IJmuider Courant BERICHT Kri jgt Velsen een nieuw raadhuis? DAGBLAD VOOK VELSEIN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Produceeren. Civiel standrecht kan worden afgekondigd èoudap dansen in Hotel „Wilhelmina" ELZER'S lenfe. Of wordt het oude vergroot en omgedraaid jfc JAARGANG No. 119 Uitgave Courant- Lourens Coster, Maatschappij voor Uitgaven en Algem Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem, Telefoon 10724 Bureau iJmuider Telefoon Courant:. Kennemerlaan 42, ITmuiden, 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven opgenomen voor dit blad, worden kosteloos in de Kennemer Courant. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Faestdagen Directie. P W PKKKEBOOM EN KOKER I PEEKEBOOM Hoofdredacteur! ROBERT PEEREBOOM ZATERDAG 22 MAART 1941 Abonnementen per week f 0.12^, per maand /0.52i4, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer ƒ0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.30, elke regel meer ƒ0.10. Het is i" dezen tijd meer dan ooit gewenscht, dat de Neder!andsche volksgemeenschap al haar [oductiemogelij'kheden uitbuit want zij heeft de Prbeidskracht, den ondernemingsgeest, de vinding- rijkheïd en tenslotte de producten voor zichzelf kjrd noodigt Natuurlijk geldt dat, met het oog op voedselvoorziening in oorlogstijd, wel in de eerste plaats den land- en tuinbouw en de veeteelt. Dat is zoo duidelijk, dat de belangstelling van dui zenden stedelingen, die gemeenlijk wat vreemd te genover den landarbeid staan omdat zij in hun leven alleen met de resultaten er van in aanraking komen. °u merkbaar stijgend is. De lente breekt aan de vacantieplannen worden ontworpen en straks zal de boer ervaren dat al die stadsmenschen, ïie in zijn buurt komen uitblazen en van de natuur genieten, plotseling .een merkwaardige belangstel ling in zijn werk, zijn arbeidsmethoden, de kansen van den oogst en zoo meer aan den dag leggen. 2ij zullen hem van allerlei vragen. En zij zullen bovendien oneindig veel meer van zijn „arbeids- jfeer" en van de producten van den bodem en den reestapel zien. Want vroeger rosten zoo velen daar in eigen auto, per motorfiets of per autobus langs er, zagen bet landschap alleen „in uitzichten", die mi, tot langzamer voortbeweging genoopt, het in zijn innerlijken rijkdom zullen gaan ontwaren en daar meer van willen weten. Natuurlijk zullen zij er bij hopen te hopr-en dat de oogst beter uitkomst belooft dan ooit tevoren. En zij zullen alles gaan bekijken, nog meer belangstelling vertegenwoordi gend dan er verleden jaar al aan den dag kwam, niet alleen omdat de voedingskwestie sindsdien in belangrijkheid gestegen is maar ook omdat zoo (alloozen wandelaars zullen zijn. Hoe langzamer men zich voortbeweegt hoe meer men, merkwaardi gerwijze, ziet en ontdekt. En spaarzaamheid met de kostbare fietsbanden zal ook in de vacantie tot veel wandelen nopen. Dit wordt een sinds lange .tijden ongekend wandelaars-seizoen. Er is niet alleen de productiviteit van het land maar ook die van handel en industrie, die op de Jaarbeurs ook nu een krachtige uiting hebben ge vonden. Zelfs heeft die, zooals de directeur mr. Miïius 11a afloop van de beurs heeft kunnen mede- Joelen, een record in aantal bezoekers opgeleverd. De 44ste Jaarbeurs is.de eerste geweest, die de 1CO.OOO bezoekers heeft gehaald en .zelfs overtrof- ondanks de afwezigheid van de auto en het beperkte spoorwegverkeer, dat buitendien juist in ie dagen door eenige electrische storingen in de tuurt van Utrecht benadeeld werd. Mr. Milius sprak de.'meening uit dat naar omstandigheden «langrijke zaken ter Jaarbeurs zijn gedaan, maar hitendien hebben zeer velen de reis naar Utrecht pmaakt om contact te zoeken met hun leveran- éers, om alle mogelijkheden te peilen, om ideeën op te doen. En velen zullen een nieuwen weg heb- fcen ontdekt om hun werkzaamheid te ontplooien. zullen vervangings-artikelen hebben ontdekt waarin voor hen wel iets bleek te