a Bonnen die thans geldig zijn: Magere doch verdiende zege van E.D.O. Hoe de derde klassers speelden Gerard, Piet en Jan MAANDAG 30 DECEMBER 1940 R.C.H. voorhoede was te onheheerscht Ook de laatste wedstrijd-dag in het oude, op sportge bied veelbewogen jaar, heeft R. C. H. geen winst opge leverd Weliswaar was het sterke E. D. O. de tegenpartij en behoefde het een flinke dosis optimisme om op succes te rekenen, doch het was een plaatselijke strijd en een voetbal is nog altijd rond, men kon niet wetenHet is tenslotte een 1—0 nederlaag voor R.C.H. geworden, voor E. DO. verdiend dank zij haar beter en gaver veldspel, voor r. C. H.. nog min of meer teleurstellend omdat met wat geluk een gelijk spel mogelijk geweest was. Dit geluk bleef al in de eerste fase van den strijd uit toen Hanse. alleen voor den uitloopenden doelman Wille, tegen den doelpaal schoot. Daarna heeft in de eerste helft het E. D. O.-doel nog een paar maal in ernstig gevaar vei> keerd, doch toen speelde onheheerschtheïd den R. C. H - aanval parten. Vervolgens, de eerste helft was al bijna verstreken, kreeg Hellingman na fraai spel van den rech tervleugel van E. D. O. een prachtige kans, die hij on houdbaar voor van Vliet benutte. Met dit eene doelpunt zegevierde E. D. O. tenslotte, omdat na de rust de ver dedigingen de overhand behielden, waarbij die van R- C. H. wel wat meer werk te verzetten kreeg dan Zand- stra c.s. De verdedigingslinie van E. D. O. had het ge makkelijker dan die van R. C. H. omdat de Racing* met vier voorwaartsen speelde en linksbinnen Hoogendoorn hoofdzakelijk als vierde halfback opereerde. Beteekende dit verdediging stellig winst, de aanval, en speciaal linksbuiten van Roode. kwam hierdoor te kort, omdat het aangeven van den bal door Hoogendoorn slecht was. Uiteraard had het spel van middenvoor Hanse, die weer knappe dingen deed, hierdoor ook te lijden, niettegen staande het dikwijls goede spel van de Wette en het aggressieve optreden van Berk. De middenlinie van B. C. H. deed verdedigend heel goed werk, waarbij Kop pen, ditmaal als midhalf ook aanvallend zijn taak ver stond. Hel achtertrio van R. C. H., met Brandse aan het hoofd was wel het beste deel. van Vliet maakte geen fout, invaller Rootselaar debuteerde verdienstelijk. De groote kracht van E. D. O. zit in de homogeniteit van het elftal. Spil Schijvenaar blonk weer uit. E. D. O. speelde even eens op „safety first" hield de buitenspelers van R. C. H doorloopend gedekt en slaagde er daardoor in den R.C.H.- aanval vrijwel uit te schakelen. In de voorhoede, waarin rechtsbinnen Schildwacht opviel werd dikwijls teveel in de breedte gespeeld, waardoor gebrek aan tempo ontstond, pen kolfje naar de hand van de kordate R. C. H.-defensie. Scheidsrechter Wey leidde dezen strijd tot ieders ge noegen, een wedstrijd overigens, waaruit R. C. H. weer jnoed kan putten voor de toekomst en die E. D. O. weer v/at dichter bij het kampioenschap bracht. Zandvoort wint met dubbele cijfers ,.J Voor de beide Zandvoortsche clubs was ihet een goede dag, want niet slechts wisten de blauwgelen bun positie aam den kop van de ranglijst door een 100 overwinning op Onze Gezellen danig te ver sterken, maar ook de Zeemeeuwen kwamen goed voor den dag. Zij zorgden voor de verrassing ten koste van D.E.M., dat op eigen veld nog wel met 8'1 het onderspit moest delven. Dank zij dit succes --beb'ben de Zeemeeuwen de laatste plaats verlaten en de rooide lantaarn wordt thans door Onze Gé- Keilen gedragen. Beverwijk had de grootste moeite om Bloemen' Haal er onder