1 t Forma IFatur-a Verhuizingen Transporten Besteldienst Reehorst en de Groof AUTODIENST J. DE NEEF (LOS GCiyiiiM ALKMAAR PACKET Altijd welkom LUIDSPREKERS VAKBEKWAAMHEID KANTOORBOEKHANDEL. Onze plaatsgenoot de heer A de Jong. verbon den aan Klaver's boekhandel, is te Amersfoort ge slaagd voor het examen Vakbekwaamheid kan toorboekhandel. „GEZELLIG SAMENZIJN". De R.K. Dam- en Schaakclub „Gezellig Samen zijn" zal weer haar wekelijksche clubavonden gaan houden. Voor deelneming aan de competities kan men zich aanmelden bij den heer P. van Buren Engelmundusweg IJmuiden-Oost. VISCHBERICHTEN IJMUIDEN, 25 Nov. Aangevoerd door con signatiezendingen: Wijting 23.7518.Kleine schar 2412.50. Bot 5150.-- alles per 50 k.g. Zoetwatervisch: Snoek 55 ct. Snoekbaars 88-81 c. Baars 50-26 ct. Voorn 31 ct. Blei 36-28 ct. Karper 44 ct. Spiering 94-84 ct. alles per k.g. HEEMSKERK BILJARTEN. De biljartwedstrijd tusschen de St. Joseph-Ge- zellen van Heemskerk en die van Castricum ein digde m een gelijken stand. Van de zes gespeelde partijen werden er drie gewonnen en drie verloren. Eerste concert van de Harmonie- kapel. De kapel was goed op dreef. Het middagconcert van de Beverwijksche Har moniekapel, Zondagmiddag gegeven in het Kennemer Theater, was zeer goed bezocht. Mevr. A. A. van HattumDekker, de bescherm vrouwe van de kapel, was eveneens aanwezig: zij werd door den voorzitter, den heer J. C. Ver horst, verwelkomd. Het concert begon met den Scheybeeck- marsch van Lureman. De heer H. W. Hof meester liet er een pittige, frissche vertolking- van geven, die een succes werd voor de uitvoe renden zoowel als voor den componist, die het concert bijwoonde. De indrukwekkende compositie van Ferd. Rousseau Liège Immortelle, een episodische ouverture, gewijd aan het beleg van Luik 1914, was een dankbare opgave voor het corps, dat zich hier van zijn beste zijde toonde. De directeur liet ons de fraaie klankenmelos der harmoniekapel hooren. Er werd lofwaardig werk gedaan. De harmonieklank heeft sinds het afgeloopen seizoen veel gewonnen. Er werd vlot gelezen en goed gereageerd op de aanwijzingen van den dirigent. De nuanceeringen hadden o.i. nog wat contrast-rijker gekund, maar toch werd er van Rousseau's oeuvre een prijzenswaardige vertolking gegeven. Het blijkt voor de kapel een dankbaar repertoire-nummer te zijn. Gounod's ballet uit de opera Faust kon even eens voldoen, al bleef ook hier de nuanceering zeer vlak. De kapel weet goed te volgen en had de technische moeilijkheden van dit nummer, dat het publiek altijd graag hoort, onder de knie. mooi solowerk hoorden we van den bary- tonist, de solo-klarinetten en het zware koper. De stemming was over het geheel goed te noe men; jammer van dat valsche pistonnetje in de finale van het ballet. Trouwens de finale was niet het sterkste deel; er zat geen climax in, doordat het begin te crescendo was opgezet en zoodoende te vlak bleef. Knappe werken, geknipt voor harmonie, zijn de suites van Eric Coates. De kapel had er de Suite 607 uitgekozen; De markt Gebed in de kerk De stad bij nacht, die deze Engelschman aan zijn stad: Londen, wijdde. Het eerste deel, met zijn verrassende stemmen- gangen werd vlot uitgevoerd, al hield de diri gent het tempo aan den voorzichtigen kant. Het tweede deel slaagde uitstekend; het blazen van lange noten werd in rustig tempo goed volge houden. De klank was voornaam, vooral van het koper, en mooi op toon. De pittige melodieën van deel 3, met zijn herinneringen aan Londen Bridge, werd een fraaie bekroning van de uit voering vaii een compositie, welke wij evenals die van Rousseau nog wel eens van de kapel zullen hooren. Door het