Ifeteetttyde Sieeukahukaudel uv. KeMtehtetfaau 44 - (fcauideu HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND Xrd vertoond, sprak de secretaris van het i\.JJ-^ur een inleidend woord; hij betoogde, bronbescherming noodig is. Ontferming d' 't 7Wakke en weerlooze dier is geen senti- flar een kracht, die o.a. de dierenbescher- J®}® reclasseering in het leven hebben ge- P nierenbescherming is niet iets oppervlak- •^niaar een cultureel, economisch en geeste- li£eiis zette spr. uiteen, op welk terrein de «iaine reeds jarenlang werkzaam is, o.a. met "w van veeauto's enz. Altijd moet men be- 7Pi spreker, dat een mensch zijn nood Maffen maar een dier moet alles geduldig Ln en iijden. Hij had respect voor de leden Id afdeeling Beverwijk om juist m dezen tijd. •Mibescherming ook zeer noodig is. een '.fdeeling op te richten. Hij hoopte, dat zij «ruchtbaar werk zou verrichten I ma werd de film vertoond, die een duidelijk W van het leed en lijden der dieren, m«- van veel liefde voor het dier. De uitslagen van Sans Atout. n. uitslagen van de c.lub-teamwedstrijden Qen de groepen 1 en 2 van de bridgeclub gf Atout" luiden als volgt: I (groep 1): J. BosG. de Boer, J. j Nijman wint met 68 tegen 47 pun- %van 'team 2 (groep 2): de heer en mevr. Linden; J- BlomG. Zoontjes. Tpam 2- mevr. DilTh. Braam; J. KokJ. fvmendaal wint met 72 tegen 52 punten van - a. Habers—K. Heynen; C. Gelder- Team 3:' A. Michel—J. van Leeuwen; J. v. d. -j_A. Tand wint met 56 tegen 31 punten in train 3: R.HoenJ. Commandeur; H. en T.d. Vlugt. ftam 4" J- de Vries—L. Mouton; heer en V;vr. Thomas speelt gelijk met 47 tegen 53 tegen team 4A. RoodzandG. Steen ,r„en. h. van EssenG. Baaihuizen. Team 5: mevr. Braam—Th. Sluitman; heer imevr. van Amstel wint met 48 tegen 34 wten van team 5: dames Steenbergen—Ta lk; de heer en mevr. Admiraal. Clubteam 1 wint met 9—1 van team 2. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden O. S. voor het dier. vfoadering van de Vereeniging tot bescherming van dieren. rdagavond hield de af deeling Beverwijk treken van de Nederlandsche Vereeniging - erming van dieren een ledenvergadering nemer Hotel, waarvoor een bevredigen- Selling bestond. /virzitter. dr. Alb. Vis, sprak hierover zijn fe T?ivredenheid uit. De secretaris, de heer C. s'e^tte de voorgeschiedenis van de tot- ming van de plaatselijke afdeeling uiteen. u;bleek, dat de afdeeling reeds De uitslagen van de onderlinge wedstrijden uiden als volgt: D. KikkeA. Wernke 20 M. RietkerkC. Rietkerk 2—0 A. HoflandA. Peekei 0—2 J. BakkerJ. Hollerand 0—2 J. VerbeekM. Kemoer 0—2 D. van den AltenaarP. C. Bais 0—2 Üipuwe bestuur werd als volgt samenge- Ajb vis. voorzitter; C. E. Guye, secre- M A. de Ruiter, P. A. Vis en mevr. Hen- jiis. 1 ^frpderoent, dat op enkele wijzigingen na afdeeling Velsen is overgenomen, werd Inrierd vastgesteld. werd of de behartiging van het die- 5 nu beter ter hand genomen zal worden 'a* laatste jaren de asylhouder vrijwel alles V1 lu moeten betalen om het in stand te Toegezegd werd, de noodige aandacht te besteden. Sfltde film „Dierenbescherming m de prac- 1, A. Hoogeboom—K. Kee 25 m.p. 2, P. v. Groningen—N. N. 23 m.p. C, Spruit—K. v. d. Wal 21 m.p. J. Broekhuizen—T. Romeyn 20Va m.p. 5, J. Dil—T. van Til 20y2 m.p. De draverijen in het af geloopen seizoen In „De Drafsport", officieel orgaan van den >)nd van Harddraverijvereenigingen in Neder- al, lezen wij over het afgeloopen kortebaanseizoen 'i volgende: Het seizoen 1940 beloofde zeer veel te worden, op 23 Maart de eerste kortebaandraverij wis