Oplossing Voor lange avonden Pétain en zijn lijfarts. KORT NIEUWS. DINSDAG 10 DECEMBER 1940 Ordening der Europeesche valuta's. Elf landen tot het Berlijnsche verrekenings systeem toegetreden. Uit Berlijn wordt aan het A.N.P. gemeld: Het is thans iedereen duidelijk dat de wirwar van valuta's van het verleden in het toekom stige Europeesche handelsverkeer veranderd dient te worden. Als eerste stap hiertoe is de ver vanging van „uitbetaling-Londen" zooals het- vroeger in den buitenlandschen handel gebrui kelijk was door de centrale verrekening via Berlijn. Elf landen van het oude continent zijn tot de verrekening via Berlijn toegetreden; nl. België. Bulgarije. Denemarken. Frankrijk. Fin land. Nederland, Italië, Joego-Slavië, Noorwegen. Zwitserland en Zweden. Een deel dezer landen heeft zich reeds verklaard voor het multilate rale veri-ekeningssysteem. De clearingovereen- komsten met Italië en Bulgarije sluiten tevens de betalingsrelaties met België, Noorwegen, Ne derland en het gouvernement-generaal in. Wat Italië betreft, is de overeenkomst reeds tot Luxemburg en den Elzas uitgebreid. Het beta lingsverkeer tusschen Nederland en Joego-Sla vië? tusschen Zweden en Nederland, Zweden en België, Zweden en Finland wordt afgewik keld via Berlijn als centrale clearingsinstantie. pe voordeelen voor de deelnemers zijn zoo groot dat ongetwijfeld binnen afzienbaren tijd een be slissend deel van den continentalen Europee- schen handel geschieden zal via de multila terale clearing. Een van de belangrijkste voorwaarden hier voor is echter dat de pariteit van de valuta's van het vasteland in een vaste onwrikbare ver houding ten opzichte van elkaar gebracht wordt. In het tegenwoordig door Duitschland beheerde economische gebied zijn door het vaststellen van eenvoudige wisselkoersen geor dende toestanden geschapen. Alleen in het zuid oosten zijn de verhoudingen veel moeilijker, omdat daar door een te hooge waardeering van de z.g. vrije deviezen de koopkracht van de mark verminderd werd. Het uit den weg ruimen van dezen economisch niet gerechtvaardigden toe stand kan echter slechts trapsgewijze geschie den omdat rekening moet worden gehouden met den toestand der hierbij betrokken volkshuis houdingen. In de afgeloopen maanden is men zeer voorzichtig overgegaan tot het regelen van deze vraagstukken. In het algemeen is men er reeds in geslaagd een vermindering van het agio van den rijksmark tot 20 procent tot stand te brengen. Hierbij is het duidelijk dat de verte genwoordigers in de regeeringscommissies met deze oplossing niet tevreden zijn en in den loop van den tijd het verschil tusschen de muntpa- riteiten zullen wegwerken. In Duitschland is men het er over eens dat ook de Zuid-Oost-Europee- sche staten door een verstandige beteugeling der prijsverhoudingen, practisch door een uit schakeling van de speculatie, voor een belang rijk deel nog hun bijdragen moeten leveren voor een voortuitstrevende vorming van den buiten landschen handel. De resultaten, die in de laatste vier maanden over de geheele linie op dit gebied zijn be haald, zijn van zoo verstrekkende beteekenis, dat volgens Duitsche opvatting, de beste ver wachtingen voor een permanent stijgenden goe- derenruil met vaste valutaverhoudingen ge rechtvaardigd zijn. Bij het wrak van een BristolBlenheim, welke aan de kust van het Kanaal door het Duitsche luchtafweer-geschut werd neergehaald. (Foto Weltbild.) „Carnarvon Castle" niet zware schade in het dok. Honderden arbeiders met reparatie