Bulgarije wil buiten het Europeesch conflict blijven. ffOENSD A G 4 DECEMBER 1940 ELZAS-LOTHARINGEN wam )IEDENHOFENé %ËRÓJayeuvr,e/// WwwMl 1ET2K IwM :VERDUN- -FRANSCH DUITSCHE RUKSGREHS VÓÓR 1914 .GRENS TUSSCHEN ELZAS- EH LOTHARINGEN ■KANALEN Settelt-, stad! J -E= :D UI TSCHLAN ISTEENKOL ENGE BIED INDUSTRIE GEBIED TEXTIEL GEBIED COLMAf BENEDEN ■Btbwtller FRANKRIJK :BELFOR' Quitsch legerbericht: Op een dag 160.000 ton scheepsruimte tot zinken gebracht. BERLIJN, 3 December (D.N.B.) Het opper bevel van de weermacht deelt mede: Duikbooten hebben op 2 December een' voor Fn'oeland bestemd groot convooi met bijzonder i0ot succes aangevallen en uiteengeslagen. In I ,eenv-il van de krachtigste bescherming door JfrUisers en torpedojagers en onmiddellijk in actie tomende hevige afweer werden vijftien schepen met meer dan 110.000 brt. en een Britsche hulp- kruiser van ongeveer 17.000 b.r.t., die tot de „eleidende schepen van het convooi behoorde, lot" zinken gebracht. Waarschijnlijk zijn nog twee andere schepen van het convooi met een gezamen- liiken inhoud van 16000 brt. in den grond geboord. In dit succes heeft de onder bevel van den luite nant-ter-zee le klasse Mengersen staande duik boot een groot aandeel. Deze boot bracht vijf schepen met een totalen «inhoud van 41.000 brt. lot zinken. Behalve de reeds genoemde successen meldt een andere duikboot het tot zinken brengen van twee bewapende vijandelijke koopvaardijschepen met een gezamenlijken inhoud van 21.247 brt., waar der het moderne Britsche motorschip „Victor o0SS" van 11.247 brt. Hierdoor is dus op den Hvèeden December alleen door duikbooten in totaal meer dan 160.000 b. r. t. tot zinken ge- blZooals reeds gemeld hebben sterke afdeelingen Duitsche gevechtsvliegers in den nacht van Zon- da» op Maandag de aanvallen op Southampton voortgezet en bereikt dat de nog woedende bran den zich uitbreiden. Ontploffingen in de opslagplaatsen in de haven wijk waren ver boven Het Kanaal tot in Frank rijk te zijr.. De zwakte van de Britsche afweer verhoogde de trefzekerheid van de Duitsche vlieg- tUOok Londen, Birmingham en Liverpool werden 'met bommen aangevallen. Het leggen van mijnen in Britsche havens werd voortgezet. De bedrijvigheid van het luchtwapen overdag beperkte zich tot verkenning. Daarbij werd ten zuidwesten van Ierland een koopvaardijschip door bomtreffers tot zinke.n gebracht. In den nacht van 2 op 3 December vielen sterke Duitsche afdeelingen een havenstad aan de Brit sche Westkust aan. De nachtelijke bedrijvigheid van het Britsche luchtwapen beperkte zch tot enkele vluchter boven de bezette kustgebieden. Een Duitsch vliegtuig wordt vermist. PERSSTEMMEN. Het uiterlijk der Duitsche avondbladen van Dinsdag wordt beheerscht door het groote Duit sche duikbootsucces tegen de Britsche koopvaardij, aldus het D.N.B. In reusachtige opschriften wijzen de bladen op het weermachtsbericht, dat melding maaktvan de vernietiging van vijftien Stoomschepen uit een groot cónvoci. De „Börsenzeitung" laat vooral het licht vallen op de krachtige .beveiliging van het convooi en spreekt de meening uit dat deze omstandigheid het succes van den aanval der Duitsche duikbooten des te waardevoller maakt, want de Britsche po gingen om een betere bescherming tot stand te brengen; zijn zonder effect gebleven tegenover den offensieven geest van de Duitsche duikbooten. Ten slotte is het blad van opvatting dat zulke verliezen aan scheepsruimte door de Engelsche werven nooit goedgemaakt kunnen worden. De „Lo.kal Anzeiger" schrijft: Niet steeds wordt dit onstuitbare wegsterven van de Engelsche en aan de Engelschen dienstbare transportvloot door