JCoct Hieuuxs AANDAG 24 MAART 1941 Uiaansch weermachtsbericht 0 Zaterdag Dzjaraboeb (Noord-Afrika) na hardnekkige verdediging gevallen Srijd bij Keren duurt voort prGENS IN ITALIë, 22 Maart, (Stefani). t:288ste communiqué van het Italiaansche Sdkwartier luidt: Tn Griekenland heeft een onzer formaties mmenwerpers de vlootbasis te Preveza aan stalten Een onzer verkenners heeft een h'vliegtuig van het type Gloster neergehaald. gLjien van het Duitsche vliegercorps heb- bij La Valetta een Britschen torpedoboot- aangevallen en getroffen. Tn Noord-Afrika is ons kleine garnizoen te TOtóraboeb onder bevel van luitenant-kolonel Stagna die tijdens den strijd gewond is na een Snekkige verdediging van vier maanden over- rpldi°"d door de groote hoeveelheden strijdkrach ten en oorlogsmateriaal van den vijand. Bij den iandelijken luchtaanval van 19 Maart op Tri plis waarvan het weermachtsbericht van eer- interen melding maakte, is nog een tweede landelijk toestel door onzen afweer neerge- polïs, gis» vijan schoten. ïn de Aegeïsche Zee hebben onze vliegtuigen ■ia vijandelijke basis op Mytilene aangevallen en ^troffen. Bij het eiland Kreta hebben onze vliegtuigen torpedo's afgeschoten op een vïjan- jglijken kruiser. In een gevecht tegen jacht vliegtuigen die vijandelijke oorlogsschepen be- 'den is een Hurricane neergehaald. In het der Middellandsche Zee hebben vlieg den van het Duitsche vliegercorps in duik vlucht een vijandelijk convooi aangevallen. Een „etroleumtankschip van 12.000 ton geraakte in brand, een stoomschip van 8000 ton werd tot zinken gebracht, een ander van middelbare ton- n3ge werd getroffen en zwaar beschadigd. An dere stoomschepen werden met machinegeweer- vuur bestookt. In Oost-Afrika duurt de strijd bij Keren voort, onze troepen hebben tegenaanvallen ge daan'om hun stellingen op zekere punten te verbeteren. Een onzer af deelingen jachtvlieg tuigen is slaags geraakt met sterkere vijande lijke formaties, waarbij een toestel van het type Hurricane werd neergeschoten. Een nieuwe vijan delijke poging om in Galla- en Sidamogebied over de Daboes te trekken, mislukte". De geheele Romeinsche pers brengt hulde aan het heldhaftige verzet van het kleine gar nizoen van Dzjaraboeb, dat na vier maanden taai volhouden in een op 300 kilometer van de kust midden in de woestijn gelegen oase, voor een overmachtigen vijand moest wijken. De Glornale d'Italia wijst op de troosteloosheid van deze verloren post en schrijft, dat niemand eraan gedacht heeft dat het kleine Italiaansche garnizoen van 800 man vier maanden lang deze stelling had kunnen houden. De vijand heeft zijn aanvallen steeds meer versterkt, waarbij het prestige van het Britsche rijk op het spel stond en alleen de drukkende overmacht van den vijand heeft ten slotte de overgave noodzakelijk Een voltreffer midscheeps had tot gevolg, dat het ss, „Temple Head" op 290 K.M. ten Westen van Ierland zwaar beschadigd met slagzij bleef liggen. Deze foto werd uit het aanvallende Duitsche gevechtsvliegtuig genomen. (Foto Weltbild) llaliaansch weermachtsbericht Mn Zondag: Engelsche convooien in de Middellandsche Zee aangevallen ERGENS IN ITALIë, 23 Maart i'Stefani) Het 2825 Italiaansche weermachtbsricht luidt: „Aan het Grieksche front activiteit der artil- •sr:e. Onze luchtformaties hebben een aanval ge daan op de haven en luchtbasis van Korfoe. Een tóüp werd tot zinken gebracht en een ander be nevens installaties van de basis werden -bescha digd. Ona? jachtcenheden deden herhaaldelïjik in toheervlucht aanvallen op het Grieksche vlieg veld Paramithya, waarbij drie vliegtuigen op den ?rondin brand geschoten en verscheidene -ande ren beschadigd werden. Tijdens