VELSEN Een paar plaatjes en nog een praatje bij het raadhuis. Jaarvergadering van „Kennemer- land". Belangrijke voorstellen. De agenda vain de jaarvergadering der R.-K. Coöp. Tumdersvereen-iging ..Kennemerlamd", die op Woensdag 26 Maart in het veilinggebouw wordt gehouden, vermeldt behalve het jaarverslag van den directeur der Vereenigde Veilingen, de balans en rapport van den accountantsdienst van het Centraal Bureau der Veilingen het voorstel om uit het batig saldo van de balans, eerst at te boeken en geheel te delgen, het, restamtbedrag van het defi cit 1924, groot f 5216.75 en met 'het resteerende winstbedrag 'het algemeene deficit te verminderen. Het deficit 1924 en het nieuwe bedroeg vorig jaar in totaal ruim f 84000, te verdeelen in ruim f 5200 van het oude en ruim f 79700 van het nieuwe de ficit Thans wordt dus voorgesteld het oude defi cit van ruim f 5200 geheel af te schrijven. Van het resteerende deficit wordt blijkens de agenda het overige gedeelte van de winst ongeveer f 6500 afgeschreven, zoodat op het oogenblik het to tale deficit nog maar ruim f 73000 bedraagt. Voorts bevat de agenda de volgende punten: 1. Teruggave of vernietiging va.n alle in 1924, door de toenmalige leden afgegeven schuldbeken tenissen, groot f 320, met vaststelling, dat van he den af, bij overlijden van een lid geen betaling op het deficit «neer behoeft te geschieden, doch dat het aandeel van eèfll lid in de rentelooze leeniimg bij overlijden kan worden uitgekeerd, zoolang deze leening niet geheel is afgelost. 2. Besluit, dat voor de leden, die tusschen 1 No vember 1914 en 2 April 1940 zijn ingetreden, de provisie over 1940 0.70 procent lager zal worden gesteld en voor hen, die na 2 April 1940 zijn inge- treden, 1 y2 procent lager, dan voor de andere le den en dat deze verschillen ten laste van de provi- sierekeniog zullen worden uitgekeerd. 3. Voorstel o.m het leenimgdefieit in 1941 geheel af te lossen. Waar de oude schuld van alle leden is gedelgd, behooren zij, die daarvoor hebben ge stort. ook 'het laatste bedrag terug te ontvangen. 4. Vaststellen van het aandeel in het resteerende deficit, door elk lid bij vrijwillige uittreding te betalen, op f 263, zijnde f 73.200 gedeeld op 279 leden. Dit bedrag geldt nu gelijkelijk voor alle leden. 5. Vernieuwing van de credietovereenkomst in rekeniinig-courant met de R.-K. Coöp. Land- en Tuinbouwbank te Beverwijk tot een bedrag van maximum f 130.000. Dit is noodig geworden, nu de oude overeenkomst, waarbij de onder 2 genoemde schuldbekentenissen der leden als onderpand wa ren gegeven, moet komen te vervallen. 6. Besluit om toe te treden tot een overeenkomst tot het oprichten en in sand houden van een proeftuin met laboratorium voor grondonderzoek, waarbij de verplichtingen voor de vereeniging niet verder gaan, dan het heffen van een bijdrage van eiken aanvoerder boven een omzet van f 250, groot tenminste f 1 en ten hoogste f 2.50 per jaar. Alle aldus contribueerende aanvoerders worden daar mede lid van den proeftuin met laboratrium. 