De begrooting in recordtijd afgehandeld. Raad Velsen. Vele kleine wenschen waarin zoo mogelijk zal worden voorzien. fr |<omt een centrale keuken met een capaciteit van 6000 L. per dag. De voorzitter herdenkt wijlen mr. dr. A. baron Röell. Gistermiddag vergaderde de Raad dezer ge rente onder voorzitterschap van burgemeester •Ir M. M. Kwint. "tiet eerste wat de vroede vaderen deden, was voltallig te maken door het installeeren van :;vr. M. J- J- Pott-Zindel, die in handen van den •orzitter de vereischte eeden aflegde. Zij was bin- - n'goleid door de heeren F. P. Vermeulen en J. v. Veer. HERDENKING Mr. Dr. A. BARON RÖELL. Met de volgende woorden herdacht de voorzit- ,r den overleden Commissaris der Provincie Mr. jr A, Baron Röell: Jongstleden Vrijdag leed ons land, en inzonder- .-;d onze Provincie, maar ook onze gemeente een '."0ot verlies door het plotseling overlijden van Mr. Anfhonie Baron Röell, gedurende een lange van jaren de Commissaris in ons gewest. de hoogste Provinciale bestuurscolleges zal hij cn ongetwijfeld door meer tot oordeelen bevoeg den dan wij worden herdacht; maar ook mij is een behoefte des harten een oogenblik eerbie- dïüliik bij zijne nagedachtenis te verwijlen. Xog slechts enkele weken geleden hadden wij •o; groote voorecht hem een geheelen dag in ons lidden te hebben; noode zullen wij missen zijn akend oog, zijn oprechte en warme belangstel- m voor onze gemeente en zijn sprankelenden »est. Ik moge n verzoeken in stilte een oogenblik zij- ter te gedenken. Hij ruste in vrede. Staande en in eerbiedige stilte luisterde de aad naar deze treffende woorden van zijn voor zitter. De hoofdschotel van de agenda was de behande ling der gemeentebegrooting en van de begrootin- jai der bedrijven enz. Maar voordat deze aan de erde kwam, kwamen nog eenige andere voorstel en in behandeling, allereerst het voorstel tot AANSTELLEN VAN EEN GENEES KUNDIGE BIJ DEN G. G. EN G. D. Men kent de geschiedenis; in hef kort verteld, komt die hierop neer, dat op de vorige begrooting bedrag van f 2500 was uitgetrokken voor de aanstelling van een assistent-arts bij den G. G. en G, D. Gedeputeerde Staten konden zich hiermede riet vereenigen. Dit college verzocht verlaging van dezen post. De mobilisatie eischte echter den direc- ieur op. hetgeen de benoeming van een tij'delijken «eneeskundige bij dezen dienst noodzakelijk maak te. Deze arts is thans oog bij den dienst werkzaam. De salarieering werd bestreden uit het bespaarde salaris van den directeur tijdens diens verblijf in militairen dienst. In verband met de steeds toe nemende werkzaamheden bij dezen dienst, meenen B, en W., dat het thans meer dan ooit noodzakelijk is de uitbreiding te handhaven. Het col lege stelt daarom voor, te besluiten, met ingang ran 1 Januari a.s. een geneeskundige bij den G. G. en G. D; aan te stellen. De heer P. F. C. R o e 1 s e acht de jaarwedde ran f 4000 niet van dien aard, dat men mag ver achten, dat men daarvoor een geneeskundige van ervaring zal kunnen krijgen. Het is gewenseht dat er voor dezen functionaris een redelijk salaris wordt vastgesteld. De heer Ei kelen boom vraagt of dit een e'ndsalaris of een beginsalaris is. De heer Maas herinnert er aan, dat de tijdelijke geneeskundige, die dr. Limborgh Meijer verving, op de helft van het oorspronkelijk voor deze func tie vastgestelde salaris werkte. Hij meent dat een salaris van f 4000 te laag is en dat dit minstens .'5000 a f 5100 moet zijn. IVe moeten vooral niet te zuinig op dezen dienst zijn, meent de heer A. ten Broek e. Bij de be noeming van dr. Limborgh Meijer was ook eerst aan een lager salaris gedacht, maar ook toen bleek dat daarvoor geen functionaris te krijgen was. Ook hij acht een minimum van f 5000 noodig, opdat we iemand krijgen die hier blijft. De heer R. Verbeek meent, dat er nu een medicus komt. die een volledige taak krijgt. Ook hij vindt het salaris te laag. Zoo ook de heer Heeremans, die zal mee stemmen voor een salaris van f 5000. Do voorzitter herinnert aan de voorgeschie denis, Er is eerst ernstig bezwaar tegen de aan stelling van een tweeden geneeskundige geweest. B. en W. hebben steeds op het standpunt