v R IJ D A G 20 DECEMBER 1940 Economische onderhandelingen lusschen Nedcrlandsch-Tiidië en Engeland. Financiëele en douancvraagstukken het eerst aan dc orde. TOKIO. 19 December. De op het oogen- blik te Singapore vertoevende Nederlandsóh- indische minister van propaganda heeft vol gens de „Tsjoegai Sjogyo Sjimpo" aangekon digd dat binnenkort tusschen Nederlandsch Indië en Engeland economische onderhande lingen zullen worden geopend. Om te begin nen zouden financieele en douanevraagstuk ken worden besproken. Koning Carol naar Amerika? Ex-hofminister Urdananu vertoeft te Lissabon. Naar in politieke kringen te Boekarest verluidt heeft ex-koning Carol, die in Sevilla verblijf houdt, het voornemen via Portugal naar Amerika te vertrekken, zoo verneemt het D.N.B. Zijn vroe gere hofminister en vertrouweling Urdarianu zou zich reeds in Lissabon bevinden en daar tezamen men den vroegeren Roemeenschen gezant Pangal de reisplannen voorbereiden. De Roemeensche staatsleider, generaal Antonescu, heeft thans naar bekend wordt den koning laten weten dat het légionnaire Roemenië niet werkeloos zou toezien wanneer Carol zijn tot dusverre in acht genomen reserve zou laten varen. Iedere politieke activiteit van zijn kant zou, naar men in Boekarest opmerkt, ernstige gevolgen met zich mede sleepen. De ontploffing in de Zweedsche kruitfabriek. Het D.N.B. verneemt uit Stockholm: Omtrent het groote ontploffingsongeluk in de Zweedsche kruitfabriek Björkson deelt de politie mede dat 11 aangiften zijn binnengekomen over personen die tot dusver niet konden worden gevonden. Bij het opruimingswerk zijn in den loop van gisteren nog drie dooden gevonden, zoodat thans in totaal vijf dooden aangegeven zijn. In den nacht van Woensdag op Donderdag hebben zich weeer ver scheidene ontploffingen voorgedaan, welke ver oorzaakt waren door verspreide munitie. Oifficieel verluidt dat reeds maatregelen in voorbereiding zijn om alle door het ongeluk werkloos geworden arbeiders aan het werk te stellen bij den weder opbouw. Propagan<laver<ja<lering van hel Agrarisch Front. Rede oud-minister Posthuma. Het A.N.P. meldt: Het Agrarisch Front in Noord- Holland heeft in de Harmonie te Alkmaar een pro- pagandavergadering gehouden, waarin het woord werd gevoerd door oud-mirister F. E. Posthuma en den heer J. Saai uit Koliiorn, gemachtigde voor Noord-Holland van het A. F. De vergadering werd geopend door den heer A. Braure uit Haarlemmer meer, oud-voorzitter van de afdeeling Noord-Hol land van „Landbouw en Maatschappij". Deze gaf een uitvoerige uiteenzetting van de wijze, waarop een samenwerking tusschen „Land bouw en Maatschappij" en het Boerenfront der N. S. B. tot stand is gekomen. De heer Saai wees op de groote veranderingen, welke er op economisch en sociaal-politiek gebied in ons land plaats vinden. Hij leverde vervolgens uitvoerige critiek op het jn het verleden toegepaste systeem vair steun- en crisismaatregelen, dat, naar hij betoogde, nimmer den wortel van het kwaad, het kapitalisme raakte. Voorop stellende, dat de Hollandsche Maatschap^ pij van Landbouw in het verleden van ide beharti ging van de technische belangen gemaakt heeft wat zij kon, merkte spr. op, dat het deze organisatie nimmer is gelukt het boerenland uit haar isolement te halen. Zij 'begrijpt de nieuwe orde niet, welke bezig is, zich in Europa te vormen en die,ook in Nederland in wording is. Uitvoerig ging spr. vervolgens in op de taak, diie het Agrarisch Front wacht, waarbij hij gewaagde van een