7. Verkiezing van een voorziter, die terstond her kiesbaar is. Voorts treden periodiek af de bestuursleden de heaven N. Commandeur en J. Zonneveld en de commissarissen H. Vendel en P. Klaassen. Tevens moet voorzien worden in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer A. Meylatid, die sinds 1910 bestuurslid is en thans zijn zetel beschikbaar stelt voor een jongere. Het bestuur stelt voor den heer Meyland tot eerelid der vereen igirug te be noemen. Aan het einde der vergadering zal de directeur der Vereenigde Veilingen, de heer W. de Groot, een inleiding houden over het nut van een vrie9inrich- tinig voor tuinbouwproducten in deze streek. Op den dag der jaarvergadering zal in de paro chiekerken te Beverwijk, Wijk aan Zee, Heemskerk, Driehuis, Castrieum, Velsen-Noord, Limmen, As sendelft én Santpoort een H. Mis worden opgedra gen voor de levende en overleden leden der ver- eeniging. Loop der bevolking. Ingekomen: J. Groen, schoenmaker, van Velsen, Graafwijk- Straat 7. I. A. van Zanten, bloemist, van Heemskerk, Conn. Maters weg 19. S. J. Bruggeman, arts, van Utrecht, Relweg 51. J. Brugman en echtgen., serg. vlieger, van Baarn, ATkmaarsdheweg 260. J. Bakkum en gezin, schoenmaker, van Heems kerk, Hofdijkstraat 55. Th. van E.gmond, stucadoor, van Haarlem, Nar cissen weg 103. W. Schoonenwolf en gezin, zonder ber., van Heemskerk, Alkmaarscheweg 242. C. M. A. Klerx. zonder beroep, van Eindhoven, Relweg 51. Vertrokken: M. L. Copier, zonder beroep, naar Egmond aan Zee, Smitstraat 1. A. Pirovamo, fabrieksarbeidster, naar Velsen, Wijkerstcaatweg 321. L. S. Rumping, naar Haarlem, Boekenrodestr. 10. G. Cornelissens en gezin, fabrieksarbeider, naar Haarlem, Leeuwerikstraat 38. J. Seldenthuis, naar Velsen, Schulpweg 151 F. B. Seldenthuis, opperwachtm. mar., naar Castri eum, Geelvinkstraat 12. J. Bijl, zonder beroep, naar Haarlem, Kenau park 33. H. Thiiesens, zonder beroep naar Soest, Juliama- weg 49. C. B. Jacobs, marechausee, naar Hilversum, Gasthuisstraat 2. W. A. P. v. d. Willigen, dienstbode, naar Amers foort. Gr. van Prinstererlaan 18. J. G. van der Waal, zonder beroep, naar Amster dam, de Wittenburgerstraat 98 I. M. den Ouden, zonder bei-oep naar Haarlem, Kenaupark 33. Wed. C. van Lieshout, zonder beroep naar Haar lem, Kenaupark 33. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. K. Mulder, bankbeambte, Am sterdam, Linnaeusstraat 74 en AM. Smits, zonder beroep, alhier, Zeestraat 137. Adres na huwelijk: Amsterdam, Joh. Keplerstraat 6 bov. Geboorten: C. v. d. Werff-Doorn, Parklaan 25, d. L. A. Lagrand-Welboren, Heemskerkweg 261, z. Tr. Jager-Nota, Creutzberglaan 37. d. N. Mak-Douw, H. Burgerstraat 64, z. S. L. Ver- velde-Toxopeus, Vondellaan 11, z. G. A. Mulder- Hofland, Arendsweg 131 z.. S. v. d. Outenaar- Hendrikse, Creutzberglaan 18, z. J. Langendijk- v. Kouwenberg, Boogaardlaan 19, z. Overleden: B. Lindeman, oud 35 jaar, echtgenoo- te van Andr. Schellevis, alhier, de Zwaanstraat 4. A. van Straten, oud 67 ja.r weduwe van J. J. M. Slotemaker, alhier, Munnikenweg 2. Adr. Schoorl. oud 66 jaar, echtgenoot van Petr. van dei- Laan, alhier. Heemskerkweg 110. JAARVERGADERING VAN DE B.E.T.-VEILING. De reeds eerder uipestelde jaarvergadering van de B.E.T.-veiling is thans vastgesteld op Woens dag 26 Maart 's midddags 4.30 uur in het veiling gebouw aan de Meerstraat, Wat onze clubs presteerden. Gelijke spelen voor Kennemers en D.E.M. De afgeloopen Zondag bracht zoowel voor de Kennemers als D.E.M. gelijke spelen. De rood zwarten behaalden een puntloos gelijk spel op R.C.H. Veel schoten de Beverwijkers en de Haar lemmers er niet mee op, want H.F.C. stuurde de wijdbroeken met een 10 nederlaag naar Volen- dam terug. Door deze uitslagen is wel een hevig gedrang rond de onderste plaats ontstaan. D.E.M. verrichtte een goede prestatie door