IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMGIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Joego Slavische ministers te Weenen Ook Hitier te Weenen Moppentrommel. 26e JAARGANG NO. 121 i»s"e Courant- Lourens Coster, Maatschappij voor i-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. [putstraat 93, Haarlem, Telefoon 10724. Bureau |jrnuider jglèfoon Courant: Kennemerlaan 42, Dmuiden, 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, epg«even opgenomen voor dit blad, worden kosteloos In de Kennemer Courant. Directie; P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur; ROBERT PEEREBOOM DINSDAG 25 MAART 1941 Abonnementen per week f 0.12i/£, per maand ƒ0.5254, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post ƒ1.95 per kwartaal- Losse nummers 3 cent per ex. Advertentlën: 1-5 regels ƒ0.70, elke regel meer ƒ0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeellngen dubbele prIJ*. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-5 regeli ƒ0.30, elke regel meer ƒ0.10. Ook Vort Ribbentrop en Qiano aldaar aangekomen WEENENr 25 Maart (D.N.B.). De Joego Slavische minister-president Tswetkowitsj en joego Slavische minister van buitenland se zaken Cincar Markowitsj zijn heden- SCjitend per extratrein te Weenen aangekomen. ne rijksminister van buitenlandsche zaken Von Ribbentrop verwelkomde de Joego Slavische gasten op het perron en heette hen welkom in nuitschland. Ter ontvangst van de Joego Sla vische staatslieden waren met rijksleider Von Scbirach vertegenwoordigers van staat, partij p„ weermacht aanwezig. Na inspectie van de eerecompagnie vergezelde de rijksminister van baitenlandsche zaken zijn Joego Slavische gas ten naar hotel Bristol. Bjj den ril door de stra- Weenen werden de Joego Slavische Malsheden door de Weensche bevolking levendig begroet. Hedenochtend is voorts de Ilaliaansche mi eter van buitenlandsche zaken graaf Ciano per extra trein te Weenen aangekomen. Ter verwelkoming was ook nu Von Ribbentrop op het station aanwezig. Met den rijksleider Von Scbirach bevonden zich eveneens vertegen woordigers van staat, partij en weermacht op het station. Na de eerecompagnie te hebben ge- jnspecteerd, vergezelde de rijksminister van buitenlandsche zaken zijn gast naar het Grand Hotel. Op den rit door de straten van Weenen werd de Italiaansche minister door de bevol king hartelijk begroet. Ook de Japansche ambassadeur te Berlijn Osjima is te Weenen aangekomen. WEENEN, 25 Maart (A.N.P.). Van goed ingelichte zijde wordt gemeld: De Führer is hedenochtend om 11 uur 15 te Weenen aange komen. Hjj werd door de bevolking met storm - ichtig gejuich begroet. De Führer heeft zijn intrek genomen in Hotel Imperial. Mozart's graf gevonden. De V.P.B.-correrspondent te Weenen meldt: Op ten avond van het Mozatseminarie te Weenen ieelde Hermine Clöter mede dat zij afgaande op de registers van de stad Weenen, Mozarts laatste ©i'piaats gevonden heeft op het oude Sankt- Marxer Kerkhof. iïuitsch weermachtsbericht Nieuwe operaties van het Duifsche duikboofwapen in den Atlantischen Oceaan BERLIJN, 24 Maart (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „In het noordelijke deel van den Atlantischen Oceaan opereerende duikbooten hebben 27.500 bJ.t. vijandelijke koopvaardijscheepsruimte waar ender drie tankschepen, tot zinken gebracht. Ook fcet luchtwapen zet den strijd tegen de Britsche scheepvaart op de Noordzee, op den Atlantischen en in de Middellandsche Zee met succes voort. Verkenningsvliegtuigen brachten bij de Or kaden en de Farör-eilanden twee kleine koopvaar- j!!