Bonnen die thans geldig zijn De rede van den Rijkscommissaris. HEEMSKERK "1 (Vervolg van pag. 1.) Gemeenschapsgevoel van een volk. Ziet gij, daaruit vloeit dan dit gemeenschaps gevoel van een volk voort, dit is de belevenis die wij thans in Duistchland hebben. Ik zag dit op dat ook gij, Nederlanders, deze belevenis zult krijgen. Het is bij ons niet zoo, dat wij de goede recepten die wij hebben, alleen voor ons zelf willen houden. Tegenover u in ieder geval niet. Tegenover geven wij de beste recepten rustig, want wij wenschen dat ook gij een zeer hecht aaneengesmeed gemeenschapsvolk zult worden, waarbij de eer van den arbeid en ook de eer van het bloed op den voorgrond zal staan. Wij, het Duitsche volk, hebben ons hervonden. Wij willen nooit meer iets als het internationa lisme. Wij hebben 1914 beleefd en 1918. Niemand is voor ons opgestaan, toen na valsche voorspie gelingen het dictaat van Versailles werd gesloten en alles wat vroeger gesproken had over wereld verbroedering, heeft zich op ons geworpen. Wij waren uitgeleverd, wij stonden aan den rand van den afgrond en toen heeft God ons een man ge geven, zij het ook den grootsten, die ons Duitsche volk ook ter wereld heeft gebracht, onze Führer Adolf Hitler. Toen hebben wij geleerd dat het belangrijkste het volle is en de gemeenschap van het volk. Wij blijven niet in de gemeenschap staan. Wij weten dat deze gemeenschap is ontsproten uit gemeen schappelijk bloed en wij weten dat dit bloed een nog grootere ruimte vult, dat is de ruimte der Germaansche volkeren. En wij voelen de bijzon dere verantwoordelijkheid voor deze volkeren van Germaansch bloed. Wij willen onze ervarin gen niet voor ons zelf houden. Of gij er gebruik van wilt maken is uw zaak, maar wij willen, wat wij aan ervaring verwor ven hebben, u ter beschikking stellen, daar wij niet willen dat ook gij dezen bitteren weg moet gaan en daar wij wenschen, dat gij deel zult heb ben aan deze groote inzichten, die wij in den bit- tersten strijd hebben verworven. Daarom zeg ik u: ook voor u geldt de eer van het bloed en de eer van den arbeid. Nooit meer toegeven. Ik beken volkomen openlijk, dat wat wij u vooreerst brengen, beperkingen zijn. Het is vol komen juist, dat gij vroeger voor September 1939 en ook voor Mei 1940 uiterlijk beter hebt geleefd. Maar gij weet ook, dat wij om ons bestaan strij den en daarom mag ons de duur van dezen strijd niet afschrikken. Wij stellen ons er daarom op in, dat deze oorlog nog jarenlang kan duren, maar wij zullen nooit meer toegeven. De geschiedenis heeft ons slechts eenmaal zwak gezien in 1918, daarom schakelen wij ons thans om op deze levens houding, opdat wij volhouden, hoelang de oorlog ook moge duren. Dat heeft tengevolge dat wij juist u, den ai'beiders, niet datgene kunnen bren gen, wat wij willen, maar dat wij zeggen moeten: deze lotsgemeenschap begint met beperkingen. Wanneer gij terugdenkt aan de jaren 1917 en 3918, zult gij constateeren, dat gij toen onder nog veel moeilijker omstandigheden hebt geleefd dan thans en toen waart gij niet betrokken in deze groote gebeurtenis. Gij hebt toen den tijd doorstaan en ik geloof dat de nuchtere nadenkende Neder lander zich in zijn houding niet door deze uiter lijkheden zal laten beïnvloeden. Gij kunt er echter verzekerd van zijn, dat gij op geen enkele wijze slechter zult leven dan het Duitsche volk, dat het op zich neemt te strijden voor een betere toekomst. Het gaat erom, of de 85 millioen Duitschers in de toekomst kunnen leven en niet afhankelijk zijn van de willekeur van anderen. Wanneer in dezen strijd, om het be staan het lot zich ook tot u gewend heeft, moet gij dit voor oogen houden: het gaat hier om het bestaan van een volk van 85 millioen menschen die natuurlijk niet zullen ondergaan in dezen strijd omdat de Nederlanders niet betrokken wil len worden in de wereldgeschiedenis. Dat kunt gij van ons niet verwachten. Dat gij dit lot, dat deze 85 millioen Duitsche menschen voor zich bevechten, kameraadschappe