PREDIKBEURTEN Het Kerstfeest van Joke en Doke. Lezing van ritmeester b. cl. Pahud de Mortanges voor de Ruiterclub „Velserbeek". Het was een groot voorrecht voor leden introducés van de Ruiterclub dat Ritmeester b.d. Pahud de Mortanges zich bereid had ver klaard een en ander te vertellen van zijn erva ringen op hippisch gebied. Deze aanhef is ze ker niet als gemeenplaats bedoeld, want hoe groot dit voorrecht was besefte men pas nadat men de geheele causerie had aangehoord. De groote eenvoud en groote bescheidenheid waar mede spreker vertelde van zijn Olympische er varingen bewezen, dat hier een ruiter aan het woord was met een echt Olympischen geest. Als leiddraad voor zijn betoog had spreker de Olympische Spelen te Los Angeles in 1932 ge kozen waar hij met zijn paard Marcroix, lui- nant Schummelketel met Duiveltje en luite nant Van Lennep met het legerpaard Henk de Hollandsche kleuren vertegenwoordigden. Wij zouden den Ritmeester te kort doen door een kort resumé van zijn voordracht te geven, daarom zij volstaan met te vermelden, dat de geheele voorbereiding, de reis, de spelen en de terugreis werden besproken met groote waar deering voor de onderlinge kameraadschap en voor de toewijding en hulp door verschillende nationaliteiten betoond.. De humoristische no ten ontbraken ook niet: zoo hoorde men dat het beschikbare geld slechts voldoende zou zijn geweest, wilde men de kortste zeeroute naar New-York nemen, voor 1 3/4 paard en 1 3/4 rui ter; hoe de Amerikanen bij alle sportieve hulp vaardigheid en overdreven ontsmettingsijver hun „handelsgeest" toch niet verloochenden; hoe die echt Hollandsche boer, die zijn oude tred molen had afgestaan en deze als „onbruikbaar" terug kreeg omdat het paard door een vermolm de plank gezakt was geen geld wilde aannemen doch er op stond, dat die ééne plank hersteld zou worden. Overigens: wat een prachtige oplos sing de paarden gedurende de overtocht fit te houden door het gebruik van zoo'n ouderwet- sche tredmolen! Volgens de ervaringen van den spreker ligt van de drie takken van Hippische sport: Hoo- ge School, Zwaar springconcours en Samenge stelde wedstrijd, de laatstgenoemde den Hol landers het beste, daar de eerste twee het allerbeste paardenmateriaal vereischen, waar over de Hollanders niet beschikken in tegen stelling met de buitenlanders. Hiervoor zijn volbloedpaarden het geschiktst, die echter zeer nerveus zijn hetgeen juist de den Samengestelden wedstrijd vaak een nadeel is, zoodat halfbloed- paarden, mits voldoende getraind, hier de beste kansen bieden! Maar onder voldoende training verstaat spreker: 3 jaren, nl. eerste jaar: africhten, tweede jaar: voorbereiding voor den wedstrijd terwijl in het derde jaar de puntjes op de i moeten worden gezet. Door vaak niet te vermijden omstandigheden zijn de Hol landers hiermede meest te laat, zoo was er ook voor deze Olympiade slechts IY2 jaar getraind. Een vereischte is ook, dat de ruiter zelf zijn paard kiest, dat hem het beste past en met zijn karakter overeenkomt. Sprekers groote liefde voor onze edelste trouwe viervoeters liep r.ls een gouden draad door zijn heele betoog en het moge sommigen en vooral leeken eenigszins overdreven en fantastisch in de ooren geklon ken hebben, sprekers wensch nog eens een huis te mogen bewonen met een woonkamer, waarin ook plaats is voor zijn paard, de echte