KORT EN BONDIG. A A N D A G 25 XOVEMBER 1940 Ongeveer 160.000 arbeiders Rijgen kinderbijslag. Uiteenzetting van de plichten en rechten van werkgevers en -nemers (lp januari treedt de wet i„ werking- 0„ i Januari 1941 zal de kinderbijslag- Jtta werking treden. Xp arbeiders, wier gezinnen op 1 October ,o4fl meer dan twee kinderen beneden nar telden, hebben van 1 Januari 1941 f recht op kinderbijslag, Naar schatting betreft het hier 160.000 arbeiders. kinderbijslag is voor arbeiders met een loon Ha* van f 4 of minder: f 0.10. van meer Kft tot en met f 6: f 0.15. van meer dan f 6 tpn met f 8: f 0.20, van meer dan f 8: f 0.25. hp arbeider heeft recht op een kinderbijslag i ieder kind, dat hij heeft boven het getal T00t twse en over iederen dag, waarop hij ge- erkt heeft of waarover hij loon heeft ontvan- J nP werkgever heeft met ingang van het nieuwe !r de verplichting, onverschillig of hij al of tot kinderbijslag gerechtigde arbeiders in «n dienst heeft, om premie te betalen over het ïLl door hem uitgekeerde loon. Deze zal voor Kar 1941 bedragen voor de Raden van Ar- LiV 1 pet. van het loon (0.94 pet. als bijdrage nü de verzekering en 0.06 pet. als opslag voor administratiekosten). Deze premie mag „let noch geheel noch gedeeltelijk op den erbeider worden verhaald. De verzekering ingevolge deze wet zal door godrijfsvereeniging voor ziekengeldverzeke- inc en de Raden van Arbeid worden uitgevoerd, np werkgever die voor de uitvoering der ziek- Eeet op 1 Januari a.s. is aangesloten bij een Bprinifsvereeniging of Raad van Arbeid, is Bmatisch bij datzelfde uitvoeringsorgaan voor de uitvoering der kinderbijslagwet aange- '°irbeiders in den zin der Kinderbijslagwet rim zij. die verplicht verzekerd zijn ingevolge He ziektewet en bovendien zij, die in loondienst Ler dan f 3000 per jaar verdienen, zij, die Heel uitmaken van de bemanning van een schip, Hor buiten het gezicht van de Nederlandsche kiist Pleegt te gaan of schepeling zijn ingevolge Je wet van 14 Juli 1930 St. no. 240 en krach tens art. 415 der wet aanspraak hebben op uit tering indien zij ziek zijn. en voorts arbeiders In dienst van werkgevers zijn, aangesloten bij ie z£.n- Invaliditeitscoöperaties. Deze arbeiders moeten hun woonplaats in wederland hebben. De gezinssamenstelling op 1 October 1940 is Toor het geheele jaar 1941 beslissend. Het is dus voor de uitkeering van den kinderbijslag over 1941 van geen belaxxg of na 1 October 1940 nog kinderen geboren worden, overlijden, of ouder dan 15 jaar worden. Hetzelfde geldt voor de komende jaren. Ook de gehuwde vrouw met meer dan twee kinderen beneden de 15 jaar heeft recht op kin derbijslag, mits zij voldoet aan dezelfde voor aarden, die hier voren aan den man gesteld Werkgevers in den zin der Kinderbijslagwet zijn allen, die werkgever zijn in den zin der Ziektewet en bovendien werkgevers, die in dienst hebben uitsluitend arbeiders, wier overeenge komen vast loon in geld, verdiend in loondienst van een of meer ondernemingen, meer be draagt dan 3000 gulden per jaar en werkgevers, die in dienst hebben uitsluitend arbeiders, die deel uitmaken van de bemanning van een schip, dat de zee bevaart en buiten het gezicht der Ne derlandsche kust pleegt te gaan, of ingevolge de wet van 14 Juni 1930, Staatsblad no. 240 schepeling zijn en krachtens artikel 415 dier wet aanspraak hebben op uitkeering, indien zij ziek zijn, en voorts werkgevers aangesloten bij de z.g.n. invaliditeitscoöperaties. 