Bonnen die thans geldig zijn: HEEMSKERK T eraardebestelliiig O Everl Hillecamp. Onder zeer groote belangstelling werd Woensdag middag op de begraafplaats „De Biezen" te Sant port ter aarde besteld het stoffelijk overschot van ivert Hillecamp, den oud-linksbuiten van V.S.V., die xjjna 25 jaren aan één stuk de roodwitte kleuren •erdedigd heeft en wien op 7 December j.l. tijdens jjjn werkzaamheden zulk een ernstig ongeluk over kwam, dat hij aan de gevolgen overleed. [N'adat de met bloemen overdekte kist ten grave was edaald er waren o.m. kransen van Van Leer's „-.misbedrijven en van V.S.V. trad de heer B. van Leer naar voren, om eenige woorden namens de directie te spreken. Spr. noemde Hillecamp als een jverig werkman. Hij sprak weinig, maar deed veel. jij zijn superieuren stond hij goed aangeschreven; nder zijn collega's had hij niets dan vrienden. Spr. .2i de familie de verzekering, dat op het bedrijf de nagedachtenis an hem, die heen ging, in hooge eere zou blijven. Hierna sprak een familie-lid. Hij kon niet allen, die op vertrouwden voet met Evert hadden gestaan, persoonlijk danken, doch hij wilde een uitzondering juaken voor de heeren Servaas en dr. Van Leusen, 'die resp. veel in 't leven en op het ziekbed voor gvert beteekend hadden. Voor V.S.V. zeide dr. A. J. van Leusen het volgende: Namens de vele, die veel van Evert gehouden •ebben, wil ik hier een woord ten afscheid spreken. Het is niet gemakkelijk afscheid te nemen uit een milieu van sport en spel en vreugde van iemand, dien we hier onder zulke droeve omstan digheden naar ,zijn laatste rustplaats dragen. Het leven is wél hard! Evert heeft het in zijn leven niet gemakkelijk gehad. Missschien zijn zelfs de laatste jaren, waar in hij weer de vreugde van den arbeid mocht smaken, wel zijn gelukkigste geweest. Wij zullen zijn tintelende vroolijke oogen en zijn jolige snuit wel zeer missen. Wij zullen allen niet vergeten, wat hij voor onzen vriendenkring is geweest. Ik weet zeker, dat ik hier namens de vele vrienden van Evert spreek, als ik zeg, dat er in ons hart maar één bede is, nu voor hem 't eindsignaal heeft geklonken. En onze bede zou ik dezen vorm willen geven: „Heer, ontferm U over ons, Open Uwe Vaderarmen; Stort Uw zegen over ons. Neem ons op in uw erbarmen. Eeuwig blijft Uw trouw bestaan, Laat ons niet verloren gaan". Tenslotte wenschte een „werkkameraad" van Hillecamp hem namens alle arbeiders van Van Leer's Walsbedrijven, ,een „rust zacht" toe. Om het clubkampioenschap van D. C. IJ. Laros heeft de leiding. Een spannend tournooi is de wedstrijd om het clubkampioenschap van D.C.IJ. ongetwijfeld. De spelers in de hoofdklasse spelen voor wat ze waard zijn en daarom is het des te greater prestatie van Laros, dat deze thans door een overwinning op v. d. Heijde de leiding heeft genomen. De uitslagen der Dinsdagavond gespeelde wed- glrijden luiden als volgt: T. PostmaJ. Bal H. Larosv. d. Heijde K. de JongB. Dukel H. de BoerT. Hoek C. "BoonH. A. Hühl De eerste klasse uitslagen luiden: J. SmitSelderbeek A, SchagerJ. v. Straten D. OttVisser L. KoetsierSnel H. WolfPostma De stand van 1de hoofdklasse luidt: 2—0 2—0 0—2 1—1 0—2 2—0 0—2 2—0 afgebr. 