gestaan, 1st óe G. G. en G. D. te zwak bezet is. Bij de vorige begrooting stond de zaak anders dan nu. Dr. Lmborgh Meijer nam genoegen met een pas af Vüdeerden student. Spreker geeft grif toe, dat het salaris allerminst te hoog is, maar verhooging van het aanvangsalaris zou wel eens tot een misluk king kunnen leiden. Wanneer blijkt, dat het sala ris te laag is, zijn B. en W. bereid iets te doen. Dit Is een incidenteel bedrag; wanneer later een rege- li'2 moet worden gemaakt, kan dit bedrag wor sen herzien. De heer R o e 1 s e breekt nogmaals een lans voor sen aanvangsalaris van f 5000, maar de v o o r- sitter blijft aan het voorstel van B. en W. vast heden. Men brengt de zaak in gevaar, wanneer "en het aanvangsalaris verhoogt, zegt spreker. Het voorstel wordt aangenomen. TERZIJDESTELLING VAN HET ARBEIDSOVEREENKOMSTEN- BESLUIT. Voor de bij den Gem. Luchtbeschermingsdienst ingestelde ex-opbouwers moet het Arbeidsover- eenkomstenbesluit, ingevolge een mededeeling van jten Rijksinspecteur voor de bescherming van de fevóikïn'g tegen luchtaanvallen, terzijde worden ffsteld. B. en W. achten het ongewenscht, dat bij tak van dienst personen zullen werken onder j'ei'schillende voorwaarden. Daarom komt het B. en gewenseht voor, ook voor het reeds langer in {tanst zijnde personeel de werking van het Ar- oeidsovereenkomstenbesluit uit te schakelen, zoo- fja' ook hiervoor de betrekkelijke bepalingen van net B. W. van toepassing zullen zijn. Ook voor het leidend persoreel van de Centrale Werkplaats en van de Ontwikkelingscursussen, die steeds in dienst Sencmnen werden op de voorwaarden en bepalingen •in het B. W. achten B. en W. het gewerscht, het -"'oeidsovereenkomsfenbesluit formeel terzijde te tlellen. Het voorstel wordt goedgekeurd. BEGROOTINGEN. De voorzitter brengt dan de begrootingen aan orde, allereerst van de bedrijven enz. De heer W. van H eij s t betreurt het als lid van de N.S.B., dat besloten is," geen algemeene be schouwingen te houden. Bij de begrooting voor het gasbedrijf vraagt de heer Van Kleef of uitbreiding van de noodver lichting tegemoet kan worden gezien. De heer Van Nifterick vraagt, of het mo gelijk is, dat een aantal arbeiders, die reeds lang in lossen dienst zijn, een vaste aanstelling krijgt. De heer Verbeek acht het onder de huidige omstandigheden niet noodig f 4000 uit te trekken voor propaganda. Verder heeft hij eenige opmer kingen over de boekhouctechniek van het bedrijf. De heer Vermeulen meent, dat het van be lang is den post van f 4000 te handhaven. Voor lichting is in dezen tijd meer dan ooit noodig. De heer Heeremans kondigt een voorstel van zijn fractie aan, om een bijzonder tarief in te voe ren voor groote gezinnen. De heer Dunnebier, wethouder antwoordt, dat inderdaad op uitbreiding der verlichting, (de voorzitter: „Voor zoover dat door den Rijks inspecteur wordt toegestaan") is gerekend. Wat de opmerking van den heer Verbeek over de propaganda betreft, hier is de wethouder het ge heel eens met den heer Vermeulen. Laten we den post handhaven eti er voor zorgen, dat we met ons gasbedrijf op een gezonde economische basis blij ven staan. Bij de begrooting van Openbare Werken merkt de heer Ten Broeke op, dat hij den tijd geko men acht, dat bij het bedrijf eenige ambtenaren be vorderd worden. GEMEENTEBEGROOTING. Onderwijl de bode een kopje thee serveert met een speculaasje, een attentie van een der leden, waarvoor deze een bedankje van den voorzitter krijgt, gaan we beginnen met de gemeentebegroo ting. Het gaat hoofdstuksgewijs, dus vlot. Bij den post „Kosten van Streekplannen" vraagt de heer Van Heyst hoe het daarmee staat. De voorzitter wijst er op, dat er nu al zes jaar aan wordt gewerkt. Hij heeft gegronde hoop, dat het in 1941 gereed komt. Dezelfde spreker vraagt bij den post „Overwerk door ambtenaren" of het werk, dat de ambtenaren 's avonds doen, extra betaald wordt. „Neen", zegt de voorzitter, alleen wanneer zij overwerk doen buiten hun algemeenen werkkring wordt dit betaald. „Dan is een woord van dank aan de amb tenaren hiervoor op zijn plaats", meent de heer Van Heyst. Bij het hoofdstuk „Openbare Veiligheid vraagt de heer