lijk zult deelen, dat verklaar ik en dat is ook de opdracht, die ik van den Führer gekregen heb. Wij hebben hier uitstekende menschen gevon den, die van Germaansch bloed zijn. Zij zijn thans in hun leidende lagen voor een deel tegen ons en voor Engeland. Dat staat hiermede in ver band, dat gij een groot koloniaal rijk hebt, dat gij zelf met uw negen millioen niet kunt vei'dedi- gen en voor welks verdediging gij meende u te moeten verlaten op de Engelsche vloot. Maai' het volle is een Gei-maansch volk en daarop letten wij. Waar het gaat om de belangen van het Duit sche Rijk, moet ik hard blijven en daar moogt gij ook in de toekomst mij geen verwijten voor maken. Het is echter opdracht van den Führer, zorg te dragen voor het Nederlandsche volle efi daannede is alles gezegd. Een opdi'acht van den Führer is voor ons het hoogste gebod. Maar deze zelf is voor ons ook een hartewensch. Wij willen de groote lotsgemeenschap der Germaansche vol- kex-en opbouwen, opdat onze kinderen eenmaal ge lukkig zullen kunnen leven. Het is volkomen verre van mij, politieke pro paganda te maken. Welk politiek besluit gij neemt, is uw eigen aangelegenheid. Toestanden die den lOden Mei konden doen ontstaan, zullen wij niet dulden. Hoe gij overigens handelt, is uw zaak. Wat wij willen is u een levend vooi'beeld geven - van de gemeenschap van een volk. Dat een deel van het Nederlandsche volle niet begi'ijpt waarom het gaat, moge de tijd goedmaken. Een ding kunnen wij echter niet vei'geten en dat is dat de Führer in uw Nedex-landsche dagbladen is bespot. Dat heeft ons pijn gedaan en dat kunnen wij niet dul den, want wij staan in voor onzen Führer. Gij zelf echter hebt niet kunnen inzien wat voor een man onze Führer is en ik heb daarom besloten een brochure te' laten samenstellen, waax-in de Führer is afgebeeld. Gij ziet hoe de Führer wei'kelijk is. Ik wil alleen een beeld geven van den mensch, dezen oneindig goeden en grooten, maar wanneer dat noodig is, ook hai'den mensch. Dat is onze Führer. Wanneer gij dezen beelden verstaat, zult gij ons verstaan en dan zult gij het huidige Duitschland begrijpen. Dat wilde ik bij deze gelegenheid zeggen en ik begroet u door uitdrukking te geven aan den wensch, dat dit huis voor hen, die de eer van den arbeid en van het bloed kennen, een gebouw zal zijn, waar zij steeds raad en hulp kunnen vinden. Ik begroet u met den wensch, dat het wex'k, dat gij geschapen hebt, een bouwsteen zal zijn voor de kameraadschap, die voortvloeit uit de lotsge meenschap van de eer van het bloed en de eer van den arbeid. Met deze woorden besloot de Rijkscommissaris zijn rede. Op den tweeden dag van zijn bezoek aan Zuid- Limburg bezocht de Rijkscommissaris Duitsche scholen in Spekholzerheide, Heerlerheide en Hoensbroek, waar hij de klassen binnen ging en zich met de kindei-en onderhield. Tot slot bezocht hij met zijn begeleiding het „Deutsche Heim" in Hoensbroek. Wat onze clubs presteerden. Spannende wedstrijd tusschen Beverwijk en Kinheim. De gi'ootste verrassing van Zoixdag was wel he: fraaie resultaat van Kennemers om tegen het sterke Hilversum een overwinning te behalen. Met 21 voorspx-ong keerden de Kennemers uit Hilvex-sum terug. Door het gelijke spel van R.C.H. zijn de roodzwarten weer wat meer uit de ge vaarlijke zone geraakt. De derby aan den „dijk" leverde na een span- nenden en fraaien strijd een 22 gelijk spel op. Een x-esultaat dat de verhouding heel goed weer- geeft. Was de strijd tusschen Beverwijk en Kinheim fair bij V.V.B.V.V.E. was het anders gesteld. 