Bonnen die thans geldig zijn; Boden van Lente en Blijheid! Wat onze clubs presteerden. Overwinningen voor Kinheimj en D. E. M. Voor Beverwijik en Ds Kennemers bracht deze Zondag een gedwongen rust, wat de roodzwarten benutten om een vriéndsohappelij'ken wedstrijd te spelen tegen Z.F.C. De leiders van twee A ver loren met 4—3. Kinheim en D.E.M. bleven het goede pad be wandelen, Bloemendaal verloor met 30 van Kinheim, die met deze nuttige overwinning zich weer wat steviger in de kopgroep nestelde. In Haarlem verrichtte D.E.M. een goede pres tatie door Ripperda met 32 te slaan. V.V.B. is de kluts leelij'k kwijt, want nu werd weer verloren van B.S.M. RIPPERDA—D.E.M (2—3). In een wedstrijd, die van het begin tot het einde in een hoog tempo gespeeld is, heeft D.E.M. een kleine maar verdiende overwinning op de thuis club behaald. Aanvankelijk ging het spel gelijk op, doch de gasten namen weldra het initiatief over, maar de prima achterhoede van Ripperda wist doelpunten te voorkomen. Toen. de snelle rechtsbuiten van D.EM. juist buiten het straf schopgebied genomen werd kopte Slotemaker den voorgeschoten bal juist in de handen van den Ripperda-doelman, Onmiddellijk hierop volgde een vlotte aanval van de thuisclub, die Dreijer vanaf den rechtervleugel met een prachtdoelpunt besloot (1.0)Kort hierna werd Tervoort we derom genomen, nu binnen de beruchte lijnen en Slotemaker maakte uit den toegestanen straf schop, gelijk (1—1). D.E.M. werd nu sterker en na goed doorzetten van Schram kreeg invaller Wol- terman den bal voor het inschieten (12). Iets later vergrootte Slotemaker na een hardnekkige scrimmage den voorsprong (13). Het spel werd er niet zachtzinniger op, doch de perfect leidende arbiter bleef meester van de zaak. Na rust kwam Ripperda geweldig opzetten en D.E.M. had alle moeite om den voorsprong te be houden. Met een geweldig élan kwamen de oranjiefhemden steeds weer ten aanval, doch de D.E.M.-verdediging bleef baas. Snelle uitvallen van de gasten brachten vaak gevaar bij het Rip perda doelgebied, doch de doelman bleek een meester in het zich juist opstellen. Na een kwar tier verkleinde Ripperda met een goed schot den achterstand (23). Van nu af zette dé thuisclub alles op alles om den gelijkmaker te scoren. Fa natiek werden de aanvallen opgezet en D.E.M. had de grootste moeite den voorsprong te behouden. De scheidsrechter moést vaak optreden om de spelers tot de orde te roepen en D.EM. kreeg in haar doelgebied verschillende vrije trappen te nemen. Met de thuisclub sterk in den aanval kwam het einde van dezen harden, maar uitste kend geleiden wedstrijd. V.V.B.—B.S.M. (1—2). Voor rust wogen beide partijen goed tegen elkander op. B. S. M. reageerde echter iets sneller en kon zoodoende een-lichte veldmeerderheid ver krijgen. Ook in haar veldspel was zij sneller'dan de V.V.B.'ers. De kern van B.S.M. is wel de mid denlinie. Verdedigend wellicht zwakker, is zij in haar aanvallende taak de voedende kracht der aanvalslinie. Variabel het spel over beide vleugels leidend weet zij het verrassende in haar spel te houden. Op deze wijze scoorde zij het le doelpunt na de rust. Een goal laag en zuiver geplaatst, langs Olivier, die een uitnemenden indruk achterliet. Het binnentrio van B.S.M. is het zwakste deel. Bij V.V.B. was het moeilijk een bepaald systeem in haaf spel-te ontdekken, naar gelang de wedstrijd vor derde, konden de gasten dan ook hun spel aan de V.V.B.'ers opleggen. Wel verzettte