gehouden kon worden. Door den oorlog seizoen helaas slecht geworden. Het was feds 28 Juli, toen de heer A. Blom uit Bever- sjjs het initiatief nam, toch de 300-meter drave- ;en' te laten doorgaan. Het is aan dezen organi- lior dan ook' grootendeels te danken, dat het lijaarsseizoen nog goed werd. Was het vorige jaar het uitgeloofde bedrag ïruggeloopen van f 19179 tot 9587.59 door den «bgstoestand in het hoogseizoen, dit jaar in totaal slechts f 5222.50 verreden. Ia 1940 zijn tien draverijen gehouden, waarvoor totaal uitgeloofde bedrag meer dan f 1000 was, Sen 19 in 1939. Zes draverijen werden gehouden narvoor het uitgeloofde bedrag beneden de '!0O was. Ook het aantal deelnemende paarden liep als Mg van de tijdsomstandigheden terug. AUouez, die in 1939 te Beverwijk den titel van hapioen van Nederland behaalde, wist ook dit k te Binnenwijzend het kampioenschap te be- -•in. De vosruin won dit jaar f 915, waar mee Ij de eerste plaats van de winnende paarden in- ts.Tit. Het vorige jaar won hij f 1765. fe tweede plaats wordt op eervolle wijze in komen door A Farm Relief n.l. met f 715. Vooral Me laatste draverijen behaalde deze 7-jarige örrie mooie successen. dora Mc. Elwyn, waarmee Jan van Leeuwen te Beverwijk aan de courses deelnam, bezet het lijstje van de winnende paarden de vijfde Mats met een gewonnen bedrag van f 460. Het Verwijksche" paard Douglas H. neemt de 27ste ï-sats in wat een mooi succes is voor deze jonge «ver. De eerste vergadering van „Patrimonium". be afdeeling Beverwijk van „Patrimonium" M een ledenvergadering in één der zalen bij Geref. Kerk. •je voorzitter, de heer C. Slings, opende de ver- Peering op de gebruikelijke wijze en heette de jwezigen op deze eerste vergadering van het ywrseizoen welkom. ..Patrimonium'' kan ook in tijd haar arbeid voortzetten en blijven ijzen op Christus' Koningschap, zei spreker. )r ^en secretaris werd verslag uitgebracht f een vergadering der gewestelijke organi- en van een kadervergadering, waarin de .ercarr>pagne werd uitgestippeld, ünd |?nc*erwerPeni die in dit winterseizoen be- tüllen worden, werden aangegeven: de "w ve gedachte; Thomas a Kempis en lx van St. Aldegonde. Dit laatste onderwerp eerstvolgende vergadering, 11 Januari, Worden. Ook ds. H. Holtrop had de toe- gedaan op een vergadering in Februar' een nader te bepalen onderwerp te syl> heer 1 K^ebed. BEVERWIJKSCIIE DAMCLUB. Wisselvallige liandel op de groentenmarkt. Nog steeds aardbeien. De aanvoeren aan de veilingen beginnen geleide lijk te verminderen. Alleen op Vrijdag en Maan dag is de aanvoer soms nog van beteekenis, maar op de Woensdagveiling is duidelijk te merken da! de winter zijn intrede doet. In de afgeloopen week was de handel voor sommige producten nogal wis selvallig, waarbij enkele producten op eenzelfde prijspeil bleven staan. Voornamelijk van die pro ducten, die nog ruim werden aangevoerd verschil den de prijzen veel. Van de koolsoorten was het o.a. oor boerenkool, waarvoor zeer wisselvallige prij zen werden besteed. In het midden van deze week draaiden er zelfs nog eenige partijen door. De no teeringen varieerden ongeveer van 24 cent per KG. De aanvoer van bloemkool was in de afgeloo pen week beduidend minder, waardoor de prijzen op een behoorlijk peil bleven. Vooral voor eerste soort bestond een levendige belangstelling. Naar soort liepen de prijzen uiteen van 1218 cent per stuk. Ook voor de mindere kwaliteiten waren de prijzen goed. De handel met spruiten had een willig verloop, hoewel aan het einde der vorige week de handel en