Ripperda-elftal presteerde technisch niet veel. Het sterkste deel van de Schotenaren was de achterhoede, doch de backs maakten eenige malen een fout, waarvan het Wijker-aanvalsquintet dankbaar profiteerde. De middenlinie probeerde wel de steeds weer terugkeerende Wijker-aanval- len tot staan te brengen en het spel te verplaatsen, doch de meeste keer en treuzelden zij zoo lang met wegwerken, dat het leer opnieuw een prooi der Wijkers werd. Bovendien lieten de beide kanthalfs de roodwitte vleugelspelers teveel vrijheid, die daar dankbaar van profiteerden en met hun voor zetten herhaaldelijk verwarring stichtten in de Rip- perda-defensie. De voorhoede van de gastheeren was wel het zwakste; deze linie speelde veel te kort om tegen de hechte roodwitte verdediging succes te behalen en alleen linksbuiten Koster gaf hier aardig partij. Zooals gezegd was de Wijker achterhoede goed op dreef en invaller-back J. Vessies heeft zich kranig geweerd. Ook doelman van Roon was uit stekend en eenige malen redde hij keurig. De half- linie maakte goed gebruik van de vrijheid van de vleugelspelers en van v. d. Steen, die Teeling ver ving, kan Beverwijk zeker nog plezier hebben. Het binnentrio speelde niet slecht, doch had te lang werk alvorens het tot schieten kwam en de stevig spelende Ripperda-backs kregen door dit treuzelen steeds weer gelegenheid in te grijpen. Na den aftrap gaat de eerste oogenblikken de strijd ge lijk op en neer, doch langzamerhand verhoogen de Wijkers het tempo. Na ongeveer tien minuten schiet Holman tegen den paal en de terugketsende bal wordt door Markx onhoudbaar ingeschoten (01). De roodwitten blijven domineeren, doch het slecht schietende binnentrio weet de geboden kansen niet te benutten. De enkele Ripperda-aanvallen stran den meestal op buitenspel van den linksbinnen Cop, terwijl de voorzetten veelal zoo dicht op doel wor den geplaatst, dat doelman Van Roon zonder moeite kan ingrijpen. Even voor de rust ontstaat er in de achterhoede der gastheeren een misverstand en J. Albers vergroot met een hard schot den voorsprong (0—2). Direct na rust zijn de Wijkers weer voor het Rip- perda-doel en met een fraaien kopbal scoort J. Al bers uit een voorzet van v. d. Steen. Dit doelpunt wordt echter ten onrechte door den overigens goed leidenden heer van Rooij geannuleerd. Het is echter uitstel van executie, want dezelfde speler scoort opnieuw als Riethof finaal over het leer heentrapt (03). Ripperda heeft dan eindelijk succes als de goedspelende Koster een pass krijgt en met een diagnonaal schot via den paal scoort (13). De gastheeren gaan nu iets enthousiaster spelen, doch het plaatsen is zoo slecht, dat men ternauwernood tot het doelgebied der gasten komt. Bij een der vele Wijlcer-aanvallen zet Holman goed voor en met een zeer harden kopbal brengt Markx den stand op 1-4. Als even later Dreyer op den rand van het strafschopgebied een overtreding begaat verdwijnt de bal door den voet van Albers via eenige spelers in het uiterste hoekje (15). De laatste minuten zijn voor de thuisclub, doch gescoord wordt er niet meer. v. v. b.