gevechten tegen Vyan-delijike jagers werden twee vliegtuigen van net type Glostev neergeschoten. Een groep jagers onder gevel van majoor vlieger Oscar Molinari neeft haar 50e overwinning in de lucht behaald. t vliegtuigen van het Duitsche luchtcorps hebben «naven van La Valetta op Malta gebombardeerd ^gemeerde schenen en artilleriestellingen 'be ried. Tijdens luchtgevechten tegen vijande- jagers zün zeven toestellen va.n het type Hurricane neergeschoten ft Noord-Afri'ka 'hebben Italiaansche en Duit- wie vliegtuigen gemotoriseerde kri igsmiddelen poenen van den vijand gebombardeerd, In hët gelijk deel van de Middellandsche Zee hebben vliegtuigen met bommen.en torpedo's een inwiw convooi aangevallen. Een schip van Con rioor torpedo's getroffen wa-s zonk. hu vliegtuigen deden -een aanval op een J^Klelijk convooi, waarbn drie schenen zwaar werden. Ook op een andere plaats is van 21 Maart den aanval in den sector van Keren hervat, maar is overal met verliezen teruggesla gen. Onze vliegtuigen hebben in dezen sector wei- verdedigde vijandelijke stellingen gebombardeerd. In luchtgevechten zijn drie Britsche vliegtuigen neergeschoten. Twee van onze toestellen keerden niet terug. In Galla Sidama is een vijandelijke colonne teruggeslagen, nadat zij getracht had in den sector van Djavello door te dringen. De vijan delijke luchtmacht heeft een aanval uitgevoerd op Diredawa, Keren, Asmara en andere plaatsen in Erythrea. In Asmara betreurt men twee doo- den en negen gewonden. Een vijandelijk vliegtuig is neergeschoten. Een ander Engelsch toestel is door onze jagers te Diredawa neergehaald. Tijdens bovengenoemde operaties heeft de vijand dus in totaal elf vliegtuigen verloren die -door onze jagers neergeschoten zijn en zeven als gevolg van optre den van het Duitsche luchtcorps." Engelsche vliegtuigen boven Noord- Duitschland. Woonwijken te Berlijn getroffen. BERLIJN. 24 Maart. (D.NE.) Naar het D.N.B. verneemt zijn Britsche gevechtsvliegtui gen in den afgeloopen nacht boven Noord- Duitschland verschenen. Een deel der toestellen trachtte Berlijn aan te vallen. Slechts enkele vliegtuigen slaagden er in tot boven de binnen stad te komen. Van groote hoogte lieten zij naar willekeur brandbommen en hier en daar brisant bommen vallen die evenals de aan den rand der stad geworpen bommen alleen woonwijken troffen. De schade is gering. Verscheidene zol- derbranden konden snel bedwongen worden. Eenige burgers zijn omgekomen of gewond. Tropenhelm en zonnebril vervolmaken de uitrusting van dc Duitsche vliegers, die thans in Afrika opcreeren. (Foto Weltbild) inH,® zwaar beschadigd. Een van onze for- jagers heeft op geringe hoogte aanvallen op het terrein van Iralklion on Kreta, ftdaan Puileen vHand-olttv m brand g-escho- b\ n ldae beschadigd werden. wst-Afrika -heeft de vijand op den avond Duitsch weermachtsbericht van Zaterdag Optreden van Duitsche slagschepen en duikbooten Resp. 116.000 en 77.000 ton scheepsruimte tot zinken gebracht BERLIJN, 22 Maart. (D.N.B.) het opperbevel der weermacht deelt mede: „De vlootcommandant admiraal Lütjens meldt als commandant van een eskader slagschepen dat hij na langdurige actie met zijn zware vlootstrijd- krachten in het noorden van den Atlantischen Oceaan in totaal 22 vijandelijke gewapende koop vaardijschepen met een gezamenlijken inhoud van 116.000 ton tot zinken heeft gebracht. Achthonderd overlevenden zijn daarbij door Duitsche slagsche pen gered. Aan de Westkust van Afrika hebben Duitsche duikbooten een zwaargeladen en krachtig verdedigd convooi dat voor Engeland bestemd was aangeval len. Na gedurende verscheidene dagen onvermoeid en steeds weer opnieuw te hebben