olie- J DE SPORTHOEK Radio Centrale via Uw eigen toestel! HET MOOISTE DE CENTRALE RADIO DRUKKER IJ SCHMITZ VELSEN-NOORD. Ook voor grote oplagen. (Adv. Ingez. Med.) THALIA THEATER. „Brand op den Oceaan", met Bené Deltgen en Hans Söhnker. Thalia Het Thalia Theater vertoont deze week de Terra ifilm der UFA „Brand op den Oceaan" een opwin dende en romantische avonturenfilm inet René Deltgen. Hans Söhnker en Winnie Markus in de hoofdrollen. De film brengt naast een maximum aan dramatische spanning, welke culmineert in de fantastisch goed opgenomen redding van een diepzeeduiker, prachtige opnamen van een brand, welke op zee woedt. Het verfilmen van zoo'n ramp is een groote prestatie, waarin men overigens ten volle geslaagd is. Het is een interessante indruk wekkende film, die het aanzien alleszins waard is. De korte inhoud is als volgt. Ergens in Zuid-Amerika. aan de kust, zoekt men olie. Eerst op het land, dan als succes uit blijft onder water. Er is al heel wat geld bruikt voor de experi menten en men praat al over stopzetten, als de duiker Tom Finberg eindelijk een asphalt-laat vindt. Enonder asphalt zit meestal olie. McGown ,chef der maatschappij en Pedro de Al- varado, zijn partner, ademen verlicht op. Maar de olie zit toch dieper dan men dacht en er moet een diepzee-duiker aan te pas komen. Nick Dor-r. land, Tom's beste vriend en beroemdste collega, gaat aan het werk. De eene explosie na de andere doet den zeebodem trillen en tenslotte komt er Tom laat aan Nick graag de eer. maar dat zijn -vriend verliefd doet tegen Juana, Pedro's nicht en eigenaresse eener hacienda, kan hij niet uitstaan. En als Juana toont, dat ze Nick's speciale atten ties op prijs stelt, komt het tusschen de beide vrienden tot een botsing. Aanvankelijk verzoenen zij zich weer en spreken af. dat geen vrouw tus schen hun vriendschap zal komen, met het gevolg, dat ze beiden Juana uit den weg gaan. Maar ten slotte besluit Nick toch om te vertrekken. Het afscheid van Juana brengt echter de zaak in een heel ander stadium. Het meisje kan zich niet lan ger inhouden en bekent Nick, dat ze hem niet missen kan. Omdat ze zooveel van hem houdt. En Tom hoort dat, slechts door een dunnen houten want van het tweetal gescheiden Intusschen heeft Pedro bemerkt, dat de beide duikers een geheim bezitten een kostbaar ge heim zelfs. Bij hun onderzoekingen op den zee bodem hebben zij het wrak van een oud goud schip ontdekt. Kapitein Gold. een oud zeeman, heeft het altijd beweerd, dat daar een wrak moest liggen, maar niemand geloofde den ouden dwaas. Totdat Nick en Tom de waarheid van Gold's be weringen vaststellen. Pedro, die altijd gebrek aan geld heeft, omdat jjuana de hacienda weigert te beleenen, eischt het wrak op. Het ligt op zijn olie-gebied. Nick zegt, dat het wrak eigendom van den vinder is. Dan gaat Pedro intrigeeren. Tom, boos en teleurge steld, is verdwenen en Pedro zoekt hem op, ver telt, dat Nick hem. Tom, niet alleen zijn meisje ontstolen heeft, maar dat hij ook alleen de goud schat wil bezitten. Tom en'Pedro maken gemeene zaak, charteren een bergingsschip en varen daar mee midden in het boeienveld der oliezoekers. Men tracht hen tegen te houden. Nick en Tom krijgen een hevige ruzie, maar Tom is halsstar rig en gaat