—halfweg (3—1) In het veldspel van Halfweg zat goed verband. Alle linies waren goed op elkaar ingesteld. Daarbij was hun opvatting van het spel gezond. Geen uit gesproken versterking der verdediging om den aan val hiermede te verzwakken. De mïddenlinie vol bracht haar taak op uitnemende wijze. Spil en vleugelhalfs beheerschten het middenspel. De voor hoede is wel het sterkste deel van deze ploeg. Tac- BROOD BON 15 v. 4 t.m. 17 Nov. BON 12 v. 28 Oct. t.m. 5 Nov 2000 gr. brood of 2500 gr. roggebrood. KOFFIE EN THEE BON 114 Algem. Distributie bonboekje van 28 Sept. t.m. 8 Nov. 1/2 pond koffie of 3/4 ons thee SUIKER BON 42 Algem. Distributie bonboekje van 26 Oct. t.m. 22 Nov. 1 K.G suiker. VLEESCH EN VLEESCHWAREN BON 07 vleesch van de Vleeschkaart. Van 4 t.m. 17 Nov. 100 gr. rund-, kalfs- of varkensvleesch of ongesmol- ten vet. BON 07 worst of vleesch- waren" 75-150 gr. vleesch- waren. BON 06 geldig t.m. 10 Nov. BOTER EN VETTEN BON 15 Boterkaart. T.m. 15 Nov. 1/2 pond boter. BON 14 Boterkaart. T.m. 8 Nov. 1/2 pond boter. BON 15 Vetkaart. T.m. 15 Nov. 1/2 pond margarine of boter BON 14 Vetkaart. T.m. 8 Nov. 1/2 pond margarine of boter. KAAS BON 52 Algem. Distributie boekje. 1 ons kaas Geldig t.m. 17 Nov. BON 59 Algem. Distributie boekje. 1 ons kaas. Geldig t.m 10 Nov PETROLEUM ZEGEL PERIODE 7 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken), van 4 Nov. t.m. 29 Dec. 2 Ltr. MEEL- EN GRUTTERSWAREN BON 82 Algem. Distributie boekje T.m. 29 Nov. 250 gr. rijst of rijstemeel of rijste bloem of gruttenmeel. BON 85 Algem. Distributie boekje. T.m. 27 Dec. 250 gr. havermout of havervlokken of haverbloem of aardappel- meelvlokken of gort of gort- mout of grutten. BON 88 Algem. Distributie- boekje. T.m. 27 Dec. 250 gr. gort of gortemeel of grutten. BON 98 Algem. Distributie boekje T.m. 27 Dec. 100 gr. macaroni of vermicelli of spaghetti. BON 95 AlgemDistributie boekje. T.m. 27 Dec. 100 gr. maizena of griesmeel of sago of aardappelmeel. BON 1 van de Bloemkaart. (Deze kaart moet nog worij den uitgereikt.) T.m. 1 Dec. 50 gram brood of 65 gram roggebrood of 35 gr. meel of bloem of 1/2 rantsoen gebak. KOEK EN GEBAK BON 12 v. d. Broodkaart. T.m. 7 Nov. BON 15 v. d. Broodkaart. T.m. 18 Nov. 1 rantsoen koek of gebak. BON 1 van de Bloemkaart. (deze kaart wordt nog uit gereikt) T.m. 1 Dec.: 1/2 rantsoen koek of gebak. (1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr. an dere koekjes 200 gr. biscuit en wafels 90 gr., beschuit 75 gr., cake 300 gr., taart 600 gr. gebakjes 600 gr., korstgebak 500 gr. klein korstgebak 400 gram.) ZEEP BON 55 t.m. 12 Nov. 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeep vlokken of 250 gr. zelf werkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep. SCHEERZEEP BON 116 T.m. 31 Dec. 50 gr. scheerzeep of 1 tube scheer- crême of 1 pot scheerzeep. BRANDSTOFFEN BONS 04, 05, 06, 07 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid. BONS 07. 08, 09, 10, 11, 12, 15, 14 Bonkaart distributie cen trale verwarming: 1 een heid. Bons, gemerkt: Brandstof fen, één eenheid, 2e perio de: 1 eenheid. Bons, gemerkt: Cokes, één eenheid, tweede periode: 1 eenheid. BONS 08, 09, 10, 11 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid turf. (Wenscht mien geen turf, dan kan men op deze bons later andere brandstof fen betrekken). Alles geldig tot en met 30 November. HONDENBROOD BON 6 Tm. 30 Nov. Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr 3: 8 K.G. Gr. 4: 5 K.G. Gr. 5: 4 K.G. Gr. 6: 3 K.G. Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft KATTENBROOD BON 6 T.m 30 Nov. 1 1/2 kg. Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. tisch de verdediging uit haar verband spelende door een juiste anticipatie, zijn de spelers stuk voor stuk gevaarlijk. Echter, en dit was voor rust duidelijk merkbaar, men hield het spel in de voorhoede te kort en schoot niet te veel, al waren, zoo zij scho ten, zij ook daarin goede schutters. Op het juiste moment, als de verdediging uit haar verband was gehaald, schoten zij juist niet. Eenmaal voor rust deden zij het wel, toen na prachtig samenspel Oli vier voor een zachten schuiver moest zwichten. Halfweg miste de kans van den dag, toen zij na rust een strafschop kreeg te nemen, die buitenge woon mooi door Olivier werd gestopt. Van dit moment af domineerde V. V. B. De ver dienste van het V. V. B. spel was dat het het spel van Halfweg afbrak. De teruggetrokken midden linie vormde met de hechte verdediging een waren muur. Het meeste gevaar kwam van rechts, waar v. d. Bosch alle moeite had het gevaar te keeren. Nuttig was het werk van Bravenboer. Ondanks het feit dat hij alle aandacht aan de verdediging moest besteden, zette hij nochtans vele aanvallen op en betrok de vleugelspelers keer op keer in het spel. Was tot aan het missen van den strafschop door de gasten de gelijke score niet de juiste verhouding daarna toonden de V. V. B.-spelers hoe zij door juist tegepspel aanvoelden dat deze tegenslag hun kans was. Zij drongen op en voordat de gasten zich realiseerden wat er gebeurde, stond V. V. B. met 31 voor, uit 2 doelpunten, gescoord in goede sa menwerking. Spruit en Nooi waren de makers. Zoo eindigde deze spannende wedstrijd, forsch gespeeld, met winst voor V. V. B. personalia. Bij de brigade Beverwijk van de Marechaussée is tot waohtmeester benoemd de heer G. Dragsma van Heikersmilde. De wachtmeester P. Vijn is van Beverwijk over geplaatst naar Haarlem. technische ontwikkelingsclub „animo". Op Dinsdag 12 November houdt de Technische Ontwikkelingsclub „Animo" haar eerste causerie avond van dit seizoen. De beer G. Scheuer spreekt over het onderwerp „Is fotografeeren een kunst?" De lezing zal met lantaarnplaatjes worden toege licht. openbaar slachthuis. Aan het Openbaar Slachthuis hebben in October 524 slaohtingen plaats gehad, t. w. 6 paarden, 161 runderen, 115 varkens, 13 vette en graskalveren, 20 nuchtere kalveren, 204 schapen en 5 geiten. Voorts werden 5 varkens bij huisslachtingen ge slacht. CASTRICUM Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau zijn de volgende voorwer pen als gevonden aangegeven: Handschoen, politie; autospiegel, politie; gummi cape, Waterleidingsbedrijf; belastingmerk, Toren- straat 3; huissleutel, Ruïterweg 37; belastingmerk, Doktersstraat 6, ceintuur, politie; dameshorloge, L. Eggers, Dorpsstraat; belastingmerk, Geelvinck- straat 68. HEEMSKERK vliegende vogels—a.d.o. (3—1). Het zit A.D.O. in deze competitie niet mee, uit drie wedstrijden nog maar één punt A.D.O. speelde met twee invallers op een zeer slecht veld, dat door ijverige V.V.-handen nog eenigszins bespeel baar was gemaakt. V.V. dat zich reeds spoedig aan de natte om standigheden aanpast, is vanaf den aftrap in den aanval. Direct ontstaan diverse glijpartijen waar door prachtkansen verloren gaan. Na ongeveer een kwartier spelen weet v. Wilpen te scoren 10. Gaandeweg vlot het iets beter in de A.D.O.- gelederen. Hoewel soms aardige aanvallen wor den opgezet krijgt de V.V.