zoo schitterende groote daden van het Duitsche duikbootwapen, door Duitsche oppervlakteschepen of Duitsche vliegers in het schrille licht der wereld sensatie geplaatst, zooals door het bericht van het prachtige succes van den tweeden December. Niet steeds worden door zulke vernietigende aanval len heele convooien gegrepen en vernield. Maar dag na dag zinkt toch ergens een Britsch schip, loopt op een mijn of wordt gebombardeerd. Dag na dag loopt zandkorrel na zandkorrel uit Enge- lands levenszandlooper. Jtaliaansch legerbericht. Aanvallen en tegenaanvallen aan hef Crieksche front. Britsche kruiser door torpedo getroffen. ROME, 3 December (Stefani.) Het Ita- llaansche Hoofdkwartier maakt bekend: Grieksche aanvallen, en tegenaanvallen van onze troepen aan het front van het negende en elfde leger. Ons luchtwapen heeft met de troepen samengewerkt door verbindingswegen te bom- bardeeren en vijandelijke stellingen en vracht auto's in duikvlucht aan te vallen. Onze luchtfor- maties hebben het nieuwe fort en andere mili taire doelen op Korfoe gebombardeerd. In het centrale bekken van de Middellandsche Zee hebben onze jachtvliegers een vijandelijk vliegtuig van het type Blenheim brandend neer geschoten. In den nacht van 27 op 28 Novem ber heeft een van onze duikbooten, die in de wa teren van de Straat van Sicilië voer, een van Malta komende vijandelijke kruiser, die van twee torpedojagers vergezeld was, aangevallen en met een torpedo getroffen. In Noord-Afrika is een vijandelijke aanval op onze stelling van El Gazala in het bergmas- sief .van El Auenat, dat door artillerievuur ge steund werd, door ons garnizoen afgeslagen. Onze vliegtuigen hebben de Engelsche stelling van Ainel Prinz in duikvlucht aangevallen en beschoten. In Oost-Afrika hebben vijandelijke vluchten naar Adi Oegri en Zoela zeer lichte materieele schade en geen slachtoffers veroorzaakt. In Metemma is een vijandelijk vliegtuig door onze troepen neergeschoten. Vijandelijke vliegtuigen hebben eenige bommen op Napels-en op Aiugusta laten vallen, die onbelangrijke, schade en eenige lichte branden veroorzaakt hebben, welke ter stond gebluscht konden worden. Er vallen geen slachtoffers te betreuren.- Een van onze duikboo ten, die op haar basis teruggekeerd is, rappor teert, dat zij in den Atlantischen Oceaan op 28 November het Engelsche s.s. Lylian Moller van 500 ton tot zinken heeft gebracht. De Britsche admiraliteit heeft onlangs het verlies van de duikbooten Rainbow en Triad gemeld. Leze duikbooten opereerden in de Middelland sche Zee. Zij behooren dus tot degenen die door de Italiaansche marine vernield zijn, zoo- Jls in de weermachtsberichten vermeld is. De kenmerken -der tot zinken gebrachte eenheden zijn: Rainbow, waterverplaatsing aan de opper vlakte 1475 ton, onder water 2030 ton, bewa pening: acht torpedobuizen van 53.3 c.M. een kanon van 10.2 c.M. en twee stukken lucht doelgeschut. Duikboot Triad: waterverplaat- smg aan de oppervlakte 1090 ton onder water 1575 ton, bewapening: tien torpedobuizen van 53.3 c.M., een kanon van 10.2 en twee stukken luchtdoelgeschut. Hartelijke verwelkoming van Pétain te Marseille. Vlaanderen moet zich in de nieuwe orde scharen. Schepen hadden de vlag in top. Verklaring van Staf de Clercq. GENèVE, 3 December (D. N. B.) Uit Vichy wordt wordt gemeld, dat Maarschalk Petain bij zijn aankomst te Marseille door de bevolking hartelijk is verwelkomd. De stad was rijk met vlaggen getooid en in de haven hadden alle schepen de vlag in top. Des morgens is de maar schalk begonnen met de ontvangst van burger lijke en militaire personen, in aansluiting op zijn bezoek aan Toulon. Donderdag