0—2 1 H. Laros gesp. gew. gel. verl. pet. 14 9 5 0 23 2 A. Ligtihart 13 8 5 0 21 3 B. Dukel 13 8 2 3 18 4 v. d. Heijde 14 7 4 3 18 5 C. Suyk 13 5 6 2 16 6 K. de Jong 13 5 3 5 13 7 Postma 11 4 3 4 11 8 Diederiks 10 4 2 4 10 9 H. de Boer 8 1 6 1 8 10 M. A. Hühl 13 2 3 8 9 11 Boon 9 2 1 6 5 12 Hoek' 12 1 4 7 6 13 Kramer 11 2 1 8 5 14 Bal 12 1 1 10 3 De stand der tweede klas is als volgt: Snel 11 7 4 0 18 Smit 11 7 3 1 17 v. Straten 12 5 4 3 14 Wolf 8 5 0 3 10 Koetsier 9 4 2 3 10 Schager 12 4 2 6 10 Ott 11 3 4 4 10 Postma 7 3 2 2 8 Beets 9 3 0 6 6 Visser 11 2 2 7 6 Muntz 8 0 1 7 1 Om den meestertitel-dammen. Thans is de groep Zuid-Holland bekend van de demi-finale om den meestertitel. In den eindstrijd lebben zich geplaatst Kinnegin en Vertouw. De eindstand dezer groep luidt: gesp. gew. gel. verl. pr.it. Kinnegin Verlouw De Kluyver v. Rooy J. Blom v( d. Klift Voor de groep Noord-Holland heeft zich reeds geplaatst meester v. Dartelen terwijl voor den vier den candidaat nog een herkamp moet worden ge speeld tusschen Laros en De Krijger. Zaterdag a.s. zal te Amsterdam de eerste partij van deze match van drie partijen worden gespeeld. Indien de IJmuideraar mocht winnen wordt een dubbele competitie gespeeld tusschen v. Dartelen, Laros Kinnegin, en Verlouw om den meestertitel. Voetbal BLAUW WIT—V.S.V. V. S. V. komt als volgt uit: Michel, Bröek, Voet, Poulus, De Vries, Van Osch, ööriifg, v. d. Kuyl, v. d. Lug-t, Balvers, Sterk. ,,Bel Ami". Met de bekende film van Willy Forst „Bel Ami" zal de bioscoop „De Pont" tijdens de Kerstweek ongetwijfeld veel bezoekers trekken. Deze film heeft overal veel succes geoogst, niet het minst door het spel van Willi, die> als Georges Duroy de hoofdrol vervult. Hieronder het verhaal: Georges Duroy is, na een diensttijd van vele jaren in het koloniale leger, in Parijs terugge keerd. Reeds den eérsten avond geeft hij op een paar stuivers na, al z'n geld uit. Den volgenden dag slentert hij op de juist geopende koloniale tentoonstelling rond. -zich amuseerende over de wijze, waarop de Parijzenaar zich Marokko voorstelt. Hier ontmoet hij z'n vroegeren vriend Forestier. die intusschen als journalist carrière gemaakt heeft en chef-redacteur van het dagblad „Vie Francaise" is. Hij noodigt Georges uit. den volgenden dag bij hem te komen dinee- ren, en leent hem 20 francs voor het huren van een rok. Een paar uur later leert Georges in een cabaret op Montmartre een meisje ken nen: Rachel. Zij zingt met groot succes het lied „Bel Ami" waarin dat type van een jongen man bezongen wordt, die zonder geld of bij zondere capaciteiten te bezitten veel be reikt, omdat hij door z'n charme in de gratie bij de vrouwen staat. De Pont (Foto Archief H.D.) Aan het diner* bij Forestier leert Duroy aller lei invloedrijke personen kennen: voor allen, den eigenaar van de krant, Walter, en Forestier's vrouw Madeleine. Zij inspireert haar man tot het schrijven van politieke artikelen, zonder dat hij beseft, dat deze werken ten voordeele komen van haar vriend, den gedupeerden Laroche. Een toevallig gesprek ovèr het onderwerp Ma rokko, doet Georges als kenner van het land voorkomen, en dit wordt aanleiding voor z'n in treden in de wereld dep journalistiek: hij wordt medewerker aan de ;,Vie Francaise". Madeleine inspireert ook hem tot opvallende artikelen en door de gunst van invloedrijke vrouwen volgt het eene succes op het andere. Forestier, ja- loersch op z'n succesrijken vriend, laat zich van