Sped WedMjdu* Spoctwiteifr V.S.V. wint opnieuw Stormvogels partij gaf goed De tweede overwinning van „The Good Old" E.D.O.'s kampioenskans gestegen Mijn kijk op het spel 3untlooze strijd tusschen R.C.H. en Kennemers Hoe de derde klassers speelden M A A N D A G 24 M AART 1941 Thans met 4-0 van C. V. V. Voordat de wedstrijd een aanvang nam werd de door de Supporteisvereeniging aangeboden kampioensvlag ge- heschen en met eenige woorden van den voorzitter den heer G. Smit officieel aan V. S. V. overgedragen. Daarna werd het elftal gehuldigd door het bezoekende C. waarbij aanvoerder de Vries een krans in ontvangst had te nemen. Evenals in Rotterdam werd het ook nu weer een klin kende V. S. V.-overwinning. Doch overigens had deze wedstrijd met den vorige niets gemeen. C. V. V. gaf aan merkelijk beter partij dan in Rotterdam en probeerde een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken. Doch de bezoe kers troffen het al heel slecht, want zij kregen een ge heel homogeen spelend V. S. V.-elftal tegenover zich. V. S. V. speelde dan ook zeker in kampïoensvorm. Alles sloot als een bus en de %'erbindingen tusschen de linies onderling was ditmaal wel bijzonder goed te noemen. Ondanks dat de IJmutdensche voorhoede ook nu weer pro ductief was en vier fraaie doelpunten wist te scoren ging toch de meeste bekoring van de middenlinie uit. De Vries beheerschte volkomen het middenveld en hoe kunstig goochelde Poulus dit keer met den bal en hoe onvermoeid werkte de kleine v. Osch. Doch ook de verdediging der kampioenen, die den vorlgen keer In R'dam een leelijken steek liet vallen en toen vaker gepasseerd werd dan in de voorgaande wedstrijden, bleek ditmaal voor de overigens lang niet slecht spelende C. V. V.-voorhoede niet te passeeren. Daartegenover stond, dat de Rotterdamsche verdedi ging zich geruimen tijd staande wist te houden ondanks dat de V. S. V.-voorhoede bijna voortdurend in den aan val was. Na een half uur spelen was de stand nog blanco en niets wees er toen op, dat daar al zoo spoedig ver andering in zou komen. Het eerste doelpunt der thuisclub kwam dan ook geheel onverwachts.. Toen V. S. V. een aanval op het C. V. V.-doel ondernam, loste v. d. Kuil plotseling een hard schot, dat keeper v. d. Oever geheel verraste, zoo dat deze er geen hand naar uitstak (1—0). En toen v. d. Lugt een afgemeten pass van Sterk kreeg, deed deze de rust met 20 Ingaan. Ook in de tweede helft bleef C. V. V. moedig volhouden, doch haar voorhoede kreeg lang niet dien steun van haar middenllnle als dat bij V. S. V. het geval was. Michel kreeg slechts weinig werk, doch toch heeft deze nog eenige malen zeer goed Ingegrepen. De voorhoede van V. was voor de C. V. V.-verdediging een veel grooter gevaar. De voorzetten van Stek kwamen alle uitstekend voor den doelmond. Jammer, dat deze voor de toekomst veel belovende speler te weinig gebruik maakt van zijn hoofd. Zelden zagen wij goed kopwerk van hem en aan dit on derdeel van het spel moet Stek zeker nog meer aandacht schenken. Sterk permiteerde zich de weelde om eenige goede kansen te missen. Doch even later scoorde hij uit een voorzet van Stek, na goed aangeven van v. d. Lugt fraai het derde doelpunt. Even voor het einde kreeg Stek zijn kans en ook deze beging geen fout. Zoo bracht hij den eindstand op 4—0. V. S. V. is dus weer een eind dichter bij het ongeslagen kampioenschap. Feyenoord wint met 3-2 Na afloop was de stemming in het Stormvogelskamp zeer verbitterd, niet omdat met 3—5 verloren was, maar wel, omdat Tol een half uur voor het einde naar de mee ning der blauw-witten ongemotiveerd