voort met zijn pogingen om het wrak te lichten. De olieleiding raakt defect. Nick gaat' naar beneden om het euvel te herstellen. De zee oppervlakte is met een dikke laag olie bedekt. De niet toerekenbare kapitein Gold laat, bij een schietpartij, een brandende lantaarn in deze olie vallen. Brand op den oceaan! En Nick zit op tien tallen meters diepte. Er ontstaat een paniek. Men tracht vergeefs het vuur te, blusschen. Juana smeekt Tom om Nick te redden. Uit wat zij zegt begrijpt Tom, dat hij een werktuig in Pedro's han den geweest is. Hij doorziet ineens de situatie, geeft bevel het wrak van het goudschip te kap pen. Met bovenmenschelijke inspanning gelukt dat. Door schuimblusschers beschermd gaat Töm naar beneden. Uit water, rook en vuur haalt hij tenslotte Nick weer naar boven.En het einde? Niemand praat meer over olie en goud. Er wordt niet veel meer gesproken. Twee vrienden zijn vrienden gebleven en Tom blijkt tenslotte een goed verliezer te zijn. D R U K K E R IJ SCHMITZ WIJKERSTRAATWEG 79. Voor SCHRIJFMACHINES. (Adv. Ingez. Med.) REX THEATER. Ju-Ju" BUKSEN, EXPANDERS, PISTOLEN, FLUITEN, MESSEN, NOORSE SOKKEN EN WANTEN, SPELEN, (WEDSTRIJD) TAFELTENNIS, VOETBALLEN EN VOETBAL-, HOCKEY-, TURNKLEDING, W I N D J A C KE N, STOOTKOGELS, DISCI, SPEREN, WERPSPELEN, HOCKEYSTICKS. ALLE SPORTEN. WIJKERSTRAATWEG 29, bij de Pont, VELSEN-NOORD - Telef. 3019 Bev.w. (Adv. Ingez. Med.) - AGENDA VOOR BEVERWIJK. VRIJDAG 22 NOVEMBER. Luxor Theater, Breestraat: „Het mysterie van de Mondscheinsonate", 8 uur. ZATERDAG 23 NOVEMBER. Luxor Theater, Breestraat: „Het mysterie van de Mondscheinsonate", 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIBEN. VRIJDAG 22 NOVEMBER. Thealia Theater: „Brand op den Oceaan", 7.30 !üur. Rex Theater: „Ju-Ju", 8 uur.' Bioscoop De Pont": „Sergeant Berry", 8 uur. ZATERDAG 23 NOVEMBER. Thealia Theater: „Brand op den Oceaan", 7.30 JUur. Rex Theater: „Ju-Ju", 8 uur. Bioscoop De Pont": „Sergeant Berry", 8 uur. 'f AGENDA VOOR HAARLEM. VRIJDAG 22 NOVEMBER. Frans Hals Museum. Tentoonstelling „Kunst zij jons doel", 10—4 uur. Rembrandt Theater: Snip en Snap in de Revue: >3Kop op!", 7.30 uur. Frans Hals Theater: „De verboden vrucht", 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Singende Jugend", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Alarm", 2, 6.30 en 8.4j> üur. ZATERDAG 23 NOVEMBER. Stadsschouwburg, Centraal Tooneel: „Hamlet", 2.15 uur. Stadsschouwburg, Het Nederl. Tooneel: „Too- neelspeelster", 7.15 uur. Gem. Concertgebouw: Willie Lewis and his „entertainers". Rembrandt Theater: Snip en Snap in de Revue: „Kop op!", 2 4.30 en 7.30 uur. Frans Hals Museum. Tentoonstelling „Kunst zij ons doel", 104 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Rex De titelrol van deze spannende rolprent is in handen bij Maria Andergast. Albrecht Schönhals als Bernd Geldern en Charlotte Susa als Maria Larsen staan naast haar op het eerste plan. Hieronder volgt de inhoud: Ingenieur Bernd Geldem slaagt erin na een lang verblijf in New-York de opdracht te verkrijgen voor het ontginnen van een groot gebied in Zuid-Ame rika, waarvoor hij zijn plannen in alle details uit gewerkt heeft. Eenige uren voor zijn terugreis naar Europa beleefde hij een avontuur, dat in zijn latei- leven