JCaU Tlieuivs W ederzijdsche standpunt verhelderd. Dc. groote nachtelijke luchtaanval op Londen. Wat een ooggetuige zag. Het D.N.B. meldt: Van den grooten aanval op Londen in den nacht van Donderdag op Vrijdag door de Duit- sche luchtmacht ondernomen, heeft het D.N.B. een ooggetuigeverslag ontvangen, waaraan het volgende ontleend is „Het was kort na tienen. Na onze bommen te hebben laten vallen vlogen wij over de in lichte laaie staande Docks en graanpakhuizen en za gen beneden ons een huiveringwekkend tooneel van branden en verwoestingen. Aan den Noor delijken oever van de Theems staat Whitechapel met zijn ravitailleerir.gsbedrijven en zijn op slagplaatsen met grondstoffen die voor de voed selvoorziening van Londen van zoo groote belang zijn in vlammen. Tusschen honderden groote branden ziet men duizenden kleinere brand haarden. Op eenige plaatsen woeden vernie lende branden, die nauwelijks te overzien zijn. Rondom de Royal Albert-, Victoria- en West India-Docks stijgen de vlammen hoog op. Rechts van ons vliegen twee gashouders in de lucht. Maar het verschrikkelijkste is de brandende stad. In de City en ten oosten daarvan woedt de eene brand naast den anderen. Een reusachtige walmende kern van vuur, waaruit zich branden in alle richtingen verspreiden. Door den weer schijn der langs de Theems liggende brandende pakhuizen en hallen is de rivier een weg van vuur geworden, zoodat men zich gemakkelijk kan oriënteeren. Voor ons, achter en naast ons wer pen de andere vliegtuigen hun bommen van zwaai- kaliber omlaag. Op alle wijken valt een ha gel van brandbommen. Deze hel van vuur kan door geen brandweer bedwongen worden al zou men ook hulp uit alle steden van Midden-En- geland krijgen. De rood-verlichte rookwolken drijven steeds dichter over de stad. Temidden daarvan donkere punten, honderden versper ringsballons boven de geheele stad die echter geen gevaar voor de Duitsche vliegtuigen op leveren en door de reusachtige hitte voor het grootste deel uiteenspringen. In dezen nacht zal de bevolking der reusachti ge stad ontdaan uit de schuilplaatsen komen en met ontzetting zien wat de „bekoorlijke oor log" in het voorjaar van het Britsche eiland zal eischen". Het D.N.B. meldt voorts dat van dezen aanval waaraan, zooals het weermachtsbericht reeds gemeld, zeer sterke gevechtsafdeelingen van het Duitsche luchtwapen hebben deelgeno men, alle vliegtuigen onbeschadigd op hun bases teruggekeerd zijn. Hongaarsche minister van buiten- landsche zaken heden naar Duitschland. Te München een onderhoud met Von Ribbentrop. Naar Donderdag in de Wilhelmstrasse verno men werd zal de Hongaarsche minister van buitenlandsche zaken Von Bardossy vandaag een ontmoeting hebben met den rijks minister van buitenlandsche zaken. In politieke kringen aldaar, zoo verneemt het A.N.P. van welingelichte zijde, gaf men als zijn meening te kennen dat het hier het vestigen van een persoonlijk contact tusschen de beide mi nisters van buitenlandsche zaken zal betreffen, De vraag van buitenlandsche journalisten of de nieuwe Hongaarsche minister van buiten landsche zaken ter gelegenheid van zijn reis naar Duitschland ook door den Führer ont vangen zal worden bleet onbeantwoord. Bij zijn vertrek uit Boedapest naar Duitschland heeft minister Von Bardossy aan een medewerker van M.T.I. een verklaring ver strekt, waarin de minister er zijn vreugde over uitsprak dat hij thans gelegenheid heeft met den Duitschen rijksminister van buitenlandsche zaken persoonlijk in contact te komen. De vruchtdragende samenwerking tusschen Hon garije en Duitschland wordt sedert den herfst van het vorige jaar ook door het driemogend- hedenpact gewaarborgd. De diepere basis van de Duitsch-Hongaarsche samenwerking is de door beide volken scherp gevoelde lotsgemeen- schap