van het veld was gezonden en men op dat tijdstip „wegens ongeloorloofd spel" van dezen speler een penalty tegen zich gekregen had, welke Feijenoord aan een 3—1 voorsprong hielp. Gedurende een half uur heeft Stormvogels toen met 10 spelers moeten spelen en het pleit zeker voor dit tien tal, dat het niet alleen Feijenoord belet heeft meer doel punten te maken, maar dat het zelfs nog kans zag door toedoen van Krab een tweede tegenpunt te maken. En had invaller Keur, die Schoorl moest vervangen, kort voor het einde, toen hij alleen voor doelman Vlietstra kwam te staan, even het hoofd koel gehouden,, dan zou Storm vogels* tiental zelfs nog een gelijk spel uit de wacht heb ben gesleept. Vooral in de tweede helft was Feijenoord echter verre weg het meest in den aanval en wat het spel, uit een spel- technisch oogpunt bekeken, betreft, was dat van Feijen oord zeker supérieur. Men liet bij de Rotterdammers meer den bal het werk doen, waardoor het tempo verhoogd werd en vooral de IJmuider middenlinie nog al eens van het kastje naar den muur werd gestuurd. Vooral Vrauw- deunt blonk in dit opzicht uit. Dat Feijenoord desondanks geen sprekender overwin ning kon behalen, kwam, doordat de Rotterdammers, het spel te kort hielden en dit bleven volhouden tot op korten afstand van het doel. En wie Haak kent, weet dat geen speltype der tegenpartij hem liever is dan dat. Stormvogels heeft Feijenoord hsel wat beter partij ge geven dan K. F. C. Trouwens de twee doelpunten tegen een verdediging, die op een middenllnle De Vroet—Kup- pen—Paauwe kan bogen, spreken in dit opzicht voor zich zelf. Zelfs kreeg Vlietstra, de Feijenoord-doelman, in de eerste helft minstens evenveel werk als Kraak, die zich vooral in de 2de helft weer goed heeft geweerd en zeker geen der doelpunten kon voorkomen. Keur, die midvoor speelde, heeft' niet onverdienstelijk gedebuteerd, vooral wanneer we in aanmerking nemen, dat hij door het sterk teruggetrokken spelen van Krab en Verdam het nog al eens alleen moest opknappen. Met de rust was de stand 2—0 en hoewel ook in deze eerste helft Feijenoord technisch en tactisch beter speel de dan Stormvogels, moet erkend worden, dat ze vrij goedkoop aan de punten was gekomen. In beide gevallen toch was Schipper de Rotterdammers behulpzaam, eerst door een voorzet van links niet te onderscheppen, waar door Vrauwdeunt. die er anders niet aan te pas zou zijn gekomen, een gemakkelijke kans kreeg, daarna door den bal via zijn lichaam in 't net te laten springen. Na de rust pakten de Stormvogels de zaken direct energiek aan en het gelukte Verdam zoowaar na goed aan geven van Keur den stand op 2—1 te brengen. De hoop herleefde even in de IJmuider harten, om echter al gauw plaats te maken voor teleurstelling, toen het hierboven gememoreerde incident-Tol plaats greep en Feijenoord uit den toegekenden penalty den stand op 3—1 bracht. Van Pel ging nu spil spelen, en dat ging hem nog niet eens zoo slecht af. De 4-mans-voorhoede moert het van snelle uitvallen hebben en uit één daarvan scoorde Krab (3—2). Daarbij bleef het. NED. VOETBALBOND. De Uitslagen. AFDEELING I. Ajax—Blauw Wit 2—1 Eerste klasse Xerxes—VUC 5—1 DWS—Sparta 1—4 Derde klasse A. 3—2 DHC—'t Gooi 3—1 Hillinen—Lugdunum ADO—DFC 2—2 TONEGIDO—LFC 2-0 KFCHermes-DVS 3—2 SIC—ASC 2—3 Feijenoord—Stormv. 3—2 Bl-ZwartDe Ooievaars Tweede klasse B a HFC—Volendam 1—0 DOSR—Laakkwartier 1—3 RCH—De Kennemers 0-0 RVC—Hillegom 4—2 HVC—Velox 3—1 EDO—HBC 4-0 AFDEELING lil Derde klasse B. Eerste klasse. Bl'daalO. Gezellen 3—2 Hengelo—Enschede 1—1 TYBB—De Zeemeeuw. 