AB'S AVONTUREN KORT NIEUWS. De Torenwachter Moord op kasteel Entzberg MAANDAG 30 DECEMBER 1940 In samenwerking met een benadeelden vee- ihouder heeft een Amsterdamsch agent van poli tie licht gebracht in den diefstal van een koe. welk misdrijf aan de overzijde van het IJ was gepleegd. De twee speurders volgden de sporen, welke het beest in dén berm langs den weg had achtergela ten, welke sporen in het Disteldorp dood liepen. De speurders hadden echter een fijnen neus want aan de deurstijlen van een woning in de Kromme Distelstraat vonden zij ikoeharen. hetgeen voor de politie aanleiding was, in de woning een nader onderzoek in te stellen. In een slaapkamer werd drie kwart gedeelte van de reeds geslachte koe aangetroffen en in de keuken de rest. De bewo ner, een melkboer, is gearresteerd. Bolrondo was de eerste, die deri rand van de boot kon grijpen en probeerde op het droge te komen. Juist op dat moment kwam vlak bij hem het hoofd van Ab boven water. „O!" schaterde Ab, „wat trekt die Bollondo een gezicht van zeven dagen slecht weer!" Garamba! napo van een jongo", siste de hijgende dikkerd. Een kwartier later waren Bolrondo en Ab weer de grootste vrienden en verliep alles in de beste stemming. De heuvel met het onbewoonde huisje lag weer op grooten afstand van hun scheepje. Ab stond ditmaal aan het roer. Het zeil stond bol gespannen In den wind en Bolrondo zat trotsch op zijn canapé aan het tafeltje. „En nuo, aapo van een jongo, nemo het roero en laten we hulp halen van uw makkerso". „Hoera', riep Ab, „dat zullen we doen!" Ze hadden wederom twee dagen ge varen. Den derden ochtend kwam Bol rondo met een hoog opgezette borst op Ab af, die nog slaperig zijn oogen uitwreef. „Abo, jijo mijo felïciteero. Ik jarigo zijn vandaago". Verbaasd gaf Ab hem de hand. „Wijo vandaago lekkero eten zulleno". En hij liep naar een luik in den vloer en haalde uit een der vele tonnen een ham, „Maar", zei Ab, „hoe weet u dat u jarig bent vandaag? Bent u dan den tel niet kwijt geraakt?" Gui tig liet Bolrondo hem een touwtje zien, waarin hij eiken dag een knoop had gelegd. Den daarop volgenden ochtend vroeg hadden zij land gezien, dat heel spoedig naderbij kwam. Dichterbij gekomen ontdekten zij aan de horizon vele hui zen en schoorsteenen. Een breede rivier stroomde in de zee uit, die zij opvoeren. Ab ontdekte dat hier de menschen bij duizenden tegelijk moesten wonen, wam zooveel huizen bijeen als hij nu zag in de verte, had hij in tijden niet gezien. Pas had hij dat gedacht, of op de kade langs de rivier kwam haastig een lange magere l\eer aangesneld. Speurderstalenton deden gestolen koe ontdekken. Vereeniging tot bestrijding der tuberculose onder het vee. Jaarvergadering te Haarlem. De „Vereeniging tot bestrijding van de tuber culose onder het rundvee en van andere vee ziekten in het Mellcwinninggebied Haarlem en Omstreken", hield Zaterdag haar jaarvergade ring in café-Restaurant Brinkmann aan de Groote Markt te Haarlem. De Voorzitter, de heer J. C. Gehrels. hield een openingsrede, waarbij hij een speciaal woord van welkom richtte tot den heer H. Venema. controleerend veearts in Noord-Holland, en tot den heer J. J. van Schie, voorzitter van het Verkoopbureau. Spreker herinnerde aan de ge beurtenissen in het afgeloopen jaar. „De be strijding der tuberculose onder het vee staat he laas niet meer zoo vooraan in de belangstelling der veehouders als het vorig jaar, toen het nog nieuw was", zei spreker. „Maar gelukkig hebben toch velen hun antipathie overwonnen. Vele le den hebben dan ook reeds voordeelen van dit nieuwe instituut ondervonden. Het is echter te hopen, dat allen hun medewerking zullen