te houden; na een spannenden en gelijk opgaanden strijd zegevierde de thuisclub met ihet oneven doelpunt (21). Zooals kon worden verwacht heeft Kinheim het in den uitwedstrijd tegen Ripperda niet gemakkelijk gehad en gezien hét verloop van het spel kunnen de geelzwarten met de verdeelirg der punten nog tevreden zijn. In tusschen moesten de Velsenaren een kostbaar punt afstaan; dit is reeds 'hun vijfde gelijke spel en de voorhoede zal productiever moeten' zijn om het elftal een kans op het kampioenschap te doen behouden. Het terrein van T.Y.B.B. werd afgekeurd, waar door de ontmoeting met Schoten geen doorgang kon vinden. Santpoort had een vrijen dag; deze ver eeniging. heeft tot dusverre meer Zondagen niet ge speeld dan wel; slechts zeven keer is de ploeg dit seizoen in het veld geweest, zoodat haar niet min der dan 13 wedstrijden resten. Dat kan een „later- tje" worden. Aan 'het hoofd van de ranglijst is weinig ver andering gekomen; alleen Kinheim heeft het con tact met de leiders ietwat verloren. De stand luidt: Zandvoort Schoten Beverwijk Kinheim Zandvoort had bij de rust reeds een 40 voor sprong op de hekkesluiters, die in geenen deele te gen de leiders waren opgewassen. Regelmatig werd de score opgevoerd: Schut en Schuiten zorgden beiden voor drie doelpunten, Eldik voegde daar twee en Jan van den Bos één aan toe en toen kort voor het einde een achterspeler der bezoekers hands in het beruchte gebied maakte, werd het nemen van den strafschop aan doelman Visser opgedragen. Hij toonde zich het vertrouwen waardig en liet zijn collega voor de tiende maal vissehen. Beverwijk had bij de pauze met 1—0 de leidinj, op Bloemendaal, dat veel beter partij gaf dan in het eerste treffen tusschen deze beide clubs. Hol man was de maker van het doelpunt en na de her vatting nam hij ook de tweede goal voor zijn re kening. De Jonge scoorde echter een zeer fraai tégenpunt, toen hij een voorzet van Van Bragt in iden uitersten hoek kopte. Ripperda schijnt zich eindelijk hersteld te hebben; tegen Kinheim waren de oranje-witten althans uit stekend op dreef en Koster had al spoedig succes. Deze voorsprong bleef tot de rust behouden en het gelukte den bezoekers niet dan na groote inspan ning door toedoen van den productieven Verhoof- stad gelijk te komen. Daarbii bleef het en het einde kwam met 11. Toch zal Ripoerda nog danig op haar tellen moeten passen, want de oranje-witten zijn nu slechts twee punten voor op Onze Gezellen. D.E.M. behaalt lang niet meer de goede resul taten. die in den aanvang van het seizoen de aan dacht or> deze club vestigden. Ook ditmaal kwam de thuisclub vrij ooover voor den dag en Terol kon Zeemeeuwen een verdienden voorsnron-? gever Deze werd in de tweede helft door denzelfden spe ler en door Van Loon tot 03 opgevoerd, alvorens De Vries er enkele minuten voor het einde in slaagde om althans de eer te redder. Een zilveren jubileum. De Zondag gehouden jaarvergadering van den Kenne- mer Turnkring onderscheidde zich door weinig fees telijks, behalve aan het ëfnde toen onder hartelijken bijval de heer P. Waterdrinker het woord richtte tot voorzitter Hop, omdat deze als voorzitter reeds 25 jaar de jaarvergaderin gen van den kring had geleid. Reeds bij de oprichting van den kring in 1911 was de heer Hop lid van de Technische Com- misie en vijf jaar later werd hij tot voorzitter van het Bestuur ge kozen, zoodat hij binnenkort (n.l. op 30 April) vijf en twintig jaren aan het hoofd van den kring staat. Dertig jaar lang heeft de jubi laris dus zijn organisatie gediend