6-1 I-Ieracles—Tubantia 4—0 DEM—Santpoort 1—1 Vierde klasse H. AFDEELING IV Halfweg—WE 8—0 Eerste klasse. BSM—DIO 0—0 MVV-BVV afg. EHS—ADO 1920 2—2 Limburgia—Roermond afg. Reserve Eerste klasse. Juliana—NAC 2—3 Stormv. 2— Ajax 2 2—3 Willem II—PSV afg. Haarlem 2—DWS 2 0—5 NOAD—Helmond afg. Reserve 2e klasse A EindhovenLonga afg. Zee'i—VFr* 2 1—3 OS"" -7» Kcr> m 2 1—5 U'UFfcl ING V Reserve Tweede klass« B Eerste klasse. Volendam 2—HFC 2 3—4 Be Quick—GVAV 2—2 VSV 2—EDO 2 2—1 LeeuwardenVeendam AFDEELING TI. 4—0 Eerste klasse. HSC—Velocitas 3—3 VSV—cvv 4—0 Achilles—Sneek (Sn. n O.) BFC—Haarlem afg. WW—Heerenveen 2-5 Volendam met 1-0 verslagen H. F. C. heeft zijn tweede overwinning be haald en verdiend. Vooral in de eerste helft was het Volendamsche doel in voortdurend ge vaar en wanneer het niet door zoo'n uitste kenden keeper zou zijn verdedigd, zou het onge twijfeld vaker doorboord zijn. Dit hield verband met het feit, dat H. F. C. eindelijk de goede op stelling voor de voorhoede schijnt te hebben ge vonden. De aanvalslinie bestond nu v.l.n.r. uit: Ligtenstein,, Hoek, Drijver, Ten Have en Gentis. Dit vijftal vormde een veel aaneensluitender ge heel dan de andere combinaties die dit seizoen tot taak hadden de score te doen stijgen. Drij ver was nog niet erg actief, wellicht in verband met zijn blessure, maar de andere vier spanden zich des te meer in. Speciaal Ligtenstein en Gentis vielen op. Van de overige spelers moeten vooral Kruyer, v. Olphen en Kammeijer worden genoemd, v. d. Togt had het dezen keer niet erg druk, maar wat hij deed was weer feilloos. De wedstrijd zag er al in het begin voor H. F. C. hoopvol uit. Een paar venijnige aan vallen werden opgezet en had de Volendamsche doelverdediger zich niet telkens stoutmoedig in den hoek geworpen dan had het niet tot vijf minuten voor de rust geduurd voor de eerste HJ'.C.-goal werd gescoord. Nu duurde het wèl zoolang. Na veertig minuten trapte Drijver uit een voorzet van Ligtenstein, dien de keeper ge hinderd door een back, vergeefs trachtte te on derscheppen, den bal midden in den goal. Het scheelde weinig of Drijver had kort daarna uit een vrijen trap even buiten het strafschopge bied een tweede doelpunt gemaakt, maar .het scheelde net te veel. Na rust ontsnapte het H.F.C.-doel eenmaal op het nippertje aan een doorboring; via vele voeten rolde de bal tenslotte over de achterlijn. Tegen het einde werden de aanvallen van Vo lendam wel wat talrijker, maar veel gevaar le verden ze niet op. Zoo won H.F.C. dan ver diend, zij het met kleine cijfers; vol goeden moed kan het de volgende schreden op den weg naar hoogere regionen in de ranglijst onder nemen. Een 4-0 overwinning op H.B.C. E.D.O. heeft Zondag een goeden dag gehad. Een uitverkocht veld en een 4—0 overwinning op den gevaarlijksten tegenstander voor het kampioen- ap. De talrijke bezoekers hebben een goeden wedstrijd te zien gekregen waarin vooral voor de rust de spanning niet ontbrak. Direct na den aftrap zetten de rood-zwarten een hoog tempo in en ondernamen zij zulke snelle overrompelende aanvallen op het vijandelijke doel. dat dlirect de beide H.B.C.-backs Onland en van der Horst handelend moesten optreden. Tn de eerste vijftien minuten hield de druk van E.D.O. aan. De H.B.C.