ruiters kunnen zich zoo'n verlangen levendig Een kijkje in de keuken van de Spijskokerïj gSt. Vinccntius" te Haarlem, waar een groot deel van het eten. dat dezen winter a 10 cent per portie verkrijgbaar wordt gesteld, gekookt zal worden. Er zijn daar 5 ketels van 500 L. en 2 van 200 L. inhoud. Per dag zal dus ongeveer 3000 L. eten bereid worden. Wordt de winter streng, dan ligt het in de bedoeling 2 maal per dag te koken, zoodat dan 6000 L. door St. Vincentius verstrekt zal kunnen worden. (Foto De Haas.) voorstellen. Als kleine jongen bezocht ik vaak wijlen Dudok de Wit (Kees de Tippelaar) en de grootste attractie voor mij was het paard dat eenvoudig door zijn kamer liep en van tafel at. Dit was destijds wel een zeer fantastische toe stand en in onzen modernen tijd zou een archi tect daar de goede oplossing voor moeten vin den; ik zal zeker onze aankomende binnenhuis architecten opwekken zich eens voor deze nieu we opgave in te spannen. In de pauze gaf spreker nog gelegenheid vra gen te stellen, waarvan een bescheiden gebruik werd gemaakt. Hierna werd een mooie gecom bineerde film vertoond, waarin zeer interessante vertraagde gedeelten, die deze leerzame voor dracht illustreerde. UITSLAG VEILING. HAARLEM Vrijdag. Notitie van de verkooping in het Verkooplokaal Notarishuis te Haarlem op Donderdagmiddag 19 December. De villa met erf en tuin te Bentveld, gemeente Bloemendaal, aan de Veldlaan no. 3, groot 18 aren, 12 centiaren, f 16000. Opgehouden. Het huis met erf gelegen te Haarlem aan de Gedempte Raamgracht no. 34, groot 66 centiaren, f 4525, Th. W. M. van Leeuwen. Het huis met erf gelegen te Haarlem aan de Grebberstraat no. 31, groot 87 centiaren, f 4325. M. Th. Hessels. Het huis met erf gelegen te Haarlem aan de Gen. Wat de Kerstengel vertelt en waarom de kaarsjes zoo helder branden. Op de dag vóór Kerstmis is 't al groot feest In het huis van Joke en Doke. 't is er zo druk en zo vreselijk ge zellig. dat de uveelingetjes haast niet eien kunnen van de pret Joke wipt maar op haar stoel, zodat haar blonde pijpekrulletjes dansenöp. neer, öp, neer! Doke knijpt Moeder in de arm van opgewondenheid en roept: „O. Mams, wat komen er veel prachtige dingen! O. Mams, wat ls Kerstmis toch heerlijk!" „Ja", zegt Moeder, „Ja. lieve kindertjes, Kerstmis Is heerlijk". En ze neemt de bordjes van Joke en Doke en legt op elk nog een sneetje brood met jam. „We moeten vlug voortmaken, hè Mams7" zegt Joke. „want we mogen allebei meehelpen, hè?" „Natuurlijk. Ik heb m'n twee hulpjes hard nodig" zegt Moeder. En op "t zelfde ogenblik wordt er gebeld, en nee maar, dat is een echt ïndianengehuil, dat de beide meisjes aanheffen! Want op de stoep, op-hun eigen stoep, staat een man met een Kerstboom. Een mooie, diep groene denne- boomzo breed en zo hoog! „We hebben nog nooit zo'n mooie gehad" zegt Joke. „nog nooit hè Mams?" „Wacht eventjes." En Moeder loopt naar de deur om den man te vragen, de boom achterom te brengen. Kijk, kijk. nu staat Moeder met 'm te praten. Kijk Moeder eens bib beren, hoei, wat waait die wind om haar rokken! 