Von Rïbbentrop en Ciano te Weenen. Duitsch-ltaliaansch-Hongaarsche bijeenkomst begint heden. 0 E N S D AG 20 NOV EMBE K "1940 Het D. N. B. meldt: pe Duitsche minister van Buitenlandsdhe «gker, Von Rtbbentrop is Dinsdag even over 17 uur met een specialen trein uit Salzburg Oo het Westbahrahof in Weenen aangekomen, v"aar hij door den rijksleider en rijksstadhou- .gr te Weenen, Baldur von Schirach, werd ..erwelkomd. Tien minuten later reed de spe ciale trein van den Italiaanschen minister van Buitenlandsche Zaken, graaf Ciano, het sta- tj0n binnen. Graaf Ciano werd door den rijks minister van Buitenlandsche Zaken en den rjj!csstadhouder op de hartelijkste wijze be groet. B§ide stataslieden waren op en voor jjet station en tijdens hun rit door de stad het voorwerp van levendige betoogingen van den kant der bevolking, die in grooten getale was komen kijken. Over het feit, dat ook de Hongaarsche minister president. Teleki, en ce minister van Buitenland se Zaken Csaky, zich naar Weenen hadden begeven üêtrijft de met de Hongaarsche regeering in nauwe «latie staande „Magyarorszag" dat de openbare meening in Hongarije het bezoek aan Weenen met de grootste belangstelling volgt en het resultaat in V01 vertrouwen tegemoet ziet. Zuid-Oost Europa, aldus het blad, staat wederom voor gewichtige dagen. Opnieuw wordt een stap redaan op den weg, die Hongarije definitief aan rijn groote vrienden bindt. Tusschen Hongarije en de as-mogendheden zouden te Weenen opnieuw actueele vraagstukken besproken worden, waarbij ditmaal waarschijnlijk ook vraagstukken vam. algemeen Europeesch belang aan de orde zouden kunren komen. Daarmede zal Hongarije gelegenheid hebben zich k, je schakelen in de nieuwe continentale orde, die gis resultaat van de besprekingen in de afgeloopen veek ontstaan is en den Europeeschen volleen een gezonde ontwikkeling waarborgt. De geniale di plomatie en de rechtvaardigheid, die uit de hou ding der jonge vooruitstrevende mogendhéden met overtuigende kracht straalt, trekt steeds meer vol ken naar het systeem van het driemogendheden- pget, zoo constateert het blad. OPBOUW VAN HET NIEUWE EUROPA SCHRIJDT VOORT. Van semi-officieele zijde wordt uit Berlijn gemeld: De sedert het begin van deze week voortdu rende .talrijke besprekingen met leidende staats lieden van verbonden, resp. bevriende mo gendheden, worden in politieke kringen alhier uitgelegd als een. stellig teeken, dat behalve de militaire vernietiging van Engeland, welker on verbiddelijke voortzetting de Duce nog Maan dag in het licht heeft gesteld, de nieuwe poli tieke opbouw van Europa gestadig en snel voortschrijdt: Ofschoon van bevoegde zijde geenerlei 'informa ties zijn ontvangen omtrent den inhoud der be sprekingen en men ook ten aanzien van de talrijke in het vijandige buitenland opduikende combinaties, welker Zinneloosheid voor een 'deel reeds bij den eersten blik te zien is, geen erkel standpunt be paalt, meent men hier te weten dat het beeld van dit toekomstige Europa in de gevoerde besprekin-, gen een verdere voltooiing heeft ondergaan, resp. nog ondergaat. Dat het particuliere bezoek van koning Boris jan den Führer een belangwekkende demonstratie is van de hartelijke betrekkingen tussdhen Bulga rije en de 'spilmogendheden, behoeft in het bijzon der gezegd te. worden. Het belang van de Maandag gevoerde .besprekingen tusschen den Führer en den rijksminister van Buitenlandsche Zaken eenerzijds en de Spaansche en Italiaansche ministers van Bui tenlandsche Zaken-anderzijds kan aan geen politiek waarnemer ontgaan. Dat de nieuwe gedachtenwis- seling met Italië en Spanje betrekking had op vraagstukken der oorlogspolitiek en der algemeene politiek, welke