innige samenwerking met het N.V.V., Het A. F. is nationaal-sociadistisoh, maar staat verder los van de N.S.B. Tenslotte deelde spr. nog mede, dat er in- Noord-Holland reeds 30 afdeelingen zijn. REDE Dr. F. E. POSTHUMA. Ook dr. Posthuma ging uitvoerig de economische en sociale veranderingen na, die zich in het verle den in den landbouw hebben voltrokken, waardoor men voortdurend meer afweek van den stelregel „boerenland in boerenhand". Spr. was er van over tuigd, dat de nieuwe orde een belangrijke verbe tering in dit opzicht zal brengen. Thans, zoo zcide spr., krijgen wij de gelegenheid het agrarisch vraag- stuk van onderop te ordenen. Omdat het niet al leen een boeren vraagstuk is, werd de naam boe- renfrert veranderd in agrarisch front. Hij wees er op, dat er vele bewerkers van de bodemproducten zijn, alsmede de verzorgers van het vee en de trans porteurs van de producten en de bewerkers daar van. die allen bij het Agrarisch Front behooren. Spreker heeft gaarne willen meewerken aan een orgevisatic, die allen kan omvatten. Tot de streek- gemachtigden zeide spr.: zorg er voor, dat er op ieder dorp een man is, die zijn plaatsgenooten dui delijk kan maken, waarom het A. F., de gemeen schapsbelangen kan behartigen. Hij schetste den bouw van deze organisatie van gouwleider tot streekgemachtigde en van dezen tot 'ouurtgemachtig de en concludeerde, dat zoo het A. F. een zegen kan zijn voor het geheele volk. De overheid moet een vooraanstaande plaats blijven innemen, maar het Agrarisch front moet in handen nemer wat de overheid ten aanzien van de agrarische politiek doet. Velen in Nederland zeggen: had met de organi satie van het A F. gewacht tot Nederland weer vrij is. Als wij dan het A. F. rog hadden moeten op bouwen, zouden wij veel te laat komen, want, hoe de oorlog ook afloopt, de wereld van vóór 10 Mei is voorbij. Wij moeten krijgen een geordende maat schappij. Laten wij dan hier in ons Nederlandje er voor zorgen, dat eengoed gebouwde en geor ganiseerde agrarische organisatie klaar staat. Gij hebt nu de kans, zooals die u nog nooit is gebo den. Grijpt die kans en doet het thans. (Applaus). Bij het beantwoorden van vragen betreffende de veevordering en teeltregeling zeide dr. Posthuma, dat, zoolang het Agrarisch Front niet sterk gevoeg is en dus geen controle kan uitoefenen, men ver wachten kan, dat alles over ons zal komen. Er is maar een uitkomst, zeide spreker ten slotte, en dat is: vormt een goed Agrarisch Front. Hier»:a sloot de heer Saai met een woord van dank de vergadering. WINTERHULP NEDERLAND. 's GRAVENHAGE, 19 December. Vrijdag 20 December zal ir. J. Th, Westhoff, directeur van den rijksdienst der werkverruiming om 13 uur en 20.15 uur, als lid van het eere-comitó der Winterhulp Nederland over de radio een kort woord richten tot het Nederlandsche volk. (A.N.P.) DOOR DE DUISTERNIS MISLEID.. Donderdag laat in den avond is de 16-jarige W. de V. door de duisternis misleid per rijwiel in een sloot aan den Spieringerweg (Haarlem mermeer) gereden. Op een in de omgeving staande boerderij is de knaap van droge kleeren voorzien, waarna hij per auto naar zijn wo ning in Heemstede is vervoerd. Slachten van gevogelte. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend: Met het. oog op de komende Kerstdagen zal de Nederlandsche Centrale voor eieren en pluimvee op beperkte schaal voor de binnenlandsche con sumptie ontheffing, verleenen van het verbod tot het slachten en afleveren van gevogelte (artikelen 4 en 6 gevogelte-inventarisatiebesluit). Voor zoo ver het ganzen en kalkoenen betreft, wordt deze ontheffing geacht zonder nadere formaliteit te zijn verleend. Betrokkenen mogen deze dieren dus zonder verdere vergunning slachten en afleveren. Dit geldt ook voor de reeds bij genoemde centrale opgegeven voorraden ganzen en kalkoenen. Voorzoover kippen en eenden betrefit, welke voor 16 December zijn geslacht en geregistreerd bij deze Centrale, wordt aan iederen houder die Groote drukte.be zorgen in het don ker.... Dit jaar zal het moeilijk zijn alles op tijd af te leveren. Wilt U ons helpen? Koopt dan vroegtijdig en bestelt in de morgenuren. Elke koopcr gratis een spel b rid ge- kaarten Winkels door de geheele stad Na 7 uur mag niet meer worden afge leverd. Bestellingen gaarne v. d. middag (Adv. Ingez. Med.) Op wacht aan de kust van den Atlantischen Oceaan. (Foto Weltbild.) zijn voorraad aan de centrale heeft, opgegeven schriftelijk medegedeeld, welk gedeelte van zijn voorraad voor het binnenland mag worden afge leverd. Hiervan zal een gedeelte worden gereser veerd voor ziekenhuizen, die zich te dezer zake met hun leverancier kunnen verstaan. ,.B°vt'ndien mogen dc kippen en eenden die sinds 16 December zijn geslacht zonder nadere onthef fing van de centrale worden afgeleverd, terwijl ook n den vervolge geen individueele ontheffing voor het slachten van kippen en eenden meer be hoeft te worden aangevraagd, mits van de voor 16 December aanwezige voorraden op de bij artikel 3 van het gevogelte-inventarisatiebesluit voorge schreven wijze aan de Nederlandsche Centrale voor eieren en pluimvee opgave is gedaan. Deze ontheffingen worden steeds geacht te zijn verleend onder de voorwaarde, dat de vastge stelde maximumprijzen voor gevogelte (zie de des betreffende publicatie) worden in acht genomen. De houders van voorrraden, die tot dusverre dc „weekstaten slachtgevogelte" aan de Centrale plachten in te zenden, dienen hiermede te blijven voortgaan. GEVONDEN DIEHEN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het bureau van politie, Smedestraat te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te bekomen hij: Vollenbcrg, Damstraat 25, beursje m. 1.: Nuyten. Bal.iuwslaan 21. bril; Traksel, Oude Raam straat 12 rd., boek; v. d. Bijl, Eikenstraat 72. bankbiljet; Stam, Mr. Cornelïsstraat 108, shawl; Suutmeijcr, Keizer Karelstraat 18. flesch limonade; Krast, Harmenjansweg 26, hondje; Keijzer, Wouwermanstranl 25, hondje. Lub bers, Kleverparkweg 203. damesarmbandhorloge; Brak man, Marnixplein 17, heerenhoed, gemerkt P. C. TT.; Koeljers. Rozenhagestraat. <15, heercnhandschoonen; Speu- burg, Ted. v. Berkhouf.straat 01, hcerenhandschoenen; v. d. Velden, Rembrandtlaan 22, halsketting; Stork, Wagen weg 36, zakmes; Klinkhamer, Holsteynstraal. 13, muts; Hoekstra, Dutrystraat 20, portemonnale m. 1.; Bureau van Politie, Smedestraat. pakje bev. gist.; Lulnenburg, Oranje Nassaulaan 68, Overveen, regenpijpen; Groenen- daal, Koninginneweg 2, pakje sous-bras; Berkelaar, Meeuwenstraat 25; rijwielplaatje; Koning, De Keystraat 11, rozenkrans; Saarloos, Schermerstraat 16 rd., rozen krans; Schaap, Zijlweg 235; ring: I.,andaal. Koningstraat 7, riem; Blom, Ripperdaslraat 10 zw., rozenkrans; Verdoes, Gen. Joubertstraat 30, rol carton met foto; De Jong, Fr. Varkensmarkt 12, rijwielplaatje I. n. v. Buss; Bureau van Politie, Smedestraat, rljwlelplaatjc; Zwlers, Papentoren- vest 20, rijwielplaatje t. n. v. Willebrands; Perk, Stalen Bolwerk 2, rijwielplaatje t. n. v. Bakker, Heemstede; v. Roon, Westerstraat 43. fietstasch; Swaab, Rijksstraatweg IR, heerenhoed; Heerens, Pallasstraat. 