15 minuten voor het einde toen V.V.B. een 41 voor sprong had staakte de scheidsrechter den strijd wegens het optreden van V.V.E. en aanhang. A.D.O. verloor in Heemskerk met 20 van Half weg. De reserves van de Roodzwarten verloi'en met 5—3. Beverwijk—Kinheim (2—2) M41KT EEKICITEN EIER- EN BOTERMARKT ALKMAAR. Aanvoer: 2225 kippeneieren. Prijs groothandel f 1,07 per kilo. Handel matip. Aanvoer 27 pond boter. Prijs 11,15. In een spannenden en goeden wedstrijd hebben Beverwijk en Kinheim de punten verdeeld. Een uitslag, die de vei'houding zeer goed weergeeft. Voor beide elftallen heeft echter dit gelijke spel aan een zijden draadje gehangen, want met iets meer geluk aan beide kanten had zoowel Kinheim als Beverwijk de overwinning kunnen behalen. De wedstrijd is van het begin tot het einde zeer spannend geweest. Iedere minuut in de tweede helft steeg de spanning zoowel in als buiten het veld. Eén minuut voor tijd toen het summum aan ;panning bereikt was kreeg Beverwijk even buiten het strafschopgebied een vrijen trap te nemen. De stand was toen al gelijk. Maenhout plaatste zich achter het leder en juist toen de bal naar het doel suisde floot de scheidsrechter het einde, terwijl op hetzelfde moment doelman Daniels lijdelijk moest toezien hoe de bal over hem heen in het net belandde. Beverwijk juichte, maar te vroeg, want de scheidsi'echter kende het doelpunt niet toe, omdat het een onderdeel van een seconde na het einde werd gescoord. Dit was het slot van een goeden, spannenden en vooral emotioneelen wed strijd, die het groote aantal toeschouwers van het begin tot het einde heeft geboeid. De rood witten hadden x-eeds bijna in de eerste minuut succes toen Daniels den bal uit zijn handen liet vallen. Dat was niet het eenige zwokke moment in de ■erdediging en van Daniels. Ook in de achter hoede van Bevex-wijk klopte het in het begin niet. Bij de Velsenaren waren het eenige misvex-standen en bij de roodwitten het slechte wegwerken. Kin- heim's aanvallen waren gevaai'lijk, dooi-dat zij over de vleugels geleid werden, terwijl de handige Ver hoofdstad op de midden voorplaats De Ruiter han den vol werk gaf. Tweemaal achtex-een kon Van Roon ter nauwernood een doelpuxxt voorkomen. Na ongeveer tien minuten bezorgde een misverstand tusschen Van Roon en Maenhout Vei-hoofdstad een niet te missen kans (01). Het antwoord van Maen hout was fel maar kort. Eenige corners en een vrije trap, dien Maenhout inkogelde. Daniels stopte het schot uitstekend. Het offensief werd wel met een doelpunt afgesloten, maar aan dexx anderen kant. Opnieuw was het Verhoofdstad, die doelpuntte (02). De Kinheimaan vallen droegen een gevaai' lijk karakter. De middenlinie stuwde de voorhoede goed op. Maar nu vond Velsen-Noord een verdedi ging tegenover zich, die zich langzamerhand yan de „kinderziekte" had bevrijd. Wel kon Beverwijk het spel weer verplaatsen., doch van de voorhoede ging weinig kracht uit. De gebroedei's Albers hadden van plaats gewisseld, maar dit was lang geem verbetering. Van het bin- nentrio was het alleen Marx, die met verre trappen Teeling en Holman aan het werk zette. Beide vleu gelspelers genoten eqhter niet veel vrijheid, waar door hun niet veel kans geboden wei'd. En ondanks dat doelman Daniëls enkele steken liet vallen kwamen er geen doelpunten. Temeer daar de mid denlinie met spil Druyven«aan het hoofd ook haar verdedigende taak uitstekend begreep. Ook een omzetting in de voorhoede Teeling van de i'echtsbuiten- naar de rechtsbinnenplaats bracht niet het zoozeer gewenschteresultaat. Alle pogingen van Maenhout c.s. faalden, zoodat de spannende eerste helft met 20 voorsprong voor Kinheim werd afgesloten. In de tweede helft heeft Beverwijk goed gezien om direct alles op den aanval te concentreei'en. De bezoekers leken door de ontstuimigheid wel even geïntimideerd en er was reden ook voor. Teeling schoot reeds in de eerste minuut tegen den paal en daarna was het Beverwijk, dat het beste van het spel hield. Beverwijk drong Kinheim geheel in de verdedi ging. De opeenhooping van spelers voor 't doel ver oorzaakte soms de gekste situaties, maar hoe het ook zij Kinheim hield stand. Maenhout was de eenige die af en toe Daniëls op proef stelde. In de Beverwijksche vooi'hoede was nu J. Albers weer de aanvalsleider en dit bleek een kleine verbetering. Kinheim speelde met drie man in de voorhoede, waarvan Verhoofdstad een vooruitgeschoven positie innam. Door