Vreugde Spod en Wedddjdm V.S.V. kampioen- Hc&ficiat! Mijn kijk op het spel y van haar afdeeling mm- De eerste overwinning van K.F.C. Haarlem voorhoede faalt in het V.S.V.-kamp Ned. Voetbalb one Dit jaar geen Varsity MAANDAG 17 MAART 1941 J.hans XeKXes mei 7-1 Het slachtoffer Velsenaren wonnen voor de twaalfde maal Het elftal van V. S. V. dat op zoo'n kranige wijze het afdeelingskampioenschap behaalde. Achter v. 1. n. r. Döhring (tlians vervangen door Gosschalk), v. d. Kuil. v. d. Lugt, scheidsrechter, Sterk. Midden: Poulus, De Vries (aanv.), v. d. Gevel, v. Osch. Voorste rij Broek, Mrchel en Voet. Balvers; die de -meeste wedstrijden heeft meegespeld, ontbreekt op deze foto. (Foto archief H. D.) Oto fraaie wijze heeft V. S. V. beslag gelegd op het kampioenschap van haar afdeeling. Thans moest Xerxes er met niet minder dan 7l aan gelooven en doordat Haarlem verloor van D. O. S. kwam het kampioenschap toch nog ten deele onverwacht. Er heerschte groente vreug de in het kamp van V. S. V. en dat is geen wonder. Met vertrouwen kan de komende kampioenscompetitie tege moet gezien worden. Want ook in den wedstrijd tegen Xerxes heeft V. S. V. geloond over voldoende reserve materiaal te beschikken, waarmee een behoorlijk elftal is samen te stellen. En al mag men het over het debuut van Stek op de rechtsbuitenplaats niet geheel eens zijn, een feit is het dal V. S. V. in de toekomst van dezen „junior" nog veel verwachten mag. Voorloopig echter zal V. S. V. o.i. met een rechtervleugel Godschalkv. d. Kuil betere resultaten bereiken. Xerxes moest het in hoofd zaak hebben van Lagendaal en Serp. Vooral eerstgenoem de is altijd nog een speler van klasse. Doch de speciale bewaking van de Vries, gesteund door Poulus belette Lagendaal in dezen wedstrijd om te doelpunten. OOR het eerst sinds 15 jaar heeft Ken- nemerland weer een afdeelingskam- pioen. Ongeslagen en met 12 gewonnen wed- strijden gaal V. S. V. fier aan den kop van de eerste klasse van afdeeling II. Reeds eenige maanden geleden om precies te 'zijn: op 2 Decembertoen'V. S. V. de eerste helft van het seizoen achter den rug had schreven We reeds: „De prestaties van de Velsenaren verdienen onze volle waardeering. Indien er ooit een cittb recht op het afdee lingskampioenschap is afgestevend, dan doet V. S. V. het dit jaar. En daarna.maar dat is nog toekomst muziek." Welnu het eerste deel dezer voorspelling is waarheid geworden Ab de Vries. en we schromen niet srte zeggen, dat de as- piraties van V. S. V. dit jaar nog hooger gaan en dat ook die aspiraties alle kans hebben verwezen-v lijkt te worden. Alsmen alleen de cijfers bekijkt waar mee dit afdeelings kampioenschap be haald is "in een toch waarlijk niet onge meen zwakke afdee ling, dan komt de prestatie van Ab de Vries en zijn mannen wel duidelijk naar voren. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gein. V. S. V. 14 12 2 0 26 4S—18 1.86 De groote overwinning, die de V. S. V.'ers thans weer op Xerxes hebben behaald toont hun groote kracht. Trouwens het geheele sei zoen heeft.dit elftal een constanten vorm ver toond, die het beste deed verwachten. Reeds de inzet van het seizoen was zeer succesvol. HetSpaernebekertournooi werd, hoewel na strafschoppen met Haarlem, gewonnen en de daarop volgende wedstrijd eindigde di rect in eenfiksche 5-1 overwinning. Dat was tegen