KORT NIEUWS. htoij Vastberadenheid in Italië. f Sped en SpeC J Door wolven belegerd. DONDERDAG '19 DECEMBER 1940 Brand in dc vroegere Nobel- f abrieken. Groote verwoesting: aangericht; dooden cn vermisten. Dinsdagmiddag is tengevolge van een ont ploffing in een trotyl/ketel een brand uitge broken in een Zweedsche kruitfabriek te Karlskoga, die een geweldigen omvang aan nam. Daar in de voorraden kruit de eene ont ploffing na de andere ontstond, moest de ge- lieele fabriek worden ontruimd. Na ongeveer 20 minuten ontplofte bet ove rige in bet gebouw aanwezige trotyl. De brand kon zich daardoor uitbreiden over de werk plaatsen en een aantal magazijnen en droog- kamers, hetgeen met razende snelheid ge schiedde. In totaal zouden, naar heit Zweed sche Telegraaf agentschap mededeelt, twintig gebouwen volkomen in de asoh zijn gelegd en een groot aantal zwaar zijn beschadigd. Vol gens hetgeen tot dusverre kon worden vast gesteld worden drie personen vermist. Er zijn twee dooden gevonden. Bijzonder tragisch is het lot van den hoofd ingenieur Otterdahl. die zich bij de reddingspo gingen moedig gedroeg en zoo ernstig aan de oogen gekwetst werd, dat hij waarschijnlijk blind zal blijven. De fabriek, de vroegere Nobel fabrieken, be hoort tot het concern van Bofors. Op het terrein staan 350 gebouwen. Het concern Bofors omvat wapenfabrieken, kruitfabrieken, hoogovens, staal fabrieken/gieterijen, chemisch technische en verfstof fenfabrieken. In tegenstelling tot andersluidende geruchten heeft de directeur verklaard dat het ernstige on geluk niet aan sabotage te wijten is. doch zuiver aan een ongeval moet worden toegeschreven. Italiaansch legerbericht. Verminderde druk in hef grensgebied van Cyrenaïca. Verwoede gevechten aan het Grieksche front. Twee Italiaansche luchtaanvallen op Port Soedan. ERGENS IN ITALIë. 18 December (Stefani). In zijn .weermachtsbericht nr. 194 maakt het Ita liaansche hoofdkwartier het volgende bekend: „In het grensgebied van Cyrenaïca hebben de vijandelijke troepen gisteren, den negenden dag van den grooten strijd, als gevolg van vermoeid heid en geleden verliezen, hun druk verminderd. Onze artillerie heeft op doeltreffende wijze vijan delijke af deelingen gemechaniseerde strijdkrachten getroffen, terwijl onze luchtformaties de verder verwijderde gepantserde eenheden bombardeerden. Men heeft waargenomen dat de vijandelijke* krui ser, die voor de haven Bardia getorpedeerd is waarvan melding gemaakt is in ons weermachts bericht nr. 193 is omgeslagen en gezonken. De torpedo vliegtuigen, die dezen kruiser tot zinken hebben gebracht, stonden onder bevel van kapi tein-bestuurder Grossi en den luitenant-bestuur der Barbani, die "vyerden bijgestaan idioor de waar nemers luitenants ter zee Marazio en Riva. Onze vliegtuigen hebben bommen laten vallen op En gelsche oorlogsschepen, die zich voor de haven van Bardia vertoonder Vijandelijke jagers traden te gen onze bommenwerpers in actie en laatstgenoem den wisten een Glos ter-toestel neer te schieten. Onze formaties jachtvliegtuigen, die de bommen werpers vergezelden, hebben strijd geleverd met de vijandelijke jagers. Een. Hurricane-macfhïne werd neergehaald. Een van onze jachttoestellen is niet teruggekeerd". Van de vijf Italiaansche vliegtuigen, die in ons weermachtsbericht no. 193 als verloren waren op gegeven, zijn er twee op hun basis teruggekeerd. Onder de drie toestellen, die men als definitief verloren kan beschouwen, bevindt zich ook de ma chine van kolonel