IJmuider Courant Hevige aanval op Sheffield BERICHT DAGBLAD VOOR VELSEIN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN nels onder liet IJ. [0 De nieuwe bonnen. Ü.SV.-Haatten* JAARGANG NO. 37 3 Lourens Coster, Maatschappij voor Ll-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. 5lfaai 93, Haarlem, Telefoon 10724. Bureau ver Courant: Kennemerlaan 42, 'IJmuiden, ,o0n 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, ,g0ven voor dit blad, worden kosteloos tornen i Kennemer Courant. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM VRIJDAG 13 DECEMBER 1940 Abonnementen per week 0.12J4, per maand 0.52J4, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post 1.95 per kwar.aal. Losse nummers 3 cent per ex. Adverteitiën: 1-5 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.25, elke regel meer ƒ0.10. plan om de door het IJ gescheiden deelen Amsterdam door één of twee tunnels met elkaar (rfainden nadert zijn eejrste stadium van uit- .„cr, Want Burgemeester en Wethouders van de ijsisd hebben Woensdag bij den Raad het voor- Lgediend, de voorbereidendewerkzaamheden •e vatten. Die zijn niet gering, zooals uit hun :gSuk blijkt. Er is een uitgebreide technische -oor noodig met ingenieurs, teekenaars en ad- «tratieve krachten. Een „tunnelbureau" zal vol vet voorstel worden gesticht onder leiding van loofd der afdeel ing Utiliteitsbouw van den dienst publieke Werken. En het is duur ook, want 3 voor deze voorbereidende werkzaamheden een crediet gevraagd van een kwart millioen. het al eerder ingediende „tunnelrapport" is tot de slotsom gekomen dat twee gescheiden ,,]s zouden moeten worden gebouwd, éen voor gangers 1906. Als tweede volgt de Apennijnen-timnel in Italië, 18i/2 K.M. lang. gebouwd in 1923—1930, als derde de St. Gotthard tunnel (Zwitserland) ge bouwd in 18721881 en 15 K.M. lang. De Lötschberg (Zwitserland), Cascade Basis (Ver. Staten), Mont Cénis (FrankrijkItalië) en Arlberg (Oostenrijk) zijn de vier overige bergtunnels die een grootere lengte dan 10 K.M. hebben. R. P. en fietsers en éen voor auto's. De tim voor voetgangers en fietsers komt daarbij het voor uitvoering in aanmerking en zij zou i worden gelegd volgens een tracé met een verbindend de Meeuwenlaan met de Prins crikkade. i S-bocht zou iederen leek tot verbazing breri- sfant de weg recht-toe, recht-aan is natuurlijk alleen de eenvoudigste, maar ook de goed- B. en W. er op grond van dat tunnel- $rt niet een toelichting bij gaven. Van een ijijnig tracé heeft men afgezien omdat de risico's, jonden aan een doorboring van het Oostelijke jilonseiland" te groot worden geacht. Waarbij natuurlijk meteen denkt aan onzen lossen Hol tonen bodem en hoogen stand van het gronS- jr; tunnels boren in ons land is een gansch e zaak dan in landen als Zwitserland en Italië, men ze door de bergen moest boren. Even- acht men het doorboren van het Oostelijke ionseiland nog niet heelemaal uitgesloten. Want jirecteur van Publieke Werken heeft verklaard wellicht aanbiedingen zouden kunnen inkomeci aannemers, die het met volledige waarborg ing en erkenning van het risico op zich zouden nemen. Daarom meenen B. en W. van Am- nam dat deze mogelijkheid zoo lang mogelijk worden opengehouden. Zij willen ook een j voor een voetgangers- en fietsers-tunnel vol- s het tracé Jachthaven-de Ruyterkade gereed 0 maken en idian dit laten aanbesteden evenals plan, waarbij ook het autoverkeer er bij is in kepen: dus een één tunnel-plan. Men ziet dat :og heel wat mogelijkheden aan de orde zijn. 3j uitvoering der voorbereidende werkzaamhe- waarborgt overigens nog niet, dat de bouw van tunnel of van tunnels daar meteen op volgen Het is in een tijd als deze natuurlijk niet mo- ijk, idie