van het grootste belang zou zijn. In een restaurant ontmoet hij een meisje Ju-Ju, dat door een dronken bokser beleedigd wordt. Geldern springt voor haar in de bres en slaat den bokser neer. Geldern ontmoet in deze bar een twijfelachtig type, George Derbrock, die hem aan raadt zoo spoedig moge- gelijk te vertrekken: hij zal de ruzie met den bokser wel in orde brengen. Het blijkt ech ter, dat de bokser dood is. De politie wordt belast met het onderzoek. Niemand kent Geldem, die direct van den doodslag verdacht wordt. Alleen Derbrock weet zijn juisten naam, doch verraadt dezen niet. Ju-Ju volgt Geldern naar zijn hotel om hem te bedanken. Den volgenden dag vertrekt hij naar Europa. Ju-Ju reist hem echter na op een klein vrachtschip. Derbrock wil Geldern naar Europa volgen met het doel een groote som geld van hem af te persen, teneinde niets aan de politie mede te deelen. Hij heeft hiervoor echter geld noodig en ziet dit los te krijgen van zijn vriend Cowler. Deze wil het geld wel geven, indien hij in het zaakje betrokken wordt. Derbrock 'belooft hem te zullen medenemen, doch laat hem op het laatste moment in den steek. In Berlijn wordt Geldern met groot enthousïame ontvangen, ook door een langjarige vriendin Maria Larsen. Zij is een bekende zangeres, doch zeer op pervlakkig en lichtzinnig. Voor zijn vertrek naar Amerika had Geldern reeds met haar willen bre ken. Geldern ontmoet hier nu ook Ju-Ju. Het is haar gelukt een engagement te krijgen- aan een theater, waar zij en Maria moeten samenwerken. Derbrock verschijnt op het tooneel, die nu met Maria samenspant om Geldern en Ju-Ju tegen te werken. Geldern noodigt Derbrock in zijn woning uit om te probeeren van dezen man af te komen. Denzelfden nacht wordt Derbrock in Geldem's wo- nïng vermoord. De grootste moeilijkheden ontstaan j en alle factoren spannen samen om Geldern als moordenaar te beschouwen. Het gelukt Ju-Ju, om bij een ontmoeting met Cowler in den trein uit te visschen, dat Cowler Derbrock gevolgd is en dezen in Gelderns woning vermoord heeft, om zich te wreken op het verraad dat Derbrock pleegde. Ook wordt opgelost, wat des tijds in New-York gebeurd is. Het blijkt, dat Der brock, die aan lager wal was, den bokser ver moord had om daardoor in het bezit te komen van de recette-premie, die hij afgesloten had voor den bokswedstrijd. Na vele wederwaardigheden krijgt Ju-Ju haar groote belooning. Supportersvereeniging „De Storm vogel". Het bestuur van de Supp. Ver. „De Stormvogels" verzoekt ons te melden, dat voor den uitwedstrijd D.F.C.Stormvogels Zondag a.s. te Dordrecht het vertrek is bepaald op 10.30 v.m. Zij die dezen wedstrijd wenschen bij te wonen kunnen zich opgeven vóór a.s. Zaterdagavond 6 uur, Kanaalstraat 72, Nat. Clir. Geheelonthouders Vereeniging. De afdeeling der Nat. Chr. Geheel Onth. Ver eeniging houdt Zaterdag 23 November des middags 4 uur een vergadering in het Ned. Herv. Veteeni- gingsgebouw aan de Kal verstraat. De agenda ver meldt verschillende punten, o.a. een te behandelen onderwerp door den heer G. Voet. Deze zal echter op een der eerstvolgende avondvergaderingen een onderwerp inleiden. Sinterklaasfeest „Jong Geluk". Het Sinterklaasfeest van de stichting „Jong Ge luk" zal worden gevierd op Zaterdag 8 