V.V.B. zich door.stug spel, dat op zichzelf improductief was. In de 2e helft konden de B.S.M.'ers een 2—0 voor sprong behalen, wat een verdiende belooning was voor haar doortastend veldwerk. In het laatste kwartier kwam V.V.B. even opzetten, evenwel zon der resultaat. Een fout in de verdediging bezorgde echter V. V. B haar tegen-puntje', dat de verdiende overwin ning van B.S.M. niet in den weg stond. Een wed strijd in een behoorlijk tempo gespeeld. KINHEIM—BLOEMENDAAL (3—0). Voor den wedstrijd werd 1 minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis van P. Beentjes in leven lid der V.V. Kinheim, welke na een noodlottig on geval om het leven kwam. Al heeft Bloemendaal de wedstrijd lang niet cadeau gedaan, toch is de overwinning vrijwel niet in gevaar geweest. De witten speelden lang niet slecht en in het veld zelfs zeer verdienstelijk, <ïoch de voorhoede moest in de Kinheim-achterhoede baar meerdere erkennen. Na een kwartier spelen was het de ijverige Ver hoofdstad welke een back passeerde en daarna on houdbaar inschoot 10. Van weerskanten kregen we goed opgezette en snel uitgevoerde aanvallen te zien, welke wel enkele corners, doch geen doel punten opleverden. Een vrije trap op den rand van het strafschopgebied bracht, meer succes. Van der JCant loste een kogel, de keeper stopte het harde schot, maar het leder sprong van zijn borst terug, waarna Verhoofdstad er als de kippen bij was en den bal inzette (20). Na de rust was het tempo veel lager dan voor de rust. Eerst miste Bloemendaal een 'fraaie kans toen haar midvoór alleen voor het doel staande, hoog overschoot en daarna bewerkte Verhoofd stad den paal. De Bloemendaal-achterhoede weerde zich geducht, zoodat het niet gemakkelijk was om doelpunten te maken. Eerst overleefde Bloemendaal een appèl voor penalty, doch toen even later Verhoofdstad wat al te duidelijk genomen werd klonk het fluitje. De scheidsrechter legde den bal achter op de lijn van het strafschopgebied. Ook nu weer had v. d. Kant succes, wel vormde Bloemendèal het bekende muurtje, maar dit was voor hem geen beletsel om keihard in te schieten (30). Wel zette Bloemendaal nog' eens alles op alles, maar de Velser achterhoede hield stand, waarbij Daniëls in het Kinheim-doel eens op fraaie wijze redde. Wat Bloemendaal ook probeerde, het ove rigens wel verdiende tegenpunt bleef uit. Haarlem 3aKinheim 2 72 Kinheim SSchoten 2 32 Kinheim-jun.Kennemers b 103 Kinheim-adsp. aStormvogels a 12 Kinheim adsp. b—V.S.V. e 111 GEHEELONTHOUDERSCLUB „KINDERGELUK" Zondag werd in het Veilinggebouw ,,'t Cen trum." een feestmiddag gehouden van de Ge heelonthoudersclub „Kindergeluk". De voorzitter, de heer G. Berghuis, zei in zijn openingswoord dat het in het afgeloopen jaar niet mogelijk was geweest, feestelijkheden te organiseeren, waarom dan ook deze extra feest middag werd gehouden. Vervolgens zongen de kinderen onder leiding van den heer Groeneveld den Bakmarsch, waar na de mandolineclub van de J. G. D. B. eenige nummers ten gehoore bracht. Het programma werd verder geheel door de kinderen zelf verzorgd. Er werden verschillende voordrachten o.a. „De verjongingskuur" en „Flitsen uit het kampleven" opgevoerd waarvoor ze een dankbaar applaus oogstten.Verder werd de middag afgewisseld met volksdansjes en zang. Ook de tractatie werd niet vergeten; de kin deren ontvingen allen nog een surprise. Met een promenade werd dit welgeslaagde feest h&sloten. Ambtenarcnsahirisregeling. Een