aangevallen, waren de duikbooten er in geslaagd 11 vijandelijke schepen met een totalen inhoud van 77.000 ton tot zinken te brengen. Gisteren heeft ook de luchtmacht de vijandelijke scheepvaart aanzienlijke schade berokkend. In het geheel vernietigde zij ongeveer 31.000 ton scheeps ruimte, terwijl 6000 ton ernstig werd beschadigd. Zoo hebben ten noorden van Kreta Duitsche ge vechtsvliegtuigen in den namiddag een beschermd convooi met groot succes aangevallen. Een 12.000 ton-tankschip van den modernsten bouw stond na twee voltreffers in vlammen en moet verloren ge acht worden. Een tweede schip van 8000 ton brak, na midscheeps getroffen te zijn, in tweeën. Een derde koopvaardijschip van 6000 ton geraakte in brand. In de wateren van Malta kreeg een Britsche tor- pedobootjager een bomtreffer op het voorschip. In het Kanaal van Bristol, ten zuidoosten van Pem broke, zijn een koopvaarder van 4000 ton en een tankschip van 4000 ton door gevechtsvliegtuigen tot zinken gebracht. Ten zuidoosten van Aldebourgh zonk een koopvaarder van 3000 ton na een voltref fer te hebben gekregen. In den afgeloopen nacht hebben sterke afdeelin- gen gevechtsvliegtuigen de haven en dokwerken te Plymouth opnieuw bestookt met bommen van ieder kaliber. Er braken groote branden uit, vooral in het zuidelijk deel van de haven. De uitwerking der aanvallen van voorgaanden nacht werd door deze nieuwe operaties nog aanzienlijk vergroot. Overdag noch des nachts zijn vijandelijke vlieg tuigen boven Duitsch gebied verschenen. Het lucht doelgeschut heeft twee vijandelijke vliegtuigen neergeschoten, nachtjagers en een mijnenveger elk één. Verder heeft de vijand gisteren bij luchtge vechten twee jagers van het type Hurricane ver loren. De verliezen van den vijand bedroegen dus op 21 Maart in het geheel zes vliegtuigen, terwijl twee Duitsche vliegtuigen verloren gingen. Bij den aanval op het vijandelijke convooi aan de Westkust van Afrika hebben zich de duikbooten die onder bevel van kapitan-leutnant Oesten en kapitan-leutnant Schewe staan bijzonder onder scheiden." Rechtstreeksche aanvallen op belangrijke verbindingslijnen. In zake het in het weermachtsbericht van Zater dag gemelde resultaat der zeestrijdkrachten van admiraal Lütjens worden, naar het DNB meldt, nog de volgende bijzonderheden bekend: Duitsche slagschepen voerden voor het eerst in de geschiedenis van den oorlog ter zee in gesloten formatie een operatie uit in de wateren van den Atlantischen Oceaan en maakten een aanvang met den rechtstreekschen aanval op de voornaamste verbindingslijnen van den vijand. Deze onderne mingen stonden onder de tegenwerking van bijna de geheele vijandelijke slagvloot en van talrijke lichtere vijandelijke zeestrijdkrachten. Niettemin gelukte het onzen in aantal inferieuren slagsche pen den vijand in het noorden en het midden van den Atlantischen Oceaan zware schade te berokke nen. Er werden alleen bij een aanval op de van Ca- nadeesche havens uitgaande convooiwegen in kor ten tij-d en in onmiddellijke nabijheid van operee- rende vijandelijke slagschepen, vijf schepen met 33.000 b.r.t. tot zinken gebracht. Op een andere plaats werden zestien schepen met tezamen 75.000 b.r.t. vernietigd. In totaal bracht de artillerie dei- slagschepen tot dusver 22 gewapende vijandelijke koopvaardijschepen met tezamen 116.000 b.r.t. tot zinken. ..Marine en luchtmacht, vernietigen 230.000 b.rjfc" „slagschepen brengen 22 schepen met tezamen 116.000 b.r.t, in het noordelijke deel van den At lantischen Oceaan tot zinken. 