't Is koud zeg! Joke en Doke drukken de neusjes plai tegen het raam en vinden, dat het gepraat erg lang duurt Wat zou er nu toch zijn met die boom? Hij is toch prachtig! Ver beeld je zeg, dat de koop eens niet doorging! Hè. geluk kig, nu loopt de man met de boom de tuin in en Moeder komt weer binnen. „Hij komt direct hoor" zegt Moeder, „de man maakt er nog eventjes een kruis onder." „Waarom een kruis?" vraagt Doke. „Dan staat hij stevig en kan niet omvallen!" En als de zusjes nu écht en helemaal goed begrepen hebben, dat ze werkelijk zo'n mooie hoge Kerstboom krijgen, pakken ze elkaar opeens bij de hand en doen een rondedansje van vreugde! In de achterkamer staat de prachtige hoge kerstboom op een laag tafeltje, dat Moeder versierd heeft met een geborduurd kleedje en met groene hulsttakjes. O, wat is die kerstboom prachtig! Wat schittert hij, wat glinstert en glanst alles in zilver en goud, geel en groen, blauw en rood! Een werk, dat Joke en Doke eraan hebben gehad! O, vreselijk, ze zijn er helemaal moe en uitgeput van! Nu eens mocht Joke een slinger vasthouden, dan weer heeft Doke een glinsterende bal aangereikt of een bengelende kerstklok of zo'n fijn zilveren vogeltje. En Moeder en Tante hebben versierd, gelachen en om de Kerstboom heengeloopen, net zolang tot hij klaar was en hun haren vol glinsterende sneeuw zaten. En als ze allemaal samen bij de haard uitrusten Joke en Doke op het kleedje vlak bij de dansende vlam metjes gebeurt er iets heel heerlijks. Tante springt opeens weer op en roept: ..O. dat ik dat toch vergeten kon! Mijn prachtige Kerstengel!" En dan maakt Tante een pakje open en schuift heel voorzichtig een zacht zijig stukje papier opzijnen de beide meisje roepen: „Oohl Oooooooh!" Zoiets beeldigs hebben ze nog nooit gezien: een heel witte Kerstengel met gazen vleugeltjes en lange blonde krullen, een zilveren stafje in de hand. Tante houdt de engel omhoog, dat ze haar allemaal goed kunnen zien en zegt: „Kijk, ze heeft net zulke mooie krullen als Joke. En ze wil graag hier bij jullie aan den keistboom hangen om op te letten of alle kaarsjes wel branden. Heb je ze goed gezien? Daar gaat ze dan. hoor." En Tante hangt de Kerstengel boven In de boom. Nu ls 't echt Kerstfeest geworden. Joke en Doke zijn zo erg blij, dat ze denken, dat er nooit meer zo'n heer lijke dag zal komen, nooit van hun leven meer Vanmorgen heeft de juffrouw van de Zondagsschool het mooie Kerstverhaal verteld van 't kindeke in de kribbe. En nu, na het eten. mag de I^erstboom branden. joke en Doke kunnen het heus niet langer uithou den! Ze zitten samen voor het haardje in afwachting van Vader, die straks komt om èlle kaarsjes aan te steken. De hartjes van Joke en Doke popelen, als ze kijken naar de Kerstboom. En dan, ja dan ls er opeens het verdrietige, het nare, waarvan je gedacht had. dat het nooit meer komen zou, na dit Kerstfeest Joke kijkt omhoog, schudt haar krullen en zegt opeens: „Lekker, de engel is van mij!" „Onéé!" zegt Doke. „Ja hoor, want ze heeft net zulke blonde krullen als ik. In jij hebt helemaal geen krullen, lekkerl" „Onéé!" Doke stottert van schrik en van boosheid, „ze is van ons allebei!" „Van mij, van mij!" schreeuwt Joke. En ze springt op en geeft Doke een harde duw En dan rent ze de deur uit. Doke zit op de poef voor de haard en huilt dikke tranen van woede en verdriet. Och. Juist altijd als je zo èrg blij bent, komt het weer. het nare! Dan zeg* iemand tegen Joke: „Zo, kruilebol!" of „Och, wat heb jij toch een mooie krullen!" En dan is Doke verdrietig omdat zij geen krullen heeft Is dat niet erg? Is het niet akelig, als je tweelingzusje zulke èrg mooie krullen