blij ven verleenen en dat men actief blijft. Het is prettig voor den veehouder, die zelf den heelen dag zijn beesten onder controle heeft, af en toe een bezoek van den veearts te ontvangen. Dit kan niet anders dan nuttige resultaten afwer pen." De secretaris, de heer J. B. A. M. Huvêr, bracht zijn jaarverslag uit. Hieraan ontleenen we, dat in het afgeloopen jaar van de ruim 600 leden pl.m. 11.000 stuks vee door de dierenartsen zijn onderzocht. In het district Haarlem waren 187 stallen in 1938—39 geheel vrij van tubercu lose; in 1939—'40 was dit aantal gestegen tot 307. In laatstgenoemd jaar werd f 8148.90 aan premie uitgekeerd, tegen f 2704,85 in het voor afgaande jaar. Wegens het verplicht afslachten van dieren, die aan tuberculose lijdende waren, ontvingen de leden over 1938—'39 voor 51 die ren aan subsidie van f 3060, tegen f 3900 voor 65 dieren in 1939—'40. De Consumptie Melkcen-, traie heeft ten behoeve van de tuberculosebe strijding voor subsidie aan haar 13.000 aange slotenen in totaal f 550.000 betaald; hiervan ontving het district Haarlem f 29.925. „Het is voor de Nederlanders goed, te weten, dat er nog zooveel goede arbeid verricht kan worden", zoo eindigde de secretaris; daardoor wordt men in staat gesteld de moeilijkheden van den dag- te overwinnen". De heer Huvêr had een dankbaar applaus in ontvangst te nemen. Hij bracht vervolgens het financieel verslag uit. Dit werd eveneens goed gekeurd. De contributie over 1940—'41 werd vastge steld op 45 cent per koe. Dat is 10 cent meer dan het vorig jaar. De heer J. C. Gehrels werd als bestuurslid herkozen. In de vacature Jac. van Duynhoven werd op voorstel van den heer Van Schie de heer G. Meerburg uit Vijfhuizen gekozen. De heer J. A. den Boon, van het hoofdkantoor der Consumptie Melkcentrale te 's-Graven- hage, hield tenslotte een inleiding over het uit- keeren der premies en subsidies en over de bij drage van de Centrale in de kosten van het jaar lij ksch onderzoek. De Delftselie Courant honderd jaar. Op 2 Januari a.s. zal de „Delftsche Cou rant" uitgave van de drukkerij Fa. W. Gaade te Delft, honderd jaar bestaan. Een afdeeling Haarlem opgericht. Technisch Gilde in Nederland. Het Technisch Gilde in Nederland hield Zater dagmiddag in de muziekzaal van café-restaurant Brinkmann te Haarlem een vergadering, waar als sprekers optraden dr. irig. W. A. Herweijer en dr. ir. G. de Gelder. Toegang tot deze vergadering hadden o.a. inge nieurs, architecten, gediplomeerde M.T.S.-ers en zij, die gelijken arbeid verrichten. Nadat de heer J. M. Figee de bijeenkomst geopend had was het woord aan dr. ing. W. A. Herweijer, die begon met te zeggen dat in het liberale tijdperk men een slaaf was geworden van de machine. De arbeider werd gemaakt tot een verlengstuk van de machine. Dit was geestdoodend en zal nu anders worden. De arbeidsvreugde moet komen in plaats van de arbeidssleur. In den nieuwen tijd zal de techniek dienstbaar gemaakt worden aan volk «n gemeenschap. Moeten de technici ook aan politiek gaan doen? Ja, als men onder die politiek verstaat werkzaamheid op eigen terrein in dienst van de volksgemeenschap. De Duilsche collega's geven in dit opzicht een schitterend voorbeeld. Het Gilde hoopt dal de band tusschen Nederland en Ned. In- dië gehandhaafd zal blijven en ook gaat zijn ver langen uit naar de wiide ruimte van Transvaal, waar Nederlandsche ingenieurs en technici baan brekend werk hebben verricht. Verheugend is, dat de banden met Vlaanderen op technisch gebied in de laatste jaren zijn verstevigd. Het Gilde voelt voor het zuiver houden van de Nederlandsche taal ook op het terrein der techniek. In eenige opzichten