Aramu, die heeft deelgenomen aan twee vluchten over den Atlantischen Oceaan, aan twee vluchten over den Atlantischen Oceaan. Hij was een vlieger zonder weerga, die aan den kop van zijn formatie het optreden leidde. Op 16 December zijn vijf Engelsche. jachttoestel len neergeschoten. In den sector van het elfde leger aan het Griek sche front, hebben zich verwoede gevechten afge speeld. Onze formaties jagers hebben verscheidene malen een doeltreffende actie met mitrailleurvuur ondernomen op vijandelijke troepenconcentraties. In de Egeïsche Zee hebben vijandelijke vliegtuigen gisterochtend eenige bommen laten vallen op Rho des en Stampalia. In Oost-Afrika hebben onze luchtformaties een nacbtelijken aanval ondernomen op de vliegvelden van Erkowitz, Sabt en Summit, welke in völle be drijvigheid volkomen verrast werden. Bommen werden geworpen op een tiental op den beganen grond staande vliegtuigen. Een van onze formaties bommenwerpers heeft een doeltreffende nachtelijke actie ondernomen op de havenwerkn en de opslag plaatsen van Naphta te Port-Soedan. Op- den te rugweg moest een toestel wegens het slechte weer een noodlanding verrichten op vijandelijk gebied. Het toestel slaagde er echter weer in op te stijgen en ongedeerd op zijn basis terug te keeren. Andere bomaanvallen zijn door onze formaties ondernomen op het spoorwegstation van Ghedaref en op de verdedigingswerken van Otroeb en Rejan. Overdag hebben formaties bommenwerpers in achter elkaar komende golven de actie op de luchtbasis, de ha ven eh de opslagplaatsen van Naphta te Port-Soe- dan herhaald. Vier vijandelijke vliegtuigen werden met stelligheid op den beganen grond vernietigd. De havenwerken en de opslagplaatsen van Naphta zijn beschadigd, hetgeen duidelijk kon worden waargenomen. Tot op een afstand kon men groote rookwolken zien opstijgen. Een van onee formaties werd aangevallen door zeven vijandelijke jagers en schoot er twee va.n neer. Een van onze toestellen is niet teruggekeerd. Nabij El Oeak heeft onze luchtmacht vijandelijke gemechaniseerde middelen gebombardeerd. Een toestel is niet teruggekeerd". Duitsch legerbericht. Duitsche luchtmacht op verkenning. BERLIJN, 19 Dec. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: '.Gevechtsvliegtuigen 'hebben ln den nacht van 16 op 17 December op succesvolle wijze aanvallen met bommen ondernomen op Birmingham, Lon den en andere belangrijke militaire doelen in de Midlands. Op verscheidene plaatsen konden branden en ontploffingen worden waargenomen. Als gevolg van de weersgesteldheid bleef het optreden van het luchtwapen in den loop van den dag tot ver kenningen beperkt. In Sheffield werd geconsta teerd dat een stadswijk nog steeds in brand stond en dat er nog andere afzonderlijke brandhaarden Waren. Eenige Britsche vliegtuigen wierpen in den nacht van 17 op 18 December bommen in Zuid- fcrest-Duitschland. Qp twee plaatsen werd gerin De strijd ter zee. De waarnemer van een Duitsch gevechtsvliegtuig op zijn post bij den mitrailleur, speurend naar vijandelijke convooicn. (Foto Weltbild) ge schade aan gebouwen alsmede brandschade veroorzaakt. Nachtjagers schoten in luchtgevech ten twee vijandelijke vliegtuigen neer. Een Britsch vliegtuig werd door luchtdoelartillerie neerge haald." Engelsclie verliezen ter zee. BERLIJN, 18 December 'D.N.B.) De Duitsche avondbladen maken melding van de bekentenis van de Britsche Admiraliteit omtrent de tonnage- verliezen in de eerste week van December, bedra gende 101.109 "b.r.t., hetgeen