uitvoering van een zoo kostbaar plan aan ::gen termijn te binden. Daarom wordt dan ook ie toelichting van het voorstel gezegd, dat men bet voorbereidende werk wil doen opdat zonder sodig oponthoud tot den bouw zal kunnen :aen overgegaan „mits het dan mogelijk zal zijn dergelijk kostbaar werk te financieren", let is intusschen aan te nemen dat de vanouds iende naijver tusschen Amsterdam en Rotterdam verdere uitvoering van de plannen wel sterk zal Mieeren. In Rotterdam, waar men den bouw de Maastunnel, die de beide groote stadsdiee- zal verbinden, al voor den oorlog ter hand 1 is men niet meer van toekomstige financieele gelijkheden afhankelijk en is het werk al groo- volbracht. Daar zet men nu in elk geval ser door. Wie de Amsterdamsche mentaliteit frdenkt kan zich zonder moeite voorstellen dat a in Amsterdam een achterstand voelt en dat il alleen verkeers- en havenbelangen maar ook streven om nummer één te blijven zich zullen ai gelden. Zeker zal men afkeerig zijn van de lichte dat men zich door Rotterdam, dat als zee- sn toch al veel grooter bloei'had bereikt, ten n'chte van modernen stadsaanleg en verkeers- zou laten overvleugelen. Er is een derde tunnelplan, een dat van groot :iang voor de provincie Noordholland voor het "leer tusschen Noord- en Zuidhollanid en in de mate ook voor dit district is. Wij hebben al meermalen over geschreven, over den tun- Jouw onder het Noordzeekanaal te Velsen. Het niet op den achtergrond geraakt, het rleert in de wellicht op den duur voordeelige é(ie dat het een Rijks- en niet een gemeente- le onderneming is en wij behoeven het 'dus cdet snr. 3, komend pas na Amsterdam's IJ-tunnels, zien. Misschien zal het daarbij nog wel voor- Overigens heb ik het vermoeden, nu men -maal den weg van den tunnelbouw onder ri sen en kanalen in ons land heeft gevonden, dat ai de eerstvolgende kwart eeuw nog wel meer gelijke ondernemingen in ons laad zullen ko- Wij hebben de wateren altijd overbrugd. Nu isischen van het moderne verkeer te land en te fer de voordeelen van tunnelbouw hebben aan- ■Mnd zullen onze ingenieurs en aannemers ze ft dezelfde bekwaamheid en soliditeit gaan „döor- zrelen". Daarbij zal de toekomst van het verkeer water zeker van overwegend belang zijn. In Verdam, Amsterdam en Velsen geldt het zee- wens en doet zich dus geen vraag voor. Maar ten ®len van onze drukbevaren rivieren en kanalen '"den de eischen der scheepvaart op dien duur ook !n veel invloed kunnen zijn, als die- in de stij - Ve lijn gaan. Wat hun lengte betreft moet men de tunnels, die s land noodig heeft, natuurlijk niet gaan vergelij- 3 met die welke in het buitenland door bergen coord zijn. Die werken zijn overigens zoo totaal ^schillend in opzet en uitvoering dat zij met tun- onder kanalen en rivieren niet veel anders dan snaam en het begrip gemeen hebben. Curiositefts- "ve en ómdat ik nu toch over tunnels schrijf zij smeld dat de langste bergtunnel die van den Sim- is, tusschen Zwitserland en Italië. Die is bijna 'K-M. lang en werd gebouwd in de jaren 1898 BERLIJN 13 December (D. N. B.) Naar het D. N. B. verneemt hebben gisteren sedert de vroege avonduren sterke Duitsche gevechts formaties bommen van het zwaarste kaliber op Sheffield geworpen. Sheffield in midden- Engeland is het bijzonder belangrijke centrum van staalindustrie en wapenfabricage. In een onafgebroken reeks stegen de Duitsche machines op van haar bases in Frankrijk en België, zonder hinder te ondervinden van het slechte weer boven het Kanaal. Boven midden- Engeland waren dè weersomstandigheden heel wat beter, zoodat de vliegtuigen hun hommen met de grootste nauwkeurigheid op de huiten- gewoon belangrijke wapenfabrieken konden werpen. De