van actueelen aard zijn, spreekt overigens ook wel van zelf, evenals het feit, dat de geest van een gemeenschappelijken wil tot opbouw, welke de gesprekken kenmerkte, van zelf voort vloeit uit de bekende betrekkingen tusschen de drie groote mogendheden. Met groote belangstelling ziet men in politieke kringen alhier nu de Duitsch-Italiaarsch-Hongaar- sche bijeenkomst van heden in Weenen tegemoet. In politieke kringen alhier verwacht men dat daar bij concrete problemen zullen worden afgehan- 1 deld. De veelvuldigheid dezer politieke bezoeken, zoo zegt men hier, de snelheid, waarmede de eene gedachtenwisseling op de andere volgt, het betrek ken van de meest verschillende partners in dezelfde diplomatieke besprekingen, die alles wordt voltrok ken in een atmosfeer van volkomen rechtsgelijk heid. Er zijn geen ambassadeursconferenties, geen raden van vier, geen commissies, waarin bepaalde mogendheden trachten de andere uit te schakelen. Nog wordt, evenals vroeger, over Europeesc'ne be langen beschikt door diplomaten, die bij de anti poden thuis zijn en welker geografische en histo rische kennis daar verworven werd. In plaats van een hulpelooze etikette is vertrouwen en vaak per soonlijke vriendschap der verschillende staatslieden gekomen. Historische beslissingen worden, niet meer ver traagd door een traag organisme, geremd of tot mislukking gebracht, maar tusschen de groote on derhandelenden afgewogen en-vastgelegd. Op de raadpleging volgt de daad. Men heeft, zoo formu leert de Korrespordenz „Dienst aus Deutschland" dit, aan Duitsche zijde de overtuiging hier te staan tegenover een ontwikkelingsproces, waarvoor de wegen wel gebaand zijn door de overwinning der wapenen, maar dat vervolgens onafhankelijk van de feiten'der macht uit echt inzicht in de onver mijdelijke noodzakelijkheden van een continentaal Europa verder wordt voltrokken. Parade van de Japansche luchtmacht tijdens de feesten te Yokohama ter gelegenheid van het 2600-jarig bestaan van het Japansche Keizerrijk. (Foto Weltbild.) Amerikaansche vliegers op weg naar de Philippijnen. Aanleg van vliegvelden te Manilla. Tegen de 200 Amerikaansche vliegers zijn, naar de „Shanghai Evening Post"- meldt, Sjanghai ^gepasseerd onderweg naar de Philip pijnen. Volgens verslagen van ooggetuigen uit Manilla worden daar talrijke vliegvelden aan gelegd. In kringen, die in nauw contact staan het de Amerikaansche militaire instanties, ziet men in de uitbreiding van de vliegtuigsteun- Punten op de Philippijnen een deel van het En- gelsch-Amerikaansche plan, dat de oprichting tenoudt van een gordel van steunpunten, van de Philippijnen via Borneo en Malakka naar Thailand ter bescherming van Indië en Australië. (D.N.B.) Troepenbewegingen in Ulster. Engclsche munitiebedrijven naar Ierland overgebracht. In een reisrapport in het Italiaansche blad „Gior- nale d'Itaha" wordt verklaard dat reeds maanden lang in Ulster groote troepenbewegingen waar te nemen zijn. Ook worden opvallend veel oorlogs materiaal opgeslagen. Bovendien is men begonnen met den bouw van een groote fabriek voor de ver vaardiging van kanonnen. De chemische oorlogs industrie en andere takken van oorlogsnijverheid zullen eveneens groote fabrieken in Ulster vestigen. Reeds zijn verscheidene munitiefabrieken uit de omgeving van Londen naar Ulster verplaatst Ten slotte zijn de te Belfast gevestigde scheepsbouw- werven vergroot. Al deze militaire en industrieele voorbereidingen worden, naar de correspondent meedeelt, in verband gebracht met het plan van Churchill tot bezetting van Ierland. Dit vermoeden schijnt temeer gegrond, daar den laatsten tijd de aankomst van eskaders bommenwerpers en watervliegtuigen te London