Eikelenboom, of er nog geen geld beschikbaar is voor een nieuwe politiepost Santpoort. „Neen", zegt de burgemeester. Verder stelt de heer Eikelenboom eenige vragen over de luchtbescherming. De heer R o e 1 s e zou een aantal midden op trottoir staande boomen wit geschilderd willen zien. „Als je niet uitkijkt, loop je er vierkant tegenop", aldus spreker. De heer Van der Veer wil meer trottoirban den wit laten schilderen. Als het niet kan van ge meentewege, zou het dan niet aanbeveling ver dienen, de burgerij hiertoe te stimuleeren. Van meer dan één zijde worden de schuilge- legenheden besproken. De heer Homburg wil toezicht hierop. De voorzitter beantwoordt de sprekers. De politiepost te Santpoort is nog niet van de baan. B. en W. zijn van meening deze zaak bij een apart gemeenteblad ter sprake te brengen. Het aantal schuilgelegenheden zal vermoedelijk met een vijf tiental worden uitgebreid. Er wordt met de grootste kracht aan gewerkt. Wat de witte verf betreft, B. en W. zullen zooveel mogelijk aan de wenschen tegemoetkomen maar de burgerij moet meewerken. Er zijn veel hinderlijke staketsels als hekjes enz. en laat de burgerij er toe medewerken, deze op te ruimen, door de voortuintjes aan de gemeente af te staan. Permanent toezicht op de schuilplaatsen is niet mogelijk. Ze afsluiten gaat natuurlijk niet. Er is gevraagd, of B. en W. het stichten van een eigen brandweercorps als in Driehuis zullen bevorderen. Hierop antwoordt de voorzitter, dat het streven is de brandweer van de luchtbescherming zooveel mogelijk te decentraliseeren. Bij den post „Kosten van den Gem. Geneeskun digen en Gezondheidsdienst", wijst de heer Verbeek er op, dat voor de volksgezondheid slechts 2 pet. van het bedrag der begrooting is uitgetrokken. In het licht der huidige tijdsomstandigheden, vindt de heer Verbeek dit veel te laag. Hij dient een motie in, waarbij de Raad B. en W. vrijheid geeft, wanneer dit in het belang der volksgezondheid noodig mocht zijn, den post te overschrijden. De heer Vermeulen wil deze motie handen van B. en W. gesteld zien om advies. „De motie trapt een open deur in", aldus de voorzitter. Wanneer er onverhoopt door bij zondere omstandigheden bijzondere maatregelen noodig mochten zijn, zullen B. en W. niet nalaten deze te nemen. De heer Verbeek trekt zijn motie in. Bij den post „Rente van gelden onder hypothe cair verhand, verstrekt voor met premie gebouwde arbeiders- en bescheiden middenstandswoningen" vraagt de heer Van K1 e e f .waarom voor ver strekte voorschotten 4 pet. berekend wordt, ter wijl de gemeente 3'/2 Pct- betaalt. Hij acht een verschil van 1/8 pet. voldoende. De heer Van Heijst wil ook anderen aan nemers de kans geven, welke krijgen voor het onderhoud van de woningen der woningbouwver- eenigingen. De heer N ij s s e n wethouder meent, dat nie mand zulle een lage hypotheekrente betaalt de betrokkenen. We moeten er rekening mee houden, dat er ook stroppen zijn. Op een vraag van den heer Vermeulen of het niet gewenseht is, dat de gemeente de aan de gemeente behoorende verspreid staande wonin gen verhoogd, antwoordt de heer Visser wethouder, dat daartoe geen reden bestaat. Het onderhoud van de woningen der verschillende bouwvereenigïngen hebben deze vereenigingen zelf in handen. Alleen wanneer het onderhoud niet mocht zijn zooals het behoort, zouden B. er W. ingrijpen. Bij „Openbare Werken" bepleit de heer Var H e ij s t verbreeding van de Jan Gijzenvaart, op dat er een aansluiting met Haarlem wordt ver kregen. Verder wil deze spreker aansluiting op de Wüstelaan en den Middenduinerweg van de bebouwing bij het Burgemeester Rijkenspark. Ook wil hij doortrekking van de V. d. Vondellaan. Het is daar een dooie boel. Bebouwing van Beeckesteijn is door de voorwaarden niet moge lijk. Ook ten opzichte van Velsen-N. heeft spreker eenige verlangens. Laat ons vooral actief zijn, op dat men in Beverwijk niet kan zeggen „jullie verwaarloost den boel". Hij breekt een lans voor uitbreiding van de begraafplaats „De Biezen", op dat het niet noodig is, dat er een begraafplaats aan den nieuwen weg achter Westerveld wordt aangelegd. Hij klaagt over den toestand aan den