zitten, weer anderen zullen zelf iets bedacht hébben dat au tot nader onderzoek heeft geleid. In die bijen korf van de Utrechtsche Jaarbeurs, waar men niet bomt ter genoegelijke tijdpasseering maar om za- tet te doen of nieuwe wegen te vinden moeten heel wat productieve plannen ontkiemd zijn. Zooals er in een tijdvak zooals wij nu beleven, tijdens een oorlog, veel productiviteit geschapen wordt waar- aan men later, als er vrede is, met voldoening en zelfs trots zal terugdenken: omdat men moeilijk- overwon en zijn steentje bijdroeg in het Die productiviteit van den geest kan ook op andere gebieden, in andere sferen sterk tot uiting komen. In het overheidsbedrijf, door met beperkte liüancieele middelen en materialen te woekeren om nog zooveel mogelijk tot stand te brengen en onderhoudswerken op de best mogelijke wijze voort ie zetten, hetgeen voor de toekomst van het groot te belang is. In het ontwerpen van plannen die dienste van het algemeen belang zijn en welker voorbereiding zoo goed verzorgd wordt dat men, ook als iets uitgesteld moet worden, gereed is om meteen tot uitvoering over te gaan als de kans zich voordoet. Over de lijst van belangrijke plannen, in onze streek ontwikkeld, heb ik onlangs nog met voldoening kunnen schrijven. En als het werken jetdt, welker uitvoering ook nu ter hand genomen kan worden, zijn het gelukkige menschen die een laak kruinen aanvatten die de positie van ons land m de wereld van na den oorlog zullen versterken. Alle zorg en toewijding die zij daarin leggen zal welbesteed zijn en er nu al toe bijdragen, den op dekten, actieven, samen werkenden geest In ons volk te stalen: den levenslust te vergrooten. Er is andere scheppende arbeid in het rijk van ten geest: die van den geleerde, den kunstenaar, ten schrijver en zij allen hebben het hunne bij te teagen om het geheel van ons volle te sterken door verhoogd zelfvertrouwen, door blijdschap in zijn %n scheppende kracht. is ook de voor het opgroeiende geslacht bij n®der weldadige en zeker voor ons volk zeer pro- 0 leve toewijding waarmee de menschen van het envDs bun taak vervullen. En er is, veel ster- dar de geneesmiddelen die hij voorschrijft, het g van de psychische energie waarmee de me- ^'cus het- herstel van zieken bevordert. Dat alles P eder gebied waar gewerkt en gezocht wordt, is y Uctiviteit die Nederland het best baten zal aa§ het aan de huisvrouw die ik geenszins Wier ai'keidslïracht en wier vernuft nu extra op de proef gesteld worden en dié met ^ewektheid haar taak vervult en daarbij hei enwekkende besef moet hebben dat die belang- er Voor baar gezin is dan ooit tevoren. ]J'). rich met ingang van 1 April per •ta»09' ak°nneeren' ontvangen de in r' nog te verschijnen nummers gratis. Te Kadoelen zijn de werkzaamheden voor den Noord-Oostpolder nagenoeg gereed. Een overzicht van het werk. Links de stroomsluis, waarvan de deuren geheel opgetrokken zijn. De kraan rust op een stalen toren. Daarnaast de Scheep vaartopening. Rechts de Iséersluisdeuren. (Foto Pax Holland) Verordening van den Rijkscommissaris 's-GRAVENHAGE,21 Maart. Bij verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Neder- landsche gebied betreffende het afkondigen van het civiele standrecht is het volgende bepaald: Wanneer de Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied zulks voor de handhaving of het herstel van de openbare orde en van de veilig heid van het openbare leven noodig acht, kondigt hij voor dit gebied of voor bepaalde deelen daar van het civiele standrecht af. Het civiele stand recht treedt door de enkele afkondiging daarvan terstond in werking. Deze afkondiging geschiedt door aanplakking op openbare straten, wegen en pleinen, door den radio-omroep, door de pers of volgens plaatselijk gebruik. De opheffing van liét civiele standrecht geschiedt dienovereenkomstig. De afkondiging van het civiele standrecht gaat ge paard met het bevel dat een ieder zich heeft te onthouden van