R. F. C., zoo ging het negen wedstrijden lang, daarna volgde op dertig December het gelijke spel tegen Blauw Wit in het Stadion 33, en vervolgens zette op 17 Februari, na de vorstperiode, Ajax den Velsenaren den voet dwars door hun een punt te ontnemen 0-0. De volgende wedstrijden eindigden weer met de gebruikelijke overwinningen. Slechts twee keer dus liet V. S. V. een steekje vallen. Inderdaad een record, waarop de Velsenaren trotsch kunnen zijn., Voor voorzitter dr. A. J. van Lcusen, en het bestuur, voor bondstrainer Kaufmann en natuurlijk voor hel elftal in de eerste plaats, zal Zondag 16 Maart ivel als een gedenkwaar dige dag in herinnering blijven. Een mijl paal in de geschiedenis van een voetbalclub, van V. S. V. is bereikt. Het.klinkt een beetje onaardig om aan een felicitatie een „maar" te verbinden. Toch willen we het ditmaal wacer. mant roe weien, dat ons ..maar" door alle voetballiefhebbers uit dit rayon wordt onderstreept, Van harte gelukgewenscht dus. maar denkt er aan V. S. V.'ers, jullie zijn nog niet waar jullie van het jaar moeten komen en zullen komen!- We begrijpen elkaar, nietwaar? BALVERS (VJ5.V.) In den beginne liep Xerxes hard van stapel, zij zette een tempo in, dat op den duur onmogelijk-was vol te houden. Toch scheen het dat de Rotterdammers hiermee succes zouden hebben, want binnen 5 minuten bezorgde Kreus- bergen Xerxes de leiding, al dient gezegd, dat Michel wel wat schuld aan dit doelpunt had. Daarvoor had Stek een hahst niet te missen kans gemist, doch hierbij parten. Doch ook v. d. Lugt miste hierna een fraaie te weinig routine speelde -hem kans. Sterk bracht toen de kee per te ver uit zijn doel geloopen was de partijen weer op gelijken voet (1—1). Tijdens een duel tusschen v. d. Kuil en de Xerxes-verdedigïng dook plotseling v. d. Lugt op. Met een kalm schot bezorgde hij V. S. V. de. leiding (1—2). In het veld is Xerxes zeker niet de mindere en de V. S, V.- verdediging wordt door de Rot- lerdamsche voorhoede voor moei lijke problemen geplaatst. Vooral Lagendaal blijkt nog steeds een gevaarlijke tegenstander te zijn'. Rust kwam met 1—2. Na de hervatting bleek spoedig dat Xerxes te veel van haar kracht had gevergd. V. S. V. nam geleidelijk het spel geheel in handen. Na goed aangeven van v. d. Kuil ver grootte v. d. Lugt den voorsprong tot 1—3. Bij Xerxes werd Verploegen door de Leeuw vervangen, doch een merkbare verbetering in het spel der gastheeren bracht dit niet. V. S. v: bleef voortdurend, in den aanval en toen Sterk een hoekschop nam werkte v. d. Kuil dezen even later tot een doelpunt om (l4). Geleidelijk wist V. S. V. de score op te voeren. Na dat Sterk was doorgebroken schoot deze rakelings langs den 1. Doch even later schoot Balvers dan onhoudbaar voor den doelverdediger In het doel en het is 1—5. Een voorzet van Stérk stelde Balvers in de gelegenheid het halve dozijn vol te maken. Sterk was toen nog niet te vreden. Geheed in z'n eentje liep hij door de Rotter- damsche linies heen en zoo kon V. S. V. met den uitslag 1—7 naar IJmuiden -Oost terugkeeren. Stormvogels verliest met 4-1 Stormvogels mag zich gelukkig prijzen dat ze in den aanvang van het seizoen wat punten verzameld heeft want zooals ze den laats ten tijd in 't alge meen, doch gisteren in 't bijzonder speelde, zou ze een „goede" kans op de onderste plaats maken. K. F. C. is