het opdringen kx'eeg deze speler nog wel eens een kans, maar ook deze gingen verlox-en. Bij een corner beging Cnossen een lichte over treding, die de scheidsrechter sti'afte met een penalty. Onhoudbaar schoot C. Albers in (12). Slechts even waren nu weer de rollen omgekeerd, maar nu toonde Van Roon wat hij in zijn mars had. Opnieuw namen de roodwitten het initiatief over en bouwden aanval op aanval op. Ruim 10 minuten voor het einde scoorde Maenhout na on voldoende wegwex'ken der verdediging den gelijk maker (22). Fel streden beide elftallen nu om het winnende doelpunt. De spanning steeg bij de minuut. Het einde van dezen wedstrijd tusschen twee gelijk waardige elftallen kwam op de reeds omschreven wijze. V. V. B.-V. V. E. (4-1) 15 minuten voor het einde gestaakt. In het eei'ste kwartier had de thuisclub een lichte veldmeei'derheid. Het tempo was iets hooger dan dat van haar gasten. Het vooi'hoedespel was echter te weinig ingesteld op samenspel, waardoor het bij individueele pogingen bleef. Ook de af werking dqzer aanvallen werd verwaai-loosd. In het tweede kwartier gaan de partijen gelijk op. De laatste tien minuten voor rust tx-eedt V.V.E. weer op den voorgrond. V.V.B.'s spel is daartegen over destructief, terwijl Olivier op meestex'lijke wijze enkele schoten op zijn doel afwerkt. De V.V.B.-uitvallen wox'den gevaai'lijk, mede door- dat de middenlinie en de verdediging van V.V.E. naar voren komen. Een dezer V.V.B.-aanvallen heeft succes, als Spruit een pass naar v. d. Wal •eft, die op fraaie wijze doelpunt. Rost 1 Direct na rust krijgen de Wijk aan Zeeëi's een strafschop te némen wegens een overtreding van één der backs in het beruchte gebied, die wordt genomen door de Winter en onhoudbaar voor Olivier woi'dt ingezet (11). V.V.B. reageert onmiddellijk. De middenlinie trekt mee ten aanval, het tempo wordt opgevoerd daardoor weten V.V.B'ers binnen 'n kwartier den stand op 41 te brengen. Eerst is het W. Bakker, die op fraaie wijze de verdediging verschalkt, daarna doelpunt Morlang door een kopbal uit een corner en tenslotte geeft v. d. Wal, in vrije positie doelman Warmenhoven het nakijken. Als in de gelederen van V.V.E. opmerkingen worden gemaakt tegen spelers en scheidsrechter, i laat deze dit niet toe. Vóór dien had hij reed: enkele waarschuwingen moeten geven. Als bij één der V.V.E.-aanvallen back Lansink een overtre ding begaat is dit het sein voor V.V.E.-supporters om ook te trachten in te grijpen in de leiding van den scheidsrechter. Het slot van het lied is, dat de scheidsi'echter een kwartier voor het einde den wedstrijd staakt. Aquariumhoiiders vergaderden. De Vei-eeniging van Aquarium- en Terrarium- houders „Kennemerland" hield Zondagmorgen in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" een ledenver gadering. De voorzitter, de heer G. Vermeulen sprak in zijn openingswoord zijn tevredenheid uit over den groei van het ledental. Spr. wekte de leden op hun wenschen ten aanzien van de aquariumsport kenbaar te maken, opdat zij dan op de eerstvol gende bijeenkomst behandeld kunnen woi'den, het geen de kennis der leden van deze mooie sport on getwijfeld zal vei'hoogen. Na vaststelling der notulen deelde de heer A. Dijkstra vei'schillende bijzonderheden mede over het nieuwe electrische verwarmingsapparaat voor aquaria, dat uitstekend schijnt te voldoen. Ver scheidene leden hadden zich reeds in vei'band met de schaai'schte van peti-oleum een dergelijk ap paraat aangeschaft. Voorts zette de heer A. F. Keede wei'king uiteen van een pekelverwar- mïngsapparaat De heer K. Werner uit Amsterdam hield hierna een causerie over de voedselvoorziening voor de visschen. De inleider wees erop, dat de aquarium liefhebbers vaak te licht over het voedselvraag- stuk heen stappen en zich niet afvragen of het voedsel goed is voor het instandhouden van het visschenlichaam. De visch heeft evenzeer be paalde stoffen noodig als de mensch. Hieraan ont breekt echter vaak nog veel. Talrijke raadgevingen gaf