bezig. Het D.N.B. deelt mede: De met zware averij- in een dok te Montevideo liggende Britsche hulpkruiser „Carnarvon Castle" (26.122 b.r.t.) heeft indertijd het snelheidsrecord op het tra ject naar Zuid-Afrika veroverd. Als gevolg van het goed gerichte vuur van den Duitschen hulpkruiser kan de „Carnarvon Castle" ondanks haar grootere snelheid het Duitsche schip niet dicht benaderen en moest het na zware schade te hebben opgeloopen, het gevecht ontijdig af breken, Thans is het schip vergunning verleend voor een verblijf van 72 uur te Montevideo. Aan boord van de ..Carnarvon Castle" be vonden zich talrijke matrozen van een anderen Britschen hulpkruiser, de „Queen of Bermuda" een turbineschip van 22.575 ton. Waarschijnlijk zijn zij op de reis naar Montevideo aan boord genomen om de zware verliezen van den bescha digden hulpkruiser te compenseeren. Verschei dene honderden arbeiders zijn koortsachtig be zig met het voorloopig herstellen van de averij. „Denemarken een der gelukkigste landen van Europa". Rede van minister-president Stauning. Het D.N.B. meldt uit Kopenhagen: Minister Stauning heeft in een rede voor de gemeenschaps organisatie van de Deensche arbeidersbonden ge sproken over de positie van Denemarken. Hierin Zeide minister Stauning o.a.: De oorlog, die thans meer dan vijftien maanden duurt, heeft sterk ingegrepen in het leven der be volking. De tijd die achter ons ligt heeft nood toestanden in een aantal andere landen doen ont staan. Ook Denemarken voelt natuurlijk de gevol gen van de oorlogsblokkade en de afsluiting en moet, evenals alle landen, groote moeilijkheden overwinnen. De Deensche staat heeft den Deen- schen landbouw met aanzienlijke subsidies moe ten helpen teneinde door de moeilijkheden heen te komen. Hiervan is men thans bevrijd. Verder moet er den nadruk op worden gelegd dat Dene marken gespaard bleef voor bombardementen en vernielingen. Ondanks alle moeilijkheden is Dene marken een van de gelukkigste landen in Europa. Het produceert levensmiddelen en het heeft de rantsoenen van de voor het leven noodzakelijke producten kunnen waarborgen, die overvloediger zijn dan in andere landen. ..Wij hebben er in toe gestemd", aldus besloot Stauning. „dat het land zich richtte naar de voorwaarden van de Duitsche bezetting. Hierdoor hebben wij de mogelijkheid tot vooruitgang bewaard wanneer na den oorlog Jeer een tijd van vrede volgt." Vier reusachtige waterkracht-generatoren, met elk een capaciteit van ongeveer 136.000 P.K. zijn op het oogenblïk bij de Siemens-fabriekcn te Berlijn in aanbouw. Het gewicht van deze gevaarten bedraagt meer dan een millioen kilogram. (Foto Weltbild.) Duitsch legerbericht: Bommen op ravitailleerings- installalies te Londen. Slachtoffers bij bomaanvallen in West-Duitschland. BERLIJN, 9 December, (D.N.B.) Het op perbevel van de weermacht deelt mede: „Als vergelding voor de Engelsche luchtaan vallen op West-Duitsche steden heeft het Duit sche luchtwapen in den nacht van 8 op 9 De cember met zeer sterke afdeelingen en in voortdurende golven een grooten aanval op Lon den ondernomen, die van het vallen der duister nis tot aan de morgenschemering duurde. Bij helder zicht wierpen gevechtsvliegtuigen bom men, ook van het zwaarste kaliber, op de stad en vooral op de voor het leven noodzakelijke ra- vitailleeringsinstallaties. Op vele plaatsen ont stonden geweldige branden, die zich in den loop van den nacht op verscheidene punten tot een groote gloeiende vuurzee vereenigden. Gas houders vlogen met hooge steekvlammen in de lucht, petroleumv oorraden vlogen in brand, waarbij zich een sterke rook ontwikkelde. Afzonderlijke Britsche vliegtuigen wierpen in den nacht in West-Duitschland opnieuw op ver scheidene plaatsen bommen neer. In Düssel- dorf, München7Gladbach en eenige 'andere plaatsen werden woonwijken getroffen en eenige huizen in brand gestoken. Hierbij kwamen negen burgers om het leven. 