December in het clubgebouw aan den Groeneweg te IJmui- den-Oost. Kinderen, welke in Mei 1940 deelneemster of deelnemer waren en die dit feest willen meevieren, moeten zich hiervoor opgeven op Zaterdag 30 No vember 1940 te half vier in het clubgebouw. Den ouders van de kinderen wordt verzocht, er rekening mede te houden, dat ook Sinterklaas niets meer zonder bonnen koopen kan, zoodat elk kind een brood- of koekbon moet meebrengen. Geslaagd. Bij het te Amsterdam gehouden examen „Vak bekwaamheid voor het kruideniersbedrijf' slaagde onze plaatsgenoot de heer J. P. Kochx, die boven dien te Alkmaar beslag wist te leggen op het Mid denstandsdiploma. Stemming Kiescollege. Bij de gehouden stemming voor het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente IJmuiden-Oost werden alle aftredenden op één na herkozen. In de eene plaats en in twee vacatures werden -gekozen de heeren E. Jongstra, P. v. d. Genugten en R. D. Dol- linga. KERKELIJKE VERKIEZINGEN. Van het college van notabelen der Ned. Herv. gemeente zijn aan de beurt van aftreden de heeren K. H. Rühland en G. van der Zande, van wie de eerstgenoemde zich niet herkiesbaar stelt. Op Zondag 1 December a.s. zal in de consistorie van de Ned. Herv. Kerk de verkiezing van twee notabelen plaats vinden. Voor het kiescollege zal Zondag 24 November a.s. een herstemming plaats hebben tusschen de heeren H. A. Drooger en B. M. Mulder. DRUKKER IJ SCHMITZ TELEFOON 3207 Illustratie- en meer-kleurendruk. (Adv. Ingez. Med.) VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. Het bestuur van de afdeeling Velsen van de Ver eeniging van Hervormde Jongeren deelt mede, dat in de laatste vergadering in de plaats van den heer H. de Noo, die naar elders is vertrokken tot voor zitter is benoemd de heer F. J. F. van der Plas. In de ontstane vacature door deze benoeming is mej. R. van Karsbergen gekozen. SANTPOORT Concert „Soli Deo Gloria". Het R.-K. harmoniecorps „Soli Deo Gloria" geeft Zondag 24 November een avondconcert (a&nvang 7 uur) in het restaurant De Weijman, onder leiding van den heer Jan Groot. Het programma vermeldt voor de pauze: Sam. Vlessing's marsch, Mooi Nederland, ouverture Wa- ria van Andrieu, fantasie over de operette „De klokken van Corneville" van Robert Planquette, de ouverture La Mascotta van Ed. Audran en Sam. Vlessing's marsch Vers l'avenir. Na de pauze voert het onderlinge tooneelclubje van Soli Deo Gloria een een-acter, de klucht „De geheimzinnige brief", op. Van minimum- naar maximum prijzen op de groentemarkt. Alle begin is moeilijk. Het systeem van minimumprijzen aan de veilingen is langzamerhand reeds zoo gewoon ge worden, dat men bijna niet anders weet dan dat 't zoo hoort. Iets geheel nieuws was echter dat deze week de maximumprijzen in werking traden. Als gevolg van dezen maatregel was het verloop van den handel in de afgeloopen week iets onregel matiger. Bovendien gaf de nieuwe bepaling door de onwennigheid van de koopers meermalen stag natie in het veilen, omdat in de meeste gevaHen de knop te vroeg werd ingedrukt. Ook de aan voerders moeten rekening houden met deze bepa ling, daar voor enkele producten o.a. andijvie, knollen enz. het per stuk veilen is vervallen. Deze producten moeten nu per gewicht worden ver kocht. De