heeft en jij een stijle, rechte pruik, waar de strik zomaar driemaal op een dag uitrolt? En de KerstengelDoke kijkt naar boven, waar de prachtige witte engel hangt in een nevel van tranen. Dan leunt ze met haar hoofdje tegen de muur en zucht heel diep en gaapt. En dan kijkt ze nogeens. Ze denkt: „Zou zij ook meer van Joke houden dan van mij, omdat Joke krullen heeft?" Maar de Kerstengel kijkt heel vriendelijk. Kijk, nu buigt ze een klein beetje voorover en fluistert: „Nee hoor. ik hou van jullie allebei precies evenveel!" Doke schrikt heel erg. Had ze dat ooil kunnen denken, dat de Kerstengel levend was? Nee, nooit! En toch is 't zo. O, hoe mooi ls die Kerstengel! Hoe vriendelijk lacht ze tegen Doke! En kijk, nu beweegt ze heel zachtjes haar mooie ragdunne vleugels en zegt: „Wacht maar, ik kom bij je." Doke vergeet haar ogen uit te wrijven, zo heerlijk ls alles nu. De Kerstengel zit ln Moeder's eigen stoel en Doke zit op haar schoot. De lange, witte jurk van de Kerstengei golft over haar voeten en haar vleugels schit teren, schitteren En de Kerstengel zegt: „Zul Je nu eens goed naar me luisteren, Doke?" „Ja" zegt het meisje. „Goed. Je Tante heeft gezegd, dat ik graag bij Jullie ln de boom wil hangen om te kijken of de kaarsjes wei allemaal branden. Dat is ook zo, maar ik doe toch ook Bothastraat no. 106, groot 85 centiaren, f 3450, H Visser q.q. Het huis met erf gelegen te Haarlem aan de Schoterstraat no. 7, groot 61 centiaren, f 4175, A. Th. Joosten q.q. Het huis met erf gelegen te Haarlem aan de Schoterstraat no. 15, groot 60 centiaren, f 4050, G. W. de Jong. Het huis met erf gelegen te Haarlem aan de Schoterstraat no. 17, groot 60 centiaren f 3950, J. G. Opbroek q.q. Het huis met erf gelegen te Haarlem aan de Schoterstraat no. 19, groot 60 centiaren, f 3975 J. G. Opbroek q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de Jar Steen straat no. 1 f 2250. A. Th. Joosten. Een huis en erf te Haarlem aan de Jan Steen straat no. 3, f 1850, Th. Byman q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de Jan Steen straat no. 5. f 1925. Th. Byman q.q. Een huis en erf te Haarlem aar de Jan Steen straat no. 7 f 1775, Th. Byman q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de Jan Steen straat no. 9, f 1825. W. Heersma. Elf huizen en erven te Haarlem aan de Jan Steenstraat nos. 24, 26, 28. 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42, en 44. Gecombineerd f 21.280. H. I. van Goor. Een huis en erf te Haarlem aan de Duvenvoor- destraat no 38, groot 1 are, 68 centiaren, f 6040. A. J. van Royen q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de Duvenvoor destraat no. 40. groot 1 are, 66 centiaren, f 6325. J E. M. Poulen q.q. nog iets anders. Ik kijk' vooral of de lichtjes ln de harten1 van de mensen en kinderen wel helder schijnen. Of jullie altijd vriendelijk bent voor elkaar, blij er gelukkig en niet kribbig of verdrietig Want weet je, als jullie lichtjes uitgaan, dan kunnen mijn kaarsjes ook niet goed branden. Dan lijkt het net of ze dof en ziek zijn, of ze de griep hebben. Wist 1e dat wel?" „Neezegt Doke. „Zul je er dan aan denken?" vraagt de Kerstengel en ze streelt Doke over haar sluike haartjes en maakt haar strik vast. „Joke begon" zegt Doke. „Ja, dat is zo. Jokes lichtje ging het eerst uit. Maar het brandt nu alweer. Joke heeft spijt, dat ze zo lelijk