derry en Belfast alsmede op verschillende meren in het gebied van Ulster is opgemerkt. EIWITIIOUDEND VEEVOEDER UIT VISCH- AFVAL. OSLO. (E.P.E.) Op de „Algea'-fabrieken te Christiansand werden dezer dagen de proeven betreffende het rendabel maken van visch- afval en ingewanden van visschen beëindigd. Men kan hieruit veevoeren prouceeren, dat 98,5 pet. gemakkelijk verteerbaar eiwit bevat, waardoor men e,n buitengewoon waardevolle bijdrage voor de binnenlandsche voorziening van veevoeder heeft gekregen. Een eerste ver- eLschte is nu een goede organisatie te krijgen voor het verzamelen van dit afval, dat vroeger in zee werd geworpen. De strijd in de Egyptische woestijn. Een vooruit geschoven stelling van de Italiaansche weermacht, gereed voor den aanval. (Foto Weltbild.) Duitsch legerbericht Acht gewapende koopvaardij schepen door Duitsche duik- booten tot zinken gebracht. Wapenfabrieken in Midden- Engeland bestookt. BERLIJN, 19 November (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Een duikboot heeft vier bewapende vijan delijke koopvaardijschepen met 23.880 b.r.t., een andere duikboot eveneens vier bewapende vijandelijke koopvaardijschepen, waaronder twee tankbooten, met 21.340 b.r.t. tot zinkan gebratht. De aanvallen op voor de oorlogvoering be langrijke doelen in Engeland werden in den nacht van 17 op 18 November voortgezet. Buiten Londen waren verscheidene plaatsen aan de Zuidkust van Engeland, waaronder vooral haven- en fabriekscomplexen in Southamp ton, alsmede wapenfabrieken in Midden-En geland het doel van de bomaanvallen. Gevechts vliegtuigen van het Italiaansche vliegercorps deden aanvallen op een stad aan de Oostkust van Engeland en wel met goed gevolg. Bij aanval len "op scheepsdoelen en convooien aan de Brit sche kust gelukte het twee koopvaardijschepen van elk 3000 b.r.t. tot zinken te brengen en drie andere vaartuigen zwaar te beschadigen. Nachtelijke aanvallen van een gering aantal Britsche vliegtuigen op Duitsch gebied bleven zonder succes. Er zijn geen vliegtuigen verloren gegaan". Italiaansch legerbericht. Hardnekkige gevechten in Epirus (Griekenland). Felle aanvallen der Italiaansche luchtmacht. Italianen verhinderen een landingspoging op den Dodecanesos. ERGENS IN ITALIë, 19 November (Stefani) In zijn weermachtsbericht no. 165 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgende bekend: „Aan het front van Epirus (Griekenland) speelden zich gisteren hardnekkige gevechten af zonder dat zich een verplaatsing voordeed van de respectieve linies, behalve in de zóne van Ezeki, welk dorp door den vijand bezet is. Onze luchtformaties deden hevige aanvallen op de vijandelijke stellingen, waarbij ontploffingen ontstonden. Tevens beschoten zij vijande lijke troepenconcentraties met machinegeweren. Drie vijandelijke vliegtuigen werden neerge haald. Een van onze toestellen Is niet terugge keerd. In Noord-Afrika bombardeerde onze lucht macht met bommen van groot en klein kali ber inrichtingen van vliegvelden alsmede in stallaties en barakken van den vijand in de oase van Siwa, waarbij alle doelen getroffen werden en groote schade werd aangericht. Behalve met bommen werden deze doelen ook met mi- trailleurvuur bestookt. Alle Italiaansche toe stellen zijn op him bases teruggekeerd. Vijandelijke vliegtuigen wierpen bommen op Tobroek en Bardia zonder eenig gevolg, alsmede op Solloem, waar drie personen gedood en vijf gewond werden. In den Dodecanesos heeft de vijand geprobeerd zich meester te maken van het eiland Gaidaro. Dank zij het snelle optre den van onze land-, zee- en luchtstrijdkrach ten werd de aanval afgeslagen en trok de vijand zich haastig terug. In Oost-Afrika waren vijandelijke