deze deskundige de vergadering over een juiste voeding. Men moet zich niet aan één soort kunstvoeder houden, maar zooveel mogelijk afwisselend voer toedienen. De causei'ie werd met groette aandacht ge volgd en de heer J. B. Schoos was dan ook on getwijfeld de tolk van alle aanwezigen toen hij den heer Wei'ner dank bracht voor zijn inleiding Bij de bestuursverkiezing werden de heeren G. Vermeulen, J. B. Schoos en J. Aggenbach bij acclamatie hei'kozen. Nadat nog een paartje visch was verloot werd deze geanimeerde vergadering gesloten. LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken: G. Gaarthuis en gezin, timmerman, naar Eupen, Berg strasse 45. J. W. Heeren, dienstbode, n. Sevenum, F 20. E. J. Wissenburg, hulp in de huish., n. Bloemendaal, Dennenweg 21. S. Dekker, zonder beroep, n. Limmen, Bogerdlaan 7. G. Scheerman. dienstb., n. Velsen Wulverderlaan 7. J. F. Lettenmeijer en gezin, machinist R. W. S., naar Velsen. Eiland 15. H. van Ingen, marechaussee, n. Aalsmeer, Zijdstr. 146. C. J. Duiker, werkster, n. Velsen. Hagelingerweg 183. M. Mulder, grondwerker,, n. Heemskerk, Tolweg 11. P. Veltman, zonder beroep, n. Workum, Zeeburg F 94. J. A. Herfst, zonder beroep, naar Amsterdam. Wester straat 240 III. J. W. Meij, bloemist, naar Nieuwer Amstel, Amsfer- damscheweg 393. M. Schoenmakers en gezin, schilder, naar Breda, Stationsweg 7a. Ingekomen: Th. A. Mobach, zonder beroep, v. Purmerend. Zeestr. 1. J. T. J. dè Bruijn, winkelbediende, van Haarlem, Mun- nikenweg 3a. J. P. Kuil en gezin, aardappelenhand., v. Heemskerk, Narcissen weg 147. H. Molenaar, adj. insp; van politie; van Assendelft, Duinwijklaan 31. M. C. J. Meuwissen, dienstbode, v. Echt, Relweg 51. M. A. L. Brand, z. beroep, v. Wijlre, Lijsterbeslaan 15. G. P. Deen, fabrieksarbeider, van Egmondbinnen, Ko ningstraat 131. J. M. de Wildt, zonder beroep, van Ouder Amstel, Peperstraat 17. De intocht van St. Nicolaas. Zaterdagmiddag heeft onder overweldigende belangstelling St. Nicolaas cn zijn gevolg zijn in trede gedaan in Beverwijk. Reeds lang voor dc komst van den trein- was het zoowel op het Stationsplein en de Breestraat buitengewoon druk Honderden kinderen, vaders gn moeders, alles wachtte op de komst van den goeden Sint Onder daverend gejuich van onze lieve jeugd arriveerde dc Sint met eenige zwarte Pieten. In een open rijtuig met vier paarden bespannen en voorafgegaan door de Beverwijksche Harmonie- kapel maakte het gezelschap hierna omstuwd door jongens en meisjes een rondgang door de ge meente. Onderweg strooide zwarte Piet kwistig met moppen, welke dankbaar door de jeugd ge- appi-ecieerd werden. De politie zorgde waar het noodig was voor een goede verkeei-sregeling. ST. NTCOLAASFEEST. Het St. Nicolaas feest op de Neutrale Fröbel school zal plaats vinden in de morgenuren van Donderdag 5 December in het Handenarbeid- lokaal van de Zeewijkschool. PERSONALIA. Voor het Middenstandsdiploma zijn geslaagd mej. W. van Versevelt, de heeren W. de Wit en J. Jacq. Sleyser, allen alhier en de heer C. Meyer te Heemskerk. Inzameling van afval. B. en W. van Velsen brengen ter kennis van de ingezetenen, dat met ingang van 22 November 1940 de volgende voorschriften van kracht wor den Bewaren van afval van levensmiddelen. Een ieder is verplicht al het te zijner beschik king staand afval van levensmiddelen te bewaren. Dit geldt voor: aardappelschillen, groentenafval (w.o. begrepen afval van groentenwinkels en groenten, welke op de veilingen de vastgestelde minimumprijzen niet hebben opgebracht), fruit afval, vleesch, visch- en broodresten, alsmede alle andere etensresten en beenderen, zoowel uitge kookte (soep)beenderen als versche beenderen. De bewaring moet geschieden in een afzonderlij ken in goeden staat verkeerenden bak. emmer of dergelijke. Het is verboden het afval met andere goederen en stoffen, als vuilnis, asch, glas en an dere scherpe voorwerpen, e.d., te vermengen. Een ieder is verplicht, afval van levensmiddelen ter beschikking- te