meeste aanvoerders waren aanvankelijk nog onkundig van de nieuwe maatregelen en uit den aard der zaak vloeiden hieruit op den eersten dag nogal eens moeilijkheden voort. De handel met de producten, die buiten deze regeling vallen, had een normaal verloop. De prijzen vertoonden over het algemeen weinig afwijking bij die van de vorige week. De aan voeren worden geregeld iets minder, maar voor den tijd van het jaar is de keuze nog zeer ruim Het is op het oogenblik moeilijk te bepalen wat het hoofdproduct is. Van de koolsoorten is de markt het ruimst voorzien van boerenkool. Door de milde temperatuur werden hiervoor geen hooge prijzen besteed. De noteeringen varieerden van Vk5 cent per K.G. Zoowel de aanvoer als de kwaliteit van bloemkool was in de afgeloopen week heel wat minder. Voor de beste soorten werd van 1013 cent per stuk betaald en voor de min dere soorten ongeveer van 48 cent. Hoewel van bospeen nog mooie partijen wei-den aangeboden en het aanbod nog steeds aan de vraag kan voldoen blijkt uit alles, dat de aanvoer nu al kleiner wordt. De prijzen varieerden van 511 cent per bos. Voor waspeen stonden de noteeringen op 4—8 ct. per K.G. Spinazie wordt nog vrij ge regeld aangevoerd; voor de goede kwaliteit wer den behoorlijke prijzen betaald, die naar kwaliteit uiteenliepen van 820 cent per K.G. Andijvie is nog een van de weinige, producten, waarvan nog groote partijen aan de markt komen. Nog steeds wordt dit product door de fabrieken gekocht De prijzen lagen tusschen de f 1f 2.60 per 100 stuks en van 2—6 cent. per K.G. In het laatst van de vorige week en op Maandag j.l. werden nog flinke partijen tomaten aangevoerd, die tegen prijzen van 20—35 cent per K.G. werden verkocht. Maandag gingen echter de maximumprijzen in, waardoor geen hoogere prijs meer besteed mocht worden dan 17 cent. per K.G. Ook de spruitenhan- del had in de afgeloopen week een gunstg ver loop. De beste soorten brachten prijzen van 1218 cent per K.G. Grove soorten gingen naar gelang de kwaliteit van 710 cent per K.G. van de hand. Voor gele en roode kool zijn even eens maximumprijzen vastgesteld. Er mocht niet meer besteed worden dan 1' 3.25 Ook voor soep groenten prei, knollen en uien gelden thans verschillende voorschriften wat aanvoer en prijzen betreft. Prei werd verhandeld voor prijzen van 36 cent per K.G. en knollen van 2yz11 cent per stuk. De prijs voor uien is vastgesteld op 4 cent per K.G. Schorséneeren werden naar soort ver kocht voor 614 cent per K.G. Het inzamelen van afval. Overtredingen worden gestraft. Het gemeentebestuur schrijft ons: Gezien de minder gunstige veevoederpositie, waarin ons land door de oorlogsomstandigheden is komen te verkeeren, is het noodzakelijk ge bleken maatregelen te treffen om de voor vee voeder geschikte afvalstoffen zoo intensief en economisch mogelijk in te zamelen en te ver werken. Aangezien naar de meening der regeering het particuliere initiatief alleen op dit gebied geen voldoende waarborgen biedt voor een volledig gebruik van de in huishouding en bedrijf vrij komende afvalstoffen, zijn de volgende voor schriften vastgesteld, welke van kracht wor den op 22 November 1940. Een ieder is verplicht alle te zijner beschik king staande afval van levensmiddelen te be waren. Dit