bij de Engelsche openbare meening' de grootste ontsteltenis heeft gewekt. Voorts vermelden de bladen dat de Brit sche Admiraliteit zichzélf ilieeft moeten betichten van onwaarheid door achteraf te verbeteren dat de verliezen in de laatste week van November niet. zooals oorspronkelijk was gemeld, slechts 52.259 b.r.t. maar in werkelijkheid 81.658 b.r.t. be droegen. Engeland's toestand ter zee, aldus de „Lokal- anzeiger", is in werkelijkheid nog veel ernstiger dan de opgaven van de Admiraliteit doen ver moeden, want ook deze cijfers zijn niet in over eenstemming met de waarheid. In feite is in de week van 1 tot 9 December volgens de vaststaande Duitsche opgaven ruim 200.0 00 ton scheeps- ruimte der vijandelijke koopvaardij in den grond geboord, wanneer men het tot zinken brengen van twee hulpkruisers niet op rekening van de koopvaardij schrijft, anders bedraagt dit getal bijna 240.000 b.r.t. Stefani meldt dat uit de puinhoopen van een gebouw, dat tijdens den vijandelijken luchtaanval op Napels in den nacht van 14 op 15 December werd getroffen, de lijken van drie mannen en twee vrouwen zijn gehaald. Bij dezen aanval zijn voorts 28 personen gewond. Uit Washington verneemt het D.N.B., dat de minister van buitenlandsche zaken, Huil, op de persconferentie meegedeeld heeft, dat de zaak gelastigde der Vereeriigde Staten te Vichy, Mur phy, de Amerikaansche consulaten in verscheidene Fransche koloniën zal inspecteeren. Huil kondig de voorts aan dat de nieuwe Amerikaansche am bassadeur in Frankrijk, Leahy, waarschijnlijk kort na de Kerstdagen naar Frankrijk zal vertrekken. Volgens Reuter heeft het Amerikaansche de partement van justitie aan prinses Maria Wal denburg von Hohenlohe van Hongarije bevolen de Ver. Staten voor Zaterdag te verlaten. De auto riteiten verklaarden dat de prinses zich te San Francisco bevond, toen zij hiervan verwittigd werd. De redenen voor de uitwijzing zijn niet be kend gemaakt. In de Oost-Servische stad Knesjewatz is een zekere Dina Milenkowitsj overleden, waarvan kon worden nagegaan dat hij 113 jaar oud was. Naar blijkens een D.N.B. bericht békend wordt heeft men na den Engelsehen luchtaanval op Bazel en omgeving vastgesteld dat te Binningen 53 kleine brandbommen zijn ingeslagen. Sedert het uitbreken van den oorlog zijn volgens den Britschen berichtendienst in Enge land ongeveer 11.500 menschen bij verkeersonge lukken gedood. De meesten waren slachtoffer van de verduistering, meer dan de helft voetgangers. (D.N.B.) De Hongaarsche rivier- en zeescheepvaart maatschappij maakt, zoo verneemt het D.N.B., ook namens de met haar gelieerde scheepvaart ondernemingen bekend, dat de Donauscheep- vaart wegens ijsgang voorloopig gestaakt wordt. De visscherij, aan de Belgische kust wordt Wij hebben nog groote voorraden oude kwali teiten. Daarom kunnen wij nog aan nagenoeg al Uw verlangens voldoen. Elke kooper gratis een spel bridge- WINKELS DOOR DE GEHEELE STAD. Na 7 uur mag niet meer worden afge leverd. Bestellingen gaarne v. d. middag (Adv. Ingez. Med.) thans met steun van de Duitsche autoriteiten' hervat. Elke visschersboot moet, naar het D.N.B. meldt, bij de uitoefening van haar werkzaam heden voorzien zijn van een witte en de Belgische vlag. PKOGBAMMA VRIJDAG 20 DECEMBER 1940. HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsch programma. AVRO 8.00 Nieuwsberichten A.«N. P., gramofoonmuziek. 8.50 Orgelspel. 9.10 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensem ble Jack der Kinderen. 