-achterhoede wist echter aan de vijf voor- waartsen van E.D.O. die goed door de middenspe lers Schijvenaar, Ommen en Schildwacht gesteund werden, het hoofd te bieden. Van der Staai en Spek, de vleugelspelers van E.D.O., konden zelden voor zetten geven, terwijl ook de doortastende midden voor de Jonge een speciale bewaking van Veld van H. B. C. had. De gasten kwamen er echter na het offensief van E.D.O. steeds beter in. Ook de kanthalfs van H.B.C. steunden de voorhoede goed, waardoor Zandstra en zijn buurman enkele malen moesten ingrijpen. De H.B.C.'ers speelden echter met slechts drie man in de voorhoede, waardoor Wille slechts weinig te doen kreeg. Enkele malen moest hij een schot van Van Bakel van grooten afstand onschadelijk maken. Ondanks het langzaam sterker wordende offen sief van H.B.C. bleven de aanvallen van E.D.O. gevaarlijk. Een hard schot van Spek ketste van de lat tei het veld terug en invaller doelman Bloemtek stopte op fraaie wijze een tweetal schoten van Hel lingman en Schildwacht. Aan het fraaie werk van keeper Bloemink, den bekenden honkballer van Haarlem, was het te danken, dat tot 10 minuten voor het einde de stand nog steeds dubbel blank was. Even leek het er op dat H.B.C. de leiding zou nemen, toen Martin Jr. een overrompel enden aan val deed, die echter op niets uitliep. Nog voor de rust bracht Hellingman met een dubieus doelpunt den staind op (10). Ook in de tweede helft pakten de gasten de zaak flink aan. Wille werd enkele malen op de proef gesteld, maar zonder resultaat. Ook Bloemink kreeg veel werk, eerst toen Hellingman goochelend met den. bal was doorgebroken en daarna, toen hij twee kogels van Schijvenaar kreeg te verwerken. Nadat het spel een tijdlang op het middenveld was gespeeld, kreeg H.B.C. ee.n kans om den ge lijkmaker te scoren toen Smit even buiten het De nieuwe H. B. C.-keeper Bloemink in actie tegen de E. D. O.-voorlioede. (Foto De Haas) strafschopgebied door Schildwacht te hard tegen den grond werd gewerkt. Het verwachte schot van den oud-internationaal bleef echter uit. Inplaats daarvan kwam een listig boogballetje, waarmede de E.D.O.-achterhoede geen moeite had. De ver moeidheid begon bij de H.B.C.'ers een woordje mee te spreken, waardoor Schijvenaar kans zag het spel weer naar den anderen kant te verplaatsen. De achterhoede van de gasten bleef echter een over moedig spel spelen en drong te ver op. Deze tak- tiek werd Smit en zijn mannen noodlottig. Nadat een prachtige pass van Smit voor het E.D.O.-doel onbenut was gebleven, ging Spek er op den rech tervleugel met het leer vandoor. Martin Jr. trachtte hem den bal nog afhandig te maken, maar tever geefs. De snelle rechtsbuiten zwenkte naar binnen en -gaf met een prachtig schot doelman Bloemtek het nakijken. (20). H.B.C. gaf zich door dezen achterstand nog niet gewonnen en Smit. tezamen met Drayer kwamen steeds weer voor de rood-zwarte achterhoede terug. Het bleef echter zonder resultaat. Na fraai door zetten v-an De Jong voerde Hellingman op even fraaie wijze de score op tot (30). Acht minuten v-oor het einde kreeg Schijven-aar een vrijen -trap te nemen even buiten het strafschop gebied. Op meesterlijke wijze wist -de E.D.O.-spil dezen vrijen schop in een doelpunt om te zetten. E.D.O. kreeg door deze 40 overwinning meer dan haar toekwam. H.B.C. had zeker een tegen punt verdiend, maar de ploeg met de beste schut ters en het meeste uithoudingsvermogen heeft ver diend gewonnen. E. D. O.