van één van de candidaten voor de bovenste plaats Santpoort een puntje af te snoepen. Met wat meer geluk had Santpoort zelfs een nederlaag te pak ken gehad. De positie van Beverwijk en Kinheim verbeterde door dit gelijike spel weer even. De reserves van De Kennemers, wlen het degra datiespook voor oogen schemerde, schijnen het goede pad teruggevonden te hebben. Met niet minder dan 51 werd in Oostzaan van O.S.V. 2 gewonnen. Dank zij deze overwinning is 'haar po sitie op de ranglijst aanmerkelijk verbeterd. Kinheim speelde vriendschappelijk tegen Z.V.V. en verloor met 43. D. E. M.—Santpoort (1—1) In een vooral voor rust goed gespeelden wed strijd hebben de beide oud I.V.C.B.'ers de punten gedeeld. D.E.M. begint met een snellen aanval, die een corner oplevert. Het spel gaat snel van doel tot doel. De D.E.M.-aan.vallen zijn iets ge vaarlijker, vooral omdat Tervoort herhaaldelijk weet door te breken. Wanneer er tien minuten ge speeld zijn schiet Arisz na goed werk van Schram op doel; Nijsen stopt den bal vallend, maar kan het leder niet in zijn macht houden en de toestor mende Tervoort scoort zijn eerste doelpunt in deze competitie 10). De thuisclub blijft aanvanke lijk nog niets gevaarlijker. Back Nijsen kan nog juist een schot van Slotemaker uit het doel kop pen als zijn doelman er niet meer aan te pas kan komen. De Santpoort-aanvallen hebben een niet zoo gevaarlijk karakter, als die van de thuisclub. Iets later is het Schram, wien het scoren nog juist op de doellijn door Nijsen belet wordt. Als Arisz voor open doel juist over geschoten heeft, volgt een serie Santpoort-aanvallen, die echter alle door de goed in vorm zijnde D.E.M.-verdediging worden afgeslagen. Kort voor rust beoordeelt doelman Slotemaker een ver schot van den Santpoortrechtsbuiten geheel verkeerd, waar door de gasten goedkoop aan den gelijkmaker komen. Na de thee is D.E.M., door den sterken wind gesteund, sterk in den aanval. Een zestal corners worden op het Santpoortdoel genomen, echter zonder resultaat. De roodbroeken nemen dan het initiatief over en blijven sterk aanval lend spelen. De D.E.M.-verdediging, diie extra versterkt wordt, houdt echter stand. Enkele snelle D.E.M.-udtvallen brengen soms opluchting, De laatste tien minuten zijn geheel voor de gas ten. Als Teiwoort dan snel doorbreekt en voor zet, doelpunt Arisz juist nadat de scheidsrechter het eindsignaal gefloten heeft. Kinheim—Z. V. V. (3—4) (Vriendschappelijk). De Zaandammers beschikken over een flinke ploeg, welke met een frisch open spel al spoedig de Kinheim-achterhoede aan den tand voelde. Daar ook de Velsenaren de zaken serieux opvatten ontwikkelde zich een. snelle wedstrijd, welke het aanzien volkomen waard was. De Zaandammen-s bleken over een goeden middenvoor te beschikken, welke een lang niet gemakkelijke kans benutte (01). Kinheim was zeker ïiiet minder dan haar tegenstanders en liet keurig opgezette aanvallen zien. Z.V.V. had meer succes en wist voor de rust nog tweemaal Daniëls te passeeren, beide malen door haar middenvoor. Na de rust was het hoofdzakelijk Kinheim, die den toon aangaf. Toen Rem na 10 min. een ver •hard schot loste, verraste dit den Z.V.V.-keeper Toen kort hierna Kuilenburg uit een voorzet van rechts er 23 van maakte dachten we dat Kinheim zou ophalen. Kort hierna maakte echter de Z.V.V.