-doelman weinig ge vaarlijks te verrichten. De rust komt met onver- anderden stand. Na de rust krijgt A.D.O. het beste gedeelte van het terrein te verdedigen. Goed opgestuwd dooi de halflinie valt A.D.O. thans aan. Nadat eenigen tijd het spel zich op de helft van V.V. 'heeft be wogen, komt plotseling een doelpunt aan den anderen kant. Bij een ver schot van Hofstee glijdt Kloes weg en verdwijnt de bal in het doel (2—0). Niet lang hierna komt het tegenpunt, als Voor- meer zich handig door de verdediging heen werkt en Pluyver geen ikans geeft (21). Direct hierop is A.D.O. weer terug. De V.V. keeper krijgt thans volop werk. Een tweetal schoten van rechts komen op de deklat neer. Een corner op het A.D.O-doel wordt wegge werkt. Souverein vangt den bal op en schiet in. (3—1). Deze goal was buitenspel daar een V.V.- speler zich nog in het A.D.O.-doel bevond. De kans om gelijk te maken was nu voor A.D.O. ver keken. Wel werden nog heftige pogingen in het werk gesteld maar de achterhoede van V.V. wist erger te voorkomen. Nieuwe en vernieuwde zaken in Nieuw-IJmuiden. Nieuw-IJmuiden, dat is het deel dezer gemgente dat ligt tusschen den spoorweg en IJmuiden-Oost, is den laatsten tijd heel wat nieuwe zaken rijker geworden, in de eerste plaats wel door het gereed komen van de winkelgalerij, waar thans, na de ves tiging der firma's Broekhuizen, Simon de Wit en Joh. de Waard, opnieuw twee panden betrokken zijn en wel door de fa. Snooij (H. v. d. Goot) en N.V. S. Krom. Deze zaken waren voorheen resp. gevestigd in de Kanaalstraat en in de Kennemer- laan. De heer Van der Goot heeft in het door hem gehuurde pand een fraaien boekwinkel ingericht alsmede een bibliotheek, die ruim voorzien is van een keur van roman's en andere literatuur. Op het gebied van belletrie is er voor hen, die van een mooi boek in een rusügen hoek houden, oen rijke keuze, ook van de allernieuwste werken; verder vindt men er alles, wat in een goed voorzienen boekwinkel behoort. In de zaak van de N.V. S. Krom is niets te koop. Deze zaak is een filiaal waar zij, die iets te stromen of te verven hebben, terecht kunnen. De etalage toont eenige werkstukken, maar deze firma is in TJmuiden en de omgeving zoo goed bekend, dat het heusch niet noodig is te vertellen, dat het een of ander kleedingstuk na een behandeling te hebben ondergaan, als nieuw weer thuis bezorgd wordt. Loendersloot's Warenhuis in de Kennemerlaan is belangrijk verbouw en uitgebreid; Zaterdagmor gen is dit groot groote werk gereed gekomen. In verband daarmede hield de eigenaar, de heer J. M. Heijkoop, een korte toespraak tot de aanwezigen, waaronder zich allen bevonden, die aan de ver bouwing hebben meegewerkt. Dat waren de archi tect de heer Hooseman, de aanneemster de fa. Heere en Zoon en de onderaannemers de heeren Garsten- veld, Mai'tens, Ermshaus, A. van Vrede en Maas, Bloemendaal, die resp. zorgden voor het schilders- werk, het stucadoorswerk, het loodgieterswerk. de electrische installatie en de centrale verwarming. Men kent den vroegeren winkel niet meer terug, want deze is thans veel grooter geworden. Afdee- lingsgewijs zijn de artikelen overzichtelijk geëtaleerd waardoor het zeer gemakkelijk is, zijn keuze te be palen. De winkel heeft twee verdiepingen, n.l. op den beganen grond en daar beneden. Tot de ..onder- grondsche" afdeeling geeft een breede trap toegang Hier zijn in hoofdzaak de huishoudelijke ax-tikelen geëtaleerd. Een groot lichtraam