teruggekeerde bemanning van de toestellen der eerste golf deelden mede dat reeds na enkele uren op verschillende plaatsen hevige branden woedden. Men kan aannemen, dat door het voortduren van het bombarde ment deze branden een zoo reusachtigen om vang hebben aangenomen dat de aanvallen kunnen worden vergeleken met de grootscheep- sehe acties tegen Londen en de steden in de Midlands. Sheffield, dat 5007000 inwoners telt, is het centrum der Engelsche taalproductie. Evenals in "Coventry liggen de staalfabrieken over de geheele stad ver spreid. De capaciteit dezer fabrieken bedraagt on geveer anderhalf millioen ton per jaar, hetgeen 15 procent van de productie van het geheele land is. Uit Sheffield zijn ook zeer speciale staalproducten afkomstig, zooals het magneetstaai, dat nergens anders in Engeland wordt vervaardigd. In vredestijd betrok Engeland zijn giet- en edel- staal voor een aanzienlijk deel uit het vroegere Tsjecho-Slowakije, o.a. voor den bouw van groote oorlogs- en koopvaardijschepen. Deze bron van invoer is natuurlijk afgesneden. Vandaar dat Sheffield thans dubbel gewichtig is voor de Engel sche oorlogsindustrie. Bovendien heeft de stad thans ook groote beteeke- nis voor de productie van munitie en wapens. Men kan zeggen dat de hevige Duitsche aanvallen van den afgeloopen nacht een zwaren slag beteekenen voor de industrie van afgewerkte producten goowel als voor de levering van grondstoffen, voor de in dustrie van motoren en vliegtuigmotoren, voor de productie van giet- en edelstaal ten behoeve van het oorlogsmateriaal en voor de scheepswerven. Aanmelding van Joodsclie zaken. Termijn tot 31 December verlengd. 's GRAVENHAGE, 12 December. (A.NJP.) De aanmelding van Joodsche zaken had volgens de verordening van den rijkscommissaris no. 189 van 26 October 1940 tot 30 November 1940 bij de Wirt- schaftsprüfstelle den Haag, Korte Vijverberg 5. moeten plaats hebben. Er is aanleiding er op te wijzen dat volgens paragraaf 1 der verordening niet alleen die ondernemingen zich hadden moeten aanmelden, welke bij het handelsregister ingeschre ven zijn, doch ook die welke zich volgens de han delsregisterwet 1918 bij het handelsregister moeten aangeven. Hieronder vallen practisch alle, ook de kleinste firma's, détailzaken, vertegenwoordigers enz. Ten einde dezen zakenlieden alsnog gelegen heid te geven hun aanmeldingsplicht, voorzoover dit tot dusver niet is geschied, na te komen, wordt voor deze gevallen de aanmeldingstermijn tot 31 December 1940 verlengd. De aangifteformulieren zijn bij de Nederland- sche Kamers van Koophandel te verkrijgen. Een aanmelding na'genoemden termijn of niet- nakoming der verordening is strafbaar. Verduister goed, Zooals het moet. VAN 15 OP 14 DECEMBER 1940 van 17.27 tot 9.45. Maansopkomst 17.48 Maansondergang 8.50 d.a.v. (volle maan) De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij maakt het navolgende bekend: Brood en gebak Elk der met „19" genummerde bonnen van de broodkaart geeft gedurende de week van Maan dag 16 December tpt en met Zondag 22 December a.s. recht op het koopen van 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. Voorts geeft elk der met „19" genummerde broodbonnen recht óp het koopen van een rant soen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerij producten telkens ten minste het daar achter geplaatste aantal grammen: Beschuit 75 gram, biscuits en wafels 90 gram, speculaas 140 gram, andere koekjes 200 gram, koek 160 gram, cake 300 gram, gevuld klein korstge- bak (bijv. amandelbroodjes) 400 gram, gevuld groot korstgebak (bijv. boiterletter) 500 gram, taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem ge bakken producten, welke hierboven niet genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid om vat waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De op 22 December nog niet gebruikte bonnen blijven voorts nog geldig gedurende de week van 23 tot en met 29 December a.s.. met dien verstande dat zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants, e.d. Eieren Gedurende het tijdvak van Maandag 16 Decem ber tot en met Zondag 22 December a.s. geeft de met „22" genummerde bon van het algemeen distri- butiebonboekje recht op het koopen van één ei. De bonnen, welke op 22 December nog niet ge bruikt zijn, blijven geldig tot en met Zondag 29 December a.s., met dien verstande, dat ook zij ge durende de week van 23 tot en met 29 December a.s. niet gebruikt mogen worden in hotels, restau rants e.d. Peulvruchten Gedurende het tijdvak van Dinsdag 17 Decem ber tot en met Zondag 12 Januari 1941 geeft de met „103" genummerde bon van het algemeen dis tributiebonboekje recht op het koopen van een \'z k.g. peulvruchten. Vleesch Gedurende het tijdvak, van Maandag 16 Decem ber tot en met Woensdag 25 December a.s. geeft elk der vier met „12 vleesch" gemerkte bonnen van de vleeschkaart recht op het koopen van 100 gram vleesch, been inbegrepen, of een rantsoen vleeschwaren. De met „12 worst, vleeschwaren" gemerkte bon geeft uitsluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwaren. De bonnen, welke op 25 December a.s. nog.niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Zon dag 29 December a.s. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfsvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood en 150 gram voor bloedworst. Boter en margarine Zooals reeds eerder bekend werd gemaakt geeft de met „21" genummerde bon van de boterkaart zoowel als van de vetkaart gedurende het tijdvak van Zaterdag 14 December tot en met Vrijdag 20 December a.s; recht op het koopen van 250 gram boter of margarine. De bonnen, welke op 20 December nog niet gebruikt zijn blijven voorts nog geldig gedurende de week van 21 tot en met 27 December a.s. Voorts geeft de met „21" genum merde bon gedurende het tijdvak van 30 November tot en met 27 December a.s. recht op het koopen van een halve flesch slaolie. Het afleveren van de hoeveelheid slaole, welke onder afgifte van, de met „21" genummerde bon is gekocht, is uitsluitend toegestaan gedurende het tijdvak van 14 December 1940 tot en met 31 Januari 1941. De met „21" genummerde bonnen geven dus geen recht op het koopen van vet. Petroleum De Secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van Maandag 16 December a.s. tot en met Zondag 19 Januari 1941 de met „periode c' gemerkte zegel van de serie welke is uitgereikt ten behoeve van hen, die voor verlichting in het huishouden uitsluitend op het gebruik van petroleum zijn aangewezen, recht geeft op het koopen van 2 liter petroleum. Voor de constructie van het nieuwe gebouw der Amsterdamsche gemeente telefoon in de hoofdstad zijn de werkzaamheden op het groote terrein aan de Hobbemakade in vollen gang. Een overzicht van de bouwputten. (Foto Pax Holland) KERSTMIS-DRUKTE. Duizenden nijvere handen zijn in Duitschland aan den arbeid bij het gereedmaken en verzenden van de pakketten naar de soldaten van de weermacht. (Foto Weltblld). BEVERWIJK Hedemlaagsche tuinbouwvragen. Maximumprijzen ter sprake in vergadering van Tuinbouw en Plantkunde. De afdèeling Beverwijk en omstreken van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hield Donderdagavond in het veiling gebouw „Het Cent-rum" een ledenvergadering. De voorzitter, de heer C. Broeze, -sprak er zijn tevredenheid over uit, dat ondanks de minder groote belangstelling, nog zoo'n flink aantal in zendingen waren ingezonden. Bij