—1 en van tezamen ongeveer 2500 b.r.t. tot In het zeegebied der Shetland-eilanden werd een gewapend koopvaardijschip van 6.000 hr.t. in scheervlucht op succesvolle wijze be- streden. In het gebied van de MiddellandschexZee vielen Duifsche vliegtuigen ten zuiden van Kreta twee Britsche koopvaardijschepen van elk ongeveer 6000 b.rt., waaronder een tankschip aan. Het tank schip werd in zinkenden toestand gezien. Het tweede koopvaardijschip bleef met zware sensde liggen. Op 23 Maart werden twee geslaagde aanvallen door formaties duikbommenwerpers op «ajiaven van La Valetta (Malta) ondernomen. groote vracht- en passagiersschepen werden door bommen van zwaar en het zwaarste, kaliber iwroïfen. Voorts kreeg een lichte kruiser in de «ven van La Valetta drie zware voltreffers, «veninrichtingen en een olie- opslagplaats wer den vernield. Italiaansche jachtvliegtuigen welke te zamen Duitsche jagers de aanvallen op La Valetta garandeerden, schoten in luchtgevechten 'vier vijandelijke vliegtuigen van het type Hurricane neer. Jn Noord-Afrika deden Duitsche verkennings- vuegtuigen aanvallen op troepenconcentraties van en vijand met bommen en boordwapenen. Op een f- 'on werden voorraden benzine bij het uitladen bra h I** geschoten. De daardoor ontstane groote ™id kon op den terugweg der vliegtuigen nog P een afstand van ruim honderd kilometer wor- 1 Uitbreidi De Vereenïging „Hendrick de Kevser" heeft de restauratie van het historische huis Prinsengracht 4 te Amsterdam aan den rand van den Jordaan op zich genomen.. (Foto Pax Holland) (De Amerikaan Atterberry heeft na vele jaren werken een gecatalogi seerde verzameling van moppen op elk gebied aangelegd, die nu meer dan 6 millioen groot is.) Jarenlang heeft die maar moppen Zonder schroom en zonder stoppen Stug verzameld vol geduld; Ik moet zeggen voor den drommel, Dat is pas een moppentrommel Tot den rand toe goed gevuld. 't Kleinste deel daarvan is aardig, 't Meerendeel natuurlijk „baardig" En de rest vast zouteloos; Dat was zeker niet te mijden, Al' mocht hij er zorg aan wijden Dat hij maar niet alles koos. Zoudt u zulk een arbeid willen, Het lijkt mij om van te rillen, Zooveel moppen liggen zwaar; Wat voor man -moet dat .wel wezen, 'k Weet het niet, maar ik zóu vreezen, Een sport superr„moppe"raar. Af en toe moet hij wel zuchten, Ik kan moppen niet meer luchten, Grappenmakers, hou toch 'op; 'k Zie mijn zes millioental moppen, Als een draak met zooveel koppen, 't Leven is voor mij geen mop. Hij zal vaak zichzelf verwenschen En dan denken: lach maar menschen, Maar stuur mij dan eens den man, Die mij dingen komt vertellen, Die ik me zöo voor kan stellén, Dat ik eens flink huilen kan. Te Istanboel wordt op Duitsch- Turksche toenadering gerekend Turksch verdrag met Engeland niet tegen de spil gericht Een medewerker van het te Belgrado verschij nende blad „Politika" meldt uit Istanboel dat men in kringen aldaar uit alles afleidt dat in de naaste toekomst een toenadering tusschen de opvattingen van Duitschland en Turkije zal ontstaan. In toon aangevende Turksche kringen laat men het licht vallen op het streven naar het behoud van goede betrekkingen met Duitschland en Italië, benevens op het feit dat Turkije door een verdrag met Enge land te sluiten geenerlei voornemens heeft gehad jegens de spilmogendheden, maar daarbij in de eer ste plaats aan eigen veiligheid heeft gedacht, want in het pact van Ankara was immers tot uitdrukking gebracht dat het pact alleen dan van kracht zou worden, wanneer een agressieve actie tegen Turkije werd ondernomen. (D.N.B.) tori waargenomen- Duitsche en Italiaansche gemo- troepen .ondernamen gezamenlijk ver- aah den Oostelijken rand van de woe- jn van Syrië. in Buigarïje worden de bewegingen der Duitsche yPen stelselmatig voortgezet. t anjrie vijandelijke gevechtsvliegtuigen, welke y avon<* van 23 Maart naar de Neder- Van w kUS* v^°§en' werden twee machines w.