is er al eenheid voor tech nici bereikt: men denke aan de samensmelting der beide architectengroepen tot het Ned. Architecten- gilde. Het ligt verder geheel aan de bestaande or ganisaties in hoeverre zij zich zullen handhaven in de nieuwe orde. Het N.V.V. zal op ruime schaal de sociale be langen behartigen. Het Technisch Gilde heeft dan ook dadelijk contact gezocht en gevonden met het N. V. V. Vertrouwd wordt, dat ook het Kon. Instituut van Ingenieurs begrip zal toonen voor de eischen van den tijd. Hetzelfde geldt voor de Ned. Chem. Ver eeniging en alle andere technische beroepsorgani saties. Volkomen samenwerking bestaat reeds met het Economisch Front; ook wordt gehoopt op sa menwerking met het Agrarisch Front. Het Gilde zal volgens het leidersbeginsel worden opgebouwd. Ook personen zonder titels of diploma's zullen er lid van kunnen worden; er zal naar ge streefd worden dat dezulken ook den ingenieurs titel kunnen krijgen als zij bewijzen van bekwaam heid gegeven hebben. Voor den begaafden, jongen werkman zal de weg naar de hooge posities moeten worden geopend. Het Gilde gaat uit van de ver bondenheid met de gemeenschap, vandaar dat het een vrijwilligen technischen hulpdienst bij rampen wil organisceren: de saarrihoorigheid eischt dit. In de pauze deelde de voorzitter mede, dat overgegaan was tot de oprichting van een af deeling Haarlem van het Technisch Gilde, met als voorzitter de heer P. Altena en als secre taris de heer W. Körber. Na de pauze sprak dr. ir. G. de Gelder, die begon met te zeggen dat, ofschoon het Technisch Gilde geheel buiten de N. S. B. staat, hij zou spreken als man van nationaal-socialistische overtuiging. Tot nu toe. aldus ging spr. verder, zijn de inge nieurs, al hebben zij groote dingen verricht, slechts slaven en slavendrijvers geweest, in dienst van het kapitalisme, behalve dan enkelen, die hebben kun nen werken voor de gemeenschap. Rathenau zeide dat een ingenieur die aan het hoofd komt te staan van een groote onderneming, ophoudt ingenieur te zijn; hij wordt dan dienaar van het kapitalisme. Spr. droomde reeds lang van een samengaan van de technici, om zich een plaats in het volk te ver overen. Toen kwam het nationaal-socialisme in Duitschland en dadelijk namen, daar de technici de plaats in, die hun toekwam. Aan spr. heeft het Technisch Gilde in Nederland de leiding toevertrouwd van de technische opvoe ding en van de vakopleiding. Dr. de Gelder gaf eenige richtlijnen aan, die hij bij zijn taak denkt te volgen. Het technisch onderwijs moet berusten op volk- Schen grondslag en moet in het algemeen kosteloos gegeven worden. De waardeering voor het gepres teerde moet niet afhankelijk zijn van stand, wel stand of afkomst. Er moet een verplicht leerling stelsel komen en een tweejarige verplichte practijk, als in Duitschland. Wanneer dan blijkt, dat de leerlingen niet geschikt zijn voor verdere oplei ding, vallen zij af. Ingenieurs van de M.T.S. zullen geheel dezelfde rechten moeten krijgen als zij die van Delft komen. Het Technische Gilde hoopt zijn wenschen ver vuld te krijgen liefst zonder hulp van buiten af. De voorzitter deelde aan het eind van deze op richtingsvergadering mede, dat het in de bedoeling ligt, spoedig een lezing voor de leden te organi- seeren Men verzoekt ons nog, mede te deelen dat het Algemeen Secretariaat van het Technisch Gilde is gevestigd: Bloemendaalscheweg 237, Overveen. EEN COLLECTE-IDEAAL. De man, die niet rustte, voordat hij alle zeven sprookjesspeldjes ten bate van de .Winterhulp Nederland" had gekocht. (Foto Schimmelpenningh.) Verkeersongelukken waarbij Duitsclie militaire auto's betrokken zijn. Slachtoffers