de prijzen beter waren, dan op de vei lingen van Maandag en Woensdag j.l. In het laatst van de vorige week werden er prijzen betaald van 12—24 cent en op de genoemde dagen 1217 cent per KG. Het aanbod van spinazie was deze week belang rijk minder. Hiervoor worden echter thans hooge prijzen besteed, die naar kwaliteit varieeren van 8—15 cent per KG. Van andijvie is de markt nog ruim voorzien: de kwaliteit van dit product loopt echter sterk uiteen. Doordat de fabrieken veel af namen kon de geheele aanvoer koopers vinden. Naar kwaliteit werd van 1.00—2.80 per 100 stuks en van 25 cent per KG besteed. Sla als glaspro duct wordt bijna niet meer aangevoerd. Voor 1 Vz3 y2 cent per krop ging dit product van de hand. Voor dezen tijd van het jaar is de aanvoer van waspeen en bospeen nog zeer ruim. Voor bos peen bleven de noteeringen naar soort op een peil van 58 cent per bos, terwijl voor waspeen van 36 cent per KG werd besteed. Ook de aanvoer van tomaten verminderde in de afgeloopen week snel, hoewel er nog enkele mooie partijen aan de markt kwamen. Als gevolg van het kleinere aan bod stegen de prijzen, die van 20—36 cent per KG waren. Voor groene en gele kool werden lagere prijzen dan in de vorige week betaald. Voor 2'/2—4% cent Der KG gingen de partijen van de hand. Voor roode ;ool werd van 4—6 cent per KG besteed. De enkele partijtjes raapstelen maakten evenals radijs dezelfde prijzen n.l. van 2VZ3 cent per bos. Onder de soep groenten neemt thans prei een groote plaats in. De prijzen varieerden van 46 cent per KG. De aan voer van knollen was in afgeloopen week eveneens zeer groot. De verschillen in kwaliteit zijn echter zeer groot. Voor eerste soort werden prijzen be steed van 510 cent en voor mindere soorten 24 cent per stuk. Voor selderie en peterselie worden geen hooge prijzen betaald. Voor de goede soorten uien werden ook in de afgeloopen week weer be hoorlijke prijzen betaald. Naar kwaliteit varieer den de prijzen van 3V28 cent per KG. Voor de tweede schorseneerenveiling, die deze week werd gehouden bestond heel weinig belang stelling. Ondanks dat het aanbod niet groot was werden de meeste partijen nog opgehouden: slechts kleine partijen vonden een kooper. Voor eerste soort werd van 1316 cent en voor tweede soort 6 cent per KG betaald. In de fruitafdeeling werden deze week nog aard beien aangevoerd. Enkele partijen peren verander den van eigenaar voor prijzen van 1016 cent per KG. Druiven ging van de hand van 44—55 cent per KG. De eerste voorbode van 1941. Wij ontvingen van de Algemeene Friesche Levensverzekerings Maatschappij een practische weekkalender voor het nieuwe jaar. De aardig uitgevoerde kalender kan nu reeds in gebruik worden genomen, omdat zij loopt van begin No vember tot 1 Januari 1942. GAAT NIET DOOR. De verkoop van handwerken enz. die op Maandag 18 en Dinsdag 19 November in een der zalen bij de Geref. Kerk zou worden ge houden voor leden van deze kerk gaat wegens onvoorziene omstandigheden niet door. De opstelling van de Kennemer- elftallen. „Het eiland der Demonen". Op het eiland Bali ligt aan den voet van een hoogen berg het klein dorp Bedoeloe. De menschen leven daar als eenvoudige boeren, planten en oog sten hun dagelijksch voedsel, de rijst, en vieren feest. Deze argelooze vroolijkheid is echter meer ichijn dan werkelijkheid, want innerlijk zijn deze roolijke goedige natuurmenschen bevreesd voor de natuur-goden en demonen, die zich soms zelfs in een menschelijke gedaante onder de bevolking ertoonen om zegen, doch meestal groot leed