'De werkgever moet ten spoedigste aan de Be- drijfsvereeniging of den Raad van Arbeid, waarbij hij op 1 Junari a.s. zal aangesloten zijn, opgeven hoeveel arbeiders hij per 5 De cember 1940 waarschijnlijk in zijn dienst zal hebben, die voor het jaar 1941 voor kinderbij slag in aanmerking zullen komen. De werkgever moet de aanvraagformulieren om een kinderbijslagboekje, die hij naar aanleiding van zijn opgave ontvangt, op 5 December 1940 uitreiken aan de arbeiders. (Het zal aanbeveling verdienen, dat hij zoo noodig die arbeiders be hulpzaam is bij het invullen en opsturen van het aanvraagformulier) Wanneer de werkgever na 5 December arbei ders in zijn dienst krijgt, die nog geen aan vraagformulier om een kinderbijslagboekje heb ben ingediend, c.q. nog geen boekje hebben ont vangen, laat hij hem zoo spoedig mogelijk een dergelijk biljet invullen. (Deze verplichting van den werkgever zal licht in het vergeetboek ra- hen; het zal dus dienstig 'zijn, dat de arbeider hem daaraan herinnert). Ieder tot kinderbijslag gerechtigde arbeider is in het bezit van 4 kwar- taalskinderbij slaglij sten. Iedere lijst heeft vier bladzijden, de voorste bevat eenige algemeene gegevens, de inhoud der drie volgende bevat de gegevens voor de bepaling van den kinderbij- dag van iedere maand van het kwartaal. Op de hinaerbijslaglijst vult de arbeider in den naam «n het adres van eiken werkgever, in wiens dienst hij in het desbetreffende kalenderkwar taal gewerkt heeft, de dagen waarop hij bij den werkgever arbeid heeft verricht, of waarover hij, zonder te hebben gearbeid, loon heeft ontvan gen, alsmede het in dienst van den werkgever aan loon ontvangen bedrag. Al deze gegevens worden door den werkgever voor accoord ge- jeekend, terwijl hij voorts op de kinderbijslag- hjst invult zijn bedrijfsnummer ingevolge de Ongevallenwet 1921 of de Land- en Tuinbouw- ongevallenwet 1922, wanneer hij bij een Raad van Arbeid is aangesloten of zijn ledennummer, wanneer hij lid is van een Bedrijfsvereniging alsmede in beide gevallen den naam van Raad j'an Arbeid of Bedrijfsvereniging, waarbij hij aangesloten. Bij arbeiders in maandloon ge schiedt deze invulling en voor accoord-teekening door den werkgever éénmaal per maand, voor arbeiders in weekloon kan men de verklaring' óf eenmaal per maand óf na iedere loonbetaling «tellen, Voor losse arbeiders zal men dit onge- iffeld na iedere loonbetaling moeten doen. Het is van het grootste belang, dat de werkge ver inderdaad de opgave van zijn arbeider con troleert. Voor onjuiste opgaven der arbeiders is hij door zijn accoordverklaring mede aanspra kelijk. Ook bij het invullen van dat gedeelte der sxnderbijsla.gli.ist dat aan de zorg van de arbei ders is toevertrouwd zal het zeker gedurende een eersten tijd na de inwerking treding der ^et van het grootste belang zijn dat de werk lever den arbeider zoo noodig de behulpzame hand biedt. Hoe wordt het aantal dagen, waarop de arbei der gewerkt heeft berekend? In het algemeen moet men aannemen, dat het aantal dagen waaroo de arbeider in het ka lenderkwartaal werkelijk arbeid heeft verricht 0l' waarover hij zonder te werken loon heeft ontvangen, gewerkte dagen in den zin der wet zijn. Deze algemeene regel kent evenwel één uti- Mndering en wel deze: Over een kalenderkwartaal wordt over ten hoogste zooveel da-ren kinderbijslag uitgekeerd j-shet bedrag van f 1.50 ten volle begrepen is net door den arbeider in dat kwartaal aan (Adv. Ingez. Med.) loon ontvangen bedrag en nooit meer dan over 78 "dagen. De rechtexx op kinderbijslag van de tot kinder bijslag gerechtigde getrouwde vrouw zijn niet dezelfde als die van dexi man. De gehuwde vrouw oxitvangt over een kalender kwartaal slechts uitkeering over ten hoogste zooveel dagen, als haar echtgenoot over dat •kwartaal minder dan 78 dagen recht op kinder bijslag heeft. Standaardisatie van consumptiemelk Verkoop van volle melk verboden. - De Zaterdag verschenen buitengewone Staats courant bevat een besluit van de secretarissen- generaal van de departementen van Sociale Zaken en van Landbouw en Visscherij betreffende stan daardisatie van melk. Artikel 2 daarvan luidt: Het is aan melkverkoo- pers verbodexx volle melk en/of melk te verkoopen. Artikel 3: Het verbod in artikel2 gesteld, geldt niet: 1. Indien de volle melk of de melk uitsluitend wordt verkocht anders dan rechtstreeks aan ver bruikers. 