luchtaan vallen te constateeren op Agordat, Corondil, Boena en Gherille. De aanvallen hadden echter geen ernstige gevolgen." De bommen op Monastir. BELGRADO, 19 November. (D.N.B.) Het agentschap Avala deelt medé, dat het onderzoek naar het bombardement van Bitolj (Monastir) van 5 November het vermoeden doet rijzen, dat de bommen van Italiaansche herkomst zijn. Aan de Italiaansche regeering is dienovereenkomstig rap port uitgebracht en tevens verzocht van haar kant een onderzoek in te stellen. De Italiaansche regeering heeft haar leedwezen betuigd over het incident en zich bereid verklaard de schade te vergoeden.' -Op deze wijze is, zoo verklaart Avala, het incident, dank zij de tusschen Joego slavië en Italië bestaande vriendschappelijke be trekkingen als uit de wereld geholpen te be schouwen. In politieke kringen te Rome merkt men op dat het incident van Monastir, waar bommen zijn ge vallen, op minnelijke wijze tusschen Rome er Belgrado geregeld is en geen aanleiding' tot spe culatie kan geven. De begane vergissing, zoo be richt Stefani, is begrijpelijk, aangezien Monastir dicht bij het front in het gebergte ligt. Italië koopt Roemeensche tank schepen. WEENEN, 19 November (Transcontinent Press) De in Rome opgerichte maatschappij voor de Donauscheepvaart heeft eenigen tijd geleden het Roemeensche Donautankschip „Beatrice" gekocht en den naam veranderd in „Principessa Anna". Thans is het Roemeensche sleepschip Telemacu Nou, dat speciaal voor het vervoer van petroleum is gebouwd, .aangekocht. Dit schip is geschikt voor het vervoer over het moeilijke stuk langs de ijzeren poort De Italiaansche maatschappij wil met deze beide tankschepen en nog andere schepen, die zij van plan is te koopen, resp. te huren, het petro- leumvervoer stroomopwaarts tot aan de monding van de Save en op de Save tot aan Vinkovisje ter hand nemen. In Vinkovtsje zal de petroleum in tankwagens worden overgeladen en per trein naar Italië worden vervoerd. Koning Boris terug in zijn land. Onderhoud met den Führer betrof de ordening van Europa. De Bulgaarsche pers publiceert, naar het D.N.B. meldt, het volgende officieele communiqué: „Zijne Majesteit de tsaar is van een particuliere reis naar Duitschland in Bulgarije teruggekeerd. Tijdens deze reis bestond voor hem op 17 Novem ber de mogelijkheid rijkskanselier Adolf Hitler te bezoeken." In politieke kringen te Berlijn wordt vernomen dat de tijdens dit bezoek gevoerde gesprekken betrekking gehad zouden hebben op de politieke nieuwe ordening van Europa, Roemeensche ministerraad bijeen. Antonescu brengt verslag uit over zijn reis naar Rome. Onder voorzitterschap van Antonescu is Dins dag te Boekarest een ministerraad gehouden waarin de minister-president verslag uitbracht over zijn bezoek aan Rome en de resultaten daarvan, aldus meldt het D. N. B. Voorts werd besloten tot bespoediging van de reorganisatie der ministeries. De ministerraad besprak ook de door de aard beving aangerichte schade. Besloten werd dat de openbare gebouwen zullen worden herstéjd uit het fonds, dat het ministerie van verkeei daarvoor beschikbaar gesteld heeft. De huizen van behoeftige particulieren zullen met behulp van de légionnairs worden hersteld Uit de be schikbare middelen. Ambtenaren kunnen voor het herstel hunner huizen tegen een geringe rente credieten opnemen. De minister van justitie, Antonescu, diende een wetsontwerp in dat ten doel heeft, de ge dupeerden te steunen door opschorting van exe cutie, herbouwcredieten en de instelling van verhuurbureaux voor het onderdakbrengen van degenen, die hun oude woning niet kunnen be trekken. Een rede van Henderson. Een D.N.B. bericht uit New-York deelt mede: Naar