ontvangen schadevergoeding uit Herstelfonds 1940. De wnd. secretaris-generaal van Ihet departe ment van sociale zaken heeft het volgende onder de aandacht van de gemeentebesturen gebracht: Door de Duitsche overheid wordt het standpunt ingenomen, dat de schade, veroorzaakt door on gelukken, waarbij Duitsche militaire auto's zijn betrokken, in beginsel niet door de Duitsche weermacht behoort te worden gedragen, doch als schade tengevolge van oorlogshandelingen, waar noodig, ten laste van het bezette gebied dienen te komen. Op grond hiervan deel iik u mede, dat ik (be sloten heb de slachtoffers van dergelijke onge lukken te rangschikken onder hen. die in begin sel voor hulp uit het Herstelfonds 1940 in aanmer king kunnen worden gebracht. Zoo in uw gemeente derhalve dergelijke slacht offers hulp noodig hebben, wordt u verzocht zulks ter kennis van het departement van sociale zaken te brengen, met omschrijving voor elk geval af zonderlijk van de schade en de hulp, welke naar uw college's meening, mede aan de hand van de /bijzonderheden van het ongeluk, gerechtvaardigd worden geacht. GEMEENTERAAD VAN HAARLEM. De eerstvolgende vergadering van den gemeen teraad van Haarlem zal worden gehouden op Woensdag 8 Januari 1941. De daarop volgende vergadering zal indien voldoende punten ter be handeling aanwezig zijn plaats hebben op Woensdag 22 Januari 1941. Te Utrecht is een comité opgericht, dat door het aanbrengen van een gedenksteen in een der huizen waar de componiste Catharina van Rennes heeft gewoond of gewerkt de nagedachtenis aan haar levend wil houden. Voorzitter is de heer Fockema Andreae, oud-burgemeester van Utrecht. Te Rotterdam is door onbekende oorzaak brand ontstaan in een hooiberg bij de stalhoude rij van van Wijk aan den Dorpsweg. Het vuur sloeg spoedig over op eenige schuren in de nabij heid. 19 paarden en 1 ,koe. die in een der schuren stonden konden in veiligheid worden gebracht, maar drie auto's en negen rijwielen die in een andere schuur stonden gingen verloren. In tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden is te Assen een vergadering ge houden van de agrarische jeugdbeweging in Ne derland. De heer L. Weyer uit Meppel- hield een rede over het onderwerp: op den drempel. De 22-jarige L. Nonkes uit Musselkanaal. die een trap heeft gekregen van een op hol geslagen paard is aan de gevolgen overleden. Te Maassluis heeft de politie een belangrijke hoeveelheid vet, spek en carbonade, in totaal meer dan 600 pond. in beslag genomen, omdat het van clandestiene slachtingen afkomstig was. Tegen zeven personen is proces-verbaal opge maakt. De 20-jarige A. van den Bos uit Overschie is bij een botsing tusschen een vrachtwagen en een auto bekneld geraakt en zeer ernstig gewond. VOOR DE KINDEREN EEN VERHAAL VAN DE ZEE. bewerkt door ADRIAAN J. HUISMAN. (Nadruk verboden). 32) Wat was haar plan? Traill had hem een brief vol sympathie geschreven, waarin hij er den na druk op had gelegd, dat mrs. Vansïttart aan zijn herhaalden aandrang om zijn tweede vrouw te wor den. steeds weerstand had geboden. Wat bedoelde hij met dezen nadruk? Opeens schoof Bramd met een ruk zijn stoel weg van -het schrijfbureau waaraan hij zat. Hij begon iets te begrijpen van den toeleg van zijn jongen vriend Charlie Payne! De brief, het rij toertje, juf frouw Sheppard's afwezigheid. Enid's schichtig doen bij de deur.het waren allemaal onderdee- len van een wei-overlegd complot! Ongeduldig stond hij op en begon de kamer op en neer te loo- pen. Er was hem nu, om zoo te zeggen, een beslis sing afgeperst. Ze hadden hem het mes op de keel gezet. Langer uitstellen was onmogelijk. Payne der/kt, dat