17 burgers werden zwaar en 24 licht gewond. Alle personen, die gedood of gewond werden, bevonden zich buiten de schuilkelders. Militaire schade of schade aan voor de oorlogvoering be langrijke objecten werd nergens aangericht. Twee Engelsche vliegtuigen werden door de iuchtdoelartillerie neergeschoten. Een eigen vliegtuig wordt vermist." VEERTIG BRANDEN BINNEN TWEE UUR. Het D.N.B. meldt nader: In de Londensche City, in de regeeringswijk en in de aan grenzende getreden kon men tijdens het bom bardement van den nacht op Maandag reeds binnen twee uur veertig uitgebreide branden waarnemen, aldus verneemt het D.N.B. Zes tot acht bijzonder groote branden hadden in enkele minuten tijd heele stratenblokken aangetast. Vooral zwaar geteisterd werden de stadswijken OP WEG NAAR HUIS. Een Duitsche hulp kruiser in volle zee tijdens de vaart naar de marine-basis. (Foto Weltbild.). neergehaald, een vierde door de luchtdoelbatterijen •an de koninklijke marine. In Oo.'i-Afrika hebben vijandelijke luchtaan vallen op Gallabat en Gherille (Somaliland) eenige dooden en gewonden veroorzaakt. Andere aanval len op Mojale en Mega hebben geen slachtoffers gemaakt en geen schade aangericht", ACTIVITEIT DER ITALIAANSCHE LUCHTMACHT. Uit Tirana meldt Stefani: Van de strategische vluchten op groote schaal, die de fascistische lucht macht de laatste dagen tegen militaire doelen op Grieksch grondgebied heeft ondernomen, aldus meldt de speciale correspondent van Stefani, moe ten genoemd worden die boven Santa Maura en de Golf van Arta, die de vijandelijke jagers verlamd hebben. De vijandelijke luchtmacht heeft getracht een actie tegen Valona te ondernemen, doch het optreden onzer jachtvliegtuigen leidde tot misluk king van de poging van den tegenstander, die on dernomen werd door bommenwerpers van het type Blenheim. In dit verband wordt opgemerkt dat de Grieksche luchtmacht aanzienlijk gekortwiekt is en dat al leen nog Engelsche vliegtuigen en piloten trachten iets te ondernemen. Deze pogingen komen den vijand duur te staan. Drie Blenheims zijn namelijk na een gevecht neergehaald. Den eersten keer wer den de Blenheims door Italiaansche jagers van het type „Valk" gedwongen hun bommen in zee te gooien. De Blenheims kwamen daarop ten getale an zes terug, waarop het luchtafweergeschut van de Italiaansche marine er een brandend neerhaalde. Vervolgens doken de Italiaansche jagers óp de vij andelijke formatie en schoten nog twee Blenheims neer. De overgeblevenen konden aan de Italiaan sche machinegeweren ontsnappen door in de dikke wolken te verdwijnen, doch er is reden om aan te nemen dat nog twee Blenheims, die zwaar be schadigd zijn, hun basis niet meer hebben kunnen bereiken. No. 24. TOOVERDRiEHOEK." 