wordt maar schalk Petain in Vichy terugverwacht. Dan zal tevens Pierre Laval van zijn bezoek aan Parijs in Vichy terug zijn. DEFILè VOOR DEN MAARSCHALK. Dinsdagmiddag heeft Pétain te Marseille een parade afgenomen waarbij cavalerie, infanterie, Al penjagers en koloniale artillerie voor hem defileer den. De maarschalk moest verscheidene malen op het balkon der prefectuur verschijnen om de huldebetuigingen van de uit duizenden menschen bestaande menigte in ontvangst te nemen. Des avonds was de maarschalk gast aan een maaltijd, die de Kamer van Koophandel te zijner eere had aangericht. ANTWERPEN, 3 December (D.N.B.) Op een vergadering der Vlaamsche journalisten te Antwerpen heeft Staf de Clercq onder meer ver klaard, dat Vlaanderen thans den weg van zijn Germaansche bestemming is ingeslagen. Het moet zich scharen in de nieuwe orde, die uit de Natio- naal-Socialistische revolutie is geboren. Het is de taak der Nationale Vlaamsche Beweging, in politiek cultureel, maatschappelijk en economisch opzicht te werken voor een vereenigde volksgemeen schap. De komende presidentsverkiezing in Finland. HELSINKI, 2 Dec. (D.N.B.) Naar de Uusi Suomi meldt, zal de presidentsverkiezing wel licht reeds op 19 December worden gehouden, zoodat de president zijn ambt nog vóór Kerstmis kan aanvaarden. Te Marseille zag men voor de eerste maal in het /Openbaar een formatie, die den naam „Groupe de Protection" draagt en die onlangs onder auspiciën van het ministerie van binnen- landsche zaken is opgericht. Horia Siina ontbindt de legionnaire politie. Zij -bestaat uit vrijwilligers, die een bijzonderen eed afleggen en aan een band om den arm te her kennen zijn. Dinsdag deed deze ..beschermings- groep" naast de politie dienst voor de handhaving van de orde op straat. Daarenboven zou zij echter I in algemeenen zin in samenwerking met de politie autoriteiten zorgen voor het handhaven van de orde. Naar verluidt zijn dergelijke groepen reeds in een aantal steden in het onbezette gebied ge vormd. Resoluties van Ierseli-Ainerikaausclie organisaties. Eischen van Engelsche afgevaardigden scherp veroordeeld. NEW YORK, 3 December (D.N.B.) De Ver eenigde Iersch-Amerikaahsche organisaties in New York hebben een resolutie aangenomen, waarin gezegd wordt, dat het oorlogsmateriaal, hetwelk Amerika, aan Engeland levert, niet mag worden gebruikt voor het vernietigen van Iersche steden en het vergieten van Iersch bloed. In een tweede resolutie wordt de eisch van Engelsche afgevaardigden, die Iersche havens als oorlogsbases willen doen gebruiken, scherp ver oordeeld. Alleen in Boekarest blijft een interne ordedienst. BOEKAREST. 3 December (D.N.B.) De com mandant van de legionnaire beweging, Horia Sima, heeft de na de revolutie opgerichte legionnaire po litie, nu zij haar taak vervuld en het legionnaiTe regiem in de overgangsphase geholpen heeft, krach tens een verordening ontbonden. De leden van de politie zullen in de legionnaire organisaties worden ondergebracht. Alleen in Boekarest blijft een in terne ordedienst onder bevel van den legionnair Moisescu. Verder heeft Horia Sima bepaald, dat alle orga nisaties onverwijld een onderzoek moeten instellen naar de leden, die in de laatste drie maanden zijn ingeschreven en diegenen verwijderd moeten wor den, die door hun gedrag bewezen hebben, dat zij geen legionnairs zijn. De leiders der organisaties worden aangewezen, vooral te letten op diegenen, die hun gebrek aan legionnaire gezindheid willen doen schuilgaan ach ter een valsche heldhaftigheid. - Tenslotte heeft Horia Sima het dragen van het legionnaire hemd gedurende den werktijd bij auto riteiten en tijdelijk, totdat een definitieve regeling tot stand is gekomen, voor het geheele land ver boden, behalve bij plechtige gelegenheden en voor hen, die in legionnairen dienst zijn. Chincesclie Nationale Regeering stelt Twee Indo-Chineesche plaatsjes door de Thailanders gebombardeerd. Blijkens een D.N.B.