en mede als technicus gaf hij den kring een grondslag, die den K, T. K. ten slotte op het eerste plan in de Nederlandsche ver- J. Hop. eenigingsgymnastiek heeft ge- (Foto archief H. D.) bracht. Jaarvergadering Kennemer Turnkring. De heer Hop 25 jaar praeses van den K. T. K. Zondag hield de Kennemer Turnkring te Haarlem in één der zalen van restaurant Brinkmann, Groote Markt, zijn 30e jaarvergadering onder leiding van den heer J. Hop. Op één na waren alle vereenigingen vertegen woordigd. De voorzitter deelde mede, dat de tijdsomstandigheden e viering van het 30-jarig jubileum beletten en dat er m dezelfde reden geen aanleiding is voor een feestelij- ken terugblik. Wel was aldus de heer Hop Gratia Plato weer tot het Verbond teruggekeerd, maar dit kon niet verhinderen, dat het totaal aantal leden nu terug liep tot het peil van 1933, ten gevolge van vermindering van het aantal adspiranten. Verder stelde de voorzitter vast, dat inzake de bevordering van de lichamelijke op voeding de daad nog steeds ver achter staat bij het woord. Onder de ingekomen stukken bevond zich een gunstig verslag van de kas-commissie. De jaarverslagen van het Bestuur en de Technische Commissie en dat van den penningmeester, werden goed gekeurd. Uit deze verslagen bleek o.a., dat het totaal aantal leden nu 2632 bedraagt en dat het vlottend bezit, ofschoon nog voldoende, met een belangrijk nadeelig saldo moest worden verminderd De begrooting en het werkprogramma werden niet definitief vastgesteld, maar het Bestuur zal van tijd tot tijd den toestand bekijken in verband met mogelijke orga nisatorische en financieele veranderingen, ook van lan- delijken aard,^ Bij acclamatie herkoos de vergadering in het bestuur de heeren J. Hop, J. H. B. Brink en J. Polderman (welke laatste op zijn bedanken was teruggekomen) en in de de heeren J. A. B. van Pagée, C. Th. Smal en B. J. Wieland Los. In de kas-commissie namen zitting de hee ren A. J. Fortgens (Bato), C. de Boer (Concordia) en M. Bak (Turnlust H.). Aan het slot van de vergadering vertolkte de heer P. Waterdrinker (O. S. S.) de gevoelens van alle aanwezigen door woorden van dank te richten tot den heer J. Hop, die juist zijn 25e jaarvergadering had geleid. 11 8 2 1 41—16 18 10 8 0 2 35—19 16 11 7 2 2 38—20 16 11 5 5 1 28—22 15 Rilrnrfpn KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Hoofdklasse klcin-biljart kader. De inschrijving voor bovengenoemd tournooi, dat door de Amster: amsche club „Wilhelmina" zal ge organiseerd worden op 16, 17, 18 en 19 Januari 1941 voor spelers van de bij den Nederlandschen Bil jartbond aangesloter vereenigingen met een gemid delde van boven de 12 t. m. 18, sloot op 27 Decem ber 1940. Eventueele voonvedstrijden moeten op 10 Januari e.k. geëindigd zijn. Naar wij vernemen zal de Haarlemsohe speler J. Steffers van de biljartclub „D.E.S." zich 'hiervoor feanznélden. Gymnastiek Korfbal Selectiewedstrijden voor H. K. B.-twaalftal. De selectie-wedstrijden voor het H.K.B.-twaalf tal, die Tweeden Kerstdag wegens terreinso-mstan- digiheiden 'niet door konden gaan, zullen nu op Nieuwjaarsdag gespeeld worden. Een tweetal proeftwaalftallen, gërecruteerd uit de spelers en speelstersi, welke in de competities van den Haarlemschen Korfbalbond uitkomen zul len, op het terrein van Oosterik war tier respectieve lijk om 11 en om 2 uur een wedstrijd spelen tegen twee combinaties van Oosterkwartier 1 en 2. Hoewel niet elke keuze, zelfs voor deze proef- twaalftallen, ons gerechtvaardigd lijkt is het te lo ven dat naast het opstellen