-rechtsbinnen er 2—4 van. Toch trachtte Kinheim nog op te halen en scoorde v. d. Kant 3—4, doch verder wisten de geelzwarten het niet te brengen, zoodat de Z.V.V.'ers den aardigen wedstrijd met 4—3 wonnen. Kinheim 2—Hillinen 3 70 Droste 1Kinheim 3 22 Terrasvogels adsp.Kinheim a 24 V.S.V. adsp. aKinheim b 40 Vergadering van de „Vrije Veiling". De jaarvergadering van die Coöp. Veilings- en Aankoopvereemiging „Vrije Groenten- en Fruitvei ling" is op Woensdag 26 Maart in de koffiekamer van bet veilinggebouw aan de Breestraat vastge steld. De agenda vermeldt o.m. een bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren S. Ak kerman, E. Swierstra en Y. Veenis, verkiezing van een commissaris wegens periodiek aftreden van den heer H. van Dorp, balans en exploitatiereke ning 1940, besluit om toe te treden tot een overeen komst, tot het oprichten en in stand houden van een proeftuin met laboratorium. JAARVERGADERING VAN HET „WITTE KRUIS". De afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" houdt op Maandag 31 Maart in het wijkgebouw der afdeeling haar jaarvergadering. De agenda ver meldt de jaarverslagen- van secretaris en penning meester, verslagen der overige onderdeelen n.l. kraam verzorging, wijkverpleging en tuberculose bestrijding. LEZING OVER DE SCHIDERKUNST VOOR ,,'t NUT". In den derden cursus van ,,'t Nut" sprak de heer Otto van Tussenbroek over de schilderkunst. Het gezegde dar de bouwkunst de moeder aller kunsten is bevat, aldus de heer van Tussenbroek, veel waarheid daar de architectuur de verschil lende versierende kunsten als beeldhouwen, schil deren en brandschilderen tot zich getrokken heeft. AI deze kunsten rusten op denzelfden grondslag, n.l. het verlangen naar schoonheid, dat zich al naar den aard van het talent van den kunstenaar in een bepaalde richting zoekt uit te leven. Ver volgens besprak de heer van Tussenbroek den ontwikkelingsgang van de olieverfschilderkunst in ons land. De uitvinding van de olieverfschildering, door de Hollander Van Eyck heeft op de schilder kunst in ons land haar stempel gedrukt, daar men hierdoor geheel neiuwe perspectieven kreeg, waarna de Hollandsche kunstenaar hun nut ge daan hebben, zoodat wij veilig kunnen zeggen dat de Nederlandsche schilderstukken waarlijk „Kunst" zijn. Er is echter een 40 jaar geleden een lijst geweest waarin het impressionnisme de overhand kreeg en de schilderijen slordiger wer den. Doch bij de jonge kunstenaars zien wij dat nu weer, dat oude rustige tot in de details uitge werkte stukken terug komen. Nadat de heer van Tussenbroek een serie lan taarnplaatjes van de werken van de jonge schil ders had geprojecteerd deelde hij mede, dat de laatste lezingen op Zaterdag 5 April zal worden gehouden. VISCHWEDSTRIJD VAN 'T KARPERTJE. Zondag 30 Maart zal het Vischcollege "t Kar- pertje" een vischwedstrijd op witvisch houden. Het vertrek van het clubhuis is vastgesteld op half acht. HEEMSKERK Raadsvergadering. De gemeenteraad vergadert op Woensdag 26 Maart 's middags 2 uur. De agenda vermeldt o.m.: voorstel tot vaststelling voorschot op de gemeen telijke vergoeding ten behoeve der bijzondere lagere scholen over 1940, voorstel vaststelling verordening tijdelijke toelage aan lager bezol digd personeeel, voorstel wijziging gemeente rekening 1939 en goedkeuring rekening Burger lijk Armbestuur 1940, voorstel wijziging gemeen- tebegrooting, voorstel rioleeringsplan der ge meente. E.H.S.