< Bristol Blenheim door jagers in een luchtgevecht neergeschoten. r "CClöCaUIUlCll. on a n ■afgel°°Pen nacht vloog de vijand naar booffl t en ^eed een .aanval op de rijks- Werfl u' In verscheidene Berlijnsche woonwijken WPfH L OV.11C1UC11C JJC1 IXJUOtUC W Wil vv IJ Ik.V" v aen brand- en brisantbommen van groote brand geworPen welke op sommige plaatsen dak- sehad veroorzaakten. Er is geen militaire flood aangericht. Eenige burgers werden, ge- vni. en, verscheidenen gewond. Zij hielden zich de schuilplaatsen op. flella j',an^ verloor behalve de vier in de Mid- nösche Zee neergeschoten jachtvliegtuigen 6 Orie anderp truactellpn pippn marhinp Korden andere toestellen. Zes eigen machines vermist". Bommen op Kiel en-omgeving. Slachtoffers onder de burgerbevolking. In den nacht van Zondag op Maandag zijn ver scheidene vijandelijke vliegtuigen het gebied van Kiel binnengevlogen. Door het goedgerichte afweer- vuur zoo deelt het D;N.B. mede werd de helft der aanvallende machines reeds voor fret bereiken van het eigenlijke stadsgebied verdreven. Boven het stadsgebied werd een gering aantal brisant- en brandbommen uitgeworpen die op woonwijken of op het open land vielen. Een woonhuis werd ver nield. De door de brandbommen veroorzaakte bran den konden snel gebluscht worden. Onder de bur gerbevolking zijn eenige dooden te betreuren en werden eenige personen gewond. In de naaste om geving der stad werd eveneens een aantal brisant- en brandbommen uitgeworpen, waardoor woonhui zen eenige materieele schade kregen. Verboden zönes in de Amerikaansclic wateren. Gebied op de Philippijnen en in Alaska. WASHINGTON, 25 Maart (D.N.B.Krachtens een beschikking van Roosevelt is een geibied op de Philippijnen en een in Alaska tot verboden zóne voor de buitenlandsche scheepvaart ver klaard. Buitenlandsche schepen mogen niet zon der toestemming van den minister van marine de bocht van Soebic op de Philppijnen én de KodiaJk eilanden in Alaska aandoen. Engelsche nota aan Joego-Slavië? Uit Belgrado verneemt het D.N.B.: In Ame- rikaansche journalistenkringen verluidt het be trouwbare bericht dat de Engelsche gezant Sir Ronald James Campbell gistermiddag op het Joegoslavische ministerie van buitenlandsche zaken een nota heeft overhandigd die betrek king zou hebben op de buitenlandsche politiek van dit land. ing der Amerikaansche neutraliteitszone? Bescherming van convooien tot aan de Europeesche kusten beoogd. NEW-YORK. 25 Maart. (D.N3.) Vol gens de „Army and Navy Journal", het or gaan der Amerikaansche weermacht, over weegt Roosevelt de neutraliteitszone uit te breiden tot aan den 25sten meridiaan. De Amerikaansche vloot zou dan convooien tot aan de Europeesche kusten kunnen bescher men zonder dat zij de neutraliteitszone zou hebben verlaten. Wijziging in de Crisistuinbouw- bescliikking. Bij besluit van den secretaris-generaal van landbouw en visscherij is een wijziging van de crisis-tuinbouwbeschikking 1940 I gegeven, welke verband houdt met de wijziging van het crisis- tuinbouwbesluit 1940 I. Voortaan zal als wijze van afzet van asperges, koolrapen en zaaiuien voor den teler gelden het veilen over de veiling", waarop de teler verklaard heeft of zal verklaren zijn producten te willen veilen. De telers van asperges, zaaiuien, koolrapen, breekpeen en sjalotten zulle deze ter veiling moe ten aanbieden en voor den verderen afzet zal een handelsvergunning vereischt zijn. Werkpauzeconcert in de Leko-f abri eken te Utrecht. Maandagmiddag is in de Leko fabriek aan den Abstederdijk te Utrecht een werkpauze concert gegeven, dat zeer geslaagd genoemd kan worden. De montagehal van deze fabriek van stofzuigers en andere*- electrische artike len was feestelijk versierd. Er was aan het ein de van de zaal een