ons zeer meegevallen en als de Koo- gers, zoo zij inderdaad tot het spelen van degrada tiewedstrijden veroordeeld worden, zóó spelen, dan zullen de 'betrokken tweede klassers een heele kluif" aan haar hebben, al mogen we natuurlijk niet uit het oog verliezen dat, wie de tegenpartij der Koogers ook mogen zijn, deze waarschijnlijk beter zullen spelen dan Stormvogels gistermiddag deed. Stormvogels begon den wedstrijd anders niet slecht, De bal was nog maai- nauwelijks aan het rollen gebracht of Van Pel, de voorhoede-spéler der Vogels, die nog 't minst tegen viel, maakte met een prachtigen kopbal Stormvogels' eerste en, zoo als laten blijken zou, eenige doelpunt (10). Lang beleefden de Vogels van dezen voorsprong geen pleizier, want nauwelijks had K.F.C. afge trapt of Kruyver, de Kooger veteraan-linksbuiten, die Haak en Jacobs aanvankelijk nogal eens te vlug af was, maakte via den paal gelijk (11). Van een meerderheid van één der partijen was niet di rect sprake, maai' wel vonden we de Kooger aan vallen gevaarlijker. Gelukkig voor Stormvogels echter bleken de Koogsche binnenspelers niet te kunnen schieten zoodat Kruyver's voorzetten voor loopig onbenut bleven. Schoorl speelde in de voorhoede weer bijzonder zelfzuchtig, waarmee hij zeer in de kaart speelde van Nieuwenhuis. Sléchts één kans kreeg hij en toen scheelde het maar een haar of Klokkemeyer had moeten visschen. Tol had bij het nemen van een vrijen trap weinig geluk, toen Bley den bal uit het doel konte. nadal Klokkemeyer reeds kansloos vas gepasseerd Het liep reeds aardig naar de rust, toen het tus schen Haak en Schipper even niet boterde, waarna De Boer zijn kans waarnam. Bust 1-2. Na de rust was Stormvogels het meest in den aanval enscoorde K. I'. C. Vrijwel geen oogen- blik hebben de IJmuider aanvallers het Koogsche doel ernstig belaagd, geen moment zag men kans langs het trio Scheepbouwer-Nieuwenhuis-Hille te komen. K. F. C. moest het van snelle uitvallen hebben en die waren, èn doordat de Stormvogels-halfbacks nogal opdrongen èn doordat het onderling contact in de defensie te wenschen overliet, gevaarlijk ge noeg. Lamie, de rechtsbuiten, scoorde 2 doelpunten, zoodat K.F.C. met 4-1 won. D.O.S. wint tegen verwachting met 31 Dit is een wedstrijd, die Haarlem door het falen van haar voorhoede verloren heeft. Dat moge vreemd klinken, omdat elk der vijf voorwaartsen veel goeds heeft verricht, maar vijf goede voor waartsen vormen nog geen goeden aan.val. Dat is Zondag gebleken. Op de verdediging viel niet te rekenen. Dat was te voorzien. Een voorhoede als die van D. O. S. eischte een onafgebroken bewaking en veel steun konden v. d. Hulst en zijn makkers dan ook niet van de defensie verwachten. Het moest geheel van den aanval komen, maar.het kwam niet van den aanval, die alle verband miste en waarin ieder idee van' samenspel ver te zoeken was. De drie tegenpunten zijn geen schande. Van Wonderen heeft bij voortduring den uiterst'ge vaar lijken Dumortier voof zijn rekening genomen, het geen hem ten volle in beslag nam en ook van Daa- len en Visser hadden hun handen vol aan de DOS- voorhoede. Bovendien werd voortdurend in een sterk opgevoerd tempo gespeeld, zoodat de midden linie het al moeilijk genoeg had, Zij vervulde in- tusschen haar taak naar behooren, maar DOS heeft een zeer vlugge ploeg die het