—A.D.O. (2—2). Na spannenden strijd is A.D.O. er in geslaagd de leiders op eigen veld één punt te ontnemen; de uitslag was 22, waarmede de verhouding heel goed is weergegeven. Van den aftrap af is A.D.O. hoewel tegen den wind in spelend, Ihet sterkst. Met mooie open aanvallen, wordt het doel der gasten belaagd. Bij E.H.S. wil het nog niet zoo vlotten, vooral hun aanval treuzelt te lang, waardoor de uitstekend spelende A.D.O.- halflinie steeds gelegenheid krijgt in te grijpen. Na ongeveer 20 minuten spelen, breekt Rozing door maar Hendriks belet hem te schieten. Het spel gaat thans gelijk op. Bij een aanval van A.D.O. komt Voormeer door een voorzet van Meijer, in bezit van den bal. Snel zwenkt hij naar binnen en met een onhoudbaar schot is v. Raay gepasseerd (01).' Tegen de rust krijgt A.D.O. het nog eenigen tijd zwaar te verduren, maar de achterhoede, weet door hard werken, den voorsprong tot de rust te behouden. Hoewel A.D.O. na de rust het voordeel van den wind krijgt, is het voorloopig toch E.H.S. dat den toon aangeeft. Eenigen tijd weet de achterhoede stand te houden, totdat Kloes voor een kogel van v. Eten moet zwichten. (11). Met het korte overwicht van E.H.S. is het thans gedaan, fel wordt door beide partüen om het winnende punt gestreden. Als de achterhoede der gastheeren met moeite eenige aanvallen heeft afgeslagen, komt juist een goal aan den anderen kant; als wederom v. Eten Kloes weet te passeeren (21), Duin gaat thans midibalf spelen, een grootere stuwkracht lijkt hiervan uit te gaan, althans de ;asten vallen onstuimig aan. E.H.S. wordt ge heel terug gedrongen. Ongeveer 5 minuten voor het einde weet Meiier na vele vergeefsehe pogingen, den bal hoog in den hoek te schieten. (22). UITSLAGEN A.D.O. A.D.O. 2Purmerend Meervogels 2A.D.O. A.D.O. aR.E.O. a A.D.O. b-G.V O. b G.V.O. c—A.D.O. c 3—3 2—2 0—4 3—3 1—3 14-JARIGE VERMIST. Sedert Vrijdagmorgen wordt alhier de 14-jarige P. v. d. O. vermist. De jongen was gewoon des morgens naar de school te Beverwijk gegaan; later vond men in zijn bed een briefje met de. mededeèling, dat hij was vertrokken en niet meer terug zou keeren. R.K. VROUWENBOND. Donderdag 27 Maart des namiddags houdt de R.K. Vrouwenbond de jaarvergadering in het K.S.A.- gebouw. De agenda bevat o.a. een lezing van den heer C. Broers van het onderwerp „Kruis en lijden in onze wereld". WIT GELE KRUIS. De afdeeling Heemskerk van het Wit Gele Kruis houdt Dinsdag a.s. de jaarvergadering in het K. S. A.-gebouw. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Petrus Joseph z. v. Petr. van Duivenvoorde en G. A. Molenaar. Gertruda Cor nelia, d. v. Peter, J. Beentjes en Corn. M. Borst. Overleden: A. Baltes, wed. van W. Zonneveld, 81 jaren; Gijsbr. P. van Hooff, 7 weken; G. A. E. Michel, 9 maanden. POLDERVERKIEZING. Bij de candidaatstelling ter verkiezing van 4 bestuursleden voor den polder de Uitgeester- en Heemskerkerbi'oek zijn herkozen de heeren W. Groen Az., A. Kooy en P. IJff Wz., allen te Uitgeest, terwijl in de vacature A. van der Sluis, alhier, is voorzien door benoeming van den heer K. Fixler, te Beverwijk. STIERENKEURING. Als plaats voor de keuring van stieren ingevolge het Stierenreglement Noord-Holland is aangewezen Beverwijk. De keuring voor deze gemeente zal geschieden op Vrijdag 11 April a.s. des voormiddags 11 uur, nabij het Openbaar Slachthuis. VERLOREN VOORWERPEN: Een geruiten das een belastingmerk en een ge breide blauwe wollenwand. CASTRICUM GEVONDEN VOORWERPEN. Ten politieibureele zijn