77.000 ton door duik booten, 31.000 ton door vliegers elders vernietigd' en „weer bommen op Plymouth". Met dergelijke opschriften vermeldt de Duitsche pers van Zater dagavond de succesberichten uit het weermachts bericht van heden. De „Berliner Börsen-Zeitung" spreekt van een nieuwen hevigen slag tegen En geland en van een bittere pil voor Churchill en zijn oorlogspolitici. „Evenmin als het luchtgevaar heeft Engeland het duikbootgevaar kunnen omzei len," schrijft het blad. „Onze duikbooten zullen, evenals onze strijdkrachten boven water, den Brit ten nog menige verrassing bereiden. De lente be gint pas." De „Lokal Anzeiger" schrijft dat de slag in den Atlantischen Oceaan sneller en heviger ont brand is dan Churchill en de zijnen gevreesd had den: „Deze slag zal echter niet alleen op de golven van den Atlantischen Oceaan gestreden worden. Daai-toe behooren ook de zeer gevoelige bolwerken als de Engelsche havens, docks en wapenfabrie ken. De Bri'tsdhe stemmingsbarometer staat thans reeds op slecht weer. De donkere wolken welke zich boven het eiland samentrekken, kondigen den naderenden storm aan." Farinacci aan het Grieksche front gesneuveld? De vroegere algemeene secretaris van de Ita liaansche fascistische partij Farinacci zou, volgens een bericht uit Bitolj, in de gevechten voor Tepe- leni gesneuveld zijn. Farinacci stond aan het hoofd van een bataljon zwarthemden en betoon de. naar Grieksche berichten uit Saloniki melden, groote dapperheid. Na een strijd die urenlang duurde vonden de zich terugtrekkende Italianen zijn lijk. (A.NP.) Leger en vloot der Ver. Staten. Huis van Afgevaardigden keurt de gevraagde 4.1 milliard dollar goed. WASHINGTON, 23 Maart (D.N.B.) Het Huis van Afgevaardigden heeft met 327 stemmen vóór en geen enkele stem tegen de voor leger en vloot der Vereenigde Staten gevraagde 4,1 milliard dol lar ingewilligd. Tevoren had het Huis een voor stel verworpen, waarin geeischt werd dat het zenden van convooien naar welke vreemde landen ook zou worden verboden. In 'de begrootingscommissAe van het Huis van Afgevaardigden, welke het voorstel voordien aan vaard had, heeft dè chef van den generalen staf Marshall medegedeeld dat het ministerie van oorlog plannen heeft om het leger uit te breiden boven de limiet van 1.418 millioen man, wanneer dat noodzakelijk mocht blijken. De reeds vroeger goedgekeurde credieten zullen tezamen met .het thans gevraagde de uitrusting voor het thans vastgestelde leger aanvullen, ofschoon dan nog steeds een zeker gebrek aan materiaal voor onge veer een jaar bestaat om het leger op voet van oorlog uit te rusten. Stuka's vallen Malta aan. Ernstige schade aan een kruiser en een passagiersschip toegebracht. Het D.N.B. meldt: De havenwerken van La Valetta op Malta zijn Zondagmorgen weer het doelwit geweest van een aanval vam Duitsche duikbommenwerpers. Eenige escadrilles Stuka's hebben met goed gevolg oor logsschepen en de kade-installaties van La Valetta gebombardeerd, daarbij werd een kruiser door een bom van zwaar kaliber op het voorschip getroffen. Het schip kreeg zware schade. Voorts heeft een bom van zeer zwaar kaliber een groot passagiersschip getroffen dat eveneens ernstig beschadigd werd. Voorts konden goede treffers op de kaden van La Valetta worden waargenomen. De aanval der Duitsohe duikbommenwerpers ge schiedde onder begeleiding van jachtvliegtuigen. De Duitsche jagers ontmoetten eohter boven Malta geen tegenstander. Alle Duitsche vliegtuigen be reikten behouden hun steunpunten, niettegenstaan de de afweer van het luchtdoelgeschut soms zeer hevig was. Groote Noorsché walvisehvaarder getorpedeerd. De „Terje Viken". De Zweedsche bladen publiceerep n iet-gedateer de berichten, waarin wordt medegedeeld dat een der grootste vrachtschepen ter wereld, de 20.000 ton metende Noorsche walvisehvaarder „Terje Vi ken" die in Engelschen dienst voer in een convooi voor de Westkust van Engeland getorpedeerd is. (D.N.B.) Resten van het „Kristallen Paleis" worden opgeblazen. 