Voor laitiiöe avonden, ,vtErDAG 16 NOVEMBER' 1940 asch leger bericht: Luchtwapen brengt drie Engelsche schepen tot zinken. Bijzonderheden over den aanval op Coventry. tj, 15 November (D.N.B.) Het opper- n 'ap weermacht maakt bekend sterke belemmering door hevige n ondernam het luchtwapen ook op 14 zijn stelselmatige verkennings- nn son kilometer ten wc 'eTvluchten. Op 5G0 kilometer ten westen 1 uriand vernietigde een zwaar gevechts- J n\i een Britsch koopvaardijschip van 5000 twee bommen, die midscheeps en :'J achterschip troffen. Het schip geraakte -j on bleef met slagzij liggen. Langs de kust werden twee schepen van 2.000 en !r j aangevallen. Het grootste schip zonk m ontploffing, terwijl het andere schip in 11 fopraakte. Door voltreffers werd voorts in iordeliik deel van de Noordzee een schip nYfloo b.r.t. tot zinken gebracht. Ter van Great-Yarmouth kreeg een Britsche iojager een zwaren bomtreffer, mid- Duikbommenwerpers deden aanval- n liet radiostation van Dover, dat drie vol- S5, van zwaar kaliber kreeg, r den loop van den dag ontstonden er on- i n de ongunstige weersgesteldheid boven het Mfll en Zuid-Engeland een reeks zware Meevechten, die voor onze jagers een succes- verloop hadden. Toen het weer beter was «orden kon het luchtwapen in den nacht van Saterdag op Vrijdag als vergelding voor de Xhe aanvallen op München den vijand door erooten aanval op belangrijke bewapenings- ntra in Midden-Engeland een buitengewoon £?ren slag toebrengen. Bijzonder hevig en esvol was daarbij de onafgebroken aanval 'in sterke formaties gevechtsvliegtuigen van de ïraal-veldmaarschalken Kesselring en wrrle op Coventry, waar talrijke motorfabrie- m en groote inrichtingen der industrie van tëatuigonderdeelen alsmede andere voor ^oorlogvoering belangrijke inrichtingen met ^en° van zwaar en het zwaarste lüiber jee bestookt worden, die gewei- verwoestingen aanrichtten. Enorme vfndhaarden, die door groote voorraden grond den gevoed werden en tot de kust van het jinaal zichtbaar waren, voltooiden het vernie lingswerk. wapenbedrijven werden in de Mid- -45 nog een groot aanvullingskamp van het P'sche luchtwapen en een gasfabriek met -=ibare uitwerking aangevallen. In denzelf- 'i nacht werd de vergeldingsaanval op Londen •-Sselmatig voortgezet. Andere aanvalsdoelen aren belangrijke militaire objecten in Zuid- C Midden-Engeland. De vijand probeerde in den nacht van 14 op jj November de rijkshoofdstad met sterke irschten aan te vallen. De voorgenomen groote nival mislukte evenwel op het doortastende op- ;.-sden van de luchtdoelartillerie. Slechts twaalf ügelsche vliegtuigen slaagden erin dientenge- Üe Berlijn te bereiken. Daarvan werden r drie boven de stad zelf en drie andere aan ik rand van de stad door luchtdoelartillerie Ütgeschoten. zes Britsche bombardements- iliegtuigen waren reeds in het westen, kort na jat zij over de kust waren gevlogen door lucht- joelartillerie neergehaald. De vijandelijke bom- n richtten slechts geringe persoonlijke en Rnige materieele schade aan. Op Hamburg en jjiremen alsmede op twee andere plaatsen in '-Duitschland werden eenige bommen ge- torpen. De vijand verloor op 14 November en li den nacht van 14 op 15 November twintig lllegbuigen, waarvan zeven in luchtgevechten, tvaalf door luchdoelartillerie en een door mari- [e-artilleiie. Vijf eigen toestellen zijn niet te- nggekeerd." Vijfhonderd vliegtuigen vielen Coventry aan. Het D,N.B. meldt nader Ver over de 500 