alsmede het „op elkaar zijn aangewe zen". Bardosse acht het van bijzondere betee- kenis, zoo meldt MTI, dat hij de leidende man nen van het Groot-Duitsche rijk juist te München zal ontmoeten, waar 2'/2 jaar geleden het proces der bevrijding van de schandvlek van Trianon is begonnen. „Ik ben er van overtuigd", zoo zeide Bardos! tenslotte nog, „dat mijn bezoek niet alleen een nieuwe getuigenis vormt voor de tus schen beide landen bestaande nauwe vriend schappelijke betrekkingen doch ook zal dienen voor het onderhouden en de verdere versterking van de vriendschap." Bij het vertrek van Bardossy was ook de Ita- liaansche gezant Tolamo op het station aanwe zig. Australië'» minister-president naar de Vereenigde Staten. Bezoeken aan Roosevelt en Huil. NEW-YORK, 21 Maart (D.N.B.) Volgens As sociated Press zegt men in welingelichte kringen te Londen dat de Australische minister-president Menzies, die thans in Engeland verblijft, binnen kort naar de Vereenigde Staten zal vertrekken. Hij is voornemens bezoeken af te leggen bij Roosevelt en Huil. Italiaansch weermachtsbericht 6 Italiaansche luchtaanvallen aan het Grieksche front. Slag bij Keren (Oost-Afrika) duurt voort. De Amerikanen in Engeland. Beperkende maatregelen niet op lien van toepassing. Roosevelt op weg naar de Caraïbisclie Zee. Twee torpedojagers begeleiden de „Potomac". United Press meldt uit Washington: President Roosevelt is Woensdag aan boord van zijn jacht „Potomac" zijn vacantiereis begonnen, welke tien dagen zal duren. De „Potomac" wordt begeleid door twee torpedojagers waarvan de geschutsposten dag en nacht bezet zullen zijn. De beslissing van den van president om ondanks alle geruchten over een mogelijké aankomst van Duitsche onderzeeërs iri Amerikaansche wateren, deze reis naar de Caraïbx- sche Zee te maken, is een bewijs dat men in Amerikaansche regeeringskringen deze berichten voor niet al te geloofwaardig houdt. In Ameri kaansche marinekringen zegt men dat Duitsch land over onderzeeërs van 10.000 ton beschikt die in staat zijn den Atlantischen Oceaan over te trekken en naar hun bases terug te keeren zonder onderweg bi-andstof in te moeten nemen. Men ge looft ook in deze kringen dat Duitschland onder zeeërs met een tonnage van 12 tot 15.000 ton heeft gebouwd. De groote onderzeeboot-manoeuvres die aan de kust van Virginia in de Floridastraat ge houden zullen worden, staan naar gezaghebbende leringen verklaren in geen enkel verband met de beweerde bedreiging door duitsche onderzeeërs. Roosevelt wordt op zijn reis begeleid door den staatssecretaris voor binnenlandsche zaken Ickes, general state-prosecutor Jackson en door Hopkins. Naar ut Sydney (Australië) gemeld wordt is daar Woensdagochtend het van Auckland komende Amerikaansche eskader kruisers aangeko men. Na afloop van het bezoek zal het eskader weer naar Pearl Harbour (Hawaii) terugkeeren. (D.N.B.) Aan het Fransch-Spaansche grensstation Forges d'Arbelle zoo meldt het D.N.B. komen heden omstreeks dertig officieren aan die tot dusver onder dwang deel uitmaakten van de strijdkrachten van De Gaulle doch er in geslaagd zijn zich te bevrijden en naai- Frankrijk tex-ug te keeren. Bij hun ontvangst zullen hun de militaire eerbewijzen gebracht worden. Naar het Hongaarsche regeeringsblad „Pesti Ujsag" meldt zou als represaillemaatregel tegen het blokkeeren van Hongaax-sche saldi in Amerika binnenkort een opheffing van de Amerikaansche filmvertegenwoordigingen te verwachten zijn. (D. N. B.) Uit Belgrado meldt het D.N.B.: Prins-regent Paul heeft gistermorgen den premier Tswetkowitsj den plaatsvervangenden premier dr. Matsjek en den minister van buitenlandsche zaken dr. Tsintsar- Markowitsj ontvangen. Blijkens een D.N.B.