van meer geroutineerde krachten een groote plaats aan jongere spelers ei speelsters werd' ingeruimd. Wij verwachten van deze wedstrijden goed korf bal. Zwemmen H. Z. en P. C. verbetert eigen record. Zondagmiddag is een ploeg van de Haagsohe Zwem- en Poloclub in het zwembad aan de Mau- ritskade te 's-Gravenhage er in geslaagd het Ne- derlandsch record op de 10 maal 100 meter borst- crawl heeren te brengen op 10 min. 45.9 sec., daar mede hei, oude record, dat in November jl. door de zelfde vereeniging werd gevestigd met 7'A seconde verbeterend. De ploeg bestond uit de volgende zwemmers: F. Ruimschotel, C. Pley, H. Holsbergen, H. Thomas, F. Borgman Brouwer, F. Winckel, P. de Groot, P. van der Hoek, H. den Hamer en W. Weyhenke. kienavond van „de waterratten". De traditioneele kienavond van de Haarlemsche Zwem en Poloclub „De Waterratten" zal gehouden worden op Zaterdag 4 Januari 1941 in de zalen van dansschool Schroder. Tusschen het kienen door zal er gelegenheid zijn tot dansen onder leiding van den heer W. Schroder. Dames-Hockey j. M. v. d. Zouwe behaalt successen in Zwitserland. Mej Boksen Heinz Lazek daagt Max Schnieling uit. De onlangs door het bestuur vsn de Internatio nale Boks-Ünie genomen beslissing, waardoor de Europeesche bokskampioenen verplicht worden hun titel opnieuw te verdedigen, heeft tot gevolg gehad, dat de nieuwe Duitsche zwaargewioht- kampioen Heinz Lazek terstond er toe over is ge gaan Max Schmeling uit te dagen voor den Euro- peeschen titel. Hengeler. O. V. hield Zondag haar tweeden kaswedstrijd in de Ringvaart tusschen Heemstede en Bennebroek. De vangst was zeer slecht. Daar er geen vischje werd gevangen moesten de prijzen worden verloot. De uitslag werd: l. C. Sloof; 2. Bauzema; 3. Keetlaar; 4. H. Bijster; 5. Danzik; 6. P. Eikhof; 7. I. Hartman 8. Ploeg; 9. M. Leemborg; 10. Linthorst. Wielrijden De H. R. C. Excelsior hield Zondag een wedstrijd op den hometrainer. Na zeer spannende ritten werd de uitslag als volgt; 1000 M.: l. M. Taverne, 37 sec.; 2. Ch. Schelfaut, 37 2/5 sec.; 3. L. Schelfaut, 39 sec. 750 M.: 1. Zekveld, 28 sec.; 2. W. v. Es, 29 4/5 sec.; Zwaanswijk, 30 1/5 sec. 3 K.M.: 1. Ch. Schelfaut, 2 min. 10 sec.; 2. H. van Dijk, 2 min. 11 sec.; 3. b. Fennis, 2 min. 18 sec. Op Nieuwjaarsdag wordt een oliebollenrït verreden voor leden en donateurs. Het biljartspel leent zich uit den aard der zaak niet zoozeer tot populariteit als bij voorbeeld voetbal of een andere tak van sport, die buitenshuis kan worden be oefend Weliswaar worden de tournooien vaak voor een uitverkocht huis gehouden, maar het zijn toch hoofd zakelijk de „insiders" en in de eerste plaats zij, die zelf een zekere vaardigheid op het groene laken hebben ver worven, die bij dergelijke séances tegenwoordig zijn en het gebodene op de juiste waarde weten te schatten. Het ontbreken van een climax in den vorm van een doelpunt, 'n home-run of een „boundary" kan waarschijn lijk mede de oorzaak zijn, dat de gemiddelde sport- enthousiast zich niet de moeite geeft om eens eenige uren in aandachtige en geduldige beschouwing naar de knappe prestaties der biljartmatadoren te komen kijken. Deed hij dit wel, dan zou het hem al spoedig duidelijk worden, hoe boeiend en leerzaam het is, den kunstigen opbouw van een serie door een goed geschoold speler gade te slaan. Dat bleek nog enkele jaren geleden bij het jubileum- tournooi, dat de B. C. „Haarlem" in café Metz op d« groote tafel organiseerde. Nieuwsgierigen, die zoo maar eens binnen kwamen loopen, waren na korten tijd zoo in het spel