tegen 1e was. Wil je 't haar vergeven?" „Natuurlijk, lieve Kerstengel" zegt Doke.. „Mooi. En nu moet ik gauw naar boven, naar mijn kaarsjes! Want daar komt Vader al om de Kerstboom aan te steken." Doke glijdt van haar schoot en de Kerstengei zweeft naar boven, ze wordt heel klein.... kijk, daar hangt ze in 't kopje! Als Vader binnenkomt, wrijft Doke werkelijk haar ogen uit. Heeft ze geslapen? Ze weet het niet meer. Er was iets verdrietigs, maar dat is nu weg, want er kwam iets heel heerlijks achteraan. „O ja, dat was het" denkt Doke, als Joke op haar ge wone, onstuimige manier naast haar neerknielt en roept: „Toe Doke, wees weer goed op me! Ik was een akelig spook om dat te zeggen, maar ik meende er heus niets van! De engel is van ons allebei. Toe Doke! En dan lachen ze allebei en zoenen elkaar dat het klapt. Als Vader de hele Kerstboom heeft aangestoken, staan Joke en Doke er hand in hand naar te kijken. O, wat stralen die kaarsjes en wat stralen die beide hartjes! Is er wel ooit zo'n heerlijk Kerstfeest geweest? Nee, nooit! De Kerstengel glimlacht. Ze denkt zeker: "Zo is het goed. Nu kunnen we Kerstmis vieren." R. DE RUYTER—V. d. FEER. Een huis en erf te Haarlem aan de Duvenvooi- destraat no. 44. groot 1 are. 66 centiaren, f 6125 J C Bosboom Ee« huis en erf te Haartem aan de Duvenvoorde straat no. 46. groot 1 are. 65 een 1 ia ren f 6200 D de Vries q.q. Een huis en erf te Haariem aan de Duvenvoor destraat no, 48 groot 1 are 64 centiaren. f 5925. J. J. Derr. Een huis en erf te Haariem aan de Duvenvoor destraat no. 54, groot 1 are. 61 centiare" f 5650 W. Hoek. Eet huis en erf te Haarlem aan de Duvenvoor destraat no. 56. groot 1 are. 59 centiaren f 5605 M. A. Scheffers. Drie huizen en erven te Haarlem aan de Duven- voordestraat nos 58, 60, en 62. Gecombineerd, P. Kok Wzn. Een winkel- en woonnuis te Haarlem aan de Lange Heerenvest no. 48. groot 62 eer>tiaren. f 4725 F. M. Heerkens Thiissen. Opgaven van Predikbeurten, die Vrijdagmiddag 6 uur niet in ons bezit zijn, kunnen niet meer worden opgenomen ZONDAG 22, WOENSDAG 25 en DONDERDAG 25 DECEMBER SANTPOORT N. H. KERK. 10.30: Ds. Wagenaar. E. Kerstdag. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. Tw. Kerstdag. 3: Kerstfeest voor de Zondagssch. N. H. KAPEL. 10: Zendeling H. Lasschuit, Over- veen. 4: Ds. J. de Wit, Leiden. GER. KERK, Wustelaan. 10: C. Redert, van Zeist E. Kerstdag. 10: K. van den Berg. Tw. Kerstdag. 10.30: Kerstfeestviering. IJMUIDEN N. H. KERK, Kanaalstraat. 10: Ds. Lagerwey. 3: Ds L. W. Erdman. E. Kerstdag. 10: Ds. L. W. Erdman. 3: Ds. L. Lagerwey. Tw. Kerstdag. 10: Ds. L. Lagerwey. BETHLEHEMKERK. James Wattstraat. 10 Jeugd dienst. H. M. Strating. E. Kerstdag, v.m. 7: L. Lijnzaad, Jeugdkerkkoor 10: A. Kool. Tw. Kerstdag geen dienst. NED. HERV. EVANG., Oranjestraat 8. 10 en 3.30' Gebraad, Nw. Tonge. E. Kerstdag. 10 en 3.30: Leesdienst. Tw. Kerstdag. Leesdienst. CHR. GER. KERK. 10 en 3: Ds. A Zwiep. E. Kerstdag. 10 en 3: Ds. A. Zwiep. Tw. Kerstdag. 10: Ds. Zwiep. DOOPSGEZ. EN PROT. BOND, Helmstraat. 9 2.45: Kerstfeestviering. E. Kerstdag. 10.30: Ds. Milatz. OUD-KATH. KERK. 10.30: H. Dienst. 4: Voorbe reiding. E. Kerstdag. 10: Plechtige hoogdienst. 4: Plechtige Vesper. Tw. Kerstdag. 10.30: Kerkdienst. 3.30: Kindergods dienstoefening. LEGER DES HEILS, Edisonstraat. 10: Heiligings- dienst. 