1600 ton gietijzer voor de Engelsche bewapeningsindustrie. Het wereldberoemde Londensche Crystal Palace is in 1936 afgebrand en van het eigen lijke gebouw stonden nog slechts de belde meer dan tachtig meter hooge torens overeind. Deze torens zullen nu worden opgeruimd en men hoopt uit het ijzeren geraamte ongeveer 1600 ton gietijzer te verkrijgen dat aan de Britsche bewapeningsindustrie zal worden verstrekt. Het antwoord van president Inönü aan Hitier. In den geest der vriendschappelijke onderlinge betrekkingen gesteld. Het A.N.P. verneemt uit Ankara, 22 Maart: De Turksche bladen brengen groot opgemaakt het via het Anatolische persbureau verspreide D.N.B.- bericht in zake de overhandiging van het ant woord van president Inönü aan den Füihrer. Over den inhoud van het antwoord wordt uiteraard niets bekend gemaakt. Uit Turksche kringen die nauw contact onderhouden met de regeering wordt echter vernomen dat het antwoord van president Inönü buitengewoon 'hartelijk en posi- ,ief in den geest van vriendschappelijke betrek-, kingen tusschen Turkije en Groot-Duitschland gesteld is. Door een in de bladen verschenen bericht van het Turksche Telegraafagentschap wordt het Turksche publiek er van in kennis gesteld dat een boodschap van den Führer aan den Turk- schen president is beantwoord met een per soonlijk schrijven van den president dat te Ber lijn is overhandigd. De correspondent van het Joego-Slavische blad .Rolitika" te Istanboel meldt, dat men in officieele kringen te Ankara de bemoeiingen tot handhaving van goede betrekkingen met Duitschland en Italië welkom heet. Tevens wordt geconstateerd dat Turkije met het slui ten van een bondgenootschap met Engeland geenerlei vijandige bèdoelingen jegens de as- mogendheden heeft gehad, doch in de eerste plaats aan zijn eigen veiligheid heeft ge dacht. Naar onafhankelijkheid van Annain. Ruimer autonomie toegekend. Het D.N.B. verneemt uit Tokio: De „Nitsji Sjimboen" meldt uit Hanoi dat het vraagstuk der onafhankelijkheid van Annam het onderwerp van een bespreking tusschen leidende Annamieten en persoonlijkheden van de Indo-Chineesche re- geering is geweest. Deze bespreking is 13 Maart in het paleis van den gouverneurij-generaal Jean Decoux gehouden. In zijn tegenwoordigheid en die van den secertaris-generaal Pierre Delsalle heb ben de autoriteiten van Indo-China volgens de „Nitsji Nitsji" aan Annam ruimere autonomie aangeboden tijdens den overgangstijd naar alge- heele onafhankelijkheid en toestemming voor den huldigen koning Bao Dai om in Hoeé te resideeren. Drie Joego-Slavische ministers afgetreden. Mecningsverschillcn met de kabinets- meerderheid. Uit Belgrado verneemt het D.NE.: Hoewel een officieele bevestiging nog niet verkregen is, ver luidt in betrouwbare politieke kringen dat de mi nisters van justitie, sociale zaken en landbouw, Konstantinowitsj, Boedisawljewits en Tsjoelrilo- witsj, hun ontslag he bben ingediend. Prins regent Paul heeft het ontslag aanvaard. De oor zaak van dit aftreden schijnt te zijn dat deze ministers het niet eens waren met de opvattin gen der grobte kabinetsmeerderheid op het ter rein der buitenlandsc'he politiek. Verder verneemt men dat reeds maatregelen ter aanvulling van het kabinet worden genomen. In Joego "Slavische kringen verwacht men dat het kabinet aanzien lijk versterkt zal worden, doordat de opvattingen der ministers overeen zullen stemmen. Nader meldt het D.N.B.: Prins-regent Paul heeft Zondagmorgen om 11 uur den premier