11.00—11.20 Declamatie. 12.00 Gra mofoonmuziek. 12.15 De Jonge Acht en soliste. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 Amabile- sextet. 1.45 Cyclus „Vrouwenberoepen in Nederland". 2.10. Vocale duetten piet pianobegeleiding. 2.35 Pianovoordrach.t 3.00 Cyclus „Levende volkskunst". 3.20 Omroeporkest en soliste. 4.004.20 Reportage. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A. N. P. 5.30 AVRO-Amusements- orkest en solist. 6.25 „Prijsvorming door de overheid", lezing. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.00 —7.15 Economische vragen van den dag en nieuwsberich ten A. N. P. en sluiting. HILVERSUM II, 301,5 M. NCRV. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.10 Schriftlezing en Medi tatie. 8.25 Gewijde muziek (opn.). 8.35 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Pianovoordracht en gramofoon muziek. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.15 Reportage of mu ziek? 12,45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 Geestelijke liederen (opn.). 1.30 Canzonetta-sextet en gramofoonmuziek. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.20 Gramofoon muziek. 3.45 Bijbellezing. 4.15 Zang en orgelconcert. 5. VPRO: Gesprekken met luisteraars. 5.15 Nieuws-, econo mische- en beursberichten A. N. P. 5.30 Berichten. 5.35 Leger des Heils-uitzending. 6.05 NCRV-strijkorkest. 6.45 —7.00 Actueele reportage of gramofoonmuziek. en sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. VARA. 7.00 Berichten, Duitsch. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30—7.45 Berichten, Engelsch. Om 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 9.009.15 Berichtén, Duitsch. 10.30 Orgelspel. 11.00 Gramo foonmuziek. 11^30—11.45 Berichten, Engelsch. 12.00—12.15 Berichten. 12.30 Berichten, DuitsCh. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.30—1.45 Berichten, Engelsch. .2.00—2.15 Berichten, Duitsch. 2.30 Berichten, Engelsch. 2.45 Verkorte opera „Zar und Zimmerman" (gr.pl.). 3.30 Berichten. Engelsch- 3.45 Gra mofoonmuziek. 5.00 Berichten, Duitsch. 5.15 Uit Berlijn: „Gruss aus der Heimat", programma voor de Duitsche Weermacht. 6.00 Orgelspel. 6.30 Berichten, Engelsch. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00—7.15 Economische vragen van den dag en nieuwsberichten A. N. P. en sluiting. DE STRIJD AAN DE LIBISCH-EGYPTISCHE GRENS. Volgens de Italiaansche weermachtsberïchten zijn de Italianen na de ontrui ming van Sidi-el-Barranï teruggetrokken tot aan de Ubisch-Egyptische grens. De Engelsche troepen hebben hevige aanvallen gedaan in het woestijngebied van Forte-Capuzzo (Solloem) en Bardia. Zonder tusschenpoozen volgden aanvallen en tegenaanvallen elkaar op. Op de kaart is het grensgebied weergegeven van Westelijk Egypte met een gedeelte van Libië (Cyrenaica), het wegennet is hierbij gcteckcnd alsmede de voornaamste plaatsen welke tusschen Bengasi en JVIatroeh liggen, - „Oorlog tot de definitieve overwinning". De diplomatieke redacteur van het Italiaansche persagentschap Stefani schrijft: De Italiaansche oud-strijders en oorlogsvermink ten hebben in een bijeenkomst te Rome, gehouden ter gelegenheid van den vijfden verjaardag van den „Dag van hel vertrouwen", nogmaals uiting gegeven aan het verlangen ,dat het geheele Ita liaansche volk gemeen hééft, den oorlog voort te zetten tot de definitieve overwinning op Engeland. Het volk aan het binnenlandsche front en de soldaten, die heldhaftig op de verschillende over- zeesche frontèn strijden, geven