iedere beroering, welke de open bare orde eft de veiligheid van het openbare leven zou kunnen verstoren of in gevaar zou kunnen brengen, en zich heeft te schikken naar de bijzon dere maatregelen van den Rijkscommissaris, wel ke deze, daarbij uitdrukkelijk de aandacht vesti gende op de scherpte van het civiele standrecht, uitvaardigt, terwijl hij die aan een en ander niet voldoet standrechtelijk zal worden vervolgd. In het gebied, waarvoor het civiele standrecht is afgekondigd treden voor den duur daarvan de hierondervolgende bepalingen in werking, voor zoover de Rijkscommissaris niet anders bepaalt. De hoogere SS- en politieleider treft alle maat regelen, welke hij voor de handhaving en het herstel van de openbare orde en de veiligheid van het open bare leven noodig acht. Hij vaardigt de ter uitvoe ring van zijn taak noodige rechtsvoorschriften uit. Deze kunnen, onverminderd het hieronder bepaalde inzake de doodstraf of tuchthuisstraf, geldboeten tot een onbeperkt bedrag, hechtenis van ten hoogste zes weken en gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaren inhouden. Zij dienen op de. wijze als hierboven bedoeld te worden afgekondigd. Bij de uitvoering van zijn taak kan de hoogere SS- en politieleider van het geldende recht afwijken De Rijkscommissaris benoemt voor het geheele gebied, waarvoor het civiele standrecht is afgekon digd. een bijzonderen gevolmachtigde. Het geheele openbare bestuur, met uitzondering van de politie, is ondergeschikt aan den bijzonderen gemachtigde, voor zoover de hoogere SS- en politieleider in deze niet overeenkomstig het eerste lid van artikel 3 in grijpt. De bijzondere gemachtigde vaardigt de ter uit voering van zijn taak noodige rechtsvoorschriften uit. De straffen die. deze kunnen inhouden zijn de zelfde als hierboven, genoemd. Bij de uitvoering van zijn taak kan de bijzondere gemachtigde van het geldendë recht afwijken. De Rijkscommissaris behoudt zich het recht voor ook voor bepaalde deelen van het gebied, waarvoor het civiele standrecht is afgekondigd, bijzondere ge machtigden te benoemen. De werkzaamheden van alle vertegenwoordigen de lichamen, zoomede van alle openbare bestuurs colleges, welke in vergadering besluiten nemen; blijven rusten. Hun bevoegdheden gaan over op het daarvoor in aanmerking komende leidende be stuursorgaan (bij voorbeeld commissaris in de pro vincie, burgemeester, dijkgraaf, enz.) De geldigheid van algemeen verbindende rechts voorschriften welke door de secretarissen-generaal van de Nederlandsche departementen van alge meen bestuur in overeenstemming met par. 3, lid 2, tweede volzin, van de verordening no. 3/1940 of op grond van de verordening no. 23/1940 wor den uitgevaardigd, is afhankelijk van de vooraf gaande toestemming van den bijzonderen gevol machtigde. Hij die na afkondiging van het civiele standrecht opzettelijk aan beroeringen, welke de openbare orde en de veiligheid van het openbare leven zou den kunnen verstoren of in gevaar zouden kunnen brengen, deelneemt, alsmede degene, die opzette lijk in strijd handelt met de ingevolge het derde lid van artikel 1 uitgevaardigde bijzondere maat regelen van den Rijkscommissaris, wordt stand rechtelijk vervolgd. Hij wordt met den dood, in lichtere gevallen met levenslange tuchthuisstraf of met tijdelijke van ten minste tien jaren gestraft. Als standgerecht treedt het Duitschè Hoogge rechtshof op, hetweik overeenkomstig de in het Duitsche Rijk (in de gedaante van vóór de aan sluiting van Oostenrijk-Altreich-) geldende voor schriften omtrent de procedure voor de bijzondere rechtbank (Sondergericht) vonnist. De voorschriften betreffende de bevoegdheid van de Duitsche militaire gerechten en van de bijzon dere rechtbanken in strafzaken voor leden der S.S. en voor de laden der politieorganisaties met een bijzondere taak blijven onverminderd van kracht. De rechters van het standgerecht worden door den Rijkscommissaris benoemd. Het