uit Londen wordt gemeld heeft ambassa deur Sir Neville Henderson in een te Ipswich ge houden rede het accoord van München en de hou ding van wijlen Chamberlain verdedigd door te zeggen: Engeland had toendertijd niet een enkele Spitfire vliegtuig en slechts een of twee Hurricane vliegtuigen voor proefnemingen. Voor de verdedi ging van Londen waren precies zeven stukken mor dern luchtdoelgeschut aanwezig. Naar aanleiding hiervan meldt de „New-York Times" uit Londen dat deze verklaringen in Engel- sche militaire kringen groot opzien hebben veroor zaakt. Noch het ministerie van luchtvaart, noch het ministerie van oorlog hebben zich hierover willen uitlaten. Britsclie ambassadeur bij Wysjinski. Uit Moskou: Naar verluidt is de Britsche am bassadeur te Moskou, Sir Stafford Cripps, Dins dagmiddag door den plaatsvervangenden volks commissaris van buitenlandsche zaken, Wysjinski, ontvangen. Het onderhoud duurde ongeveer een uur. Van den kant der Britsche ambassade werd aan ver tegenwoordigers der neutrale pers medegedeeld dat dit onderhoud betrekking had op „loopende zakelijke aangelegenheden". (D.N.B.) Chautemps naar Amerika. Met Amerikaansch schip uit Lissabon Uit Lissabon verneemt het D.N.B.: Onder de passagiers, die gisteren aan boord van het Noord- Amerikaansche stoomschip „Ëxcambion" uit Lis sabon naar New York zijn vertrokken, bevindt zich ook de vroegere Fransche minister-president Camille Chautemps, die eenige maanden als vluchteling in Portugal verblijf heeft gehouden. Japa in's nieuwe economische structuur. Uiteenzetting van Konoje. Het Japansche persbureau Domei meldt: Pre mier Konoje heeft een rede gehouden voor het verbond tot steun aan het keizerlijk bewind, waar bij vertegenwoordigers van verschillende politieke groepen in het Hoogerhuis aanwezig waren. Hij zeide, dat geen radicale koers gekozen zal wor den bij de ten uitvoerlegging der verschillende plannen voor de vestiging van een nieuwe econo mische structuur. Voorts verzekerde hij dat per soonlijk initiatief en oorspronkelijkheid gerespec teerd zullen worden bij de uitvoering van de plan nen omtrent industrieele productie en expansie, die volstrekt noodzakelijk zijn ter bereiking van een sterke nationale defensie van den staat. De pre mier besloot, met de verklaring dat de regeering alle aandacht zal besteden aan vermijding van stagnatie en stilstand op economsich terrein. CHINEESCH MINISTER TE TOKIO. TOKIO, 19 Nov. (Domei) De minister van financiën van de nationale Chineesche regeering te Nanking, Tsjoe Fohai, die te Tokio vertoeft, ver zekerde de pers vanmiddag dat de financieele structuur van het bewind stevig was en dat het bestuur in de acht maanden van zijn bestaan nog nog geen tekort had opgeleverd. Hij deelde voorts mee dat de functionarissen der Nanking-regeering geen oogenblik verslapten in hun streven naar vestiging van de nieuwe orde in Oost-Aazië. In het tempo, waarin thans gewerkt wordt, volbrengt men in vijf jaar datgene, waarvoor de regeering vroeger tien jaar noodig had. De minister beschreef als het dubbele doel van zijn reis: gedachtewisseling met Japansche instanties en anderen over de Chineesch-Japansche vriend schappelijke samenwerking en het polsen van Japansche financieele kringen over verschillende economische vraagstukken waartegenover de beide volken zich gesteld zien. NED. VROUWEN ELECTRICITEITS- VEREENIGING. In café-restaurant „Lido" te Haarlem hield Dins dagmiddag de afd. Haarlem en Omstreken van de Ned. Vrouwen Electriciteitsvereeniging een bijeen komst, waar mevr. Wilzen-Bruins uit Utrecht sprak over het onderwerp: „Hoe vullen wij onze lange avonden en de komende feestdagen?" Ook in dezen tijd van bommen, bonnen