aldus de duidelijk ste tegenspraak van de leugens der Britsche propa ganda. Men kan zelfs zeggen dat de Italiaansche strijdgeest vastberadener is dan ooit en de Brit sche leugens hebben hem slechts aangewakkerd. Deze onverbiddelijke vastbeslotenheid van Italië vindt zijn oorzaak in het feit dat Italië zijn mili taire strijdkrachten vrijwel intact heeft weten te houden, terwijl Engeland weet dat zijn reserves en zijn mogelijkheden tot het bieden van tegenstand met den dag minder worden. Het is daarom grotesk dat de Britsche bewindslieden hopen dat de strijd lust van Italië op de een of, andere wijze zal wor den geknakt. Om te kunnen voortbestaan heeft Engeland reeds zijn vloot- en vliegtuigenbases aan de overzijde van den Atlantischen Oceaan moeten afstaan. Thans begint het zijn kunstvoorwerpen aan den man te brengen. Dit zijn teekenen van een fataal verval. Intusschen doen Lloyd George en andere Britsche persoonlijkheden wanhopige be roepen op den landbouw. Dit alles wijst op de zorgwekkende schaarschte aan levensmiddelen on op het spookbeeld van den hongersnood. -Het Ita liaansche volk, dat vastbesloten is geen krachten te sparen en volkomen zeker is van zijn voedsel bronnen, kan met rustige vastberadenheid de slot- faze afwachten wanneer tegen den grooten vijand, die, naar zelfs Lloyd George toegeeft, alle ver antwoordelijkheid voor den oorlog draagt, de be slissende slag zal worden geleverd. De „Giornale d'Italia" constateert dat het voor de hand ligt dat de Britsche regeering een groot politiek succes najaagt na den schijn van het groot militair succes aan de grenzen van Egypte en Albanië. Het blad doet vervolgens uitkomen dat het doel der Engelsche propaganda is de Vereenigde Staten en andere staten, die Engeland nog hoopt aan zijn zijde te trekken, te beïnvloeden. De werkelijk heid der feiten en de rustige verwachtingen, die men eruit kan afleiden, bieden een beeld, dat wel heel wat verschilt van dat hetwelk Engeland zou wil len ophangen. Turksche bladen, die de successen van Grieken land ophemelen, antwoordt de „Giornale d'Italia" met te herinneren aan de gebeurtenissen van 1919 en 1920, toen de Grieken landden te Smyrna en toen zij, kort na hun schijnbare overwinning in zee werden geworpen door Kemal Pasja. Wat Egypte betreft, de slag duurt nog voort en het Italiaansche communiqué van 'Woensdag, geeft een zeer duidelijk en zeer welsprekend idee van wat er gebeurt, in antwoord aan degenen, die een vergelijking trekken tusschen het Britsche offensief in de Egyptische woestijn en het Duitsche offen sief tegen Frankrijk, herinnert 'de „Giornale d' Italia" eraan dat deze vergelijking in premissen juist is, maar in Frankrijk werd het leger versla gen en „opgerold" en gedwongen tot een. algeheele overgave. In Afrika 4s het Italiaansche leger niet verslagen, het wordt niet „opgerold" en biedt het hoofd aan de zoo geweldig gewapende vijandelijke colonnes, waarbij het dezen verschrikkelijke ver liezen toebrengt. Slechts drie dagen na het begin van den slag, toen de Britsche imperiale strijdkrachten nog niet gestuit waren op de eerste Italiaansche defensie linie, kwamen negen treinen vol gewonden in Kaïro aan. Bij deze negen treinen moeten nog de ernstiger gewonden worden opgesteld, die onder weg zijn gebleven en darbij komen dan nog de dooden en de uiteengedrevenen. Hieraan kan men toevoegen dat het aantal door de Italianen ver nielde pantserwagens en tanks dagelijks tientallen bedragat en dat ondanks de