stellen aan hem. die in het be zit is van een daartoe door of namens B. en W. afgegeven ophaal vergunning De voorwerpen, waarin het afval van levensmiddelen wordt be waard. moeten ter lediging worden afgegeven aan den houder van een ophaalvergunning. terstond wanneer deze zich daartoe aan de huizen der in gezetenen vervoegt. De ve olichting tot het bewa ren en ter beschikking stellen van afval geldt niet ten aanzien van afval van levensmiddelen, welke afkomstig zijn van de huishouding van den hou der en door hem bestemd zijn tot voedingsmidde len voor personen of dieren, die tot zijn huishou ding of bedrijf behooren. Ter beschikking stellen van cadavers van honden en katten en van dierlijk afval. Een ieder is verplicht cadavers van honden en katten, alsmede het te zijner beschikking staand dierlijk afval, waaronder worden verstaan vleeschafval,, afval van wild en gevogelte, visch- afval, beenderen, ondeugdelijke vleesehwaren en doodgeboren dieren, ter beschikking te stellen v,an het gemeentebestuur. Djt moet geschieden door die cadavers en vleeschafval onverwijld in te leveren op het ter- rein van den gemeentelijken reinigingsdienst. Vel- serduinweg 129 te IJmuiden (Oost). Hiervoor be staat gelegenheid iederen werkdag, tusschen 9 en 12 uur voormiddags. De verplichting tot het ter BON 15 u. 78 Nov. tm. 1 Üec BON 16. Geldig van 25 Nov. t.m. S Dec. 2000 gr. brood of 2500 gr roggebrood. KOFFIE EN THEE BON 81 Algem. Distributie bonboekje van 9 Nov. t.m 20 Dec 1/2 pond koffie of 3/4 ons thee. BON 15 Algem. Distributie- boekje van 23 Nov. t.m. 6 Dec. 1 K.G. suiker. VLEESCH EN VIEESCHWAREN BON 08 vleeschvan de Vleeschkaart. Van 11 t.m. 24 Nov, 100 gr. rund-, kalfs- of varkensvleesch of ongesmol- ten vet of een rantsoen vleesehwaren. BON 09 geldig t.m. 1 Dec. BON 08 worst of vleeseh waren" van 11 t.m. 24 Nov 75150 gr vleesehwaren. BON 09 geldig t.m. 1 Dec. BOTER EN VETTEN BON 18 Boterkaart. Van 23 Nov. t.m. 6 Dec.- 1/2 pond boter of margarine. BON 17 Boterkaart. T.m. 29 Nov. 1/2 pond boter of mar garine. BON 18 Vetkaart. Van 23 Nov. t.m. 6 Dec. 1/2 pond margarine of boter. BON 17 Vetkaart. T.m. 29 Nov. 1/2 pond margarine of boter. BON 51 Algem. Distributie boekje. 1 ons kaas Geldig t.m. 1 Dec. BON 24 Algem. Distributie boekje. 1 ons kaas. Geldig v. 25 Nov. t.m. 8 Dec. MEEL- EN GRUTTERSWAREN BON 82 Algem Distributie- boekje T.m 29 Nov 250 gr rijst of rijstemeel o1 rijste bloem of gruttenmeel BON 83 Algem Distributie- boekje. T.m. 27 Dec 250 gr havermout of havervlokken of haverbloem of aardappel- meelvlokken of gort of gort- mout of grutten. BON 88 Algem. Distributie- boekje. T.m. 27 Dec 250 gr gort of gortemeel of grutten BON 98 Algem. Distributie boekje Tm. 27 Dec 700 gr macaroni of vermicelli of spaghetti. BON 93 Algem Distributie- boekje T.m. 27 Dec 100 gr maizena of griesmee 1 of sago of aardappelmeel. BON 1 van de Bloemkaart T.m. 1 Dec. 50 gram brood of 65 gram roggebrood of 35 gr. meel of bloem of 1/2 rantsoen gebak. PEULVRUCHTEN BON 56 Algem.. Distributie- boekje t.m. 16 December 1/2 kg. peulvruchten. EIEREN BON 38 Algem Distributie boekje T.m. 24 Nov 7 ei. BON 64 geldig t.m 7 Dec BON 37. Geldig van 25 Nov t.m. 8 Dec. KOEK EN GEBAK BON 15 geldig t.m. 1 Dec. BON 16 v. 25 Nov. t.m. 8 Dec BON 1 van de Bloemkaam T.m. 1 Dec.. 1/2 rantsoen koek of gebak (1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr an dere koekjes 200 gr biscuit en wafels 90 gr., beschut! 75 gr., cake 300 gr., taart 600 gr gebakjes 600 gr., korstgebak 500 gr. klein korstgebak 400 gram.) KATTENBROOD BON 6 Tm 30 Nov. 1 1/2 kg Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten ZEEP BON 29 T.m. 6 Dec. 750 gr toiletzeep of 720 gr huishoudzeep of 200 gr zachte zeep of 25 0 gr zeeppoeder of 125 gr zeep vlokken Of 250 gr zelf werkende waschmiddelen o1 200 gr vloeibare zeep. BON 116 T.m 31 Dec 50 gr scheerzeep of 1 tube scheer- crème of I oor scheerzeep BRANDSTOFFEN BONS 04, 05. 06. 07 Bovkaan distributie vaste brandstof fen - haarden kachels. 