hij een beteren kijk op de toekomst heeft, dan een man, die tweemaal zoo oud is als hij. Enid is ook in het complot! En Connie? Neen, Connie niet. Arme schat! Ze is op van ver driet en toch heeft ze geen woord tegen me gezegd over haar moeder van het oogerblik af, dat ze haar hier het huis hebben binnengedragen. Hij liep de kamer op en neer, worstelend met zijn probleem. Een samenkomst met zijn vrouw moest hij in elk geval hebben, vóór dat zij uit Cornwallis wegging. Verdiende het aanbeveling haar te overvallen bij haar gezondheidstoestand ïan het oogenblik? ,J Payne scheen te meenen van wel. En de dokter? Genadige hemel; was de dokter misschien ook in het geheim? Te»-slotte drukte Stephen Brand op de bel. Mary, zei hij tegen het binnenkomende dienstmeisje, vraag aan mrs. Vansittard 'of zij zich in staal voelt mij te ontvangen. Na een minuut kwam het meisje terug. De teerling was geworpen! - Mevrouw zegt, dat ze u heel graag ontvangen zal. Hij stapte met krachtigen pas naar de deur, opende die en trad de kamer binnen. Hij had bij ziah zelf overlegd wat hij zeggen zou en hoe hij het zeggen zou. Het zou het beste zijn om zijn vrouw te wagen de dingen vriendschappelijk te bespreken en terwille van hun dochter tot een overeenkomst te komen, die het mogelijk zou maken, dat Con stance haar moeder af en toe bezocht. Er hoefde geen sprake te zijn van tranen, van het halen van oude koeien uit de sloot, geen weder- zijdsche verwijten. De wanhoop van de lang ver vlogen jaren was dood. Hun geheim was goed bewaard. Het was alleen bekend aan enkelen, die zij konden vertrouwen en zij konden in vriendschap en vrede van elkaar gaan, terwijl Constance het leed zou worden bespaard van voorgoed van haar haar moeder gescheiden te zijn. Dit alles stond netjes gerangschikt in zijn her sens, toen hij naar zijn vrouw keek. Ze zat vlak bij het venster en haar mooie oogen. nog net zoo schitterend als vroeger, rustten op hem met een uitdrukking van pijner was iets in var. den blik van een gewond en opgejaagd dier. Hij ging op haar toe en stak zijn hand uit. Door haar ziekte was ze meer op Constance gaan lijken. Ze leek jonger, zooals wel meer bij vrouwen ge beurt na eer ernstige ziekte. Er was iets zoo mee lijwekkends in haar heele persoonlijkheid, dat hij zou hij het hebben gewild geen harde woor den zou hebben kunnen zeggen tegen de vrouw, van wie hij eenmaal gehouden had en die hem zoo had doen lijden. Nanette, begon hij, met een buitengewone zachtheid in zijn stem, maak je niet van streek. Er is werkelijk geen reden, waarom deze ontmoeting pijnlijk zou zijn. Het is beter, dat we samen eer rustig onderhoud hebben, dan dat we opnieuw in vijandschap en bitterheid van elkaar gaan. Binnenkort begint in ons blad een nieuw feuilleton, getiteld: Schrijver: Peter Paul Bertram Ze nam zijn uitgestoken hand in haar beide han- der. Maar ze zei niets. Haar groote oogen waren strak op zijn gezicht gevestigd alsof ze daarop zijn onuitgesproken gedachten trachtte te lezen, de her inneringen, die op dit oogenblik door zijn geest moesten woelen. Hij zag, dat haar mondhoeken verraderlijk trilden. Nanette, begon hij opnieuw, maar hij had zijn stem niet heelemaal in bedwang, geef in Gods naam niet toe aan sentimentaliteit en emotie. Je zou opnieuw ziek kunnen worden en dat zou ik me zelf nooit vergeven. Terwijl ze zijn hard nog in de hare klemde! zonk ze op haar knieën naast hem neer. Maar er kwam geen wilde uitbarsting van tranen, zooals hij een oogenblik vreesde; haar verdriet was te hevig en te groot voor zoo iets. Stephen, fluisterde ze zwak. ik kan niet van je verlangen, dat vergeten zult. Maar kun je me