Madeleine scheiden. Daar hij thans z'n in spiratie mist, worden z'n artikelen steeds min der interessant, en Walter stelt Georges in Fo restier's .plaats tot chef-reclacteur aan. En om nu Georges geheel in hun macht te hebben be sluiten Madeleine en Laroche, die minister van Koloniën geworden is, dat Madeleine met Georges zal trouwen. Wat dan ook gebeurt. Reeds eenige dagen na z'n huwelijk komt Georges tot de ontdekking van deze manoeuvre, en hij keert weer tot z'n vroegere vriendin Marelle terug, met wie hij op een avond het ca baret bezoekt, waar Rachel optreedt en dat dien avond eveneens bezocht wordt door Laroche en Madeleine. Een woedende en jaloersche scène tusschen de vrouwen barst los. Op 'n opera-bal danst Georges met 'n meisje aan die hij reeds eerder z'n hart verloor, niet vermoe dende dat zij Suzanne Laroche is, de dochter van den minister, terwijl zij er geen idee van heeft, dat hij de schrijver is van de artikelen, waarin haar vader zoo heftig wordt aangevallen. Doch als zij tot deze ontdekking komt. laat zij hem woedend staan en Georges zoekt vertwij feld naar haar. Hierbij vangt hij een gesprek op waaruit hem duidelijk wordt, dat Laroche omge kocht is en morgen in de Kamer, tegen aller ver wachting in, een nieuwe Marokko-politiek zal aankondigen. Georges brengt den onbetrouwbaren minister ten val en een mooie loopbaan staat voor hem open. VERGADERING VAN I.E.V. De R.K. Sportvereeniging „I.E.V." hield in het R.K. Vereenigingsgebouw een goed bezochte vergadering ter bespreking van een reorganisatie rapport. Deze bijeenkomst werd geopend dooi den voorzitter, den heer W. J. Brantjes. die in zijn openingswoord liet uitkomen, dat' een wij ziging in de bestuursorganen gewenscht was, daar de nieuwe organisatievorm door het be stuur van het sportcommissariaat evenzeer wordt gewenscht. Deze vorm zou ook voor I.E.V. de juiste zijn, daar dan meer belangstelling naar de leden kan uitgaan. Het aantal adspiranten is met ongeveer 70 toegenomen. Een juniorenelftal c kon worden gevormd. In dien het betreffende rapport zou worden aangenomen, aldus de voorzitter, wordt ook een vooruitgang in de senioren-afdeeling ge wenscht, daar dit zeer noodig is. Thans kunnen slechts 3 elftallen in de senioren-afdeeling uit komen, terwijl voor het vierde nog slechts enkele spelers ontbreken. Het betreffende rapport werd vervolgens breed voerig behandeld en na enkele korte verkla ringen ongewijzigd aangenomen. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat het geheele dagelijksche bestuur werd herkozen en een geheel nieuwe seniorencommissie werd benoemd. Tijdens den rondvraag bepleitte de geeste lijk adviseur, kapelaan H. C. Roozenburg ver steviging van het vereenigingsleven. Den heer W. van der Zon, die als lid van de elf talcommissie niet meer als zoodanig in het be stuur zal terugkeeren werd voor zijn verdiensten door den voorzitter dank gebracht. KERSTWIJDINGSAVOND. Op initiatief van de Evangelisatie Commissie der Gereformeerde Kerk te Velsen zal Vrijdag avond 20 December in de Gereformeerde Kerk aan den Koningsweg een Kerstfwijdingsbijeenkomst gehouden worden. Medewerking wordt verleend door het Geref. Evangelisch Zangkoor en door de 'kinderen van de clubs en de Zondagsschool, onder leiding van den heer H. Slings. De heer A. Wapenaar zal declameeren, de hes J. den Duik zal het liturgische gedeerte leiden, dr heer P. Koelmans bespeelt het orgel. Voorts zal ds. F. E. Hoekstra het woord voeren. Vergadering van den gemeenteraad. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeenle Velsen gehouden op Maandag 23 De cember 1940, des namiddags 3 uur. De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Financieele besluiten. 3. Intrekking van de verordeningen op de heffing en invordering van schoolgeld voor het gewoon la ger onderwijs, buitengewoon lager onderwijs en uit gebreid lager onderwijs en vaststelling van een nieuwe heffingsverordening terzake. 4. Aanvulling van de Verordening, regelende den technischen dienst van het bedrijf Openbare Wer ken. 5. Verleenen van medewerking tot het als bouw terrein in exploitatie brengen van grond te Velsen. 6. Uitlichten van perceelen grond uit het Grond bedrijf. 7. Verkoop van grond te Santpoort. 8. Benoeming van: a. een lid der commissie van advies voor den Gemeentelijken Dienst van Maat schappelijk Hulpbetoon; b. een lid der commissie van toezicht op de Rijks Hoógere Burgerschool; e. een lid der commissie van toezicht op de Vissclierij- school; d. een lid der commissie van toezicht op de Handelsavondschool; e. vijf leden van de Schattings commissie voor het Grondbedrijf; f. twee leden der commissie van overleg voor de ambtenaren; g. twee leden der commissie van overleg voor de werklie den; h. twee leden der commissie van overleg voor de politie-ambtenaren. OUDERMIDDAG. Woensdag hield de school voor Christelijk Volks onderwijs aan de Langeveldstraat te Velsen een oudermiddag. In de lokalen lagen het werk en de rapporten der leerlingen ter inzage. In het gymnastieklokaal was een gedeelte geheel als klas ingericht. Mej. A. Mulder, de onderwijzeres der eerste klas, demonstreerde met haar kleuters de vruchten der nieuwe leesmethode, de globaal- methode van Kuitert en Van der Velde. Volgens deze nieuwe richting leeren de kinderen eerst het woord in zijn geheel, later pas de letters. Om beur ten kwamen de leerlingetjes voor de klas om een stukje voor te lezen. Zij deden dit zonder haperen en zonder de anders zoo hinderlijke lettel-spelling. Op het wandrek waren platen bevestigd en op een bord kaarten met woorden. De kleinen lazen eerst het woord van de kaart en hingen dan de kaart boven de goede plaat. Een der kleintjes vertelde tot slot de geschiedenis van Roodkapje. Toen werd op alle tafeltjes een kaartsje ontstoken en bij dit licht werden Kerst liedjes ge.ongen. Na de pauze sprak het hoofd der school, de lieer J. Wed;inga, over „Nerveuze verschijnselen bij de kinderen van.nü". Geef uw kinderen afleiding, ontspanning en goede lectuur, zei spreker. Elke klas der school beschikt over een pas uitgebreide bibliotheek. Bedenkt dat wij in deze droevige dagen niet het evangelie van den haat, maar dat van de liefde van Jezus Christus hebben uit te dragen, het eenige mid del tegen het voortwoekeren van het bederf. Hierin moeten huis en school samenwerken. Na deze rede, ciie met groote aandacht werd ge- volgd, sloofde voorzitter der Schoolvereeniging, de heer M. van Geelen, de vergadering. VOETBAL. Voor den wedstrijd te Haarlem tegen Ripperda komt Kinheim met het volgende elftal uit; Doel: H. B. Daniëls. Achter: J. Kuypers en S. de Vries, ij Midden: O. Kuilenburg, P. Druyven en F. Cnossen. Vóór: N. Ellen, A. Versteeg, J. Vei'hoofstad. H. Prinsen en W. R. Raaymakers. Verder wordt gespeeld: Kinheim 3E.