1 2 3 4 5 6 7 Poplar en Bethnal Green ten noorden en noord westen van de Theemsbocht. Een geweldige steekvlam in Poplar, afkomstig van een brandstof- fenopslagplaats, vloeide samen met talrijke daar in korten tijd oplaaiende branden in pakhuizen, graan silo's en groote maalderijen. De wijk B.ethnal Green is buitengewoon zwaar getroffen. Heele reeksen huizen stortten in en na enkele uren vormden groote puinhoopen en rookende ruïnes het beeld d«nt de Duitsche vliegers in het licht der vlammen aanschouwden. Ondanks dezen geweldigen aanval keerde slechts een Duitsch vliegtuig niet naar zijn basis terug. Een Engelsche Vickers Armstrong bommenwer per, die Maandag tot Frankrijk trachtte door te dringen, werd ten noordwesten van Rouaan door luchtdoelartillerie neergeschoten. Twee officieren en een sergeant geraakten m Duitsche gevangen schap. De Londensche correspondent van de Interna tional -News Service, Smith, zegt dat de aanval van Zondag op Maandag tot de hevigste behoort, die Londen tot dusver doorgemaakt heeft. Het kraken van instortende gebouwen, reusachtige ontploffingen en hoog oplaaiende vlammen en voorts niet minder dan een regen van neervallend glas hebben dezen nacht zelfs voor de sterkste zenuwen tot een verschrikking gemaakt. De stank van smeulend hout, de met puin bezaaide straten, de reusachtige hoopen gebroken glas, de puinhoopen van gebouwen, die als geraamten zich verheffen, dat alles wijöt op de gebeurtenissen van dezen nacht. Eén netwerk van brandslangen ligt op straat. De -Londensche ochtendbladen, zoo vervolgt ge noemd bureau hebben met verwijzing naar den luchtaanval uiting gegeven aan de hoop, dat een deel van het publiek en de leden der regeering uit hun zelfgenoegzaamheid opgeschrikt zouden wor den. In hoofdartikelen wordt er op gewezen dat Hitier nog steeds in staat is toe te slaan en dat hij hiervan met alle macht gebruik zal maken. De pers eischt de grootst mogelijke inspanning vooral op het gebied van toewijzing van gedwongen werk zaamheden en actieveri handelspolitiek. De Londensche „Daily Mirror" bericht over ern stige conflicten in het Engelsche kabinet, waar de conservatieven mobilisatie van industrie en arbei ders eischen, terwijl Bevin en andere leden van de Labour party het kapitaal stevig aangepakt wilden zien. In parlementaire kringen loopt het gerucht, dat de regeering weldra zal toegeven aan den veelvuldig vernomen eisch nopens een debat over haar economische politiek. Aan de regeering wordt gebrek aan- energie verweten op het gebied van mobiliseering van het menschenmateriaal en de economische hulpbronnen. Vijandelijkheden tusschen Thailand en Indo-China duren voort. Bommen op de hoofdstad van Laos. Een Domei-bericht uit Hanoi meldt: Terwijl het grensconflict tusschen Thailand en Fransch Indo China verscherpt, hebben de Thailandsche strijdkrachten tegenover Vientia ne, de hoofdstad van Laos, Zondagochtend vroeg een feilen aanval gedaan op militaire vaartuigen van het Indo-Chineesche leger, die op de Mekong voeren. Tusschen de beide strijdkrachten vond een verwoed vuurgevecht plaats. Om drie uur des' middags deed een Thailandsch vliegthuig een aanval op Vientiane. Eén tweede luchtaanval werd om vijf uur dien middag uitgevoerd door drie Thailandsche bom menwerpers en een jachttoestel, waarbij ver scheidene bommen op Vientiane werden ge worpen. Laag over de stad vliegende, richtten de vliegtuigen ook mitrailleurvuur op Vientiane, zoo wordt vernomen. Een woordvoerder van de regeering van Fransch Indo China heeft gisteren in een ver klaring medegedeeld: „Onder de bestaande om standigheden zijn wij thans gedwongen met geweld de gewapende strijdkrachten van Thai land te beantwoorden. Het Thailandsche bom bardement op' Vientiane is beantwoord met een bombardement op Lakhon. Dit beteekent echter noch een verbreken der betrekkingen met