over de menschen te brengen. In Bedoeloe woont een oude heks, waarvoor het dorp in voortdurende angst verkeert. Haar zoon Wajan, die voor haar de rijstvelden verzorgt heeft Sari, de dochter van den rijken Lombos lief. Lom- bos is echter niet bereid zij toestemming tot het huwelijk met den zoon van de gehate heks te ver- leenen. Sari en Wajan moeten hun liefde geheim houden en kunnen elkander alleen ontmoeten bij den arbeid op de rijstvelden en bij het dansonder- richt, dat iederen avond wordt gegeven. Plotseling wordt de rijke Lombos door verschil lende ongelukken getrof fen. Bij het hanen-ge- vecht delven al zijn hanen het onderspit en hij verliest daardoor al zijn geld. Hij geeft de schuld van zijn tegenspoed aan Leak, de oude heks en hij beleedigt haar zoon Wajan, die hem goedig zijn hulp aanbied. De ver eeniging van Sari en Wajan lijkt hoopeloozer dan ooit. Een misgeboorte en een zonsverduistering, beide zeer slechte voorteekenen, kondigen nog meer on heil aan. Een groote kindersterfte teitstert het dorp. „De heks is overal de schuld van", roept Lombos en snelt met de verbitterde dorpsbewoners naar den priester om den dood van de oude heks te eischen. De priester raadpleegt de heilige boeken: De Kennemer elftallen zijn als volgt samen gesteld: De KennemersR. C. H. Grapendaal, Rijnders en Balder; v. d. Putten Steeman en Horeman; B. Brethouwer, Luin, Himpers, Semeins en Bleeker. D. W. S. 3Kennemers 2. Zoontjes; de Boer en Van Wijk; Steenbeek, Jonkers, Six; Verbeek, Antonisse, v. d. Waa, Ooyevaar en Duiveman Rex Ver van Bedoeloe, midden in het oerwoud, ligt een heel oude tempel met een bron, waarvan het water een wonderbare uitwerking heeft. Het water an die bron zal Bedoeloe redden. Droomdansen van gewijde meisje zullen de waarheid openbaren. Wajan moet het heilige water halen, als hij ge looft dat zijn moeder geen heks is. Vele gevaren moeten hij en Boedal, de kleine broeder van Sari doorstaan, eer zij met het wonderwater in het dorp terugkeeren, waar de gewijde meisjes haar droom dansen uitvoeren. Door het wonderwater wordt de priester hel derziend; de moeder van Wajan is werkelijk een heks, de booze demon heeft haar gestalte aangeno men, zij heeft alle onheil over Bedoeloe gebracht. Barong, de goede geest, doodt Rangda en op hetzelfde oogenblik valt ook de oude heks leven loos neer. Bij het lijk van de heks verzoenen Lambos en Wajang zich met elkander en thans staat dus niets het geluk van Wajang en Sari in den weg. Tot dank voor de gelukkige redding wordt een groot tempelfeest gevierd en aan de goden worden talrijke offers gebracht. Jenny Jugo in Nanette Ingaand 15 dezer zijn onze kantoren VERPLAATST van KANAALSTRAAT 20 en WIDK AAN ZEEëRWEG 158 naar ONS TELEFOONNUMMER BLIJFT 4645 (2 lijnen). (Adv. Ingez. Med.) vriendentroep vergezelt haar. Mannetjesputters van de markthallen. Gustav vooraan. Zij zullen dat stuk wel eens even uitfluiten. Maar zoover komt het niet. Want George Miller laat Nanette opslui ten in zijn bureau (dat hiervan veel te lijden heeft) en hij laat later ook Alexander daarbin nen. Alexander heeft eerst ook veel te lijden, maar tenslotte komt toch een verzoening enhet stuk oogst een enorm succes. De fluitende mannen zijn zonder aanvoerster niets waard en komen zoo onder den indruk, dat ze vergeten te fluiten. Zoo dat het einde in alle opzichten reden tot tevreden heid en vroolijkheid geeft. Vereeniging van Jonge Oud- Katholieken vergaderde. Woensdagavond hield de Vereeniging van Jonge Oud-Katholieken „D. G. S." een goed bezochte ver gadering in het O. K. Vereenigingsgebouw. Kapelaan A, C. van de Poll, voorzitter, opende deze bijeenkomst, die voornamelijk was gewijd aan besprekingen voor de op 17 November a.s, te Haar lem te houden bondsvergadering. Na behandeling van enkele ingekomen stukken en medede'elingen besprak de voorzitter de dag- indeeling van de Bondsvergadering. Tot afgevaardigde voor deze bijeenkomst werd bij acclamatie kapelaan Van de Poll gekozen. Ter afwisseling hield de voorzitter een praatje ten aanzien van door de O.