podium gemaakt, waarop een orkest bij den aanvang van het feestconcert vroolijke marschen blies en groote transparan ten gaven aan, dat dit werkpauze-concert onder auspiciën stond van het N.V.V. en zijn onder- afdeeling „Vreugde en Arbeid". Ongeveer drie honderd arbeiders namen plaats aan lange, keu rig gedekte tafels, welke door frisch groen aan het geheel een feestelijken aanblik gaven. SCHADELOOSSTELLING IN GEVAL VAN VORDERING VAN GOEDEREN. Verschenen is een beschikking inzake uit voering van artikel 9 van het algemeen vorderings- besluit 1940. Deze beschikking hout regelen in inzake de vaststelling van schadeloosstelling in geval van vordering van goederen krachtens ge noemde algemeen, vorderingsbesluit welk besluit is gekomen in de plaats van de algemeene vorde- ringswet en dat darmee in groote trekken over eenstemt. Verdeeling van industrieele opdrachten. 's GRAVENHAGE, 24 Maart Woensdag 26 Maart heeft te 's Gravenhage jn het gebouw Kneuterdijk 20 een conferentie plaats inzake de verdeeling van opdrachten aan de Nederlandsche industrie. De commissaris-generaal voor financiën en economie staatsceretaris dr. H. Fischböck houdt een principieele inleiding. Voorts spreken de plaatsvervangende leider der industrieele vakgroep de directeur-generaal R. Stahl van Berlijn, de leider van het Centraalbureau voor verdeeling van industrieele opdrachten te 's Gravenhage (Zentralauftragsstelle, Carel van Bylandlaan 16) ir E. Nimtz en als vertegenwoor diger van de Nederlandsche industrie mr. B. J. M. van Spaendonck te Tilburg, lid van de orga- nisat;e-<v>mmissie- In aansluiting aan de vergaaering vinden par ticuliere besprekingen plaats tusschen de vertegen woordigers van de Duitsche en van de Nederland sche industrie. (A.N.P.) VALERIUS' NEDERLANDSCHE GEDENCK- CLANCK. Bij de Wereldbibliotheek te Amsterdam is in voorbereiding een herdruk Van Valerius' Gedenok- Clanck naar de eerste, sindsdien nimmer her drukte uitgaaf van 1626. Deze herdruk, die ver- schijnronder de auspiciën van de stichting „Onze oude Ietteren", zal wat formaat, tekst, mu-z-iek en illustraties betreft, op dezelfde wijze worden ver zorgd als de oorspronkelijke uitgaaf. Het werk zal worden ingeleid en voorzien van biografische, taalkundige, historische en musicologische aan- teekeningen door drs. P. Meertens, prof. dr. N. B. Tenhaeff en mevr. A. KomterKuipers. DR. CONTI BEZOEKT ONS LAND. 's-GRAVENHAGE, Maart. Naar men het A.N.P. mededeelt is de leider van den Duitschen dienst voor de volksgezondheid, Staatssekretar dr. Conti heden in Den Haag aangekomen, waar hij vóór genoodigden een lezing zal houden. Dr. Conti zal hier verscheidene dagen blijven. De leen- en pachtwet. Amerikaansche Senaat keurt de 7 milliard goed. De Amerikaansche Senaat heeft Maandag met 67 tegen 9 stemmen het voorstel van Roosevelt tot verstrekking van 7 milliard dollar ter financiering van de leen- en pachtwet goedgekeurd. Zooals men weet is dit voorstel reeds door het Huis van Af gevaardigden goedgekeurd. Waarom zou het zoo ook niet gaan? De parapluie met den knop naar boven. (Foto Weltbild) IJMUIDEN Ontevredenheid onder de trawler- visschers. Onder de opvarenden van de weinige trawlers, die thans aan de visscherij deelnemen, heerscht ontstemming over de loonregeling, die zij niet in overeenstemming achten met .den huidigen aard hunner werkzaamheden, terwijl zij bovendien van, meening zijn, dat er geen juiste verhouding bestaat tusschen de besommingen en hunne verdiensten. Voor de opvarenden van de loggers en de kotters is de loonregeling inderdaad gunstiger, doordat deze „op deel" varen. Verschillende trawlervïssehers hebben hun boeltje gepakt, zoodat de sohepen niet uit konden varen. Teraardebestelling J. F. de Liefde. Onder