-bericht uit Singapore heeft een kustwachtpost bij Singapore op 17 Maart op het Japansche vrachtschip Havana Maroe ge schoten. Het schip werd niet getroffen, De Hongaarsche minister van oorlog heeft met onmidddellijke inwerkingtreding den diensttijd der z.g.n. snelle troepen waartoe behooren de gemo- toriseerende eenheden cavalerie en de rijwieltroepen van twee tot drie jaar verlengd (D.N.B.) Verzoek tot de Ver. Staten gericht. WASHINGTON, 20 Maart. (D.N.B.) De minister van marine Knox heeft in de persconferentie me degedeeld dat Engeland verzocht heeft om mari newerven van de Vereenigde Staten te mogen ge bruiken voor herstel van Én den oorlog bescha digde schepen. Door de Vereenigde Staten, aldus Knox, is tot dusver niets gedaan om aan dit ver zoek te voldoen. De marine heeft weliswaar eenige beschikbare wei-ven die de Engelschen zouden kunnen gebruiken. Het Engelsche verzoek is de laatste drie of vier dagen, dus na de aanvaarding van de wet op de hulpverleening aan Engeland, ingediend. Verder deelde de minister mede dat van de binnen het kader der wet op de hulpverleening op het-program geplaatste kleine oorlogsschepen, zoo als duikbootjagers, motortorpedobooten en an- dei-e „muskietschepen" nog geen enkel aan Enge land is geleverd. Knox weigerde de kwestie van het zenden van meer torpedo'oootjagers naar En geland te bespreken. Hij voegde hieraan toe dat hij ook niets heeft gehoord van de levering door de Vereenigde Staten van kruisers aan Engeland. PROGRAMMA ZATERDAG 22 MAART 1941. Nederlandsch Prtgtamma. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramo foonmuzlek. 8.30 Nieuwsberichten A. N. P. 8.45 Gramo foonmuzlek. 10.00 Russisch gemengd koor „Afonsky" (opn.). 10.20 Ensemble „Molto Cantabile". 11.00 Declama tie. 11.20 Zang en orgel. 12.00 Omroeporkest en soliste. 12.42 Almanak. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 Musette-ensemble en garmofoonmuzlek. 1.30 Orgelspel. 2.00 Boekbespreking. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.25 Zang met pianobegeleiding en toelichting. 3.00 En semble Eugen Wolf (opn.). 4.00 Uitzending, voorbereid door de Christ. Radio-Stichting. Bijbellezing. 4.20 Gramo foonmuziek. 4.40 Duitsche les in hoorspelvorm. 5.00 Gra mofoonmuziek. 5.15 Nieuws-, economische en beursbe richten A. N. P. 5.30 Omroeporkest. 6.00—8.15 „Toen er nog geen menschen waren", lezing. 6.42 Almanak. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.00 Vragen van den dag A. N. P. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Berichten. Engelsch. 7.45 Voor de boeren. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.15 Cyclus „Ik was er zelf bij". 8.30 Berichten, Engelsch. 8,45 Omroeporkest en solist. 9.40 Uitzending, voorbereid door de Christ. Radio-Stichting. 9.45 Engelsche berichten A. N. P. 10.00 Nieuwsberichten A. N. P. en sluiting. Nederlandsch Programma. HILVERSUM n, 301.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramo foonmuziek. 8.30 Nieuwsberichten A. N. P. 8.45 Gramo foonmuziek. 10.00 Uitzending, voorbereid door het Vrijz.- Prot. Kerkcomité. Morgenwijding. 10.20 Gramofoonmu ziek. 10.40 Ensemble Amende en gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Esmeralda. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 Gerard Lebon en zijn orkest. 1.30 —2.00 Gramofoonmuziek. 2.35 Tuinbouwhalfuurtje. 3.00 Rotterdamseh Philharmonisch orkest en solisten. 4.30 Gra mofoonmuziek met toelichting. 5.00 Uitzending, voorbereid door het Vrijz.-Prot. Kerkcomité. Cyclus „De Bijbel als boek". 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten A. N. P. 5 30 De Ramblers. 6.00 Esmeralda en solisten. 6.45 Ac tueele reportage of gramofoonmuziek. 