kleine verbetering. B. en W. deelen den raad mede, dat de wen- schelijkheid is gebleken, in de bezoldiging over eenkomstig groep I van de Ambtenarensalaris regeling 1936 typist( e) en kantoorbediende f 600f 1009; 5 éénjaarlijksche verhoogingen van f 30) een kleine verbetering aan te brengen. D: door het rijk ter zake gestelde toetsingsnorm laat toe. deze bezoldiging te bepalen op f 700—f 1060 '4 éénjaarlijksche verhoogingen van f 901waar bij in aanmerking moet worden genomen, dat jeugdaftrek plaats vindt voor hen die nog min derjarig zijn. Voorts bevat het 4e lid van art. 4 der genoemde saürisregeling'de bepaling, krachtens welke aan tijdelijk aangestelde ambtenaren geen periodieke verhoogingen worden toegekend, zoolang zij nog geen twee jaar tijdelijk in dienst dezer gemeente zijn geweest. Het wil B. en W. voorkomen dat het beter is, ook aan deze categorie van ambtenaren na één jaar diensttijd de eerste periodieke ver hooging toe te kennen. B. en W. stellen den raad daarom voor, de aangehaalde bepaling te doen vervallen en stellen den raad voor, liet ontwerp besluit vast te stellen. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. J. AkkermanWittebrood, Nare,weg 5; d., H. P. M. de SwartSmit, Bree- s tra at 63 d., W. G. Rozenheekv. Wagensveld Hoflanderwég 17 b. d., R. Lagrand-v. d. Voort, Oosterstraat 17, d., P. C. v. NoortKoopman, Alkm. weg 38, z., M. C. KlousWigchert, I-Ieemsk. weg 62, z., C. Tegel—Pijl, Koning straat 29, d. en z.. W. Koster-Treuren, Accacia- laan 1, d., C. A. Duivenvoorde—de Ruiter, TTöfl. weg 300, z., Tr. TheinerGravekamp, C. Ma- tersweg 82, d., E. HoflandHeijnen, Noor der- weg 15, z., C. v. d. Werff—Doorn, Parklaan 2i5, d. HET CONCERT VAN „VOX HUMANA". Het Christelijk Gemengd Koor „Vox Humana", dirigent de -heer P. J. Potgieser, heeft als datum voor het jubileum-concert vastgesteld 14 Mei. Uit gevoerd zal worden het beroemde oratorium Paulus, van Felix Mendelssohn-Bartholdy. Het symphonieorkest „Euphonie" uit IJmuiden, verleent medewerking. Het bestuur van „Vox Humana" rekent op veler medewerking bij de voorbereiding van dit groote concert, dat een zeer groote bezetting van het koor vraagt. DE TUINBOUWVOORLICHTING SDIENST. De Tuinbouwvoorlichtingsdienst, tot nieuw le ven geroepen door Ir. v. d. Plassche, inspecteur van den Tuinbouw bij het departement, voor dit gewest onder leiding van Ir. v. d. Helm, heeft den laatsten tijd blijken van groote krachtsin spanning én activiteit gegeven. De besturen der veilingen stellen dat op hoogen prijs en ho pen dat op deze wijze theorie en praktijk geza menlijk den tuinbouw van deze streek omhoog zullen brengen. In dit verband wijzen de besturen op het be lang van de Lagere Tuinbouwschool te Bever wijk. In de toekomst zal steeds meer van den tuinder gevraagd en verwacht worden dan in het verleden. De sloffenvoorziening van de Beverwijksche veilingen. De besturen van de Beverwijksche veilingen zoe ken nog naar een middel om de aardbeiensloffen met het Beverwijksche merk, die met de kostelijke vruchten naar alle windstreken in ons land ver zonden worden, weer naar Beverwijk terug te krij gen. Misschien kan een statiegeld-regeling hier goed werk doen. De nieuwe sloffen worden veel duurder en het gevaar voor verliezen moet vermeden wor den. De veilingen kunnen wel eenigen voorraad aan houden, als bij een eventueele export van aardbeien een tekort aan verpakking zou ontstaan ligt de verantwoordelijkheid