Thailand, noch een laten varen van onze voornemens om te onderhandelen. Fransch Indo China is steeds bereid 6 geweest tot vrede". Nader verneemt .Tokio dat de toestand aan de grens tusschen Thailand en Fransch-Indochina verder verscherpt is. De Thailandsche artillerie heeft in de buurt van Vientiane in de provincie Laos Maandag hevig geconcentreerd geschutvuur op Fransch-Indo Chineesche oorlogsschepen geopend, welke in de Mekong-rivier liggen. Op'de beschieting volgde- een verbitterd vuurgevecht. Thailandsche bommenwerpers hébben opnieuw bommen gewor pen op Vientiane.- Horizontaal en verticaal staan in de rijen, met de gelijke cijfertjes gemerkt, dezelfde woorden. 1. gebak. 2. onderzoek. 3. de leer van Mohammed. 4. genoeg gekookt. 5. onvolt. verl. tijd van het werkwoord nemen, 6. voedsel. uocige opgave No. 33. WAAIER PUZZLE. KRUIMELTJESISOOKBROOD IEIMARAOOIINAEOOIEPVR NUTMNRSLDLRDHSRNLS3AA INEETATE1AEIATLDBIET. V NIERETIDUNNEREAEADLIE EENSLAGOMDENARMHOUDEN Ilaliaansch legerbericht. Herhaalde Grieksche aan vallen afgeslagen. Orde lijke terugtocht van het elfde leger Britsche colonne in Noord-Afrika op de vlucht gedreven. ERGENS IN ITALIë, 9 December (Stefani). In zijn weermachtsbericht no. 185 maakt het Ita liaansche hoofdkwartier het volgende bekend: „Aan het Grieksche front zijn in den sector van het negende leger de herhaalde aanvallen van den vijand door onze troepen afgeslagen, die ook tal- looze succesvolle tegenaanvallen hebben onderno men. Het elfde leger heeft zonder verliezen aan menschen en materiaal den ordelijken terugtocht voltooid tot een linie ten noorden van Argiro- castro en eenige minder belangrijke naburige plaatsjes. Hoewel belemmerd door de ongunstige weersgesteldheid heeft onze luchtmacht de militaire doelen van Santa Maura «n de golf van Arta ge bombardeerd. De resten van een der Engelsche vliegtuigen, waarvan in ons vorige weermachtsbericht gemeld was dat zij érnstig beschadigd waren, zijn op ons grondgebied teruggevonden. Een Britsch officier vlieger, die zich per valscherm had willen redden, is in ernstig gewonden toestand gevonden. In Noord-Afrika is een colonne van vijandelijke gemechaniseerde strijdmiddelen door het vuur van onze artillerie op de vlucht gedreven ten Zuid- Oosten van Alam Rabia. Vijandelijke vliegtuigfor maties hebben het vliegveld van Tripoli aangeval len en de plaatsen Zanzur en Tarhuna, waarbij een persoon gedood werd en vijf gewond, alsmede eenige materieele schade aangericht. Andere vijandelijke vliegtuigen hebben het vliegveld van Benghazi aangevallen, waarbij een hangar beschadigd werd. Een aanval op Aingazala bleef zonder uitwerking. Drie vijandelijke toestellen zijn door onze jagers Engelsche bommen op ons land. 's-GRAVENHAGE, 9 December (A.N.P.) Een aantal Engelsche vliegtuigen heeft in de laatste twee nachten boven ons land gevlogen. Hier en daar werden bommen geworpen. De meeste vielen jn het open veld en richtten dus geen noemenswaardige schade aan. Op enkele plaatsen werden boeren hofsteden en woonhuizen door bomsplinters !n meer of mindei-e mate beschadigd. Drie woonhuizen kre gen ernstige schade. Een kleine jongen werd door een bomsplinter gewond. VICHY, December. Maarschalk Pétain, die thans 84 jaar is, heeft volgens 'de meening van zijn lijfarts, dr. Ménétrel, den bloedsom loop .en het hart van een man van 60 jaar.