zeer groote belangstelling vond gisteren op de begraafplaats „De Biezen" de teraardebestel ling plaats van het stoffelijk overschot van den heer J. F. de Liefde, oud-kantoorhouder van P. T. T. alhier. Vele oude vrienden en kennissen, bewoners uit de omgeving van de plaats, waar de overledene zoovele jaren als kantoorhouder had gewerkt,, wa ren bij de plechtigheid aanwezig. Van hen allen was de heer S. Douma de tolk, toen hij enkele woorden sprak om te memoreeren, hoe de heer de Liefde zoovele jaren trouw zijn plicht had vervuld in dienst van de Posterijen. Hij was altijd even behulpzaam en hij heeft de rust en den vrede, die nu voor hem zijn gekomen, zeker verdiend. Een schoonzoon, de heer W. F. van Tilburg, be dankte de aanwezigen voor hunne belangstelling. HET MONUMENT VOOR DS. H. W. CREUTZBERG. Het comité tot het oprichten van een monument op het graf van ds. H. W. Creutzberg in Den Haag vroeger predikant der Ned. Herv. gemeente te IJmuiden heeft in overleg met de weduwe op dracht gegeven aan ir. H. V. Gerretsen architect van de Duinoordjeugdkapel, orA het ontwerp voor een eenvoudig monument te maken. MARKTPRIJZEN EN BESOMMINGEN. 24 Maart 1941. Groote bot f43—f45; Kleine bot f39—f33; Kleine schol f69-f35: Pnfschol f31—f 19; Groot griet f100; Middelgrtet f104—f92; Kleine griet f73; Wijting f56—f30: Kleine wij ting f28.50—f26; Groote schar f50—f46; Kleine schar f 34—f 17; Pufschar f 14—f 7,50; Poontjes f 26—f 24. Alles per 50 K.G. Tarbot f 5—f 4,70 en Tongen f 3,70—f 2,10 beide per K.G* Kabeljauw f 16—f 9 per stuk. Zoetwatervlsch: Snoekbaars f 1,52—f 1,34; Spiering £0,63 f0,61; Brasem f0,56—f0,51 per K.G. Trawler: IJM 418, Erica 5, 350 manden f 8087. Loggers: SCH 314 f2890; SCH 284 £1318; SCH 302 £1350; SCH 402 1643; KW 47 £3814; KW 144 £1419; IJM 201 f953,' Kotters; IJM 214 £1715; IJM 203 £1320. Onregelmatigheden met oude tegels. Lid van Rotterdamsche tegelploeg aangehouden. De vele oude tegels welke na Mei van het vorig jaar in Rotterdams oude binnenstad bij het ontgraven van de fundeeringen werden gevonden, kregen al spoedig ook buiten de stad een zekere vermaardheid. Een speciale ploeg arbeiders werd aangesteld om de belangrijkste tegels te verzame len en museum Boymans telt reeds vele waarde volle producten van 16e, 17e en 18e eeuwsche Rot terdamsche tegelbakkers onder zijn aardwerkver zameling. Reeds eenigen tijd geleden is gebleken, dat vele tegels in verkeerde handen zijn terechtgekomen, o.a. werden zij in den handel gebracht, evenals ver schillende andere voorwerpen, die uit historisch oogpunt belangwekkend zijn. Een onderzoek, inge steld door de Rotterdamsche politie, bracht een vrij aanzienlijke partij vqn dergelijke tegels aan het licht bij een opkooper, terwijl zelfs gebleken is, dat reeds imitatie tegels in den handel zijn gebracht Toen bleek, dat wellicht de tegelploeg aan deze handelingen debet zou kunnen zijn, is in die rich ting eveneens een onderzoek ingesteld met het resultaat, dat thans een lid van deze ploeg is aan gehouden. Telen van tabak en hop niet vrij. Bij besluit van den secretaris-generaal van het epartement van landbouw en visscherij is de bodemproductiebeschikking 1939 aangevuld met een bepaling, volgens welke het den gebruiksge- rechtigde verboden is tabak en hop anders dan krachtens vergunning te zaaien te poten of gezaaid of gepoot op zijn grond te hebben. Dit verbod geldt niet ten aanzien van personen, die aannemelijk maken, dat zij de in het vorige artikel bedoelde gewassen zaaien, poten, of ge zaaid of; gepoot op hun grond hebben, met een andere bestemming dan om deze gewassen geheel of gedeeltelijk, al of niet bewerkt of verwerkt, te verhandelen. Een vergunning als bovenbedoeld geeft aan de grootte van de