verdiept, dat zij de volgende dagen wederom verschenen en niet zelden andere leeken meebrachten, wien het al niet anders verging. Een biljarttournooi in een daarvoor geschikte omgeving heeft een eigen sfeer en de sportliefhebbers, die dat heb ben leeren beseffen, .zullen het met ons betreuren, dat dergelijke wedstrijden in onze stad maar al te weinig kunnen worden gehouden. Het drlehoekstournooi ten bate der Rotte.rdamsche biljarters, vorige week in café hjetz gespeeld, deed het gemis aan geregelde ontmoetingen van déze soort duidelijk voélen. Grootendeels is dit een volg van het feit, dat voor een tournooi van kwaliteit en daar gaat het om slechts drie spelers in ons rayon in aanmerking komen, te weten: Piet Kobus, Gerard Metz en Jan Steffers. Dat -is, om ons tot Haarlem te bepalen, voor een stad van 140.000 inwpners wel een zeer gering aantal en het is feitelijk merkwaardig, dat de vele clubs in de Spaarne- stad de laatste jaren geen nieuwe krachten hebben opge leverd, die het na eenigen tijd met kans op succes tegen de drie matadoren zouden kunnen opnemen. Het zou daarom wellicht aanbeveling verdienen, wan neer de een of andere Haarlemsche biijartvereeniging eens een tournooi uitschreef voor nieuwelingen; daar onder te verstaan de uitblinkers onder de zoogenaamde .liefhebberij-biljarters", die door hun geregelde koffie huis-partijen een vaardigheid hebben verkregen, die hen in staat stelt in het „libre"-spel series van boven vijftig caramboles te maken. Wij meenen, dat op die wijze velen zich tot het spelen van serieuze wedstrijden zouden voelen aangetrokken en dat een aantal van hen zich op den duur met succes op ,cadre"-partijen zou kunnen toeleggen. DE ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE. Goede prestatie van Tweede Jeugd. Er werden Zaterdag j.l. slechts twee wedstrijden in de A klasse gespeeld, omdat het R. C. H.-terrein moest wor den afgekeurd. Dit is jammer, omdat de R. C. H. nog wedstrijden te spelen heeft. Tweede Jeugd heeft voor een verrassing gezorgd door' op eigen terrein tegen V. G. S. een gelijk spel, n.l. 1—1, te bevechten. Dit is een resultaat, dat we zeker niet hadden verwacht. Tweede Jeugd zal daardoor den noodigen moed hebben geput voor het verloop der tweede helft van de competitie. Johez speelde de returnmatch tegen Telefonia. Stond Telefonia in den eersten wedstrijd spoedig met 3—0 voor om daarna met een gelijk spel genoegen te moeten nemen, thans was het geval, althans wat het spel voor de rust betreft, juist andersom. De Johez-ploeg wist zich op het gladde, moeilijk te bespelen Ripperdaveld een 30 voor sprong te verschaffen. Deze voorsprong wisten van Ho ven en zijn mannen evenwel nog voor de pauze te niet te doen door den Johez-doelman driemaal het nakijken te geven. In de tweede helft was de strijd spannend. De spelers deden hun uiterste best, ondanks de vele glijpartijen. Telefonia was de gelukkige en won tenslotte met 64. BROOD BON 20 Geldig van 23 Dec. t.m. 5 Januari. 2000 gr brood of 2500 gr rnanchrnnd BON 21 Geldig van 30 Dec. t.m. 12 Jan. KOFFIE EN THEE BON 18 Algem. Distributie boekje van 21 Dect.m. 31 Januari 1/2 pond koffie of 3/4 ons thee. SUIKER BON 86 Algem. Distributie- boekje. v. 21 Dec. tm. 17 Jan. 1 K.G. suiker. VlFESCH EN VIEESCHWAREN BON 13 „vleesch" van de Vleeschkaart. Van 26 Dec. t.m. 8 Jan. 100 gr. rund- kalfs- of varkensvleesch of ongesmolten vet of een rant soen vleeschwaren. BON 13 „worst of vleesch waren" van 26 Dec. t.m. 8 Jan. 75150 gr. vleesch waren. BOTER EN VETTEN BON 23 Boterkaart. Geldig