2. Indien de melk wordt verkocht door melk- verkoopers, die in het bezit zijn van een vergun ning volgens artikel 29 van het Melkbesluit mits zij deze melk hebben betrokken van een bedx-ijf als bedoeld in artikel 5. Deze melk voldoet aan den eisch, gesteld in artikel 4 en deze vei'koop niet plaats vindt in gebieden, gemeenten of gedeelten, als bedoeld in dit artikel, sub. 3. 3. Indien de volle melk verkocht wordt in ge bieden, gemeenten of gedeelten van gemeenten, door den secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken aangewezen, of door bedrijven, welke van hem ontheffing van het ver-bod hebben verkregen; 4. Indien de volle melk verkocht wordt volgens een door den secretaris-generaal van 't departement van Landbouw en Visscherij vastgestelde regeling ten behoeve van bepaalde categorieën van verbrui- kers en deze volle melk voorzien is van de aan duiding „gepasteuriseex-d", als bedoeld in artikel 13 van het Melkbesluit of van de aanduiding „model- melk", als bedoeld in het besluit van den secretaris generaal van het departement van Sociale Zaken van 18 November 1940 betreffende modelmelk. Artikel 5 luidt als volgt: Behandeling van. volle ,melk of room,, ten einde deze door onttrekking van melkvet of toevoeging van gedeeltelijk ontroomde volle melk of ondermelk tc brengen.op het voorgeschreven vetgehalte (tus- schen 2.4 en 2.6 pCt.) mag uitsluitend geschieden in bedrijven yan melkverkoopers, die daartoe een schriftelijke ver-gunning van den directeur van den keuringsdienst van het gebied, waarin de behan deling van de volle melk of den room geschiedt, hebben verkregen. Aan deze vergunning kunnen door den directeur van den keuringsdienst voor waarden worden verbonden. Voorts bevat het besluit een aantal andere ar tikelen. Overtreding van eenige artikelen wordt gestraft met een hechtenis van ten hoogste zes maanden of tien duizend gulden. MODELMELK. In een Zaterdag verschenen buitengewone staatscourant komt een besluit van den secretaris generaal van het departement van Sociale Zaken betreffende modelmelk. Artikel 2 dezer verordening luidt: De aanduiding „modelmelk" mag uitsluitend door hem, wien daartoe op schriftelijke aanvrage door den secretax-is-generaal verguixning is verleend, worden gebezigd voor melk, gewonnen onder de i voorwaarden en voldoende aaxx de eischen, gesteld in dit besluit. Artikel 3. De vergunning, in artikel.2 bedoeld, wordt slechts verleend, indien naar het oox-dctl van den secretaris-genex-aal voldoende waarborgen aanwezig zijn. dat het bedrijf van den aanvrager en diens bedrijfsvoering aan de in de volgende artikelen gestelde eischen zullen voordoen; zij kan worden ingetrokken, indien de secretaris-generaal die waarborgen niet meer voldoende acht. Artikel 4: Het bedx-ijf mag uitsluitend worden uitgeoefend in pereeëlen of op landex-ijen, waarvan de ligging in de schriftelijke aanvrage voor de ver gunning. in artikel 2 bedoeld, is vermeld. In an dere perceelen of op andere landerijen mag dit ;lechts geschieden, nadat vooraf schriftelijke toe stemming is verkregen van den directeur van den keuringsdienst. Artikel 5: Aan het bedrijf moeten verbonden zijn een geneeskundige en een veearts, die het hy giënisch toezicht op het bedrijf uitoefenen; hun aanstelling is onderworpen aan de goedkeuring van den secretaris-genex-aal, die deze goedkeuring te allen tijde kan intx-ekken. Voorts bevat het besluit talrijke andere maat regelen van hygiënischen aax-d. Naax- wij vernemen is het eerste concert dat prof. dr. Willem Mengelbex-g te Stockholxn heeft gedirigeerd, een ongekend succes gewor den. Hoe groot de belangstelling voor de pres taties van onzen landgenoot wel is, blijkt uit het feit, dat reeds dagen van tevoren voor alle vier concerten, de groote zaal van het Konserthuset was uitverkocht. Na dswr-e concerten vex-trekt prof. Mengelberg naar Berlijn voor het dirigeeren van twee con