1 eenheid BONS 07 08. 09. 10. 11. 12, 13 14 Bonkaart distributie cen trale verwarming7 een heid Bons, gemerkt. Brandstof ten, één eenheid 2e perio de: 7 eenheid Bons gemerkt Cokes, één eenheid tweede periode: 1 eenheid BONS 08 09. 10. 11 Bonkaar' distributie vaste brandstof fen - haarden kachels. I eenheid turf fWenscht m ren geen cum dan kan men op deze bons later andere brandstof ten betrekken) Alles geldig tot en met 30 November HONDENBROOD BON 6 Tm 30 Nov Groep 1 en 2 10 K G Gr 3 8 K.G Gr 4. 5 K.G Gr 5 4 K G Gr 6 3 K G Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft PETROLEUM ZEGEL PERIODE 7 (alleen voor hen. die uitsluitend o% petroleum kunnen koken) van 4 Nov l.m 29 Dec 2 Ltr ZEGEL PERIODE B (alleer. voor hen, die uitsluitend pe troleum verlichting hebben) van 11 Nov t.m 15 Dec 2 L beschikking stellen van dierlijk afval ten aanzien van afvalstoffen, welke bestemd heeft om te worden gebruikt irf -H drijf of door hem in de normale uitoef?,?1 S zijn bedrijf verhandeld plegen te worde onder voorwaarde, dat door den houder t zien van die afvalstoffen wordt gehand?u °?nkomstig de zoo noodw te geven voorf?'-9! Overtref i"<r van deze voorschriften si raft met een geldboete vail ten R, of hechtenis v?n ten hoogste fi maanden CONTRÖLE OP WTELRnnRRg Gistermiddag werd op den Wn'kerstro controle u'tgeoefend op het weggebruik va1 rijders in verband met de verordening weggebruikers slechts met tweeën naast ,*3 mogen rijden en een derde mag pa-sseen»®! Vooi-al na de aankomst van een pont Pn namelijk op het. tijdstip na afloop van dl Vl)-N balwedstrijd V.S.V.-Blauw Wit gebeurde soms met vieren of meer naast elkander» fietst. Dientengevolge moest de politie kele tientallen personen proces-verbaal on Wielrijders zijn daarom nogmaals 0 schuwd rechts van den weg te blijven »n alle opzichten aan de uitgevaardigde te houden. erorfl«i ST. JOSEPHGEZELLENVEREENlGpfc De St. Joseph-Gezellenvereeniging 2ai J. avond aanvangen met een serie van vijf iPj 1 over Maatschappijleer; na beëindiging dezerr® een zal een nHisvra.fl.er worden r'W gen zal een prijsvraag worden uitgeschrJ! 5 bedoeling is, dat hij die de beste antmlfe geeft als prijs een boekwerk zal ontvangen De St. Nicolaasviering van deze vereêntëin Dinsdag 3 December in het clubhuis aan den kerstraatweg worden gehouden. 1 SINT CAECILIA CONCERTEERT. Met den Prins Eitel Friedrichmarsch o St. Caecilia Zondagavond haar concert inhef^ Volksbondgebouw, waarna voorzitter L Har de vele bezoekers aan dezen avond dié w Harmoniecorps gaf, begroette Jules Massenet's ouverture Phèdre en t- suites (de Oriëntale van Bicknese en de taS Arlésienne van Bizet) vormden de hoc<J- van het programma. De inzet van de Phèdre was gelukkig- €r met groote aandacht gelezen en goed'secii:? ceerd gemusiceerd. Vooral het dynamische hS" koper was zeer actief, ja soms wel eens aï te lui? ruchtig. De klarinetten deden goed werk b]£ mooi gelijk en ontwikkelden in het lage en denregister een welluidenden klank. Het zwlri koper sloot zich evenwichtig bij de andere rej tei's aan. De pistons domineerden in de forti aw zeer, dat het niet beschaafd meer klonk. De y-? lieten het zangthema goed tot zijn recht komèr en de blazers, die daar verantwoordelijk vóór waren, leverden een fraai staaltje harmonie muziek. Directeur P. N. Joosen heeft, dit bleek ons med malen bij onverwachte momenten in de suit»: zijn mannetjes geleerd zijn aanwijzingen op u volgen. Van de Pastorale uit de Arlésienne-suite was de stemming goed; er werden welbestudeerde cret- cendi gemaakt en er zat kleur in de uitvoering Een pluimpje voor het spel van de solo-klarlne mag daarbij niet ontbreken. Bij de volgende dó», len bleek te meer. dat er voor dit concert gesfo. deerd was. Het is ongeveer twee jaar geleden, dat we St. Caecilia voor het laatst hoorden én wij heb. ben kunnen constateeren, dat het corps er in dien tijd zeer op vooruit is gegaan, zoowel qua klsni als qua studiezin. Het Intermezzo werd uitnemend