en ge ruchten, zoo begon spr., mogen wij toch het Kerst feest, niet aan ons laten voorbijgaan, dit speciale vredesfeest mogen wij vooral onzen kinderen niet onthouden. Kinderen moeten aangename herinne ringen behouden aan den huiselijken kring en feesten als het Kerstfeest zijn er bijzonder geschikt voor, hun die herinneringen te geven. Het zijn niet zoozeer de mooie of aardige cadeautjes, die je je in later jaren herinnert, de groote waarde van het feest zit in de stemming, de gezindheid. Vier het Kerstfeest, aldus spr., als een schoon feest, niet als een „pretfeest". Het slagen van een feest ligt in het gevoel van saamhoorigheid. Mevr. Wilzen kwam vervolgens op de gezellige avonden in het algemeen. Het tehuis moet zijn een veilige haven, een rustplaats, waar een harmonische sfeer heerscht, het tehuis is als 't ware een „re creatie-oord". In dezen tijd is zulk een rustplaats nog van veel grootere waarde. En het zou waar lijk niet kwaad zijn als wij in onzen tijd eenige gewoonte uit de vroegere dagen in eere herstel den. Wij behoeven van onze gezellige avonden heusch niet altijd kaartavonden te maken. Wij kun nen weer de „cultuur van den gezinsavond" gaan beoefenen door gezelschapsspelletjes, reciteeren, voorlezen, het houden van een korte lezing in eigen kring of voor genoodigden, gevolgd door een ge- dachtenwisseling; het gezamenlijk bekijken van platen, mooie schilderijen of beeldhouwwerken voorstellend. Men leze er de Camera Obscura nog maar eens op na. Of andere boeken uit dien tijd, In gezinnen met kinderen is het van groot belang, dat men regelmaat brengt in wat men voor de ge zelligheid doet. Bijvoorbeeld: Dimsdagavonds yan kinderen hechten aan vaste gewoonten, en traditie, zeven tot acht uur wordt er voorgelezen. Want Mevr. Wilzen wees er verder nog op, hoe men voor kinderen een vervelend karweitje als b.v. kousen stoppen, aangenaam kan maken, door er een vertel- of voorleesuurtje aan te verbinden en vestigde ook de aandacht op het groote belang van het deelnemen aan het gezinsleven niet alleen door de moeder, maar ook door den vader. Na de pauze deelde mevr. Wilzen het een en an der mede over het maken van Kerstversieringen. De toestand te Londen. Indruk van de verwoestingen. Het D.N.B. meldt: Een neutrale reiziger, die uit Londen te Lissabon is aangekomen, heeft aan Portugeesche journalisten een interessant ooggetuige-verslag gegeven over de situatie in Engeland en vooral te Londen. Londen is op weg volkomen verwoest te wor den en deze totale verwoesting is bereikt, als de Duitsche luchtaanvallen nog eenigen tijd voortduren met de huidige hevigheid, zoo ver klaarde deze neutrale waarnemer. De verwoes ting van belangrijke straten en bouwwerken 'is in aanzienlijke mate thans reeds geschied. Het grootste deel van de groote hotels en clubs ligt in asch en puin. Gebouwen en wijken als het Bash House, Westminster, Marble Arch, Brompton Road, Mount Royal Mayfair, enz. zijn geheel of ten deele ver woest. Overal tziet men vernielde dockinstalla- ties en andere inrichtingen, die met de aangren zende pakhuizen in vlammen staan. De uit werking der Duitsche bommen is vernietigend. In Downingstreet zijn de gebouwen no. 11, 12 en 14 volkomen verwoest. Het parlement is zwaar beschadigd. Een groot aantal belangrijke persoonlijkheden heeft den dood gevonden. De uitwerking van het luchtaf weergeschut en de ballonversperring is zeer gering. Deze afweermaatregelen acht men even wel toch noodzakelijk om het moreel der bevol king op peil te houden. In de practijk komt het evenwel nauwelijks voor dat het binnendringen der Duitsche vliegtuigen belet of ook slechts belemmerd wordt. In dit ooggetuigenverslag heet het