7.00 Groningsch praatje A. N. P. 7.15 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuwsbe richten A. N. P. en sluiting. Volgens Reuter is in het Engelsche Lagerhuis van regeeringszijde medegedeeld dat voortaan de voor de buitenlanders geldende beperkingen niet meer van toepassing zijn op alle staatsburgers der Ver- eenige Staten in Engeland. De minister van bin nenlandsche zaken Morrison heeft medegedeeld dat dit niet geschied is om den indruk te wekken dat iedere Amerikaansche staatsburger zoo behandeld wordt alsof hij een Britsch onderdaan was. Alle politiebureaux hebben echter aanwijzing ontvan gen ïn gevallen waarbij Amerikanen betrokken zijn, een vriendschappelijke regeling te treffen, wanneer geen reden bestaat om een andere proce dure te volgen. (D.N.B.) Het tweejarig bestaan van het zelfstandig Slo wakije is te Pressburg gevierd met een parade van de Hlinka-garde op het Hviezdoslav-plein. (Foto Weltbild) Amerikaansche werven in Engelsch gebruik Het huis van Vincent Szapara. DETROIT (V.S.) Maart. De rechter hier heeft 'n moeilijk vraagstuk op te lossen gekregen. Vincent Szpara stond terecht. De heer Szpara is gehuwd en vader van vier kinderen In 1938 heeft hij een huis' gekocht, op afbetaling, voor den prijs van duizend dollar. Hij moest ruim tweehonderd dollar ineens betalen, het overige in maandelijksche ter mijnen van vijftien dollar. Dat heeft hij volge houden en bij den aanvang -van het proces was het huis op 40 dollar na zijn eigedom. Zijn eigen dom? Dat is nu juist het groote probleem. Wnt de heer Szpara was toen hij zijn huis „kocht" werkloos. Dat is hij nog en dat is hij al dien tijd geweest. Maandelijks ontving én ontvangt hij achttien dollar. Vijftien daarvan gaan weg aan de afbetaling en van de overige drie dollar heeft hij kans gezien zich zelf met vrouw en kroost in het leven te houden. Ruim konden zij daarvan vermoedelijk niet leven maar dat is de kwestie in het proces niet, noch ook of de heer Szpara misschien toch wel van hier en daar een kleinigheidje als hulp ontving. Neen, de vraag is alleen maar of dit huis nu van hem is of van het Amerikaansche volk dat de be lasting betaalt waaruit Szpara zijn ondersteuning ontvangt. Het huis is van mij, zegt Szpara. Dat andere on dersteunden zoo dwaas zijn het geld „over de balk" te gooien is hun zaak en een bewijs van hun dwaas heid. Doch ik zoo redeneert hij, heb recht gehad op die achttien dollars. Dat recht heb ik nog en ik zal het in de toekomst nog hebben. Wat ik er mee doen wil is mijn zaak! Niet aldus de overheid. Deze beweert dat Szpara zijn ondersteuning onder valsche voorspie gelingen heeft gekregen, omdat bet de bedoeling is dat hij die achttien dollar ook gebruikt voor zijn levensonderhoud en niet dat hij er huizen van koopt. Men lette wel! Het is niet de vraag of Szpara 'misschien eerst zijn huis, als het van hem is, moet verkoopen en de opbrengst moet opmaken. Neen, het is de vraag, of hij voor zijn steungeld brood, vleesch en groente had moeten koopen, in plaats vah een huis. Zoo staat de zaak en blijkbaar is zij zoo moeilijk dat de rechter besloten heeft het proces maar te schorsen en eens diep in de boeken te gaan kijken of er in de wetten of in de jurisprudentie een op lossing te vinden is. (United Press). Eerste Amerikaansche wapenzending tot zinken gebracht. Het eerste transport wapenen uit de Vereenigde Staten naar Engeland, dat sinds de aanvaarding van de wet tot 'hulp verleen ing aan Enigeland ver stuurd wend, is door een Duitsche duikboot tot zinken gebracht, zoo meldt Stefani via Algeciras uit Gibraltar. ^«eenkomst tusschen Engeland en De Gaulle. «S'JS 20 Maart (D.N.B.) De Britsche meldt hpkmti naar de United Press uit Londen De Ga li gemaakt dat een pact is onderteekend bosten v waar*n de regeering zich verbindt T5" De GTt°n1 de deelneming der strijdkrachten is e aan den oorlog te dragen. Boven- V;=nn de iezenovereenkomst onderteekend, he sic *,g' koloniale franc vastgesteld