vergeven? Hij boog zich over haar om haar op te tillen, maar ze klemde zich met zooveel kracht aan hem vast, dat het hem niet gelukte. Mijn arme vrouw, stamelde hij, wie ben ik, dat iik zou weigeren, wat ik zelf hoop van mijn Schepper te verwerven? Maar, zei ze met ge< moorden snik, ik heb je zoo slecht behandeld. Nanette, riep Stephen Brand uit, ik kan niet verdragen, dat je voor. me knielt. Ze gaf toe aan zijn verlangen en maakte het hem mogelijk om haar op te beuren. Eén oogenblik lag ze aan zijn borst gedrukt. Het zou een geluk zijn om zoo in je armee te mogen sterven, Stephen, zed ze wild. De vreeselijke gedachte kwam bij hem op, dat bij haar slechten gezondheidstoestand haar wensch wel eens in vervulling zou kunnen gaan Je moet je beheerscherNanette, zei hij. als je me niet belooft dat je zult gaan zitten en rustig niet Diphtherie te Kerkrade. Aantal sterfgevallen. KERKRADE, 28 December. Vele gevallen van diphtherie zijn geconstateerd onder de schoolgaande jeugd van Kerkrade. Een groot aantal patiënten is naar de barakken voor verpleegden van besmet telijke ziekten overgebracht. Verscheidene sterf gevallen kwamen reeds voor. (A.N.P.) FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V., Amsterdam) UITGESPROKEN: 16 Dec.: Jacob Willemsen, scheepsbouwer, voor heen wonende te Tjamsweer. gemeente Appinge- dam, thans wonende te Vlissingen. Nieuwendijk 6. R.C. Mr. A. van der Hoop, Cur. Mr. H. L. van Zanten, te Vlissingen. 13 Dec. Salomon Brilleman. koopman in fruit, wonende te Amsterdam, Lepelstraat 85 huis. R.C.' Mr. G. J. Ju'te. Cur. Mr. C. A. S. M. Martens, Hee rengracht 388, Amsterdam. 18 Dec. N.V. „Wedak" in liquidatie, gevestigd te Amsterdam. Keizersgracht 324. R.C. Mr. F. Heems kerk, Cur. Mr. Th. Limperg, Heerengraoht 455, Amsterdam. 18 Dec. J. D. F. M. de Haan, handelsreiziger, wo nende te Amsterdam, Geldersehekade 14II. R.C. Mr. J. Meihuizen. Cur. Mr. H. J. Boelen, Keizers gracht 678. Amsterdam. B. van Woerden, meubelmaker, wonende te IJsselstein, aan de Hooge Biezen no. 34. R.C. Mr. H. P. J. M. Loeff, Our. Mr. F. P. van Ravenswaay Utrecht. 18 Dec.: M. van Eek, aannemer, Gameren. R.-C.: Mr. W. H. Ariëns, Cur.: Mr. Chr. Hulsman, Den Bosch. 18 Dec.: de rechtspersoonlijkheid bezittende Wo- ningbouwvereenigirg Buiten Thuis, gevestigd te Utrecht. R.-C.: Mr. H. P. J. M. Loeff, Cur.: Br. B. R. Wesselimg, Utrecht. 19 Dec.: J. E. de Langen, handelende onder de Firma J. de Langen en Zoon, wonende te Amster dam, Allard Piersonstraat 3. R.-C.: Mr. H. J. Hütschler, Cur.: Mr. L. Vorstman, Keizersgracht no. 230, Amsterdam. 19 Dec.: I. de Vries, poelier, Den Haag, Naald- wijkschestraat 1. R.-C.: Mr. A. J. Paulus, Cr.: Mr.. F. J. M. Bartels, Den Haag. 19 Dec.: Pierre van Ooi, bakker, Merum-Herten. R-C.: Mr. Baron van Hövell tot Westerflier, Cur.: Mr. Th. Janssen, Roermond. 17 Dec. L. Hekman, aannemer. Hoogeveen. R.C, Mr. Terwindt. Cur. Mr. H. J. Dons. Assen. 17 Dec. H. G. de Wit. aannemer. Noord, gemeen te Hoogeveen. R.C. Mr. Terwindt, Cur. Mr. H. J. Dons, Assen. 23 Dec. H. Chr. F. Dickentman, rijwielhande laar, Amsterdam, Bennebroekstraat 29-1, zaak- drijvende Weissenbruchstraat 31, aldaar. R.C. Mr. C. J. Heemskerk. Cur. Mr. R. Meurs, Kerkstraat no. 87, Hilversum. 23 Dec. C. M. Wolff, koopman, wonende te Am sterdam. Marnixkade 35. R.C. Mr. B. de Gaay Fortman, Cur. Mr. J. J. Caron, Vossiusstraat 3, Amsterdam. VERNIETIGD NA GEDAAN VERZET: 4 Dec. A. de Jong, Culemborg. 4 Dec. J. de Jong, Culemborg. 11 Dec.: D. J. J. Best, behanger en stoffeerder, wonende te Zeist. Vernietigd in appèl: 19 Dec.: O. Hupse Sr., Den Haag. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTTEFj 16 Dec. P. F. Burgwal, Scheveningen. 