Meervlietstraat. „Is er nog wat over van de f 1-90.000, die de gemeente heeft gekregen voor verbetering van de bestrating?", vraagt dezelfde spreker tenslotte. „Nog een heeleboel", antwoordt wethouder Dunncbier. „Laten we dan maar gauw beginnen, want er is nog heel wat te verbeteren", aldus de heer Van H e ij s t. De heer tenBroeke brengt het College hulde voor de vele verbeteringen, die er den laatsten tijd zijn aangebracht. Hij wijst speciaal op den IJmui- derstraatweg. Maar hoe zit het met het rijwielpad? vraagt hij. Is dit voor links of rechts verkeer? Hij brengt nog eenige andere opmerkingen naar voren. De heer Eikelenboom wijst er op. dat bewoners van den Hagelingerweg zich bereid heb ben verklaard grond af te staan voor verbreeding van den weg. Maar er is nog niets verbreed. Voor een bepaald gedeelte acht hij verbreeding zeer gewenseht. Ook de heer V. d. V e e r brengt B. en W. hulde voor de "verbeteringen, die tal van wegen hebben ondergaan. Hij vindt het echter jammer, dat de „groene zoom" in den Wijk aan Zeeërweg is weg genomen. Als we daar fietspaden gaan aanleggen maken we het voor het verkeer nog gevaarlijker. De heer Van Nifterick vraagt of B. en W. de pacht van het strand aan het rijk niet kunnen opzeggen. De heer-V an Kleef kan niet begrijpen, waar om het onderhoud van „bezittingen, niet voor den publieken dienst" zoo duur is. Hij toont dit met eenige voorbeelden aan. De heer de Groot wil bij huizen met voor tuintjes de gemeente de huisnummers op de muurtjes laten schilderen. De heer Heeremans is dankbaar voor het vele, dat aan de wegen is gedaan en voor den post voor de verbetering van de Wüstelaan. Hij vraagt de belangstelling van den betrokken wethouder voor den toestand van de Noorderdorpstraat te Santpoort. De heer M e ij e r merkt op, dat er 43000 voor verbetering van bestratingen is uitgetrokken. Maar Velsen-Noord krijgt daar niets van. Hij noemt eenige plaatsen, waar verbetering dringend noodig o.a. bij den Heirweg. De heer Dunnebier, wethouder van Openbare Werken beantwoort de sprekers. Alles wat door den heer Van Heyst en ook door eenige andere sprekers is aangeroerd, staat op het plan voor 1941. Of het uitgevoerd zal kunnen worden hangt af van het materiaal. In de Wüstelaan komt aan weerskanten een nieuw voetpad. Ook het doortrekken van de d. Vondellaan staat op het plan, maar uitvoering daarvan wordt opgehouden door de plannen van den spoorweg. Zoolang we niet weten hoe deze worden uitgevoerd, kunnen we niets doen. Met Beeckesteyn moeten we voorzichtig zijn. We kun nen toch niet overal kleine woningen bouwen. Voor Velsen-Noord is het wachten op het streekplan. Wat de begraafplaats betreft, B. en W. doen hun best, deze daar te krijgen waar ze op het uitbrei dingsplan geprojecteerd is. Wat het tegelpad langs den IJmuiderstraatweg betreft, meent spreker, dat dit als rijwielpad is aangegeven. De Hagelingerweg is nooit goed te krijgen, wanneer de verbetering niet in haar geheel kan geschieden. In de kwestie van de verpachting van het zeestrand kunnen we niet anders dan afwachten. De wethouder geeft toe, dat het onderhoud van de huizen der gemeente hoog is. „Stel je voor, dat w ij op iederen voor tuinmuur de huisnummers gingen schilderen", zegt de wethouder den heer De. Groot. Dit moeten de bewoners zelf maar doen. De aanleg van den Heirweg komt vermoedelijk in de volgende verga dering aan de orde. Bij „Onderwijs" stelt de heer Verbeek een vraag over de lichamelijke opvoeding, die met 1 Januari a.s. zal worden uitgebreid. Is daarmede in de begrooting al rekening gehouden? ,Neen", antwoordt de voorzitter. „We wach ten nog af". De heer Van Heyst vraagt, of het bedrag van 300 voor het verstrekken van voeding aan school gaande kinderen wel voldoende is. De voorzitter zegt, dat de schoolvoeding van- lag begonnen is. Hij hoopt, dat hiervoor eventueel hulp van de „Winterhulp" verkregen zal worden. De heer Van Nifterick vraagt inlichtingen omtrent de van Den Haag uitgezonden plannen tot het verstrakken van warme maaltijden aan de burgerij. De heer Visser, wethouder van Socialë Zaken, bevestigt, dat er in de gemeente een centrale keu ken