in studie nemen van deze werken toont de leiding- van het corps, dat men veel voelt voor frissche, jonge composities. Een zoetvloeiende Fransche wals, de wals der Poppen, door Blangenois, sloot het program ma. Er was de afgeloopen maanden terdege gestudeerd, dat was aan de wijze, waarop tech nische moeilijkheden overwonnen werden dui delijk te hooren. De kapel is dus weer op den goeden weg. Moge deze inderdaad excelsior gaan. Ook het ledental Ls uitgebreider geworden. Er is dezen middag serieus gemusiceerd en dat moge een ieder voldoening schenken. Jeannette en Gerald Arnoldy, resp. humo- riste en conferencier, vermaakten na de pauze de aanwezigen, die na afloop van het concert nog eenigen tijd gezellig samenbleven. W. Treinbotsing op de lijn Amsterdam—Haarlem. Wagen met stroo in brand geraakt. Vrijdagavond even. voor half twaalf is op de spoor lijn Amsterdam-Haarlem een ernstige botsing ont staan, waardoor het treinverkeer vertraging heeft ondervonden. Gelukkig heeft het ongeluk geen slachtoffers geëischt. Omstreeks kwai't over elf was uit Haarlem een uit vier rijtuigen bestaande personentrein vertrokken, waarin behalve het personeel vermoedelijk slechts drie passagiers zaten. Voor dezen trein reed een lange goederentrein. Ter hoogte van de gasfabriek in Amsterdam West is de personentrein, door een gemaakte fout, met een harden klap op den goede rentrein ingereden. De gevolgen waren zeer ernstig. De laatste wagen van den goederentrein werd opzii geworpen en kwam op het linkerspoor terecht. De motorwagen van den personentrein ontspoorde, echter niet alvorens gedeeltelijk op den tweeden wagon van den goederentrein geschoven te zijn. Deze wagen was geladen met balen stroo. Een bran dende kachel, welke In den bagagewagen van den goederentrein stond, werd door den kopwand gesla gen en door vonken uit deze kachel vatte het stroo vlam. Binnen enkele oogenblikken laaiden de vlam men hoog op, waardoor de omgeving hel verlicht werd. Wij spraken den bewaker van het terrein van de gasfabriek, die juist zijn ronde deed. „Het was een harde klap", aldus onze zegsman, „en toen de vlammen zoo hoog oplaaiden dacht ik aanvanke lijk dat de gashouder vlam had gevat". De man waarschuwde onmiddellijk brandweer, politie en geneeskundigen dienst. Ook van de zijde van het Centraal Station waren deze reeds spoe dig gealarmeerd. Met haar bekende snelheid was de brandweer op het terrein van het ongeluk aanwe zig. Zij was uitgerukt met twee motorspuiten van de kazernes Rozengracht en Prinsengracht, een ge reedschapswagen van de Achtergracht en twee spui ten van de luchtbeschermingsbrandweer van de kazerne Brouwersgracht. Ondanks de moeilijke ter reinomstandigheden wisten de brandwachts, welke onder commando stonden van den commandant, den heer Gordijn jr., en hoofdbrandmeester W. de Boer, snel water te geven en den brand energiek aan te pakken. Zij waren het vuur dan ook spoedig mees ter, al kostte het nablusschen van het brandende gtroo nog geruimen tijd. (A.N.P.) Ir. MUSSERT TE HAARLEM. Bezoek aan diverse IS. S. B.- gebouwen in District 4 en leden-appèl. OPENING VAN HET W. A.-BANKIVARTIER EN IV. A.-MARSCH DOOR HAARLEM. Zaterdag heeft de leider der N.S.B., ir. A. A. Mussert een bezoek gebracht aan District 4. Te half twee arriveerde hij aan het Districtshuis aan de Gedempte Oude Gracht te Haarlem, vergezeld van zijn adjudant, mr. dr. A. Kessler en zijn per soonlijk gemachtigde S. Plekker. Op den rondgang door het district sloten zich hierbij aan de heeren W. Kruyshoop, tot dusver Districtsleider van Dis trict 4 en A. v. d. Horst, die juist Zaterdag deze functie had overgenomen. Het eerste bezoek gold het nieuwe kringhuis te Zandvoort, waar de Zandvoortsche N.S.B.'ers zicli verzameld hadden. Zij werden door den leider toe gesproken, die met het oog op de ruimte, welke het nieuwe Kringhuis biedt, het vertrouwen uitsprak, dat spoedig deze ruimte zal zijn gevuld met nieuwe leden. Ook in het nieuwe kringhuis te Heemstede voerde ir. Mussert het woord en wel tot de daar verzamelde groepsleiders van Heemstede, wien hij wees op de zware taak, die op hen rust. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan het nieuwe banlcwartier van den Ned. Jeugd Storm aan het Spaarne. Hier onder hield hij zich met de voornaamste functionarissen en bracht in de verschillende lokaliteiten een be zoek aan de stormsters en stormers. Ook het. kwar tier der Nat. Soc. Vrouwen Organisatie aan de Jansstraat, den Propagandawinkei in de Kruisstraat en het kantoor van Arbeidszaken aan den Klever parkweg werden op den tocht aangedaan. Vervolgens begaf ir. Mussert zich naar het Plein, waar het bankwartier der Weerafdeeling te Haarlem in de villa „Insula" sinds kort is ondergebracht. Hij werd hier ontvangen door den commandant der W. A., Zondervan en den heer banleider J. Neder koorn. Na een korte toespraak verklaarde ir. Mus sert het nieuwe bankwartier officieel geopend, waarna commandant Zondervan als teeken hierv; de vlag heesch. Het bezoek werd besloten met een ledenappèl in het Gemeentelijk Concertgebouw. De groote zaal was lot dit doel gereserveerd voor leden der N.S.B. de tuinzaal voor de functionarissen ei oor leden der Haarlemsche W.A. en N.J.S. ouderen. De bijeenkomst werd geopend met een welkomst woord door den heer Kruyshoop die de beteeke- nis van dezen dag voor het district in het licht stelde en daarna de Ned. Jeugd Storm, die op het podium had plaats genomen, uitnoodigde, zich te laten hooren. Nadat trommelslagers en trompetters een nummertje hadden gegeven werden drie Afri- kaansche liederen gezongen. Inmiddels was ir. Mussert in de zaal aangekomen en sprak vervolgens een korte rede uit. Deze dag aldus sprak hij ongeveer, is een bijzondere dag, voor ons maar ook voor anderen. Wij kennen heden de blijdschap, want in weerwil van vele moeilijkheden kunnen wij een blij gezicht zetten, omdat wij thans weten, dat er voor ons een toe komst is en dit te weten geeft ons kracht. Het tra gische in dezen tijd immers is, dat duizenden alle houvast hebben verloren. Zij kunnen niets meer doen en doen dan ook niets. Er zijn ook anderen, die wel wat doen, n.l. joelen en juichen en met blaadjes venten. Zij zijn onze tegenstanders, maar toch heb ik hart voor hen, want ze doen tenminste nog iets en dat stellen wij op prijs. Nu zien zij ons nog zwart aan, maar eens zal de tijd komen, waar op wij elkander aanzien als volksgenooten, die zich bewust zijn van een gemeenschappelijk doel. Het is revolutietijd en in zulk een tijd is het moeilijk, tot een overzicht te komen. Niettemin teekenen zich in het bestaan der N.S.B. drie perlo den af,, die elk voor zich haar groote beteekenis hebben. De eerste loopt van 14 December 1931 tot 15 Mei 1940. Zij begon met de oprichting der N. S. B. en eindigde met den 15en Mei, toen enkele dagen van onzekerheid over de toekomst van ons volk beslisten. De tweede periode ligt tusschen laatstgenoemden datum en het oogenbük in de nabije toekomst, waarop wij de macht zullen over nemen. De derde periode zal het antwoord geven op de vraag, of wij het recht hebben, de zwart- roode vlag voort te dragen. Spr. trad daarna in een beschouwing van deze drie perioden en herinnerde o.m. aan de verkiezin gen van 1937 met haar voor de N.S.B. teleurstellen den uitslag. Op dat