verstaat, kansen te scheppen en daaraan dankten de Utrechtenaren de eerste twee goals. De laatste was het gevolg van een corner. In Dumortier heeft DOS toch wel een midden voor van bijzonder gehalte. Door zijn feiliooze techniek en zijn prachtige spelverdeeling is hij niet alleen zelf een voortdurend gevaar, maar de wyze, waarop hij het leder aan vrijstaande spelers Weet te geven veroorzaakt telkenmale verrassingen, waartegen een verdediging niet genoeg op haar hoede kan zijn. Ook de Utrechtsche middenlinie heeft goed spel laten zien met den linkshalf Van Zijl als uitblinker. De backs speelden een solide partij en Van Baggem heeft weinig gevaarlijk werk te doen gekregen. Zonder twijfel is de uitslag geflatteerd. Het zat Haarlem een paar keer leelijk tegen; zoo had een schot van v. d. Hulst voor rust beter lot verdiend dan fn de handen van Van Baggem terecht te ko men en toen na rust DOS eenigen tijd vrijwel was ingesloten had Ninaber al even weinig geluk met een schot tegen den paal. Daar staat tegenover, dat v. d. Valk, de Utrechtsche linksbinnen, voor rust kans zag, voor open doel te missen. Hoe het zij, een verschil van één punt in den uitslag was beter ge weest. Er is voortdurend een open spel gespeeld, dat op zichzelf wel aantrekkelijk was om te zien, en waar bij in de Haarlemsche voorhoede alleen Boeree zich niet kon aanpassen. Af en toe ging het wel een beetje hardhandig toe, maar de scheidsrechter hield het spel binnen de perken. Na rust, toen het aan vankelijk nog een open vraag wqs, wie. in weerwil van den 1—0 voorstand van DOS zou winnen, was de wedstrijd het meest spannend, en toen v. d. Hulst uit een voorzet den bal in het DOS-doel joeg, kon er nog van alles gebeuren. Maar al spoedig had Pieterse met een onverwacht schot succes en een hoekschop, die in het Haarlem doel belandde bracht DOS in veilige haven. Dat zijn dit jaar dus twee ■verloren wedstrijden van Haarlerm tegen DOS. De foodhroeken hebben gisteren de gelegenheid, een schande uit te wisschen en revanche te nemen van de ,43 - nederlaag in Utrecht, voorbij laten gaan. Haarlem-D.O.S. De nederlaag der Roodbroeken kwam onverwacht en ongelegen: het laatste om drie redenen. Ten eerste komt nu de tweede plaats, die Haarlem het geheele seizoen met eere bezet heeft, in gevaar; voorts is aan den strijd om het afdeelingskampioenschap op ietwat tamme manier een einde gekomen, en ten slotte heeft het treflen tusschen V.S.V. en de Schoterwegclub, waarnaar zoovele voetballiefhebbers geruimen tijd met spanning hadden uitgezien, zijn beteekenis als beslissingswedstrijd volkomen verloren. De ontmoeting met de Utrechtenaren bracht niet bepaald een adembenemende partij voetbal en zelden heb ik een match gezien, waarin het spel gedurende zoo lange periodes in het middenveld bleef. Men kreeg aldus een groot aantal schermutselingen tus schen de beide binnenvoorwaartsen en kanthalfs van weerszijden te aanschouwen als gevolg van het feit, dat beide ploegen, hetzelfde systeem huldigden en met drie man in voorste linie speelden. D.O.S. deed dit laatste meer geprononceerd dan de thuis club, maar desondanks waren de Utrechtsche aanval len door hun snelheid en het uitstekende werk van Dumortier veel gevaarlijker dan die van Haarlem. Dat was eigenlijk te meer opmerkelijk, omdat Boe ree en vooral De Winter veel meer aandacht be