de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: Belastingmerk, A. Guys, Geelvinckstraat 33; zilveren armband, Hartog, Duinenbosch 1. glacé heeremhandschoen, politie Castrieum; timmer mansduimstok, 'politie Castrieum; rozenkrans, P. de Vries, Ruitenveg 49; belastingmerk in étui, Prins Bernhardstraat 20. Vriendelijk aan den voorkant, somber aan den achterkant. Verbouwing van winkelhuizen. Voor rekening van den heer H. Wichmann heeft de architect A. ten Broeke alhier aanbesteedt het verbouwen van twee winkelhuizen aan de Keizer Wilhelmstraat. Ingekomen waren elf biljetten en wel van fa. I. Meyer f 5162, P. Cupido f 4785: K. e Jong, Velsen, f 4775, fa. de Boer en Zwart f 4734, J. Lindhout f 4569, N.V. Aannemers Mij. Velsen f 4278, H. Oudshoorn, Velsen f 4276, J. Meesters en Zn. f 4260, N.V. Bouw- en Exploittie Mij. Santpoort, f 4225, H. v. d. Plas f 4219, J. de Waard f 4178. De overigen alhier. Het wérk is aan den laagsten inschrijver ge gund; Verplaatsing van de „goedkoope groen ten"-winkel. De groentenwnikel voor en verkoop van goed koope groenten aan werkloozen enz., ie tot dusver gevestigd was in het perceel Casembrootstraat no. 51, zal a.s. Woénsdag verplaatst worden naar het perceel Kalverstraat no. 56. Mary Pos voor de Velser Huis vrouwen. De bekende publiciste Mary Pos zal Maandag 28 April voor de afdeeling Velsen der Nederl. Ver eeniging van Huisvrouwen een lezing houden ovei „Vrouwenleven in vreemde landen". De lezing wordt gehouden in het Rex Theater. Een minder bekend plekje in Velsen. De achterzijde van het raadhuis, gezien van den Parkweg af. In ons blad van Zaterdag hebben wij ér op ge wezen, dat er plannen in bewerking zijn om de huisvesting onzer gemeentesecretarie en alles wat daarbij behoort te verbeteren. Thans een paar plaatjes die een duidelijk beeld van het uiterlijk van ons „stadhuis" geven, een plaatje van den voorgevel en één van den achter gevel. Is er een grooter contrast denkbaar? En hebben we Zaterdag teveel gezegd, toen we den achter gevel noemden „een onooglijk complex zonder stijl en binding"? Het contrast tusschen vóór- en achterzijde is in derdaad zeer groot Aan den vóórkant een bouw werk, dat in zijn dorpsehe omgeving onmiddellijk de aandacht trekt, een bouwwerk waaraan het, hoe men ook over den stijl moge oordeelen, aan een zekere knusheid, een zekere vriendelijkheid niet ontbreekt, maar waarvan het respresentatieve fei telijk alleen daardoor naar voren treedt, omdat het hier is als in het land der blinden, waar éénoog koning is. Van de achterzijde valt heelemaal geen goeds te zeggen Dat kan men reeds op het eerste gezicht van de foto constateeren. Het gedeelte links is de nieuwste vleugel, die met het oude gedeelte rechts een schreeuwend contrast vormt. Uit niets kan men zien dat deze zoo verschillende gevels één gebouw afsluiten, terwijl evenmin te zien is dat achter deze gevels de vertrekken liggen, waar het bestuur en het secretarie-personeel van een belangrijke ge meente werken en vergaderen. Zoolang het gemeen tehuis zijn achtergevel aan het oog van het publiek onttrokken had was dit zoo erg niet. Maar nu deze achterzijde is komen te liggen aan een drukken weg is een situatie ontstaan, die dringend om ver andering vraagt. WATERPOLO IN VELSERBEEK. V.Z.V. II—D.W.R. II (1—7). V Z V II was er, wat plaatsen betreft, aan vankelijk best in. Vooral het op de hand spelen van D.W.R. II was veel beter. Dit kostte V.Z.V. II een doelpunt. Ook