gevechtsvliegtuigen, waarvan (Ik ruim duizend kilogram bommen uitwierp, h'oben in den nacht op Vrijdag deelgenomen an de massa-aanvallen vah het Duitsche .ichtwapen op het Britsche bewapeningscen- znm Coventry. Bij elkaar wei. Wi, naar thans tod wordt, ruim 500.000 kiiogram brisant- tantnen en ongeveer 30.000 brandbommen uit worpen. De Duitsche vliegers werden door :sr gunstig weer begunstigd en konden daar- wr hun doelen nauwkeurig onderscheiden en ie bominslagen waarnemen. De uitwerking was ataettend. In korten tijd stonden alle groote a de vele kleine fabrieken in brand en vormden enkele minuten een groote vlammenzee, De vuurschijn was ruim 200 K.M. verder tot het fctiaal toe, zichtbaar. Deze aanval heeft een Sr belangrijkste Engelsche bewapeningscen- ::a vernietigd. Coventry is de stad der vlieg- :ii»motoren-industrie. Hier zetelen de leveran ciers van de groote Engelsche vliegtuigfabrie- hn, die in de eerste plaats vliegtuigmotoren, ïoloronderdeelen en andere belangrijke meta- u deelen voor vliegtuigen vervaardigen. De ge hele stad vormt een opeenstapeling van spe cie fabrieken. Van de groote firma's Arm- itrong, Standard-motors, Daimler, Humber, Hillmans, Bredstone, Hahping e.a. tot de kleine «drijven toe. Al deze ondernemingen zijn in jtn nacht vernield. De Engelsche vliegtuigindus- ra heeft een vernietigenden slag geleden. [Vrijdagavond deelde het D.N.B. in aanvulling op I'd weermachtsbericht nog het volgende over de övallen der Duitsche luchtmacht op Britsche Itóepen mede: Op 14 November vielen Duitsche gevechtsvlieg- die de bijzondere taak hebben de Britsche ;*°®t te bestrijden, wederom een reeks Britsche vwlogs- en andere schepen aan, welke dicht onder «kust trachtten door te varen. Verscheidene «pen werden tot zinken gebracht, andere zoo irnstlg beschadigd dat zij als verloren beschouwd fnnen worden. Een torpedobootjager werd ter jtogte van Great Yarmouth midscheeps getroffen •W een bom van zwaar kaliber, voor Newcastle een stoomschip van 2000 ton getroffen, zoo- «I het in nood geraakte. *oor de Moray Firth werd een schip van 7000 j® getroffen met het gevolg dat het onmiddellijk tons. Elders werd een schip van 5000 ton tot zinken wacht, terwijl in dezelfde omgeving twee schepen 17000 en 5000 ton geraakt werden, zonder dat j6 verdere gevolgen konden worden waargenomen. -5|j schip van 3000 ton kreeg een treffer. •»et inbegrip van de 5000 ton van den Atlantischen waan heeft de Duitsche luchtmacht Donderdag '4 tenminste 17000 ton koopvaardijscheepsruimte »- rÜ?k-en gracht en 27.000 ton benevens een Pedojager ernstig beschadigd. ENGELSCH COMMUNIQUé OVER DEN AANVAL OP LONDEN. is te Londen, naar Reuter meldt, be- vliegers werden krachtig aangevallen door het afweergeschut en daardoor verplicht op groote hoogte te vliegen hetgeen hun het richten zicht baar bemoeilijkte, maar de stad leed zeer aan zienlijke schade. Op vele plaatsen brak brand uit en een bombardement van de geheele stad volgde Men vreest, dat omvangrijke schade is aangericht. Vele gebouwen zijn verwoest". ftaliaansch legerbericht. Uitgebreide actie der Italiaansche luchtmacht in Griekenland. Engelsch slagschip in het Kanaal van Sicilië getroffen. ERGENS IN ITALIë, 15 November Stefani) In zijn weermachtsbericht no. 161 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgende bekend: ,,In Epirus (Griekenland) normale activiteit van patrouilles en artillerie. Onze luchtmacht ondernam tal van herhaalde