-D.O. 3, 11 uur. Kinheim Jun. aDeCeO. a. 11 uur. Door de R.K. sportvereeniging I.E.V. zullen a.s. Zondag de volgende wedstrijden worden gespeeld: I. E. V. I—D.E.M. 2, 2 uur. T.IJ. B. B. 3I.E.V. 2, 2 uur. IJ3.V. 3—T.IJ.B.B. 5, 12 uur. Juniorenaf deeling I.E.V. b.D.E.M. d. 12 uur. Kinderpostzegels en briefkaarten. Men schrijft ons het volgende: De serie kinderzegels zal zich dit jaar een weg moeten banen door meer moeilijkheden dan ooit te voren. De bestemming der gelden is dezelfde van andere jaren, de wijze van verdeeling zal eveneens ongewijzigd blijven. De opbrengst komt geheel ten goede aan de Nederlandsche instel lingen, die zich belasten met de vèrzorging van Nederland's misdeelde jeugd. Dat deze instellingen met ongekende groote zorgen'te kampen hebben, behoeft wel geen be toog. Daarom hopen wij. dat een ieder wil mee werken, dezen last te verlichten door kinderpost zegels en briefkaarten te koopen. Amateurfotografenvereeniging. De Beverwijksche Amateurfotografenvereeni ging hield in het Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een ledenvergadering. Na de opening door den voorzitter, bracht de heer A. Hartong verslag uit van de Bondsverga dering, die te Amsterdam is gehouden. Medegedeeld werd, dat het vergrootingsappa- raat van de vereeniging vernieuwd en verbeterd was. De heer Broertjes hield hierna een interessante inleiding over kleinbeeldfilms en ontwikkelaars, waarvan hij uitvoerig de moeilijk- en mogelijk heden besprak. Voorts werd het korrelvraagstuk bij de fabrieksontwikkelaars besproken, waarbij de inleider den beginners eenige nuttige wenken gaf. Met de behandeling van een verzameling in teressante artikelen over dit onderwerp besloot de heer Broertjes zijn causerie. Hierna werd een fraaie collectie platen „Land schappen in Tsjecho-Slowakije" bezichtigd. Aan het slot der vergadering werden met het vergroot- tingsapparaat nog eenige proeven genomen. De eerstvolgende ledenvergadering is vastge steld op Maandag 30 December. Kerstgratificatie. Het personeel van de kopergieter ij en „De Nij verheid" zal als Kerstgratificatie een week extra loon ontvangen. Dat deze daad van de directie op hoogen prijs wordt gesteld behoeft wel geen betoog. ST. AGATHAKERK WORDT VERDUISTERD. Dank zij een milden gever zal dezer dagen de St. Agathakerk geheel worden verduisterd, zoodat de Kerstfeestviering evenals andere jaren op de gewone wijze kan plaats hebben. Schaakclub ..Weellink". De onderlinge wedstrijden van de Schaakclub „Weenink" hadden het volgende verloop: Groep 1: P. Stet—P. Hart 1—0. K. Slings—M. Benema afgebr. Ph. BakkerV. Ph. v. d. Kolk afgebr. Groep 2; J. LosF. Hendriks 1—0. J. Muyen— A. Slings Vz—V,2, IJ. Mooy—W. Visser afgebr. H. NijmanD. Kikke afgebr.. Groep 3: G. SietsmaG. Dil 10, P. Schager Muis 0—1, F. GeislerC. Nijman afgebr. Groep 4: A. Schoenmaker—ABlanjaar 01. - Wijsman—J. Schilp 1—0. H. IJzelendoorn—J. D. Semeins 0—1. N. Molenaar—N. Roos 01, J. F. Groot—W. Pieksma 1—0. BON 18 Geldig van 9 t.m. 22 December. BON 19 Geldig van 16 t.m. 29 Dec. 2000 gr. brood of 2500 gr roggebrood KOFFIE EN THEE BON 81 Algem. Distributie- bonboekje van 9 Nov. t.m. 20 Dec. 1/2 pond koffie