met direct daglicht zorgt voor goede verlichting van de beneden-vloer sche verdiepixxg. In verband met de heropening is een bijzondere reclame, die duurt tot en met a.s. Vrijdag. Groote belangstelling l»ij de teraarde bestelling van Dokter Van Leeuwen, Honderden vrienden en oud-patiënten brachten een laatsten groet. „Wanneer God iemands leven afsnijdt, gaan onze gedachten terug in dankbare hex-innering naar alles, wat God in dit leven gegeven heeft aan werkkracht, ax-beidsliefde en liefde tot den medemenseh. God heeft in dit opzicht in het leven van dokter Van Leeuwen veel geschonken." Deze woorden sprak ds. A. A. Wildschut Zater dagmiddag in de aula van de Begraafplaats „Wes- terveld". xxadat de baar met het stoffelijk over schot, die geheel schuil ging onder witte lelies en witte seringen, in de aula was geplaatst. Honderden vrienden en oud-patienten van den overledene, tal van collega's wax-en bij deze ont roerende plechtigheid aanwezig. Zij allen voelden zich gedrongen, dezen beminden doode naar zijn laatste rustplaats te vergezellen. Voor degenen, die geen plaats konden krijgen in de aula. was een luidspreker-installatie aange bracht, door middel waarvan zij de plechtigheid buiten kondexx volgen. Onder de aanwezigen zagen wij o.a. de genees kundigen: mevr. Thiel-Bruijel, dr. L. S. Limborgh. Meijer, directeur van den G. G. D. en vertegen woordiger van het Geneeskundig Genootschap ..Kennemerland", R. P. v. d. Veld, geneesheer- directeur van het Anthonius Ziekenhuis, L. J. Biiller. chirurg te Beverwijk, D. J. Boosman, C. H. de Jonge, dr. J. F. Kuijer, J. Mac Daniël, A. W. Oepts, F. Bekker, voorzitter van het Maatschappij Ziekexifonds „IJmuiden" en W. van Haselen, voor zitter van het Roode Kruis, de tandartsen F. Mi- lats en T. D. Biewinga, verder de heeren ir. F. Thiel, directeur van de V. E. M., F. P. Vex-meulen, oud-secretaris der Reedersvereeniging, ds. Joh. Bronsgeest, G. Duijckinck Sander, oud-directeur der Visscherijschool, H. IJ. Visser, oud-x-ijksont- vanger alhier, H. Rutgers exi J. J. Waagxxxeester namens Het Velserbad, W. L. Kuiper, oud-direc teur van Maatschappelijk Hulpbetoon, C. P. J. Maas, administrateur van het Maatschappij Zie kenfonds „IJmuiden", A. ten Broeke, lid van den gemeenteraad, M. Roos, secretaris van „IJmui- den's Bloei", C. Luchsinger, secretax-is vaxi het de partement IJmuiden van „Het Nut", bestuur, hoofd en ondex-wïjzers van de P. W. A. Cort van der Lindenschool en vele anderen. Na de hierboven aangehaalde woorden van ds. Wildschut, gaf de predikant gelegenheid, in dank bare herinnering iets over dokter Van Leeuwen te zeggen. Het eerst voerde daarop dr. L. S. Limborgh M e ij e r het woord, die namens het Geneeskun dig Genootschap „Kennemerland" een laatsten groet van de collega's bracht. „In de laatste maanden waren we met onze gedachten dikwijls bij je. We wisten, hoe moeilijk je het had. Jong en krachtig, altijd opgewekt, werd je plotseling neergeslagen, onherroepelijk. Je vocht voor je leven; je hebt het niet kumien volhouden. We zullen je missen; we zullen je blijven gedenken als een goed medicus." Spreker sprak daarna eenige woorden tot mevr. Van Leeuwexx, die spreker toe- wenschte, dat zij in de opvoeding van de kinde- x*en haar vrede mocht vinden. De heer K. H. T u s e n i u s herinxierde er aan, dat eenige jaren geleden de heer Van Leeuwen bereid was, een