komt met een capaciteit van 6Ó00 L. per dag. Over de prijzen hebben we niets te zeggen. De zaak is in handen van de regeering. De heer Van Kleef spreekt o.a. over het plaatsen van werklooze hoofdarbeiders bij de distri butie-instellingen, verder vraagt hij o.a. of de post van 1.324.436 voor steunverleening niet ver laagd kan worden in verband met de steunverlee ning aan de gezinnen van de visschers, die in het buitenland vertoeven. De heer Van Heyst vraagt o.a. naar de Cen trale Werkplaats, de heer Verbeek bespreekt de verpleging van krankzinnigen in Gheel, de heer Heereman.s brengt een daad van Maatsc'n. Hulp betoon ter sprake. De heer Visser, wethouder van Sociale Zaken, beantwoordt de spreker. Over werk voor de werk looze hoofdarbeiders worden besprekingen gehou den met Den Haag. Het personeel van de Arbeids beurs valt. met uitzondering van eenige jongeren onder de loonregeling, die voor deze groep bestaat. Dit beteekent voor de betrokkenen een heele ver betering. Aan de Centrale Werkplaats zijn de loonen on geveer een half jaar geleden aanzienlijk verhoogd, Mén kan niet zeggen, dat de loonen daar ver schrikkelijk laag zijn. De door den heer Heeremans ter sprake gebrachte zaak wil de wethouder liever niet in het openbaar bespreken. M.H. heeft hier volkomen correct gehandeld. Over Gheel hebben B. en W. verschillende rap porten gekregen en die zijn bevredigend, zegt de voorzitter. De heer Verbeek meent, dat ook om econo mische redenen verpleging in Gheel niet aan te be velen is. De menschen leven minder sober dan onze landelijke bevolking en het is de vraag, of de resul taten tot uitdrukking komen in het verbeteren der verpleegden. De gemeentebegrooting wordt aan genomen. SUBSIDIES. Het voorstel inzake de subsidies wordt z.h.s. aan genomen. Vastgesteld wordt ten slotte nog de verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. Om vijf uur, dus in een vergadering die drie uur heeft geduurd, is alles in kruiken en kannen. Extra levensmiddelen voor lang- durigen arbeid en nachtarbeid. De leider van den distributiedienst meldt ons, dat extra rantsoenen brood, vleesch en bo ter of vet kunnen worden aangevraagd voor: 1. Arbeiders in fabrieken of werkplaatsen (als bedoeld in art. 2 der Arbeidswet) die geduren de minstens één maand ononderbroken eiken werkdag lichamelijken arbeid verrichten en die tengevolge van den grooten afstand van hun woonplaats naar en van het werk en/of tenge volge van een langdurigen arbeidsdag 12 uren of meer per dag van hun woning afwezig zijn. 2. Arbeiders als bovenbedoeld, die bij het 3- ploegenstelsel, gedurende minstens één week van elke drie weken ononderbroken in de nachtploeg lichamelijken arbeid verrichten. De arbeiders, dies reeds extra levensmiddelen ontvangen voor zwaren of zeer zwaren arbeid, vallen buiten deze regeling. De aanvragen kunnen uitsluitend door werk gevers worden ingezonden overeenkomstig de voorschriften, welke bij den plaatselijken dis tributiedienst verkrijgbaar zijn. DE KERSTVACANTIE. De kerstvacantie voor de leerlingen van open bare scholen zal in verband met het feit, dat dit jaar de herfstvacantie is vervallen, verlengd worden, zij zal nu duren van 18 December tot 6 Januari. Is liier iets van U hij Lijst van in het tijdvak van 21 tot en met 2fl November 1940 in de gemeente Velsen gevonden voorwerpen, waar over aan het Hoofdbureau van Politie. Tiberiusplein 1. inlichtingen te bekomen zijn op eiken werkdag van 11—12 uur v.m. cn van 4—5 uur n.m., r*el uitzondering van Zaterdagmiddag. (Niet per telefoon). Een blauw rntiné Jongensjasje, eenige honden (een Nollandsehe herder. 