standgerecht wordt ook dan beschouwd volgens de voorschriften te zijn bezet, wanneer slechts één zijner rechters de bevoegdheid voor het rechtersambt heeft. De, doodvonnissen worden door middel van den kogel voltrokken. Deze verordening treedt in werking op den dag harer afkondiging. Uitgeest van 3—6 uur MUZIEK van THE MILANO'S en van 711 uur THE BROADWAY SERENADERS. Aanbev. P. J. BALTUS. (Adv. Ingez. Med.) HEERENMODEHUIS ZEEWEG 78 - IJMUIDEN-OOST Vook een betexe kwaliteit hoed (Adv. Ingez. Med.) OFFICIEELE PUBLICATIE VN DEN GEMACH TIGDE VOOR DE PRIJZEN. Vastgestelde maximumprijzen. Bericht No. 2. De volgende prijzen mogen ten hoogste aan het publiek in rekening worden gebracht: SPECERIJEN: per busje van witte peper f 0.12 gr. 0.21 50 Sr. zwarte peper 0.11 20 gr. 0.19 50 gr. kruidnagelen 0.16 20 gr. Ceylon kaneel 0.33 50 gr. 0.16 en 0.17 20 gr. 0.32 en 0.33 50 gr. Foelie van 0.20 t.m. 0.27 20 gr. 0.40 t.m. 0.59 50 gr. Nootmuskaat 0.13 t.m. 0.18 20 gr. 0.25 t.m. 0.35 50 gr. 1) naar gelang van de kwaliteit. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. (Adv. Ingez. Med.) De lente spreidt haar armen open En noodt ons op haar zonnig feest, De winter is weer afgeloopen. Gelukkig het is wèl geweest. Wij gaan nu echt weer aandacht schenken Aan buiten, in den ruimsten zin. Wij gaan nu weer aan water denken, Erop en strakjes ook erin. Wij wachten nu weer nieuwe geuren. Die ons de wintertijd'ontnam, Wij wachten nu weer nieuwe kleuren, Aan kleinste plant tot diksten stam. Ook nieuwe kleuren In japonnen, In voorjaarsmantel, voorjaarshoed, De lieve lente is begonnen En tintelt ook in vrouwenbloed Wat drommel, Jé ziet open ruiten En eiken dag zie Je er meer, fk hoor èen slagersjongen fluiten, Alle symptomen zijn er weer. De lente is weer-aangebroken En kriebelt lustig in mijn kuit. Heel stiekum tussehen ons gesproken. Als ik niet oppas bot ik uit. Hef is er nu zoo vol als in een bijenkorf. Het was voor de buitenstaanders een groote verrassing, toen jl. Dinsdagmiddag het raads lid de beer C. P. J. Maas zijn verwondering er over te kennen gaf, dat op de agenda niet was geplaatst een voorstel van B. en W. omtrent verbetering van de huisvesting van de gemeen tesecretarie oftewel het raadhuis. Voor de ingewijden was dit klaarblijkelijk geen knuppel in het hoenderhok, .maar buiten den raad om zal wel niemand er aan gedacht hebben, dat het gemeentebestuur met plannen rondloopt, het raadhuis te verbeteren of tot den bouw van een nieuw tehuis voor onze plaatselijke r'egeeringslicha- men over te gaan. Het spreekt vanzelf, dat iedere Velsenaar nieuws gierig is naar deze plannen, want de geschiedenis van ons gemeentehuis heeft steeds midden in de algemeene belangstelling gestaan. Wat zal 'er met het raadhuis gebeuren? Zal er een nieuw gebouw komen, of zal het oude verbeterd worden? Het antwoord op deze vraag ligt' feitelijk nog luchtdicht opgesloten in een vat met zeven zegels. Maar iemand die goed kan verstaan heeft maar een half 'woord noodig en dit halve woord heeft gezegd, dat het bestaande gebouw aan den achter kant wordt uitgebreid. Immers werd in dezelfde raadsvergadering bij het voorstel een crediet van f 900 voor den aanleg van het terrein tussohen den Parkweg en het raadhuis toe te staan, gevraagd, of het nu wel verantwoord was, voor dit doel geld uit te trekken, „in verband met de plannen voor den raadhuisbouw". Waarop de voorzitter antwoordde, dat als de plannen doorgingen het toch nog wel vijf jaar zou duren en de boel daar niet langer zooals het er nu uitziet kan blijven liggen. We kunnen dus wel aannemen, dat-..het ge meentebestuur er van heeft afgezien, èen nieuw raadhuis te bouwen op een andere plaats dan daar waar het thans staat. De grootste moeilijkheid aan de tenuitvoerlegging van dit plan ligt wel daarin, dat men hiervoor bezwaarlijk een geschikt terrein zou kunnen vinden. Het eenige geschikte terrein is feitelijk in beslag genomen door het nieuwe