andersluidende bewerin gen de Italiaansche luchtmacht dezen veldslag be- heerscht. De slag gaat voort en wanneer hij geëindigd zal zijn, over enkele weken of enkele maanden, zal men de resultaten zien. Handbal Rapiditas-dames cn lieercn kunnen winnen. Concordia-danies voor ceu moeilijker taak. In de eerste klasse spelen de Rapiditas-heeren thuis te gen Vriendschap en de zwart-witten zullen al heel erg heneden hun normalen vorm moeten. bli,1ven. willen zij niet van de Zaankanters winnen. De thuisclub krijgt dart ook een goede gelegenheid haar bescheiden puntenaantai met twee te vermeerderen, waardoor de Haarlemmêrê hun positie in deze afdeeling flink zouden versterken. Ook de Rapiditas-dames spelen tegen Vriendschap en gaan eveneens een vrij zekere overwinning tegemoet, want dat de dames Bakker c.s. haar goede kansen op hel kampioenschap door een nedelaag tegen het middelmatige Vriendschap zullen doen verminderen, is welhaast on denkbaar. De Concordia-dames ontvangen Slmson en zullen zich bijzonder moeten inspannen om tegen de Amsterdamscho dames een goed resultaat te behalen. Hoewel er in het spel der vood-witten de laatste wedstrijden wel eenige verbetering valt te bespeuren, achten we hen tegen Sim- son toch niet tot een overwinning in staat, daar deze laatste dit seizoen goed voor den dag komt. Aan Con cordia de taak onze sombere voorspelling te logenstraffen. In de tweede klasse is slechts één daméswedstrijd vast gesteld n.l. Rapiditas 2—Vriendschap 2, die wel door do thuisclub gewonnen zal worden. Bij de heeren spelen alle Haarlemsche clubs thuis. O. S. S. ontvangt Olympla 2, waartegen de Zandvoor- ters zich terdege zullen moeten weren om geen nederlaag te lijden. Toch gelooven we dat de O. S. S.'ers, dte thuis meestal een aardige partij spelen, voor een verrassing kunnen zorgen, door het veel hooger staande Olympla cr onder te houden. De Concordia-reserves krijgen Zaanland 2 op bezoek, waartegen zij op papier een vrijwel gelijke kans hebben; Misschien zal het eigen terrein de schaal ten gunste der rood-witten doen doorslaan. Het Velsensche S. S. H. zal het tegen Aalsmeer 2 wel niet klaar spelen de eerste punten te behalen, daar do bezoekers hiervoor te sterk zijn. Het programma voor Zondag a.s. luidt: Eerste klassa. BOEKAREST, 18 December (D.N.B.) Een jong onderofficier uit Jassy is in de nabijheid van Hanoesjt tijdens een sneeuwstorm door zes wolven aangevallen. Hij wierp een tasch met etenswaren caar de dieren, waardoor hij tijd kon winnen om in een boom te klim men. Den geheelen nacht moest hij in dezen boom doorbrengen. Pas des ochtends kwam er hulp opidager. Met knuppels gewapende boe ren konden na een langdurig gevecht de hon gerige wolven verdrijven. Dames: Rapiditas—Vriendschap Concordia—Simson Turno—A. D. A. Zeeburg—Nlloc A. H. C.Watervrienden Heeren: RapiditasVriendschap Aalsmeer—D. O. S. NilocLijnden A. H. C.—K. V. Vooruit—Olympla Tweede klasso Dames: Rapiditas 2—Vriendschap 2 Heeren: O. S. S.