oogenbük aldus spr. begreep ik, dat wij het Nederlandsche volk nimmer zouden winnen door middel van een stembusstrijd. De weg daartoe zou -ons worden gebaand door den oorlog. Men heeft dat niet begrepen. Men geloofde, dat het stembuscijfer lager en lager zou worden en eindigen met onzen ondergang, waartoe terreur methoden moesten bijdragen. Misschien gelooven velen nóg, dat wij met geweld zullen moeten wor den uitgeroeid, maar met de herinnering aan de Meidagen van dit jaar geven wij de verzekering, dat wij in dat geval onzen tegenstanders één slag voor zullen zijn. Spr. wijdde daarna eenige woorden aan de inter nationale politiek en in verband daarmede aan zijn bezoek aan den Fiihrer van het Duitsche Rijk. Eenmaal dit onderhoud wettigt deze uitspraak zal het Nederlandsche volk begrijpen, dat het aan Hitier het behoud zijner nationale waarden te danken heeft en als ook Indië voor ons land be houden blijft, iets waarop de teekenen schijnen te wijzen, dan is het goed, dat men thans reeds weet, dat Hitier daarvoor reeds meer dan een jaar ge werkt heeft. De tijd zal aanbreken, dat er geen strijd van volk tegen volk meer zal zijn, maar dat er in wederzijdsch begrijpen gewerkt zal worden aan [emeenschappelijke doelstellingen. Daarom kunnen wij staande blijven. De toe komst lacht ons tegen, ook al zal deze winter moei lijk zijn, maar de toekomst is deze moeilijkheid waard. In 1937 schreef ik: Zonder ons heeft ons volle geen toekomst meer. Thans vraag ik: Als wij er niet geweest waren, wat dan? Dan waren wij Duitsch geworden. Daarom gevoelen wij ons de eer en het geweten der natie en de dragers van dit volk. Er is en er blijft voor ons land een toekomst en wij streven er naar, die toekomst voor ons volk te. banen. Na deze rede sprak Ir. Mussert nog een kort woord in de zaal, waar de fuctionarissen bijeen wa ren, waarna het leden-appèl geëindigd was. door hem. die inlichtingen kan verschaffen betreffende CITROëN AUTO HZ 50233, welke te IJMUIDEN in den avond'van 14 MEI j.l. vermoedelijk ontvreemd is. Type 7, 4-pers., 4 portieren, blauw, bouwjaar 1939. Motornr. FC. 03931. Chassisnr. 212487. Voorzien van Philips radio, type 262 B. nr. 50850. Telescoopantenne, links van de bestuurdersplaats. Strikte geheimhouding verzekerd. Brie ven aan Mr. J. SLIJPER, Kappeynestraat 3 D. Rotterdam. txpeditie IJMUIDEN—HAARLEM—AMSTERDAM. In verbinding met alle diensten in Nederland. BLOEMSTRAAT 126 IJMUIDEN - Telef. 4467 }a$pets &ht. ExftediiieMtiif VASTE LIJNDIENST ROTTERDAM, iHooidrift, ITelef. 36244 IJMUIDEN, Heidestraat 47, Telef. 5240 OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Maximumprijzen voor melkpoeder en gecondenseerde melk bü levering aoor producten aan groothandelaren. Dc Secretaris-Generaal, waarnemend Hoofd van het Departement van Land- houw en Vlsscherl) maalcl het volgende bekend. De maximumprijs voor melkpoeder bij verkoop en aflevering af fabriek volgens normaal handelsgebruik bedraagt, inclusief verpakking en exclusief omzetbelasting, voor de na te noemen soorten en verpakkingen de volgende prijzen. a. voor volle Halmaker poeder, verpakt in cartons f72,50 per 100 kg„ in kisten f75.