certen met de Berliner Philhax-monie. Uit het water aan de Lijnbaan te 's-Gra- venhage is opgehaald het lijk van den 38-jarigen J. J. M. W. uit de Rembrandtstraat. Vex*moed wordt, dat W. reeds op 2 November door de duisternis is misleid en zoodoende te water is geraakt. De politie heeft de hand weten te leggen op eexi Amsterdammer, die tal van opliehtixigen te Maax-sen en in andere plaatsen der provincie Utrecht op zijn geweten heeft. Nu eens huurde hij een fiets en bracht het rijwiel niet terug, dan weer kocht hij er een zonder het te betalen. Dit gelukte hem altijd, omdat hij zeide, de fiets even te willen „probeeren". Normalisatie van bouwverordeningen Commissie ingesteld. Van architectenzijde is de hoofdcommissie voor de normalisatie in Nederland opmerkzaam gemaakt op de thans bestaande verscheiden- heid ixx de verschillende bepalingen der ge meentelijke bouwverordeningen, slechts bij uit zondering gemotiveerd wegens plaatselijke om standigheden van welvaart of bodemgesteld heid, maar welke het economisch ontwerpen en bouwen vaxx woningen in den weg staan. De be- palixigen mogen wel niet van dien aard zijn, dat door de toepassing van het eene of het andere voorschrift de hoedanigheid wordt geschaad, de belangen van welhaast alle bij het bouwbe drijf betrokkenen zouden er ten zeex-ste mede zijn gebaat, indien die bepalingen oxxderling niet zoo zeer vex-schillen. Nadat de hoofdcommissie omtrent de wen- schelijkheid en de mogelijkheid van de voorge stelde normalisatie het oordeel heeft gevraagd van verschillende belanghebbenden, heeft zij ingesteld een commissie 54, voor de normalisatie van voorschriften ten behoeve van bouwver ordeningen. Voorzitter van deze commissie is ir. H. van der Kaa, hoofdinspecteur voor de Volkshuisvesting te 's-Gravenhage, terwijl ver der in de commissie zitting hebben de heeren: A. H. Bredero, dir. N.V. Bredero's Bouwbedrijf te Utrecht, ir. A. van der Heijden, lid architec tenbureau v. d. Heijden en van Nieuwen- huyzen te Rotterdam; ir. D. Kruyf, dir. gem. Bouw- en Woningtoezicht te Haarlem, I. W. F. M. Keulemans, architect te De Bilt, J. P. Kloos architect te Haarlem, P. Kluyver, architect tc Rotterdam, ir. C. G. Meeder, ing. hoofdinspectie van de volkshuisvesting te 's-Gravenhage, ir. H. Meyerink, inspecteur Volkshuisvesting te Zwolle, F. J. de Rooy, dir. gem. Bouw- en Woningtoezicht te Nijmegen, H. van dei- Schaar, dir. Bouwbureau te Amsterdam, A. N. Schippers, architect te 's-Gravenhage, ir, D. B. Talma, inspecteur van den Arbeid te 's-Gravenhage, W. G. Tesser, secretaris Ver- eeniging van handelaren in bouwmaterialen in Nederland, te Amsterdam, ir. M. E. H. Tjaden. dir. gem. Bouw- en Woningtoezicht te Am sterdam, L. v. d. Walx, voorzitter Nationale Woningraad te Amsterdam, G. Westerhout, architect te 's-Gravenhage. De commissie is op 18 November geïn stalleerd door den voorzitter der hoofdcommis sie, den heer C. J. P. Zaalberg, waarna zij haar arbeidsveld heeft besproken. Uit de resultaten welke een bij een groot aantal gemeenten door den hoofdinspecteur voor de volkshuis vesting ingestelde enquête heeft opgeleverd, zal worden opgemaakt, welke onderwerpen in de eerste plaats in behandeling dienen te worden genomen, en in welke volgorde deze behande ling zal plaats hebben. Het secretariaat der commissie wordt vervuld door het Centraal Normalisatie Bureau, Wil lem Witsenplein 6, 's-Gravenhage. LEERT ZWEMMEN. Om verdrinking in de duisternis te voorkomen, maken velen zich thans de kunst van het zwemmen eigen. (Foto Pax Holland.) Jaarvergadering van de Ned. Heide Maatschappij. Voor de agrarische bedrijven was 1939 niet ongunstig. In het jaai-beursrestaux-ant te Utrecht vond Zaterdagmiddag de 52ste algemeene vergadering van de Nedei-landsche Heidemaatschappij plaats, welke vergadering gepresideerd werd door den on dervoorzitter, mr. S. Baron van Heemstra. Nadat de voorzitter in het bijzonder