hiervoor Bij de tuin ders. Wanneer de tuinders een aanspoi'ing van de veiling krijgen om 'sloffen voor een nieuw sei zoen te bestellen ook al geschiedt dit om bij zondere redenen (molestrisicoverdeeling) in het vroege najaar dient hieraan zooveel mogelijk gehoor gegeven te worden. Tenslotte wordt ge adviseerd om voor een goede verpakking van aard beien te blijven zorgen, vooral voor de binnen- landsche markt en eventueel voor export. De nieuwe aardbeiensoorten. „Mizi Schindler". De opgaven voor .nieuwe soorten aardbeienplan- ten kunnen nog tot 18 Maart a.s. bij de veilingen ingeleverd worden. De besturen der veilingen ver trouwen er op, dat iedereen voor zichzelf verder zal selectëeren, door in de toekomst slechts de beste planten te laten leven en bijv. vooral de eerste en tweede van de moederplant voor verderen teelt te bestemmen, opdat er een sterk gewas kan ontstaan. Het gevaar voor spoedig degenereeren of voor aan tasting door mijt of allerlei ziekten, blijft toch nog groot genoeg, zoodat men niet meer kan volstaan met alle planten maar uit te zetten. Deze taak moet dus verder aan de tuinders worden overgelaten en wie zich daaraan het meeste laat gelegen liggen zal ook de beste resultaten hebben. Aangeraden wordt de nieuwe soort „Mizi Schindler" zeer ruim te planten. Eén regel op een bed is voldoende. De bedden groeien snel genoeg dicht. Het tweede jaar kunnen reeds de „harten" eruit genomen worden, want ze staan al heel gauw te dik, hetgeen kleinere vruchten tot resultaat heeft. i DE GEMEENTE-AMBTENAREN WONNEN. Zaterdagmiddag speelde ln het Sportpark het elftal van de gemeente-ambtenaren tegen een Kennemers-combina- tie. De gemeente-ambtenaren wonnen met 3—1. De omzetbelasting aan de veilingen. De maximumprijs moet hier rekening mee houden. Aan de circulaire, die de besturen der Vereenig- de Veilingen aan de leden hebben gezonden, ontleenen wij nog het volgende: Op 1 October 1940 kregen de veilingen weer met de omzetbelasting ad. 4 procent te maken, doch deze mocht direct op de nota van den koo- per worden betaald. Sinds 1 Januari is deze om zetbelasting teruggebracht op 1 procent, maar mag sedert 1 Februari niet meer apart aan de koopers worden berekend, zoodat voor deze be lasting de tuinders nu moeten opkomen. Het be stuur zal eerst trachten nog een oplossing te vin den, lukt dat niet dan zal de belasting op de pro visierekening moeten worden gelegd, daar de vei ling zelf reeds omzetbelasting van 2J/2 pet. zal hebben te betalen over de meeste bronnen van inkomsten. Wel mag de omzetbelasting in den prijs worden begrepen, doch dit is bij een veiling welhaast onmogelijk, omdat, zoodra de prijs, door druk op den knop is vastgesteld, een aparte berekening verboden is. Dit kan dus weer een tegenvaller voor den reeds èoo zwaar be lasten tuinbouw. Met het bepalen van den maxi mumprijs dient men ook hier rekening mee te houden. Voor op den tuin verkochte producten, het geen verboden is. moet toch de omzetbelasting worden voldaan door de tuinders. Geméén tefoiulsbelasting afgeschaft. Andere voorzieningen qeven een bate van 48.000. In verband met de afschaffing van de ge meentefondsbelasting met ingang van 1 Ja nuari j.l. hebben de bevoegde instanties bepaal de beschikkingen genomen waarbij de gevol gen van dien, althans voorloopig. voor de ge meente financiën worden geregeld. Aangezien de werking van de getroffen maatregelen tot den dienst 1941 beperkt blijft, komt het B. en