-H. B. C. Veel publiek er waren meer dan 4000 toe schouwers aanwezig veel wind en een zeer leven dige bal; ziedaar de meest kenmerkende omstan digheden, waaronder deze belangrijke wedstrijd werd gespeeld. De beide laatstgenoemde factoren werkten samen om het den spelers moeilijk te ma ken, zoodat voor een behoorlijke balcontrole de hoogste eischen aan de technische vaardigheid der deelnemers werden gesteld. Met die technische capaciteiten liep het over het algemeen nogal los, wat men van een ploeg als E.D.O., die immers onder leiding van een ervaren oefenmeester als Corsten staat, ook niet anders zou verwachten. Maar ook H.B.C. kwam in dit opzicht, wat het meerendeel van haar spelers betreft, aar dig voor den dag én het mag zeker een compliment voor de Heemstedeharen heeten, dat hun achter trio niets voor dat van de thuisclub onderdeed, on danks het feit dat deze spelers meer en moeilijker werk te verrichten kregen dan de defensie der tegenpartij. De tactiek hield echter met de techniek geen ge lijken tred en het was het ernstige tekort aan deze, vooral in het onderhavige geval, onontbeerlijke tactische gaven, dat den aanval der bezoekers vol komen ongevaarlijk deed zijn. De voorwaartsen hadden kunnen weten en Kick Smit zal hen dat ongetwijfeld hebben ingeprent dat de uit vier man bestaande „verdedigingsgordel" der roodzwar ten groote bewegelijkheid en breed open spel als tegenwapen vereischte. Speciaal de buitenspelers Martin Sr. en Peeperkoorn stonden voor de overigens lang niet eenvoudige taak zich zooveel mogelijk aan de voortdurende bewaking der E.D.O.- kanthalfs te onttrekken, bij de pogingen waartoe zij voldoende medewerking van Drayer en Van Bakel mochten verwachten. Het was bovendien van te voren duidelijk, dat een uit drie man bestaande eerste aanvalslinie tegen een versterkte defensie als die der thuisclub niet anders dan door verras sende manoeuvres indruk zou kunnen maken. De beide vleugelvoorwaartsen namen echter ge durende den geheelen wedstrijd een afwachtende houding aan, zoodat zij niet slechts vrijwel als figuranten fungeerden, maar waardoor zij tevens de kanthalfs der tegenpartij in staat stelden ten slotte zonder eenig risico tot het steunen der eigen voorhoede over te gaan. Dit verzwaarde de taak der overige H.B.C.'ers aanmerkelijk, te meer, daar noch Van Bakel, noch Drayer het contact tusschen middenlinie en aanvalstrio wisten te bewerkstelli gen. Zelden zal doelman Wille in een zoo belang rijke match zoo weinig ernstig op de proef zijn ge steld als in deze partij. Toch en dit is eigenlijk merkwaardig was in de eerste helft weinig krachtsverschil tus schen de ploegen. Dat pleit dus voor het werk der andere zeven Heemstedenaren en dat bewijst tevens, dat E.D.O. als team nu ook niet bepaald zoo bovenst-best op dreef was. „Short-passing is nog altijd een der meest kenmerkende eigenschap pen van het voorhoedespel der roodzwarten en het is begrijpelijk dat bij het hooge tempo, dat beide ploegen voor de pauze er in hielden, de accura tesse en doelmatigheid van dit „borduurwerk iet wat te wenschen liet. Het snelle „tacklen der H. B. C.-verdedigers had daarenboven invloed op het spel van jeugdige en nog ongeroutineerde krachten als middenvoor De Jong en linksbuiten Van der Staay. Het was mede van invloed op Schijvenaar, die ditmaal minder gelegenheid kreeg tot „per soonlijke staalties". doch die daardoor het moge vreemd klinken nuttiger dan anders voor zijn team was. Nog vreemder is, dat de ED.O.-spu de schotvaardigheid der tien voorwaartsen in dé scha duw stelde: hij loste meer harde en zuiver gerichte schoten dan de aanvallers van beide partijen te zamen. Hieruit kan men terecht opmaken, dat de 4-0 overwinning der roodzwarten geflatteerd was, al hadden zij gedurende de tweede helft een uitge sproken veldmeerderheid, die echter pas in de laatste tien minuten in drie doelpunten werd uit gedrukt. Het opbouwen van den aanval bleef noch tans te ingewikkeld en vaak te peuterig, terwijl Spek op den rechtervleugel zijn kansen verminder de door te veel naar binnen te komen. Het was jammer dat de overigens