Tswetkowitsj ontvangen. Deze bracht hem ver slag uit over de onderhandelingen welke de laat ste dagen met verscheidene politici gevoerd zijn en stelde hem de eandidaten voor de drie vacantie ministerposten voor. Volgens een mededeelLng van het Deensche gezantschap te Londen zijn de Deensche vracht booten „Rigmor" en „Dagmar" die onder Engel sche vlag voeren verongelukt (D.N.B.). De universiteit van Brussel zal in een twee talige hoogesohool veranderd woeden, waarin aan het Vlaamsohe element de leidende rol toekomt, aldus verneemt het D.N.B. Daarmede krijgt Vlaan deren zijn tweede eigen universiteit. De Britsche Admiraliteit heeft blijkens een D.N.B. bericht Zondagavond -medegedeeld dat het Britsche patrouillevaartuig „Rubens" over tijd is en verloren geacht wordt. Sir Georges Curzel is naar de radio van Kairo meldt, tot chef der admiraliteit te Alexawdrië benoemd. (D.N.B.). Uit Vichy verneemt het D.N.B.: De Fransche staatssecretaris van Koloniën admiraal Platon en die van Verkeerswezen Jean Barthelet zullen bin nenkort een inspectiereis naar Afrika ondernemen om het tracée van den toekomstigen Trans-Sahara spoorweg van Noord-Afrika tot aan den Niger te bezichtigen. Zooals men weet heeft de Fransohe regeering enkele dagen gelegen besloten tot den bouw van dezen spoorweg, waartoe reeds sinds zes tig jaar (het voornemen bestaat. Crematie W. F. Roeske. Onder veel belangstelling heeft Zaterdagmiddag in het crematorium te Velsen de crematie plaats ge had van het stoffelijk overschot van den heer W, F. Roeske, oud-districtscommissaris in Suriname, op 65-jarigen leeftijd te Haarlem overleden. De heer Rojeske is in Suriname eon zeer gezien hoofdambtenaar geweest, die niet alleen bij den gouverneur en hét bestuur, maar ook in de krin gen van handel en nijverheid hoog stond aange schreven. Mr. F. G. Schalkwijk, thans rechter in de recht bank te Rotterdam, zei dat men deze markante fi guur niet kon laten gaan, zonder een enkel woord van afscheid te spreken. Toen de heer Roeske in Suriname kwam, wist men spoedig, wat men aan hem had. Hij bleek een goed ambtenaar en een zeer intelligent menscli te zijn. Toen spr. in Suriname kwam, was de heer Roeske al districtscommissaris: hij was een harde werker, een man uit één stuk. Hij was bij alles eerlijk en flink, een uitnemend ambtenaar, aan wien ons land zeker verplichtingen heeft. Zij. die hem gekend hebben als commissaris van Ceronie en Nickerie, zullen zich zijn gastvrije woning her inneren. Hij en zijn vrouw waren altijd gastvrij en er heerschte altijd een opgewekte stemming. Wij zullen dezen hartelijken vriend niet vergeten. De heer G. Bos, planter van tropische cultures, die in Suriname gewerkt heeft, zei veel aan den. overledene te danken te hebben. Van hem kreeg spreker zeer goede adviezen. Een zwager van den overledene dankte voor de belangstelling. UITSLAG VAN H. P. C.-BRIDGE-DRIVE. Als sluiting van het winterseizoen organiseerde de H. P. C. een bridge-drive voor haar leden en donateurs, terwijl ook van D W. R.-zijde eenige goede krachten aan deze drive deelnamen. Het geheel stond onder leiding van den heer A. J. B. van Huissteden,die ook ditmaal den wedstrijd uitstekend heeft geleid. Te elf uur des avonds was de drive beëindigd en wel met het volgende resultaat: le prijs: het paar C. Vrught—N. de Vries met een totaal van 2940 punten: 2e prijs het paar W. v. Aalst—H. v. Benthem met hetzelfde aantal punten. Dit was de afdee- ling Blauw. In de roode afdeejfng werd de eerste prijs gewonnen door het paar T. Kloots—S. Huizing met .een totaal van 450 punten, de 2e prijs was voor het paar E. VrughtP. Kramer met een puntenaantal van 300. De overige