ir. J. Hidde Nijland welkom had geheeten, die namens den secretaris generaal van het departement van sociale zaken aanwezig was, zeide hij in zijn openingswoord o.m., dat de oorlog op het werk van de maatschappij wei nig invloed heeft uitgeoefend. Wel is echter het karakter van dit, werk veranderd: men coxxcentreert thans de aandacht op die werken, die spoedig of onmiddellijk resultaten kunnen afwerpen ten dien ste van de voeding van mensch en dier, zulks, om dat wij thans moeten leven althans hoofdzake lijk van wat onze bodem oplevert. Hooge eischen woi'den daardoor aan bodem zoowel ais aan ar beidskrachten gesteld en het is daarom te betreu ren, dat een acuut gebrek aan geschoolde landar beiders dreigt. Aan het verslag van de dix-ectie ontleenen wij, dat de maatschappij op 1 Juni 1940 4256 leden en 143 begunstigers leide. Uit het overzicht van de agrarische bedrijven blijkt, dat het jaar 1939 voor de veebedrijven niet ongunstig is geweest. Hoewel het vee ook- thans weer te lijden had onder mond en klauwzeer, was deze ziekte toch niet zoo fel als in 1938, maar niettemin heeft men er, voox-al in de zandprovincies, den zeer nadeeligen invloed voor de bedrijfsuitkoinsten bemerkt. Bovendien speel de de groote droogte in het voorjaar en in den voorzomer den veehouders parten, zoodat velen zich genoodzaakt zagen, een deel van hun veesta pel op te ruimen. De opbrengst van de akkerbouwbedrijven viel, zoowel kwalitatief als kwantitatief mede en dank zij het ingrijpen van de regeering waren de uit komsten heel wat beter dan in het vorige jaar. Regeling voor winkelzaken. Voor tie St. Nicolaasperiode. Tm verbarvd met het naderen van St. Nico- Iaas wordt onder de aandacht van belangheb benden gebracht, dat voor het winkelbedrijf dan de volgende regelingen zullen gelden. WINKELSLUITING. Van 25 November tot en met 5 December mogen alle winkels geopend zijn tot 10 uur n.m., behalve op Zondag 1 December. Uiteraard zal van deze regeling in de huidige verduisteringsperiode slechts gebruik worden ge maakt, voor zoover de omstandigheden van het oogenblik daartoe aanleiding geven. Voor Zondag 1 December geldt de bijzondere re geling niet omdat de Winkelsluitingswet voor dit tijdvak geen afwijkingen van de Zondagssluiting kent, behalve de gebruikelijke voor melkwinkels, visch- en fruitwinkels en winkels in bx-ood, banket, suikerwerken, chocolade en consumptie-ijs. ARBEIDS- EN RUSTTIJDEN, Gebruik kan worden gemaakt van de volgende faciliteiten, welke het wixxkelwerktijdenbesluit toe staat: Voor winkels in het algemeen: In afwijking van den normalen arbeidstijd van 91/2 uur per dag en 53 uren .per week, mag in win kels door een persoon boven 18 jaar arbeid ver- ï-icht wox-den gedurende 11 uren per dag en 66 uren per week op alle werkdagen in het tijdvak van 25 November tot en met 5 December, onder voor waarde, dat de betrokken arbeiders in het tijdvak van drie weken, aanvangende 24 November in to taal. niet langer dan 172 uren arbeid vex-x-ichten. Tevens mag in hetzelfde tijdvak voor deze arbei ders afgeweken worden van het vei-bod van arbei den na 8V2 uur n.m., mits niet later wordt gewerkt dan een half uur na het tijdstip, waarop de winkels voor het publiek gesloten moeten zijn (dat is dus niet later dan half 11). Jeugdige personen van 16 jaar of ouder mogen in genoemd tijdvak im alle winkels arbeid verrich ten gedurende ten hoogste 10 uren per dag en 60 uren por week, onder voorwaarde, dat zij in het tijdvak van drie weken, beginnende 24 November, in totaal n'iet langer dan 166 uren arbeid vex-rich- ten. Personen beneden den leeftijd van 18 jaar mo gen echter geen arbeid verrichten vóór 8 uur v.m. en na 8 uur n.m. De vrije halve dag mag in het tijdvak van 25 November tot en met 5 December éér.maal inge houden worden, zonder dat compensatie behoeft te worden gegeven. Voorts wordt nog eens de aandacht gevestigd op artikel 9 van het