-bericht is Dinsdag in Vichy het volgende communiqué uitgegeven: Zekere buitenlandsche agentschappen hebben berichten gepubliceerd over incidenten, die zich zouden hebben voorgedaan op verschillende pun ten aan de grens tusschen Indo China en Thailand. In het bijzonder hebben zij beweerd dat Thailand- sche strijdkrachten drie districten in de streek van Ananya hebben bezet, dat Fransche vliegtuigen een Thailandsche stad zou hebben gebombardeerd en dat andere vliegtuigen door de Thailandsche ar tillerie zijn neergeschoten. Officieel wordt ver klaard dat deze beweringen van tendentieuze herkomst zijn en in strijd met dé waarheid. In tegendeel hebben de Thailanders sedert 27 Novem ber waren aanslagen op Indo China ten uitvoer gelegd. De Indo Chineesche plaatsjes Thakhet en Savannakhet zijn viermaal gebombardeerd. Op 27 en 29 November en op 1 en 2 December. De Fransche autoriteiten hebben alle noodige maat regelen genomen om de instandhouding der orde aan de grens te verzekeren. Het Japansche blad „Nitsji Nitsji" meldt uit Hanoi dat alle telefoonverbindingen en telegraaf verbindingen tusschen Fransch Indo China en Thailand verbroken zijn. Engelsch vrachtschip getroffen en gezonken. BERLIJN, 3 December (D.N.B.) Gisteren namen Duitsche gevechtsvliegtuigen afzonderlijk varende schepen waar in Het Kanaal, die zij ter stond tot het doel van hun aanval maakten. Daar er den geheelen dag een zware mist boven het water hing, was het moeilijk met zekerheid tref fers te plaatsen. Desondanks konden verschei dene schepen op succesvolle wijze gebombardeerd worden, waaronder een vrachtschip, dat zwaar beschadigd" werd en onmiddellijk zonk. Ook vannacht werd in grooteren omvang dan tot dusver voortgegaan met het leggen van mijnen voor de Engelsche kust. Tijdens de verrichtingen van gisteren is een Duitsch vliegtuig boven Zuid- Oost Engeland in een luchtgevecht neergescho ten. PROGRAMMA DONDERDAG 5 DECEMBER 1940. HILVERSUM I. 415 M. Nederlandsch programma. AVRO. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P.. gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Orgelspel (opn.). 10.30 Operettecon cert (opn.) 11.00 Modepraatje. 11.15 Zang met pianobege leiding. 11.34 Fluit en piano. 12.00 Gramofoonmuzïek. 12.15 De Jonge Acht en soliste. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 Omroeporkest. 1.45 Gramofoon muzïek. 2.00 Omroeporkest en solist. 3.00 Voor de vrouw. 3.10 Gramofoonmuzïek. 4.30 Orgelspel en declamatie. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A. N. P. 5.30 AVRO-Amusementsorkest, De Vroolijke Drie en vleugel duo. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuzïek. 7.00—7.15 Vragen van den dag en nieuwsberichten A. N. P. en sluiting. HILVERSUM II, 301 M. KRO. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.15 Wij beginnen den dag. 8.45 Gramofoonmuzïek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 KRO-orkest. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 KRO-Melodisten en solist. 1.45 Gramofoonmu- ziek. 2.00 Orgelconcert en zang. 2.45 Gramofoonmuzïek. 3.00 Rococo-octet. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Musiquette. 4.30 Ziekenpraatje. 4.45 Gramofoonumuziek. 5.00 VPRO: Cy clus „Lezen in den Bijbel". 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A. N. P. 5.30 Voor de jeugd. 5.50 Proga- ganda-toespraak. 