goed spelende Heemsteed- sche linkshalf Martin Jr. debet was aan drie der vier doelpunten. Bij het eerste en derde hief hij door ontijdig terugkomen de buitenspel-positie van Hellingman op; bij het tweede stopte hij on- noodig een „achter" gaanden bal, waardoor'hij Spek een niet te missen kans bood. E.D.O. heeft, alles samen genomen, bewezen over een elftal te beschikken, dat met vertrouwen den strijd om het eerste klasseschap kan opnemen. Er zijn echter twee feiten die niet onvermeld mogen blijven. In de eerste plaats maakte aanvoerder Zandstra na het winnen van den opgooi een fout. door tegen den wind te gaan spelen, wat met een beter op dreef zijnde voorhoede der tegenpar tij noodlottige gevolgen had kunnen hebben. En rechtshalf P Schildwacht bracht de zege van zijn elftal in gevaar door zijn goede spel te ontsieren met enkele onnoodige overtredingen, waaruit even- zoovele vrije schoppen den bal voor het E.D.O.- doel brachtén. Deze beschouwing zou niet volledig zijn zonder de „pluimpjes", die eenige spelers dubbel en dwars verdiend hebben. Bloemink toonde zich een eerste klasse doelverdediger met. een orachtigen stijl. Hij heeft uitmuntend gespeeld, evenals rechtsback On- lapd, die steeds het juiste moment van ingrijpen koos en een goede lengte traote. Voorts dienen de halfbacks Vinke en Martin Jr. de laatste on danks zijn fouten eervol te worden vermeld, terwijl ook Veldt en Van der Horst veel nuttig werk verzet hebben. Aan E.D.O.-ziide had Wille een vacantie-middag en sneelden Zandstra en rechtsmidden P. Schild wacht in hun besten vorm. Schiivenaar moet om het zeer oordeelkundig en zuiver inschieten van de vrije trappen met lof worden genoemd: zijn doel punt was een juweel CRITICUS IJshockey De A. IJ. H. C. verliest van Rot-Weiss. ESSEN 22 Maart (A. N. P.>: Vanavond heeft A. IJ. H. C. te Essen het onderspit gedolven tegen Rot-Welss (Berlijn). Met 81 verloor de Amsterdamsche ploeg (1—0, 4—0, 3—1). Lammerts was de beste Nederlandsche speler. Als het gehcele seizoen zóó geweest was dan had de E. D. O.-penningmeester geen reden tot klagen gehad. De plaatselijke ontmoeting E. D, O.-H. B. C. trok zooals te verwachten was, veel belangstelling. Een „witte" Zondag derhalve voor Koning Voetbal. (Foto De Haas) Het was een klein, maar buitengewoon verfrisscliend moment in den voetbalwedstrijd H.F.C.Volendam. Bij een aanval der Volendammers was de H.F.C.'er. Van Olphen vlak bij de zijlijn „on klaar" geraakt. De rechtshalf van Volendam had den bal in zijn bezit en kon rustig bezien, naar welken medespeler hij zou plaatsen. Hij was het, tusschen twee haakjes gezegd, niet, die met Van Olphen in botsing was geweest. De Volendammer trapte den bal niet naar een medespeler, hij tikte hem over de zijlijn, waardoor de H.F.C.'er op den grond gelegen heid had om op zijn verhaal te komen. Even later werd het spel met een ingooi voor H.F.C. hervat, na applaus van het tribmiepubliek, dat dit kleine maar wel bijzondere staaltje van sportiviteit van den Volendammer niet was ontgaan. Een klein momentje, maar een dat je ple zierig bij blijft, als al het verdere van zoo'n wedstrijd weer vergeten is. R.C.H. wacht op eigen terrein nog steeds op de eerste overwinning. Ook gisteren, tegen Kenne mers, dat in Beverwijk met 50 verslagen werd, kon geen volledig succes geboekt worden, al dient gezegd dat zoomin R.C.H. als de bezoekers voor de volle buit in aanmerking kwam. Hiermede is te vens gezegd dat het puntlooze gelijke spel beide partijen bevrediging kon schenken. Dit is aller eerst. een gevolg van de tactiek die beide elftallen demonstreerden, namelijk