-K. kerk gevierde hei ligen dagen. Na een pauze, waarin een verloting werd gehou den vond de bespreking van de agenda der Bonds vergadering plaats, waarvan de gewone punten vlug onder den hamer gingen. Als candidaten voor een functie in het bondsbesluit werden door de ergadering als voorzitter pastoor P. J. Jans te Amsterdam en voor de overige vacatures mej. M. C. de Wilde te Gouda en pastoor E. Wijker te Krom menie candidaat gesteld. De belangrijke voorstellen tot organisatie van een oursus voor bestuursleden en de stichting van een fonds voor een eigen Bondshuis hadden groote be langstelling; op de begrooting voor 1941 waren geen aanmerkingen. Een vijftal leden hield vervolgens improvisaties over verschillende onderwerpen, waarbij de heéren J. Wijker over „de Ring" en C. v. d. Plas over „Distributie" voor de wijze, waarop zij hun impro- isaties hielden, luiden bijval oogstten. Kapelaan Van de Poll sloot hierop deze geani meerde vergadering. Supportersvereniging „De Stormvogel". Het bestuur verzoekt ons te melden, dat voor den uitwedstrijd op a.s. Zondag Hermes-D.V.S.— Stormvogels te Schiedam het vertrek is be paald op 10.30 v.m. Zij die dezen wedstrijd willen bijwonen kun nen zich opgeven vóór a.s. Zaterdagavond 6 uur Kanaalstraat 72. Extra crediet voor boeken en leermiddelen. Het hoofd van de openbare school voor U.L.O. te IJmuiden heeft B. en W. medegedeeld, dat door de voortdurende toeneming van het aantal leerlingen een groot tekort is ontstaan aan boeken en andere leermiddelen, welk tekort uit het gewone budget der school niet kan wor den aangevuld. Voor aanschaffing van de be- noodigde boeken en leermiddelen zal een extra crediet noodig zijn van f 4500. De inspecteur van het Lager Onderwijs en Ge deputeerde Staten hebben desgevraagd ver klaard, geen bezwaar tegen deze aanschaffing te hebben. In verband hiermede stellen B. en W. den raad voor, het gevraagde extra-crediet tot ge noemd bedrag toe te staan. Verkoop van gemeentegrond. B. en W. sellen den raad voor, te verkoopen aan het R. K. Kerkbestuur van de Parochie van O. L. V, van Altijddurenden bijstand te Santpoort tegen den prijs van f 4 per M2 een _edeelte ter grootte van ongeveer 816 M2 van iet der gemeente in eigendom toebehoo- rende perceel kadastraal bekend gemeente Velsen sectie F. no. 4773, liggende nabij de R.K. Kerk aan de Frans Netscherlaan aldaar. Drankwet. Bij Burgemeester en wethouders van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van de Ver. voor Facultatieve Lijkverbranding, eigenaren van het Crematorium, te Driehuis (Velsen) om een verlof B voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank in de ontvangstzaal en de bestuurskamer van het perceel Driehuizerkerk- weg no. 138 te Velsen. Vóór 27 November 1940 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk be zwaren bij B. en W. voornoemd inbrengen. PERSONALIA. Onze plaatsgenoot de heer Th. van der Werf is benoemd tot agent van politie in de gemeente Velsen. KRIJGT HEEMSKERK EEN RIOLEERING? Hedenmiddag zijn de raadsleden in conferentie bijeengeroepen ter bespreking van de rioleering- quaestie. NED. HERV. GEMEENTE. Zondag 24 November zullen te Heemskerk de kerkelijke verkiezingen voor de Ned. Herv. Kerk worden gehouden. Van het kiescollege zijn aftredend de heeren P. Jansen en H. Pletting; er is één vacature wegens het overlij den van den heer P. Stammes. De ouderling G. v. d. Outenaar en de diaken P. v. Tuinen zijn aan de beurt van aftreden. UITVOERING ST-JOSEPH-GEZELLEN. A.s. Zondagmiddag zal de tooneelclub der St.