— per 100 kg. b. voor volle Spray pqedcr verpakt in cartons f 76,50 per 100 kg., In kisten f79,— per 100 kg. c. voor magere Hatmaker poeder, verpakt in cartons f25,50 per 100 kg. d. voor magere Spray poeder, verpakt in cartons f 30,50 per 100 kg. e. voor karnemelkpoeder, verpakt in cartons, kunstmatig bereid f25,50 per 100 kg.; niet kunstmatig bereid f 31,50 per 100 kg. f. voor weipoeder, verpakt in cartons f 18,per 100 kg. met dien verstande, dat bij gebruik van andere verpakking dan cartons of kisten genoemde prijzen dienovereenkomstig dienen te worden verlaagd of worden verhoogd. De maximumprijs voor gecondenseerde melk bij verkoop en aflevering franco huis volgens normaal handelsgebruik bedraagt, inclusief verpakking en omzetbelasting, voor de na te noemen soorten en verpakkingen de vol gende prijzen. a. voor gecondenseerde volle melk met suiker, per 48 blikken van ca. 400 gram netto: 1. met een melkvetgehalte van 7»/2 tot 8 1/4 2. met een melkvetgehalte van 8 1/4 of meer b. voor gecondenseerde volle melk zonder suiker: 1 met een melkvetgehalte van 7i/2 tot 8 1/4 per 48 blikken van circa 410 gram netto circa 450 gram netto per 36 blikken van circa 170 gram netto 2. mei een melkvetgehalte van 8 1'4 'lo of meer met 48 blikken van circa 410 gram netto circa 450 gram netto per 96 blikken van circa 170 gram netto c. voor gecondenseerde magere melk met suiker per 48 blikken van circa 265 gram netto ciica 370 gram netto circa 400 gram netto circa 460 gram netto 12,75 13,15 8,95 9,55 8,55 9,35 10,05 8,95 6,85 8,95 9,50 10,75 IJMUIDEN, Prhis Hendrikstraat 101, Telef. 4201. AMSTERDAM, Spuistraat 2, Telef. 41818. Ter gelegenheid van de officieele opening van het W. A. Bankwartier werd in den middag een marsch van 2000 weermannen door Haarlem ge houden. Langs de route, die wij in ons nummer van Vrijdag j.l. vermeldden, werd gemarcheerd. In den stoet deden een paar muziekkorpsen zich hooren en werden de vaandels der diverse vendels meegedra gen. In het midden van den stoet marcheerde het Haagsche Peter-Ton-Vendel. Er was voor deze marsch zeer veel belangstelling, waartoe het fraaie najaarsweer medewerkte. Vooral in de binnenstad waren duizenden op de been. Ongeregeldheden hebben zich niet voorgedaan. GECOMBINEERDE MOTORBOOTDIENSTEN Bootsteiger Telef. 4101 Geregelde dienstenIJmuiden Rotterdam. DAGELIJKS meerdere malen naar ALKMAAR, AMSTERDAM, DEN HELDER, WORMERVEER, ZAANDAM en omlig gende plaatsen. - Doorzending door geheel Nederland. Voor nadere inlichtingen aan de kantoren IJMUIDEN, Steigerweg 8, Telefoon 4301, VELSEN, Kanaaldijk b/d Rijkspont, Telef. Beverwijk 3313. is een luxe flacon Eau de Cologne. Komt onze pracht col lectie zien. Boldoot, 4711, Maja, Tosca, D. V. C. enz. Wij vullen Uw ledige flacons a 50 cents p. maatje. Aanbevelend Drog. „Boonacker KI. Houtstraat 4, Haarlem. Wijkerstr.weg 40, Velsen-Noord. Kennemerland uit 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) Te koop: grijs HEERENCOS- TUUM v. kort gezet pers. f.35 en compl. 12-pits „Vulcana" haard f 30. Adres te vern. bur. v. d. blad EIKEN BRANDHOUT te koop bij G. de Nijs, Adrichemstraat 64, Beverwijk. TE KOOP: 4 NETTE Arbeiderswoningen. Verhuurd voor 4.p. week per woning. Adres te vernemen Bureau van dit Blad. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Tuinbouwteeltregeling 1941. De Secretaris-Generaal, waarnemend Hoofd van het Departement van Landbouw en VisscheriJ maakt bekend, dat voor het teeltjaar 1941 onder r de volgende voorschriften betreffende de teelt van tuinbouwgewassen zullen gelden: 1. Teelt van warmoezcrijgewassen en vroege aardappelen. Evenals voorheen zal de teelt van deze gewassen, anders dan voor eigen of gezinsverbruik. slechts zijn toegestaan aan degenen, die bij de Nederland sche Groenten- en Fruitcentrale zijn aangesloten en zijn ingedeeld in de groep A of K en zulks tot ten hoogste een oppervlakte ais de aan deze telers recht matig toegewezen teeltvergunning aangeeft. 