functie te aanvaarden in het bestuur der Neutrale Schoolvereeniging. Wij meenden, dat wij hem kerxden, aldus spreker, maar spoedig bleek, dat wij zijn verschillende eigenschappen en capaciteiten nog onderschat hadden. En zoo begrijpen wij, wat hij voor zijn. gezin geweest is. Toen wij eexi voorzitter noodig hadden, was daar maar één man voor en dat was dokter Van Leeuwen. Nauwelijks begonnen, moest hij deze functie neei-leggen. Al deze hoop, deze liefde, deze trouw ligt nu verslagen. Als we weten, wat bestuur en school in hem verliezen, weten we, wat dit vex'lies voor de familie beteekent. Woor den van troost zijn hier moeilijk te vinden. Wij zullen uw man nooit vergeten, sprak de heer Tusenius tot mevrouw Van Leeuwen en besloot daarna met eenige persoonlijke herinneringen. Als laatste spreker voerde dokter Brouwer het woord, die dokter Van Leeuwen gedurende zijn ziekte heeft vervangen, die zeide: „Hij leefde nxee met degenen die verblijd, hij leed mee met lien die bedroefd waren. Niettegenstaande al zijn zorgen voor zijn gezin en voor zichzelf exx voor de toekomst, had hij altijd nog belangstelling voor zij xx patiënten. Spreker schetste de pi'ettige sa menwerking en zeide ten slotte tot mevrouw Van Leeuwen, dat het haar tot troost mag zijn te weten, dat dokter van Leeuwen iemand is ge- [weest, die heel zijn leven gegeven heeft aan zijn patiënten. Hierna werd de baar naar het graf gedragen, dat hoog op een duintop gedolven was. Ds. Wild schut sprak toen de baar ixi de groeve was neer gelaten een gedachtenisrede, waarin hij de laat ste rustplaats, die de overledene zichzelf gekozen had, een symbolische plaats noemde, met in de verte de zee, waarmede de overledene zoo ver trouwd was. De px-edikant besloot de plechtigheid met het „Onze Vader". oud-katholieke kerk. Het Episcopaat der Ned. Oud-Katholieke Kerk heeft tot regeling van zaken en voortgang van werk zaamheden in de door het verscheiden van den secretaris van den Bisschoppelijken Raad, den heer C. A. Mittelbeck, oud-pastoor dezer kerk en oud directeur van de Eerste Nederlandsche te Utrecht, ontstane vacature benoemd den heer G. P. Hoensler te Zaandam. Deze zal fungeeren als waarnemend secretaris, waartoe hij tevens tot lid van genoemden Raad is gekozen. verbouwen kleedkamers. Het R.K. Kerkbestuur alhier heeft het verbou wen van kleedkamers in het R.K. Vereenigings- gebouw aan de Mahustraat opgedragen aan den heer N. Th. Braun te Beverwijk. SANTPOORT verbouwing. Aan W. van Amerongen's Winkelbedrijf n.v. te Amsterdam is vergunning verleend tot het ver bouwen van het perceel Bloemendaalschestraat- weg 139 alhier. Zilveren jubilaris bij Van Gelder Zonen. De heer Alb. Wegman zal Vrijdag 15 November den dag herdenken, dat hij 25 jaar in dienst kwam bij de N.V. Vereen. Papiex-fabrieken der firma Van Gelder Zonen. De heer Wegman was nog geen dertien jaar, toen hij bij de Papierfabriek kwam, waar hij in de elec- tricienswerkplaats te werk werd gesteld en waar hij op het oogenblik nog steeds als een goede kracht werkzaam is, getuige het feit, dat hij meermalen als resex-vewerkbaas dienst doei. Den jubilaris, die zoowel bij superieuren als col lega's goed staat aangeschreven, zal het op zijn jubileumdag zeker niet aan belangstelling ont breken, temeer daar hij ook van vele vereenigingen een actief lid is.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 5