van 28 Dec. t.m. 10 Jan. 1/2 pond boter of margarine of 2 ons vet. BON 22 Boterkaart. Geldig v. 21 Dec. t.m. 3 Jan. 1/2 pond boter of margarine. BON 23 Vetkaart.. Geldig van 28 Dec. t.m. 10 Jan. 1/2 pond boter of margarine of 2 ons vet. BON 22 Vetkaart. Geldig v. 21 Dec. t.m. 3 Jan. 1/2 pond boter of margarine. De aflevering der slaolie is toegestaan t.m 31 Januari Vet in verpakking van 250 gram dat op 22 Nov. j.l. reeds voorradig was, mag op bon 23 verkocht worden in deze verpakking. PEULVRUCHTEN BON 103 Algem. Distributie boekje. Van 17 Dec. t.m. 12 Jan. 1/2 K.G peulvruchten KAAS BONS 47, 48, 60 en 61 Algem. Distributieboekje elk 1 ons kaas. Geldiy van 30 Dec. t.m. 26 Jan. BON 20 Algem. Distributie- boekje. Geldig nan 30 Dec. t.m. 12 Jan. 125 gr. kaas. MEEL EN GRUTTERSWAREN BON 108 Algem. Distributie boekje. T.m. 24 Jan. 250 gr. rijst of rijstemeel of rijste bloem of gruttenmeel of rijstgri.es. BON 57 Algem. Distributie boekje. T.m. 21 Febr. 250 gr. havermout of havervlokken of haverbloem of aardappel- meelvlokken of gort of gort- mout of grutten. BON 44 Algem. Distributie boekje. T.m. 21 Febr. 250 gr. gort of gortemeeI of grutten BON 31 Algem. Distributie boekje. T.m. 21 Febr. 100 gr. macaroni o1 vermicelli oi spaghetti BON 87 Algem. Distributie boekje. T.m. 21 Febr. 100 gr. maïzena of griesmeel o1 sago of aardappelmeel of puddingpoeder of pudding- sauspoeder. BON 3 van de Bloemkaart. Geldig van 30 Dec. t.m. 26 Jan. 35 gr. tarwemeel of tarwebloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel of boekweümeel EIEREN BON 21 Geldig van 23 Dec. t.m. 5 Jan. BON 34 Geldig van 30 Dec. t.m. 12 Jan. 1 ei. KOEK EN GEBAK BON 20 (Broodkaart) v. 23 Dec. t.m. 5 Jan. BON 21 (Broodkaart) Gel dig van 30 Dec. t.m. 12 Jan. 1 ranlsoegebak BON 3 van de Bloemkaart Geldig van 30 Dect.m. 26 Jan. (1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr. an dere koekjes 200 gr. biscuit en wafels 90 gr., beschuit 75 gr., cake 300 gr., taart 600 gr. gebakjes 600 gr. korstgebak 500 gr. klein korstgebak, 400 gram). SCHEERZEEP BON 116 T.m. 31 Dec. 50 gr scheerzeep of 1 tube scheer- crême of 1 pot scheerzeep BON 17 T.m. 31 Dec. 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeep vlokken of 250 gr. zelf werkende waschmiddeten of 200 gr. vloeibare zeep. BRANDSTOFFEN BONS 08. 09. 10. Bonkaart distributie haarden en kachels: 1 eenheid. BONS 15 t.m. 24 Bonkaart distributie centrale verwar ming: 1 eenheid Geldig t.m 31 Januari. Bons opmerkt Brandstol fen, één eenheid 3e periode 1 eenhetd Bons oi'n)crlfi Cokps één eenheid derde periode: 1 "enhi'ift Geldig t.m. 31 Jan. BONS 08. 09. 10, 11, Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid turf. (Wenscht men geen turf dan kan men op deze bons later andere brandstof fen betrekken). HONDENBROOD BON 11 T.m. 31 Dec. Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr. 3: 8 K.G. Gr 4: 5 K.G. Gr. 5: 4 K.G. Gr. 6: 3 K.G. Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft. KATTENBROOD BON 11 Tm. 31 Dec. 11/2 kg. Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. ZEGEL PERIODE 8 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken) van 30 Dec. t.m. 23 Febr. 2 L. ZEGEL PERIODE C Geldig van 16 Dec t.m. 19 Jan. 2 L. NEDER 1- VOETBALBOND. (onderafdeeling Haarlem). DE UITSLAGEN. Afd. 4 B; 1—3 7—2 Afd. 1 A: RCH 3—Kinheim 3 uitg. Terrasv.Droste 51 HFC 3—Schoten 2 uitg. EDO 3—RCH 5 8—2 Afd. 1 B: RCH 4Haarlem 3 a 4—2 Zandv. 3—EDO 4 uitg. Beverw. 