5: Verlossingssamenk. o.l.v. Adj. Schiller. Dinsdag 5: Kerstsamenkomst v. kinderen. 7: Wij- dingsdienst. E. Kerstdag. 7: Engelenzang. 3: Zang en Kerstreci taties. 7: Kerstsamenkomst. Tw. Kerstdag. 3: Jeugd in het front. 7: Zangdienst BESTE VRIENDINNETJES EN VRIENDJES. Veel nieuws heb ik niet te melden. De club heeft thans vacantie tot Woensdag 8 Januari 1941. 'k Wens allen een prettige vacantie en gezellige Kerstdagen toe. Lief MEIBLOEMPJE. Prettig dat je weer rubriekertje en clublid bent geworden. Nu na de vacantie maar trouw schrijven. Je zus gaat thans op de huishoudschool te Be verwijk? Wil je haar m'n groeten doen? Wat. je me schreef van Annie R. verwonderde me niets, 'k Hoop voor haar en haar ouders dat haar verblijf te O. met succes bekroond mag worden. Ik woon 6edert Juli niet meer te IJmuiden maar te Velsen. Nog wel gefeliciteerd en nog vele jaren in gezondheid erbij- M'n dank voor de briefversiering. Dag Meibloempje. Best DAUWDRUPPELTJE. Meisjelief, hoe gaat het thans met je moeder? Is ze weer aan het opknappen? Doe haar m'n groeten en wens haar namens mij beterschap toe. Wel prettig dat je thans vacantie hebt. Je kunt nu thuis wat helpen, zodat je moeder meer rust kan genieten, 'k Wens je goede Kerstdagen toe. Dag Dauwdruppeltje. Best DENNEBOOMPJE. We hebben nog precies voor de vacantie kennis met elkander gemaakt. Het clubuurtje is je zeker wel bevallen? 'k Begrijp dat de vacantie je welkom is. Een 8 voor je Franse proefwerk vind ik goed 'k Wens je een prettige vacantie en Kerstdagen toe. Dag Denneboompje. Beste MAJA. Je hebt een goede Sint Nicolaas gehad zeg. Wat gezellig dat je nu een weeftoestelletje hebt. Je kunt er in de vacantie fijn, op werken. Je wilt zo graag m'n adres weten? Het luidt: Rijksweg 231, Velsen. Nog wel gefeliciteerd met je broer. De Kerstboom zal ook dit jaar in je huis niet ontbreken. Dat is heerlijk, 'k Wens Je met je vader, zus en broer prettige Kerstdagen toe. Dag Maja. Lief DOORNROOSJE. Wel hoe staat het leven sedert we elkander voor het laatst gezien hebben? 'k Hoop goed en nog steeds op twee benen. De beloofde platen ligger, voor je klaar. Bij gelegenheid kom ik ze je even brengen. Je kunt dan bij regenachtig weer ze thuis keurig om lijsten. Het beste en tot ziens. Dag Doornroosje. Lief BIJDEHANDJE. Dat je blij bent thans vacantie te hebben, begrijp ik. Als het weer nu wat mede werkt kun je fijn van de buitenlucht genieten. Voor de a.s. Kerstdagen zie je me nog wel eens. Tot ziens dus. Dag Bijdehandje. Best DUINROOSJE. Ja, thans hebben we clubvacan- tie tot Woensdag 8 Januari. Waar we dan aan beginnen? Dat weet ik nog niet. 'k Zal in ieder geval zorgen dat ik. als we weer bij elkander komen, werk heb. Prettige Kerst dagen. Dag Duinroosje, Beste ZEEMEERMIN. Ook jij hebt reeds vacantie van school. De vacantie is dit jaar langer dan andere jaren. Je zult je echter best kunnen vermaken, daar twijfel >k niet aan. Was het 1.1. Woensdag nog gezellig op school? Je hebt natuurlijk ook bij mevr. v. K. in de klas gezeten. Acht Januari hoop ik je weer in goede welstand op ons clubuur te ontmoeten. Hoe heeft men thuis je Kerstbakje gevonden? Prettige Kerstdagen Dag Zeemeermin Best BLAAUWOOGJE. Hoe heeft men thuis je Kerst bakje gevonden? Het krijgt zeker een plaatsje in de ka mer tijdens de a.s. Kerstdagen. Dat je 1.1. Woensdagmiddag niet naar de club behoefde was natuurlijk wel