8. horloge; witte. Kleverparkweg 31. heerenhandschoenen; Heemskerk, Kennemerplein, benzinestation, heerenhandschoenen; v. d. Berg, Spaarnhovenstraat 14, plaid; "Wieldevs, Hoof- manstraat 02, portemonnale m, i.; Hoffman, Lijsterstraat 58, kinderwanten; Vermeer, Nieuwe Kerkspleln 20 rd., want; Roljer, Wouwermanstraat 41 rd,, kinderwanten. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daat de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Matsoeoka over (le Japansch. Amerikaansche betrekkingen. „Conflict in den Stillen Oceaan ramp voor de beschaving." TOKIO, 19 December. (Domei). De minister van Builenlandsche Zaken, Matsoeoka, heeft op den fcestelijken afscheidsmaaltijd, welken de Ameri- kaansch-Japansche •vereeniging den nieuwen Ja- panschen ambassadeur te Washington, admiraal Komoera, die binnenkort naar zijn post vertrekt, tieeft aangeboden, in een opvallend uitvoerig be ioog de betrekkingen tusschen Japan en de Ver- eenigde Staten behandeld. Matsoeoka begon met de hoop uit te spreken dat pet Nomoera gelukken moge, alle eventueele mo gelijkheden voor een botsing in den Stillen Oceaan ;e verhinderen. De oorzaken, die ongelukkigerwijze tot de verscherping in de betrekkingen tusschen beide landen geleid hebben, aldus Matsoeoka, zijn van veelvuldigen aard. De voornaamste oorzaak is evenwel, dat de Vereer igde Staten geen begrip toonen voor de Japansche eischen en bedoelingen. jn tegenstelling tot de indrukken, die in Amerika en elders daarover bestaan, voert Japan tegenover China geen imperialistischen oorlog van agressie. Japan veoht niet voor de vernietiging, maar voor den opbouw van een blij venden vrede en voor het welzijn van een op gerechtigheid en gelijkheid be rstend Oost-Azië. Vervolgens zeide de minister dat een volkomen wereldvrede mogelijk zal zijn, wanneer eerst door regionale overeenstemming een regionale vrede is «ewaarborgd. Wat het driemogendhedenpact be treft, hierin heeft een deel van het Amerikaansche volk' de doeleinden van Japan misverstaan. Het beschuldigt Japan er van dat het vijandige be doelingen jegens de Vereenigde Staten zou koeste ren Niets is echter dwazer en meer bezijden de waarheid. Japan wil de Vereenigde Staten of een ander land niet uitdagen. Het wenscht eenerzijds slechts alleen gelaten te worden om ongehinderd zijn opbouwend werk te kunnen verrichten en an derzijds wenscht het dat er een einde komt aan den oorlog in China en Europa zonder dat andere lan den, en vooral niet een zoo machtig land als de Vereenigde Staten daaraan deelnemen. Een deelneming van de Vereenigde Staten aan den Europeeschen oorlog of een botsing tusschen de Vereenigde Staten en Japan in den Stillen Oceaan, zoo meende Matsoeoka verder, zou tot een volledige •'neenstorting der beschaving leiden. Overigens zeide 'nii den Amerikanen geen twijfel te willen laten be staan over het feit dat Japan trouw is jegens zijn hoiïdgenooten en trouw wil blijven en dat de Ja- «ansche buitenlandsche politiek in de toekomst het driemogendhedenpact tot kernpunt zal hebben. Dit beteekent geen dreigement, maar is eenvoudig een constateering om mogelijke misverstanden te ver- "japan blijft hoop koesteren ten aanzien van de mogelijkheid om tot een spoedig herstel va den Lje in China te geraken. De regeermg te Nanking van beschouwd worden als een voorboi-e voor he tere tiideni. Tenslotte betoogde