2Kinheim 2 6—0 DeCeOHeemst, uitg. Afd. IC: VogelenzangDEM 2 uitgesteld DEKConcordia 4-1 O. Gezellen 2Geel Wit, 33 TYBB 2—IEV 0—7 OIVAlliance 32 Afd. 2 B VSV 5— Stormvogels 4 (VSV n.o.g.) Waterloo 2Spaannd. 2—14 Afd. 2 C: TZB—HBC 3 Afd. 2 D: WH—DeCeO 2 Afd. 2 E: SpaarnestadHillg. 2 140 Kennemers 3HFC 4 10—3 Afd. 3 B- Haarl. 6— Ripperda 3 64 Sp. Ver. 2Terrasv. 4 7—1 Beverw. 4DSK 3 11 WH 2BI .da al Vet. 1—6 Afd. 3 C: DSS 2—TYBB 4 3—2 VCV—Geel Wit 2 3—5 Afd. 3D' Haarl. 7WH 3 41 Spaamd. 2HFC 5 14 Afd 3 E: THB 3Bl.daal 4 33 SV '34—Haarl. 8 2—2 Heemst. 2—Hilliner 3 1—3 Afd. 3 F: Zeemeeuw 4Hillin, 4 1—3 Afd. 3 G: DEK 2—Alliance 3 12—3 DEM 3—IEV 3 8—1 DEM 5—HBC 5 4—2 Geel Wit 3—DEK 3 1—9 O. Gez. 4v. Nispen 2 4—1 Afd. 4 C: THB 4—SV '34 2 1—4 JUNIOREN COMPETITIE Afd. A VSV a—Haarl. a 4—3 Bl.daal aBeverwijk a 6—3 Afd. B: Kinheim aHaarl. b 4—0 Stormv. bKennem. b 3—3 Afd. E: RipperdaTerrasv; b 10—8 Afd. G: DEM aO. Gezell. b (O. G. n.o.g.) Santp. aDSS c 65 IEV aDEM b 2—3 Afd. I: Santp. b—TYBB c 2—6 DSS bAlliance b 54 ZATERDAG- COMPETTHE Afd. A: TelefoniaJohez 64 Tw. JeugdVGS 11 Afd. B: Kennemerl. 3Telef. 2 5—0 WBKennemerl. 6 7—2 ETOSI ZO 2 6—2 ADSPIRANTEN- COMPETITIi Afd. D: EDO c—THB a 2—1 Afd. E: WH—Hillegom 2—3 NOORD. ADSP. COMPETITIE Afd. A: Kennem. aBeverw. a 2—1 Afd. B: Kennem. bBeverw. b 7—0 Stormv. bVSV c 12 WB—Kennemers a 3—7 Groote waardeering voor haar voortreffelijk spel. De correspondent te Genève meldt aan de „N. R. Ct.": Onze landgenoote, mejuffrouw M. van der Zouwe, die in de laatste twee jaren een der beste speelsters van Rood-Wit te Heemstede geweest is en ook reeds in het Nederlandsche elftal werd opgenomen (in de landenwed- strijden tegen België en tegen Denemarken), heeft hier in Zwitserland den goeden roep van het Nederlandsche dames-hockeyspel hoog gehouden. Sinds April te Zürich verblijvend, heeft onze internationale zich bij de Grasshoppers aangesloten, waar zij natuurlijk onmiddellijk in het eerste elftal werd opgenomen. Dezer dagen heeft mej. Van der Zouwe in hooge mate ertoe bijgedragen, dat het dames-hockey-elftal der beroem de Züricher club het Zwitsersche kampioenschap voor het jaar 1940 gewonnen heeft. Den eindstrijd te Bern tegen de dames van Bazel spe- Mej. M. v. cl. Zouwclend, wonnen de Grasshoppers met (Foto H. D.) 3—0, vooral dank zij het voortreffe lijke spel van onze landgenoote, die zelf als middenvoor twee doelpunten maakte. De Zwit sersche pers is eenstemmig van oordeel, dat de Neder landsche speelster, wier „schoten op het doel een zuiver heid en kracht hadden, die menig manlijk hockey speler haar zou kunnen benijden", verreweg de beste speelster van het veld was. In de dames-hockey-afdeeling der Grasshoppers is mej Van der Zouwe dus een waardig opvolgster van zoovele Nederlandsche voetballers (lk noem Boelmans ter Spill, Dé Kessler en Lou Adam), die in vroegere jaren tot dc allerbeste krachten der voetbalafdeeling der groote Zü- achsehe club behoord faebbenj In het Olympisch Stadion të 'Amsterdam vond Zondag dc voetbalwedstrijd lts. De keeper der Velsenaren Êgn aanvaJl van.Blaubt, Kit* Blauw WitV. S. V. plaats. De keeper der Velsenaren. Michel, in actie tijdens - Pax Holland), Een goed geslaagde redding uit liet ijs. Een lid der Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen geeft hier ter leering en navolging, een korte beschrijving van een goed geslaagde redding van een elf jarigen jongen uit het ijs der Kloppersingel te Haarlem. De jongen was door ihet ijs gezakt en zou zeker verdronken zijn, als niet snel en goed hulp ge boden werd. Een redder nam een ladder; een touw werd' daaraan vastgebonden. Hij