steedden aan het vormen van een schakel tusschen de verdediging en de aanvallers dan de Utrechtsche binnenspelers, terwijl bovendien de invaller-links buiten der bezoekers er feitelijk een beetje voor spek en boonen bijliep. De Roodbroeken-hebben zeker even zoovele en even goede scoringkansen gehad als de tegenpartij en dat aantal kansen zou nog grooter zijn geweest, als Nienaber en Koning niet steeds te ver van hun lijn naar binnen waren gekomen, zoodat zij de ver dedigers der geelhemden in de kaart speelden. Ko ning was bovendien te weinig bewegelijk; de rechts buiten nam een afwachtende houding aan. en stelde daardoor den linkshalf van D.O.S. keer op keer in de gelegenheid de voor den vleugel bedoelde passes rustig te onderscheppen. De onproductiviteit d.er roodblauwe voorwaartsen had nog andere oorzaken; er werd te veel „short passing" toegepast bij het opletten van den aanval, zoodat deze telkenmale door de fel verdedigende Utrechtenaren kon worden onderbroken. Overigens zat het de thuisclub ook niet mee; de bal „liep" dit maal niet fortuinlijk voor haar spelers, wat bijvoor beeld duidelijk tot. uiting kwam, toen een zeer hard schot van Van der Hulst ternauwernood door den keeper gestopt werd en het leder juist over den voet van den toestormenden Nienaber stuitte. Haarlem kan ongetwijfeld veel beter en blijkbaar had het geheele elftal een „off day" waaraan slechts Van den Berg, Kluit, Visser en De Winter zich eeni- germate vermochten te onttrekken. Doch ook eerst genoemde, die overigens met veel meer overleg speelt dan eenige jaren geleden, had de geluksgodin niet op zijn hand, want in de laatste minuten kreeg hij, naar zijn doel terugloopend, een door Dumor tier gemistèn bal uit een corner precies op zijn schoen, waardoor het leder over de doellijn rolde. Naast een degelijk, hoewel „soms rijkelijk forsch werkende verdediging heeft D.O.S. de overwinning, die zeker niet onverdiend was, voornamelijk aan Dumortier te danken, dien ik nog nimmer zoo goed in vorm zag. Hij stelde Van Leur in staat twee kost bare doelpunten te maken en op meer hadden de Utrechtenaren feitelijk geen recht gehad. Want hun spel was waarlijk niet zooveel beter dan dat der thuisclub: het was alleen bij vlagen iets produc tiever en dat bracht de beslissing. De factor, die het meest tot hef succes der bezoe kers biidroeg. was het niet bij machte zijn van Van Wonderen om Dumortier ..droog te leggen". De stevige middenvoor wist zich herhaaldelijk aan de bewaking van den stopper-spil te onttrekken en dat gaf den doorslag. Wat niet wegneemt, dat Haarlem met normaal in vorm zijnde voorwaartsen in eerste linie niet had behoeven te verliezen. CRITICUS lüaaxdiq ooot het landskampioenschap? V.S.V. won gisteren met 71 van Xerxes en Haarlem verloor met 31 van D.O.S. De som van deze feiten beteekent, dat V.S.V. het kampioen schap harer afdeeling- in den zak heeft, pndanks dat zij nog vier wedstrijden moet spelen. Het eenige waarmee het kranige elftal zijn vrienden nu nog kan verrassen is met een kampioenschap, dat een seizoen besluit zonder één enkele nederlaag en dan natuurlijk met dat, wat we tot voor eenige weken nog maar durfden fluisteren, maar dat we nu al hardop durven zeggen: met het landskampioen schap als bekroning van zijn schitterend seizoen 1940-1941. Dit seizoen moge voor vele clubs nood lottig