Winkelwerktijdenbesluit, waarin wordt bepaald, dat de rusttijd van V/2 uur slechts gegeven behoeft te worden, indien de arbeidstijd van den bediende aanvangt vóór 1 uur n.m. en te vens later dan 6'/2 uur n.m. eindigt. Indien dit wiet het geval is, kan met een halfuur worden volstaan, hetgeen van belang kan zijn voor de werktijdrege ling voor hulpkrachten, die gedurende de periode van groote drukte tijdelijk worden aangenomen en veelal eerst des middags in dienst komen. I-ndien na 8y2 uur n.m. arbeid wordt verricht, moet een verplichte nachtrust van ten minste 9 uren in acht genomen worden. Voor bepaalde branches: In winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak, brood, banket, suikerwerk, chocolade en consumptie ijs worden' verkocht, mag op 3, 4 en 5 December door arbeiders boven 18 jaar gedurende ten hoog ste veertien uren per dag arbeid wórden verricht. Men bedenke echtex-, dat op Zondag 1 December deze winkels slechts gedurende 4 achtereenvolgen de uren voor het publiek geopend mogen zijn, ten zij de gemeenteraad met gebruikmaking van arti kel 9, 3e lid der Winkelsluitingswet verruiming toestaat, of doortoepassing van crisisverkoopver- ruiming het aantal van 4 uren op 6 uren is ge bracht. Door dezelfde omstandigheden kunnen voor sigarenwinkels en dranfcverkoopplaatsen dan af wijkingen gelden. BIJZONDERE ADMINISTRATIEVE VOORSCHRIFTEN. Tijdelijke afwijkingen van de arbeidslijst, in verband met vorenstaande uitzondex-mgsregeling, kunnen ingevolge artikel 25 van het Winkelwerk tijdenbesluit worden aangegeven door vermelding van de voor die dagen geldende regeling op een geschrift, dat door den patroon of den bevoegden chef wordt onderteekerad en naast de arbeidslijst wordt gehangen. Inzending van nieuwe arbeids lijsten voor die enkele dagen is dus overbodig. Af schrift van het zoo juist genoemde geschrift behoeft niet aan de Arbeidsinspectie te worden gezonden. Tevens dient er op gewezen te worden, wanneer krachtens een door den gemeenteraad vastgestelde verordening eventueel ook voor Zondag 1 Decem ber 1940 verkoopgelegenheid wordt toegestaan voor alle winkels, zooals in Amsterdam, dan wel ruime re verkoopgelegenheid voor koek- en banketwin kels, in dit geval de vermelde faciliteiten inzake den werktijd ook voor dien dag kunnen worden toegepast, haar gelang zulks mogelijk is in verband met den omvang van de toe te stane verkoopge legenheid. Uw- St. Tlïcataas Qeschenk moet een portret ziin van „RICHE FOTO ART." 169 Groote Houtstraat Telef. 13472 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. MAANDAG 25 NOVEMBER. Thalia Theater: „Bi-and op den Oceaan", 7.30 uur. Rex Theater: „Ju-Ju", 8 uux\ Bioscoop De Pont": „Sergeant Berry", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK. MAANDAG 25 NOVEMBER. Luxor Theater, Breestraat: „Het mysterie van de Mondscheinsonate". en bijprogi-amma, 8 uur. DINSDAG 26 NOVEMBER. Luxor Theater, Breestx-aat: „Het mysterie van de Mondscheinsonate", en bijprogramma, 8 uur. AGENDA VOOR HAARLEM. Heden: MAANDAG 25 NOVEMBER. Rembrandt Theater: Snip en Snap in de Revue: „Kop op!" 2.30 en 7.30 uur. Frans Hals Museum. Tentoonstelling „Kunst zij ons doel", 104 uur. Frans Hals Theater: „De verboden vrucht", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Singende Jugend", 2.30, 6.30 en 3.45 uur. Palace: „Alarm", 2, 6.30 en 8.45 uur. DINSDAG 26 NOVEMBER. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Toontje heeft een paard geteekend" door de N.V. Het Residentie- tooneel, 7.45 uur. Rembrandt Theater: Snip en Snap in de Revue: „Kop op!" 2.30 en 7.30 uur. Frans Hals Museum. Tentoonstelling „Kunst zij ons doel", 104 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags 'ea des avonds. Ook het Staatsspoorstation te Den Haag heeft zijn luchtbescher mingsploeg, die op geregelde tijden voor oefeningen uitrukt. iFoto Schimmelpenning!!.),

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3