begaf zich liggend op dat hulpmiddel naar het slachtoffer toe. Een red dingsbaak werd toegestoken en deze kon door den jongen worden gegrepen. Langzaam aan werd hij' nu, door het steeds afbrokkelende ijs door het water naar de ladder toegetrokken. Op een gege ven oogenblik kon de jongen, door zijn verkleumde handen, de haak niet meer vasthouden, doch hij' werd aangezet tot vasthouden. Gelukkig kon de man op de ladder het jongemensch grijpen en veilig op den wal brengen. Deze zoo geslaagde redding heeft weer eèns, voor de zooveelste maal bewezen, dat de lessen dnj ijsredding, indertijd het eerst door den heer A. J. Meijerink gegeven, goed en juist zijn. Kalmte, overleg en een juist- gebruik van red dingsmateriaal zijn de voorwaarden om een red ding te doen slagen, JAARVERGADERING DER V.C.O.O. Men schrijft ons: Vrijdag 1.1. had in het Wijkgebouw, Ged. Oude Gradht 104 te Haarlem, de algemeene vergadering plaats der Vereeniging van Christenonderwijzers en leeraren aan Openbare Scholen. Zooals beleend, is het doel der vereeniging het Bijbelcontact op de Openbare Scholen te bevorderen, door vrij willige inschakeling van de onderwijskrachten bij het vertellen der Bijbelverhalen. Iets wat sindg 1922 is toegestaan. Bij steeds meer perscren rijst het besef, dat de man of vrouw „voor de klas" hier niet alleen'een verantwoordelijke taak heeft, maar tegelijkertijd! een unieke gelegenheid, om de jeugd met de cul- tuurstuwende en normatieve krachten van den Bij bel in contact te brengen. Wie kent beter het in- telleotueele peil, het gedachten- het gevoels- en wilsleven der leerlingen dan hij of zij, die dage lijks met hen omgaat? Verblijdend was daarom, dat het jaarverslag van den secretaris op groei vani het ledental kon wijzen, als ook dat het aantal leerlingen, dat, geheel vrijwillig, de lessen volgt, steeds toeneemt. In den regel neemt, als de eigen: leerkracht de Bijbelles geeft, 80100 pet. der leer lingen er aan deel. Een kleine tentoonstelling vani hulpmiddelen voor deze lessen liet zien, dat er een toenemende rijkdom van zeer goede platen is en dat er, zoowel voor de onderwijskrachten als vooö de leerlingen, een keur van goede boeken is, die wegwijs maken op dit terrein. Door de aanwezigen, zoowel van het lager als heï middelbaar onderwijs, werd er de aandaoht op ge vestigd hoeveel „de man of vrouw vóór de klas" vóór heeft bij dengene, die van „buiten" komt en slechts één lesuur geeft. Beschonken autobestuurder. Aan den verdrinkingsdood ontsnapt. Een 37-jarige inwoner van Arnhem, die in staat van dronkenschap verkeerde, wilde Zaterdag avond kwart over elf op den Koudenhoni te Haarlem met zijn auto wegrijden. Hij ging echter achteruit inplaats van vooruit, met het gevolg dat hij nabij het douchebadhuis naar den waterkant reed. Tot zijn geluk raakten alleen de achterwie len van den wal af; de wagen bleef met de voor wielen aan den kant hangen, zoodat hij voor eert koud bad en misschien ook voor den dood be-» waard werd. Hij werd ter ontnuchtering naar hef politiebureau gebracht. NÏEUWJAARSWENSCHEN DOOR DE TELEFOON. Het Staatsbedrijf der P.T.T. bericht ons: Teneinde te voorkomen dat er zeer groote ver traging in het totstandkomen van telefoonge sprekken over dringende aangelegenheden ont staat, worden telefoongebruikers verzocht het overbrengen van Nieuwsjaarswenschen door mid del van telefoongesprekken welke niet geheel langs automatischen weg tot stand kunnen wor den gebracht, zooveel mogelijk achterwege laten, j

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3