geldt voor: aardappelschillen, groenten- afval, waaronder begrepen groenten, welke op de veilingen de vastgestelde minimumprijzen niet hebben opgebracht, fruitafval, vleesch-, visch- en broodresten en alle andere etensresten, beenderen daaronder begrepen. De bewaring moet geschieden afzonderlijk, zonder vermenging met andere stoffen of voor werpen en behoorlijk afgedekt. Een ieder is verplicht bovengenoemde afval van levensmiddelen ter beschikking te stellen van hem, die van het gemeentebestuur vergun ning tot inzameling heeft ontvangen. De voorwerpen, waarin het afval van le vensmiddelen wordt bewaard, moeten aan den openbaren weg uitgezet worden, zoodra de wa gen, waarmede wordt ingezameld, in de nabij heid is of de komst daarvan door roepen, bellen of op andere wijze wordt aangekondigd. De verplichting tot het bewaren en ter be schikking stellen van afval van levensmidde len, geldt niet ten aanzien van afval van levens middelen die afkomstig zijn van de huishouding van den houder en door dezen bestemd zijn tot voedingsmiddelen voor personen of dieren, die tot zijn huishouding of bedrijf behooren. De verplichting tot het bewaren en ter be schikking stellen van afval van levensmiddelen geldt al evenmin ten aanzien van afval van le vensmiddelen, welke afkomstig zijn van het bedrijf van den houder of derden en door den houder bestemd zijn om te worden gebruikt in zijn huishouding of bedrijf of door hem in de normale uitoefening van zijn bedrijf ver handeld plegen te worden, onder voorwaarde, dat door den houder ten aanzien 'van het afval wordt gehandeld overeenkomstig de daarom trent zoo noodig te geven voorschriften. Ook de cadavers van honden en katten moeten ter beschikking gesteld worden. Dit moet geschieden door die cadavers onver wijld in te leveren bij het Openbaar Slachthuis op werkdagen tusschen 9 en ll uur. Een ieder is verplicht alle te zijner beschik king staande vleeschafval, afval van wild en gevogelte, vischafval, beenderen, ondeugde lijke vleeschwaren en doodgeboren dieren ter beschikking te stellen van het gemeentebe stuur.. De ter beschikkingstelling moet geschie den door inlevering bij het Openbaar Slacht huis op werkdagen tusschen 9 en 11 uur. De verplichting tot het ter beschikking stellen van dierlijke afval geldt niet ten aanzien van afvalstoffen, welke de houder bestemd heeft om te worden gebruikt in zijn bedrijf of door de zen in de normale uitoefening van zijn bedrijf verhandeld plegen te worden, onder voorwaarde, dat door den houder ten aanzien van die afval stoffen wordt gehandeld overeenkomstig de zoo noodig te geven voorschriften. Overtreding der voorschriften wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste f 1000, of hechtenis van ten hoogste 6 maanden. DRUKKER IJ SCHMITZ drukken snel ALLE drukwerken. (Adv. Ingez. Med.) Hoe moet de melk gekookt worden? Wenken van de melkslijfers. De beide Melkslij tersorganisaties verzoeken ons opneming van het volgende: Nu de standaardisatie van melk Zondag a.s. een feit wordt is het van groot belang, dat het publiek er op attent gemaakt wordt hoe de melk nu gekookt moet worden. De melk, welke vroe ger door den slijter van den veehouder ,werd gehaald, brandde vrijwel nimmer aan. Zondag a.s. gaat de melk