4 maanden oud. lichtbruin; herder, reu. grauw, met halsband en ketting), eenige rijwielbe- lastingmerken, een blauw kindermutsje, een bruin kin derwantje. een kinderbril. een kwitantie, een huissleutel, sleutel van een hangslot, een kwartje, een zilveren ikkelen damespolshorloge, een rosenkrans, een algem. distributiebonboekje, een looper. een rood-brulne dames handschoen. een bruin gummi kindermanteltje, een auto- looplampje in lederen étui, een bruin lederen sportriem (gevlochten), een zwart lederen rechter dameshandschoen, een bril met zwart beige montuur, een bruin led. dames- portemonnaie met inhoud, een bruin led. riem van leeren jas, een rosenkrans. een heerenrijwiel (ongemerkt), een zakmes, een damestaschje, een ceintuur, een paar br. led. handschoenen, een transportrijwiel. een vulpen in étui, een distr.kaart voor bloem, een zaklantaarn, een punten slijper. een blauwe alpinomuts. een asdop, een pakje rooktabak, een grijze want, een deel van een autowïel, een bruine dubbele fietstasch, een Jan van Ouwelzegel, een horloge met naam J. J. Smit, 3 theedoeken, een blauwe regenjas, en een damesceintuur met gesp. Uitslag „Winterhulp"-collecte te Velsen. Totale opbrengst ongeveer 20.000, De straatcollecte, welke Zaterdag j.l. in onze gemeente gehouden werd, heeft in totaal opge bracht f 859,80. Tezamen met -het bedrag van de hnis-aan-huis collecte van Vrijdag en de directe bijdragen, welke resp. f 1.243,61 en f 17.583 op brachten is het totaal ingekomen bedrag in Vel sen voor de Stichting „Winterhulp Nederland" dus f 19.686.41. Het definitieve eindbedrag is nog niet bekend, daar nog steeds giften binnenkomen. Voorts brengt de leiding van de „Winterhulp" te Velsen langs dezen weg aan allen die vrijwillig hun medewerking verleenden aan de collecte en de voorbereidingen hiervan haar hartelijken dank. Zij vertrouwt, dat zij in de toekomst op uw mede werking zal kunnen blijven rekenen. De Bioscopen en de Winterhulp. Zooals wij reeds mededeelden hebben de direc ties van dé theaters ..de Pont" en Thalia" aan de collectantenen medewerkers van „Winterhulp" in Velsen een gratis-bioscoopvoorstelling aange boden. Om eventueele misverstanden te voorkomen, vestigen wij er de aandacht op. dat deze voorstel lingen niet op een bepaalden datum plaats vin den. doch dat men zoowel den avond waarop en het theater waarnaar men wil gaan. zelf kan kie zen. Men denke er echter aan, het door „Winter hulp" toegezonden identiteitsbewijs mede te bren gen. Thans bijna f 13500 bijeen. Hieronder volgt wederom een verantwoording van de bij het plaatselijk comité ingekomen gelden. Reeds verantwoord f 12889,50. W. F. H. V. te Vel sen f 20, H. S. te Driehuis f 15. A. J. F. te Velsen (N.) f 50, A. P. B.. IJmuiden f 25. A. E. te IJmui- den f 25, A. E. te IJmuiden f 5. Th. V. te Velsen (N.) f 10. G. F. te Velsen IN.) f 5. P. J. J. E. te Velsen (N.) f 2.50, N. V D T. te Velsen (N.) f 300, A. J. M. M. te Santpoort f 5, F. D. R. te Velsen (N.) per maand f 1, W. C. G. te Driehuis f 10, P. W. te Driehuis f 5, W. B. te Driehuis f 10, G. v. K. te Driehuis f 2.50, N. V. A. v. D. te Velsen (N.) f 5, G. H. S. te Velsen (N.) f 50, P. D. te IJmuiden-O. f 10, C. T. J. te IJmuiden-O. f 2.50, J. v. d. V. te IJmuiden f 10, P. K. te IJmuiden f 5, J. O. te IJ muiden f 2.50, W. v. H. te IJmuiden f 10. J. G. te IJmuiden f 10, J. J. G. te Velsen f 5, Mr. D. O. te Driehuis f 4. Dr. B. M. t. B. te Velsen f 10, N. V. S. R. te Velsen-N. f 25. H. J. L. te Sant poort f 5. R. V. te Santpoort f 10, W. S. te Sant poort f 10. A. J. d. G. te Santpoort f 2.50, N. V. R. V. N. te Velsen-Noord f 25, C. M. te Velsen- Noord f 10, P. v. d. W. te Velsen-Noord f 5, N. V. N. G. te Velsen-N. f 2.50, P. K. te Velsen-N. f 10, L. P. K. t-e Velsen-N. f 10, N. V. V. S. te IJ muiden f 200, N. V. Stm. te IJmuiden f 100, H. J. W. te IJmuiden f 25, J. v. I. te IJmuiden f 25. J. A. W. te IJmuiden f 15, Dr. D. v. d. K. te IJmuiden f 10. C. W. d. B. te IJmuiden-O. f 10. J. II. V. te Santpoort (dorp) f 1. P. C. d. W. te Velsen f 2.50. Totaal f 13983. Nagekomen N.V. v. G. Zn. te IJ muiden f 3600. Totaal stortingen op girorekening f 17583. Opbrengst collecte (2 dagen) f 2103. To taal generaal f 19686.41. ST.-NICOLAASFEEST. Het bestuur van den R.K. Vrouwenbond te Velsen-Noord organiseert op Zondag 8 Decem ber a.s. een St.