het leggen van het zwaartepunt in de verdediging, begrijpelijk overi gens, omdat zoowel voor Kennemers ais R.C.H. elk winstpunt in de gegeven omstandigheden goud waard is. Vérvolgens of misschien wel juist door die verdedigende tactiek bleken beide aanvalslinies niet in staat tot een geldig doelpunt te komen. De bezoekers hebben wel eenmaal geseoord, dooh de rustig leidende scheidsrechter Mooi moest dit doel punt wegens buitenspel annuleeren. Verder ont kwam Kennemers kort voor het einde aan een zeker schijnende nederlaag toen Hanse, na fraai solospél den bal tegen den doelpaal schoot, waar mede tegelijk voor de Wijkers het gevaar van de lucht was. Overigens, we schreven het reeds, is het een vergeefsche strijd geweest van aanvallers tegen verdediger®, waarbij we den R.C.H.-aanval door technisch beter spel iets hooger noteerden, doch waarbij de Kennemers verdediging, met rechtsback van Putten aan het hoofd zich wel zeer kranig gehouden heeft. Bovendien speelde rechtshalf Siks een verdienstelijke partij. In den Kennemers aan val was veteraan Horeman wel de meest opval lende figuur. Bij R.C.H. was het weer het bi/nnen- trio, en ditmaal in hoofdzaak Biesbrouck, dat den toon aangaf. De Wette leek ons niet zoo op dreef, waardoor ook Berk in zijn spel te kort schoot, on danks enkele zeer goede voorzetten van zijn voet. In de middenltaie kon Vos nog niet zijn goeden vorm heiwinden terwijl de beide backs Hoogen- doorm en Bartels hun plicht deden, zij het dat bei den er nu en dan even uit war en,gelukkig zonder na- deelige gevolgen. Uiteraard was er spanning volop, vooral tegen het einde, toen R.C.H. door te ver op dringen haar kans op een gelijk spel nog in ge vaar bracht. Kennemers accepteerde de geboden kans niet en zoo kwam het einde met 00. RANGLIJST JES Afdeeling Eerste klasse. gesp eew gel verl pnt v -t eem A. D. O. 16 9 6 1 24 44—26 1.50 D. H. C. 16 10 4 2 24 43—27 1 50 Sparta 15 8 2 5 18 39—28 1.20 D. W. S. 16 7 4 5 18 23—23 1.13 D. F. C. 16 6 5 5 17 34—30 1.06 Feijenoord 16 7 3 6 17 30—31 1.06 Hermes D. V. S. 16 5 5 6 15 39—32 0.94 Stormvogels 16 5 2 9 12 26—35 0.75 t Gooi 16 2 4 10 8 22—37 0.50 K. F. C. 15 2 1 12 5 19—50 0.33 2e klasse B. E. D. O. 15 10 4 1 24 43—10 1.60 H. V. C 15 11 2 2 24 36—20 1.60 H. B. C. 15 8 3 4 19 31—29 1.27 Velox 16 7 4 5 18 40—36 1.13 Hilversum 14 6 3 5 15 34—31 1.07 Hercules 14 6 2 6 14 36—25 1.— Watergraafsmeer 12 5 2 5 12 25—24 1 Spartaan 13 3 4 6 10 19—32 0.77 R. C. H. 15 3 5 7 11 22—28 0.73 Volendam 14 3 3 8 9 22—37 0.64 Kennemers 14 3 2 9 8 24—45 0.57 H. F. C. 13 2 2 9 6 13—28 0.46 AMeelinp II. Haarlem Ajax Xerxes V. V, 0 28 52—18 5 17 36—27 4 19 48—29 5 17 40-40 6 15 30—23 6 14 39—48 7 13 39—36 7 11 26—39 32—46 Santpoort verspeelt «eg kostbaar punt. Hoewel alle clubs in deze afdeeling nog raiin]n ste zeven wedstrijden voor den boeg hadden bh stond het programma ditmaal om duistere redenen slechts uit drie matches. De vier leidende cluhi kregen een vrijen dag en dit verwondert te meer omdat de maand Maart reeds ten einde loopt en de kampioen toch eerlang aan de promotie-coiri petitie zal moeten deelnemen, hetgeen toch ook een zestal Zondagen vergt. Normaal gesproken zal ha dus ongeveer eind Juni worden, alvorens de voeu bal in deze afdeeling kan worden opgeborgen ea gezien dit feit is het onbegrijpelijk, waarom öt dag van gisteren niet beter werd benut. Santpoort heeft op het veld van D.E.M. een ko**. baar punt verspeeld en het niet verder Kunnen brengen dan een 1-1 gelijk speL Goalgetter Vsn Bakkum kwam er ditmaal niet aan te pas en Vf ker scoorde het eenige doelpunt