2. Teelt van warmoezerijgewassen onder glas. De voorschriften omtrent de teelt van een bepaald aantal kroppen sla per raam, de teelt van spinazie in druivenkassen, het telen van meer dan één soort warmoezerij gewas en het meer dan éénmaal telen van eenig warmoe- zerijgewas. zullen komen te vervallen, zoodat onder de toegestane opper vlakte aan glas zonder verdere beperking de daarvoor toegestane gewassen geteeld zullen kunnen worden. 3. Teelt van vroege aardappelen. De op de teeltvergunning onder punt 5a en 5b toegewezen oppervlakten zullen als één geheel kunnen worden beschouwd, zoodat de onder 5b ver plichte teelt van pootaardappelen, Paarspitten en/of Eigenheimers komt te vervallen. Hetzelfde zal van toepassing zijn voor wat betreft punt 6a en Cb. 4. Teelt van vroege pootaardappelen. Deze teelt zal slechts zijn toegestaan aan bij de Centrale aangesloten telers in het bezit van een teeltvergunning met opdruk „pootaardappelbedrijf", terwijl het aan aangeslotenen A en K eveneens zal zijn toegestaan om vroege pootaardappelen te telen op de oppervlakte, die hun op de teeltvergunning, onder 5a, 5b, 6a en Gb is toegewezen. 5. Teelt van tuinzaden. De teelt van tuinzaden, waaronder mede begrepen de teelt van zaden van alle soorten boonen en erwten voor zoover deze in den tuinbouw plegen te worden geteeld om versch te worden geoogst, zal alleen zijn toegestaan aan: a) bij de Centrale aangesloten en in de groep T ingedeelde telers van za den tot ten hoogste een oppervlakte als de aan deze telers rechtmatig toe gewezen zaadteeltvergunning aangeeft; b) bij de Centrale aangesloten en in de groep A ingedeelde telers van tuin bouwgewassen tot ten hoogste een oppervlakte als hun voor de teelt van warmoezerijgewassen (onder punt 4 van de tuinbouwteeltvergunning) is toe gewezen, evenwel met dien verstande, dat de oppervlakte, welke voor de teelt van deze zaden wordt bestemd, afgetrokken wordt van de toegewezen oppervlakte aan warmoezerijgewassen; c) bij de Centrale aangesloten en in de groep K ingedeelde telers uitslui tend overeenkomstig de hun voor zaadwinning rechtmatig toegewezen ver gunning. 6. Aanleg van boomgaarden. De aanleg van nieuwe boomgaarden, fruittuinen, enz. blijft afhankelijk van de toestemming der Centrale. Deze toestemming zal de Centrale geven in die gevallen, waarin voldoende waarborgen aanwezig zijn, dat verbetering van de Nederlandsche fruitcultuur kan worden verwacht. \,V 'Apf ZEG... IK KAP/ OOK ZÓMPER, PUNTEN CADEAUX KOPEN 7 Zonder éen enkéte' punt koop ikvele nuttige geschenken zoals; bandschoe- nen. dassen, slob kousen; bretels, sök- houders, enz. Alles in keurige verpak king natuurlijk bij Heer vraagt KOSTHUIS In IJMUIDEN of omgeving. Brieven met prijs nr. IJ 571 Bureau van dit Blad. ieden aan ZAND gelegen te WIJK AAN ZEE aan harden weg, ev. in ruil voor een kleinere hoeveelheid KLEI of BAGGER. C. SIPKES, Zijl- weg 194, O'veen, Tel. 13406 Qee(f als St. Nicolaas cadeau fijne flacon Boldoot £au de Coiaqne Wij hebben hierin ruime sortee- ring. Ook in luve doozen. Diverse prijzen. j(aft. tmn Jteeuivifk RATELSSTRAAT 20—22, IJMUIDEN-O. - Telef. 5327. tKuispatitoffet zender ien- Chi'oomleder, hoog van wreef en hiel, waarin ook een steunzool kan worden gedragen. Met wol gevoerd. VOETONDERZOEK van 10-12 en van 2-6 u. door gedipl. voetkundige Forma Natura SPECIAALZAAK - HAARLEM KRUISWEG 42 vlak bij hel station. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Betaling van runderen door de N. V. C. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat inzake de betaling der aan de Nederlandsche Veehouderij centrale ge leverde runderen met ingang van Maandag 25 November 1940 een wijziging zal worden gebracht, waardoor de leveranciers op een eenvoudiger wijze in het bezit van hun geld zullen komen. Tot dusver werd tegen afgifte van het leveringsbewijs voor ieder geleverd dier een betalingsbon aan den leveran cier uitgereikt. Op dezen betalingsbon kon de leverancier bij de daartoe aan gewezen bank in de marktplaats betaling verkrijgen. Met ingang van Maan dag 25 November 1940 zal deze roode bon niet meer aan den leverancier worden uitgereikt doch nadat gewogen is aan de bank in de marktplaats worden toegezonden. Na de weging kan de leverancier tegen overlegging van zijn leveringsbewijs bij deze bank betaüng verkrijgen waarbij hem de roode bon wordt uitgereikt. Leveranciers, die er de voorkeur aan geven, hun geld op andere wijze bv. bij een Boerenleenbank te ontvangen, kunnen bij de aangewezen bank in de marktplaats daarvan mededeeling doen onder overlegging van het leveringsbewijs. Nadat het geld op de door hen aange geven bank is overgemaakt kunnen zij aldaar tevens den rooden bon in ont vangst nemen. Ook om een andere reden is het van zeer gropt belang, dat bij deze wijze van betaling de leveranciers in het bezit worden gesteld van den rooden bon. Mocht n.l. onverhoopt de noodzakelijkheid van een verplichte levering van rundvee zich voordoen, dan zal daarbij rekening worden gehouden met de runderen, welke van 25 November a.s. af zijn geleverd. Het is derhalve van het hoogste belang, dat iedereen die na 25 November een rund aan de Ne derlandsche Veehouderijcentrale heeft geleverd den bon,welken hij ontvangen heeft, goed bewaart, omdat hij op vertoon van zulk een bon vrijgesteld zal zijn van de verplichte levering van een rund. Veehouders, die door bemid deling van den handel aan de Nederlandsche Veehouderijcentrale leveren zullen er dus goed aan doen er voor te zorgen, dat zij voor ieder geleverd dier van den veehandelaar zulk een betalingsbon ontvangen. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Uitvoer goedgekeurde pootaardappelen. Plet Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat binnenkort een flinke hoeveelheid goedge keurde pootaardappelen zal worden uitgevoerd. De uit te voeren pootaard appelen zullen worden aangekocht door de „Stichting ter Bevordering van den export van Aardappelen" (B. E. A.), gevestigd te 's Gravenhage. De prijzen, waarvoor van telers zal worden aangekocht, bedragen voor de naar België uit te voeren partijen voor in klasse B goedgekeurde pootaardappelen per 100 kg. geleverd aan spoor of schip (incl. N. A. K. plombe) resp. voor: 30/40 m.m. f 6,40 35/50 m.m. f 5,40 35/55 m.m. f 5,40 Roode Eersteling 28/?5 m.m. f 7,50 30/40 m.m. f 6,90 35/50 m.m. f 5,90 35/55 m.m. f 5,90 Bintje 28/35 m.m. f 7,— 30/40 m.m. f 6.40 40/50 m.m. f 4,75 45/50 m.m. f 4,50 45/55 m.m. f 4,50 Industrie 30/40 m.m. f 8,— 40/60 m.m. f 5,75 Alpha 30/40 m.m. f 3,— 40/60 m.m. f 5,75 Eigenheimer 50/70 m.m. f 5,— Furore 28/35 m.m. f 8,— 35/50 m.m. f 7,— Voor aardappelen goedgekeurd in klasse „A" zal de aankoopprijs voor dc rassen Eersteling en Roode Eersteling en Bintje f 1,per 100 kg. en voor de andere genoemde rassen f 2,— per 100 kg. hooger zijn dan de genoemde prij zen. Voor aardappelen, goedgekeurd in klasse ,,C" zal de aankoopprijs ten hoogste f 0,40 per 100 kg. lager liggen dan de hier vermelde prijzen. Voor zoover naar andere landen dan België andere sorteeringen zullen worden uitgevoerd dan hierboven vermeld zullen de voor deze sorteering aan telers te betalen prijzen nader worden bekend gemaakt. Ldverteer m couranten .waarvan het lezen een dagelijksche gewoonte van de menschen is, waarin de abonné's de ad vertenties zoeken, waarin de winkeliers adver- teeren waarmede men dus het publiek èn tegelijk ook de wederverkoopers bewerkt.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 4