poli tiebureau. Met zoovele factoren dient bij het kiezen van een plaats voor een raadhuis rekening te wor den gehouden: een terrein te vinden, dat aan alle eischen voldoet lijkt ons inderdaad zeer moeilijk. Dan maar weer verbouwen en dit maal zoo da- dicaal, dat het wel zal worden een nieuw gebouw, waarin het bestaande in zijn geheel opgenomen wordt. Het is met. ons raadhuis gegaan als met het pont- veer: wanneer er de een of andere verbetering ge reed gekomen was, bleek dat de omstandigheden zich tijdens het verbeteringswerk zoodanig hadden ontwikkeld, dat het nuttige effect inmiddels al weer door de feiten achterhaald was. VERBETERING DRINGEND NOODZAKELIJK. Verbetering is echter dringend noodzakelijk, thans meer dan ooit. En wel om twee redenen, waarvan als voornaamste het gebrek aan ruimte genoemd mag worden. Het is er nu zoo vol als in een bijen korf. Een tiental jaren geleden kreeg het gebouw een nieuwen vleugel: toen kwam er tevens een nieuwe raadzaal. Het werk heeft veel geld gekost, maar weinig profijten opgeleverd. Het eenige re sultaat was, dat men weer eenige jaren verder kon sukkelen. Eenige afdeelingen kregen wat meer ruimte, maar de raadzaal, hoe mooi de ruiten met de daarin gebrande wapens ook waren en hoe hel der het licht was, dat de*' groote kroon uit straalde, kon weinig voldoening schenken. Critiek is hier uit den booze want men heeft er van ge maakt wat er van te maken viel. De tweede reden is van aesthetïsehen aard. Deze geldt den aanblik, die thans de achterzijde van het gebouw beter gezegd gebouwencomplex op levert. Vroeger was het hiermee als met den knaap die uit schaamte de haftden voor het hoofd 'houdt. De achtergevel verschool zich achter een groenen rand van Velserbeek en achter eenige muren. Maar sedert het gereed komen van den Parkweg is alles wat den achtergevel maskeerde verdwenen en het summum van leelijkheid ligt thans open en bloot voor alles wat over den Parkweg rijdt, fietst of loopt. Het is een geluk dat de vreemdelingen voor bijgaan zonder te weten, dat dat onooglijke com plex zonder stijl en binding en waarvan alleen de woning van den concierge op iets lijkt, ons „stad huis" is. En wij Velsenaren troosten ons met de gedachte, dat hier nog eens een raadhuis zal ver rijzen, dat onze gemeente van bijna 50.000 inwoners waardig is en dat niet meer zooals nu, opgeborgen ligt op een vergeten plekje in een verlaten dorp achter een gevel, die alleen maar mooi is wanneer hij met vetpotjes verlicht is. S. B. Verduistering is onze plicht. Weer daarom uitstraling van 't licht. VAN 22 OP 25 MAART 1941 van 19.55 tot 7.5? Maan op 25 Maan op5.59 Maan op 25 Maart onder15.51 VAN 25 OP 24 MAART 1941 van 19.57 tot 7 55 Maan op 24 Maart op 4.08 Maan op 24 Maart onder14.58 Duitsch weermachtsbericht Luchtaanvallen op Plymouth en Londen BERLIJN. 21 Maart (DN.B.) Het opper bevel van de Weermacht maakt bekend: „Het luchtwapen heeft in den afgeloopen nacht met sterke formaties gevechtsvliegtuigen de haven van Plymouth met succes aangevallen. Het bijzonder goede uitzicht vergemakkelijkte het juiste plaatsen van de bommen en had uitste kende treffers tengevolge. In de havenwerken ontstonden groote branden. Verscheidene sche pen geraakten in brand. Het marinegebouw werd zwaar beschadigd. Andere gevechtsvlieg tuigen bestookten opnieuw Londen met bom men. In den loop van den twintigsten Maart plaatsten verkenningsvliegtuigen op vliegvel den in Zuid-Engeland voltreffers van bommen op hangars en schuilplaatsen. Van slechts hon derd meter hoogte werden bommen geworpen welke vlak bij een groot aantal op den beganen grond staande jachtvliegtuigen insloegen. Een andere aanval met goede uitwerking was ge richt op de haven van Clacton-on-Sea. Voor de Britsche Zuidoostkust werd een vrachtschip van 8000 b.r.t. na drie bominslagen op voor- en achterschip tot zinken gebracht. Bij den gisteren gemelden aanval op een convooi werd nog een vierde koopvaardijschip