17 Dec. J. A. Putman Sr., reiziger, Aerdenhout, GEDEPONEERDE UITDEELINGSLIJSTEN. 14 Dec. J. Zwart, Haarlem. Geëindigd door hefl verbindend worden der uitdeelingslijst. Uitk, nihil aan conc. crediteuren. 16 Dec. Peter Jozef Vullinghs, zich noemendd Jos. Vullinghs, tandarts. Venray. Geëindigd doos het verbindend worden der ©enige uitdeelingslijst, Uitk. 1,5978%. SURSEANCE VAN BETALING: Door Mr. M. J. de Geus, advocaat en procureur, wonende te Utrecht, aan de Trans no. 15 is na mens de Naamlooze Vennootschap N.V. Neder landsche Zekeringenfabriek N.Z.F., gevestigd eri kantoorhoudende te Bunnik, een verzoek inge diend tot het bekomen van surséance van betaling. Bewindvoerder is Mr. J. M. A. Paling, advocaat en procureur te Utrecht, Voorstraat no. 78. Ver hoor: Woensdag 12 Februari 1941, des middags 12 uur, in het Gerechtsgebouw aan de Hamburger straat 28 te Utrecht. Surséance Theodorus Alphonsus (Dirk) Visser Jn.zn., Grootebroek. Door Mr. A Schenkeveld. ad vocaat en procureur te Alkmaar is namens Th. A. Visser Jn.zn., Grootebroek een ontwerp-afckoord ter Griffie van de Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar neergelegd. De raadpleging en stemming over het akkoord is bepaald op Donderdag 9 Ja nuari 1941, te 11.30 uur, in het Gerechtsgebouw te Alkmaar. Vorderingen moeten uiterlijk 24 De cember 1940 bij den bewindvoerder zijn ingediend. Bewindvoerder Mr. F. Zeiler, Alkmaar. Ritse- voort 2. VERNIETIGD OP GROND VAN VERZET: 18 Dec. J. Hazelhoff. Nieuw Weerdinge gemeen- 'e Emmen. 8 Dec. H. Nijenbanning, timmerman, Wester- 'elde, Norg. Mutatie: 12 December 1940 is in plaats van Mr. P du Rij van Beest Holle tot Curator in het faillissement der N.V. Algemeene Delftsche Credietbank te Delft, kartoorhoudende te den Haag, a. d. Koningskade 6, benoemd Mr. J. H, Rolandus, Hagedoorn. den Haag, me praten, ben ik genoodzaakt weer weg te gaan. Ze deed wat hij haar zei. Het kan me niet schelen als je me verwijten zou doen. maar je moet niet weggaan. Ik was van plan met je te spreken voordat ik uit Penzance vertrok. Ik kwam hier dien avond: ik keek door het raam. Ik zag mijn dochter en haar pleegzuster naar jou luisteren en schreien. Toen moet ik mijn bezinning hebben verloren. Ik liep weg. En verder herirr er ik mij niéts, tot ik weer tot bewustzijn kwam en ontdekte, dat Constance mij oppaste..., in jouw huis. Hij trachtte haar gedachten in een andere baan te leiden. De loop, dien het gesprek nam, strookte heelemaal niet met zijn voornemens. Hij hoopte haar te luimen kalmeeren en in vriendschap van haar te scheiden zonder dat zij het gevoel kreeg, dat aan haar waardigheid iets te kort was gedaan. Ik ben heel blij. dat je toen aan mijn zorg en die van Constance werd toevertrouwd. Arm kind! Ze dacht altijd, dat je gestorven was. Vertelde je haar dat? Neen, maar ik belette niet, dat ze d'at ging denker en dat komt vrijwel op hetzelfde neer. Wanneer hoorde ze de waarheid? In het hotelnadat jij de kamer was uit gegaan. Ik moest toch wel iets zeggen. Het was im mers ook voor jou beterdat ik kon zeggen..., dat je mijn vrouw was. Dus ook op dat schokkende oogenblik. dacht je er aan mij te vrijwaren tegen onrechtvaardige ver- derokVgen! Stephen, hoe heb ik ie ooit kunnen be handelen. zooals ik gedaan heb? Opnieuw poogde hij haar gedachten meer den kan't van de toekomst te doen uitgaan dan d/ien van het verleden. Er is nog een groote verrassing voor je in netto, zei hij. maar het is een .aangename verras sing in elk opzicht. Het blijkt. Jat Enid de dochter, van Traill is. .(Wordt vervolgd^ J

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 6