W. niet noodig voor, uitvoerige beschouwingen dienaangaande te leveren en meent het college met een uiteenzetting van de financieele gevol gen daarvan voor dezen dienst te kunnen vol staan. Het financieele resultaat van de bedoelde voorzieningen is, dat zij voor de gemeente een bate geven ad rond f 48.000. Dit wordt in hoofd zaak bereikt doordat bij de samenstelling van de begrooting voor 1941 rekening moest worden gehouden met een sterk verlaagde opbrengst der gemeentefondsbelasting over 1941-1942„,ter wijl de thans daarvoor in de plaats getreden uitkeeringen zijn berekend op het niveau van de opbrengst dezer heffing over het belasting jaar 1940-1941. In dè aan den raad ter vaststelling aangebo den begrootingswijziging is één en ander ver werkt; daarin worden op verzoek van het be trokken departement, tevens geregeld: a. De financieele gevolgen van de toekenning eener tijdelijke toelage aan het lager bezoldigde gehuwde personeel, alsmede van de tijdelijke verhooging van het minimum der kindertoelage; b. De financieele gevolgen van de maatregelen welke in den laatsten tijd met betrekking tot de reorganisatie van de arbeidsbemiddeling moes ten worden getroffen. HEEMSKERK PERSONALIA. De heer R. W. A. Muijen alhier is herkozen tot bestuurslid van den Nederlandschen Tuinders- bond DRIEHUIS ZAAK LENSEN. Het Oostelijk gedeelte onze gemeente, Driehuis, gaat wat den woningbouw betreft geregeld vooruit met dezen vooruitgang houdt het zakenleven ge lijken tred. De heer Joh. Lensen, die hier vier jaar geleden een banketbakkerij opende, heeft deze be langrijk doen uitbreiden, waartoe het pand een ver bouwing heeft moeten ondergaan. De bouwkundige de heer Th. Winter uit Beverwijk, hëeft de ver bouwing op practische wijze uitgevoerd, zoodat de bakkerij geheel gemoderniseerd is. De werkplaats is voorzien van zes machines. De oveninstallaties zijn in een eigen clublokaal gebouwd zoodat de werkplaats steeds koel blijft. Alles is op de meest hygiënische wijze ingericht. A.s. Woensdagmiddag heeft de opening van de verbouwde zaak plaats. Be langstellenden worden op den openingsdag in de gelegenheid gesteld, de bereiding van allerlei lek kernijen in oogenschouw te nemen. BROOD. BON 07 Geldig van 10 t.m 23 Maart. BON 08. Geldig van 17 t.m. 30 Maart. 100 gr brood o1 100 g-r rnagebrood BON 5 Bloemkaart) Geldig t.m. 23 Maart 50 gr. brood. SUIKER BON 17. Geldig van 17 Maart tot 13 April 1 kg. suiker. KOFFIE EN THEE BON 18 Geldig van 17 Maart tot 27 April: 50 gram. thee of 125 gram, koffie of 250 gram koffiesurrogaat. VLEESCH EN VLEESCHWAREN BON 07 „vleesch" van de Vleeschkaart. Geldig van 10 tot en met 23 Maart 100 gr. rund-, kalfs- of varkens- vleesch (been inbegrepen) of ongesmolten vet of een rantsoen vleeschioaren BON 07 „worst of vleesch- waren". Geldig van10 t.m. 23 Maart, 75150 gram vleescliwaren. BOTER EN VETTEN BON 7 Boter- en Vetkaart. Geldig van 10 t.m. 23 Maart. 250 gram boter of margarine of 200 gram spijsvet. BON 8. Boter- en vetkaart. Geldig van 17 t.m. 30 Maart. 250 gram boter of marga rine. BON 91. Geldig van 10 t.m. 23 Maart. BON 82. Geldig van 17 t.m. 30 Maart. 1 ei. BON 13 en 14 Bonkaart Algemeen". Geldig van 24 Febr. t.m. 23 Maart elk 100 gram. BON 61 EN 71. Geldig van 10 t.m. 23 Maart elk 100 gram kaas. MEEL EN GRUTTERSWAREN BON 11 „Bonkaart Alge meen" Geldig van 24 Febi t.m. 23 Maart 250 gr rijs' of rijstemeel of rijstebloem of gruttemaal BON 07 Bonkaart Alge meen". Geldig van 21 Feb> t.m. 20 April. 