in de voorhoede van V.Z.V. II ontbrak nog al iets. Alleen C. Wij'ker speelde een goede partij en het geluikte hem 11 te maken. Maar nog tweemaal 'kreeg A. v. d. Broek het na kijken, zoodat met de rust de stand 31 was voor D.W.R. n. Na de rust speelde V.Z.V. n even zwak als in de eerste helft. V. d. Broek „vlschte" tweemaal achtereen. Toen hij later een doelschot te ver werken kreeg, kende scheidsrechter v. Zadel een doelpunt toe, hoewel de grensrechter een an dere 0 i de juiste, meening was toegedaan, uit protest liet A. v. d. Broek den volgenden bsd op het V.Z.V.-doel rustig langs zich gaan. D.W.R. 11 won dezen wedstrijd niet 71. K.Z.H.Z.V. (1—3). H.Z.V. beschikte over een uitstekenden mid den-half, die door beheerscht spel zijn voor hoede goed aan het werk hield. Het behoeft dan ook geen verwondering te wekken, dat- de rust met een 20 voorsorong voor H.Z.V. inging. In de tweede helft werd het spel op denzelfden voet voortgezet. H.Z.V. maakte 3-^0, maar door het doorhalen van den keeper, kreeg zij vlak voor het einde een tegenpunt te noteeren, zoodat de eindstand 31 voor H.Z.V. werd. V.Z.V. I—H.P.C. II (2—4). Er werd forsch ingezet. Maar P Du inker had een zware taak. den midden-voor van H.P.C. II Braam te dekken. Hij kpn tenslotte een doelpunt, niet voorkomen. Vlot ging het spel op en neer Swier had veel pech met zijn doorslagen en me nigmaal redde Daal of lat H.P.C II voor een doel punt. Kort voor het einde van de eerste helft wist Braam Wevers voor de tweede maal te verrassen door den bal scherp in den hoek te plaatsen. Met dezen 2—0 achterstand voor V.Z.V. werd de tweede helft beeonnen G. Janus loste een schot, dat tegen den paal kwam. Maar een vol gende worp van G. Janus, goed on Swier gesueeld. werd een doorslag en V.Z.V. had althans de eer gered. Een strafworp va.n de 4-meter lijn op een leeg doel, was voor Braam een goedkoope gele genheid 31 te maken. Het was met het samen spel en het verband bii V Z.V.vgeda_an. Een Drach tige worp bezorgde H.P.C. TT" opnieuw een doel- Dunt. Maar nu ging N Sohoone er vandoor en een kogel bracht den stand od 42 Wel herleefde de moed bij V.Z.V. toen Braam zich van de midden voor plaats terugtrok, maar het eindsignaal be- clis+e al spoedig dat V.Z.V. I met 4—2 verloren had. V.Z.V. I—H P C. I (danr-s). Na een strijd, waarin de H. P. C.-dames voortdurend in den aanval waren, wist M. Kwak door te breken en na keurig samenspel voor het H.P.C-doel maakte C. Hiu'smans 1—0 voor V.Z.V Het V.Z.V.-doel bleef echter nog steeds krachtig aangevallen en tenslotte was de stand weer seliik Na de rust kreeg V.Z.V. de kans vao den dag doordat de HPC.-keen.ater haar doel verliet (21). M. Kwak maak+e met een moo'en worn 31 voor V.Z.V. I. gevolgd door C Huisman die 41 maakte. WEDSTRIJDEN VAN I.E.V. De uitslagen van de gisteren door de R.K. Sport- vereeniging I.E.V. gespeelde wedstrijden luiden als volgt: VogelenzangI.E.V. 15 I.E.V. 2—V V.E 2 1—3 T.E.V 3Onze Gezellen 3 O G. 3 niet opgek Junioren-af deeling: V.V.E.