oppervlakte, waarop de houder der vergunning tabak of hop mag zaaien, poten, of gezaaid of gepoot hebben. Deze beschikking treedt in werking 30 dagen na afkondiging. VOLLEDIG KIEVITSBROEDSEL GEVONDEN. DIEREN, 25 Maart. Vorige week Dinsdag vond de heer Wieringa te Dieren één kievitsei. Thans was hij zoo gelukkig om gisterenmiddag een volledig broedsel (4 eieren) in een nest aan te treffen. Gewoonlijk komt dit eerst tegen half April of later voor. LIEDERENAVOND JO VINCENT. AMSTERDAM, 24 Maart. Jo Vincert zal in de tweede helft van April en in het begin van Mei ni verschillende steden van ons land lie.deren- avopden geven. Voorloopig zijn reeds vastgesteld 17 April Nijmegen, 19 April Amsterdam (kleine zaal Concertgebouw), 24 April Alkmaar, 27 April Haarlem (matinée Stadsschouwburg), 2 Mei Utrecht (X. en W.). VELSEN Welke dame verloor haar polshorloge? Eenige maanden geleden verloor een dame, die met den trein van IJmuiden naar Beverwijk reisde, toen ze op het station Velsën-IJmuiden-Oost over stapte, haar gouden polshorloge. Zij gaf daarvan kennis aam den diemstdoenden ambtenaar. Het ge- heele personeel ging aan het zoeken, maar het kost bare voorwerp werd niet teruggevonden. Maar toen gisteren de stationschef de heer de Noo op hét emplacement was, zag hjj iets onder een rail schitteren. Hoe groot was zijn verbazing, toen het hem bleek, dat het 't vermiste horloge was. De rechtmatige eigenares kan het natuurlijk bij den chef terugbekomen. BEVERWIJK De Centrale Keuken. De Centrale Keuken verschafte heden aardappe len met uien. Hiervan werden 438 porties uitgereikt, waarvan 15 in Wijk aan Zee. Dit is het hoogste aantal wat tot nog toe is bereikt. Men verzoekt ons mede te deelen, dat van Don derdag a.s. geen kaarten meer verkrijgbaar zijn bij de wed. R. van Nimwegen aan den Romer- kerkweg. Het uitreiken van de warme maaltijden geschiedt tusschen 11.30 en 12 uur 's morgens. Weer hoornen langs den Velserweg? Toen eenige jaren geleden de Velserweg verbreed moest worden viel de rij boomen, die,tusschen den spoorwegovergang en het Stationsplein stond, hier aan ten offer. Aanvankelijk lag het toen weer in de bedoeling na het tot standkomen van de verbreeding een nieuwe rij aan den kant van het weiland te plaatsen. De berm was hiervóór eigenlijk te smaL Op het oogenblik wordt het bestaande talud echter verbreed, wat er intusschen op wijst dat de eerste plannen nog niet vergeten zijn. Het is dan ook de bedoeling in de toekomst, die nog wel wat vèraf zal zijn, hier boomen te plan ten. Het gedeelte langs het weiland, wat nu onder handen wordt genomen, wordt verbreed met grond afkomstig van het C.H. Moensplein, dat zooals men weet ook veranderd wordt. KEURING VAN TREKHONDEN. Bij de vorige week gehouden keuring van hek- honden verschenen 20 viërvoeters die allen wer den goedgekeurd. Weer gewone schooluren. Met ingang van 1 April a.s. zullen de lesuren op de openbare scholen weer geheel normaal zijn. De vrije Zaterdag komt dan te vervallen waardoor de lesuren op Woensdag en Zaterdag weer als van ouds zijn. LEDENVERGADERING JONG-HERVORMDEN. Donderdag 10 April zal de vereeniging van Jong- Hervormden een ledenvergadering in het Ned, Hervormd vereenigïngsgebouw aan de Oosterwijk straat houden. De heer K. Zwitser zal dan een le zing houden over het onderwerp „De kerk als lichaam van Christus". NED. CHRISTEN VROUWENBOND. De plaatselijke afdeeling van den Ned. Christen Vrouwenbond zal Donderdag 17 April een leden vergadering in het Ned. Herv. vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat houden. Spreekster voor dezen middag is mej. A. Loon, die een lezing met lichtbeelden zou houden over het werk van da Bijbelkioskvereeniging.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1