250 gram havermout of havervlokken of haverbloem of aardnppel- meelvlokken of gort o gortmout of grutten BON 08 „Bonkaart Alge meen". Geldig van 24 Febr t.m. 20 April. 250 gram gort of gortemeel of grutten BON 09 „Bonkaart Alge meen". Geldig van 24 Febr t.m. 20 April. 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti. BON 10 „Bonkaart Alge meen". Geldig van 24 Febr t.m. 20 April 100 gram nai- zena of griesmèél of sago o1 aardappelmeel of pudding poeder of puddingsauspoe- der. BON '5 (Bloemkaart). Gel dig t.m. 23 Maart 35 gram tarwemeel of tarwebloem of roggemeèl of roggebloem of zelfrijzend bakmeel. KOEK EN GEBAK BON 07. Geldig van 10 t.m. 23 Maart. BON 08. Geldig van 17 t.m. 30 Maart. 1 rantsoen gebak. BON 5 (Bloemkaart). Geldig t.m. 23. Maart l/2 rantsoen gebak. 1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr., andere koekjes 200 gr., bis cuit en wafels 90 gr., be schuit 75 gr., cake 300 gr., taart 600 gr., gebakjes 600 gr., kortgebak 500 gr., klein korstgebak 400 gr. PEULVRUCHTEN BON 15 „Bonkaart Alge meen". Geldig van 24 Febr t.m. 30 Maart. 500 gr. peul vruchten. SCHEERZEEP BON 117 T.m. 30 April 50 gr. scheerzeep of 1 tube scheercrême of 1 pot scheer zeep. ZEEP BON 16 nieuwe h*., Algemeen T.m jou* ISO gr toiletzeep tiuishoudzeep 0f 20, zachte zeep tonde httgl of ISO zeep of 300 g, zach pasta of 250 g,m poeder oj 125 gr. ken of 250 gr. ze\f JgJ waschmiddelen oj 200 vloeibare zeep oj waschpoeder 600 BRANDSTOFFEN BONS 15, 16. 17 distributie haarden kachels 1 eenheid. Geldig t.m. 31 Maan BONS 11. 12. 13 geW,, 14 Maart. (Op deze geen turf). Briketten. 1 eenheid - K.G. steenkoolbriketten m 250 K.G. turf briketten -V K.G. turf af val). ®9N?, 5S. t-m- 41 Bonkig distributie centrale verZ, ming, 1 eenheid. Geldig t.m. 31 Maan BONS 25 t.m. 32 Geldig tn 14 Maart (Op deze bj geen turf). Bóns gemerkt fen één eenheid, vijfde te rinrfo" |COkes 4^ 0 t.m bom 1 101 "o/S Oeldlj riode" heid vijfde periode" van 1 t.m. 31 Maart. Bons 4e periode noa «mi. t.m. 14 Maart. v Bon „Generator-anthradtt eerste periode" 1 HJL an. thracietnootjes V. Bon „Generator-turf eerft periode" 50 stuks baggeriwj Geldig t.m. 31 Maart. PETROLEUM ZEGELPERIODE 9 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken) van 24 Febr. t.m. 20 AprO 2 L. ZEGEL'ERIODE E Geldla van 24 Febr t.m. 31 Maan. HONDENBROOD BON 9 T.m. 31 Maart Groep I en 2: 10 K.G. Gr. J:j K.G. Gr. 4: 5 K.G. Gr. 5:4 K.G. Gr. 6: 3 K.G. Honden. brood wordt alleen verstrek! voor groote rashonden oj ingeval men meer dan êfa hond heeft. KATTENBROOD BON 9 T.m. 31 Maart P/ity, Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. (Adverteq Nu ook de vogels terugkeeren uit het Zuiden, zijn er tegelijk de vroolijke, nieuwe R D-boeken weer! Eén zwaluw maakt geen zomer, maar één R D- boek kan voldoende zijn om licht en zon te brengen in Uw geheele woning! Heerlijk, deze nieuwe behangseldessins, die aan onze Hollandsche wanden het laatste zweem van wintersche duisternis en schaduw verdrijven. Hamster nu „zonneschijn per rol." Maak Uw eigen Lente in huis! Nu dus frisch laten behangen! Niemand fleurt Uw woning zóó grondig op als de behanger. Vraag hem de welvoorziene groengekafte R D-Stalenboeken voor 1941, en speciaal de Boeken No. 48, 49 of 50, ze zitten vol verrassend-aardige vondsten! 0/ elk Stalenboek van origineels R D-Behangsels staat dit bekende lettermerk

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2