- „Physiologisch" verklaarde dr. Ménétrel „is de maarschalk een man van ongeveer 60 a 65 jaar. Hij slaapt iederen nacht 6 uur, is zeer matig en gehoorzaamt zijn arts. Hij hoopt op den dag, waarop hij zich op zijn landgoed l'Hermitage terugtrekken kan, om zich weer aan zijn lieve lingsbezigheid, het kweeken van bloemen te wijden. Hij weet, echter, daar hij zijn leven aan Frankrijk heeft gewijd, dat hij op zijn post moet blijven." Ménétrel is de zoon van den arts, dien Pétain zijn geheele leven heeft geraadpleegd. Hij stierf onlangs.en zijn zoon heeft zijn privé-practijk opgegeven om den ouden maarschalk als lijfarts en raadgever te dienen. Zijn vader heeft altijd vol trots beweerd dat hij het geweest is, die Pétain maarschalk van Frankrijk heeft ge maakt. In het jaar 1913 was Pétain eerste lui tenant. Hij viel van een paard en verwondde zijn knie. De verwonding was tamelijk zwaar en Pétain was vastbesloten den dienst te verlaten. Doch de oudere Ménétrel wist hem te overreden zich aan een operatie te laten onderwerpen. De knie kwam weer zoover in. orde dat hij kon rij den. Hij bleef in het leger en toen de oorlog uitbrak doorliep hij binnen 13 maanden vijf rangen en was hij aan het éind van den oorlog bevelhebber van het Fransche leger. De jonge dr. Ménétrel beschermt niet alleen de licha melijke gezondheid van den maarschalk doch het is ook zijn taak hem tegen duizenden men schen te beschermen, die hem met brieven las tig vallen om hun privé-wenschen kenbaar te maken. Deze brieven worden door dr. Méné trel uitgezocht en beantwoord. Het gelukte echter een bijzonder harnekkïge briefschrijf ster een persoonlijk antwoord van den maar schalk te ontvangen. Het was een Amerikaan- sche, die den maarschalk een sjaal stuurde en hem sommeerde deze altijd te dragen tenein de zich voor verkoudheid te vrijwaren. Dr. Mé nétrel beantwoordde dezen brief en dankte haar uit naam van den maarschalk; doch hiermede was de Amerikaansche niet tevreden. Zij schreef weer aan den maarschalk en vroeg hem wat voor een man die Ménétrel eigenlijk was. die den brief had beantwoord. Ditmaal ant woordde Pétain persoonlijk. Hij dankte voor de sjaal en deed een foto van Ménétrail in zijn brief. Aan het slot van zijn brief verklaarde hij dat de dokter reeds getrouwd was en twee kin deren had. (United Press.) Het officieuze Jöego-Slavische nieuwsbureau Avala deelt mede: De Hongaavsche minister van buitcnlandsche zaken, graaf Csaky, komt op uitnoodiging van de Koninklijke Joego Slavische regeering op 11 De cember voor een officieel bezoek te Belgrado aan. Graaf Csaky zal twee dagen te Belgrado blijven. (D.N.B.) - Stefani bericht dat Koningin-moeder Helena van Roemenië gisteravond in gezelschap van haar zuster, de hertogin van Spoleto, naar den Brenner vertrokken is. Het Noorsehe telegraaf agentschap bevestigt liet verlies'van de onder Engelsche controle va rende Noorsehe kolenboot „Bruse". (D.N.B.) Als opvolger van generaal Pinto, die bij een vliegongeluk om het leven is gekomen, is generaal Camillo Grossi benoemd tot voorzitter van de Ita liaansche commissie voor den wapenstilstand met Frankrijk, zoo meldt Stefani. Uit Vichy wordt aan het D.N.B. gemeld: Vice- president en minister van buitenlandsche zaken, Laval, heeft Maandagochtend een onderhoud ge had met den onlangs uit de Vereenigdc Staten te ruggekeerden Amerikaanschen zaakgelastigde Murphy. Een D.N.B.