of 3/4 ons thee. BON 18 Algem. Distributie boekje van 21 Dec. t.m. 31 Jannari 1/2 pond koffie of 3/4 ons thee. BON 50 Algem. Distributie boekje v. 7 t.m. 20 Dec. 1 kg suiker. VLEESCH EN VLEESCHWAREN BON 12 vleeschvan de Vleeschkaart. Van 16 t.m. 29 Dec. 100 gr. rund-, kalfs- of varkensvleesch of ongesmol- ten vet of een rantsoen vleeschwaren. BON 12 „tvorst of vleesch waren" van 16 t.m. 29 Dec. 75150 gr. vleeschwaren. BOTER EN VETTEN BON 20 Boterkaart. Geldig v. 7 t.m. 20 Dec. 1/2 pond boter of margarine of twee ons vet. BON 21 Boterkaart. Geldig van T4 t.m. 27 Dec. 1/2 pond boter of margarine of 1/2 flesch slaolie. BON 20 Vetkaart. Geldig v. 7 t.m. 20 Dec. 1/2 pond margarine of boter of twee ons vet. BON 21 Vetkaart. Geldig van 1427 Dec. 1/2 pond boter of margarine of 1/2 flesch slaolie. De aflevering der slaolie is toegestaan t.m. 31 Januari. PEULVRUCHTEN BON 105 Algem. Distributier boekje. Van 17 Dec. t.m. 12 Jan. 1/2 K.G. peulvruchten. KAAS BONS 49, 50. 62. 65 Algem Distributieboekje elk 1 ons kaas Geldig van 2—29 Dec BON 55 Geldig van 16 t.m 29 Dec125 gram kaas. MEEL EN GRUTTERSWAREN BON 45 Algem. Distributie- boekje. T.m. 27 Dec. 250 gr rijst of rijstemee 1 of rijste bloem of gruttenmeel of rijstgries. BON 85 Algem. Distributie- boekje. T.m 27 Dec. 250 gr. havermout of havervlokken of haverbloem of aardappel- me elvlokken of gort of gort- mout of grutten. BON 88 Algem. Distributie- boekje. T.m. 27 Dec. 250 gr. gort of gortemeel of grutten BON 98 Algem. Distributie boekje. T.m. 27 Dec. 100 gr. macaroni of vermicelli of spaghetti. BON 95 Algem. Distributie boekje. T.m.. 27 Dec. 100 gr. maïzena of griesmeel of sago of aardappelmeel. BON 2 van de Bloemkaart Geldig van 2 Dec. t.m. 29 Dcc. 35 gr. tarwemeel of tar webloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel of boekweUmeel. EIEREN BON 25 Geldig van 9 t.m. 22 December. BON 22 Geldig van 16 t.m. 29 December. 1 ei. KOEK EN GEBAK BON 18 (Broodkaart) v. 9 t.m. 22 Dec. BON 19 (Broodkaart) v. 16 t.m. 22 Dec 1 rantsoen gebak. BON 2 van de Bloemkaart. Geldig van 2 t.m. 29 Dec. (1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr. an dere koekjes 200 gr. biscuit en wafelst 90 gr., beschuit 75 gr., cake 300 gr., taart 600 gr. gebakjes 600 gr. korstgebak 500 gr. klein korstgebak, 400 gram). SCHEERZEEP BON 116 T.m. 31 Dcc. 50 gr. scheerzeep of 1 tube scheer- crème of 1 pot scheerzeep. 80N 17 T.m. 31 Dec. 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeep vlokken of 250 gr. zelf werkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep. 8RANDSTOFFEN BONS 08, 09. 10. Bonkaart distributie haarden en kachels: 1 eenheid. BONS 15 t.m. 24 Bonkaart distributie centrale verwar ming: 1 eenheid.. Geldig t.m. 31 Januari. Bons. gemerkt: Brandstof fen, één eenheid 2e periode: 1 eenheid. Bons gemerkt: Cokes, één eenheid tweede periode: 1 eenheid. Geldig t.m. 31 Dec. BONS 08, 09.10,11. Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid turf. (Wenscht men geen turf dan kan men op deze bons later andere brandstof fen betrekken). HONDENBROOD BON 11 T.m. 31 Dec. Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr. 3: 8 K.G. Gr. 4: 5 K.G. Gr. 5: 4 K.G. Gr. 6: 3 K.G. Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft. KATTENBROOD BON 11 Tm. 31 Dec. 1 1/2 kg. Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. PETROLEUM ZEGEL PERIODE 7 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken) van 4 Nov. t.m. 29 Dèc. 2 Ltr ZEGEL PERIODE C Geldig van 16 Dec. t.m. 19 Jan. 2 L, Luxor „Bommen op Shanghai". Een spannende avonturenfilm. Aan den inhoud van de film .Hommen op Shanghai" hebben wij het volgende ontleend: Shanghai, de door de Japanners belegerde stad. wordt door een misdadigersbende onveilig gemaakt. Deze bende is uitstekend georgani seerd en de politie is machteloos. Totdat de Amerikaansche geheime agent ingrijpt. De laatste daad van de bende is dat de Amerikaan sche gouverneur Harris-, is het bezit van de volmachten tot het ingrijpen van de Amerikaansche ma rine tegen de misda digers, wordt overval len en met een vliegtuig ontvoerd. Er is geen spoor van hem te ontdekken. De geheime agent, Baxter, is reeds den aanvoerder der bende op het spoor. Het is niemand anders dan de goed aan geschreven staande koopman Biggers. In een theehuis is de centrale van de bende gevestigd. Het gelukt Baxter door een toeval in de bende door te dringen. Dan begint de strijd tusschen Biggers en Baxter pas goed. Ondanks alle po gingen om Baxter onschadelijk te maken, gelukt het dezen toch den leider der bende na vele spannende avonturen te arresteeren. Zelfs de Amerikaansche vloot moet hieraan nog te pas komen. De hoofdrollen worden gespeeld door Else Ei ser, Theodoor Loos, Gerda Maurus en Peter Voss. Voorts vraagt een actueel bijprogramma de aandacht. Filmavond van „Animo". De Technische Ontwikkelingsclub „Animo" hield in het Statenhuis aan de Zeestraat haar tweede winterbijeenkomst. De voorzitter, de heer Mulder, deed in zijn openingswoord een beroep 'op de leden om de club trouw te blijven, daar zij juist in dezen moeilijken tijd den steun van de leden niet kan missen. De heer Hos, de bekende amateur-filmopne mer uit Bloemendaal, vertoonde een serie zeer mooie natuurfilms. Interessant was ook de rol prent van ruw ijzer tot erts, opnemingen van de Amerikaansche ijzer-industrie. Met onverdeelde aandacht werden de films gevolgd en de voor zitter was dan ook ongetwijfeld de tolk van alle aanwezigen toen hij den heer Hos dank bracht voor de vertooning van zijn films. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Programma van de Radio Centrale van heden avond na 7 uur: K.R.O. 7—7.15, Vragen van den dag en nieuwsberichten. 7.158.00 Amusement in den Vooravond". 8.008.15 Nieuwsberichten. 8.159.30: „Melodie en Rhythme", vroolijke muziek van het K.R.O.-orkest. 9.3010.00 Cubaan- sche liederen. 10.0010.15 Nieuws berichten 10.15 10.55 Klassieke werken, die men gaarne hoort. 30.5511.00 Wij sluiten den dag BEGROOTING 1941 VAN HF.T ROODE KRUIS. In het Kennemer Hotel heeft de afdeeling Be verwijk van het Nederlandsche -Roode Kruis een algemeene ledenvergadering gehouden. Het eenige punt van de agenda was behandeling van de be- grootingeh der afdeeling, het ziekenhuis en rusthuis voor 1941. De begrooting voor het ziekenhuis werd in ont vangst en uitgaaf vastgesteld op f 65.000. De be langrijkste uitgaven waren: salarissen f 26835, voeding f 12770, sociale lasten f 2435.68 en me dische dienst t' 3115. Voorts was geraamd aan verpleegkosten f 42700, subsidie f 8000. polikliniek f 2350 en Röntgen- afdeeling f 2500. De begrooting van het rusthuis werd