6.00 Cabaretprogramma. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuzïek. 7.00—7.15 Persoverzicht voor binnen- en buitenland en nieuwsberichten A. N. P. en sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. NCRV. 7.00 Berichten, Duitsch. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30—7.45 Berichten, Engelsch. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.10 Schriftlezing en Meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 7.00 Berichten, Duitsch. 9.15 Gramofoonmuziek. 10.15 Spaarne-sextet en gramofoonmuziek. 11.30 Berichten, Cngelsch. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00—12.15 Berichten. 2.30 Berichten. Duitsch. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.30—1.45 Be richten. Engelsch. 2.00—2.15 Berichten, Duitsch. 2.30—2.45 Berichten, Engelsch 3.30 Berichten, Engelsch. 3.45 Can zonetta-sextet en gramofoonmuziek. 5.00 Berichten, Duitsch. 5.15 Nieuws-, economische- beursberichten A. N. P. 5.30 Berichten. 5.35 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.30 Berichten, Engelsch. 6.45 Gewijde muziek (gr.pl.). 7.00—7.15 Pers overzicht voor binnen- en buitenland en nieuwsberichten A. N. E, en sluiting. TERUG NAAR HET VADERLAND. Een uit de Dobroedsja terugkecrende Duitsche familie wordt per stoomboot over de Donau gezet, tijdens de volks verhuizing waaraan vele duizenden deelnamen. (Foto Weltbild.) Verzekeringen van Turkije ontvangen Rede van Popof in het parlement. Stefani meldt uit Sofia: De Burgaarsehe mi- nister van buitenlandsche zaken, P°P°f> Leeft in de Sobranje (het Britsche parlement. Red.)een rede uitgesproken over de buitenlandsche politiële. Hij bevestigde de noodzakelijkheid het land buiten het conflict te houden en gaf opnieuw uit drukking aan de dankbaarheid der Bulgaren jegens de spil voor den terugkeer van de Do- broedzja. Deze herziening, zoo voegde hij hieraan toe, 'heeft het mogelijk gemaakt te komen tot een herstel van de vriendschapsbetrekkingen met R°In een overzicht vanden algemeenen toestand constateerde Popof dat de erkenning van de rech ten der Bulgaren bijgedragen heeft tot de gun stige ontwikkeling der betrekkingen met de Sov jet Unie. Bulgarije doet zijn best, opdat de be trekkingen met Joego-Slavië zich kunnen ontwik kelen in het kader van het verdrag van eeuwig durende vriendschap. De betrekkingen met Turkije passen in het verdrag van vrede, vriendschap en neutraliteit tusschen beide landen. Spreker betreurde het da teen anti-Bulgaar- sche campagne is gevoerd in de Turksche bladen, waaraan hij toevoegde dat de regeering te Ankara verzekeringen heeft gegeven be treffende de kortelings genomen militaire maatregelen. Popof zeide over het'onderhoud tusschen den Führer en koning Boris, dat dit onderhoud bewijts hoe de belangrijkheid van Bulgarije is toegeno men. Spreker vestigde de aandacht op de betrek kingen van vriendschap tusschen de beide vol ken. De buitenlandsche politiek van Bulgarije, zoo besloot Popof, is vreedzaam, maar dat mag niet doen vergeten dat de oorlog voortduurt en ge voelens van onzekerheid en ongerustheid wekt. De gebeurtenissen zijn niet van ons afhankelijk en ondanks onzen wil om alles te vermijden wat den vrede zou kunnen bedreigen moet men er aan denken dat het beste middel om in vrede te blijven leven is, bereid te zijn het gevaar onder oogen te zien. De Sobranje heeft de rede van Popof met al gemeen applaus begroet. Bij de vergadering waren alleen de gezanten van Italië, Duitschland en vertegenwoordigers der Sovjet Unie aanwezig. Na den minister van buitenlandsche zaken sprak de minister van handel, Sagoroff, over de voedselvoorziening