der bezoekers i dat Tervoort de thuisclub de leiding had gegév Reeds bij de rust van dezen zeer spannenden op hoog peil staanden wedstrijd, die door zeer veel toeschouwers werd bijgewoond was de eindstand verkregen, T.Y.B.B. had weinig moeite met de Zeemeeuwen, die met 6-1 werden gekortwiekt, derhalve met de zelfde cijfers, waarmede de Zandvoorters vorige week Onze Gezellen versloegen. Bij de pauze wy de stand al 4-0, dank -zij een hattrick van den in valler-middenvoor A Snoeks en een goal van Vi sies. Na de hervatting werd de zaak op denzelfden voet voortgezet; eerst was het Vessies en daarin weer Snoeks, die het net wist te vinden, alvorens Terol de eer vermocht te redden. Bloemendaal behaalde een weinig overtuigende zege op de hekkesluiters. Nadat de thuisclub eent een 3-0 voorsprong had veroverd, brachten de be zoekers den stand op 3-2 en als Onze Gezellen den hun wegens hands toegestanen strafschop had den benut, zouden de punten waarlijk nog gedeeld zijn. Het pleit voor de verliezers, dat zij den moed niet lieten zakken en voortdurend goed partij gaven. Bloemendaal nam door Hessel uit een goeden voorzet van Noordhoff de leiding, die door een fraaien kopbal van den jeugdigen Salm werd ver groot In de tweede helft had dezelfde speler weder om met een kopbal succes, waarna de bezoekers zich ten onrechte de weelde veroorloofden ea strafschop te missen. Zij herstelden zich echter, want Van der Velden doelpuntte met een hoog schot en de spil De Wit bracht den eindstand op 3-2. De ranglijst ziet er thans als volgt uit: Zandvoort 13 9 3 1 47-20 21 Beverwijk 13 9 2 2 48-24 23 Xinheim 13 7 5 1 35—23 19 Schoten 13 8 0 5 41-33 18 Santpoort 10 6 2 2 39-26 14 D. E. M. 13 5 3 5 35-30 13 Bloemendaal 13 4 3 6 25—38 11 T. Y. B. B. 13 3 3 7 31-39 9 Bipperda 13 3 2 8 25-27 8 Zeemeeuwen 13 3 0 10 26-51 8 Onze Gezellen 13 1 1 11 19-60 3 JOEGO-SLAVIë—HONGARIJE 1-1. BELGRADO. 23 Maart (A.NP.) De voetbal landenwedstrijd tusschen Joego-Slavië en Hon garije eindigde in een 11-gelijk spel. Deze stand was met de rust reeds verkregen.. 1.19 1.13 0.94 0.93 0.87 0.79 0.73 3 11 S 19—55 0.33 Dammen Om het persoonliik kampioenschap van Nederland. Titelhouder Keiler verliest van Ham. Zaterdagmiddag j.l. werd te Haarlem in het club lokaal der Haarlemsche Damclub, bovenzalen van Restaurant Munniks, voor de zesde ronde va bovengenoemden wedstrijd de partij tusschen J. van Dartelen (Zandvoort) en J. de Krijger (Amsterdam) gespeeld, welke na fraaien strijd in remise eindigde. Zondag j.l. werden in „Lommerijk" te Hillegers- berg (Rotterdam) voor deze ronde de volgende partijen gespeeld: Ph. J. Ham (Rotterdam) wint van R. C. KeJer (Amsterdam). J. Blom (Rotterdam) wint van I. üruyf (Amsterdam). J. M. Bom ('s Gravenhage) wint van W. v. m Kraan (Dordrecht). De sensatie van deze ronde was wel de nededaW van den titelhouder R. C. Keiler tegen den °°l' terdamschen meester Ph. J, Ham! Hierdoor is het aspect van dit tournooi genee gewijzigd. De stand luidt thans: No. 1. J. M. Blom ('s Gravenhage) 8 Punte"' (6); 2. P. J. van Dartelen (Zandvoort) 7 pun*, (6): 3. J. Blom (Rotterdam) 6 punten (5): 4. R- Keiler Amsterdam) 6 punten (5); 5. W. v. d. Kraa (Dordrecht) 5 punten (5); 6. J. de Krijger (A1"' sterdam) 5 punten (5); 7. Ph. J. Ham (Ro»** dam) 5 punten (6); 8. I. Druyf Jr. (Amsterdam' 3 punten (5) en 9. G. E. Hartman (Nijmegen) punten (5). De tusschen haakjes geplaatste cijfers geven n aantal gespeelde partijen aan. Morgen komen wij op het verloop der in oe- ronde gespeelde partijen uitvoeriger terug.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 8