bombardementen op de militaire doelen van Korfoe Larissa en Augostoli, op de brug der landengte van het Prespa-meer, welke onbegaanbaar werd gemaakt, op artillerie-stellin gen, op het vliegveld Fiorina, waar vijf vliegtuigen op den beganen grond vernield of ernstig beschadigd werden, op de zóne Janina-Kalibaki-Metzovo, den sector van Korcha en de baai van Soeda (eiland Kreta). Tijdens luchtgevechten werden dertien vijandelijke vliegtuigen van verschillende types Blenheim en Potez neergehaald. Twee andere toestellen werden waarschijnlijk neergeschoten. Vier van onze toestellen, die tijdens de gevechten getroffen werden, konden op hun vliegvelden lan den. Een van deze toestellen wordt vermist. In den nacht van 9 op 10 November heeft de duikboot „Caponi" met drie torpedo's een slagschip van het type „Ramillies" getroffen, dat met twee andere vaartuigen' het vliegtuigmoederschip „Illus trious" escorteerde in het Kanaal van Sicilië. De Korvettenkapitein Romeo Romei commandant van de duikboot, heeft waargenomen hoe drie torpedo's het vijandelijk schip in de romp raakten. In Noord-Afrika werden vijandelijke pantser auto's door het vuur van onze snelle colonnes op de vlucht gedreven. Onze luchtformaties bombar deerden verscheidene malen de vlootbasis van Alexandrië, de spoorlijn Mersa-Matroeh, het vlieg veld Birama Smeit, waarbij op den beganen grond eenige vliegtuigen van 't type Blenheim getroffen werden. Een vijandelijke luchtaanval op EI Maktila maakte geen slachtoffers en veroorzaakte geen schade. In Oost-Afrika veroorzaakten vijandelijke lucht aanvallen op Karen, Agordat, Goera, Dïredaoea, Asmara, Assab en het eiland Difnein weinig schade en lichte verliezen onder de inlanders. Volgens later ontvangen gegevens blijkt dat tijdens onze lucht actie tegen Port Soedan, waarvan melding is ge maakt in het weermachtsbericht nr. 141, een vijan delijk schip tot zinken is gebracht. Een vijandelijke luchtaanval in de omgeving van Monopoli (provincie Bari) maakte geen slacht offers en veroorzaakte geen schade. Een tweede aanval op Bari veroorzaakte eenige schade van weinig beteekenis. Er valt een doode te betreuren en een persoon werd gewond". Molotof terug in Moskou. Gelijk met den Duitschen ambassadeur. Het D.N.B. meldt Ü.d. -15-November: De voorzitter van den raad van volkscommissa rissen der Sovjet-Unie en volkscommissaris voor buitenlandsche zaken, Molotof, is met zijn gevolg te middernacht in Moskou aangekomen. Op het perron stond een eerecompagnie opgesteld. Van Sovjet-Russische zijde was voor de plechtige ont vangst van Molotof een groot aantal leidende per soonlijkheden van staat, partij en weermacht ver schenen. Ook de leden van de Duitsche ambassade met aan het hoofd gezant Von Tippels, alsmede de Duitsche militaire attaché, waren op het station aanwezig. Verder waren nog tegenwoordig de am bassadeurs van Italië, Japan en China, de gezanten van Slowakije, Roemenië, Joego-Slavië en Bulga rije, alsmede de zaakgelastigden van Hongarije en Denemarken. Tegelijkertijd zijn de Duitsche ambassadeur, graaf Von der Schulenburg en de leider van de Duitsche economische delegatie, gezant dr. Schnur- re in Moskou aangekomen, waarvan Molotof bij het verlaten van het station hartelijk afscheid nam. Molotof begaf zich van het station onmiddellijk naar het Kremlin. TELEGRAM AAN DEN FüHRER. Molotof heeft bij het verlaten van het Duitsche gebied het volgende telegram aan den Führer ge zonden: „Op het punt het Duitsche gebied te verlaten, verzoek ik u, mijnheer de rijkskanselier, mijn dank te aanvaarden voor de vriendelijke ontvangst, die mij in Duitschland ten deel gevallen is". Aan Von Ribbentrop heeft Molotof het volgende telegram gezonden: „Aanvaard u, mijnheer de rijksminister, mijn oprechten dank voor de gulle, hartelijke ontvangst, die mij en mijn reisgenooten ten deel is gevallen in de dagen van ons verblijf in Duitschland, die zoo rijk aan herinneringen zijn". Sieuw kabinet in Egypte. Koers wordt niet gewijzigd. Het D.N.B. meldt uit Beiroet: Koning Faroek van Egypte heeft reeds Vrijdag een nieuw kabinet gevormd. Premier is thans Hoessein Sirry Pasja, die ook het ministe rie van binnen- en dat van buitenlandsche zaken bezet. De nieuwe minister-president is in 1938 in het kabinet van Mohammed Mahmoed Pasja minister van arbeid geweest en vorig jaar in dat van Ali Maher Pasja minister van financiën. Het nieuwe kabinet ziet er als volgt uit: Minister-president: Hoessein Sirry Pasja, te vens belast met de portefeuilles van binnen- en buitenlandsche zaken. Minister voor de landverdedigingYoenoes Saleh Pasja. Minister voor economische zaken: Salib Sami Bey. Minister van Justitie: Mohammed Hilmi Issa (voorzitter van de monarchistische Itt-ehad partij). Minister van onderwijs: Hoessein Heikel Pasja. Minister van financiën: Abdel Kawi Ahmed. Minister voor de voedselvoorziening: Abdoel Megid Thales. Minister van arbeid: Ahmed Raghis. De minister van gezondheid in het oude ka binet, dr. Ali Ibrahim, een geroemd chirurg en de Wakfs-minister (religieuze stichtingen), Sjeik Abdoel Razak hebben hun portefeuilles behouden. Rede van koning Faroek. Naar Transocean meldt, heeft koning Fa roek van Egypte bij de opening van het parle ment een rede gehouden, waarin nadrukkelijk werd gewezen op Egypte's vaste besluit zijn souvereiniteit te handhaven, maar met geen woord repte van Egypte's bereidheid om te gemoet te komen aan de Engelsche wenschen, die verder gaan dan het Egyptisch-Engelsche verdrag voorschrijft. In de verklaring van den koning, dat Egypte al zijn verdragsverplichtingen tegenover Enge land is nagekomen, zien politieke kringen in Egypte, naar uit Kaïro wordt gemeld, ten volle bevestigd, dat Egypte niet bereid ls meer voor Engeland te doen dan tot dusverre en dat diens volgens alle Engelsche bemoeiingen die laat stelijk door Eden's reis naar Kaïro nog aanzien lijk versterkt berden om Egypte tot deelneming aan den oorlog aan de zijde van Engeland te bewegen, voor en na in Egypte op het he vigste verzet stuiten. In bevoegde Egyptische kringen wordt overigens gezegd dat de politieke lijn van Egypte gehandhaafd blijft. Italiaansche pers over den dood van den premier. Uit Milaan. De Noord-Italiaansche bladen blijven met het geheimzinnige overlijden van den Egyptischen minister-president, zich bezig houden, zoo meldt het D.NJ3. De „Stampa" publiceert een lang artikel van haar correspondent te Beiroet, dat zich uit voerig bezig houdt met de doodsoorzaken. De berichten, die men direct uit de Egyptische hoofdstad kan ontvangen, zijn niet talrijk, al dus schrijft het blad, omdat de Engelsche auto riteiten alles in het werk stellen, om in het buitenland, evenals in het binnenland, den toe stand die het gevolg is van deze sensationeele gebeurtenis te verdoezelen. Men weet slechts dat er in Egypte een werkelijke paniektoestand en terreur heerscht. In Kaïro, in geheel Egypte