dan verder: Men kan natuurlijk geen gegevens verstrekken over de buiten Londen aan militaire doelen aangerichte schade, daar men zich te Londen als in een belegerde veste bevindt, De bekend ste vliegvelden zijn verwoest en gelijken op een kraterlandschap. In leidende Londensche kringen beseft men dat de situatie door de voortdurende Duitsche luchtaanvallen en door de versterking van den duikbootoorlog zeer ernstig is. Genoemde ooggetuige vat zijn verslag samen in de woorden: Wat ik met eigen oogen gezien heb, is verschrikkelijk. Het Duitsche strijdver- mogen wordt ondanks de successen van Duitsch land in Engeland nog steeds onderschat. Zoo moet het verderf van de groote metropool tot het bittere einde zijn weg gaan. De Keizer van Japan tijdens de parade to Tokio bij de nationale feesten. (Foto Weltbild.) "PROEBAMMA DONDERDAG 21 NOVEMBER 1910. HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsch programma. AVRO. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P., gramofoonmuziek. 8.30 Orgelspel. 8.50 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Sylvestre-trio. 11.15 Decla matie. 11.35 AVRO-Musette-erisemble en soliste (opn.). 12.15 AVRO-Amusementsorkest. 12.45 Nieuws- en econo mische berichten A. N. P. 1.00 Reportage. 1.15 AVRO- Aeolianorkest. 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Voor de Vrouw. 3.10 Omroeporkest en solist. (Ca. 3.40 Gramofoonmuziek. Ca. 4.25 Causerie „Het eeuwfeest van de speurdersro man"). 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A. N. P. 5.30 AVRO-Amusementsorkest en solist. 6.15 Gramo foonmuziek met toelichting. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.00—7.15 Vragen van den dag en nieuws berichten A. N.. P.( sluiting. HILVERSUM II, 301,5 M. KRO. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.15 Wij beginnen den dag. 8.30 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Geza Kiss en zijn Hongaarsch orkest. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. I.00 Gramofoonmuziek. 1.15 Geza Kiss en zijn Hongaarsch orkest, 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Orgelconcert en zang. 2.45 KRO-Symphonié-orkest en solist. 3.30 Gramofoonmu ziek. 3.45 KRO-Symphonie-orkesi. 4.30 Ziekenpraatje. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 VPRO: Cyclus „Lezen in de Bij bel". 5.15 Nieuws- economische en beursberichten A. N. P. 5.30 Voor de jeugd. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.35 Propa- gpnda-toespraak. 6.45 Actueele reportage of gramofoon muziek. 7.00—7.15 Persoverzicht voor binnen- en bulten-* land en nieuwsberichten A. N. P., sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. NCRV. 7.00 Berichten, Duitsch. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Be richten, Engelsch. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuwsbe richten A. N P. 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Ge wijde muziek (gr.pl.) 9 00 Berichten, Duitsch. 9.15 Gramo foonmuziek. 9.45 Spaarne-sextet en gramofoonmuziek. II.30 Berichten, Engelsch. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00— 12.15 Berichten. 12.30—12.45 Berichten, Duitsch. 12.45—1.00 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.30—1.45 Be richten, Engelsch. 2.00—2.15 Berichten, Duitsch. 2.30—2.45 en 3.30—3.45 Berichten, Engelsch. 4.15 Jac. Stotfer's sextet en gramofoonmuziek. 5.00 Berichten, Duitsch. 5.15 Nieuws- economlsche en beursberichten A. N. P. 5.30 Berichten. 5.35 Jac. Stoffer's sextet en gramofoonmuziek. 6.30 Berichten, Engelsch; 6.45 Gramofoonmuziek. 7.007.15 Persoverzicht voor binnen- en buitenland en nieuwsberichten A, N. P.« sluiting.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3