prijzen waren als volgt: Blauw: 3. G. Voogd—J. Kollerie 2300 pnt.; 4. H. Bakker— mej. E. Kloots 1980 pr.t.; 5. H. Leyenaar—S. de Vries 1030 pnt.; 0. F. de Geest—I. Smit: 7. J. Wijkhuizen Sr. en Jr.; 8. mej. R. de Beidermej. G. de Carpentier; 9. P. Smit J, Verspoor. Rood: 3. J. v. Zadelmevr. v. Zadel; 4. mej. I. Ku- batz—Haites; 5. J. Stammes—II. den Beider; 6. I. Collet— A. M. Heerkens Thijssen: 7. mej. H. de Carpentier—P. v. Aalst; 8. H. W. Bakkermej. A. Sevensma; 9. W. v. Gro ningen en mej. H. Kloots. Na afloop reikte" de heer van Hulssteden de prijzen uit met een toepasselijk woord, waarna de waarnemend voorzitter van H. P. C. de heer A. M. Heerkens Thijssen bekend maakte dat binnenkort een dual-meet zal gehou den worden tn het brldge-spel tusschen de vereenigingen H. P. C. en D. W. R. RADIt PROGRAMMA Roemeense! e cff:ciercr brachten dezer dagen als gasten van de Duitsche-weer macht een bezoek aan de Maginot-Iinie. De officieren bezichtigen de versterking 505, welke door de Fransche militaire autoriteiten als onneembaar werd beschouwd. (Foto Weltbild) DINSDAG 25 MAART 1941. Nederlandsch Programma. HILVERSUM I, 414.4 M. 0.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 Schrift lezing en meditatie. (Uitzending voorbereid door de Chr. Radio-Stichting). 8.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Nieuwsbe richten A. N. P. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Voordracht met muziek. 11.10 Omroeporkest. 11.40 Voordracht mei: muziek. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.30 Boerenreportage. 12.42 Almanak. 12.45 Nieuws- en econo mische berichten A. N. P. 1.00 Amusementsorkest en soliste. 1.30 Gramofoonmuziek, 1.50 Amusementsorkest, en soliste. 2.15 Voor de vrouwen. 2.30 Esmeralda en soiist. 3.15 Zang en piano. 4.00 Cyclus „Ons Geloof en ons werk" (Uitzending voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerksomïté). 4.20 Omroeporkest. 5.15 Nieuws-, economische en beurs berichten A. N. P. 5.30 Bandy Balogh en zijn ensemble. 6.00 Lezing „Plattelandscultuur". 6.15 De Ramblers. 6.42 Almanak. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Vragen van den dag A. N. P. 7.15 Duitsche les. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Duitsche les. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 3.15 Spie gel van den dag. 8.30 Berichten. Engelsch. 8.45 Cabaret programma. 0.40 Avondwijding (Uitzending voorbereid door liet Vrijz. Prot. Kerkcomité). 9.45 Engelsche berich ten A. N. P, 10.90 Nieuwsberichten A N. P., sluiting. Nederlandsch Programma. HILVERSUM II. 301,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtengymnastick. 7.00 Gra mofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 Gramofoon muziek. 8.30 Nieuwsberichten A. N. P. 8.45 Gramofoon muziek. 10.20 Ensemble Rentmeester. 11.10 Voordracht. 11.30 Ensemble Rentmeester. 12.00 Berichten. 12.15 Orgel spel. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 Orkest Frans Wouters. 1.30 Gramofoonmuziek. 1.50 Orkest Frans Wouters. 2.15 Cembalo en fluit. 3.00 Modepraatje voor de vrouw. 3.20 Cabaretprogramma. 4.15 Gramofoon muziek. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A. N. P. 5.30 Gramfoonmuzlek (met toelichting). 6.00 Ama- blle-sextet en soliste. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Vragen van den dag A. N. P. 7.15 Viool, zang, orgel en ptano. 8.00 Nieuwsberichten A. N.. P- 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Omroep-Symphonie-orkest en soliste. In de pauze: „De liefdesverklaring door de eeuwen heen". B.45 Gramofoon muziek. 10.00 Nieuwsberichten A. N. P., sluiting.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 7