en in de geheele Arabische wereld is er nauwelijks iemand, die gelooft, dat de minister-président een natuur lijken dood isgestorven. Nog nooit is het voor een land zoo moeilijk geweest zijn onafhanke lijkheid te bewaren en het eigen lot te bepalen als voor Egypte in het huidige oogenblik. In vele steden van het Nabije Oosten spreekt men er openlijk over dat de Egyptjsche premier met opzet door een of ander gif is omgebracht. De „Stampa" maakt in dit verband ook nog melding van de reis van den Engelschen minis ter van oorlog, Eden, naar Egypte. Hem was het, volgens het blad, niet gelukt den premier van meening te doen veranderen. In deze duis tere, tragische affaires vermoedt een ieder de hand van de Intelligence Service. Begrafenis van Sabri Pasja. BEIROET, 15 November (D.N.B.) Naar uit Kaïro wordt gemeld, is Vrijdagochtend het stof felijk overschot van den Egyptischen minister president, Sabri Pasja, begraven. De lijfwacht van koning Faroek hield aan het graf de eere- wacht. Medegedeeld wordt nog dat de openingszitting van het Egyptische parlement, gedurende wel ke Sabri Pasja overleden is, ook werd bijge woond door Emir Abdallah van Transjor- danië. De actie van De Gaulle in West- Afrika. Port-Gentil houdt stand. BERN, 15 November. Havas meldt uit Vichy, dat volgens de laatste uit Gaboen ont vangen berichten Port-Gentil stand houdt te gen alle aanvallen van de troepen van De Gaulle. Op zee verhinderen Britsche strijd krachten iedere verbinding met de buitenwe reld. (DN.B.) No. 17. KRUIS WOORD-PUZZLE. Horizontaal: 1. Strook. 5. Verharde huid. 9. Boodschapper. 12. Werkruimte. 15. Meisjesnaam. 16. Terdege. 18. Firmanaam v. be kende zilverfabriek. 19. Doorgang. Stam Israëls. 21. Hond. 22. Voorzetsel. 24. Voorzetsel, 25. Voegwoord. 27. En anderen. 28. Rivier in Duitsch land. 31. Voorzetsel. 33. Componist. 35. Visch. 37. Hoofddeksel. 38. Bergplaats. 39. Z elf in gèriomene 40. Voertuig. 41. Zoogdier. 43. Bijbelsche naam. 46. Rivier op Sumatra. 47. Deel van een boom. 49. Half. 50. De oudere. 51. Bijwoord. 52. Bijwoord. 54. Riviertje. 56. Weg. 58. Vrachtvoerder. 60. Badplaats. 61. Eerste doode. 63. Zoogdier. 64. Bijenproduct. 65. Plaats in Gelderl. 67. Soldatenverblijf. 69. Inwendig lichaams deel. 70. Slot. Verticaal: 1. Stamhuis der Rus sische tsaren. 2. Rivier in Duitsohl. 3. Tijdperk. 4. Wiskundig getal. 5. Getij. 6. Ernstig. 7. Muziekinstrument. 8. Juist. 9. Hoofddeksel. 10. Lusthof. 11. Korting. 12. Vleeschsoort. 13. Sta-d in Frankrijk. 5tad Coventry is Donderdag aangevallen, aanval kon met den zwaarsten nachtaanval U&deu worden vergeleken. De vijandelijke Kleedingstuk. Tijdsbepaling. Overwegen. Gelijkenis. Dwalen. Zangnoot. Grieksche letter. Afkeuring. Indisch eiland. Rivier in Afrika. Waarschuwer. Wapen. Voedsel. Spil. Geen sterveling. Vervoermiddel. Matras-Vulsel. Tweetal. Rivier in Duitschl. Rivier in Azië. Zijtak van de Elbe. Kleedingstuk. Muzieknoot. Meer in Schotland. Wetering. Dans. Gewicht. Persoonlijk voor naamwoord. OPLOSSING VORIGE OPGAVE. No. 16 INVULRAADSEL T S O K S L E E P T O E S L A G K E L E N P A N G Molotof de Russische volkscommissaris voor Buitenlandsche Zaken, inspecteert de eerewacht ter gelegenheid van zijn bezoek aan Berlijn. t(Foto Weltbild). ZONDAG 17 NOVEMBER 1940. HILVERSUM I, 415 M. Nederlandse!» programma. 8.00 NCRV. 2.00—7.15 VARA. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.10 Schriftlezing en me ditatie. 8.25 Orgelmuziek (opn.). 