—bericht uit Madrid meldt dat te Caceres Woensdag een Portugeesche militaire missie aankomt, die op uitnoodiging van den mili tairen gouverneur van Caceres Spanje zal bezoeken. Koning Boris heeft, naar het D.N.B. meldt den Bulgaarschen gezant tc Ankara, die sedert enkele dagen te Sofia vertoeft, ontvangen. Deze heeft hem rapport uitgebracht. De Duce heeft Maandag maarschalk Badoglio ontvangen en met dezen een hartelijk onderhoud ge had. Voorts heeft de Duce posthuum aan luchtmaar- schalk Balbo de gouden medaille voor mililtairen moed verleend. (Stefani.) IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. IJMUIDEN, 10 Dec. Consignatievisch: Versche haring f 64, bot f 70—65, schar f 17.50, wijting f 26—27, alles per 50 kg. ZoetwatervischSnoek 74 c., snoekbaars f 1.28 1.14, blei 22 c., alles per kg. Besomming drijfnetvisscher KW 167, 2 kisten versche haring f 128. Kustvisschers (open booten): IJM, 30 f 64, IJM. 307 f 39, IJM. 302 f 29. BAPM PROGRAMMA WOENDSAG II DBCEMBER 1040. HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsch programma. NCRV. 8.00 Nieuwsberichten A. N. F. 8.16 Schriftlezing en me ditatie. 8.25 Gewijde muziek (opn.). 3.35 Gramofoonmuzlel;. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.15 Reportage of muziek. 12.45 Nieuws- cn economische berichten A. N. P. 1.00 Stichtsch Saionorkest en gramofoonmuziek. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Christ, lectuur. 3.30 Zangclubje van het Blindeninstituut tc Bussum en gramofoonmuziek. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Gramofoon muziek, 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten A. N. P. 5.30 Berichten. 5.35 Orgelconcert. G.00 Koninklijke Oratoriumvereeniging „Kerkgezang", NCRV-orkest en solisten (opn 8.45 Actuecle reportage of gramofoonmu ziek. 7.00—7.15 Economische vragen van den dag en nieuwsberichten A. N. P., sluiting. HILVERSUM II, 30L M. VARA. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P.. gramofoonmuziek. (Tn de pauze: VARA-Almanak). 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Sylvia- Amusementsorkest cn solist. (In de pauze: VARA-Alma nak). 1245 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 Sylvla-Amusementsorkest.cn solist. 1.30 Orgelspel. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.15 Voor de kinderen. 5.00 VPRO: Cyclus „Het geestelijk karakter van ons volk". 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A. N. P. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 Reportage. 5.05 Esme ralda en solist. 6.43 VARA-Almanak. 6.457.00 Actueele reportage of gramofoonmuziek, sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. KRO. 7.00 Berichten, Duitsch. 7.15 Wij beginnen den dag. 7.30 Berichten, Engelsch. 7.45 Gramofoonmuziek. S.OO Nieuws berichten A. N. P. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00—9.15 Be richten, Duitsch. 11.30 Berichten, Engelsch. 11.45 Gramo foonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Berichten, Duitsch. 12.45 Nieuws- en economische berich ten A. N. P. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.30 Berichten, Engelsch. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00—2.15 Berichten, Duitsch. 2.30 Berichten, Engelsch. 2.45 Musiquette en „Het Vroolijke Klaverblad" (opn.). 3.30 Berichten, Engelsch. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Militaire orkesten. 5.00 Be richten, Dullsch. 5.15 Nieuws-, economische- en beursbe richten A. N. P. 5.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Causerie „Meteorologie voor den binnenschipper". 6.00 Militaire orkesten. 6.80—6.45 Berichten, Engelsch. 7.00—7.15 Brabantsch praatje cn nieuwsberichten A. N. P., sluiting*

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3