—Olympia 2 Concordia 2—Zaanland 2 S. S. H.Aalsmeer 2 2.00 uur 10.45 uur 1 -10 uur 3.10 uur 3.15 uur 2.50 uur 2.00 uur 2,00 uur 2.00 uur 2.30 uur 3.00 uur U.30 uur 11.00 uur KYNOLOGENCLUB „KENNEMERLAND". Het bestuur der Kynologen Club „Kennemerland"1 heeft besloten haar tradiloneele Kerstrpatch te houden op Donderdag 26 December (2e Kerstdag) ln Café-Restaurnnt Brinkman, Plein (bovenzaal). Als keurmeester zal fungeeren de heer P. M. C. Toe-» poel, de bekende kynoloog en schrijver van verschillende kynologische boeken. De keuring der terriers zal geschieden daar den heer, Timmermans en die van de jachthonden door mevr. Tinv* mermans—Knoester. Deelneming aan deze match is opengesteld voor allq rassen. Zwemmen Internationaal contact tusschen dc zwemmers hersteld. Ploeg van Het IJ naar Antwerpen. Het internationale contact tusschen dc zwemmers wordt hersteld. De Amsterdamsche zwemvereeniging „Het Y" is door de Kon. Antwerpsche Zwemclub uitg.enoodigd om deel te nemen aan de internationale zwem- en water-» polowedstrijden op Zondag 29 December te Antwerpen. Indien door de autoriteiten toestemming wordt ver-* leend zal een ploeg, bestaande uit het eerste waterpolo- ze ven tal, vervolgens Metman. Molenaar, Geerllng,. Hund- ling en de zwemsters Berghuis en Willems de reis naar Antwerpen maken. Voorts zijn ultgenoodigd de dames Cor Klnt. Rie van Veen en de heer H. Smitshuyzen (A. Z. 1870). De Duitsche deelneming aai wereldkampioenschappen in Italië. Ook Christl Cranz weer van de partij. Het A. N. P. meldt uit Berlijn: Dultsehland zal met de sterkste equippe aan de werledkamploenschappen ln het skiloopen te Cortina d' Ampezzo deelnemen. Ofschoon op het oogenJMik van een officieele aanwijzing der deel nemers nog geen sprake kan zijn, is toch uit uitlatingen van den op het oogenblik te Cortina d' Ampezzo vertoe- venden secretaris-generaal Koenlg, op te maken, wie de Duitsche kleuren in Februari zullen verdedigen. Men is van plan met zes lange afstandloopers voor de 18 K.M. in te schrijven, onder wie zich ook de estafette-» loopers voor de vier maal tien kilometer zullen bevinden. Vijf loopers zullen voor den langen afstand-sprlngwed-» strijd aan den start verschijnen, onder wie de wereld kampioen Gustl Bex-auer, vervolgens zes voor het sprin gen zelf. met den wereldkampioen Zepp Bradl aan het hoofd, een of twee voor den ski-marathon over vijftig kilometer en twee maal vier voor de alpine combinatie voor dames en heeren. Onder hen zullen zich Pepi Jenne- wein, Walch, Guzzl en Helmuth Lantschner cn zooals haast vanzelf spreekt Christl Cranz bevinden. Biljarten DRIEKAMP KOBUS—STEFFERS—METZ. Vele biljartliefhebbers waren Woensdagavond getuige van de 2e partij om bovengenoemden driekamp. steffers (D. E. S.) en G. Metz (B. C. H.) moesten ieder 300 caram boles cadre maken. De D. E. S.'er begon 't beste en maak^ te in de 2e cn 3e beurt 42 en 29 caramboles. In de 6de beurt had Metz zijn vorm te pakken en scoorde een uit stekend kleingehouden serie van 37. gevolgd door 11 en 20. Daar Steffers eenige .malen gepoedeld had. was de stand na 9 beurten 80 om 127 in het voordeel van de B. C. H.'er. Voordat Steffers er weer in was, had Metz met goede beurten van 16, 22 en 28 zijn voorsprong opgevoerd tot 89 punten. Een drietal fraaie series, n.l. 34, 26 en 36 waren voldoende om Stefers weer „bij te brengen" en na 20 beurten was de stand vrijwel gelijk, 222, om 231. Na een goede 10 van zijn partner nam Steffers met 15 en 31 zelfs de leiding over en beëindigde deze spannende match in de 26ste beurt met een feillooze 32. De nastoot van Metz bracht nog volop spanning, doch op 286 strandde de B. C. EL'er in het gezicht van de haven. De volledige uitslag is: G. W. Metz 286 26 87 11.-- Na afloop van den wedstrijd werd er nog met veel animo gekampt om de mooie hazen. Heden Donderdagavond wordt de besllssefide ont moeting Kobus—Stefefrs gespeeld in café Metz in de Bar'* teljorisatraatj Aanvang p/A tiurj

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3