wat vreemd voor je. Je hebt slechts twee vrije Woensdagmid dagen nl Woensdag, 1ste Kerstdag en Woensdag, Nieuw jaarsdag De daarop volgende Woensdag hopen we elkan der weer in goede welstand te ontmoeten. Prettige Kerst dagen. Dag Blaauwoogje. Lief BLONDJE. Ook jij verlangd weer naar ons club uurtje? Je zult eens zien hoe vlug de vacantie om gaat Als het weer het toe laat moet je maar fijn buiten gaan spelen. Kou kan je niet deren, als je maar zorgt flink in beweging le blijven, 'k Wens je prettige Kerstdagen toe. Dag Blondje. Best VLECHTJE. Kan je je thans nog al amuseren? 'k Denk van wel. Je kunt nu, als je moeder het erg druk heeft, haar flink helpen, b.v. boodschappen doen, tafel dekken, vaat drogen, enz. Voor een meisje is er altijd werk in overvloed te vinden. Wat zei je moeder van je Kerstbakje? Prettige Kerstdagen. Dag Vlechtje. Beste MOEDER'S HULP. Jammer dat je verleden GER KERK, Wilhelminakade. 10: Ds. J. Kapteyn. 3: Ds S. E. Wesbonk.. Eerste Kerstdag 10. u. Ds S. E. Wesbonk 3 u. Ds. J, Kapteyn. iEK KERK. Ranibonnetlaan 10: Ds. S. E. Wes- oonk. 3. Ds. J Kapteyn. IJMUIDEN-OOST j\ H. KERK. Goede Herderkerk Velserduinweg 10.30: Ds. G. F. Callenbach. 3.30: Dezelfde. Kerst, wijding. E. Kerstdag. 10.30: Ds. G. F Callenbach Tw. Kerstdag. 10.30: P. Allard, hulppred. VRIJZ. HERV.. bovenzaal Rex Theater. E. Kerst dag. 10.30: Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga Tw. Kerstdag. 10.30: Ds. J. H. Hanneman, Uitgeest GER. KERK, Velserduinweg. 10.15 en 3.15 Ds. C. G. v. Teylingen. LUTü. GENUOTSCH.. Herv Vereen geb Kalver. straat. E. Kerstdag. 10.30: Ds. W. Spliethoff, Hrl, BAPT1STEN-GEM., Willemsbeekweg 22, Woensdag 7.30 Ds. L. de Haan. pred te Haarlem. sTADSEVANG.. Willemsbeekweg 10 Broodbreken 5: Evangelisatiesamenkomst. F. Hofhuis, Gelder, malsen. Maandag 7.30; Bijbelbespr en Bidstond. HERS1 APOST ZENDINGSGEM.. Wiliebrordstr. 10 10 Godsdienstoefening. Beide Kerstdagen geen dienst. Alleen dienst te Haarlem. VELSEN H. KERK. 10.30: Ds. J. de Vries, Beverwijk. 4: Ds. Johs. Bronsgeest, Kerstwijdingsdienst. E. Kerstdag. 10.30: Ds. Johs. Bronsgeest Tw. Kerstdag geen dienst. VELSEN-NOORD GER KERK. 10.15 en 3.30 Ds. F E Hoekstra. Eerste Kerstdag. 9.45 en 3.30: Ds. F. E. Hoeitstra. BEVERWIJK N. H. KERK, Kerkstraat. 10: Ds. A. J. Bronkhorst, E. Kerstdag. 10: Ds. J. de Vries. Tw. Kerstdag geen dienst. DOOPSGEZ. GEM., Meerstraat. 3: Kerstwijdings dienst. E. Kerstdag. Ds. Alb. Vis. Medew. v. h. Zangkoor, Tw. Kerstdag geen dienst. VRIJZ. HERV., Parklaan. Geen dienst. E. Kerstdag. 10: Ds. F. W. J. v. d. Poel, den Helder GEREF. KERK, C. H. Moensplem. 10 en 3: Ds. H. Holtrop. E. Kerstdag. 10 en 3: Ds. H. Holtrop. Tw. Kerstdag geen dienst. EVANG. LUTH. GEM., Koningstr. 10.30: Ds. Smitt Bange uit Amsterdam. E. Kerstdag. 10.30: Ds. J. Ph. Haumersen. VRIJE EVANG „MARANAl'HA". Koningstr. 41. 9.30: Bidstond. 10: W. C. F. de Wijs. 5: W. Akse. Maandag 7: Zangvereeniging E. Kerstdag. 9.30: Bidstond. 10: A. Besselaar Sr., uit Amsterdam. 4: Kerstfeest. Tw. Kerstdag. 10: W. Akse. CASTRICUM N. H. KERK. 10: Ds. J. N. Seulijn. GER. KERK, Be ver wij kerstraat w. 32. 10 en 4.30; Ds. J. Krüger. EVANGELISATIEVER. 10: Ds. H. M. Prins van Haarlem. HEEMSKERK N. H. KERK. 10: Ds. Joh. IJzerman. E. Kerstdag. 10.30: Ds. Joh. IJzerman. 7: Dezelfde Tw. Kerstdag. 