eerst naar de fabrieken, die door de Algemeene Vereeniging van Melkvoor- ziening zijn aangewezen. In deze fabrieken wordt de melk van een gedeelte vet ontdaan, ge reinigd en gepasteuriseerd en daarna gekoeld op 8 graden Celsius of daar nog onder. Door deze afkoeling wordt de melk wel houdbaarder, maar door de koude temperatuur brandt de melk bij het koken sneller aan dan anders. Bij het koken van de melk treden luchtbelletjes op, wat ont staat door de in de melk aanwezige lucht. Hoe kouder de melk nu is, hoe grooter het aantal luchtbelletjes. Om elk luchtbelletje vormt zich een vliesje, dat vooral bij koude melk zeer taai is. Deze blaasjes hechten zich bij voorkeur aan den wand of bodem van den melkkoker en vooral van geëmailleerde melkkokers. Voorts hechten zij zich vast op oneffenheden en daarom zijn ruwe, beschadigde en onvoldoende schoonge maakte melkkokers of pannen uit' den booze. Een eerste vereischte is, dat de bodem en wanden goed schoon en glad zijn en voor het gebruik de pan of koker vochtig maken. Neem dus altijd een goede pan met dikke bodem, voor het ge bruik omspoelen. Zet daarna de melkkoker eerst op een kleine vlam, roer de melk in het begin goed om en vooral langs bodem en wanden, daar dit het aanzetten voorkomt. Ook in het begin een asbestplaatje onder de pan of koker leggen voorkomt aanbranden. Draai nooit di rect de volle gasvlam onder de melkpan aan, want onmiddellijk brandt de melk dan aan. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden luiden als volgt: A. Wernke—M. Kemper 0—2, P. C. Bais—A. Peekei 20, D. van den OutenaarA. Hofland 1—1, D. Kikke—A. Wentink 2—0, A. Peekei—M. Rietkerk 20. Heden ontvangen: AANPASSING; TRANSFORMATOREN, welke Uw Radio-toestel geschikt maken "voor Centrale Radio ontvangst. Inlichtingen bij de Radio Centrale ROMERKEgKWEG 87, Beverwijk, Telef. J421 en WIJKERSTR.WEG 4», Velsen-N., Tel. 395; (Adv. Ingez. J NIEUWS VAN DE RADIOCENTRALE. De Beverwijksche Radiocentrale heeft thans beschikking gekregen over het nieuwste snufje op het gebied van de radio-centrale. De aanpassing?, transformatoren maken het nu ook mogelijk, £at door het radiotoestel, dat op het oogenblik na 7 zwijgt, ook na dezen tijd via het net van de radio, centrale muziek kan worden ontvangen. De kosten van aanleg zijn zeer gering en behoe. ven voor niemand een bezwaar te zijn om tot as schaffing over te gaan. ST. NICOL. CADEAU is een aansluiting op BEVERWIJK, Romierkerkweg 87, Telef. 3421 VELSEN-N., Wijkerstraatweg 49, Telef. 3959 (Adv. Ingez. Med.) De elftallen voor de wedstrijden van Zondag. De elftallen zijn voor de wedstrijden van Zon- ag a-s. als volgt samengesteld: HilversumKennemers: F. Brethouwer; Rijn. ders en Balder; v. d. Putten, Steeman en Six- v. d. Kolk, v. Luin, Himpers, Horeman en Bleeker'. K.F.C. 2—Kennemers 2: Zoontjes; de Boer en Van Wijk; Steenbeek, Jonkers en De Graaf; Ver beek, Antonissen, v. d. Waa, Ooyevaar en Duive- an. BeverwijkKinheim. Opstelling Beverwijk: v. Roon; de Ruiter en Vessies; Wortman, Grapen- daal en Maenhout; Teeling, Marx, J. Albers, C, Albers en Holman. Kinheim: Daniëls; Kuipers en De Vries; Rama- kers, P. Druyven en Cnossen; Raaymakers, Michel, Verhoofdstad, Versteeg en Kuilenburg. De onderlinge competitie van „Sans Atont". De uitslagen van de wedstrijden voor de onder linge competitie der afdeelingen B en D van de bridgeclub „Sans Atqut" luiden als volgt: Afdeeling B: 1. H. en J. v. d. Vlugt 43 m.p., 2. G. DaalhuizenH. van Essen 39 m.p., 3. K. Kee- W. de Boer 38y2 m.p., 4. De heer en mevrouw Tand 34j/ m.p., 5. J. Kok—J. Bloemendaal 27'/2 m.p., 6. W. G. Kleine—C. Geldermans 26!