van c000 b.r.t. met bommen in brand geworpen. Een mij nenveger schoot op de Noordzee een Britsch vliegtuig omlaag. De vijand vloog vannacht het Duitsche rijksgèbied niet binnen." BERLIJN, 21 Maart (D.N.B.) De Engelsch nieuwsdienst heeft omtrent den aanval op Plymout' nog medegedeeld, dat vooral zaken door de neerge worpen bommen hebben geleden. Er zijn verschei dene branden ontstaan. In verschillende deelen de stad is ook schade ontstaan door zwaar explosieve P. GASUS bommen. IJMUIDEN „Sempre Crescendo". Dezer dagen is alhier opgericht het IJmuider Dubbelmannenkwartet „Sempre Crescendo". Het bestuur is samengesteld als volgt: A. van Kampen, voorzitter, W.. van Ooijen, penningmeester, T. Booij, Casembrootstraat, secretars. De leiding van het dubbelmannenkwartet is in handen van den dirigent J. Beider. ZVVEMPROEF LEERLINGEN VISSCHERIJSCHOOL. Donderdagmiddag werd in de overdekte zwem inrichting der N.V. Velserbad een zwemproef af gelegd door de leerlingen der Gemeentelijke Vis- scherijsehool.. Sedert het zwemmen als verplicht leervak in het programma der school is opgenomen is dit. de tweede maal, dat een dergelijke proef werd afge legd. De eerste maal had dit plaats op 24 Juni 1940 Tien leerlin'gen legden met goed gevolg de zwem proef af. Deze bestond uit: 50 meter gekleed zwemmen met sprong van hooge plank: 100 meter schoolslag; 50 meter rug slag; één minuut watertrappen. Het geheel stond onder leiding van den heer G. Frost instructeur van bovengenoemde inrich ting. De namen der geslaagde leerlingen zijn: H. ter Voort, P. F. ter Voort, A. J. C. Fruijtier, B. Mars, W. J. Post. J. Schol, J. Smit, VV. A. Menet. H. P. van der Valk, en A. B. van Rechteren van He- mert. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. GER. KERK, Wilhelminakade. 10: Ds. S. E. West- bonk. Bidstond voor den nood der tijden. Nam. 5: Ds. J. Kapteyn. GER. KERK, Rambonetlaan. 10: ds. J. Kapteyn, 5: Ds. J. E. Westbonk. Bidstond. BEVERWIJK De kindertoeslagregeling. Ook voor burgemeester, seeretaris en ontvanger. Met verwijzing naar de artikelen 82, 111 en 114 van de gemeentewet hebben de gedeputeerde staten dezer provincie bij brief van 12 dezer de meening van den raad gevraagd betreffende aanvulling van de regeling der bezoldiging van den burgemeester, den secretaris en den ontvan ger met een kindertoeslagregeling als In dat schrijven is opgenomen. Deze regeling '-omt, wat den zakelijken inhoud betreft, overeen met de door het college voor het overige personeel vast gestelde kinderbijslagverordening. B. en W. zijn van, meening, dat het ontbreken van zoodanige regeling voor de drie genoemde functionarissen, in vergelijking met het overige personeel in overheidsdienst als een leemte moet worden beschouwd, en geven den raad derhalve in overweging, terzake een gunstig advies uit te brengen. De week aan de bloemenveiling. In de afgeloopen week werden aan de bloemen veiling ,,'t Centrum" weer zeer veel partijen blauwe druifjes aangevoerd, waaronder flinke partijen uit de koude bakken. De prijzen bleven ondanks de ruime aanvoer goed. Voorts werden groote hoeveelheden tulpen, nar cissen en frezia's aangevoerd. De prijzen van de tulpen en narcissen konden zich op een goed peil handhaven, doch van de frezia's liepen deze iets naar beneden. Met ingang van Maandag a.s. zullen wederom dagelijks veilingen van bloemen gehouden wor den. j P. J. Potgieser's Koor opgeheven. Op den laatst gehouden repetitie-avond van P. J. Potgieter's Gemengd Koor is besloten het koor op te heffen. De Centrale Keuken. Voor de Centrale Keuken blijkt een iwteszins bevredigende belangstelling te begaan Op den eersten dag werden er reeds 220 porties 'er- kocht. Vrijdag bedroeg dit aantal 200 en voor heden wanneer stamppot van kooïtoap wordt ver strekt, zijn 263 porties verkocht In dre dagen üjds zijn dus bijna 700 porties aan den man en de vrouw gebracht.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1