-Joseph-Gezellen een opvoering geven van „Ik ben maar 'n paria", een spel in vier bedrijven. Deze uitvoering is alleen toeganke lijk voor de ouders. Des avonds 7 uur wordt een en tweede opvoering gegeven. STORMSCHADE. De storm van de laatste dagen heeft te Heemskerk ook veel schade aangericht. Bij verschillende tuinders moesten het vooral de broeikassen ontgelden. Ook het net van de radio-distributie had veel e leiden. Op vele plaatsen waren de draden ;tukgeslagen; aan den Tolweg is een der pa len bezweken. Het Thalia Theater heeft deze week beslag weten te leggen als primière voor Kennemerland op de nieuwe film der Ufa „Nanette" met Jenny Jugo, Hans Söhnker en Albrecht Schoenhals in de hoofd rollen, terwijl de muziek in deze film van den be kenden Peter Kreuder is. Vooral dank zij de regie van Erich Engel is „Nanette" een film geworden die in haar soort voortreffelijk mag heeten. Deze film is een verrassing en een verheuging, Jenny Jugo speelt met een dynamische uitbundigheid. De korte inhoud is als volgt: De jonge, zeer succesrijke tooneelschrijver Alexander Patou is besloten de mondaine coulissen van zijn leven te veranderen. Hij heeft genoeg van z'n eigen pikante comedies, van amoureuse episoden en enthousiaste vereersters, hij wil eens iets waars en echts beleven. Enhij heeft geluk. Het milieu, waarin hij terecht komt: een kroegje met allerlei bonte figuren, muziek en goedkoope wijn, staat hem aan en speciaal wordt hij getroffen door een schat van 'n meisje, Nanette, die daar haar liedjes zingt. Zij is een prachtig, nieuw type voor zijn comedies. Snel verandert de groote Patou zich in den kleinen onbekenden dichter Peter Parker, die geen geld heeft en zoo hongerig is, dat Nanette zich wel om hem moet bekommeren. Met temperament schakelt zij haar onvermoeiden vereerder Gustav, een athletische arbeider uit de markthallen met een heel klein, maar jaloersch hart, uit en wijdt zich gedreven door sympathie en moederlijke gevoelens, aan den armen Peter Parker. Ze zal zelfs probeeren dezen armen dichter eenig succes te bezorgen. Patou is zeer tevreden en zijn plan, om rondom Nanette, een tooneelstuk te schrijven, wordt prompt uitgevoerd. Peter Parker maakt heimelijk tocht jes naar zijn villa, waar hij, in alle rust en com fort, aan zijn stuk werkt'. Weliswaar ontdekt Gustav dat en er komt een hevige scène met Nanette maar de aanwezigheid van het manuscript en een snel verzonnen leugentje van Peter wei-ken alle twijfel weg. Nanette is enthou siast over de eerste acte van het nieuwe stuk. Dat moet en zal gespeeld worden. Zij zal dat wel eens even opknappen. In 't geheim na tuurlijk, want Peter mag er niets van weten. Zoo komt Nanette, niet zonder moeite, terecht bij George Miller, theaterdirecteur en.... de boe zemvriend van Alexander Patou. Miller bemerkt, dat Nanette een uitgesproken komisch talent bezit. Maar het meisje wil niet ontdekt worden. Peter Parker moet een groot man worden. Zij arrangeert een samenkomst tussehen de beide vrienden. Miller