de ingekomen stukken was o.a. het fraai uit gevoerde jubileumboek van de vaste keuringscom missie, dat ter gelegenheid van het 50-jarig be staan is uitgegeven. De heer H. C. van der Colk bracht verslag uit van de algemeene vergadering. In de keuringscommissie werden aangewezen de heeren T. de Vries. W. Huiboom en P. Philip- oom. De uitslag van de keuring luidt: N. Pas- schier, witlof 10 pnt.; fa. Steyn, mand hyacinten 8y2 pnt,; fantasiemandje 10 pnt.; orchideeën 10 pnt., Poincettia's 9*4 pnt. De heer N. Passchier hield een lezing over het onderwerp: ..Hedendaagsche tulnbouwvragen". Meer dan ooit, zei hij, heeft de Nederlandsche tuinbouw veel belangstelling. En dit heeft zijn reden. De jaren, die achter ons liggen, zijn zeer moeilijk geweest. Tuinbouw en bloemisterij kon den niet buiten regeeringssteun. Deze is onmis baar geweest en heeft de tuinders in staat ge steld huii bedrijven te blijven uitoefenen. Dit jaar'hebben echter belangrijke gebeurtenissen plaats gehad, waarvan de invloed te merken is op tuinbouw en bloemisterij. Reeds vroeger werd aangedrongen op verruiming van export, want als tuinbouwers wisten wij wel waar de knoop zat. Immers zoodra de export vastliep, kwamen de tuinbouwbeperkingen. Dit jaar is er echter een verruiming van export gekomen; vooral Duitsch land is een groote afnemer van de Nederlandsche tuinbouwproducten. De gevolgen van dezen ex port waren dadelijk merkbaar aan de hoogere veilingomzetten. Hierbij moet echter bedacht wor den dat de bloembollenbedrijven 50 pet. hebben moeten inkrimpen om tuinbouwproducten te teelen. Dit komt ook tot uitdrukking in de vei lingomzetten Voor den tuinbouw is en blijft ech ter verruiming van exportgebied een levensbe lang; het is dus te begrijpen dat hiernaar ge streefd wordt. Tegenover de nieuwe maatregelen en met name de maximumprijzen staan de tuinbouworganisa ties nog sceptisch. Maximumprijzen zijn op zich zelf misschien geen bezwaar, aldus spr., maar de tuinbouwers wilden graag vooraf een grondige kostenberekening. Want nu zijn de prijzen over het algemeen te laag. Verscheidene artikelen, hout, mest enz., die de tuinder voor zijn bedrijf noodig heeft zijn in prijs verhoogd en dit moet uitgedruikt worden in de maximumprijzen. Als dit niet het geval wordt, ziet het er naar uit, dat de tuinder ook in de toekomst geen bestaan kan vinden. t Over het algemeen zijn de onkosten m ons land grooter dan in het buitenland. Deze bezwaren beseft men, want nu wordt er weer een onder zoek ingesteld naar de vaste lasten der bedrijven. De tuinder moet hieraan zijn volle medewerking geven, daar dan in de naaste toekomst misschien verhooging van de maximumprijzen te verwach ten is. Aan maximumprijzen is ook iets anders verbon den, zei spreker. Als er meer vraag dan aanbod is, dan bestaat de kans, dat ide kwaliteit van het prodiict minder wordt. Immers tweede kwaliteit brengt dan denzelfden prijs op als de eerste. Ons veilingwezen en organisaties hebben altijd 'het opvoeren van de kwaliteit voorgestaan. Spr. had graag gezien, dat er een limiet kwam van 15 pet. boven den prijs of onder den prij£, waardoor de prikkel blijft bestaan, betere kwali teiten aan te voeren. Het is echter een moeilijk vraagstuk; de practijk moet uitmaken hoe het werkt. De veilingen houden echter hun taak, hoe wel in mindere mate dan voorheen. Een andere vraag is voor den tuinbouw, of er straks ook een prijzenberekening komt voor den handel.