van Bulgarije, die hij vooral met het oog op de jongste maatregelen der re geering verzekerd noemde. De minister van bin- nenlandsche zaken, Gabrowski, die het debat in het parlement over het antwoord op de troon rede des konings sloot, sprak over het streven der regeering den Bulgaarschen staat ook op binnen- landsch-poli tiek gebied aan de nieuwe stroomin gen en denkbeelden van dezen tijd aan te passen en in den geest der nieuwe orde te volmaken. De kamer nam daarop het antwoord op de troonrede in den oorspronkelijlcen tekst aan. Deze kaart geeft het gebied weer van EIzas-Lotharingen, dat vóór den oorlog van 1914 Duitsch gebied was en door het Verdrag van Versailles in 1919 bij Frankrijk werd gevoegd. In het nevenkaartje is dit gebied gearceerd weergegeven. Thans in 1940 is Lotharingen tot het Duitsche Rijk teruggekeerd. Hiermede is, aldus gouwleider Bürckel, in de geschiedenis een periode afgesloten, die overoud Duitschland bevrijd en een politiek onrecht hersteld heeft. Aldus is een einde gekomen aan den eeuwenlangen strijd om den Rijn. Nadat een bevolkings- uitwisselïng in Lotharingen had plaats gehad, is binnen dit gebied een volledige economische en politieke samensmelting tot stand gekomen Lotharingen en de Saarpalts heeten nu voortaan tezamen „Westmark". Op de kaart vindt men de scheiding tusschen lotharingen en den Elzas, Degrcllc pleit voor Belgische mede werking aan het nieuwe Europa. CHARLEROI, 3 December (D.N.B.) De Rexis tische leider, Degrelle, heeft op een vergadering tr Charleroi gezegd, dat België door het Frankrijk de- vrijmetselaars en de Engelsche plutocratie in dei oorlog is getrokken. De ondergrondsche elementen die voor den oorlog verantwoordelijk zijn, rnoeter ook in België voor altijd vernietigd worden. Ook hier moet de bevolking en in het bijzonder de jeugd zich aansluiten bij den strijd, die thans in alle lan den gevoerd wordt voor een nieuw en gezuiverd Europa. De kleine landen zullen in dat nieuwe Europa alleen een behoorlijke plaats krijgen, als zij eerlijk medewerken. ambassadeurs aan. TOKIO, 3 December (D.N.B.) De nieuwe Chi neesche ^nationale regeering zal na haar officieele erkenning door Japan en Mandsjóekwo aldus meldt de Yomioeri Sjimboen spoedig ambassa deurs voor Tokio en Hsingking benoemen. Als Chi- neesch vertegenwoordiger in Tokio wordt de mi nister van buitenlandsche zaken dr. Tsjoemin en voor Mandsjoekwo de vice-minister van buiten landsche zaken Hsoe Liang genoemd. LOTHARINGEN WEDEROM BIJ HET DUITSCHE RIJK, „WESTMARK" GEVORMD. De Britsche moeilijkheden ter zee. Passagiersschepen tot hulpkruisers ingericht. BERLIJN, 3 December (D.N.B.)- Door het optreden van aar, de oppervlakte varende Duit sche vlootstrijdkrachten op den Indischen en den Stillen Oceaan,,, waarvan den laatsen tijd/ver schillende malen' melding is gemaakt, wordt Enge land tot nieuwe veiligheidsmaatregelen gedwon gen. Zoo is het Engelsche passagiersschip Empress of Russia, een turbineschip van 16.810' tori', toe- behoorende aan de Canadian Pacific, vóór zijn vertrek uit Hongkong door de Britscheadmirali teit in beslag genomen en aan den dienst ont trokken. De passagiers moesten het schip verlaten, de lading werd gelost. De Empress of Russia wordt nu uitgerust als hulpkruiser, om op' den Stillen Oceaan de Britsche koopvaardij te beschermen Men kan verwachten, dat een geheele reeks .groote schepen "als hulpkruiser dienst zal moeten doen, waardoor de koopvaardijscheepsruimte opnieuw vermindert. Admiraal Bastian is benoemd tot president van - het „Reichskriegs gericht". (Foto Pax Holland.)

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3