de minister, dat Taoan en de Vereenigde Staten het aan de mensch- heid verschuldigd zijn hun pogingen te vereemgen» en alles in het werk te stellen om 'het verschrikke lijke ongeluk van een conflict m den Stillen Oceaan tè vermijden. De Cliileensche koperproductie. Chili rekent op groote bestellingen van de U. S. A. SANTIAGO DE CHILI, 16 December. (Euro- mpress). Tusschen het Cliileensche ministerie van Financiën en de regeering der Vereenigde Stoten zou een overeenkomst gesloten zijn, vol-, eens welke de Noord-Amerikaansche koper- maatschappijen zooveel C'hileensch koper zullen koopen als noodig is om de normale productie In de Chileensche mijnen te kunnen handïia- Veë'e Chileensche koperproductie werd vóór de capitulatie van Frankrijk voor het grootste ge deelte naar Europa en vooral naar Frankrijk en eenige neutrale landen verscheept. Na den val van Frankrijk daalde de koperproductie in Chili gemiddeld van 30.000 ton per maand tot 17.000 ton. Sedert September is evenwel weer een verbetering waar te nemen en in October had de productie weer een stand bereikt van 25.000 ton. Deze productiestijging is evenwel niet een ge- vol°- van den toegenomen uitvoer, doch van het feit° dat men voorraden wil vormen voor even tueele groote Amerikaansche bestellingen. Se dert de Havannaconferentie vertoeft de Chileen sche minister Schnake in Noord-Amerika, om met belanghebbende kringen over Chileensche koperleveranties te onderhandelen. Deze onder handelingen zouden geleid hebben tot een over eenkomst. die in een belangrijke verhooging' van de Amerikaansche koperbestellingen in Chili voorziet. Een dergelijke overeenkomst van Noord-Ame rika zou ook in voorbereiding zijn met Peru. Vol gens Noord-Amerikaansche berichten ontkent de regeering te Washington deelgenomen te hebben aan deze onderhandelingen en zegt, dat inclien de onderhandelingen plaats gevonden hebben, deze door particulieren gevoerd zijn. De buitenlandsche handel van Argentinië. Sterke kwantitatieve daling van den uitvoer. BUENOS - AIRES16 December. Europa- press). De zoo juist gepubliceerde cijfers van het Argentijnsch Centraal Bureau voor Statistiek toonen duidelijk in welke mate dit land te lijden heeft van den oorlog in Europa. Kwantitatief bedroeg de uitvoer in de eerste 11 maanden van dit jaar 8.995.000 ton tegen 11.788.000 ton in denzelfden tijd van 1939. Dit beteekent een vermindering van 2,793.000 ton of 23.7 pet. Voor wat de financieele zijde betreft is de achteruitgang in den uitvoer niet zoo sterk ge weest daar dc prijzen inmiddels gestegen zijn. De uitvoerwaarde bedroeg in de eerste 11 maan den van 194Q 1.328.123.000 pesos tegen 1.418.038.000 in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. Volgens Argentijnsche handelskringen zijn de moeilijkheden door deze verbetering in de prijzen slechts verschoven. De kwantitatieve vermindering van den uitvoer zal haar invloed indien niet tijdig maatregelen genomen wor den niet missen, wanneer,op een later tijd stip. waarop voor Argentijnsche producten weer andere prijzen betaald worden de druk van den voorraad zeer groot is. Osjiina weer Japansch ambassadeur le Berlijn. Opvolger van Koeroesoe. Domei melclt dat de Japansche regeermg be sloten heeft luitenant-generaal Osjima weer aan te stellen als ambassadeur in Duitschland. zulks ter vervanging van Koeroesoe. De minister van buitenlandsche zaken. Matsoeoka, zou reeds het agrément der Duitsche regeermg aagevraagd heb ben. Osjima was voor Koeroesoe ambassadeur te Berlijn en staat bekend als een groot voorstander van een nauwe samenwerking tusschen Japan en de asmogendheden. Duitsch legerbericht. Engelsche koopvaardij schepen aangevallen. BERLIJN, 19 Dec. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Als gevolg van de ongunstige weersgesteldheid heeft het Duitsche luchtwapen gisteren overdag en des nachts slechts bewapende verkennings vluchten ondernomen. In het Noorderkanaal (tusschen Noord-Ierland en Schotland) gelukte het een koopvaardijschip door bomtreffers in de machinekamer zwaar te beschadigen. Bij een ander koopvaardijschip sloeg een bom van zwaar kaliber door het voorschip. De bemanning ging daarop in de booten. Britsehe vliegtuigen hebben in den nacht van 18 op 19 December eenige bommen geworpen in Zuidwest-Duitschland. doch veroorzaakten slechts geringe schade aan gebouwen. Een burger werd gedood." Italiaansch legerbericht. Veldslag in de zone van Bardia (Noord-Afrika).Actie der llaliaansche luchtmacht Bommen op Milaan en Genua. ERGENS IN ITALIë, 19 December Stefan i) Het 195ste communiqué van het Italiaansc'ne hoofdkwartier luidt: „In Noord-afrika duurt de slag voort in de zóne van Bardia, waar opmerkelijke vijandelijke concentraties van gemechaniseerde strijdmiddelen zijn gemeld. Op eenige dezer formaties, die ge tracht haddden e stad te naderen, zijn met succes tegenaanvallen gedaan. Onze formaties vliegtui gen hebben de gemechaniseerde strijdmiddelen van den vijand doeltreffend gebombardeerd. Aan het Grieksche front bedrijvigheid der ar tillerie in den sector van het negende leger. Onze oorlogsschepen hebben gisteren de vijandelijke versterkingen van den vijand in de zóne van Loe- kova op doeltreffende wijze gebombardeerd. Onze luchtformaties hebben vijndelijke concentraties in het gebied van Argirecastro, Morgone en Ko- lonia gebombardeerd. In Oost-Afrika heeft onze luchtmacht aanval len gedaan op het station, het vliegveld en het zersterkte kamp van Ghedaraf, waar uitgestrekte branden uitbraken, op het vliegveld van Roseires, waar een zoeklicht vernield werd en een hevige brand ontstond en op Port Soedan, waar de aan val in opeenvolgende golven werd ondernomen. Boven Port Soedan werden onze toestellen door Engelsche Gloster- en Blenheimmachies aange vallen. Een Gloster werd neergeschoten. Al onze vliegtuigen zijn teruggekeerd. Vijandelijke vliegtuigen hebben zonder succes bommen op Metemma en Argheisa geworpen. In Noord-Iitalië hebben vijandelijke vliegtui gen bommen laten vallen in de nabijheid van Verceli, waardoor vier huizen licht beschadigd werden, op Milaan, waar schade aan eenige ge bouwen werd aangericht, een persoon werd ge dood en eenige werden gewond en op Genua, waar schade werd aangericht en geen slachtoffers zijn te betreuren". Besprekingen te Vichy. De Brinon wisselt van gedachten met Pétain en Flandin. Naar uit Vichy gemeld wordt is de ambassadeur voor het bezette Fransche gebied, Fernand de Brinon, Donderdagmiddag aldaar aangekomen. Hij voerde besprekingen met maarschalk Pétaime den minister van Buitenlandsche Zaken Flandin. mi nister Bauidodn, den minister van Binnenlamdsche Zaken Peyrouton en den minister van Marine ad miraal Darlap. Onmiddellijk na het vertrek van den ambassadeur naar Parijs kwam een minister raad bijeen onder voorzitterschap van Pétain. Er is een communiqué uitgegeven, waarin uit sluitend het feit van derf ministerraad meegedeeld wordt. Daaraan wordt toegevoegd Pat heden een kabinetsraad en Zaterdag1 weer een ministerraad gehouden zal worden. Wegens de ziekte van den minister van Buitenlandsche Zaken, Flandin, is de bijeenkomst in, zijn ziekenkamer gehouden. Vernomen wordt nog dat ide bekende journalist en voormalige medewerker van de opgeheven krant „La Republique", Pierre Dominique, benoemd is tot leider van den voorlichtingsdienst van liet pre sidium. (D.N.B.) HILVERSUM I, 415 M. Ncdcrlamlsch Programma KRO. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.15 Wij beginnen den dag. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Nieuw Hollandsch Strijkkwar tet (opn.). 10.CO Gramofoonmuziek. 10.30 Musiquette. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.00 Rococo-octel. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 KRO Groot-Amuse mentsorkest. 12.451.00 Nieuws- en economische berich ten A. N. P. 1.00—1.15 Interview. 2.00 Voor jong Nederland. 3.00 Rotterdamsch Philharmonisch orkest en solist. 3.40 Gramofoonmuziek. 3.45 Rotterdamsch Philharmonisch or kest. 4.15 Carillonbespeling (opn.). 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 Pianovoordracht. 5.00 Adventsuitzending. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A. N. P. 5.30 „Uit de wereld van de film", vraaggesprek. 5.45 Reportage. 6.00 Rotterdamsch Philharmonisch orkest en solist (opn.). 6.10 Lctterkunrïge causerie. 6.30 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.00—7.15 Vragen van den dag en nieuwsberichten A. N. P. en sluiting. De strijd tusschen Italië en Griekenland. Een gecamoufleerde Italiaansche luchtvaartbasis in Albanië. (Foto Holland-LuceO. HILVERSUM II, 301,5 M. VARA. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P., gramofoonmuziek. Pl.m. 8.30 VARA-Almanak. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.20 Voor de kinderen. 12.00 VARA-orkèst. In de pauze: VARA- Almanak. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 Reportage. 1.20 VARA-orkest. 2.00 ..De maatschap pelijke beteekenis van dc Zuiderzeewerken', lezing. 2.15 Gramofoonmuziek. 3.00 Tillnbouwpraatje. 3.30 Orgelspel. 4.10 Radiotooneel. 4.40 Gramofoonmuziek. 5.00 VPRO: Bijbelvertelling. 5.15 Nieuws-, economische- en beursbe richten A. N. P. 5.30 Esmeralda en soliste. 6.006.15 „Van staat en maatschappij", lezing. 6.42 VARA-Almanak. 6.45 —7.00 Actueele reportage of gramofoonmuziek en sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. NCRV. 7.00 Berichten. Duitsch. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.307.45 Berichten, Engelsch. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.10 Schriftlezing en Meditatie. 8.25 Gewijde muziek fgr.pl.). 8.35 Gramofoonmuziek. 9.00—9.15 Betichten, Duitsch. 10.00 Ensemble „Romantique" en gramofoonmuziek. 11.30 Be richten. Engelsch. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00—12.15 Be richten, 12.30 Berichten. Duitsch. 12.45 Nieuws- en econo mische berichten A. N. P. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.30 1.45 Berichten. Engelsch. 2.00 Berichten. Duitsch. 2.15 Javaansch kunstgezelschap „Ardjoena". (opn.) 2.30 Be richten, Engelsch. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.30 Berichten, Engelsch. 3.45 Vedelaars en gramofoonmuziek. 5.00 Berich ten, Duitsch. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberich ten A. N. P. 5.30 Berichten: 5.35 Gramofoonmuziek. 6.30 Berichten. Engelsch. 6-45 Gewijde muziek (gr.pl.) 7.00—7.15 Gronlngsch praatje en nieuwsberichten A. N. P. ea sluiting.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 9