vastge steld op een bedrag van f 4400 en die der afdeeling op f 300. PAARD EN WAGEN TE WATER. Bij het rijden om een bocht kwam een paard met wagen in de Tolvaart terecht. De voerman wist zich door van den wagen te springen te red den; ook het paard kon ongedeerd op het droge worden gehaald. De mest. die in den wagen ge laden was. ging grootendeels verloren. NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND. In het café van den heer L. Schipper hield de Nederlandsche Tuindersbond een z.g. praatavond. Eerst werden besproken de prijzen, welke men in den afgeloopen zomer voor de producten had ge kregen. Volgde een discussie over het vaststellen van de maximumprijzen. Men was van oordeel, dat deze prijzen zouden wisselen in verband met de periode, waarin het product wordt geveild. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 18 December. Ondertrouwd- 18 Dec.: J. J. II. Wesselink en C. C. Slobbé: P. Schaap en B. J. Kars; C. van den Bosch en C. G. Houweling; J. P. Moen en J. Schouw; J. N. Honkoop en R. C. van Geloven; E. van Dobben en E. M. J. van Proosdij; W. A. v. d. Bijl en J. Z. H. Jacobs; G. W. van Rhijn en A. E. van Veen; J. W. F. C. van den Berg en A. C. Kramer. Gehuwd: 18 Dec.: J. D. Meijer en J. A. Dijkstra; H. J. N. J. Handgraaf en J. W. M. Sleeman; P. J. Kramer en C. van Leeuwen; N. I. Tiggelman en G. J. Bos; F. de Jong en H. Nijhof; H. W. van Slooten en C. Doorgeest; J. M. J. Engeringh en A. C. van Alphen; M. G. Weijdom en T. M. C. de Zaaijer; J. C. v. Loenen en A. Veerman; P. Bodenstaff en G. Greuter; N. C. Beekhuijs en C. Calandt; A. Log- tenberg en K. M E. Jongman, N. Bouwman en W. E. de Graaff; J. B. de Looze en G. v. d. Toorn; F. R. Veenstra en F. van Kessel; P. J. van Oosten en C. G. Wijnands; E. Smit en T. C. Möhringer. Bevallen; 15 Dec.: S. LebbingKeizer, z. 16 Dec.: M. J. WenninkHoogenbosch, z.; T. ToebesRib» bens, d.; 17 Dec.: C. J. Brasser-Heijne, d.; A. W. PöppinghausKwarten, d.; J. P. Homborg—Stan daar, z.; W. HoenderdosBierman, d.; A. Blom- Post, d.; E. M. M. van 't Hof—Witteveen, d.; M. P. Raves—Roestenberg, z.; L. M. Weber—Schombert, z.; L. A.'C KamerVan Turnhout, d. 18 Dec.: A. Café- Noordhoelc, d. Overleden: 16 Dec.: J. Sieraad, 70 j„ Camphuija» straat; T. Ris—IJkel, 72 j., Tuinwijklaan; Th. Kaf teijn, 54 j„ Kamperlaan; C. J. van der Kroft, 81 Karolingenstraat. 17 Dec.: G. Peper, 40 j.. Pijnboom- straat; C. Cardczovan den Tempel, 78 j., Ripper- dastraat: J. A.. 3 d„ z. v. J. C. Uitendaal, Kamper laan. Boksen Joe Louis behaalt een weinig imposant succes Na een weinig interessant gevecht is de we reldkampioen in het zwaargewicht, Joe Louis, er in geslaagd Al Macoy door een technische knock out in de zesde ronde te slaan. Daar het linkeroog van Al Macoy reeds door Louis was dichtgeslagen en zijn trainer vreesde dat Macoy daardoor een pog zwaar dere afstraffing van zijn tegenstander zou krijgen, verbood hij den bokser verder te vechten. Hoewel Al Macoy het met deze beslissing zelf niet eens was, besloot de scheidsrechter den strijd te staken. Door den zwakken tegenstand kon Louis ook niet dat peil bereiken, dat men van hem had mogen ver wachten. Zijn boksen maakte weinig indruk op. d« 13.000 toeschouwers, die samen 51.678 dollars en treegeld betaalden.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 5