begrijpt niet, hoe Alexander zoo met een onbe dorven meisjesziel durft te spelen. Hij begrijpt even min, hoe het mogelijk is, dat Alexander niet smoorlijk verliefd is op zoo'n aardig meisje. Ten slotte hoort Nanette van Miller, hoe alles in el kaar zit en wie Peter Parker eigenlijk is. Ver drietig en woedend gaat Nanette heen. Ze wil niet eens luisteren naar Alexander's verzekering, dat hij haar toch lief heeft. Het is uit.. Voor goed! Zoo nadert de première van Alexander's nieuwe stuk. Nanette is er ook. Niet alleen. Een groote Het vervoer van appelen. AMSTERDAM, 13 November. Ambtena ren van de afdeeling algemeene controle van den centralen crisis controledienst hebben he denmorgen tal van groentehandelaren be keurd, die appelen vervoerden en niet in het be zit waren van een geldig geleidebiljet of slechts een onvolledig ingevuld geleidebiljet konden toonen. Niet alleen werden deze handelaren bekeurd, doch ook het kwantum appelen, hoe gering ook, hetwelk zij vervoerden, werd in beslag ge nomen. Practisch komt deze regeling er op neer, dat het aan winkeliers slechte is toegestaan ten hoogste 5 K. G. appelen aan den consu ment per keer af te leveren, waarbij dient ver meld, dat alleen de consument dit kwantum zonder geleidebiljet mag vervoeren. Het bleek, dat velen zich aan deze regeling, welke over vloedig bekend was gemaakt, niet stoorden. Teneinde een ieder duidelijk te doen zijn, dat iedere verordening nauwkeurig dient te wor den nageleefd zal tegen iederen overtreder zeer streng worden opgetreden. (A.N.P.) Thalia Aangaan van een grondruiling. Ter verbetering van den Stationsweg bij den voorm. Kerkweg. Reeds meermalen zijn pogingen aangewend om te geraken tot verbetering van den hoek Stations weg voormaligen Kerkweg te Velsen, daar de geringe breedte van den Stationsweg ter plaatse aanleiding geeft tot verkeersongevallen, aldus "schrijven B. en W. aan den gemeenteraad. Met de eigenaresse van de op dien hoek gelegen perceelen, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie H nos. 4153 en 4154 was tot dusver terzake evenwel geen overeenstemming te bereiken, zoodat geen oplos sing kon worden verkregen. Door het gereedkomen van den Parkweg doet zich thans de gelegenheid voor om de gewenschte verbetering te kunnen uit voeren. Een gedeelte van den voormaligen Kerk weg ten westen van voormelde perceelen maakt namelijk geen deel uit van het profiel van den Parkweg, zoodat dit oude weggedeelte voor de ge meente niet meer van belang is. Het is daarom zelfs gewenscht, dit weggedeelte van den nieuwen weg af te scheiden. Aan de eigenaresse van de meergenoemde perceelen, zijnde mevrouw de we duwe J. Vader-van der Ende, te Velsen, is voorge steld, het oude weggedeelte met de daarop staan de vijf oude iepenboomen, kadastraal bekend ge meente Velsen, sectie H no. 4773 en groot onge veer 130 M2. te ruilen tegen gedeelten, ter geza menlijke grootte van ongeveer 70 M2. van de haar in eigendom toebehoorende perceelen langs den Stationsweg, teneinde dezen weg ter plaatse te kun nen verbroeden en een goede aansluiting aan den Parkweg te kunnen verkrijgen. De bestaande hek werken zullen alsdan voor gemeenterekening wor den verplaatst en zoo noodig gedeeltelijk worden vernieuwd. Op deze voorwaarden heeft de eigena resse B. en W. doen wetem, dat zij bereid is de voor gestelde grondruiling aan te gaan. Aangezien de te ruilen strook van bet kadastrale perceel sectie H no. 4773 deel uitmaakt van een openbaren weg, hebben B. en W. op grond van de betreffen de bepalingen