zijn geweest, voor V.S.V. is het een der beste uit haar nu bijna 30-jarig bestaan. Inderdaad, V.S.V. bestaat nu al bijna 30 jaar, want 16 Februari 1912 werd zij geboren uit het door Cor Grielcspoor, Cor van der Zee en wijlen Cor Engelhart opgerichte „Unitas", dat den naam Vel- séroorder' Sport Vereeniging aannam toen men in den Haarlemschen Voetbalbond ging spelen. De club speelde toen nog op hét Havenlancl, op welks grond men thans de massale gebouwen van Nijverheidsschool en H.B.S. vindt. Het land werd door de officials van den H.V.B. afgekeurd en V.S.V. kreeg het terrein waar het nu nog speelt. V.S.V. deed spoedig haar intrede in de 3e klas van den „grooten bond". Zij promoveerde reeds in 1915-1916 naar de tweede klas, maar het volgende seizoen volgde al weer haar degradatie. Nadat in het seizoen 1919-1920 het kampioen schap 3e klas was behaald kwam V.S.V. in" het seizoen 1920-1921 opnieuw in de tweede klas, maar ook- ditmaal was de vreugde van korten duur, want het volgende seizoen zien we haar weer in de derde klas terug. Dokter A. J. VAN LEUSEN, V. S. V. voorzitter. Zij bleef 3e klasser tot 1927, maar in dit jaar, toen ze haar 15-jarig jubileum vierde, promoveerden de rood-witten voor de zooveelste maal. Het jaar 1928 bracht de groote verrassing. Na een aantal sensationeele promotie-wedstrijden eindigde V.S.V. als nummer één en de club, die in 1927 nog 3e klasser was, werd le klasser! Zij is dit gebleven tot den huidigen dag. Moeilijke dagen heeft V.S.V. sindsdien beleefd, maar ook vele' dagen, waarop zij met trots kan terugzien. Het seizoen 1930-1931 bracht den rood- witten bijna de degradatie. Het seizoen liep ten einde en er moesten nog twee wedstrijden gespeeld worden n.l. tegen Feijenoord en. Sparta, beide pre tendenten voor het afdeelingskampioenschap. Wér den deze verloren, dan zou V.S.V. degradatiewed strijden moeten spelen. Fel hebben de Velseroorders van zich afgebeten, want beide Rotterdamsche clubs moesten het on derspit delven. Eerst werd met 21 van Feijenoord gewonnen. Dit bezorgde Sparta een voorsprong van één punt op haar stadgenooten. Veertien dagen later werd ten aanschouwe van 20.000 toeschouwers de wedstrijd SpartaV.S.V. gespeeld. V.S.V. won met 20 en daarmede had zij haar eerste-klasser- schap behouden en Feijenoord het kampioenschap bezorgd. FEEST IN HET CLUBHUIS Het spreekt vanzelf, dat het gisteravond feest was in het clubhuis, waar het bestuur, de spelers, hunne dames en vele anderen bijeen waren gekomen om het kampioenschap te vieren. Het eerste sprak de voorzitter van V.S.V., dr. A. J. van Leusen eenige woorden. Hij zeide, dit on voorbereid te doen, omdat hij de krachten van D. O. S. onderschat had. Dr. Van Leusen bracht het elftal hulde voor zijn prachtig werk in dit seizoen. De voorzitter der Supporters Vereeniging, de heer G. Smit bood daarna de kampioensvlag aan, die door mevr. Osendarp—Steijn was vervaardigd. Zij werd in dank door den voorzitter aanvaard. De heer Van Balen Blanken, voorzitter van „Haarlem" bracht daarna de gelukwenschen van zijn club over. Hij roemde de fraaie wijze, waarop V.S.V. het kampioenschap had behaald Dr. Van Leusèn bedankte den heer Van Balen Blanken, waarbij, hij tevens wees op de goede nabuurschap van beide vereenigingen. gelukwenschen waren reeds binnen van V.U.C., D.W.S. gi daal, De Sportkroniek en den ex-V.S.V/er frv die zooveel tot het behalen van het kamnin heeft bijgedragen. Voorzitter dr. Van Leusen richtte daarop'c- woorden van dank tot de spelers en hunnè iK8 Laatstgenoemden en trainer Kaufmann keurig in de blommetjes gezet. Tenslotte voe'rde nog de secretaris van VSv heer Jac. Scheeres het woord. Bij vele woorde hulde, die gesproken werden, werd ook de hd'T Roth, de gérant van het V.S.V.