wordt pond sterling. Tijdens een luchtaanval op Hamburg werd een Engelsche bommenwerper neer geschoten. Het toestel kwam in de onmiddellijke nabijheid van een woonwijk terecht en brandde geheel uit. (Foto Weltbild) 0er on tvangt het Turksche antwoord Het D.N.B. meldt: De Turksche ambassa deur Gerede heeft den Führer een eigen- handigen brief van den president der Turk sche republiek Ismet Inönü overhandigd. Hitler heeft Gerede verzocht aan Inönü rijn dank voor deze boodschap over te brengen. Na de ontvangst van het Turksche antwoord en de speciale Duitsche boodschap aan den ïïrkschen president te Berlijn kan men zeggen, joovernemen wij van welingelichte zijde, dat een verheldering van de wederzij dsche standpun ten Ingetreden is, aldus was de opvatting, die gis ten in politieke kringen der rijkshoofdstad wrd vernomen. In dezelfde kringen liet men lidi slechts zeer terughoudend uit over de ont ging tusschen den Engelschen minister van hltenlandsche zaken Eden met den Turkschen linisier van buitenrandsche zaken Saradjogloe. de Wilhelmstrasse achtte men het Turksche communiqué over deze ontmoeting zeer opval- ad, omdat hierin met nadruk verklaard werd 'iit deze ontmoeting op Cyprus op wensch van iia voorbereid was. De grondstoffenvoorraad van Duitschland. De V.P.B.-coiTespondent te Berlijn schrijft: Als gevolg van de thans van kracht geworden iet in Amerika voor hulpverleening aan Enge- isad wordt er in de buitenlandsche pers veel ge wreven over de geweldige voorraden grondstof fen, waarover men in Amerika beschikt. In ver band hiermede wordt hetzelfde thema ook in Duitschland aangesneden. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld dat Duitschland op het oogenblik over meer grondstoffen beschikt dan tijdens het uitbreken van den oorlog.. De ijzerproductie was in 1918 teruggeloopen tot 7 millioen ton. Pas in 1937 werden de ver achte maatregelen genomen om de ontstane leemte uit eigen productie aan te vullen. Bekend Is de exploitatie van een groot bedrijf bij Salz- gitter door middel van de Hermann Goering- Me. De ijzer-basis werd uitgebreid door de in lijving van Oostenrijk en door den terugkeer van het Saargebied. Ook het Protectoraat beschikt over een bloeiende ijzer-industrie. Door de over winning in het Westen is sedertdien het presta tievermogen op dit gebied bijna. lVfe-maal zoo poot geworden als voor het begiii van het Wes telijk offensiefDe Belgische, Luxemburgsche en Xoora-Fransche ijzerindustrie is thans ook weer esn den gang. In het Saargebied wordt sedert de Duitsche overwinning in het Westen weer in vol len omvang gewerkt. Amerika heet voornemens te zijn aan Engeland ®e maand een millioen ton ijzer te leveren. ™schen zulk een plan en zijn uitvoering lig- echter nog allerlei moeilijkheden. Duitschland heeft deze grondstoffen in ieder Kal in eigen land of dicht in de buurt liggen, Zweden. Door het verlies der Scandinavi sche leveringen heeft Engeland daarentegen ®dert het uitbreken van den oorlog een verlies Weden van 40 pet. L ?938 Produceerde het Oude Rijk 187 mil- FJ steenkolen en 194 millioen ton bruin- kfnt t,van het Sudetenland betee rt ook op dit gebied een belangrijke voor- u?ang. in het Sudetenland werd nl. in 1938 tiwh mdlioen ton steenkolen en 2 millioen h™ 001 Seproduceerd. Van ingrijpend be- On.L!