vertolkt, zij hei in een ietwat haastig tempo. Het was beschaafd en de begeleidende instrumenten waren juist, afgewogen tegen de solisten, die het zangt'nema verzorgden. Het. Menuet, zoo dankbaar als fluitsolo, liet de dirigent hier door den es-klarinettist uitvoeren,1 Ook hier was het tempo te gejaagd, zoodat de' begeleiding' door de houtinstrümenten wel m in het gedrang kwam. De solist blies het Menuet met veel succes, goed ..in de vingers" en accep tabel van toon. De saxen respondeerden fraai met de tegenmelodie in kleurigen toon. De Farandole slaagde minder; het gejaagde tempo konden enkele klarinetten niet meer bij houden en zoodoende hinderden hun verslikkin gen de goede blazers. Jammer, want er was merk baar op gewerkt om dit muzikale vuurwerk zijn recht te doen komen. De viei'deelige Oostersche Suite van F, Bicknese was rustiger van uitvoering en hier wist directeur Joosen de klanken van zijn ensemble welluidend te mengen. De houtblazers zetten hun besta beentje voor en er was een veelheid van dyna mische schakeeringen waar wij met veel genoegen; naar hebben geluisterd. De saxofonisten droegen met entrain hun solo in deel 3 voor en dat was evenals het overnemen door de klarinetten en het hooge koper van dit zangthema een mooi staaltje harmoniemuziek. Het samenspel was goed verzorgd en hiervan pro fiteerde het geheele corps, want de vele solopar tijen, die deze suite rijk is, kwamen op de juiste wijze tot hun recht. Voor St. Caecilia was dit een zeer geslaagd con cert, dat onze groote waardeering heeft. Onder groote hilariteit heeft na de pauze het damestooneelclubje een twee-bedrijvige klucht op- gevoerd. ..Neeltie Hooigras als Salomé" geheeten. Hoe men zoo iets tezamen rijmt weet vermoedelijk alleen de schrijver van deze avonturen van Salo mé. die (gelukkig maar) ditmaal aan den komi- •schen kant waren. W. ID ■we 1 19' 15 af be De per dan tot e De voor van fferk gen. "Dt jaar niet zijn toto bet beid TOOI de niet arbf D de A.D.O.HALFWEG (0—2). Voor de zooveelste maal heeft A.D.O. de punten niet kunnen bemachtigen. Ondanks veel beter spel moest toch de volle buit aan de bezoekers worden gelaten. De voorhoede slaagde er niet in om den uitstekenden Halfweg-doelman te passeeren. De doelpunten bij A.D.O., waren indirect grove fouten van de A.D.O.-verdediging. Halfweg zet direct een snel open spel op waardoor A. D. 0. teruggedrongen wordt. Langzamerhand past A.D.O, zich aan, zij gebruiken het zelfde wapen met als gevolg een snelle mooie partij voetbal. Als In de achterhoede de bal verkeerd wordt terug ae* speeld. krijgt v. Aalst, van Halfweg een kans. Moedig werpt Kloes zich op den bal, wel onder breekt hij het schot, maar de bal wordt andermaal ingeschoten. Burger redt op de doellijn. D* scheidsrechter constateerde hierbij een overtre ding. De penalty werd ingeschoten. Tot aan de rust behoudt de wedstrijd naar snel karakter, waarbij A. D. O. geruimen tijd den toon aangaf. Na de rust als A.D.O. met een vinnigen aanval het doel der gasten heeft bedreigd, verandert ne spelbeeld volkomen. Het is alleen A. D. O., dat aanvalt. Met lange passes worden de vfeU®®. in het spel betrokken. Voor het doel wil het eente niet vlotten. Twee uiterst zwai'e backs en uitstekende doelman weten scoren te voorkomen. Door een omzetting in de voorhoede c deel van het elftal gevaarlijker. Eens zijn too* meer en Beentjes alleen voor doel, doch Been schiet in keeper's veilige armen. ^ra '°n safe's verricht hier de keeper bij schoten v Fa,tels en Beentjes. Eens als Voormeer doorbreekt wordt hij nomen" doch dit ontging de leidende armter- Vier corners achter elkaar leveren geen doel punt op. Tot overmaat van ramp breekt v. Aalst ao en schiet onhoudbaar voor Kloes in. Deze na werd verkregen door het onbenullig nemen 1 een vrijen trap. Verdere uitslagen zijn. R.E.O.—A.D.O. 2 A.D.O. 5Meervogels 2 G.V.O. a—A.D.O a G.V.O. b—A.D.O. t S.D.E. bA.D.O. c 5-1 2-4 2-1 3-5 n

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2