-Nicolaasfeest voor kinderen van leden van dezen bond. Uitslagen Hoogoven Schaakclub. De uitslagen van de op Vrijdag en Zaterdag afgebroken partijen cn gespeelde competitiewedstrijden zijn: Groep 1' C. v. Krimpen—J. E. Beentjes afgebroken A. de Bruin—B. Wulms 1—0 A. de Bruin—C. Vogelzang 0—1 J. E. Beentjes—P. A. Veldheer afgebroken G. PaardekooperJ. A. Kroon 1—0 H. v. d. Plas—G. F. Zandbergen 0—1 A. de Bruin—M. v. Ikelen 0—1 A. de Bruin—C. v. Krimpen Var-1/: Groep 2: C. Mulder—G. Schmitz 0—1 H. Andrea—G. Schmitz 1—0 A. Scherer—G. van Alfen F. Uylenbroek—F. C. Mulder 0—1 Groep 3: W. Steeman—A. van Zomeren 1—0 C. ten Cate—J. Blauw afgebroken H. F. Blok—G. J. Offerhaus 0—1 A. Blauw—Ir. W. v. d. Blink O—1 A. van Zomeren—W. steeman 0—1 K. de Boer—G. Klein 1—0 KERSTWIJDING VAN DEN CHRISTEN VROUWENBOND. Donderdagmiddag 19 December zal de plaat selijke al'deeling van clen Ned. Christen Vrou wenbond een Kerstwijding in het Ned. Her vormd vereenigingsgebouw aan de Oosterwijk straat houden. Het programma, dat zal bestaan uit zang, voorlezen enz. zal geheel verzorgd worden door de leden. ST.-NICOLAASFEEST. Zondag 8 December organiseert de Geheel onthoudersclub „Kindergeluk". A. N. G. O. B. en J.G.O.B., een St.-Nicolaasfeest voor de kinde ren van de leden, in het veilinggebouw „'t Cen trum". De kinderen zullen van den Sint allen een surprise ontvangen. DE ROOD-ZWARTE. Het nieuwe clubblad van De Kennemers heeft een gedaanteverwisseling ondergaan, ten minste wat den omslag betreft. Door de ophef fing van N.V. „De Pers" wordt het blad thans gedrukt bij fa. G. J. de Goede. Het lezenswaardige nummer bevat behalve de officieele mededeelingen een overzicht van de gespeelde wedstrijden, eenige artikelen en een gedichtje van „Bart". Wat tic tuinders kregen. ,-EREENIGDE VEILINGEN „KENNEMEKLAND" EN „VRIJE VEILING". Spinazie per K.G. 1218. Andijvie per K.G. 38. Wortelen per bos 712. Radijs per bos 21/.- Selderie per bos 22Vz- Peterselie per bos 2Vz3. Tomaten per K.G. 12—17. Prei per K.G. 48V:. Witlof per K.G. 22. Waschpeen per K.G. 48. Bloemkool I per stuk 1213. Knollen I per stuk 5—12. Knollen H per stuk 34. Gele kool per K.G. 25. Groene kool per K.G. -2Yz5. Roode kool per K.G. 34. Bieten per K.G. 2Vz3. Breekpeen per K.G. 331/.. Schorseneeren per K.G. 514. Appelen per K.G. 2630. Peren per K.G. 16. Chineesche kool per K.G. 2l/'s5Vb Boerekool per K.G. 35. Spruiten per K.G. 1220. OPBRENGST COLLECTE WINTERHULP. De collecte van Vrijdag j.l. voor de Stichting „Winterhulp Nederland" bracht te Beverwijk op f 2280,20 en die van Zaterdag f 448.38, tezamen dus (ongerekend girostortingen die samen tot heden ongeveer f 1300 bedroegen) f 2730,58. TENTOONSTELLING VAN „KATHOLIEK BEVERWIJK". Van Zaterdag tot en met 15 December wordt in het K.S.A.-gebouw onder auspiciën van „Katholiek Beverwijk" de tentoonstelling „De Zeven Sacramenten" gehouden. FUSIE TUSSCHEN KANTOORBEDIENDEN. Als gevolg van de fusie tusschen den Alg. Bond van Handels- en Kantoorbedienden met „Mercurius" en ..Hermes" is voor de afdeeling Beverwijk een nieuw bestuur samengesteld. Dit bestaat thans uit de volgende heeren: P. J. Rij ken, voorzitter; C. Semeins. secretaris, J. Schuur man. penningmeester. Ph. M. Pattes, G. A. v. d. Wegen. PERSONALIA. Met ingang van 19 November j.l. is de arbei der-telegrafist A. de Bie benoemd tot assistent van den stationsdienst ter standplaats Bever wijk. Bij D. IJ. V. wilde de visch niet bijten De vischwedstrijd op baars in De Delft bij As sendelft van „De IJzeren Voorn" bracht een veertigtal deelnemers aan den waterkant. Door de vinnige koude werd de wedstrijd door den hoofdcontroleur, den heer Van Waveren, be kort tot tweemaal een half uur. Merkwaardig was, dat er echter geen enkel baarsje werd ver schalkt. Niettegenstaande dit resultaat ontving iedere deelnemer toch een St.- Nicolaas-surprise welke in café „De Klomp" werd uitgereikt. BEVERWIJK. Aan het postkantoor Beverwijk en het daar onder behoorende ambtsgebied werd gedu rende de maand November 1940 ingelegd f 28.606,66 en terugbetaald f 123022.03. Er werd dus ruim f 94.000 meer terugbetaald dan inge legd. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 21866. ,,'t Karpert je" visclite op baars. Het vischeollege ,,'t Karpertje" hield In Tolvaart haar eersten wedstrijd op baars, 's Morgens om half negen werd vanaf het clubhuis vertokken. De controleurs had den aan het vischwater de paaltjes reeds uitgezet, zoodat de hengels direct uitgegooid konden worden. Nauwelijks heeft het signaal vissehen geklonken of is het J. de Vries Jr.. die de eerste baars op het droge brengt. Hier bij blijft het voorloopig. Wel wordt er veel witvisch ge vangen. maar de baar* wil niet bijten. Aan den water kant viel het door den mist en kou ook niet mee. maar daar trokken de Karpermenschen zich niet zooveel van aan. In het clublokaal aan den Alkmaarscheweg reikte de voorzitter, de heer J. Maenhoul, met een toepasselijk woord de prijzen uit en hoopte, dat bij den slultings- baarswedstrijd de deelneming nog grooter zal zijn. De uitslag luidt als volgt: 1. J. de Vries Jr.; 2. D. van Beek (na loting): 3. B. Kleine: 4. S. v. d. Woude; 5. J. Maenhout; 6. C. Albers; 7. .1. Straat: 8. J. Beentjes; 9. C. Kater; 10. J. Aafjes Jr. De controleurs, de heeren J. Castien en H. Muis. ont vingen ieder nog een prijs. KINHEIM—D. E. M. 2—2. Evenals verleden v/eek werden de punten gedeeld en was de uitslag ook nu weer 2—2, doch de wedstrijd tegen Beverwijk was van heel wat beter gehalte. Vooral het plaatsen was slecht, terwijl er weinig en slecht geschoten werd. De Kinheim halflinie was er lang niet in, waarbij DruijVen en Ramaker blijkbaar nogal last van de glad heid van het terrein hadden, terwijl Cnossen zich veelal tot verdedigen beperkte. In de achterhoede werd Kuijpers erg gemist al was v. d. Kant niet slecht. Bij D. E. M. maakte de keeper een zwakken indruk, waren de backs en halflinie goed. ter wijl in de voorhoede mid voor Arisz wel heel erg tegen viel. De buitenspelers zijn verreweg de besten. Er is nog nauwelijks begonnen als Michel al direct een niet te missen kans krijgt doch zijn schot faalt. Nadat de spelers wat aan het terrein gewend zijn gaat het spel gelijk op en neer. Bij Kinhelm speelt Druijven stopper- spil, doch geen der binnenspelers vult dit gat aan waar door spil de Vries op het middenterrein regelmatig vrij spel heeft. Aan beide kanten ontstaan enkele kansen doch het schieten is slecht. Als tenslotte Verhoofdstad een goeden pass krijgt is het onverbiddelijk 10. Niet lang hierna herhaald zich dit zelfde spelletje doch Ver hoofdstad wacht nu even te lang met schieten en wordt zwaar van den bal gewerkt. Dan is D. E, M. eenigen tijd in den aanval. Als Tervoort na eenige vergeefsche aan vallen voorzet, ls Daniëls uit zijn doel en wordt de bal in 't verlaten doel geplaatst (1—1). Met gelijken stand wordt van doel gewisseld. Direct na den aftrap krijgt Kinheim alweer een goede kans, doch Michel is zijn schot kwijt. Ook D. E. M. krijgt een kans doch ook Arisz faalt. De strijd gaat overigens op en neer doch verder dan enkele corners komt het niet. Als na een kwartier spelen de Kinheim back de Vries een bal onnoodig binnen houdt komt de bal onverwachts bij de D. E. M.-rechtsbinnen die van flinken afstand inkogelt (1-2). Kinheim speelt nu eenigen tijd ontmoedigd verder waarvan D. E. M. echter niet weet te profiteeren al moet eenmaal het houtwerk Daniëls te hulp komen. Tien mi nuten voor het einde komt er plotseling meer gang in bij Kinheim. Aanval op aanval volgt. Diverse corners leveren geen resultaat op. Vier mlniuten voor het einde komt een voorzet van rechts bij den vrijstaanden Kuilenburg en de fraaie kans wordt benut (2—2). Nog enkele Kinheim-aanvallen volgen, doch D. E. M. verdedigt hardnekkig, en dan breekt het einde aan van dezen tot het einde toe spannenden wedstrijd. SANTPOORT—ZANDVOORT. (3—7) Een door vorst slecht bespeelbaar terrein was oor zaak dat het een matige partij werd met veel val partijen en een zeer beweeglijken bal. Zandvoort begint met aanvallen die niet opleveren, waarna de roodbroeken een aanval doen waaruit Bakkum scoort (10). Direct hierop maakt Zandvoort ge lijk (11). De kustbewoners ontwikkelen een aar dig open spel en laten Nijssen twee maal vissehen (13). Kaldenbach verkleint den achterstand via een Zandvoort-back (23). Direct hierop is het echter 24. Na rust eenzelfde spelbeeld waarin Zandvoort domineert. Zandvoort weet de score op te voeren tot 26 waarna uit een schermutseling voor doel Santpoort scoort. De Zandvoortmidvoor maakt dan zijn zesde doelpunt en het einde komt met 37.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 5