-yrant dit moet volgen. „Als men zulk een prijzenstelsel krijgt, hoe gaat het dan in de toe komst met het particuliere initiatief?" vroeg spr.. We moeten afwachten, hoe de ontwikkeling van die zaken is. Aan dit stelsel zijn zeer groote scha duwzijden verbonden voor den tuinbouw. In dezen tijd is het echter zeer moeilijk, iets over de toekomst van den tuinbouw te zeggen. De tuinbouwinstanties moeten echter bedenken dat een zoo groot mogelijke export een vitaal levensbelang is. Klimaat, bodem en de vakkennis van den tuinder waarborgen, dat de Neder landsche tuinbouw weer betere tijden tegemoet gaat. Bij de bespreking van dit onderwerp deelde de heer Passchier nog mede, dat hij verwachtte, dat voor verschillende kringen in ons land een aparte jpryzentoerekening zou (komen. Zondag a.s. 2 uur (Adv. Ingez. Med.) IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. IJMUIDEN 13 December 1940. Consignatiesvisch. Bot f 85—f 75 per K.G. Zoetwatervisch: Snoekbaars f 1,26f 1,20 Baars f 0,90; Blei f 0,35—f 0,26; Voorn f0,31—f 0,24; Spie ring f 0,83—f 0,72, alles per K.G. Open booten (kustvisschers): IJM 328 f26; IJM 324 f23; IJM 30 f47; IJM 344 f 19; IJM 307 f 17,50. BOTSING TUSSCHEN WIELRIJDERS. Hedenmorgen had op de Julianabrug ten gevolge van de duisternis een botsing plaats tusschen twee wielrijders, den heer van L, en mej. T. Mej. T. deed een leelijken val waardoor zij een herschenschudding kreeg. Nadat dr. Brouwer de eerste hulp had verleend, werd mej. T„ door den heer Bakker per autobrancard naar haar woning ge bracht. VELSEN Koe frauduleus geslacht. De gemeentepolitie heeft na een in samenwer king met ambtenaren van den Vleeschkeurings- dienst en van Invoerrechten en Accijnzen ingesteld uitgebreid onderzoek een partij vleesch en een koeien-huid opgespoord, die afkomstig bleken te zijn van een kort te voren frauduleus geslachte koe. Twee slagers, die in dit geval een rol hebben ge speeld werden verhoord. Proces-verbaal werd opgemaakt. Vervalsching van distributiebonnen. De politie heeft alhier aangehouden eenige per sonen. die zich schuldig hebben gemaakt aan het vervalschen van distributiebonnen, klaarblijkelijk met de bedoeling, zoodoende meer dan een normale toewijzing te bemachtigen. De aangehoudenen wer den naar het hoofdbureau van politie gebracht. Het spreekt vanzelf, dat deze personen het bedrijf van den leverancier, wien zij de bonnen afgeven ernstig kunnen schaden, daar deze winkelier als hij niet oplet deze bonnen zou kunnen inleveren en daarvoor gestraft zou worden. Dergelijke onsociale daden zullen, begrijpelijkerwijs ernstig gestraft worden INZAMELING VAN SPEELGOED DOOR WINTERHULP. Zooals reeds werd gemeld zal morgen, de tocht, door Winterhulp georganiseerd, met het doel, speel goed in te zamelen, door de gemeente worden ge houden. Giften en geschenken kunnen worden afgegeven aan de collectanten, die aan den tocht deelnemen. Het plaatselijk comité vertrouwt op aller mede werking. Hier volgt de route van den tocht: Vertrek Zaterdagmorgen 10y2 uur van het Velser- duinplein. Verder: Kalverstraat, Zeeweg, Groene- weg, Ver Loren van Themaatlaan, Van Duyllweg, Velserbeek, Meervlietstraat, Pont, Wijkerstraatweg, Schulpweg, Groote Hout- tot Koningsweg, Wijker straatweg, Pont, Stationsweg, Willebrordstraat, Trompstraat, Wijk aan Zeeërweg, Jplianakade, Wil helm in akade, Koningstraat, Bloemstraat, Keizer Wilhelmstraat, Prins Hendrikstraat, Willemsplein, Dirkstraat, Neptunusstraat, Koningin Wilhelmina- kade, Kennemerlaan, Kennemerplein. (Hier wordt een uur gerust). J. P. Coenstraat, Wijk aan Zeeweg, Velserduïnweg, Zeeweg, Driehuizerlcerkweg, Hage- lingerweg, Hoofdstraat, Wüstelaan, Bloemendaal- sche straatweg, Duinlustpark weg, Vinkenbaan, Duinweg, Brederoodsche weg, Middenduinweg, Bur- gemèester Enschedélaan. Eindpunt: De Weyman. Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers gratis. -j DE ADMINISTRATIS,^

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1