9.00 Christ gemengd koor ,,J. S. '"Bach", philharmonische kapel Mozart" en solist (opn.) 9,20 Gramofoonmuziek. 9.50 NCRV-orkest en soliste (opn.). 10.00 Evangelische Kerkdienst. Hierna: NCRV- klein koor en -orkest. 12.00 Gramofoonmuziek. 12,30 Gees telijke liederen (opn.). 12.45 Nieuws- en economische be richten A. N. P. 1.00 Revida-sextet (opn.) 1.25 Orgelcon cert (opn.). 1.40 „Een's Christen reize naar de Eeuwigheid in dezen tijd", lezing (gr.pl.). 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 „Medische sportkeuring", lezing. 2.30 Cello en piano. 3.00 Gevarieerd programma. 4.40 Voor de kinderen. .5.10 Sport nieuws A. N. P. 5.15 Wekelijksche gedachtenwisseling A. N. P. 5.30 Esmeralda en-solist. 6.00 Orgelspel en zang. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.00—7.15 Nieuws berichten A. N. P., sluiting. HILVERSUM II, 301,5 M. 8.00 VARA. 8.30 VPRO. 9.30 VARA. 2.00 AVRO. 4.00 NCRV. 5.15—7.15 AVRO. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P., gramofoonmuziek. 8.30 Studiodienst. 9.30 Orgelspel. 10.00 Declamatie. 10.20 VARA- Strijkorkest. 11.00 VARA-kinderkoor „De Merels". 11.30 VAR A-Strijkorkest. 11.00 VARA-kinderkoor „De Merels". 11.30 VARA-orkest. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Esme ralda en solist. 12.451.00 Nieuws- en economische oe- richten A. N. P. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Orgelspel. 2.25 Cyclus „Nederlandsche dichters en prozaschrijvers uit vroeger eeuwen en wij". 2.45 Verkorte opera „Paljas". 3.55 Gramofoonmuziek. 4.00 Gereformeerde Kerkdienst. 5.15 Wekelijksche gedachtenwisseling A. N. P. 5.30 AVRO- Musette-ensemble en soliste. 6.00 Omroeporkest en soliste (opn.). 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.00 —7.15 Nieuwsberichten A. N. P., sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. KRO. 7.00 Berichten, Duitsch. 7.15 Wij beginnen den dag. 7.30 Berichten, Engelsch. 7.45 Gewijde muziek (gr.pl.) Nieuwsberichten A. N. P. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00— 10.15 Berichten, Duitsch. 11.30 Berichten, Engelsch. 11.45 KRO-Groot-Amusementsorkest (opn.) 12.30 Berichten, Duitsch. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.30 Berichten, Engelsch. 1.45 Rococo-octet (opn.). 2.00—2.15 Berichten, Duitsch. 2.30 Be richten, Engelsch. 2.45 KRO-Symphonle-orkest en solist, 3.30 48e Verzoekconcert voor de Duitsche Weermacht. 6.00 KRO-Melodisten (opn.). 6.30 Berichten, Engelsch. 6.45 Gra mofoonmuziek. 7.00—7.15 Nieuwsberichten A. N. P. en sluiting. MAANDAG 18 NOVEMBER 1940. HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsch programma. NCRV. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Gewijlde gramofoonmuziek. (gr.pl.) 8.35 Gramofoonmuziek. 9.20 Viool, pian-o en gra mofoonmuziek. 10.10 Gramofoonmuziek. 10.30 Mor genwijding. 11.00 Christelijke lectuur. 11.30 Celesta ensemble. 12.15 Reportage. 12.45 Nieuws- en econo mische berichten ANP. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.20 Celesta-ensemble. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Zang met pianobegeleiding. 3.00 Voor tuin liefhebbers. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Nieu,ws-, economische en beursberichten ANP. 5.30 Berichten. 5.35 Orgelcon cert. 6,15 Concert (opn.) 6.45 Actueele reportage <yf gramofoonmuziek. 7.00 Economische vragen van den. dag en nieuwsberichten ANP. Hierna: Slui ting. HILVERSUM n, 301.5 M. VARA. 8.00 Nieuwsberichten ANP., gramofoonmuziek. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.35 Pianovoordracht. 11.10 Declamatie. 11.30 Or gelspel. 12.00 Esmeralda. 12.45 Nieuws- en econo mische berichten ANP. 1100 De Ramblers, 1.30 Gra mofoonmuziek. 2.00 Voor de vrouwen. 3.00 Gramo foonmuziek. 4.00 Gramofoonmuziek met toelich ting .4.30 VARA-orkest. 5.00 VPRO: Cyclus „Het gezin in onzen tijd". 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 VARA-orkest. 6.00 „De lichamelijke opvoeding van het Nederlandsche volk" lezing. 6.15 Esmeralda en solist. 6.45 Actueele re portage of gramofoonmuziek. 7.00 Friesch praatje en nieuwsberichten ANP., sluiting. KOOTWIJK 1875 M. KRO. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Wij beginnen den fdag. 7.30 Berichten (Engelsch). 7.45 Gramofoonmu ziek. (8,00 Nieuwsberichten ANP. 9.00 Berichten (Duitsdh). 11.30 Berichten (Engelsch). 11.45 Mu- siquette. 12.00 Berichten. 12.15 Rococo-octet. 12.30 Berichten (Duitsch. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 KRO-Melodisten en solist. (1.30 Berichten (Engelsch). 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Gramofoonmuziek. 2.30 Berichten (Engelsch). 2.45 KRO-Melodisten. In de pauze: Zang met piano begeleiding. 3.30 Berichten (Engelsch). 3.45 KRO- orkest. (4.15 Gramofoonmuziek). 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws-, economische- en beurs berichten ANP. 5.30 Rococo-octet. 6.00 KRO-orkest. 6.30 Berichten (Engelsch). 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Friesch praatje en nieuwsberichten ANP. slui ting. Generaal Sodu, de plaatsvervangende chef van de Italiaansche Weermacht, Is belast met het commando over de troepen, die aan het Grieksche front opereeren (Foto Weltbild) Engelsche luchtaanvallen veroorzaakten geringe schade. De activiteit van Engelsche vliegers was in den nacht van Donderdag op Vrijdag ten gevolge van de gunstige weersgesteldheid grooter dan in de nachten daarvoor. Het afweergeschut was echter ook actief en daardoor zijn aanvallen op grootere plaatsen voorkomen. Een Engelsche bommenwerper heeft de terugreis niet kunnen maken. Al was de schade nergens groot, 2oodat ook geen menschenlevens te betreuren zijn, beloopt 't totaal der beschadigde huizen nog een paar dozijn en is het aantal gewonden nog 17. Van de beschadigde huizen is er echter slechts een geheel vernield en de verwondingen zijn meest al van lichten aard. Aan broeikassen is vrij veel glasschade aangericht. Een spoorweg is licht be schadigd. In Lienden (Gld.) is een geval van tegenwoor digheid van geest te vermelden: een brandbom viel door het dak van een boerderij in een slaap kamer. De bewoner smeet de bom, voor zij ont brand was, met de hand het raam uit. Het pro jectiel ontvlamde op voldoenden afstand van do boerderij om geen schade meer aan te richten. (A.N.P.) Engelsche voorstellen aan Rusland?, Naar te Londen verluidt zou Engeland kort voor de reis van Molotof naar Berlijn aan de Sovjet- regeering te verstaan gegeven hebben dat het be reid is een Engelsch-Russisch non-aggressiepact te sluiten, aldus United Press. Voorts zou Engeland hebben voorgesteld dat het ten eerste niet aan een' oorlog tegen Rusland zou deelnemen, ten tweede niets heeft tegen deelneming van Sovjet-Rusland aan de regeling van den vrede en ten derde zich bereid verklaart de inlijving der Oostzee-staten b(j de Sovjet-Unie de facto te erkennen,

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 7