/2 m.p., 7. Ph. v. Groningen—N.N. 22 m.p., 8. R. Hoen— J. Commandeur 2i m.p. Afdeeling D: 1. Dames Steenbergen—Tabak 44j/2 m.p., 2. Mevr. Braam—Th. Sluitman 44 m.p., 3. De heer en mevr. Van Amstel 41 m.p., 4. J. de Vries—A. Tabak 40J/2 m.p., 5. De heer en mevr. Admiraal 39 m.p., 6. J. Broekhuizen—T. Romijn 31 m.p. De onderlinge wedstrijden hadden het volgende Noord-Zuidlijn: 1. J. Dil—G. Tabak 64 m.p,, 2. A. en C. Hoogeboom 62y2 m.p., 3, K. v. d. Wal—C. Spruit 61 m.p., 4. J. BlomG. Zoontjes 55 m.p„ 5. J. BerleeJ. Nijman 53 V2 m.p., 6. J. Bos—G. de Boer 49 m.p. Oost-Westlijn: 1. Mevr. Dil—Th. Braam 73 m.p., 2. A. MichelJ. v. Leeuwen 68 m.p., 3. L. Mouton— G. C. H. Tabak 59y2 m.p.. 4. Mevr. v. d. Liilden- G. Steenbergen 55 m.p.. 5. De heer en mevr. Tho mas 55 m.p., 6. J. v. d. BergJ. Groot 34y2 m.p. De wedstrijd tusschen de bridgeclubs Santpoort en IJmuiden voor den Kennemerland Bokaal ein digde met een 7—1 overwinning voor IJmtuden. CASTRICUM RAADSVERGADERING. Donderdag kwam de Gemeenteraad van Castri- cum te 2 uur bijeen ter behandeling van enkeie ondergeschikte punten.' Alle raadsleden waren aanwezig. In 10 minuten werd de agenda afgehandeld. Bij de ingekomen stukken bevond zich een door den heer Van Hoeve, directeur der Gasfabriek, uit gezonden correspondentie. De heer Van Hoeve is door de Rijks Brandstoffen commissie aangezocht, zitting in deze commissie te nemen. Op de kennis geving door de commissie aan den burgemeester heeft deze geantwoord, dat de zaak particulier was en de -gemeente niet aanging. De burgemeester schreef aan den heer Van Hoeve, dat het hem verboden is, elders van advies te dienen, resp. gelden uit zulke diensten aan te nemen (aan het lidmaatschap der commissie zijn vacatiegelden ver bonden). De heert Van Hoeve zag gaarne dat de raad in dezen een oordeel uitsprak. De heer Spaansen diende te deze zake een motie in, die door den voorzitter werd ge weigerd: de heer Spaansen had vooraf zijn motie schriftelijk moeten indienen. Overigens wilde de voorzitter de kwestie tot nader order aanhouden, daar hij zelf met het onderzoek niet gereed is. Het voorstel tot wijziging en aanvulling der bouwverordening werd aangenomen. Vastgesteld werd een besluit inzake inzameling, van afval van levensmiddelen enz.. Inzake belastingreclames wees de voorzitter ge heime zitting voorloopig af, daar hij de kwestie nog niet voldoende bezien had. Hiermede werd de raadszitting besloten. DRUKKERIJ SCHMITZ I., voor Verloving-, Ondertrouw- en Geboortekaarten. (Adv. Ingez. Med.) Voetbal V. F. C.-tSTORMVOGELS Stormvogels vertrekt met: Kraak, Haak, Schipper, Jacobs, Tol, Gerrits, Van Pel, Verdam, Schoorl, Krab, Opbergen. V. S. V.—BLAUW WIT De V. S. V.'ers komen als volgt uit: Michel, v. d. Gevel, Voet, Poulus, De Vries, Van Osch, k Döring, y. d. Kuyl, v. d. Lugt, Balvers, Starlü J

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2