5: Kerstfeestviering. WIJK AAN ZEE EN DUIN N. H. KERK, Wijk aan Zee. 11.15: Ds. A. J. Bronk horst. E. Kerstdag. Ds. A. J. Bronkhorst. 2.30: Kerst feestviering. VEREENIGINGSGEBOUW, Populierenlaan. 10: Ds. A. J. Bronkhorst. Dinsdag 9: Kerstvoorbereiding. E. Kerstdag. 11.15: Ds. A. J. Bronkhorst. Tw. Kerstdag. 3.30: Kerstfeestviering. week Woensdag niet op de club kon komen. De meisjei hebben de Kerstversiering, een bakje met Kerstboom, in een middag klaar gekregen. Zie ik je 8 Janauri weer? Prettige vacantie en gezellige Kerstdagen. Dag Moeder's Hulp. Best GOUDMUILTJE. Ja, nu kan je fijn uitslapen en verder, van een welverdiende vacantie genieten. Het is dit keer een extra lange vacantie. Heb je nog één of ander breiwerk op de pennen? Dat zal wel. Je hebt meestal wel iets onder handen, 'k Wens je met je familieleden gezel lige Kerstdagen toe. Dag Goudmuiltje. Lief DROOMKONINKJE. Wel, hoe gaat het met je broer? Heeft Hanna nog niet gevraagd wanneer ik het kindje kom halen? Je hebt nu vacantie en kunt je moe der fijn helpen. Zo'n klein kindje geeft heel veel extra werk. Je moeder kan dus je hulp best gebruiken. Voor jou is het ook prettig, zo nu en dan iets anders te doen te hebben dan spel en lezen. Prettige Kerstdagen. Dag Droomkoninkje. Best WINTERKONINKJE. - Ook jij hebt thans vacan tie. Je zal er wel voor zorgen je niet te vervelen? Dat Is prettig. Och er is genoeg te doen voor een meisje. Lezen, spelen, handwerken, in de huishouding helpen, bood schappen doen, enz. 8 Januari begint de club weer. 'k Hoop dat je dan kunt komen. Prettige Kerstdagen. Dag Winterkoninkje. Beste ELFENKONINGIN. Meisje ook ik wens je een goede vacantie en prettige Kerstdagen toe. Geniet, indien mogelijk, maar volop van het weer. Ga dus, als het weer het toelaat, naar bulten. Tot ziens. Dag Elfenkoningin. Beste KABOUTERKONINGIN. Evenals m'n andere vriendinnen wens ik je ook een goede vacantie en pret tige Kerstdagen toe. Zodra je na de vacantie een school vrije Woensdagmiddag hebt, bom je maar naar de club. Je plaatsje houd ik voor je open. Dag Kabouterkoningin. Beste BENJAMIN. Wanneer krijk ik weer een teke ning van je? Je hebt nu toch zeker wel een ogenblikje voor me over? 't Is me nog maar niet eventjes een lange vacantie. 'k Wens je met je ouders, zusjes en verdere familieleden gezellige Kerstdagen toe. Dag Benjamin. Lieve ANEMOON. Wei meisje, 'k heb nog niet ver nomen hoe je ouders je kalender vonden. Je bent zeker wel blij nu vacantie te hebben Je hebt een poosje rust wel verdiend. Wil je je moeder m'n groeten doen? 'k Wens je een goede vacantie en prettige Kerstdagen toe. Dag Anemoon. Lief TEKENAARSTERTJE. Ook jij, je ouders en zus wens ik gezellige Kerstdagen toe. 'k Begrijp dat je blij bent thans vacantie te hebben. Dag Tekenaarstertje. Veel groeten van Mej. E. VTJLBRIEF. KERSTAVOND IN 'T BOS Als een vreemde toverwereld Ligt het bos zo smetloos wit Zie je, hoe aan ieder takje 'n Rand van diamantjes zit? Zie 3e, wat een prachtboekelten Die berijpte struiken zijn? En de wilg, een kanten sluier Wieg'lend in de sterrenschijn? Zie je boe in "t sprookjesbos nu red're den een kerstboom lijkt Met een vonk op elk klein twijgje Als er 't maanlicht over strijkt? Hoor jestil nuhoor je goed, kind, Hoe er vrede om ons ruist? Hoor j' een verre Kerstklok lulden Zachtjes ais het windje suist? MARIE MICBOtb

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 8