—I.E.V. 1—0 Santpoort bI.E.V. b 04 T.E.V.C.T.Y.B.B. c 1—0 ■^oor de fraaie overwinning op Vogelenzarr «•eft het eerste elftal van I.E.V. zich op de bo venste plaats van de ranglijst in afdeeling 1 C van den H.V.B. weten fce handhaven. EEN BEKEND STUKJE VELSEN. De hoofd- ingang van het raadhuis met het overdek» balcon in het topgeveltje. Het gemeentebestuur ziet zich thans voor dL vraag gesteld: hoe of wat? Een nieuw raadhüii bouwen of het oude zoodanig uitbreiden dat wal primair was secundair wordt en omgekeerd. Het zou een eenvoudige zaak zijn, wanneer d! gemeente ruim in haar geld zat en een geschikt ter rein had om een nieuw gebouw te stichten. Maar noch met het één, noch met het ander il dit het gevala Vergissen we ons niet, dan werda reeds vroeger de kosten van een nieuw raadhuis O ongeveer één millioen gulden geraamd. En wat zal men dan met het oude gebouw moeten bejic- nen? Men zou dat in geen geval zoo kunnen lata liggen. Onder deze omstandigheden lijkt de oplossing van het raadhuis-vraagstuk dan ook voor de hand te liggen en deze is: het bestaande gebouw danig uit te breiden en te verbouwen, dat er een gebouw verrijst, dat èn wat de architectuur, cn wat de indeeling betreft, aan alle eischen voldoe» Vooral wat de architectuur betreft zijn deze eischen verre van licht, want er dient een gebouw te ver rijzen, dat representatieve kwaliteiten bezit en de. tevens harmonieert met de omgeving, waartoe in de eerste plaats behoort de boven het dorp uitspo kende toren van de eeuwenoude ..dorpskerk", die helaas nog al te veel achter de huizen schui! gas- Moge ons gemeentebestuur er in slagen een op lossing te vinden, die in fjreeden kring voldoend kan schenken. SCHOOLVOETBAL TE VELSEN. Ook dit jaar zal er voor de leerlingen van d8 verschillende inrichtingen van onderwijs in onze gemeente weer gelegenheid zijn om in schoolverband aan voetbalwedstrijden deel zeekanaal, spelen haar wedstrijden op de ter reinen van Beverwijk en 't Gemeentelijk Sport park. terwijl de overige scholen verwacht wo.- den op de terreinen van Stormvogels en1 V.8J De leiding der wedstrijden berust bij heer G. J. Bremerkamp. Hagelingerweg W Santpoort (telefoon 8265)bij wien de scno- len zich kunnen aanmelden. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. Vonkv. d Kolk d„ Stationsweg 184, IJmuiden. M. Hofkens—Pijpers 2 d., de Ka straat 25, IJmuiden. E. Wijker—Zwart d„ SfcM»; straat 4, IJmuiden. J. v. d. Linde Wels z.. ScfiUF weg 49, Velsen-N. M. StijnmanKlaver d.. Friu cestraat 30, Velsen-N. T Overleden: C. P. Schwenok, 77 j.. wede. v.u Sondaar. Duin en Kruidfoergerweg 40. Santpwy- F. A. Visser, 56 j., echtgen v. C. M. Ulder.e** vinckstraat 20. Velsen-N. J. Th. Verziilbergn. echtgen. v. F. H. v. Schooten, Velserdulnweg 1 IJmuiden-Oost. S. M. Lamarre, 86 j.. J. v, d. Laan, Driehuizerkerkweg 5. Velsen. Liefde, 80 j.. echtgen. v. A. Vlastra, Verserduinw«s 191, IJmuiden. ,nrll .n Ondertrouwden: K. Hollander, Amsterdam^ E. Beun, Duinweg 40. Santpoort. Toek. a Amsterdam. J. Blok. Haarlem en A. Bos'Vr„n. duinweg 130, IJmuiden. Toek. adres: Haar- Wateringstraat 24. A C. E. Hoorns. Werkno'1, en J. Plug. Oliv. v. Noortstraat 22. IJ®Q A. Broekhuizen. Barendrecht en W. vanq«it- den. Bloemendaalschestraatweg 10- poort. J. M. Beerenhout, Amsterdam -- A. J. Urban. Beekvlietstraat 8, Santpoort, adres: Amsterdam. Huwelijken: P. C. v. Huizen en S. K. W. A. Mïddenduinerweg 77, Santpoort. P. Ra°ei?TraUj, en M A. C Akkerman s. Visseringstraat 7, w den H H Schierbeek er> B. Hardendood, wijk. Populierenlaan 3. W Streef en G- jz »t, Ladderbeekstraat 37, Velsen-N. C. er. Fi-oon, Rembrandslaan 11, IJmuiden. J- seek en M Klein. Wiistplaan 3A Sanf-ro W. v. Leuven en A. de Jong. Haarlem, a straat 7. F. B. Vellinea en M. C. Spi&> n straat 216, Santpoort

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2