der Wegenwet ter openbare kennis gebracht, dat zij voornemens zijn den raad voor te stellen, dit weggedeelte aan het openbare verkeer te onttrekken. Daarbij is aan belangheb benden de gelegenheid geboden, van dit voorstel kennis te nemen en bezwaren bij den raad in te zenden. B .en W. stellen den raad thans voor, het boven bedoelde weggedeelte aan het openbaar verkeer te onttrekken en het, na te hebben verklaard, dat het niet meer voor den openbaren dienst is bestemid. met mevrouw de weduwe Vader, voornoemd, te ruilen, en daartoe te nemen het besluit, hetwelk in concept bij de stukken is gevoegd. Nieuwe straatnamen in Santpoort. B. en W. stellen den gemeenteraad voor, aan de nieuwe wegen ten Zuiden van den Kruidber- gerweg en ten Oosten van den Kerkweg de na men te geven van Hyacintenstraat en Iris- senstraat. Voorts stellen B. en W. voor, aan den weg ten zuiden van het Burgemeester Rijkenspark den naam te geven van Olga van Götschlaan. Olga von Götsch was de echtgenoote van wijlen den heer J. R. Wüste, den vorigen eigenaar van het landgoed „Spaarnberg". Het Italiaansclie luchtwapen aan het Grieksche front. BELGRADO, 14 November (D.N.B.) De „Vreme" verneemt uit Ljubojno aan het Presba- meer dat het Italiaansche luchtwapen in de tot dusverre geleverde gevechten een belangrijk aan deel heeft gehad. Dank zij zijn superioriteit is het er in geslaagd de concentratie van Grieksche troe pen in hooge mate te verhinderen en tegelijkertijd den toevoer naar die troepen gevoelig te storen. De „Politika" verneemt uit Stanje aan het Pres- ba-meer dat het Italiaansche luchtwapen voort gaat de nieuwe landverbinding tussehen het Groote en het Kleine Presbameer, die voor den toevoer naar de Grieksche fronttroepen van bijzonder be lang is, te bombardeeren. Aan Itaiiaanschen kant functioneert de voorziening der troepen van levens middelen uitstekend. Martinique is paraat. NEW-YORK. 14 Nov. (D.N.B.) Naar hier gemeld wordt, hebben Fransche koloniale amb tenaren op het eiland Martinique verklaard, dat Martinique bereid is zich tegen iedere aan- valspoging van de zijde van den Franschen ex- generaal De Gaulle of Engelsche oorlogsschepen te verdedigen. Na den Duitseh-Franschen wa penstilstand is een Engelsche zeepatrouille van drie lichte kruisers voor het eiland versche nen. Na een waarschuwing heeft de Britsche patrouille zich echter teruggetrokken. Betuigingen van trouw aan maar schalk Pétain. BERN, 14 November (D.N.B.) De Fran sche staatssecretaris voor de koloniën, schout bij-nacht Platon, heeft van den gouverneur- generaal van Madagascar, van dien van 'teiland Réunon en van dien van Fransch Somaliland telegrammen ontvangen, waarin wordt medege deeld, dat naar aanleiding van den Wapenstil standsdag in de genoemde koloniën betoogingen van trouw aan maarschalk Pétain hebben plaats gevonden. HAARLEM, 14 November. Getrouwd: 14 Nov.: N. J. Meyer en C. van den Anker; R. R. C. Pesch en W. M. van Dant- zig; W. J. van der Ham en A. J. Veltkamp. Bevallen: 13 November: A. M. Oudhof f— Melchior z., S. M. PapelardKolblitsch z., C. B. HoukesVerhappen d., W. M. Joosten— Bronstring d., W. M. TaverneKühne d., J. C. Planting—Kees d., 14 Nov.: J. DijkstraWouda d., L. SmitSchrama z. Ondertrouwd: 14 Nov: J. A. van der Vlugt en C. A. van Velzen. Overleden: 12 Nov.: J. A. PrinsHoogeboom 74 j., Haarlemmerliedestraat.; 13 Nov.: J. w. Schaap 39 j., Hazepaterslaan; A. M. E. Groe- nendaal 83 jaar; Hagestraat; 14 Nov.: J, Tuijn 80 j., Gasthuislaan,

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 5