^,voorts de weder-inlijving van Oostelijk E a16 m het jaar 1939 Reeds in 1938 raar de opbrengst van steenkolen 38 Bo'i Zoowel in het Oude Rijk als in en t ?zie 's cle Productie sedert dien 'geste- "et Sudetenland is de productie, mede seerinS'- m«t 15 pet. vooruitgegaan. dan Nederland en het bezet- ransche gebied bij. In ieder geval, zegt men unH 7^n' ls duitschland in dit opzicht Enge- fci,ino«°Ver yoor dat het moeilijk ingehaald zal in Wt+ Urdtschland kon zelfs boven- idih t i en andere Europeesche landen evsra«« leveren als tegenprestatie voor lang 2ij^es welke voor Duitschland van be- ERGENS IN ITALIë, 20 Maart. (Stefani). Het 286ste communiqué van het Italiaansche 'hoofd kwartier luidt: „Aan het Grieksche front bedrijvigheid der ar tillerie, vooral in den sector van het 11de leger. Onze vliegtuigen 'hebben in scheervlucht wegen, gemechaniseerde colonnes, ee'n troepenkan tonne- ment en opslagplaatsen van den vijand aangevallen. Het is gebleken dat bij de vijandelijke luchtaan vallen, in de laatste dagen op Valona ondernomen, nog een Britsoh vliegtuig is neex-geschoten. Het wrak werd op het eiland Saseno teruggevonden. In Noord-Afrika heeft de artillerie te Dzjaraboeb vijandelijke strijdkrachten die ons garnizoen tracht ten te nadei-en, hevig onder vuur genomen. Ita liaansche vliegtuigen hebben de vijandelijke lucht basis Berka (Benghazi) gebombai-deerd. Afdeelin- gen Duitsohe vliegtuigen hebben verscheidene vijandelijke stellingen en installaties aangevallen.- In den nacht van 18 op 19 Maart heeft de vijand een luchtaanval op Tripolis gedaan. Eenige per sonen werden gedood of gewond, er is eenige scha de aangericht. Een der vijandelijke vliegtuigen werd door ons afweergeschut getroffen en viel brandend neer. Een ander vijandelijk vliegtuig is door de Duitsche luchtafweer in de omgeving van Nuf ilia neer-geschoten. De bestuurder werd ge vangen genomen. Boven de Aegeïsche Zee zijn onze vliegtuigen slaags geraakt met afdeelingen vijan delijke jagers. Een vliegtuig van het type Hurri cane werd neergehaald, een onzer bommenwerpers is niet op zijn basis teruggekeerd. In Oost-Afrika duurt de slag bij Keren voort. In weerwil van de reeds geleden verliezen en de krachtige vijandelijke luchtactie hebben onze ti-oe- pen op verscheidene punten tegenaanvallen ge daan. Onze luchtmacht was gedurende den slag buitengewoon bedrijvig en bestookte de vijande lijke artillerie met bommen en de vijandelijke troe pen en gemechaniseei-de strijdkrachten met machï- negeweervuur. Onze vliegtuigen hebben reffers geplaatst op het vliegveld van Agordat, waar groo te branden uitbi-aken. Behalve de vijandelijke vliegtuigen, waarvan in -het weermachtsbericht van gisteren werd gemeld dat zij vernield waren zijn nog vier andere vijandelijke jagers neergehaald. In de zone van Djidiiga bieden onze afdeelingen weerstand aan de vijandelijke aanvallen op den pas van Marda, ten noordoosten van Djidjiga". De bespreking Abetz—Darlan. Meening te Berlijn. Het A.N.P. deelt mede: In politieke kringen te Berlijn gelooft men niet, zoo vex-nemen wij van welingelichte zijde, dat aan de bijeenkomst van den Duitschen ambassadeur Abetz met den Fransohen minister van Buitenlandsche Zaken admiraal Dar lan te Parijs op dit oogenblik de beteekenis kan worden gehecht alsof de politiek van Montoire weer gevolgd wordt. Het is niet duidelijk waarom door deze nieuwe samenkomst te Parijs tusschen Darlan en Abetz meer tot stand zou komen dan door de voorafgaande. In de Wilhelmstrasse vestigde •men er gisteren in dit verband de aandacht op dat sedert den wapenstilstand nooit een onderbreking is voorgekomen in het Duitsch-Fi-ansche handels verkeer De Heldenherdenking had te Berlijn met groote plechtigheid in tegenwoordig heid van Adolf Hitier plaats. De Führer inspecteert de ecrewacht. (Foto Weltbild) Engelsche vliegtuigen boven Denemarken. KOPENHAGEN, 20 Maart. (D.N.B.) Naar het Deensche Telegraaf Agentschap meldt zijn in den nacht van Dinsdag op Woensdag Engelsche vlieg tuigen boven Denemarken verschenen. Zij lieten eenige brandbommen vallen die echter zeer gerin ge schade aanrichtten. Op het eiland -Funen wer den eenige ruiten van een boei-derij vernield en een koe gedood.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 5