-tehuis dip 29 jaar lang V.S.V. heeft gesteund, niet vergeten Nog langen tijd bleef men gezellig bijeen bii dansje en bij oude herineringen. - De Uitslagen. ï—i 2—2 1—4 1—3 AFDEELING I. Eerste klasse, 't Gooi—Sparta Hermes DVSADO StormvogelsKFC DFC—DHC FeijenoordDWS Tweede klasse B Watergr.meer—H VC VolendamHilversum VeloxHercules HFCHBC Derde klasse B. O. GezellenDe Zeem. 1—6 KinheimBl'daal Santpoort—TYBB Ripperda—DEM ZandvoortSchoten Vierde klasse H. Spaarnev.EHS VVB-BSM VI. Vogels—DSSH THBVVB Halfweg—ADO 1920 DIO—Uitgeest Reserve Eerste klasse. RCH 2—ZFC 2 3—4 AFDEELING III Eerste klasse. Reserve Tweede klasse B EDO 2—Volendam 2 5—5 5—2 VSV 2O VVO 2 4—2 Reserve Derte lw H lem 3Santpoort 2 AFDEELING H Eerste klasse. HBS—CVV Haarlem—DOS Blauw Wit—rfc VUC—Ajax Xerxes—VSV Derde klasse a. Hillegom—DOSR RVCHillinen Wageningen—Enschedé Quick—Hengelo Go ^.dhead—AGOVV Tubantia—NEC: Ensch. Boys—Heracles i AFDEELING IV. Eerste klasse.' LONGAEindhoven Roermond—Willem n PSV—MVV NAC-BW Helmond—Juliana AFDEELING V. Eerste klasse. Velocitas—Be Quick u Heerenveen—GVAV q SneekLeeuwarden d WVV-HSG Veendam—Achilles U Afdeelin gl- Eerste klas se. gesp gew gel. verl. pnt. v.-t A. D. O 15 9 5 1 23 42-51 D. H. C. 15 9 4 2 22 40—25 D. W. S. 15 7 4 4 18 22-19 Sparta 14 7 2 5 16 35-27 D. F. C. 15 6 4 5 16 32-23 Her mes D. V S 15 5 5 5 15 37—29 Feijenoord 15 6 3 6- is 27-59 Stormvogels 15 5 2 8 12 24-ïï 't Gooi 15 2 4 9 8 21-31 K. F. C. 14 1 1 12 3 16^43;. 2e klasse B. E. D. O. 14 9 4 1 22 39-10 H. V. C- 14 10 2 2 22 33-19 II. B. C. 14 8 3 3 19 31-25 Velox 15 7 4 4 18 39—33 Hilversum 14 6 3 5 15 34—31' Hercules 14 6 2 6 14 36-25. Watergraafsmeer 12 5 2 5 12 25-21 Spartaan 13 3 4 6 10 19-32 R. C. H. 14 3 4 7 10 22-23 Volendam 13 3 3 7 9 22-35 Kennemers 13 3 1 9 7 21-15 H. F. C. 12 1' 2 9 4 12-23 Afdeeling II. Eerste klasse. V. S. V 14 12 2 0 26 18-13 Haarlem 14 8 1 5 17 36-27 Ajax 15 6 5 4 17 46-23 D. O. S. 15 7 3 5 17 40-13 Blauw Wit 15 5 5 5 15 29—21 V. U. C. 14 5 4 5 14 39—13 H. B. S. 15 5 3 7 13 33-35 R. F. C. 14 4 3 7 11 26—39 Xerxes 14 3 3 8 9 27-15 C. V. V. 14 1 3 10 5 13-51 Roek Naar de Tel. verneemt zal de Varsity, die op 5 Mei houden zou worden, niet doorgaan ten gevolge y»t) feit, dat in verband met de op de corpora te Lelt® Delft rustende bepalingen de ploegen van Njord en - dit jaar niet voor dezen jaarlijkschen student® wedstrijd zullen kunnen starten. Met het oog hierop is het kampioenschap van Amstel (Head of the River-race) van 31 Maart n== April verschoven. y UIT DE OUDE DOOS VAN V.S.V.: Het elftal, dat in 't seizoen 1919/'20 het 3e klas kampioenschap behaalde. Van links naar rechts staande Bas Meuldijk, Ke™ Zandstra, De Korver, Lasschuït en Sevvaas knielend v. d. Pieterman, wij^n Hillccamp, Traksel zittend Zwanenburg. Geerlof, Vrouwes. In „burger links de heer Eijnthoven, rechts de heer v. d. Kluft. (Foto archieiJ.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 8